Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Modlitwa na Dzień Judaizmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Parafrazując red. Michalkiewicza, po raz kolejny styczeń jest miesiącem podlizywania się Żydom, a to z racji obchodzonego w tym roku w dniach 16-17 stycznia „Dnia Judaizmu w KK”.

To, że Kościół wyjdzie na tym podlizywaniu się jak nasz pan prezydent Duda przy okazji konferencji w  Jad Waszem to pewna. A zresztą, nasz „chanukowycz” gada ostatnio jakby mu coś niezdrowego do macy dosypywali („nie nie ma Polaków, którzy na 100% mogą powiedzieć, że nie mają w swojej krwi, choćby małej domieszki krwi żydowskiej” oraz „tylko matka jest pewna” – ja wiem, że, że to drugie to z łacińskiej paremii „ tylko matka jest pewna, zas ojca wskazuje małżeństwo”, ale większość polskich rodzin nie ma jednak takich problemów).  

Jako katolik życzę wszystkim jak najlepiej i dlatego uważam, że Dzień Judaizmu to dobra okazji, by westchnąc do Pana Boga o nawrócenie naszych żydowskich bliźnich (nie „starszych braci”, a normalnych bliźnich), choćby słowami liturgii wielkopiątkowej, np.wg formuły Pawłą VI z 1967 roku:

„Módlmy się także za Żydów: Niech Bóg i Pan nasz raczy ukazać im swoje jaśniejące Oblicze, aby i oni uznali Odkupiciela wszystkich ludzi, Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

(...)

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś swoje obietnice Abrahamowi i jego potomkom; wysłuchaj łaskawie próśb swojego Kościoła, aby lud, który niegdyś był narodem wybranym, mógł osiągnąć pełnię Odkupienia.Przez Pana naszego... Amen”.

Przy takiej okazji zawsze warto pamiętać o kluczowym rozróżnieniu (za GM):

„Chrześcijaństwo wymaga uznania Chrystusa za Boga i Trójcy Świętej [dlatego np. Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami - McG]

Mozaizm to religia objawiona wyznawana przez Izraelitów w czasach przed przyjściem Chrystusa.

Judaizm to religia żydów, którzy nie uznali Bóstwa Chrystusa, Trójcy Świętej ani Nowego Testamentu. Ograniczają się do Starego Testamentu i dołożyli do niego pisma takie jak Talmud”.

W tym sensie powstanie judaizmu datuje się na lata 90/95 n.e. (sobór w Jamni/Jabne), zaś jego fundamentem jest sprzeciw i odrzucenie Jezusa jako zapowiadanego Mesjasza.

Czy zatem istnieje coś takiego jak „judeochrześcijaństwo”? Uważam,  że tak – judeochrześcijanie w Polsce to ludzie udający chrześcijan, a będący de facto szabesgojami i liczący na profity z tego powodu. Należą do nich oddelegowani na odcinek frontu religijnego funkcjonariusze „Gazety Wyborczej”, środowisko „Tygodnika Powszechnego”, tzw. „zawodowi katolicy” i in.

I to tyle.

 

    

KOMENTARZE

 • No nie wiem, czy nasze modlitwy padną na chociaż odrobinkę podatny grunt.
  gdyż "straszni" zaczęli własnie w ilości 88000 sztuk,intensywne czytanie Talmudu.Pod troskliwą ochroną i opieką amerykańskiej policji!
  https://christiansfortruth.com/88000-jewish-supremacists-pack-giants-stadium-to-celebrate-their-occult-book-of-hate/

  https://orwell1984366490226.wordpress.com/2020/01/09/a-crowd-of-88000-jews-gathered-at-metlife-stadium-on-saturday-to-celebrate-the-reading-of-the-entire-talmud/

  Tak że nie wiem, jak pan Duda to wykoncypował "judeochrześijaństwo! Musi poprosić teścia o wytłumaczenie KIM wg Talmudu jest Chrystus i Jego Matka!!
  Poza tym pan Chanukowicz skoro jest tak pewien dodatku specjalnego do swojej krwi.... chyba już jest po testach DNA, bo żona i córeczka nie musi!!
  Uff testy testami, ale cieszę się że moje przodkinie były dobrymi , wiernymi żonami, bladolice, jasnowłose z pięknymi noskami!!
 • No to szczęść Boże po Grzegorzowemu Braunowemu
  .
  dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Piotr Cywiński, otrzymał krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice”
  .
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/01/bc1u73872-1030x687-1024x683-1.jpg

  abp Grzegorz Ryś: Cywiński jest człowiekiem „męstwa, dialogu i odpowiedzialności”

  za: https://ekai.pl/piotr-cywinski-otrzymal-pro-ecclesia-et-pontifice/?fbclid=IwAR390Kd3DUnv_bfKlq2imaJF9lzFh_QFM0ffQbrDka-iDJmFN429wYOGUww
  --------------------------------------------------------------------------

  "Kościół wyjdzie na tym podlizywaniu się jak nasz pan prezydent Duda przy okazji konferencji w Jad Waszem to pewna."

