Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Sytuacja polityczna w Polsce – próba opisania.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obawiam się, że tym artykułem nie przysporzę sobie sympatyków ani z lewa, ani z prawa, no ale takie jest zawsze ryzyko, jeśli tworzyć coś nie od sztancy.

 A propos sztancy: Jak ktoś napisze np. „precz z katolicyzmem”, to z miejsca niczym muchy do ... wróć, niczym pszczoły do miodu zlatują się młodzi lechici-kosmici, komentują i stawiaja 5* (te komentarze są najczęściej na poziomie „z glana plebana). I nie ma znaczenia, że np. ta krytyka katolicyzmu (najczęściej bełkotliwa i na poziomie „faktów i mitów”) wychodzi spod klawiatury jakiegoś zagubionego w labiryncie własnej ignorancji „badacza Pisma Św.” – ważne, że znów zdefekował na katolików,więc popieramy. I żadnemu lechicie nie przyjdzie do głowy, że np. popieranie niemieckiego ewangelika tylko dlatego, że jest wrogiem rzymskiego katolicyzmu jest całkowicie niespójne z tezą „antypolskiego sojuszu niemiecko-watykańskiego” (gdyby tak znali opracowania ks. Poradowskiego, to wiedzieliby, że reformacja była w istocie re-judaizacją chrześcijaństwa, ale co tu marzyć o tem).

Skoro już trąciłem lechitów, to może skomentuję tezę jednego z Kolegów, że gdyby tak przyszli go nawracać nieproszeni katolicy, to poszczułby ich psami aż to zagryzienia. Bardzo ładnie i słusznie – w takich Stanach nieproszonego gościa naruszającego mir domowy można zgodnie z prawem odstrzelić i nawet psy nie są potrzebne.  Nie wiem, czy ja w takim razie miałbym prawo poszczuć psami pogańską hołotę, jakby mi bez zaproszenia wpychali się na moją polską ziemię, uświęconą krwią polskich męczenników za wiarę i za Ojczyznę? Myślę, że tak, bo przecież tak własnie robili moi przodkowie pod Legnicą 1241, Cecorą 1620, Chocimiem 1621, Wiedniem 1683 i Warszawą 1920.

A teraz do zapowiedzianego w tytule tematu:

Jak słusznie twierdzi red. Michalkiewicz ... no tak, znów będą reakcje jak u psa Pawłowa, a ja jedynie nie chcę sobie przypisywać tezy, której nie jestem autorem, a którą dla jej trafności  zapożyczam. Otóż jak słusznie red SM, póki mamy własne państwo (jakkolwiek kulawe czy opresyjne) to mamy szanse na jego naprawę, na odzyskanie suwerenności, na dobrobyt. A jeśli Boże uchowaj utracimy własne państwo i staniemy sie Kurdami albo Palestyńczykami Środkowej Europy (np. pod żydowską okupacją w ramach Judeopolonii), to wtedy tutto perduto, lasciate ogni speranza i mozna jedynie dbać o zachowanie kultury narodowej, która w dzisiejszych czasach mass mediów dość szybko zdegeneruje się do krakuski na głowie, pawiego piórka w dupie i butelki wódki.

Podobnie w okresie zaborów większość wypracowanego dorobku była redystrybuowana i finansowała inwestycje centrów imperialnych (Berlina, Wiednia, Petersburga). Taki zresztą był i jest modus operandi kazdego imperium od poczatku swiata (a konkretnie od akadyjskiego imperium Sargona Wielkiego XXIV-XXII wiek pne) po dzień dzisiejszy.

Póki własnego państwa – póty nadziei. I dlatego tak haniebną i szkodliwą rzecza było podpisanie przez ś.p. Lecha kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, naszą państwowość tak skutecznie rozmywającego.

Spójrzmy zatem, jakie mamy w Polsce polityczne siły propaństwowe. System jest partyjny (partyjniacki), więc będą to przede wszystkim dwie propaństwowe partie głownego nurtu:

Pierwsza to partia wodzowska (turańska) PiS, a druga to mały i zapyzialy, ale wgryziony w polską ziemię PSL.

Po co PSL-owi własne państwo? Nie po to, żeby dbać o interes rolnika, bo ostatnim takim, co dbał, to był ś.p. Andrzej Lepper. „Chłopom z ul.Wiejskiej” własne państwo jest po to, żeby je doić, żeby mieć swoją nomenklaturę w spółkach skarbu państwa itp. Słowem – kurwy, ale własne, polskie

[zapewne nasi lechici-kosmici każą mi sie mitygować, słusznie przypominając, że katolikowi rzymkiemu nie przystoi posiłkowanie się takimi słowy – mają rację, szkoda tylko, iż nie zdają sobie sprawy, że tym samym uznają moralność katolicką za stojąca wyżej od innych i bardziej wymagającą od swojej własnej.

Całkiem niedawno na czyimś blogu jakaś młodociana (co poznać po dysortografii i stylu czy raczej jego braku) nierogacizna o pseudonimie Lolo Pindolo czy jakos tak zadebiutowała na Neonie obrzuceniem mnie na dzień dobry słowami, których być moze używał sowiecki furman do znarowionego konia, ale których dawniej nigdy nie oddawano na pismie. Nie mam do tej osoby pretensji – jeśli jeszcze starsze rodzeństwo chodziło srać za chałupę, a on już ma najnowszego smartfona, to taki skok technologiczny mógł zawrócić w głowie, szczególnie pustej. Zasmucił mnie wszelako brak reakcji innych obecnych tam blogerów (poza kol. Zawiszą, który jako osoba zawsze bardzo kulturalna, w takiż sposób zwrócił uwagę, niestety bez rezultatu i jeszcze sam oberwał). Wsród komentatorów była delikatna i wrażliwa na wulgaryzmy kobieta ... ale okazało się, że gnojówka wylewana przez młodociane chamidło wcale jej  nie przeszkadza  – czyli i ona uznaje wyższość moralności katolickiej nad lechicko-sowieckim pogaństwem  - słusznie!

Tak przy okazji: jak zauważył Oskar Wilde: dżentelmen nigdy nie obraża nikogo przypadkiem i w sposób niezamierzony ... ale to chyba zbyt trudne dla smakoszy antychrześcijańskiej gnojówki].

A po co PiS-wi własne państwo? Tu sytauacja jest psychologicznie bardziej skomplikowana. Stosunki w tej opartii najlepiej oddaje niedawny tweet Dominika Tarczyńskiego „Prezes wie lepiej”. To prawda, prezes wie najlepiej, szkoda tylko, że miliony sympatyków nie mają pojęcia albo zostały wprowadzone w błąd. Ideałem Jarosława Kaczyńskiego zdaje sie być przedwojenna sanacja (powstała po zamachu majowym 1926), co znakomicie pasuje i do jego wychowania na kolanach masona JJ Lipskiego i socjalistycznych poglądów na gospodarkę. Rządy sanacyjne zakończyły sie tragedią i hekatombą narodu polskiego, zaś obecne władze warszawsko-belwederskie kopiują ich wszystkie możliwe błędy w polityce zagranicznej (zacytuję red. Marcina „ruskiego agenta” Skalskiego  z portalu kresy.pl: „Co trzeba miec w głowie, żeby leżąc między Rosją i Niemcami uważać Republikę Litewską za partnera strategicznego?”). Kiedy Grzegorz Braun komentując expose premiera nazwał PiS „grupą rekonstrukcji historycznej sanacji” usyszał z ich ław, że to komplement. No cóż, dla masonów na pewno.

PO dziś to typowa partia władzy po utracie władzy. Pamiętam, jak kilka lat temu Janusz Korwin Mikke twierdził, iż jest to partia bardziej wolnościowa niz PiS – zapewne, ALE ... (jak mawiał nasz nauczyciel: ALE to po angielsku piwo). Nie chcę nikogo urazić, ale PO nie tylko nie jest partią propaństwową, ale jawnie antypaństwową. Gdyby to dziś PO formułowała rząd, to ten rząd podpisałby każdy dokument podsunięty mu przez Brukselę, w tym ten na miarę drugiego Traktatu Lizbońskiego, czyli domknięcie Unii (wg białej księgi UE i będącego jej fundamentem manifestu z Ventotene, autorstwa Altiero Spinelli’ego, wyrzuconego swego czasu z włoskiej kom-partii za ekstremizm). Domknięcie Unii zredukuje przeciętnego Polaka do roli obywatela nie trzeciej (jak w planowanej Judeopolonii), ale siódmej kategorii, choć część polskojęzycznych elit będzie mogła zgarniać pieniadze grabiami, jak dziś pan Donald Tusk (jeśli p. Tusk wierzy w Boga, to zapewne modli się o to, by niemiecka Adolfina nie kazała mu wracać do polityki polskiej i stawać w szranki w wyborch na Dudę).

Razem, Wiosna itp to klasyczni bolszewicy ręka w rękę z sodomitami i gomorytkami. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że panowie Zandberg i Biedroń (ten ostatni też woli PE od Sejmu, a zresztą w słynnej z czekoladek i pedofilii Brukseli to dopiero musi być fajnie), poza garniturami i „odiekałonami” (ros. od „eau de Cologne”) nie różnią się wcale od bolszewickich pierwowzorów i gdyby mogli, to posyłaliby do piachu lub dołów z wapnem klasy społecznie nieużyteczne, księży (tu pewnie niejeden pseudolechita o bolszewickiej moralności przyklaśnie) oraz opornych heteroseksualistów, tak jak ich ideowi antenaci robili to podczas Rewolucji Francuskiej, bolszewickiej, wojny domowej w Hiszpanii czy meksykańskiej Cristiady

[Coraz częściej spostrzegam, że jak nieczystości w szambie, tak wśród części pseudo-lechitów wybija na powierzchnię ich moralne powinowactwo ze wzmiankowanymi rewolucjonistami odpowiedzialnymi za morderstwa księży, zakonnic i wiernych – najwidoczniej podmieniono im wyniki badań DNA, bo te prawdziwe wskazywałyby nie tyle na Wielką Lechię, co na powojenny „desant Stalina” – jeden z nich (bodaj kol. Hades) już się wysypał, że „pani Jachira reprezentuje większość Polaków” – takich jak on na pewno].

No i w końcu mamy złotą jedenastkę poławiaczy pereł w szambie czyli Konfederację, pełną pomysłów, nie mówiąc o tych pomysłach, których głupota PiS-u będzie im jak widać codziennie dostarczać i to w obfitości.

Konfederaci, jako zadeklarowani propaństwowcy, mimo diametralnych różnic wobec partyj głównego ścieku, będą posiadali pewne punkty styczne z innymi propaństwowcami czyli PiS-em i PSL-em, ale to juz na inny temat.

PS

Z tekstu wyszły mi dwa w jednym – opis polityki i odpór wobec psuedolechickich uroszczeń.

Koleżanka zarzuciła mi w komentarzu mimkrę: „jak co do czego, to rączki złożone, oczka spuszczone, buzia w ciup i udajesz świętoszka”. No takie własnie się ma wyobrażenie o katolicyzmie, jeśli swoją formację religijną zakończyło się na dziecięcym etapie przygotowania do Pierwszej Komunii Św. w wieku 9 lat – obecnie tych lat jest już pewnie dwa razy tyle (!), a buzia wciąż w ciup, i jeszcze okazuje się, że tamte lekcje religii nie wystarczają już, by odpowiedziec na pytania życia dorosłego. O ile wszakże daruję tę buzię w ciup i spuszczone oczka  kobiecie, to mój prosty umysł goja za żadne skarby nie pojmie dlaczego dokładnie tymi samymi obrazami wciąż posługuje się inny bloger, facet, próbujący udawać zucha – formacja religijna zapewnie nie wykracza poza Pierwszą Komunię, ale żeby u chłopaka buzia w ciup i spuszczone oczka? Nie dziwota, że musi teraz kompensować.

(który by tam chciał się doedukować by uniknąć dalszych autokompromitacji, to polecam http://delfin.neon24.pl/).

