Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Łotwa „legitymizuje reżim” i tylko my nie możemy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ceterum censeo, Rutheniam Albam servandam esse! A poza tym uważam, że niepodległa Białoruś musi być zachowana – jeśli w niczyim innym, to w naszym, polskim interesie.

Tak przy okazji: nagłówki pism i „internatów” aż huczą od słusznego oburzenia na antypolskie kłamstwa Kremla, a tymczasem jaja kobyły (i wciąż aktualny) agent Putina nic na ten temat nie piszę, rąk nie załamuję, włosów zaczesywanych spod pachy nie wyrywam – podobnie zresztą jak popierani przeze mnie Konfederaci (Ozjasz Goldberg alias Joszua Kon Micwen, Robert Winnicki alias Ruben Wizemberg czy Grzegorz Braun alias rebe Gideon Regenschirmbestandteil). Otóż nie muszę zawsze przykładać żabiej łapki tam, gdzie konie kują, zwłaszcza że taki GaPol ma wreszcie swoje kolejne 5 minut. Po drugie, do takich pyskówek mamy osoby sprawdzone i doświadczone, np. pani Krystyna Pawłowicz mogłaby tak dać popalić Putinowi na twitterze, żeby mu aż budionnówka z kałmuckiego łba spadła albo np. pan Wojtek Cejrowski mógłby się podzielić z nami jakąś mądrością spod końskiego ogona typu „do ruskich się strzela, a nie z nimi dyskutuje” itd.

Dlatego też niech mi będzie wolno pilnować tematu mniej głośnego, ale uważam ważniejszego.

Jak czytamy:

Łukaszenka dostał zaproszenie na Łotwę

Łotwa chce dostarczać ropę na Białoruś

a mi wciąż dźwięczą w uszach słowa polskojęzycznego wiceministra MSZ:

„rola tutaj Zachodu jest na ten moment taka, że jak najbardziej my jesteśmy gotowi do tego, żeby przyciągać Białoruś do orbity państw zachodnich, ale to nie może się też odbyć zupełnie bezwarunkowo, bo nie można legitymizować reżimu Łukaszenki

Czyli mamy „Zachód”, „orbitę państw zachodnich”, kwestię „reżimu” i tylko jakby interesu Polski zabrakło.

Czy premier potężnej, bo widać, że samodzielniejszej od Polski Łotwy mówił: ty zły tyranie Łukaszenko, jestesmy gotowi przyciągac twój kraj w orbitę państw zachodnich, ale nie będziemy legitymizowac twojego rezimu? No nie, nawet nie pytał Amerykanów o to, którą ręką może sobie podcierac tyłek w szabas, tylko zaprosił „tyrana” z nadzieją na korzystny interes!

I dlatego jeśli w ogóle chcemy mieć jakiekolwiek szanse przetrwania jako państwo, to zwińmy swój niczym nieuzasadniony i uzurpowany mesjanizm, prometeizm, poczucie wyższości i misję cywilizacyjną w trąbkę i wsadźmy je najlepiej Panu Prezesowi w buty, zaprośmy Baćkę ze świtą do Polski, oprowadźmy po grobach wspólnych krolów na Wawelu i zacznijmy myśleć jak tu zrobić dobrze samemu sobie.

Za wolność wasza i naszą? OK, ale najpierw naszą.

PS

Porównując nasze stosunki z Białorusią i Ukrainą:

Jakby tak Białorusini wymordowali z pół miliona Polaków i zaczęli masowo stawiać pomniki mordercom, a, to co innego, to nasz Chanukowycz sam zawiózłby do Mińska miliard dolarów.

 

  

KOMENTARZE

 • To jest tragedia
  Białorusini są nam najbliżsi ze wszystkich sąsiadów. Sam kiedyś dawałem się wkręcać w akcje antyłukaszenkowskie. Byłem dumny, gdy dostałem od Białorusina znaczek Żubra (w trakcie studiów dwa razy tam wyjeżdżałem). Ale cóż, młodość ma swoje prawa, więc oceniałem źle sytuację. Czego się wstydzę, ale do czego się przyznaję.
  A dzisiaj wiem, że gdyby obalono prezydenta Łukaszenkę, to Polska na nic by na tym nie skorzystała.
  Może namówię żonę i sobie tam wyskoczymy na tydzień? Dzieci nie zechcą
 • @Wican 16:48:29
  Nie ma czego się wstydzić - ja sam nosiłem znaczek z Wałęsą w klapie i dałbym się swego czasu za niego posiekać :)

  Błądzić może każdy, ale tylko jełop będzie z uporem tkwił w błędzie (Cycero)