  Moim skromnym zdaniem to błędny wniosek. Nie ma mowy o jakimkolwiek podlizywaniu się Żydom. Taka po prostu jest polityka żydo-katolickiego Kościoła - instytucji obcej (i zawsze wrogiej) dla naszego narodu i zewnętrznej względem naszego państwa, instytucji którą z Żydami i żydami więcej łączy niż dzieli. A łączy wspólna religia, wspólny Bóg, wspólnota interesów w budowie UE i NWO.

  To samo dotyczy kreatury na urzędzie rezydenta IIIŻydo-RP/Polin, ona także się podlizuje tylko realizuje polityczne zalecenia syjonistów wyłącznie w ich interesie.
 • Autor 5*
  Tylko teraz modlitwa za zbawienie Żydów podchodzi pod słynną,, mowę nienawiści,,. Swego czasu ta modlitwa bardzo bulwersowała prof. Hartmana, co jest o tyle dziwne, że prof. Hartman deklarował się jako niewierzący. Takich głąbów robią teraz profesorami, niby niewierzący, czyli jakakolwiek modlitwa powinna spływać po nim jak po kaczce, ale mimo tego zawsze można dołożyć KK.
 • Ps.Wstawiać za zbłąkanymi, się zawsze trzeba.Bóg zrobi to, co będzie uważał za słuszne i za stosowne.
  Jego drogi to nie zawsze nasze i Jego myśli także.
  Ale też "Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego".
  Chwała Panu za Jego Mądrość!!
 • @zbig71 13:52:12
  Co gorsza, Hartman to etyk. A drugim etykiem jest Środa. To elyta współczesnej polskiej filozofii.
 • @Wican 15:12:10
  W ramach tej etyki chciała zwierzakom dawać obywatelstwo. Bóg widzi i nie grzmi....
  .
 • 5*
  Witam. Ładnie, krótko i jasno definiuje judaizm Pan W. Gadowski w części swojego ostatniego komentarza. Polecam wszystkim, którzy jeszcze mają dysonans.
 • @Wican 15:12:10
  "Co gorsza, Hartman to etyk. A drugim etykiem jest Środa. To elyta współczesnej polskiej filozofii."

  To raczej celebryci niż elita. Elita to byli na przykład Roman Ingarden albo Krzysztof Michalski. Prawdziwe elity zwykle nie są znane ogółowi, ale celebryci jak najbardziej są.
 • @zbig71 13:52:12
  "Tylko teraz modlitwa za zbawienie Żydów podchodzi pod słynną,, mowę nienawiści" - dlatego też z ostrożności procesowej podałem wersję z 1967, a nie sprzed 1959 (sprzed reformy Jana XXIII)

  A tak a propos:
  papież JXXIII chciał dobrze (usunął "wiarołomnych"), ale jak już zaczął reformować, to dzis nie wiadomo,gdzie się zatrzymać
 • Czy Polacy mają domieszkę krwi żydowskiej jak mówi A. Duda? | Z. Przebitkowski
  https://youtu.be/14W3jRe7BLY
 • @zbig71 15:31:08
  Ja kiedyś postanowiłem sobie postudiowac filozofię. Akurat w Bydgoszczy. W końcu zdecydowałem się na tylko podyplomowę etykę z filozofią. Na p[ierwsze zajęcia jechałem niemal jak na wojnę. Pewny, że będą mi próbowali robic wode z mózgu. A okazało się, że żaden wykładowca nie byl lewusem. Co mnie zdziwiło. I wyjasniali, że przez to nie są medialni, bo karierę robią wariaci.
  A miałem profesora, który był wnukiem naukowym prof. Krąpca i naukowym synem prof. Gogacza. A ja specjalnie sobie wybrałem, przekonany że powojuję sobie. Bo ta podyplomówka nie była mi do niczego potrzebna. I gdybym miał studiować pełną filozofię (może kiedyś się zdecyduję), to na pewno wybrałbym UKW w Bydgoszczy. Mimo, że mam tam ze 250 km
 • @Pedant 15:41:52
  Może faktycznie, zastosowałem nowomowę. Elita to też Kotarbiński, Gogacz, Krąpiec (w kolejności raczej odwrotnej). Niezależnie od pogladów
 • @MacGregor 16:04:44
  Bo reformy sa niebezpieczne. Luter też najpierw chciał reformować. A stworzył nowe wyzwanie, które nie było wolne od wad KK, a brakło im chyba zalet.
 • @Pedant 15:41:52
  O! O..o . Zgadzam się, tak było. JAk również z tym, że etyka leży obok filozofii ale tak trochę zboku ;) Więc łatwo pomylić.
 • @JimA 16:30:39
  Etyka to jeden z działów filozofii. Również fizyka, estetyka
 • @trojanka 16:09:05
  Może Prezydent chce nas chronić... tylko przed czym?;)
 • @Wican 16:33:30
  Astronomia , matematyka i metafizyka... i tak aż do socjologii... a dalej to już wasze pokolenie pociągnie- gretoznawstwo- np. ...
 • @Wican 16:27:30
  "Elita to też Kotarbiński, Gogacz, Krąpiec"

  Na pewno ci należą do elity. Ograniczeniem Krąpca był jego tomizm, do którego podchodził, zdaje się, nieco fundamentalistycznie. Ale był wybitnym nauczycielem.