 

 

KOMENTARZE

 • Ta
  Nienawiść do religii ma jeszcze jedno podłoże, mianowicie to stara klasyczna choroba czerwonych oczu. Sam do Kościoła nie chodzę i też nie czepiam się spraw wiary i spraw Kościoła. Ale można zauważyć po komentarzach niektórych piszących, że kryje w oczy bogactwo KK.
 • @zbig71 15:33:05
  To chyba nie to - owszem, podłoże materialne ma w Polsce jak to nazywam "ludowy antyklerykalizm", ze ksiądz ma samochód, mieszkanie i dziecko z gosposią, za chrzest zażądał 200, a za ślub 2 tysiące itd, ale to akurat nie jest myślę problemem.

  Sytuacji kleru w Polsce aż tak nie znam, wiem, ze wikarzy, szczególnie młodzi i jeśli nie mają pomocy od rodziny to przymierają głodem (codziennie makaron i jajka) i marzną zimą, proboszcz, to zależy na jakiej parafii, a już biskup potrafi rzeczywiście żyć jak udzielny książę.

  Spora część bogactwa kościoła jest dziś częścią dziedzictw narodowego.
  Tak mi się przypomniało: kosztu trzymania świty naszego prezydenta belwederskiego rzekomo przekracza koszt utrzymania monarchii w UK

  tekst miął byc o polityce, ale strasznie mnie sponiewierała "lechicka" młodzież i musiałem ulac zółci :)

  pozdr
 • @zbig71 15:33:05
  A co sądzisz o 'ad remie' czyli o podziale naszych partii na pro-państwowe (PSL, PiS oraz Konfederacja) i antypaństwowych (PO, razem, komuchy)

  =- wciórności, zupełnie zapomniałem o tych ostatnich
 • @MacGregor 15:48:57
  PSL to jest tak, jak pisałeś, Konfederacja to zobaczymy, PiS dba o interes państwa... amerykańskiego, zwalnia ichniejsze firmy z podatków a Żorżeta mówi Kaczyńskiemu, Dudzie i Morawerowi co mają myśleć i co im wolno.
  PO, komuna, razem? Ich miejsce powinno być pod ścianą egzekucyjną.
  To sądzę.
 • @zbig71 15:33:05
  Nie sądzę. KK to bogactwo, ale też potężna działalność charytatywna. Wspólczesne feministki bronią kobiet? A ile domów samotnej matki jest w Polsce prowadzonych przez zakonnice?
  Ikonowicz kiedyś powiedział, że gdy zbiera bezdomnych z kanałów to żadnych feministek ani kawiorowych lewicowców tam nie ma. Są natomiast zakonnice.
  A bogactwo kleru to też trochę mit. Są bogate parafię, ale są też biedne, w małych miejscowościach. Biskupi żyją na wysokiej stopie, ale proboszczowie czy wikary różnie. Proboszczowie w małych wioskach nie mają etatów po szkołach, które zawsze pewny dochód zapewniają. A ile tam pogrzebów, czy tym bardziej ślubów i chrzcin? Jak młodzi uciekają do miast?
  Niektóre osoby mają coś wklepane do głów, albo akurat trafiły na paskudnego księdza i na bazie jednego złego przykładu, zbudowali sobie cały tok rozumowania. I poproą każdego, byle był antykatolicki. I tacy "turbo..." są bardziej antypaństwowi niż PiS. Zresztą, żeby chociaż znali historię.
  Ja tam świety nie jestem, ale uprzedzony to jestem do dyletantów, pozujących na ekspertów.A na tym portalu, kilku takich jest.
  Poprą pedała, żyda, antykatolickiego chrześcijanina, jehowitę... Ich głównym mianownikiem jest antykatolicyzm, a nie propolskość.
  Odważę sie stwierdzic, że warunkowo popieraliby bismarckowski kulturkampf . Nie tyczył on wszak tylko Polski, ale ogólnie katolicyzmu w Niemczech
 • @MacGregor 15:48:57
  Wg mnie, PiS jest antypaństwowy.
  Za propaństwowy można od biedy uznać PSL, ale też stare SLD (bez współczesnych ichnich lewackich sojuszników). A Konfederacja nie jest jednolita. I teraz kwestia, czy ważniejszy jest naród, czy państwo?
 • Nie mam zdania na temat poruszony, tj. na temat jakości polskiej
  sceny politycznej, co mnie uderza, to złość jaka jest w tekście zawarta. Autor nie przebiera specjalnie w słowach, jest brutalny. Nie bardzo rozumiem po co ta złość jest w tym tekście, jeżeli przyjąć za prawdę to, że Autor jest "J-23 na angielskiej prowincji", a nie w polskim Sejmie.

  Autor nie jest jakimś wyjątkiem, złość, brak wzajemnej życzliwości jest charakterystyczny w dzisiejszym wzajemnym do siebie stosunku Polaków.
  I jeżeli w państwie tak jednolitym rasowo, językowo i religijnie jest taka nieprzyjemna wzajemna atmosfera, to jaka ich czeka przyszłość? I to nie jest wina ani tych ze Wschodu, ani tych z Zachodu.

  Wracając do katolicyzmu, to "chłopaka buzia w ciup i spuszczone oczka", mnie zaintrygowała szczególnie. Mam więc pytanie: jak powinna wyglądać "buzia chłopaka"katolika w oczekiwaniach Autora? Jaki On osobiście wzorzec popiera? W każdym razie jest sporo różnych "chłopaków" po skrzydłami niby-księży i ich miny raczej przerażają.
 • @Anna-PK 17:26:28
  ta buzia w ciup była wyrwana z kontekstu i dlatego źle zostałem przez Panią zrozumiany - to akurat mi ktoś tam zarzucał kilkakrotnie takie zachowanie zupełnie nie wiem z jakiego powodu, pomijając infantylność takich opisów.

  Co do ostrego tonu - pozwoliłem sobie zejść bliżej poziomu osób wylewających wiadra gnojówki na moją wiarę, na co nikt zupełnie nie reaguje (jeszcze się z nimi nie zrównałem, spokojnie).

  To co opisałem było prawdą -jakiś lolo zalogował się po raz pierwszy i pojechał ni z gruchy nie z pietruchy po mnie jak furman po kobyle, robiąc przy tym typowe dla gimnazjalisty błędy ortograficzne.
  Zirytował mnie nie on, ale reakcje innych użytkowników - poza Zawiszą nikt nie zwrócił mu najmniejszej uwagi, bo skoro defekował na mnie czy na katolicyzm, to OK. Ba, nawet biorącej udział w dyskusji Koleżance jakoś to nie wadziło - a tymczasem moje przytyki i owszem, bom katolik.
  Ale o czym to świadczy? Ano o tym, ze nawet w ich własnej ocenie od katolicka wymaga się wiecej, niz od kogos innego - i tu zgoda.

  A co do kontekstu tych nerwów - hektolitry gnojówki wylewane są tu bezkarnie na katolicyzm i chrześcijaństwo nie od wczorai i to przez osoby o bardzo małych rozumkach i jeszcze mniejszej kulturze osobistej - czasami trzeba im dac skosztować ich własnego lekarstwa zeby moze dorośli.

  pozdrawiam i proszę się nie obawiać - większośc moich tekstów, choć pisana być może z pewnym nerwem jest skupiona na meritum, a nie na przepychankachs słownych
 • @Anna-PK 17:26:28
  Jak już to Panią tak zaciekawiło, to chodziło mi o tego typu teksty do mnie:

  """"
  Czym Ci @goat zawinił, że wyzywasz go od cymbałków? Chcesz pokazać swoją katolickość? Udało Ci się po raz kolejny. A jak co do czego, to rączki złożone, oczka spuszczone, buzia w ciup i udajesz świętoszka.I płaczesz, że katolicy są atakowani.

  „Kali ukraść krowę...”

  """"

  PS
  Akurat co się tyczy tego koziołka "goat", to ja go akurat lubię i wierzę, zę jeszcze będą z niego ludzie jak podrośnie - byle poczytał sobie coś na poziomie, choćby Polskę Piastów i jagiellonów jasienicy, a nie sam internet ;)
 • @Wican 17:18:26
  To pogadaj z gostkami typu Oscar. Tacy nienawidzą księży niby z powodów ideologicznych, ale jak dojdzie co do czego to zawiść aż piszczy. Ja socjalistą nie jestem i mam w...... e kto jakim autem lata i takie tam, ale znam ludzi, którzy księdzu i bogatrzemu sąsiadowi spaliliby nawet furmankę.
 • @zbig71 15:33:05
  No to wypowiedz się może na temat wyznania islamskiego.
  Mów o ich zaletach, wielkości, patriotyzmie...mądrości..prawdziwości,
  Wypowiedz się też na tema wielkości judaizmu...mądrości, prawdy historycznej...

  Potem sobie przeczytaj własną opinię.. będzie dokładnie taka jak opinia trzeźwych "religijnie" o każdej znanej religii..

  Spróbuj to zrobić tu na forum...
  Taki eksperyment psychologiczny... wielu się czegoś nauczy na tym eksperymencie..
  Tylko szczerze pisz... bo kłamstwo niczego nie uczy poza wstrętem do kłamców.
 • @zbig71 18:02:03
  "Tacy nienawidzą księży niby z powodów ideologicznych, ale jak dojdzie co do czego to zawiść aż piszczy"
  Ja nie nienawidzę ale nie lubię ogłupiania ludzi ...w taki prymitywny sposób jak robi to od lat KK.
  Ogłupianie ludzi to wprost osłabianie Narodu Polskiego czego skutki odczuwamy do dzisiaj... owieczki spod ambony rozwaliły własnymi rękoma własny kraj i oddały go mafii żydowskiej w "posiadanie" całego Polskiego niegdyś majątku.
  Podobnie nie lubię pozostałych zdrajców Narodu Polskiego którzy zdradzili Polskę, mówię o tych świadomych którzy wiedzieli co robią i byli na pozycjach "decyzyjnych" a nie o pożytecznych idiotach spod ambony czyli w istocie ofiar tej ambony i ofiar własnej wiary.
  Mąż rogacz też jest "wierzący" własnej żonie.... owieczki KK są w identycznej pozycji jak mąż rogacz.. aż dziwne ze im poroże nie rośnie.

  A zazdrosny o bogactwa "ubogiego" KK nie jestem to zawsze był kościół oligarchiczny (za wyjątkiem okresu PRLu) a Oligarchia wszelaka to wróg demokracji.
 • @Oscar 19:10:32
  Ja jestem wrogiem demokracji, a zwłaszcza wrogiem socjalistów. Jak ktoś nie chce, niech nie chodzi do Kościoła. Ja nie chodzę i się nie czepiam. Nie znoszę mendo, co szukają dziury w dupie.
 • Wojciech Sumliński o kolejnych problemach z premierą książki "Powrót do Jedwabnego"
  https://youtu.be/3buY4pR0LcM
 • @zbig71 19:18:58
  tak myślałem .. stchórzyłeś... nie napiszesz nam co myślisz o innych religiach w które nie wierzysz..
  sądząc po poziomie twoich wypowiedzi... moje wpisy nt KK są relatywnie "grzeczne" choć jednoznacznie krytyczne.
  Napisz co sądzisz o innych religiach.. nie bądź tchórzem.
 • @autor
  Niestety jak zwykle twoja mądrość przerosła cię.
  Dzięki Bogu młodzi nie czytają takich bzdur jak ty.
  Dalej nie czytałem ale może ktoś napisze streszczenie.
 • @autor
  Aha Sława Wielkiej Lechii.
  Czy ty człowieku naprawdę wierzysz, że księżyc ma tylko jedną stronę?
 • 4:24 / 24:28 Eksterminacja Polaków i grabież majątku była i jest większa niż podczas II wojny światowej! Od 11'
  https://youtu.be/DpiaN2wOe6U
 • PILNE! Sumliński i Dr Kurek znowu zablokowani ws. premiery "Powrotu do Jedwabnego"! Boją się prawdy?
  https://youtu.be/uT0XCdHuXx4
 • @MacGregor 17:45:57
  Ja też nie reagowałem, ale całkiem świadomie. Uznałem, że po prostu uważanoby, że "bronię swojego", a nie że wojuję z bucami.
  Inna sprawa, ze też zaczyna mnie dopadać trochę znieczulica.
 • @zbig71 18:02:03
  Oscar to w ogóle specyfik. Wciąż atakuje KK i "mafię żydowską", a jednocześnie jest zwolennikiem PiS, czyli formacji która typowo daje szmal Rydzykowi i jest ekspozyturą mafii żydowskiej na Polskę.
  A co do aut księży. Jak zapytałem sie byłego proboszcza, gdy kupił se ścigacza, to powiedział, że po prostu, na kredyt. Ksiądz bezrobotny nie będzie i sobie może kupic pojazd
 • @Oscar 19:00:16
  Bzdura. Tutaj antykatolicy poparli Kerena tylko dlatego, że uderzył w Katolicyzm
 • @Oscar 19:10:32
  To dlaczego popierasz PiS? Obecnie to oni ogłupiają ludzi najbardziej.
  A religia jest związana z wiarą. Ja wolę wierzyć w zmartwychwstanie Jezusa, a ty w żydostwo PiSiackie.
 • @d.jaś 19:31:45
  I co jeszcze szczurku? Mlodzi? Młodzi wracają do religi i są w tym lepsi niż wiek średni, smarku
 • @d.jaś 19:35:37
  O, Żydek się objawił? Oni odpowiadali pytaniem na pytanie, chłopcze.
 • @trojanka 20:55:21
  @trojanka 20:55:21
  Hej Trojanka...