  Marzę o wycieczce na Białoruś, ale to może latem, jak będę u rodziców na Mazurach
 • @MacGregor 16:56:54
  Miałem też znaczek litewskich Żelaznych Wilków. A eraz to tylko szczerbiec, falanga i krzyż gotycki. Nie liczę najważniejszych: krzyżyka na szyi i orzełka (na kurtce)
 • Szanowny Autor nic nie wspomina o białoruskiej mniejszości
  na Łotwie. Jest to trzecia co do wielkości narodowość po Łotyszach i Rosjanach.
  Białorusini na Łotwie mają około 40 białoruskich szkół, dwa białoruskie licea, dwa teatry (w Rydze i Dyneburgu), gazetę i kilka czasopism.
 • Któryś
  Z kolegów komentatorów napisał, że zmiana władzy w Polsce w 2015 roku była tylko po to, aby załatwić sprawy żydowskie, bo PO była za bardzo proniemiecka. Chyba ma rację, obserwując co się dzieje, zwłaszcza ostatnio na lini Polska-Rosja i Polską -Żydzi, to rzeczywiście widać, że PiS chce sprowadzić na nas jakieś wielkie nieszczęście.
 • Węgrzy nadal twardo za swoją mniejszością na Ukrainie i jej prawami.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/pierwsza-reakcja-wegrow-na-ustepstwo-kijowa-w-sprawie-szkol-kolejny-krok-ukrainizacji/

  Jakoś brak reakcji na wieloletnie poniewieranie POLSKĄ HISTORIĄ!!!!!

  https://fakty.interia.pl/polska/news-mocne-slowa-szefa-ukrainskiego-ipn-polska-strona-milczy,nId,4262729

  Polska..syndrom sztokholmski, bitej żony.....
 • @zbig71 17:30:48
  Wygląda na to, że PO była mniejszym zagrożeniem. Bo Niemcy są mniejszym zagrożeniem. Czym nas zaleją ? Turkami? Polecam rap turecki klubu Osmańskie Niemcy. To bokserzy a nie motocyklisci. Kiedyś ich zobaczyłem w Berlinie:

  https://www.youtube.com/watch?v=oiazFN_4Q5c

  Niemcy nie są groźni, w dłuższej perspektywie. A poza tym, też są pod okupacją. W prywatnych rozmowach Niemcy ze Szwabii czy Saksoni, oglądają sie na Polske. Oni wierzą, że PiS to narodowcy. Ale liczą na Polaków. Tylko kto ma to wykorzystać. Ciapek?
 • @Anna-PK 17:20:11
  No i ...?????
 • @Wican 17:43:19
  "Bo Niemcy są mniejszym zagrożeniem" - od kogo?
  Przecież dziś Niemcy nawróciły się na linię Bismarcka czyli zarządzania Europą wspólnie z Rosją
 • @MacGregor 17:47:50
  Na nic się nie nawróciły. To banda lewusów. A czym nas zaleją? Turkami czy Arabami? Z nimi można zagrać po partnersku, ale nie z POPiSem.
  A Bismarckowi Rosja była potrzebna tylko do zabezpieczenia tyłów, a nie do zarządzania
 • @MacGregor 17:46:08 No i... to:
  https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/51,35241,24485395.html?i=0
  https://belsat.eu/wp-content/uploads/2019/02/hajnowka2.png?1550928296

  https://www.newsweek.pl/polska/radni-hajnowki-nie-chca-marszu-upamietniajacego-rajsa-burego/84z0jzg
 • @MacGregor 17:46:08 i jeszcze to:
  "Jako Radni Miasta Hajnówka i przedstawiciele lokalnej społeczności, oddając hołd ofiarom tragicznego mordu niewinnej ludności cywilnej, protestujemy przeciw gloryfikowaniu i upamiętnianiu kpt. Romualda Rajsa pseudonim >>Bury
 • @trojanka 17:33:52
  Nie droga Trojanko, to polecenia Żorżety.
 • @Anna-PK 18:12:34
  "protestujemy przeciw gloryfikowaniu i upamiętnianiu kpt. Romualda Rajsa pseudonim >>Bury"