  Tomizm mnie tak bardzo nie interesuje, jako zbyt schematyczny (w końcu był scholastyczny) i raczej zamknięty. Jeśli bym chciał coś poczytać o tomiźmie to bym zaczął od Świeżawskiego, który był podobny w poglądach do Krąpca i chyba bardziej strawny.

  Publiczność zna głównie skandalistów czy celebrytów bo tych media lubią pokazywać. Najczęściej są to umysły trzeciorzędne.
 • @JimA 16:36:51
  Moje pokolenie? Ja mam ledwie po 40-stce. A brak chęci do wiedzy wśród młodego pokolenia mnie denerwuje, bo to pokolenie ma łatwo. A jest lewniwe. Myśleć przyczynowo-skutkowo nie potrafi. Łatwo takimi manipulować. Nie posiadają wiedzy
 • @JimA 16:30:39
  "etyka leży obok filozofii ale tak trochę zboku"

  Etyka to gałąź filozofii, w typowym ujęciu składającej się z ontologii, metafizyki, epistemologii, etyki i estetyki. Z boku znajduje się historia filozofii oraz filozofia naturalna czyli nauki przyrodnicze. Ta ostatnia wyrosła z filozofii i przerosła ją rozmiarem.
 • @Pedant 16:55:41
  Krąpiec był tomistą, ale to najwyższa liga filozofów. Mam cały ośmioksiąg Świeżawskiego.
  Ale teraz (jak skończę pewną książkę) to raczej skupię się na filozofii prawosławnej (a w tym wyznaniu, to jest w ogóle pomieszane), tak ogólnie pisząc. Kiedyś w antykwariacie kupiłem książkę Kuksewicza i w końcu na nią nadchodzi czas
 • @Pedant 16:55:41
  Moim zdaniem "filozofia" się skończyła bo miała się skończyć i miał ją zastąpić rabinizm. I to czym Pan się zachwyca to jest właśnie rabinizm.
  Sorry. :/
  Tematem wpisu jest: Modlitwa na Dzień Judaizmu.
  Tak daleko od tematu zeszła ta dy.. "dyskusja", że rzec by można, że zeszła na psy.
  Nie żebym się czepiał... w życiu. Tylko tak sygnalizuję.
  Ale!:) skoro już sobie tak gaworzymy to ja mam propozycję nowego kierunku.. filozoficznego: trajkarstwo z elementami sztucznej inteligencji, albo: Studium sztucznej inteligencji, trajkarstwo w dobie wiatraków. Panowie się zgodzą, że chwytliwe. :);)
 • @JimA 16:34:11
  Myślę , że on sobie wykoncypował,że jeśli będzie grał "brata łatę",udowadniał "wspólne korzenie", braterstwo,łasił się i uniżał to kwestia obrabowania Polski będzie się odsuwała.
  Biedny naiwny człowieczek....będzie wręcz przeciwnie.
  Une pękają ze śmiechu i politowania na te "zabiegi", słabymi pogardzają i lekceważą, uważają zadecydowanych i silnych.
  Tacy nie są "nasi polytycy"i NIC nie wskórają.
  Być może zresztą boi się czegoś chociaż przez swoja rodzinę ze strony zony ma papiery na wyjątkowość.........albo kolejnego samolotu co nie umie fruwać???
  Ciekawe, że jak Ukraina plugawi naszą historię to jest ciiisza.......ile to już oskarżeń nie padło, na AK, itp

  https://fakty.interia.pl/polska/news-mocne-slowa-szefa-ukrainskiego-ipn-polska-strona-milczy,nId,4262729
 • @Wican 17:02:14
  "skupię się na filozofii prawosławnej"- nie ma czegoś takiego. ups.
 • @JimA 17:10:36
  ""skupię się na filozofii prawosławnej"- nie ma czegoś takiego" "Moim zdaniem "filozofia" się skończyła bo miała się skończyć i miał ją zastąpić rabinizm. I to czym Pan się zachwyca to jest właśnie rabinizm."

  Proszę nie ględzić.
 • @JimA 17:10:36
  Jest. Tylko źle się wyraziłem.
  "Zarys filozofii średniowiecznej. Filozofia bizantyjska, krajów zakaukaskich, słowiańska, arabska i żydowska" autor Zdzisłak Kuksewicz.
  Ojcowie kapadoccy uznawali istnienie filozofii.
  Bierdiajew nie był filozofem? Nie chce mi się przepychać, bo chyba tylk ospojrzałeś do wiki, a w kwestiach historycznych czy filozoficznych, to słabe pseudoźródło
 • @Wican 17:02:14
  To ja "MATKA BOŻA HODEGETRIA"
  proponuję i Rublowa, Atos i malować ikony, żyć w mrozie i pić tylko wodę, zimną!- ale to nie jest "filozofia" w rozumieniu- czy z "definicji" pojęcia; prawosławie to modlitwa, nie ma nic wspólnego z filozofią.
 • @JimA 17:28:54
  Bzdura. Prawosławie też jest zróżnicowane. To, że nie mieli odpowiednika oświecenia, nie znaczy że nie zależy im na mądrości: Haghia Sophia i Sofia (stolica).
  A Plotyna do czego dopasować?
 • @trojanka 17:09:12
  :) no tak prawie miałem to napisać. :) Tak czy siak, jesteśmy tu i teraz u siebie i ... żaden prezydent nas "bronić" nie musi. Ja wiem, że mam zero żydowskiego dna. :) Pan prezydent się myli w kwestii, "że nie ma Palka, który by...", po prostu. Są Polacy, albo: Polacy są pewni swojego pochodzenia. Jeszcze raz: POLACY SĄ PEWNI SWOJEGO POCHODZENIA. :) /wbrew temu co twierdzi prezy.../ .
 • @Pedant 17:16:12
  :))) dobre, dobre. ok. :))) ale obaj wiemy jak jest.
 • @Wican 17:28:22
  OSIOŁ DARDANELSKI! Człowieku! Ogarnij się i nie czytaj tego bo stracisz trzy czwarte życia! Po co ci to? Zbawisz się? Czytając to co napisali inni?! JAK?! No ja już nie wiem jak do Pana. :/
 • "Nowym Izraelem" i prawdziwymi "dziećmi Abrahama" jest odtąd Kościół....
  "Gwiazda i Krzyż" - M.Jones /fragment/
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/synagoga.html