  Widze...ze potrzachanie Klejnotami Rodowymi III Rzeczypospolitej
  ( KLEJNOTAMI z WW2)
  JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ skoligaconej od 30- paru lat z USA & BEKARTEM Izraelem trwa...
  Mycki ( kipy) z LBOW...
  dla podziwu jak PiS-dzielce wlaza Parchom Rzydowskim w DOOPE...

  SLEPY by nawet zauwazyl...ze & REBE Polak chadzaja do tej samej synagogi na modly co & rebe... Schudrich
  i tym samym jezykiem gadaja-- po faryzeuszowsku
  A potem sie KSIEZA kosciola POLSKIEGO dziwuja...
  ze w Polsce... WIARY brak...
  I nowych owieczek nie przybywa...

  https://www.salon24.pl/u/mczerw/858445,rebe-schudrich-ja-gojka-mowie-ci-przepros
  xxxxxx
  Trojanka...
  Ten Sumlinski to taki sam FALSZYWY jak & jego goowno-ksiazki - dyktowane przez oficerow WSI...
  Pisalam kiedys/dyskutowalam z Sumlinskim w 2015 na Salonie 24...
  Za Duuuuuuzo PRAWDY mu napisalam... to dal mi BAN-a...
  I wykasowal moje komentarze..
  Wkleje MERITUM z tego co sie zachowalo : )

  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/672959,proces-z-wielonogiem-czyli-w-co-gra-zbigniew-stonoga
  @INTAQi & @ AUTOR - Pan Sumlinski : )
  Witam ponownie...
  Wklejam ten CIEKAWSZY kawalek n/t ...ZYCIA Pana Sumlinskiego Pelnego PRZYGOD .... wsrod chlopcow z wywiadu ...: )

  https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne/posts/1827393907487282:0
  Podejrzane kontakty z WSI

  Dziennikarze zwracają uwagę na jego nieetyczne zachowanie – „wsypanie” informatorów, które praktycznie przekreśla wiarygodność dziennikarza.
  Sumliński w 2008 r. zeznał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, że akta gangstera „Masy” dostał „za przyzwoleniem” prokuratora Włodzimierza Blajerskiego. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, Blajerski po obciążających go zeznaniach Sumlińskiego został przesłuchany w związku z podejrzeniem ujawnienia tajemnicy służbowej. Grożą mu zarzuty.
  W swoim liście otwartym przed próbą samobójczą Sumliński „wsypał” też byłego szefa delegatury ABW w Lublinie, Tomasza Budzyńskiego. Napisał, że Budzyński był jego informatorem, że od niego wie o kulisach przydziału mieszkania dla obecnego wiceszefa ABW, płk Jacka Mąki i o konflikcie Budzyńskiego z Mąką.

  Publicznie „wsypał” informatora.
  - Sumliński poświęcił obu informatorów, byle on sam wyszedł obronną ręką.

  Gdzie zasady, etyka dziennikarska i zwyczajna ludzka przyzwoitość? – mówi nasz informator.

  Znajomi Sumlińskiego zwracają uwagę na jego zażyłe kontakty z oficerami WSI.

  - Był częstym gościem w karczmie „Uroczysko Zaborek” koło Białej Podlaskiej, której współwłaścicielem jest Jan Oczkowski, były szef Biura Spraw Wewnętrznych WSI.
  Sumliński urządzał tam swoje imieniny, urodziny, między innymi obchodził tam urodziny tydzień przed akcją ABW w maju 2008 r., podczas której przeszukano mieszkania jego, płk L., Bączka i Pietrzaka.
  Spotykał się tam z Józefem Oleksym, z płk Leszkiem Tobiaszem. Oczkowskiego poznał dzięki płk L. Jak wytłumaczy tak bliską zażyłość z oficerami WSI? – mówi znajomy Sumlińskiego.
  Opowiada, że w domu handlowym „Klif” przy ul. Okopowej w Warszawie Sumliński spotykał się często z Januszem Szumem, który z ramienia WSI robił interesy paliwowe z Rosjanami.
  Szum m.in. zabiegał latem 2007 roku by powstała spółka paliwowa British Petroleum z Rosjanami.
  Sumliński bardzo dobrze zna się też z kolegą płk L., Kazimierzem Szulowskim, właścicielem firmy Eduka, która zajmuje się m.in. doradzaniem Ministerstwu Oświaty.
  Małgorzata Subotić napisała w „Rzeczpospolitej” (9—10 sierpnia 2008 r.) w artykule o Sumlińskim „Człowiek, który chadzał na skróty”, że po upadku „Życia” Sumlińskiemu w znalezieniu pracy pomagał Oleksy.
  Oleksy powiedział „Rzeczpospolitej”, że „nie pamięta tego, ale nie zaprzecza”.
  Zastanawiająca jest wieloletnia znajomość Sumlińskiego z płk Aleksandrem L.
  - W 2005 r. płk Aleksander L. urządził 60-te urodziny. Było na nich około 300 osób, ludzie ze służb PRL, z biznesu, politycy lewicy. Był też płk Tobiasz i Sumliński – mówi nasz informator.

  Sumliński, według naszych informatorów, od kilku lat robił różne interesy z płk L., niektóre są obecnie przedmiotem zainteresowań prokuratorów.
  Obracał się na co dzień w towarzystwie byłych oficerów WSI, a z drugiej strony z ludźmi z prawicy.
  Od płk L. marszałek Komorowski dowiedział się, że Sumliński może zdobyć aneks do raportu o WSI. Wówczas postanowił skorzystać z okazji. Gdyby nie miał takich informacji, nie rozmawiałby na ten temat ani z L., ani Tobiaszem. Pozyskanie tajnego dokumentu oprócz dostępu do wiedzy, skompromitowałoby zarazem Komisję Weryfikacyjną WSI.
  - L. i Sumliński byli na stopie przyjacielskiej, odwiedzali się nawzajem w swoich domach, razem gościli, bardzo często byli widywani w ekskluzywnych restauracjach hoteli „Sheraton”, „Holiday Inn” i in.
  Ludzie z tak różnych światów - szpieg WSW, szkolony przez KGB i ultraprawicowy doświadczony dziennikarz śledczy- tak się nie zbliżają.
  Połączyły ich wspólne skłonności do interesów, inaczej znajomość ludzi z tak innych światów nie przetrwała by tyle lat i nie byłaby tak zażyła. To byłoby niemożliwe.
  Teraz Sumliński twierdzi, że tylko wyciągał od płk L. i innych oficerów WSI informacje.
  L. to wyszkolony w Moskwie szpieg, nie dałby się wodzić za nos przez kilka lat dziennikarzowi - mówi znajomy Sumlińskiego.
  I dodaje: - Czy nie jest zastanawiające, że Sumliński po zatrzymaniu przez ABW aż do chwili obecnej nie powiedział nic, de facto literalnie nic, co obciążałoby płk L.?
  A przecież to on go rzekomo wplątał w aferę, powołując się w rozmowie z marszałkiem Komorowskim na znajomości Sumlińskiego w Komisji Weryfikacyjnej.
  Tak łatwo mu Sumliński wybaczył, choć Tobiasza nazwał w „Kwadransie po ósmej” w TVP1 „bydlę”, a i Komorowskiemu nie szczędził ostrych słów?
  Pozwał nawet marszałka do prokuratury w związku z rozbieżnością jego zeznań z Tobiaszem. Płk Aleksandra L. w ogóle nie wymienia w wypowiedziach. Czym sobie płk L. na ta to zasłużył? Może po prostu zbyt dużo wie? – mówi znajomy dziennikarza.
  - Podczas konfrontacji w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie płk L. i Sumliński wzajemnie się oskarżali o kierowanie wspólnymi interesami – mówi inny nasz informator, ze specsłużb.
  Chadzał na skróty?
  W swoim liście otwartym Sumliński pisze, że przyjął pieniądze od płk L. na „zorganizowanie leczenia żony płk L.
  Małgorzata Subotić napisała, że Sumliński twierdzi, że je zwrócił, ale w prokuraturze jest jedynie pokwitowanie ich odbioru, ale zwrotu - nie ma.
  - Zastanawiające dlaczego Sumliński opowiadał płk L. o swoich kontaktach dziennikarskich – o Bączku i Pietrzaku z Komisji Weryfikacyjnej WSI.
  Czy Sumliński był w porządku w stosunku do nich, którzy jako dziennikarzowi mu ufali? Tym bardziej, że wiedział, że L. był w WSW i WSI i był szkolony w Moskwie przez KGB.

  Po opublikowaniu raportu z likwidacji WSI nie mógł mieć złudzeń, kim jest L., a raport dobrze znał, …………..
  bo to była jego „działka” zainteresowań.

  Mimo to nadal utrzymywał z L. bardzo zażyłe kontakty. Dlaczego ich nie zerwał, nie przeszkadzało mu moskiewskie wyszkolenie L.? – dziwi się nasz informator.
  Sumliński w swoim liście otwartym do mediów sugeruje, że z płk Aleksandrem L. skontaktował go Tomasz Wołek, w okresie, gdy pracował on w „Życiu”. W artykule „Człowiek, który chadzał na skróty” Małgorzaty Subotic Wołek zaprzecza temu. – Nie miałem wtedy zielonego pojęcia o istnieniu jakiegoś płk L. – twierdzi Wołek.
  Jeśli Wołek mówi prawdę, że nie kontaktował Sumlińskiego z płk L., to kto i gdzie poznał go z płk L.?
  Cztery mieszkania, cztery samochody
  Interesujący jest wątek majątku Sumlińskiego.