  Może niech ci gloryfikatorzy spróbują czcić "Ognia" w miejscu jego wyczynów? Tam są górale.
 • @Wican 17:43:19
  Dobrze byłoby ich uświadomić, że PiS to nie są żadni narodowcy, tylko ordynarna agentura amerykańsko -żydowska. Przecież wykonują każde polecenie amerykańskie. Każde. Myślę, że już nas przehandlowali i polskie surowce w ziemi także. Przecież po takim kopniaku, jaki dostał Duda od swych żydowskich przyjaciół ostatnio, ten osobnik bredzi coś o ojcach i krwi zapraszając Żydów do Pałacu Prezydenckiego!!! Ręce opadają........
 • @zbig71 18:17:18
  No i raczej niestety masz rację!
  teraz zaczyna się grzebanie po piwnicach,pewnie niebawem po naszych szafach.
  https://t.co/QJFRl1xrnM
  ale mają swoich oddanych giermków w Polsce...
  https://pbs.twimg.com/media/EOUpdMkXsAAwod2.jpg
 • @zbig71 18:26:22
  Ale to świadczy, jak ich partie są lewackie. mam znajomych w Szwecji. Większa wiedza niż przygłupi Docent zza Morza. I tam za skrajną prawicę robi coś między PO a SLD.
 • @Wican 18:51:12
  Tak, to prawda.
 • Litwa nie tylko "legitymizuje" reżim, Litwa dostała zadnie bojowe od nadzorców.
  Ni kijem go, tylko miodem,Polska/elyta/ był zbyt agresywna i wymagająca, w swoim poddaństwie panu,nie chciała niby "kolaborować z "reżimem",taki słoń w buciorach w składzie...
  Litwa dostała zadanie podejść Baćkę od zakrystii.
  Ponieważ Baćka gra do dwóch bramek i rżnie cwaniaka,próbuje szantażem wymóc na Rosji dalsze ustępstwa, gaz za kopiejkę, anulowanie zadłużenia i kredytów,to jest okazja żeby "przyciągnąć Baćkę miodem.I zainstalować różne "fundacje"zza oceanu i pustyni na Białorusi.
  Może nawet majdan się uda..potem "kredyt" z MFW na spłatę zadłużenia Rosji i dalsze kredyty na "rozwój".
  Tzn. rozwój amerykańskich firm na Białorusi, z podatkami wyjeżdżającymi do spółek - matek.
  Tak czy siak Białaruś pójdzie w niewolę, chyba kalkuluje która będzie lepsza!!
 • @trojanka 18:57:01
  Ich łatwo spacyfikować. Ja jestem w środku życia kibicowskiego. I już chuligani z Kowna chcą się oglądać na Polskę
 • @trojanka 18:57:01
  Dlatego każdy myślący z Litwy ucieka . https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/375146-czy-litwa-zamieni-sie-w-demograficzna-pustynie-zwijanie-sie-panstwa-wkracza-w-krytyczna-faze Salute .
 • :) https://www.youtube.com/watch?v=o9yRNHDp5Rg
  Hura :)
  Dzięki Autorowi http://macgregor.neon24.pl/ sektor:

  http://macgregor.neon24.pl/post/152663,modlitwa-na-dzien-judaizmu

  udało się precyzyjnie namierzyć grupę promującą "śmierdzące sowieckie onuce i gender" w postaci blogerów Wicana i Pedanta & co. Uważam ten dzień za wielki sukces! Może wreszcie Portal Wszystkich Polaków czyli NE, po tej czystce, stanie się "wolny od podejrzeń"- oczyścimy się sami!- to dobra idea /dotyczy blogerów i komentatorów- sądów niekoniecznie/. :)
 • @JimA 20:24:02
  Szkoda, że się zwalczacie !!tym sposobem nigdy nic się nie zmieni!
 • @trojanka 20:42:37
  Ależ tak, to proste: sito jest po to by odsiewać ziarno od plew. Jeśli się tego nie zrobi... to nie będzie mąki, a jak nie będzie mąki to nie będzie chleba, a jak nie będzie chleba to... no czy ja to mam tłumaczyć? Pani?! To chce Pani normalnie /...!/ żyć?! czy dalej się mamy czołgać?!
 • @trojanka 20:42:37
  No ja wiem, kobiety tego nie rozumieją... ale w sumie, mogłyby zacząć?! ;)
  Pozdrawiam serdecznie.
  Dobranoc
 • @JimA 20:51:38
  Nie, kobiety nie lubią waśni,chcą zgody i wspólnego dążenia do naprawienia zła.
  Działania prowadzącego do lepszego życia dla swoich dzieci i całej Rodziny i Polski.
  Oczywiście musi być zdrowe ziarno,mądrze odsiane,bo tylko z niego wykiełkuje zdrowy , dorodny kłos.
  Ale i tak w końcu historia odpowie na wiele pytań, kto i co i kiedy, oby nie za późno dla Polaków i Polski.
  Moja Rodzina sporo pracowała dla kraju, sporo strat " w ludziach"poniosła. Chcę normalnie i bez wstydu w duszy.. iść 1 listopada na ich groby!
  Dobrej Nocy!Również pozdrawiam.
 • @JimA 20:24:02
  Widzę, że spenetrowałeś prawdę. A to & co też jest interesujące.
 • @trojanka 21:17:04
  Z tą zgodą wśród kobiet, to ty na poważnie? Faceci dadzą se po pyskach i za godzinkę mogą iść na piwo, a kobiety będą się nie cierpieć przez 20 lat.
  Moja żona pracuje w szpitalu. Zawód sfeminizowany. I sama stwierdza, że konflikty w pracy są, bo za dużo bab pracuje.
 • @Wican 08:41:07
  Coś w tym jest. Mam koleżankę, która jest sędzią i mówiła mi swego czasu, że w tej właśnie sprawie znienawidziła kobiety.
 • @Wican 08:41:07
  Od paru ładnych lat kłótnie,przepychanki a nawet gorzej bo zabójstwa, stały się metodą na rozwiązywanie konfliktów wszelkiej maści, od finansowych,rodzinnych, po w pracy, na ulicy w tramwaju, autobusie!
  Co nie oznacza, że większość kobiet uwielbia kłótnie, konflikty, wojny!!