  ".... Konflikt między tymi dwiema grupami Żydów przewija się przez całą Ewangelię według św. Jana. W istocie nie będzie przesadą twierdzenie, że Ewangelia ta, w której słowo Żyd" pojawia się 71 razy, jest długim dyskursem o tym, co to znaczy być Żydem. Kim więc są owi “Żydzi", o których 71 razy wspomina się w Ewangelii? Cóż, to zależy, wszak słowo to w odmiennych kontekstach nieznacznie zmienia swoje znaczenie, ogólnie jednak w toku narracji kontekst ów staje się coraz wyrazistszy, nabierając przy tym coraz to bardziej nieprzyjaznego charakteru; ostatecznie wiedzie do rozbratu pomiędzy “Żydami" a Jezusem; owo zerwanie doprowadzi do jego śmierci.

  Fakt istnienia "obawy przed Żydami", o którym wspomina św. Jan, wskazuje na to, że w tamtych czasach Żydzi obawiali się “Żydów". Dobro Żydów, którzy zaakceptowali Chrystusa było zagrożone przez "Żydów", którzy go odrzucili. Co więcej, tożsamość wszystkich Żydów, zarówno chrześcijan, jak i “Żydów" została określona w chwili, kiedy Chrystus rozpoczął swoją ziemską posługę. Rodzice ślepca nie kryli "obawy przed Żydami", ponieważ “Żydzi" zagrozili wyznawcom Jezusa, którzy wszak; też byli Żydami, wypędzeniem z synagogi. Tożsamość obu grup byłaś stricte religijna, w żadnym razie etniczna; jedna i druga określała się poprzez stosunek do Chrystusa. Żydzi, którzy uznali Chrystusa , zostali wypędzeni z synagogi. "Żydzi", którzy Go odrzucili, określili się właśnie poprzez ten fakt i to ich Jan nazywa “Żydami".

  Wraz z pojawieniem się Chrystusa i zwiastowaniem Jego posłannictwa na ziemi jako “Syna Człowieczego", słowo “Żyd" ma albo znaczenie wyłącznie etniczne albo całkowicie i jednoznacznie teologiczne. Innej możliwości nie ma. “Żydem" jest osoba, która odrzuca Chrystusa i w rezultacie umiera w grzechu. Wraz z nadejściem Chrystusa judaizm przestał być religią, a stał się ideologią. W tej samej chwili także Izrael utracił swój biologiczny fundament.

  Nowym Izraelem, prawdziwymi dziećmi Mojżesza i Abrahama był odtąd Kościół. Spotkanie z Chrystusem skutkuje przemianą Żydów. Ci, którzy weń uwierzyli, staną się Nowym Izraelem, który inaczej nazywamy Kościołem. To oni są prawdziwymi “dziećmi" Abrahama i Mojżesza. Ci, którzy Chrystusa odtrącili, stali się “Żydami", czyli wyznawcami Szatana.

  Konfrontacja pomiędzy Jezusem a “Żydami" doprowadziła przede wszystkim do zrewidowania znaczenia słowa “Żyd". Niegdyś odnosiła się ona do członków narodu wybranego, ale teraz określała już tych, którzy odtrącili Chrystusa. To, co niegdyś było synonimem Izraela, stało się jego przeciwieństwem. Sposób, w jaki św. Jan stosuje słowo “oi Ioudaioi" jest świadectwem jednego z najdonioślejszych i najbardziej radykalnych w dziejach transformacji i przerwania ciągłości tradycji. Ci, którzy według “Żydów", zdają się odrzucać religię Mojżesza i Abrahama, są w rzeczywistości prawdziwymi dziećmi Mojżesza i Abrahama. Są Kościołem, a Kościół jest Nowym Izraelem.