  - Sumliński występuje w kilku przedsięwzięciach biznesowych, ma cztery mieszkania na podstawione bliskie mu osoby. M.in. trzypokojowe na nowym osiedlu przy ul. Wrzeciono na Żoliborzu i kawalerkę przy ul. Popiełuszki, gdzie urządził sobie siłownię. Wiedzą to prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
  A do kolegów dziennikarzy Sumliński narzeka, że nie ma za co żyć… Bogdan Rymanowski wpłacił na jego konto 10 tys. zł. – mówi nasz informator.
  Jak podkreśla, Sumliński jeździ nową skodą octavią. Jeździł niedawno także innymi luksusowymi autami, m.in. sześcioosobową hondą „full wypas”. Auta – skody oktawie - miały także jego żona i siostrzenica, która, oprócz trójki małych dzieci Sumlińskiego, była na jego utrzymaniu.
  Małgorzata Subotić pisze w swoim artykule o Sumlińskim, że po urodzeniu trzeciego dziecka jego żona przestała pracować. Na całą rodzinę zarabiał Sumliński.
  - Skąd miał pieniądze na mieszkanie przy ul .Wrzeciono, które wówczas wykańczał, na kupno kawalerki przy ul. Popiełuszki, na wykańczanie domu w Białej Podlaskiej, na samochody? Nawet, jeśli część z tego majątku ma na kredyt, spłacanie kredytów to poważne obciążenie budżetu domowego – zastanawia się znajomy dziennikarza.
  - Kolegom mówi, że te auta ma dzięki znajomości z jednym dealerów samochodowych. Chodzi o Pol-Mot Autoryzowanego dealera Skody. Wojtek ma podobno fuchę w Pol-Motcie – mówi jego znajomy. - Ma kilka kart kredytowych, w tym złotą. Taka kartą nie posługuje się pierwszy lepszy dziennikarz. Jego rodzina żyje ponad stan. Za co? Sporo o finansach Sumlińskiego wie płk L. – dodaje.
  Dziennikarz - pijarowiec
  16 grudnia 2008 roku „Newsweek” opublikował artykuł o Wojciechu Sumlińskim „W dziennikarskiej skórze”. Napisał, że firma Sumlińskiego zajmowała się obsługą PR-owską jednej z największych elektrowni w Polsce - Kozienice. „Okazuje się, że Sumliński ma więcej trupów w szafie - kolejny to zarabianie na działalności PR-owskiej.
  W marcu firma dziennikarza zaczęła wspierać elektrownię Kozienice należącą do prywatyzowanego właśnie koncernu Enea. - Umowa obejmowała analizy materiałów prasowych dotyczących rynku elektroenergetycznego oraz współdziałanie w zakresie kształtowania pozytywnego wizerunku spółki – potwierdził „Newsweekowi” Grzegorz Mierzejewski, rzecznik elektrowni Kozienice. (…) Sumliński w całej sprawie nie widzi problemu (choć na wszelki wypadek usiłował nas straszyć konsekwencjami opublikowania tekstu, który mu się nie spodoba). Twierdzi, że dokument podpisała jego żona jako pełnomocnik jego firmy i to ona pomagała pracownikom biura prasowego elektrowni”.
  Prywatyzacja Elektrowni Kozienice odbyła się za czasów SLD. Ciekawe, kto załatwił „dojście” żonie Sumlińskiego, Monice, do Elektrowni, że tak duża firma powierzyła trudne zadanie młodej kobiecie, bez żadnego doświadczenia w branży PR?

  Ciekawe na czym de facto polega „doradzanie zespołowi prasowemu” Elektrowni i ile za to inkasowali Sumlińscy?

  Zastanawia, że dziennikarz zajmujący się losem ks. Popiełuszki, aferami Megagazu, paliwową itp. zarazem uprawia PR.
  Dziwne interesy
  To nie jedyny biznes Sumlińskiego. Do niedawna był członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego „Trybunalskie” S.A. –
  Hotel „Podklasztorze”. Ciekawe, że nadzór właścicielski nad tym przedsiębiorstwem sprawuje Ministerstwo Skarbu Państwa.
  Z Rafałem Szmytke, prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, są właścicielami dwóch ciężarówek TIR.
  Sumliński doradza też m.in. biznesmenowi Andrzejowi Perczyńskiemu, występującemu w aferze PZU. Plotka głosi, że Perczyński wpłaca (w każdym razie wpłacał) na konto Sumlińskiego 5 tys. zł miesięcznie.
  - Sumliński stał się ofiarą własnych intryg,
  a wiedząc, że w areszcie mogą z niego wyciągnąć wiele grzechów, zagrał „samobójstwo”. Gdyby chciał naprawdę się zabić, poszedłby nad Wisłę, jak Piotr Skórzyński, a nie robił manifestacji w kościele, gdzie pełno ludzi.
  Podobno pomysł z zagraniem samobójstwa podsunął mu jeden z jego adwokatów. Według mnie Sumliński z premedytacją zagrał na uczuciach ludzi, także kolegów-dziennikarzy.
  Dlaczego tak bał się aresztu, skoro informacjami, jak twierdzi, nie handlował? – mówi nasz informator.
  Może Sumliński bał się też, że wyjdą inne dawne ich wspólne interesy, o których mówi się w świecie dziennikarskim?
  - Według mnie list otwarty Sumlińskiego jest wyreżyserowany, teraz tak go widzę. Gdy się w niego wczyta, widać, że jest precyzyjnie przemyślany, wcale nie spontaniczny – jest w nim wszystko, co z jego punktu widzenia powinno się znaleźć, ukazane w taki sposób, by przedstawiało go jako ofiarę, jednocześnie wiąże z jego osobą kolegów-dziennikarzy – nie ominął żadnego szczegółu z współpracy z tymi dziennikarzami, który przemawia na jego korzyść.
  Skąd ta pedanteryjna szczegółowość i w ogarniętym rozpaczą człowieku?

  Ludzie, którzy chcą sobie odebrać życie piszą krótkie pożegnanie, a nie elaborat – mówi nasz informator ze spec służb.
  - Wszyscy obrońcy Sumlińskiego po jego aresztowaniu przez ABW kierowali się dobrą wolą, współczuciem, nie znali niektórych szczegółów z jego życia – mówi znajomy Sumlińskiego.
  Według niego Sumliński bywa ciepłym, przyjaznym „misiem”, zwłaszcza, gdy kogoś potrzebuje, bardzo szybko skraca dystans psychologiczny i jest niezwykle przekonywający, wręcz ujmujący. Ma jednak także drugą twarz.
  - Tym ciepłym wizerunkiem i socjotechniką zjednał sobie m.in. wielu duchownych, a nawet bardzo ważnych polityków prawicy – mówi jego były kolega.
  Sprawa podsłuchów podtrzymała wizerunek Sumlińskiego jako prześladowanego dziennikarza - prokuratura działała pod dużą presją opinii społecznej, która mu współczuje. Prawda jest taka, że podsłuchiwano Sumlińskiego, a dziennikarzy tylko z tego powodu, że między innymi oni do niego dzwonili.
  Tymczasem przekazom medialnym nadano taki kontekst – że celowo podsłuchiwano konkretnych dziennikarzy, a Sumlińskiego „przy okazji”……

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Ten tylko powyzszy kawalek z facebooka Pana Stonogi mowi...
  ze wdepnal Pan -- Panie Sumlinski ...
  w NIEBEZPIECZNE... zwiazki poprzez swoje wlasne -- DZIWNE gierki --
  z NIEBEZPIECZNYMI... BEZWZGLEDNYMI chlopcami z wywiadu... : /

  To.....BAGNO I TRZESAWISKO…… : /

  i tylko moge powtorzy...powyzszy cytat :
  Sumliński stał się ofiarą własnych intryg,.....

  no i ZGADZAM sie z powyzszym ... co do... ZASAD moralnych.. ktore Pan Sumlinski -- zlamal.... :

  Publicznie „wsypał” informatora.
  - Sumliński poświęcił obu informatorów, byle on sam wyszedł obronną ręką.

  Gdzie zasady, etyka dziennikarska i zwyczajna ludzka przyzwoitość?
  – mówi nasz informator.

  Znajomi Sumlińskiego zwracają uwagę na jego zażyłe kontakty z oficerami WSI.


  Tak to jest Panie Sumlinski...jezeli chce sie ZARABIAC na info wywiadu..
  i/lub posredniczyc ..w Sprzedazy tajnych info .. od wywiadu,,,,
  to...
  automatycznie wpada sie w... PULAPKE .... zaleznosci...na CAALE DLUGIE swoje zycie zwiazane wezlem malzenskiego uzaleznienia i kontroli od... WYWIADU WSI !
  GROZNYCH... NIEBEZPIECZNYCZNYCH...Bezwzglednych ...
  eleganckich.. przystojnych i MADRYCH... Wyksztalonych... Blyskotliwych...
  Urokliwych...Przebieglych i... wrednych tez...
  --- facetow z Wywiadu Wojskowego.. tu : WSI !
  -- bardziej... POWAZNEGO w formie swojej TAJNOSCI pracy etc
  anizeli wywiad cywilny.. : ) czy jakies tam goowniane ABW...


  Z tej w/w PULAPKI dla IDIOTOW -- jest TYLKO 1 REALNE wyjscie ...
  przez komin... : ) jak w AKWARIUM -- Suworowa... : )

  PIEKNA... ta ksiazka ... odnosnie regul zycia w SWIECIE Tajnosci = Jedyna ksiazka SUWOROWA -ZDRAJCY... ktora mi sie podoba...

  : )

  https://www.youtube.com/watch?v=rsUpbHk3JTI
  Akwarium - 1995r

  Powyzej... link do filmu... po polsku...ale KSIAZKA -- jest NAJLEPSZA... !!!!

  Pan Sumlinski.... robi teraz REJWACH... Panem Stonoga... na swojej stronie tu...
  ale.... kosci juz.. przeciez zostaly rzucone : )

  To wszystko...co powyzej wklejone na facebooku--
  to SPORO lat Pana zycia...w BAGNIE i trzesawisku... wspolzaleznosci....z WSI...

  NIC nie ma za...DARMO...
  INFO jak i DEZinfo --kosztuje... a najtaniej sie placi...jezeli sie kupuje/sprzedaje za... kase...

  A bez info/dez-info... NIE byloby przeciez tych...niby wstrzasajacych w INFO...
  ksiazek.... na ktorych i Pan i informatorzy musza przeciez niezle.. zarabiac... : )

  Dziwnym trafem... ukzuja sie te Pana sensacyjne ksiazki --na oknach politycznych Polski --- w celach PROMOCYJNYCH -- przed.. roznymi wyborami .....

  czasami z TRAGIfarsami...jak ta :

  No i TRAGIfarsa info...ze nieznani sprawcy zaatakowali ksiegarnie ..sprzedajaca Pana ksiazke ...
  : )
  http://wpolityce.pl/polityka/245636-nieznani-sprawcy-zaatakowali-ksiegarnie-warszawskiej-gazety-zniszczono-min-ksiazki-sumlinskiego
  maj 2015

  Jakiez to.... WSZYSTKO jest..... OBLUDNE... i smierdzace tu.....