  Wiele nierówności społecznych, sobiepaństwo szefów, którym się wydaje że są bogami,i rozdają nie swoje jak swoje....np. w służbie zdrowia, powoduje zawiść w pracy ,głównie o pieniądze.
  Kłoci się małżeństwo,często niestety też o pieniądze, pada trup, starszy brat zabija młodszego bo ten za długo grał na konsoli, kobieta nie chce dalej żyć z facetem mając zazwyczaj powody/przemoc, alkohol, brak dbałości o rodzinę/, facet zabija, spala w aucie, czy pobija przy udziale kumpla, syn zabija rodziców bo nie chcą mu dać na narkotyki...itd.
  To "nowe" zachodnio ameryckie "dobro"przyniosło wiele patologii,sporo ludzi nie było przygotowanych na tak drastyczne zmiany, jak wszechobecne patologie, porno, dopalacze, bezrobocie przy nędznych zasiłkach dla bezrobotnych,konieczność dużego zadłużania się, mobbing w pracy,wyścig szczurów.itp.
  To zresztą celowe uderzenie w Rodzinę, więzi rodzinne,w celu rozwalenia podstawy istnienia narodu, ściągania go na coraz głębsze dno moralne, promocja wynaturzeń/LGBT, gender,chronione przez państwo,, "zrównywanie płaci itp//!!
  Pomoc psychologiczno psychiatryczna w Polsce leży i kwiczy/przykład ok.6000 samobójstw rocznie/.
  Owszem ,kobiety nawet bić się potrafią, dlaczegóż nie, kłócić też.Co nie znaczy, że lubią to robić przy byle g.. .
  Największym prymitywizmem i totalitaryzmem jest hołdowanie zasadzie "to nieważne czyje co je....to je ważne co je moje".Np MOJE zdanie najważniejsze, kto myśli nie tak jak ja, to go zwyzywam, opluję, oskarżę.O agenturę o onuce, itp.
  ARGUMENTY!!!to jest broń w dyskusji!!ludzi normalnych!!to trafia do ludzi.Przynajmniej tych w miarę normalne.
  Inaczej ludzie uciekają z portalu, wiem to od moich znajomych,jak tu została wpuszczona prymitywna i chamska grupa, wielu ludzi odeszło.Być może o to właśnie chodziło????
  Dość mamy na codzień różnych przepychanek, w czasie wolnym człowiek powinien odpocząć , zluzować.
  No chyba, że cham lub socjopata inaczej nie zrozumie inaczej... a byli tu tacy na pewno zauważyłeś!!niektórzy wrócili, inni zmieniają nicki.
  Pozdrawiam!!
 • @zbig71 09:04:41
  Ja mam żonę pielęgniarkę. Tam same kobiety. Siostra to fizjoterapeutka. Tutaj bardziej pomieszane, ale dziewczyny też dominują. I żadna z nich nie chciałaby m,ieć szefów kobiety, a obie mają
 • @trojanka 09:34:47
  Przecież ja to potraktowałem trochę na luzie. Wojna płci niepotrzebna. Obie (mam nadzieję, że kiedys nie napiszę, że "wszystkie 40 płci") mają wady i zalety.
 • @Wican 10:00:55
  Jakie 40? Ja słyszałem, że jest ich 77?!?!?!
 • @trojanka 09:34:47
  Brawo! :)
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829