  Jeżeli po przyjściu Chrystusa prawdziwym Izraelem jest Kościół, to czym są “Żydzi"? Św. Jan, któremu tradycja przypisuje autorstwo Ewangelii, odpowiedzi na to pytanie udziela w Objawieniu, które nazywane jest także Apokalipsą. W rozdziale 2:9, ewangelista broni kształtującej się chrześcijańskiej wspólnoty przed ówczesnymi “Żydami" i twierdzi, że za “obelgę" rzuconą na chrześcijan odpowiedzialni są "ci, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana". Ponownie porusza to zagadnienie w rozdziale trzecim i jeszcze raz wspomina o synagodze szatana - "o tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią....."
 • @Wican 17:35:37
  Oj tak, oj tak i jechaj dalej...! Wio! :) tak, tak, opowiadaj... a my sobie w tym czasie pooglądamy hurysy, ... opowiadaj!
 • Toledot Jeszu
  ks. prof. Waldemar Chrostowski /Żydzi i religia żydowska , a Maryja Matka Jezusa- Salvatoris Mater 2(2000) nr 1/:

  „Najbardziej znanym przejawem swoistego nauczania pogardy wobec Jezusa Chrystusa, Jego Matki Maryi , a także wobec innych znanych z Ewangelii postaci jest anonimowy utwór Toledot Jeszu (...) wspomniane dzieło ma charakter antychrześcijańskiego paszkwilu. Chrześcijanie prawie go nie znają, podczas gdy wśród ortodoksyjnych Żydów cieszy się ono znaczną popularnością. Wyraźne nawiązania do szczegółów, które znamy z Ewangelii zostały w Toledot Jeszu celowo zniekształcone i wymieszane. Maryja pod hebrajskim imieniem Miriam została przedstawiona jako narzeczona bogobojnego Jana (...) Nieopodal ich domu przebywał, czy kręcił się jakiś Józef , syn Pandery. Był nie stroniącym od trunków żołnierzem rzymskim , który patrzył pożądliwie na dziewczynę .(...) Pewnego dnia , a był to szabat , gdy Jana nie było w domu , bo spełniał swe religijne powinności, pijany (!) Józef znowu znalazł się w pobliżu (...) gdy wszedł do środka i ją objął , prosiła by ją zostawił w spokoju , bo ma menstruację /nieczystość rytualna/ . Poganin nie zważał ani na to ani na jej słowa i w tych okolicznościach Miriam stała się brzemienna.(...) Miraim urodziła syna który otrzymał imię Joszua (nosił je brat jej matki) Pochodzenie dziecka było jednak powszechnie znane i dlatego hebrajskie imię zastąpiono wkrótce obco brzmiącym imieniem Jezus.(...) Te i inne pogardliwe wątki pojawiają się w Toledot Jeszu wielokrotnie , zaś ich cel jest jasny , chodzi o wmówienie żydowskiemu odbiorcy , że okoliczności poczęcia Jezusa przekraczały wszystkie przepisy moralne i kulturowe religii Mojżeszowej. A zatem zarówno Jezus jak i Maryja zasługują wyłącznie na potępienie i na pogardę. (...) W wywodzących się z tego okresu tradycjach Jezus jest nazywany Ben Pandera lub Ben Pantera , to znaczy syn Pandery lub Pantery, Nie brakuje też dosadniejszych określeń (...) Ten proces przybrał na sile od IV wieku kiedy to wrogie opowieści o Jezusie i Jego Matce mnożyły się częściej niż przedtem. Z czasem złożyły się na zapisy , z których najbardziej rozpowszechnione (Toledot Jeszu, Sefer Joseph Hemmekanne, Nizzachon Vetus i in) weszły na stałe do kanonu żydowskiego myślenia o Jezusie i początków chrześcijaństwa (...) .”

  ks. prof. Waldemar Chrostowski /Kościół , Żydzi, Polska - 2009 , str 63-65/

  "Wiele do myślenia daje codzienna modlitwa , którą wyznawca judaizmu rozpoczyna swój dzień:

  'Błogosławiony jesteś Ty, Panie , nasz Boże , Królu wszechświata, że nie uczyniłeś mnie gojem'

  (...)
  W tej codziennej modlitwie istnieje też wezwanie:

  'Błogosławiony jesteś Ty, Panie , nasz Boże , Królu wszechświata, że nie uczyniłeś mnie niewolnikiem'

  (...) Inne wezwanie tej samej modlitwie brzmi:

  'Błogosławiony jesteś Ty, Panie , nasz Boże , Królu wszechświata, że nie uczyniłeś mnie kobietą' - a gdzie są feministki?
  (...)
  Inny przykład , żyd ortodoksyjny ma obowiązek cichego wymawiania przekleństw na widok chrześcijańskich symboli religijnych - krzyża, kościoła czy kapliczki (...) .".
 • @Wican 17:35:37
  //nie mieli odpowiednika oświecenia//

  Nie mieli bo nie mieli średniowiecza jak również renesansu.
  To w Europie Zachodniej (katolicyzmie,protestantyzmie) czas układał się w epoki zbudowane wedle wzoru:teza i antyteza.Jeśli jedna epoka niosła tezę to kolejna antytezę itd.
  W świecie prawosławnym działo się inaczej bo zupełnie inaczej toczyła się historia co z kolei miało taki a nie inny wpływ na społeczeństwa.
  Świat Zachodu i Świat Prawosławia to dwa odrębne światy.W pełni poznawalne ale różne.
 • Ewangelia na Dzień Judaizmu
  "Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu». Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego." (Mt 28:11n)