  PANNA EWA 8.10 22:52
  0398

  Jakby Pan Pisarz Obyczajowy z III RP - Pan Sumlinski...zechcial
  COSIK
  napisac tu... n/t tych...
  DZIWNYCH... lepkich powiazan finansowych Pana Sumlinskiego i rodzinki
  oraz tych chlopcow z wywiadu... ktorzy sie krecili kolo Pana Sumlinskiego
  wciskajac mu rozne KITY DEZinfo...
  i POL-prawdy etc...
  aby talent pisarski Pana Sumlinskiego - nie uwiadl...
  i nie zginal wraz z samobojczym- NIEUDANYM - zamachem na... wlasne zycie...
  : )

  Chetnie poczytam.... o tych zawilych sciezkach i sekretnych drogach... finansow Pana Sumlinskiego i jego bandy - chlopcow -wywiadowcow ... : )

  XXX
  Buzka z UK
  : )  PANNA EWA20:08
  0399


  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  I Tu Sumlinski odpowiada :

  @WOJCIECH SUMLINSKI
  @PANNA EWA
  "Panno Ewo", jezeli chce "pani" prawdy i prawdziwej weryfikacji faktów, to proszę podpisac sie pod takim posdtem prawdziwuym imierniem i nazwiskiem. Gwarantuję "pani", że spotkamy sie wówczas w sądzie, bo postanowiłem - i tego postanowienia dotrzymam na sto procent - że nie odpuszcze już żadnej kanalii takiej jak "pani". 99 % tego co tu "pani" pisze, to podłe kłamstwa, którymi twoi kumple z WSI zarzucaja Internet od lat,. Nic juz mi nie mozecie zrobić, przegraliscie łotry te walkę, za to ja swoja z wami dopiero rozpoczynam. i tak na dzień dobry - koniec z bezkarnymi pomówieniami korporowanymi przez ludzi z WSI, jednego podłego adwokata i jego kumpli udajacych dziennikarzy. Wie "pani" o kim mówie "pani Ewo" (jak tam postępy szachowe dzieci pewnego adwokata)?. Ma "pani" odwagę, to prosze stanąć raz w zyciu ze mna do konfrontacji twarza w twarz i przedstawic sie z imienia i nazwiska - ja i tak wiem, kim jestes, ale może niech dowiedza sie inni. 99% z tego, co "pani" tu pisze, to podle kłamstwa panów spod znaku WSI i ABW, kłamstwa kolportowane od lat anonimowo, bo jestescie zwykłymi tchórzami, którzy nie maja dość odwagi, by podpidsac sie pod własnym tekstem. Ja staje przed wami z otwarta przyłbicą. I czekam na podpisanie tych łgarstw prawdziwym imieniem i nazwiskiem? To jak - masz odwagę gnoju?
  Wojciech Sumlinski
  WOJCIECH SUMLINSKI22:29
  471147
 • @panna ewcia 23:43:12
  I jeszcze kawalek o Sumlinskim...
  po to tylko ...aby... IGNOROWAC jego goowno-ksiazki...
  ktore sa tak samo NIEWIARYGODNE/nierzetelne
  jak i sam Sumlinski...
  Panie Sumlinski.... : )

  po 1 pimo - NIE mam obowiazku podpisywac sie tu imieniem i nazwiskiem..
  moj PRAWDZIWY nick - panna ewa - WYSTARCZY !

  po 2 primo - ja ZADAJE Panu PROSTE pytania... - wklejajac urywek artykulu prasowego --- INTERESUJACY mnie....
  https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne/posts/1827393907487282:0
  Podejrzane kontakty z WSI
  z tego powyzszego linku...
  a dotyczacy ZYCIA Pana Sumlinskiego wsrod oficerow od INFORMACJI...

  To Pan mendoli... i NARZEKA...ze zycie ma Pan CIEZKIE...bo podobno Pana
  KTOS i COS -- jakies FATUM...przesladuje...

  Wczytujac sie w powyzszy urywek z Pana zyciorysu...
  ktory uwazam za... WIARYGODNY -- bo pisany na podstawie artykulu prasowego...
  z podaniem FAKTOW...pelnych nazwisk....
  CHCIALABYM Panu.... : ) pomoc...tylko !
  bo leje Pana KROKODYLE lzy...
  ze ciagle Pana ktos... tlamsi...straszy...przesladuje....

  Odpowiedz/RADA dla Pana -- po mojej szczegolowej analizie tych urywkow/wyimkow z Pana zycia... jest tylko jedna...
  Widzialy galy co braly i z kim zadawac sie chcialy...
  to o Pana zwiazkach ze... SWIATEM WYWIADU ..
  kupnem/sprzedaza INFO -- dostarczanego przez... manipulantow z WYWIADU wojskowego etc.

  Przeciaz Pana ksiazki - i INFO zdobyte uprzednio w barach tajnych WSI.... do napisania ksiazek tych to...
  FINANSOWY DEAL...
  oplacalny chyba....
  ???????????????????????

  Bez... tych... NIBY darmowych drinkow -- NIE byloby tych ksiazek na miare powiesci szpiegowskich science-fiction - GLOWNIE...  A tu cytat z Pana Sumlinskiego :

  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/659919,no-comments
  ...Siedziałem w barze, gdzie gliniarze i dziennikarze nie płacą za drinki. Przyszedłem przed umówiona godziną, ale nie czekałem długo. Mój informator, oficer Wojskowej Akademii Technicznej, w rzeczywistości przykrywkowy pracownik WSI, przyszedł punktualnie. Poznałem go kilka miesięcy wcześniej, gdy przyprowadził go do mnie znajomy z CBŚ.

  XXXXXXXXXX
  Te opowiesci o MASIE-gangster celebryta... ktory BREDZI i opowiada -- glownie banialuki...
  a Pan Sumlinski chwyta to i LYKA...po calosci...... bez przezuwania i przemyslen...
  ZADOWOLONY...ze Masa - bandyta z Pruszkowa...
  zechcial ZROBIC z chlopcow z WSI/ABW etc.

  BARDZO GROZNYCH MAFIOZOW na uzytek....PUBLICZNY ! : )
  i na uzytek pisarski Pana pisarza Sumlinskiego !

  tu wyimek z BANIALUKOW - opowiesci Masy-celebryty : :
  Okazuje się, że organizacje przestępcze jak np Mafia Pruszkowska nie działają suwerennie.
  Choć Mafia Pruszkowska jest groźną organizacją to wykonuje tylko polecenia ………. tajnych służb, które tą mafią się wysługują.
  Napady rabunkowe są tylko zapłatą za wykonaną pracę, tutaj służby państwa dozwalają na takie akty terroru.

  XXXXXXXXXX
  ktory jest BZDURA... a jak to chlopcy z WSI -- zapuszkowali paru bossow pruszkowskich - to pisalam wczesniej....


  etc.etc.

  Pozwole sobie powtorzyc ...to co pisalam powyzej :
  To.....BAGNO I TRZESAWISKO…… : /
  to niby DARMOWE - za drinki od WSI
  kupowanie/sprzedawanie ... manipulowanie INFO /DEZinfo etc..

  i tylko moge powtorzyc...powyzszy cytat :
  Sumliński stał się ofiarą własnych intryg,.....

  po 3 primo - NIECH Pan tak sie nie denrwuje...bo ZLOSC Pieknosci szkodzi... : )
  ; ) ... i rece sie Panu trzesa przy pisaniu listu do... mnie...
  a ja tylko grzecznie PYTALAM ????
  o.... FINANSE Pana Sumlinskiego...

  A Pan robi BLEDY ..literowki...
  .pisze o jakichs anonimach GALACH - typu adwokat...BEZ nazwiska....
  chcac abym ja zgadywala...
  czy ma Pan Sumlinski TFU !!!!
  milczanowskiego - adwokata i szefa od wywiadu walensy na mysli...
  czy tez moze politykiera adwokata...
  giertycha
  TFU !

  I jeszcze Pana Sumlinski denerwujac sie BARDZO... nazywa mnie...gnojem...
  a ja jestem...
  TYLKO ! panna ewa --
  ktora PYTA sie o... FINANSE Pana Sumlinskiego i jego familii ..
  w oparciu o powyzszy ZACYTOWANY artykul... : )

  Tak tylko... pytalam... : )
  z ciekawosci PRZEOGROMNEJ...

  gdzie taka kase... MOZNA zarobic..????.
  i KTO i GDZIE daje INFO za darmo ???

  KTO handluje INFO/DEZinfo ...????
  ktore sluza do napisania paru ksiazek science fiction - GLOWNIE
  o polskim wywiadzie ..

  I KTO jeszcze chcialby zarobic na... kolportowaniu GLOWNIE -DEZinfo via ksiazki pisarza Sumlinskiego ?????????????????????

  No KTO... KTO chce PRZYKRYC PRAWDE o... WSI ...
  i CENNYCH TAJEMNICACH WSI ..
  poprzez kolportowane banialuki za.... DARMOWE drinki z WSI barow ?????

  KTO ???????????

  ?????

  Tez bym tak chciala... : )
  ZAROBIC... na pisaniu ksiazek szpiegowskich : )

  : )

  XXXX

  Buzka z UK : )
  PANNA EWA00:45
  0400
  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/687166,podsumowanie-iii-rp

  @WOJCIECH SUMLINSKI : ) WITAM serdecznie : ) stesknil sie Pan za...mna : )
  @PANNA EWA
  Tak zwana "panno Ewo", ponieważ nie mam zamiaru cackać się więcej z takimi jak ty i traktować poważnie kłamliwych tchórzy z WSI schowanych za jakimś pseudonimem, więc informuję tzw. "pannę": albo pisząc swoje i swoich kumpli, podobnych do ciebie "panienko" drani, pisze tutaj "panienka" do mnie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem - po rycersku, twarzą w twarz, z odpowiedzialnością za każde słowo, czyli tak, jak ja to robię od lat - albo będę "panienkę" banował, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na odpisywanie na dyrdymały kłamliwym gnojkom z WSI. A tak załatwimy to pozwem sądowym i sprawa będzie prosta. Więc pytam raz jeszcze: ma tak zwana "pnna Ewa" resztki honoru, by wziąć odpowiedzialność za to co pisze o mnie io do mnie, czy też nie ma? Nie pozdrawiam, ale czekam na odpowiedź. WS

  WOJCIECH SUMLINSKI05:55
  471151
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  Panie Sumlinski : )
  NIE strasz … Pan mnie BAN-ami… NIE strasz…
  Bo sie Pan sam…ze …strachu….we wlasne krotkie spodenki ZESRASZ!

  Ooooooooooooooo….. nawet mi sie do..rymu napisalo : )

  LISTA BAN-ow dla mnie ..i tu…i tam…i owdzie iI na salon 24…
  Jest Dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzsza anizeli LISTA Schindlera !
  : )
  Jakby mogl Pan Sumlinski nam znow ciekawie zagaic/ opowiedziec :

  KTO i GDZIE rozdaje Wiarygodne INFO w Polsce
  ZA… DARMO ?????????????

  KTO DBA BEZINTERESOWNIE o ….to…aby TALENT pisarski Pana Sumlinskiego – psychologa z wyksztalcenia – mogl sie rozwijac…
  i eksplodowac --we witrynach ksiegarskich : ) ! BUM !!!!!!!!!!!!!!!
  I eksplodowac REGULARNYM WYDAWANIEM ksiazek-powiesci obyczajowych IIIRP-- tuz przed WAZNYMI politycznymi wydarzeniami w Polsce- szczegolnie tuz przed ..wyborami politycznymi…??????????????????????????????

  KTO dba….. aby regularnie DOSTARCZANE INFO/DEZ-info przepuszczane przez ksiazki Pana Sumlinskiego
  dalej JATRZYLO…JUDZILO/SKLOCALO Polakow..???
  Nawet w 2015 ???????????????????????????

  KTO dalej trzyma…swoja LAPE na tym…aby dalej SZKODZIC POLSCE -- poczawszy od dewaluacji/destabilizacji i ROZWALANIA sluzb specjalnych Polski – od momentu tzw.LISTY Macierewicza –majacej na CELU ZNISZCZENIE POLSKIEGO WYWIADU – poprzez tzw.podchody aby wsadzic szpiegusa -Maryjanka Zacharskiego - na szefa wywiadu -

  Tu… WAZNY ! wyimek z zyciorysu Zacharskiego – asa TREFLOWEGO wywiadu : )

  Od 1990 r. pracował dla Urzędu Ochrony Państwa. W 1995 roku uczestniczył w akcji mającej na celu zwerbowanie rosyjskiego agenta Władimira Ałganowa, który miał posiadać informacje o współpracy ówczesnego premiera Józefa Oleksego z KGB. Awansowany na stopień generała przez prezydenta Wałęsę. W związku z aferą Olina w roku 1996 opuścił Polskę….
  Dziennik.pl przypomina, że w latach 90. Zacharski został pozytywnie zweryfikowany i rozpoczął pracę w Urzędzie Ochrony Państwa. To on w 1995 roku na Majorce bezskutecznie próbował zwerbować osławionego płk. Władmira Ałganowa, rosyjskiego funkcjonariusza wywiadu zamieszanego wówczas w głośną sprawę Olina.

  Po zmianie rządów Zacharski został usunięty z UOP i zmuszony do emigracji. Na obczyźnie zajął się pisaniem książek.
  A wszystko to - TEN TRUD : )…. DAREMNY….to po to….
  Aby LATWIEJ mozna bylo wydobyc ROZNE SKARBY z wojskowych sejfow - m.in. BEZCENNE WW2 akta - oryginaly w jezyku niemieckim trzymane nadal w Polsce /pisalam pare watkow na ten temat na stronie Pana Generala Makarewicza w marcu 2014 !/
  ??????????????????????