  Odpowiedz sobie sam, Drogi Czytelniku, na proste pytanie: Czy św. Mateusz napisał prawdę czy może nas okłamał? Jeśli nas okłamał, jeśli Ewangelia kłamie, to nasza Wiara nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak nie kłamie; jeśli opisuje fakty, to wniosek jest tylko jeden: Judaizm ma za fundament pospolite przekupstwo i kłamstwo z premedytacją (Żydzi zebrali się w gronie starszych i po naradzie zdecydowali, że będą nadal brnąć w zaparte, wbrew prawdzie). I jak tu się wspólnie z nimi modlić? Trzeba nam się ZA nich modlić, o ich nawrócenie na chrześcijańską wiarę katolicką.

  cytat za:
  http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ewangelia-na-dzien-judaizmu.html
 • @Pedant 17:16:12
  Obaj wiemy, że najwytworniejszym daniem nie jest chałwa z marchwi tylko pasztet z kapusty. /z dodatkiem sera i rzepy/ :))))
 • @Wican 17:28:22
  "Ojcowie kapadoccy uznawali istnienie filozofii."- tak jest, słuchamy Pana z uwagą.
 • @trojanka 17:09:12
  Nicolae Ceausescu też miał papiery przez rodzinę swojej żony Eleny, która miała na niego duży wpływ w polityce. Marnie oboje skończyli. Tak więc na nic uniżoność Dudy.
 • @JimA 17:43:19
  Ja czytam, ale też prowadzę interesy. Przez PiS to wciąż mała skala (prawo PiSowskie). Mam więc czas. Interes ogrodniczo-sadowniczo-warzywniczy. Do tego potrzeba pokory, czasu, cierpliwości. Ale też wiedzy praktycznej
 • @ikulalibal 17:49:22
  A to ja wiem. Tak jak tzw. renesans islamu to bodaj X wiek. Oczywiście, ja jestem człowiekiem zachodu z tradycji i wychowania, stąd też stosuję taka nomenklaturę.
  Polecam Renesans islamu Adama Meza.
  Ja wiem, że wiele nie wiem, dlatego cieszę się jak ktos konstryktywnie skrytykuje moje teksty lub koment. Ktoś, kto posiada wiedzę większą od mojej
 • @wercia 17:54:07
  Gumiś to nie ta liga
 • @Piotrx 17:48:38
  5* za komentarze.
  "Błogosławiony jesteś Ty, Panie , nasz Boże , Królu wszechświata, że nie uczyniłeś mnie kobietą'"- to błogosławieństwo brzmi trochę inaczej:
  " Błogosławiony jesteś itd... , że nie uczyniłeś mnie ani zwierzęciem, ani kobietą, ani garbatym itd... co tam mi przyjdzie do głowy, jaka plaga"
  :) " Panie, Boże nasz, chciałbym być bogaty! i mieć skrzypce pod dachem!" :)
 • Polacy nawet jak się modlą za żydów
  są antysemitnikami. Odnawiają im cmentarze na własny koszt, dzieci je sprzątają a tu, proszę popatrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=HNV-nmIy9j4
  Zdaje się, że polskojęzyczne media przemilczały z przestrachem tę informację, bo zdarzenie zaistniało poza naszymi granicami a szwiat jest z nimi a oni ze szwiatem.
 • @ikulalibal 17:49:22
  "Nie mieli bo nie mieli średniowiecza jak również renesansu."

  Nie potrzebowali renesansu, bo on został założony przez włoskich uczniów greckich nauczycieli z Konstantynopola.
 • @Wican 17:56:28
  Yyy, ale nie będzie Pan zaskoczony, jeśli powiem, że pański "interes" mnie nie interesuje?! Ani urażony, I hope. :)
  PS. Hobby, rozumiem... :)
 • @JimA 18:04:18
  "nie będzie Pan zaskoczony, jeśli powiem, że pański "interes" mnie nie interesuje?! "