  KTO jest nadal ZAINTERESOWANY …aby w Polsce byl CHAOS polityczny…jatrzenie…judzenie…KLOTNIE destabilizujace scene polityczna POLSKI….czyli COS na wzor… IPN – instytucji INKWIZYCYJNEJ – zalozonej w 1998 PRZESLADUJACEJ POLAKOW - hakami - aktami teczek personalnych wywiadu polskiego i od momentu powstania IPN - dzielac POLAKOW na lepszych i gorszych - dyskredytujac 2 formacje wojskowo -polityczne WALCZACE o WOLNOSC Polski w czasie WW2 - tj. GL/AL i AK /
  i…. nazywajac ZBRODNIARZAMI komunistycznymi - tych..wszystkich POLAKOW- ktorzy wspolpracowali PATRIOTYCZNIE z…wlasnymi sluzbami specjalnymi !!!

  Pomimo FAKTU BEZSPORNEGO-ze komunizmu sensu stricte polit.ekon.
  NIGDY NIE bylo w Polsce Ludowej ani PRL nawet…ani w krajach ZSRR/RWPG !
  ????????????
  KTO jest zainteresowany WYDOBYCIEM tych BEZCENNYCH WW2 akt Herr Hitlera z Polski ???????????????????????????

  KTO DBA…aby talent pisarski Pana Sumlinskiego NIE uwiadl…
  i przynosil mu TROCHE KASY…za jatrzenie i judzenie i sianie FERMENTU i DEZ-info glownie…ktore PRZYKRYWA WAZNE inne wydarzenia/rzeczy dziejace sie w Polsce ???????????

  Jak juz Pan Sumlinski BEDZIE znal odpowiedz na powyzsze PROSTE pytania..
  To niech ZABLYSNIE INTELEKTEM swoim i napisze cos tu…do poczytania dla wszystkich zainteresowanych…TALENTEM tych wszystkich wywiadowcow schowanych za plecami Pana Sumlinskiego-psychologa TYLKO ! z…wyksztalcenia : 0

  XXX

  Buzka z UK : )
  PS. Ponadto….uwazam osobiscie…ze Pan Sumlinski POWINIEN ODPOCZAC juz troche od pisania tych wynurzen Science-fiction glownie…
  pisania/przepisywania z prokuratorkich akt tych thrillerow polityczno-obyczajowych o III RP…bo
  WZROK stepiony Pana Sumlinskiego wszedzie i we…wszystkich LUSTRACH SWIATA widzi ODBITY i czajacy sie sztylet szpiegowski i … zdrade !
  I widzi wszedzie naokolo WSI/ABW szpiegow podazajacych sladem ILUZJI i poplatanych mysli wlasnych…
  I STRACH…i Niepokoj… i podstep... I zasadzke…. : /

  Oto wynik/rezultat PRZEMECZONEGO bo….non-stop rewolucyjnie- CZUJNEGO umyslu Pana Sumlinskiego ….zyjacego ..od KILKUNAST lat w Swiecie SZPIEGOMANII-ILUZJI i ULUDY i wlasnych i cudzych urojonych myslii i manii przesladowczej …

  PANNA EWA13:39
  0400

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


  Buzka z UK : )
  PANNA EWA18:32
  0392
  o więcej
  @ @ Hej CATRW !!!!!!!!!!!!
  • @ Hej CATRW !!!!!!!!!!!!!!!!
  I juz NIE ma ZADNEGO z...powyzszych moich postow - dyskutanckich wpisow na stronie,,,Sumlinskiego -pisarza-przepisywacza z akt prokuratorskich !
  W momencie jak pisalam i wklejalam powyzszy post do CATRW
  n/t Sumlinskiego - JATRZYCIELA i pisarza obyczajowego III RP...
  zdazyl wykasowac moj 3 post ze swojej strony
  wklejajac odpowiedz...dla mnie :

  : )

  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/687166,podsumowanie-iii-rp

  @PANNA EWA
  Panie trollu publikujacy tchórzliwie anonimowo, pod pseudonim "pnna ewa" (ani z ciebie gnojku panna, ani ewa - dobrze wiem, kim jesteś)
  łgarstwa, które są powielane od ponad 7 lat - żegnam ozięble.
  Wojciech Sumlinski

  WOJCIECH SUMLINSKI18:22
  471152

  XXXXXXXXXXXXXXXXX

  PRAWDA OBIEKTYWNA i rozmowy o finansach Pana Sumlinskiego...
  to... niewygodny dla niego TEMAT.... : )
  Sumlinski - przepisywacz akt PRZYZWYCZAIL sie do przepisywania akt prokuratorskich OKRASZANYCH swoimi przemysleniami -
  bo wie...ze na JATRZENIU... SKLOCANIU POLAKOW i
  szukaniu i drazeniu wsrod SLOW - ABW/WSI podpinanych wszedzie pod kazda jego ksiege przemyslen..
  MOZE zarobic DUZA Kase...

  Jak Sumlinski, przestanie pisac...i powielac te swoje Banialuki o agentach-mafiozach z WSI..
  to...
  KTO zatrudni
  i KTO bedzie chcial zatrudnic Sumlinskiego psychologa ????????????????????

  Moze by tak Sumlinski -ODWAZYL sie i
  napisal jakas ksiege o... AKTACH WW2 ..
  Herr Hitlera trzymanych obecnie w Polen...
  bo KAZDY na Swiecie ..
  bylby zainteresowany teraz.... poczytac TROCHE PRAWDY o... WW2

  : )

  XXX

  Buzka z UK : )
  PANNA EWA18:48
  0393
 • @panna ewcia 23:52:20
  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/687166,podsumowanie-iii-rp
  I WYKASOWANE wszystkie moje posty...dyskutanckie z Sumlinskim -pisarzem-przepisywaczem z akt prokuratorskich

  Na Sumlinskiego stronie...stad w UK - BLOKADA- BAN !


  PS. WARTO zwrocic uwage…na… POBOZNY…ostatnio jezyk Sumlinskiego….
  Sumlinski - psycholog… GRA OFIARE/poszkodowanego ciagle… i wzdycha… do… WIERZACEGO elektoratu PiS I wierzacych w jego BANIALUKI czytelnikow :
  O …BOZE !!! -wzdycha glosno… ODMIENIAJAC slowo BOG- we wszystkich przypadkach deklinacji : ) szczegolnie na tej swojej stronie

  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/687166,podsumowanie-iii-rp
  wyimki z Sumlinskiego psychologii - Oda Sumlinskiego do … wierzacych w Boga :

  Uniewinniający mnie werdykt sądowy jest potwierdzeniem, że jeżeli zawierzy się Bogu, to wszystko jest możliwe – nawet zwycięstwo w walce ze służbami specjalnymi,

  Próba samobójcza – największy błąd mojego życia, którego nigdy, przenigdy już nie powtórzę. To po spowiedzi i rozgrzeszeniu jest już za mną – ale cierpienie pozostało
  zwłaszcza przyjaciela, jezuity i wykładowcy psychologii z czasów studenckich, ojca Ryszarda Przymusińskiego, który nauczył mnie, że z Bogiem nadzieja nie umiera nigdy

  Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI 20.12 11:43
  Z Panem Bogiem - WS
  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 12:30


  Z Panem Bogiem - WS
  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 12:31
  471153

  Z Panem Bogiem - WS
  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 12:35


  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 12:58

  Dziękuje bardzo, równiez mam na to nadzieję. z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 13:10
  Święta Bozego Narodzenia - to zawsze wspaniały czas. Dla mnie i najblizszych w tym roku bedą miały jeszcze dodatkowy wymiar i sens. To wymiar ucieleżnionej nadziei, ktora z Panem Bogiem nie umiera nigdy.

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 13:56
  Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 13:58
  Dziękuje bardzo i równiez zyczę dobrych , rodzinnych Błogosławionych Świąt Bozego Narodzenia. - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 15:07
  471153
  Z serdecznym pozdrowieniem, z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 16:11
  Dziękuję i najserdeczniej pozdrawiam. Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 16:29
  Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 16:51
  Rowniez zyczę Panu i Pana Bliskim dobrych, rodzinnych, Blogosławionych Świąt Bozego Narodzenia. WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 16:52
  Ze swojej strony zyczę Panu i Pana Bliskim wszystkiego dobrego na ten zbliżajacy sie świety czas Świąt. Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 17:28
  Dziękuję bardzo za słowa wsparcia i najserdeczniej Pana pozdrawiam Panie Krzysztofie. Z Panem Bogiem - WS

  WOJCIECH SUMLINSKI18:47

  471153
  SUMLINSKI - psychology… rozdawal CALE 2 DNI…wczoraj i dzisiaj …SWOJE BLOGOSLAWIENSTWA…niczym onegdaj Papa-kremowka J.P. nr 2…

  DLA mnie…panny ewy -- NIE bylo… blogoslawienstwa papieskiego od ..uduchowionego ostatnio Sumlinskiego - CWANEGO i WYRAFINOWANEGO -- PSYCHOLOGA !

  Bo ja - PANNA EWA - : ) przeswietlam OSZUSTOW - swoimi OCZAMI… na wskros… : )
  I NIE lykam PROPAGANDOWEGO goowna… o ktorym GLOWNIE chce pisac i zarabiac - Sumlinski…
  piszac -pod dyktado agencikow od DEZinfo …

  Sumlinski wysilil sie tylko INTELEKTUALNIE… nazywajac mnie… GNOJKIEM… i… BANUJAC…za.... napisanie PRAWDY o nim... : )

  : )
  Ponizej … wpisy WYBITNIE RELIGIJNEGO ostatnio … uduchowionego w duchu PiS - Sumlinskiego- pisarza-przepisywacza
  dla mnie - : )  @PANNA EWA
  "Panno Ewo", jezeli chce "pani" prawdy i prawdziwej weryfikacji faktów, to proszę podpisac sie pod takim posdtem prawdziwuym imierniem i nazwiskiem. Gwarantuję "pani", że spotkamy sie wówczas w sądzie, bo postanowiłem - i tego postanowienia dotrzymam na sto procent - że nie odpuszcze już żadnej kanalii takiej jak "pani". 99 % tego co tu "pani" pisze, to podłe kłamstwa, którymi twoi kumple z WSI zarzucaja Internet od lat,. Nic juz mi nie mozecie zrobić, przegraliscie łotry te walkę, za to ja swoja z wami dopiero rozpoczynam. i tak na dzień dobry - koniec z bezkarnymi pomówieniami korporowanymi przez ludzi z WSI, jednego podłego adwokata i jego kumpli udajacych dziennikarzy. Wie "pani" o kim mówie "pani Ewo" (jak tam postępy szachowe dzieci pewnego adwokata)?. Ma "pani" odwagę, to prosze stanąć raz w zyciu ze mna do konfrontacji twarza w twarz i przedstawic sie z imienia i nazwiska - ja i tak wiem, kim jestes, ale może niech dowiedza sie inni. 99% z tego, co "pani" tu pisze, to podle kłamstwa panów spod znaku WSI i ABW, kłamstwa kolportowane od lat anonimowo, bo jestescie zwykłymi tchórzami, którzy nie maja dość odwagi, by podpidsac sie pod własnym tekstem. Ja staje przed wami z otwarta przyłbicą. I czekam na podpisanie tych łgarstw prawdziwym imieniem i nazwiskiem? To jak - masz odwagę gnoju?

  WOJCIECH SUMLINSKI20.12 22:29
  471153
  @PANNA EWA
  Tak zwana "panno Ewo", ponieważ nie mam zamiaru cackać się więcej z takimi jak ty i traktować poważnie kłamliwych tchórzy z WSI schowanych za jakimś pseudonimem, więc informuję tzw. "pannę": albo pisząc swoje i swoich kumpli, podobnych do ciebie "panienko" drani, pisze tutaj "panienka" do mnie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem - po rycersku, twarzą w twarz, z odpowiedzialnością za każde słowo, czyli tak, jak ja to robię od lat - albo będę "panienkę" banował, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na odpisywanie na dyrdymały kłamliwym gnojkom z WSI. A tak załatwimy to pozwem sądowym i sprawa będzie prosta. Więc pytam raz jeszcze: ma tak zwana "pnna Ewa" resztki honoru, by wziąć odpowiedzialność za to co pisze o mnie io do mnie, czy też nie ma? Nie pozdrawiam, ale czekam na odpowiedź. WS

  WOJCIECH SUMLINSKI05:55
  471153
  @WOJCIECH SUMLINSKI
  Dla tzw. "panny Ewy" - nie odpowiada "pani", więc zegnam trolla. Nie pozdrawiam.

  WOJCIECH SUMLINSKI07:04
  471153
  @PANNA EWA
  Panie trollu publikujacy tchórzliwie anonimowo, pod pseudonim "pnna ewa" (ani z ciebie gnojku panna, ani ewa - dobrze wiem, kim jesteś) łgarstwa, które są powielane od ponad 7 lat - żegnam ozięble.

  WOJCIECH SUMLINSKI18:22
  471153

  XXX
  CZEKAM….kiedy Sumlinski –tchorz sie... ODWAZY...
  napisze ksiege o aktach Herr Hitlera trzymanych w sejfach WSI w… Polen..
  BEZCENNYCH AKTACH WW2 !

  : )


  PANNA EWA19:56
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  http://wojciechsumlinski.salon24.pl/687166,podsumowanie-iii-rp

  @PANNA EWA
  Panie trollu publikujacy tchórzliwie anonimowo, pod pseudonim "pnna ewa" (ani z ciebie gnojku panna, ani ewa - dobrze wiem, kim jesteś)
  łgarstwa, które są powielane od ponad 7 lat - żegnam ozięble.
  Wojciech Sumlinski

  WOJCIECH SUMLINSKI18:22
  471152

  XXXXXXXXXXXXXXXXX
  PRAWDA OBIEKTYWNA i rozmowy o finansach Pana Sumlinskiego...
  to... niewygodny dla niego TEMAT.... : )
  Sumlinski - przepisywacz akt PRZYZWYCZAIL sie do przepisywania akt prokuratorskich OKRASZANYCH swoimi przemysleniami -
  bo wie...ze na JATRZENIU... SKLOCANIU POLAKOW i
  szukaniu i drazeniu wsrod SLOW - ABW/WSI podpinanych wszedzie pod kazda jego ksiege przemyslen..
  MOZE zarobic DUZA Kase...

  Jak Sumlinski, przestanie pisac...i powielac te swoje Banialuki o agentach-mafiozach z WSI..
  to...
  KTO zatrudni
  i KTO bedzie chcial zatrudnic Sumlinskiego psychologa ????????????????????

  Moze by tak Sumlinski -ODWAZYL sie i
  napisal jakas ksiege o... AKTACH WW2 ..
  Herr Hitlera trzymanych obecnie w Polen...
  bo KAZDY na Swiecie ..
  bylby zainteresowany teraz.... poczytac TROCHE PRAWDY o... WW2

  : )

  XXX

  Buzka z UK : )
  PANNA EWA18:48
  0392

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  MESKONajważniejszy proces w IIIRP
  • 27.12.2015 13:12
  @ AUTOR ! Good morning : ) z UK : )
  Witam....
  Piszesz... TYTULOWO ze to :
  Najważniejszy proces w IIIRP

  i 101 % PRAWDA..... : 0

  Najwazniejszy proces... bo nie dotyczyl SUMLINSKIEGO - jednego z wielu pisarzy obyczajowych i przepisywacza glownie ZEZNAN z akt prokuratorskich ..
  ale DOTYCZYL WSI - Wojskowych sluzb Informacyjnych - wywiadu PRL

  WYWIAD PRL DUUUUUUZO Wie... i WYWIAD PRL mial/ma nadal ! : ) piecze od lat powojennych nad BEZCENNYMI DOKUMENTAMI dotyczacymi WW2 !

  Sa to BEZCENNE Dokumenty historyczne okresu przed i wojennego...
  WYJASNIAJACE m.in. WAZNE SPRAWY WW2...
  pare watkow n/t temat pisalam na stronie blogu Generala Makarewicza -
  z marca 2014 - sprawa archiwow Herr Hitlera powiazana miedzy innymi ze smiercia malzenstwa Jaroszewiczow ..

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  WSI - to formacja wojskowa - ktora ZOSTALA celowo - zlikwidowana... przy pomocy m.in. takich pozytecznych idiotow Polski jak Macierewicz i jego - idiotyczna lista ..
  aby byl PRZY SKLOCENIU WSI - latwiejszy dostep do...
  wyrwania tych BEZCENNYCH akt z Polski..
  / jako ciekawostka - izraelczycy NIEJEDNOKROTNIE - probowali to zrobic... podstepnie oplatajac swoimi ludzmi szeregi WAZNYCH OSOB z WSI... etc. etc.ciekawy temat - jak to robilei...ale nie na teraz..
  Od lat prawie 30 - czyli masonskie rozpizdzanie Europy -
  Stan wojenny MADREGO PATRIOTY Generala jaruzelskiego - i pare jego przyczyn...
  ostatnio MEDIALNE opluwanie WSI...
  medialne plucie na Polske - slowkami -zbitkami jezykowymi -
  PROWOKACYJNE - tzw,, polskie obozy smierci z WW2 etc

  ---------------
  to TYLKO ZABIEG polityczny - z zewnatrz - i prz czynnym zaangazowaniu tzw.polskich pozytecznych IDIOTOW-vide Macierewicz i jego lista wywiadu
  aby Medialnie OSMIESZYC Polsce... Oslabic ... sklocic... dalej jatrzyc... i judzic...
  i doprowadzic do takiej sytuacji politycznej w Polsce..
  aby WYRWAC te Bezcenne Dokumenty WW2 - Herr Hitlera : )
  z sejfu WSI !

  Byla juz jedna taka ... NIEUDANA proba ...1995 -- podchody Rzydowskich psow izraelskich tez !
  podczas wyborow prezydenckich 1996 - aby USILNIE posadzic na stolku prezydenckim GLUPOLA- belkota - walense...
  / Glowny CEL - wyrwanie BEZCENNYCH akt WW2 z Polski /
  a potem... etc.etc. -- interesujaca historia spisku..ale innym razem - rozwine ten temat...

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Poniewaz Obecnie wywiad wojskowy - WSI jest podobnie jak Majatek narodowy Polski -
  rozparecelowany...
  to jest ODGORNE-zagraniczne przyzwolenie - PROPAGANDOWE PLUCIA na wywiad Pl/ PRL...nawywajac ich... zbrodniarzami komunizmu etc.
  notabene - komunizmu polit.gospod.
  ktory NIGDY nie istnial ani w Polsce ani krajach ZSRR/RWPG !

  Pare watkow n/t sytuacji w Polsce i spraw wywiadu wojskowego WSI - pisalam na stronie tu... Sumlinskiego - pod jego WYNURZENIAMI...
  ale... WYKASOWAL ..to co WAZNE !
  Na Sumlinskiego blogu bowiem siedza tez wywiadowcy WSI - z ktorymi Sumlinski - wspolpracuje KORZYSTNIE finansowo-
  lykajac ich DEZINFO- przykrywki
  i wklejajac do swoich pamietnikow-ksiazek...
  jako rzekomo wiarygodne zrodlo -
  bo platne... : 0 Darmowymi drinkami tylko z barow WSI !


  XXXXXXXXXXXXXXXXX
 • @panna ewcia 23:56:33
  Może Pani przybliżyć temat WW2 ?
 • @panna ewcia 23:56:33
  O kurde Felek, ale jazda, ewciu.
  Ja nie znam życiorysu ani dokonań pana Sumlińskiego,szczerze mówiąc nie czytałam również jego książek, mimo ze cos o nich słyszałam.Objawił mi się z okazji Marszu przeciwko 447.
  Co nie znaczy, że nie kupię ostatniej książki op Jedwabnem.
  Ale pana efcia to ma i miała przygody że hej.I wiedzę tyż.
  Wniosek jest taki dla mnie:
  gnój , gnój i jeszcze raz gnój.
  Otrzepać sandały , kupić leśniczówkę w głuszy, bez internetu za to z giwerą, oswoić ze 3 wilki, zasiać marchew i kartofle na wykarczowanym kawałku lasu,wilki przyniosą mięso.... i zaśpiewać " Ja to wszystko serdecznie..."

  https://youtu.be/pMXi3Kzbiw0

  I jeszcze , jak człowiek czyta i łazi po necie, to parę rzeczy gdzieś wyczyta, ale jak to zweryfikować/ konsultacje prawdy u pana Antoniego są niedostępne z racji wysokości stanowisk które zajmuje, oraz zmiany zdania co 5 minut /Mistrale za 1 dolara haha//. Np. o przechrztach ze wsi do SIAJEJO/Mossuadu.
  No cóż, nie każdy ma honor!!
  Jest to smutne, bo to znaczy że za brudna i potarganą zasłoną rozgrywają się prawdziwe losy Polski i Polaków/
  W paru miejscach sie z ewcią zgadzam.
  Ostatnio, gdzieś czytałam o opublikowaniu listy polskich agentów...zgroza..że nie wspomnę o nagrywaniu przez ukrainską bezpiekę ponoć obscenicznej kopulacji, pewnego prominenta z uczennicą z Okrainy i "opiece" roztoczonej nad ukr. sutenerami w Polsce. Zgroza, zgroza po trzykroć zgroza!!!
  Od pewnie 30 lat Polska jest rozgrywana jak niczego nieświadome niemowlę.Przed wszystkim, "publiczność" jest napuszczana na siebie, specjalnymi wrzutkami, które mają odwrócić uwagę i przekierować ja na inne tory, mamy się bezustannie żreć i szukać haków na przeciwników.

  Haki na tych na górze i w spółkach...trzymane w szafie, są wyciągane na stosowną okoliczność. Zaimplantowali w tym celu kilku spadochroniarzy np. z Paryża/ byłem masonem, będę katolikiem/i gra trwa.UK też pracuje .Oraz USA!
  I dlatego przegramy, i to mnie bardzo martwi, bo jestem Polką i lubię swój kraj, jest piękny i dzilny, szkoda ze tragiczny i poniewierany i poniżany.Te klepanki po pleckach i fałszywe wypowiadane komplementy maja swój cel.Po prostu głaszczą nasze poczucie niższości i pozwalają nas uśpić co do intencji!!!!!!!!!!!
  A odkąd znam losy mojej Rodziny, wielu mężczyzn i kobiet z mojej bliższej i dalszej Rodziny oddało życie za ten kraj,i bardzo ciężko na jego dobrostan , odbudowę po wojnie,pracowało. i dupa!!Czyżby nagrania u Sowy, zwłaszcza wnuka naszego noblisty...Sienkiewicza / ktokolwiek te nagrania zasponsorował/.. były prawdą??
  I w co i komu wierzyć????nie wiem.
  Sumliński ostatnio walczy o prawdę?? z Jedwabnego, uważasz że to ściema i kolejna wrzutka??/a po co to ma być wg ciebie ??bo wszyscy wyją jak słyszą o tym fakcie!!Co do jego "nawrócenia", to ja zawsze staram się wpierw poszukać dobra w człowieku, potem "paczę" co robi, czyli tzw.owoce.
  Każdy ma prawo myśleć, pytać siebie o co mu chodzi w życiu...szukać sensu swego życia,istnienia,zrozumienia swoich losów, przeżyć, poszukać w sobie dobra.
  Na razie tyle,bez buziaków , tak po prawdzie nie wiem po co ci te kropki wszędzie,coś tym podkreślasz czy co??

  https://youtu.be/b4y4ULjugAE
 • @MacGregor 15:48:57
  Bardzo ważne! "Minister Finansów jest niebezpiecznym człowiekiem". Co z naszymi emeryturami?
  https://www.youtube.com/watch?v=EfAqVNSQnMs