  To po co Pan się odzywa?
 • @JimA 18:04:18
  To po co szczylu prowokujesz? Znaj moją cierpliwość. Popełniłem błąd, że po twoich zaczepkach, starałem się Ciebie traktować poważnie. Ale byle gimbus jednak na to nie zasługuje.
 • @Pedant 18:07:03
  Prowokuje nas po raz kolejny. Trza chłopaczka ignorować.
 • @Pedant 18:07:03
  Już tłumaczę, ale uprzednio zadam pytanie: czy Szanowny Pan jest "rzecznikiem" blogera Wicana? czy tylko "przyzwoitką nekranową"? :)
 • @Wican 17:59:50
  Wiadomo. Tym bardziej nic mu nie pomoże. On się nawet nie musi starać o ośmieszenie.
 • @Wican 18:13:06
  Co konkretnie Pana ugryzło? Brak szacunku dla karpia w koperku czy na słodko?- bo nie wiem.
  Rozumiem, że Panowie to już "Wy" i działacie "wspólnie". Ok. I'm not afraid. :)
  " Znaj moją cierpliwość"- to "groźba" czy "informacja"?- bo w dobie dezy... to czasem sam człek nie wie kim jest /?/. Zakładam, że "was" to dopadło. :) hehe
 • @Rzeczpospolita 13:51:17
  A co na to sam Putin?
 • @JimA 17:39:51
  Polska Dusza to przekazywana z pokolenia na pokolenie religia, tradycja, Świąt,zwyczajów,ukochania przyrody, polskiej/ kuchni, placków na święta,/prapraprababcie uczyły pewnych rzeczy, i to przynajmniej w mojej Rodzinie, ale tez u znajomych i przyjaciół... przechodzi do dzisiaj.Powiedzonka, przysłowia,nawet goopie "wróżby" pogodowe na kolejny rok.
  Pamiętam takie spotkanie towarzyskie,na obozie dla studentów polskich, i amerykańskich mówiących po polsku, będących już kilka lat w Polsce.... gdzie Polacy dla hecy zaczęli odgrywać scenki z Kargula i Pawlaka i inne z Jak rozpętałem II wojnę....czy Alternatywy..
  Śmiali się tylko Polacy, jankesy siedziały i przewracały gałami.Polish jokes tyż nie łapali, za nic....obca kultura, tylko money...
  Ubolewam nad polskimi kompleksami, niestety czasem powodującymi tę uniżoność dla "cudzoziemców, chęć pokazania jacy jesteśmy fajni,i tolerancyjni,oddamy wszystko nawet kosztem swoich!!
  A jesteśmy naprawdę super łebskim narodem,zdolnym, kreatywnym,zaradnym,bitnym, tylko często słabym przez swoje kompleksy,aby tych cech używać na codzień. Blokują nas niestety często sprzedajne i serwilistyczne rządy, gdyż przez "naiwność" idziemy na gładka gadkę i nie potrafimy oddzielić ziarna od plew.I dajemy się podpuszczać i manewrować sobą przez byle g... / lundyńskie i usmańskie/
  I tak pięknie nami grają..golono...strzyżono.....
 • @Wican 17:56:28
  "Ja czytam, ale też prowadzę interesy. Przez PiS to wciąż mała skala (prawo PiSowskie)."- aaaaa- no to ja przepraszam pana koguta/kozioła?. ...:))))
 • @wercia 18:18:53
  Gumiś jest żałosny. A ja, po jego propozycjach zmian w konstytucji, to zastaniawiam sie, jakim cudem ktoś takizostał doktorem oprawa (czy nauk prawnych)
 • @Wican 18:25:41
  Tak poza tematem, to ile volt ma twój cydr? I z czego go robisz, z jabłek, z gruszek, czy z wiśni na przykład?
 • @Wican 18:25:41
  Zostać doktorem w tych czasach jest łatwiej niż zrobić aplikację. Wystarczy coś napisać/przepisać i mieć łatwość publikacji. Napisać też może ktoś za kogoś a na obronie też różne pytania są: i łatwiejsze i trudniejsze. Znane i nie znane.
 • @Wican 18:13:39
  Pan zachwycony Moniką; cieszę, że nie napisał pan: spałować. :)))
  Duży postęp. Kultura i w ogóle! :)
  PS. Matko Bosko Świento! i to, takie "coś"... pisze o PRAWOSŁAWIU. No to się w głowie nie mieści. bo jak?!
 • @Wican 18:13:39
  "Ja wiem, że wiele nie wiem, dlatego cieszę się jak ktos konstryktywnie skrytykuje moje teksty lub koment. Ktoś, kto posiada wiedzę większą od mojej"- a wy to przypadkiem nie jesteście avatar palikota? Tak tylko pytam.. Jakby co, to się przyznajcie... nie musicie tak od razu, że tak- my to ja palikot. :))))) :)))) my wam nie wybaczymy, ale nie będziecie się musieli ukrywać, a to już zawsze "coś". ... na początek.
 • @zbig71 18:37:41
  tylko z jabłek. Procentów nie znam na pewno, bo nigdy nie byo potrzbeby mirzyć. Ale wg mnie, to z 8%
 • @wercia 18:37:49
  ale aplikacja to znajomości
 • @Wican 19:25:41
  To już w sumie nie cydr tylko raczej winko:).
  Bo te sklepowe to mają 4,5%. Browarów już nie za bardzo, bo dna moczanowa, zresztą ile można dudlać browca, a cydr w sam raz. Najbardziej podchodzi mi Mirosławski. Wiesz, z tych kupnych oczywiście. No i czyścioszka od czasu do czasu.
 • Hura :)
  Dzięki Autorowi udało się precyzyjnie namierzyć grupę promującą "śmierdzące sowieckie onuce i gender" w postaci blogerów Wicana i Pedanta & co. Uważam ten dzień za wielki sukces! Może wreszcie Portal Wszystkich Polaków czyli NE, po tej czystce, stanie się "wolny od podejrzeń"- oczyścimy się sami!- to dobra idea /dotyczy blogerów i komentatorów- sądów niekoniecznie/. :)
 • @Jozio z Londynu 18:24:04
  Rechocze nad głupotą PIS-u . Salut :)))
 • @JimA 20:10:13
  Jak "onuce" to ja wchodzę w ten wagon .Salute :)))
 • @
  Przeczytałem komentarze, widzę wojnę na całego. Wpis jest taki prosty w przekazie, że nawet katolicy nie godzą się na dzień judaizmu w kościele. Mieszana jest filozofia, spekulacje itd. To wszystko jest takie proste,przynajmniej dla mnie. Joszue był żydem, obrzezanym
  https://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=292&id=8
  Miriam była żydówką, protoplaści Joszue byli żydami, tak samo jak jego niby uczniowie. Czyli ci co wierzą we wiarę Chrystusową też są żydami w sensie duchowym. Żadne spekulacje temu nie pomogą,obrona krystowierstwa na nic się zdaje, bo spadek po żydach pozostał.
  I tak jak już kiedyś na pisałem. Doszedłem ze swoim drzewem genealogicznym do dziewiątego, dziesiątego pokolenia wstecz do przełomu XVII, XIXw i nie znalazłem żadnych naleciałości żydowskich i żaden rezydent nie będzie mi wmawiał że płynie we mnie odrobina krwi chazarskiej czy semickiej.
 • @zbig71 19:31:58
  Ja też przez dnę, prawie w ogóle nie piję. A piwko staram się szukać z małych browarów: Witnica, Kościerzyna, Tenczyn.
  Acz to raz kiedyś
 • @goat 22:47:34
  Wnioski wyciągasz nieprawidłowe. Chrystianizm to reakcja na żydostwo, a ty zwalczasz to, niczym jakis obrzezany ortodoks.
 • @MacGregor Czekam na dzień Islamu w Kościele Katolickim. Równość i sprawiedliwość.
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15792783531d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723effaeddf4cfab0be67346fff9b25704.jpg

  (te jego uszy coś nie rysiowate tylko?)
  Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Im więcej wspólnego życia, tym lepiej dla chrześcijan i żydów

  https://niezalezna.pl/306509-dzien-judaizmu-w-kosciele-katolickim-im-wiecej-wspolnego-zycia-tym-lepiej-dla-chrzescijan-i-zydow


  Ps...Dni judaizmu i islamu w Kościele Powszechnym... smutne. Czy my wierzymy jeszcze w Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela? A ja się pytam - Czy w Judaizmie jest Dzień Chrześcijan? Czy w Islamie jest Dzień Chrześcijan? W czasie gdy Biskup Rzymu Franciszek uprawia "paczamamizm" w Bazylice, dziesiątki tysięcy chrześcijan na świecie jest mordowanych! A jak tam z zasadą wzajemności? Żydzi równie ochoczo świętują dzień chrześcijaństwa? Czy dni katolicyzmu są w Izraelu tak samo obchodzone? To Gądecki wymyślił nam dzień judasza i teraz KK wije się bo oczekiwał, że w zamian za to żydzi przestają atakować KK, a oni robią swoje dalej, a z kolei zaprzestać tych sztucznych obchodów nie można bo to anty szemitysm Jak oglądam albo słucham Rysia, to aż mi się słabo robi. Jak to jest, że wszystkie miernoty najgorsze w Kościele zawsze jadą na tym judaizmie? To właśnie Ryś przygarnął Lemańskiego i go ochrania. Inna sprawa, że następca arcybiskupa Hossera nie protestował, kiedy Ryś postanowił roztoczyć parasol ochronny nad tym chorym osobnikiem Lemańskim. Ryś jest również bożyszczem niejakiego Kramera-bohatera niedawnych życzeń skierowanych do papieża Benedykta. Kramer zawsze z wielkim namaszczeniem wypowiada się o tym biskupku. Ryś jest również biskupem niejakiego Gużyńskiego -miernoty dominikańskiej, która jest na tym samym poziomie co Kramer. Także, prawdę powiedziawszy, mam gdzieś inicjatywy tego cokolwiek zbyt mocno "otwartego" biskupa. Oj nie mądryś ty, księże arcybiskupie Rysiu. Bardzo nie mądryś. Judaizm rabiniczny polega na: nieuznawaniu katolickich zasad wiary - w całości. Odrzucają. Ich modły polegają na WYKLINANIU chrześcijan - ty arcybiskupie uczestniczysz w tym rozumiem? Powiem krótko - zaciągnąłeś ekskomunikę abp Rysiu i nie od dzisiaj gardzę takimi jak ty. A rabini? Cóż, śmieją się z ciebie i jednocześnie tym śmielej atakują świętą wiarę chrześcijańską, mając takich jak ty naprzeciwko. Nawiasem, po hebrajsku goim znaczy tyle, co bydło. Może abp. Ryś zainteresowałby się np rodzinami sakramentalnymi bo się rozpadają na potęgę ale pewnie abp. ma swoje priorytety. Wydaje się, że Kościół interesuje się wszystkim tylko nie tym do czego go powołano. Może trzeba założyć jarmułkę i zwrócić się o wsparcie do Mosze Kantora. Takie kantory w jarmułkach to dobry zarobek. Jest taka chrześcijańska grupa z długimi pejsami z Amsterdamu handlująca diamentami. Może faktycznie warto z nimi nawiązać kontakt.
 • @Wican 00:48:01
  Tak, tylko lokalniaki i manufaktury piwne. No i czyścioszka najmniej szkodliwa.
 • @zbig71 12:50:39
  jeszcze czerwone winko. Najlepiej wiśniowe

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829