  Ps...Pisowski Rostowski czy jeszcze gorzej? Jeszcze gorzej. Nadrzędnym celem tego eskimosa jest obrót bezgotówkowy! Pan minister finansów nie jest Brytyjczykiem, nawet jeśli ma obywatelstwo tego kraju, a zapewne takowe posiada. Podejrzewam też, że nie tylko to obywatelstwo ma w swym posiadaniu. Nowy minister ma twardy akcent, bardzo charakterystyczny dla pewnej nacji... Ma również profil przypominający ... Natanjahu. Więc? Mam pewne podejrzenia ...Obstawiam, że to komornik od 447...Przyznać należy że tylko skurwysynów wybiera się do roli ministrów finansów i premierów z pochodzenia innego niż polskiego, czas to zacząć kontrolować i przeciwstawiać się temu. Wszyscy mówią, że urodził się w Londynie, minister finansów Tadeusz Kościkowski jest dla PiS jak Rostowski dla PO. To będzie bardzo znane nazwisko, nie raz będziemy go przeklinać, tak samo jak Balcerowicza. Najistotniejsze jest to, że nie mamy już wcale Polaków na stanowiskach w polskim rządzie. To City of London Corporation - Właściciel Polski - desygnował go na to stanowisko. City of London nominuje ministrów finansów w Polsce żeby pilnowali systemu zniewolenia fiskalnego. Polska to państwo teoretyczne. Chuj, dupa i kamieni kupa. Pozwalają na święto niepodległości żeby tubylcy mieli złudzenie wolności. Już jeden skurwysyn finansowy z Londynu był/piniędzy nie ma itd/ teraz kolejny żyd mianowany przez żyda premiera. To już jawny zamach na kasę Polaków. Bądźmy wreszcie mądrzy przed szkodą, wycofujmy kasę z banków, płaćmy normalnie gotówką a nie kartami telefonami i innymi pierdołami. Nie masz gotówki w ręku to nie masz jej bo system ci ją zabierze pod byle pretekstem, zwłaszcza gdy łapę nad finansami trzyma żyd! Ten hochsztapler Kościński, kumpel Morawieckiego, urodził się w Anglii i stąd ten jego obcy akcent. To kolejny minister po Rostowskim, Vincencie zresztą, jest nasłany przez masonerię, by zrujnować nasz kraj. Ten pan 4 lata był vice ministrem ministerstwa finansów, więc bardzo uważnie się przyglądał jakie są wpływy do ministerstwa i jakie wydatki i teraz jest ministrem finansów i wie jak zaspokoić "apetyt na 447", a gdzie jest państwo i dlaczego nie składa do sejmu wniosku o roszczenia faktyczne dla Polski zadłużenia żydowskiego w stosunku do Polaków? Jak rządzący są ułomni to niech poproszą dr Kurek to im przedstawi dokumenty i wyliczenia ile żydzi bilionów dolarów są winni Narodowi Polskiemu, kilkadziesiąt, a może i kilkaset i wtedy minister finansów by bardzo szybko uciekał z tego stanowiska bo serce by mu pękło, że goje upomnieli się o swoje? Czy w naszym kraju nie ma dobrych finansistów że szukamy poza granicami. Jak można zaufać komuś obcemu w tak istotnych sprawach jak finanse naszego narodu?
 • @MacGregor 15:45:24
  Agent Stasi a obecnie BND tw Oskar, towarzysz Tusk już zapewnioną emeryturę w wysokości 50000zł! Za zaoranie naszej gospodarki i okradzenie Polaków!
 • @kula Lis 69 10:19:36
  Agencje PiSraela! Twoje 634 zmądrzenie jest nazbyt podejrzane! Który to już raz próbujesz, razem z oficerem prowadzącym, księdzem Frankiem, robić rzadkie g.. z mózgu postronnym swoją ciężką pracą, tj ctrl-c ctrl-v??
 • Autor
  Witam.Jeżeli masz obok nicka napisane:J23 na angielskiej prowincji, to powinieneś znać język angielski!Ale to jest nazwa piwa a piwo po angielsku to jest beer!Jezeli piszesz o decyzjach polityków, to powinienieś mieć wiedzę a nie obrażać Św.p. Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego!!!
  Wstąpiliśmy do "jewrokałchoza" i to zdefiniowało podpisywanie kolejnych traktatów! L. Kaczyński podpisał jako jeden z ostatnich , razem z A. Merkel! Twoje opinie o PIS i jego rządach są tendencyjne i nieprawdziwe! Porównaj je z "nieżondami"ryżego matoła, to, być może będziesz bardziej obiektywny!
 • @Wican 17:20:02
  Nie obrażaj"ekspercie" Polaków, którzy powierzyli władzę po raz drugi partii PIS!!! Twoja opinia obraża ich, bo oznacza, że że ci wyborcy też są "antypaństwowi", co jest BZDURĄ!Jeżeli pisze się jakąś opinię, to powinna być oparta na faktach, a nie na urojeniach i kłamstwie!
 • @zibi 11:42:16
  I co jeszcze, chłopcze? Iluś to zwykli naiwniacy lub głupki, inni to zdrajcy.
  I zagłosowali na formację antypaństwową. Gomułka dużo bardziej dbał o interes Polski i Polaków niż Kaczelnik.
  A dlaczego PiS jest antypaństwowi? Przed przejęciem władzy, jeździli po prośbach po róznych obcych politykach. Po przejęciu władzy, uzależnili Polskę całkowicie od obcych państw. Gumiś leci na pstryk wezwanie Żorżety. Kupują drogi sprzęt wojskowy bez ładu i skład, ot wykonują polecenia (nie kupują tego co naprawdę byłoby potrzebne). Są antynarodowi, bo trują Polaków (tak samo robili POPaprani).
  A, dofinansowują inwestycje obcych podmiotów gospdoarczych (Mercedes, JP Morgan). Na polecenie Amerykanów, nie opodatkowuja amerykańskich gigantów (i dziura w budżecie będzie), natomiast polskich przedsiębiorców szykanuja i cisną.
  Prowadzą Polskę na zatracenie. A że maja poparcie? Cóż, sanacja i komunizm, Polaków zdemoralizowały, a PiS z tego korzysta. I kupują poparcie Polaków. Po prostu kupują.
 • @zibi 11:36:14
  Bzdura. Kaczyński niczego podpisywać nie musiał. Trza było poczekać na wygranie wyborów przez Camerona. Wtedy w UK byłoby referendum. Brytyjczycy odrzuciliby TL, a pewnie konsewkencją byłby brak brexitu. Ale Lech kaczyński był zwolennikiem TL. I kretyni, któzy głosowali za TL, nawet pewnie tego nie czytali. Inaczej by wiedzieli, ze obecne problemy z UE w kwestii sądownictwa, to właśnie skutek przyjęcia przez Polską TL. A tak być nie musiało. Ale cóż, mierny prounijny prezydent musiał podpisać co chciał. I nikim wielkim nie był. Oczywiście, Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski, Duda to prezydenci na ndst. Lech Kaczyński zaś na mierną, czyli też bez szału.
  Nikt tutaj nie jest bardziej tendencyjny niż wyznawcy PiSu
 • @zibi 11:36:14
  Poza tym, mógłbyś jednak doczytać. Porównałeś Lecha Kaczyńskiego z Angelą Merkel. To udzielę ci króciutkiej darmowej lekcji, ale nie spodziewam się, że to ci pomoże. Angela Merkel nigdy nie była prezydentem. Prezydentem Niemiec był wówczas Horst Koehler. A niemiecki trybunał nakazał, aby niemiecki parlament wprowadził pakiet ustaw gwarantujących suwerenność bundestagu w tematyce dalszego zacieśniania integracji europejskiej.
  Lech Kaczyński osamotnił prezydenta Czech, ale co się dziwic temu fanowi banderowców i szaulisów. Nawet mała Litwa robiła go "w balona". Taki to politykierek był.
 • @zibi 11:36:14
  "ale" to mocne gorzkie.

  Co do PiSu to moja opinia nie jest zupelnie negatywna - piszę o nich jako o pro-państwowcach, a to jest komplement
  O PO pisze negatywnie, jako o anty-państwowcach

  Co do TL = niestety, jego podpisanie jest źródłem zgryzot

  pozdrawiam
 • @Wican 12:02:51 Zibi
  Niestety, ś.p. LK niepotrzebnie podpisał TL i dziś mamy z tego powoodu same zgryzoty

  ale poza tym - pax vobiscum, wszyscy widzę jesteśmy patriotami i jakoś dogadamy się

  pozdr
 • @maricus 07:17:32
  @panna ewcia 23:56:33
  Może Pani przybliżyć temat WW2 ?
  maricus 23.11.2019 07:17:32
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Przyblizyc temat WW2 ?
  Po polsku...w jidisz...
  po niemiecku...
  czy tez po FRANCUSKU ?????

  Zaspiewam po polsku... bedzie bardziej zrozumiale .. ; )
  tu na youtube- moj mikrofon :
  : )

  https://www.youtube.com/watch?v=wph51OujNVE
  Nergal-Ribbentrop i Więckiewicz-Hitler grają i śpiewają "Sen o Warszawie" Czesława Niemena

  Pisalam wielokrotnie o WW2..pare lat temu..od 2009..
  I na paru Polskich Portalach....
  I u Generala Piotra Makarewicza..
  na jego BLOGU...
  ale za duuuuzo tam bylo agentow izraelskich etc.
  moje wpisy byly BLOKOWANE/kasowane etc.
  I WAZNIAKI z MON...w koncu kazaly
  Panu Makarewiczowi...zrolowanie blogu...
  bo... ni po linii politycznej byl prowadzony..
  za DUZO niewygodnych & PRAWDA INFO za FREE!
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Makarewicz

  No a w tym czasie... rzadzil Komorowski ze Wsi..
  paktowal z generalicja..krecili sie kolo niego chlopcy z WSI
  ....jakimis INFO z WW2 chcial handlowac/szantazowac Swiat... z USArmy chcial sie zaprzyjazniac...... etc etc...

  No i trzeba bylo przetasowac znowu KARTY... : )
  aby Komorowski NIE zostal re-elekcyjnym Prezydentem & Zwierzchnikiem Sil Zbrojnych Rzeczypospolitej nr III...
  Oj.....jaki to BYL BUL.... : / : ( I SZOK! dla
  Chrabiego Bula Komorowskiego....
  jak nie dostal re-elekcyjnego STOLKA z Warszawy...
  Stolek Prezydenta powedrowal do Krakowa - do DUDOW!

  Duda jest Judeochrzescijaninem....I wie ze jego bog-Jahwe
  w USA mieszka... dlatego tez...bedzie wykonywal rozkazy
  Mr.Trumpa...co to zyje wygodnie wsrod parchow rzydowsko-hebrajskich...
  WW2... to temat & GORACY & ciagle aktualny w Polsce..
  jako ze WW2 zaczela sie w Polsce...
  Dlaczego ??? To odpowiedz jest m.in. w TYCH BEZCENNYCH AKTACH Herr Hitlera... trzymanych w Polen- od WW2
  &zakonczenia WW2..w WARSZAWIWE>>>
  Duza WIEDZE na ten temat maja CHLOPCY (warszawiacy)z WYWIADU PRL...
  mial.. troche INFO...
  ---szpiegus USA -strong jack; ) NIE daniels
  tylko Kuklinski Richard- pulkownik z PRL...
  ---Izrael...
  ---I m.in. Zacharski agencik -- obecnie na placowce w Szwajcarii- pilnowany : )
  Rzydowskim Okiem Opatrznosci... od momentu lat90-tych jak zechcial porzadzic w UOP...etc.i od 1995/96 wybory Prezydenckie...

  : )
  xxx
 • @Wican 12:09:52
  Szkoda twojego czasu, nie przekonasz tego ciemniaka.
 • @panna ewcia 12:52:11
  Jedna rzecz w kwestii Sumlińskiego jest absolutnie pewna; przeżynał całe paragrafy z obcych książek. Już ten jeden fakt mówi nam b. dużo o Sumlińskim.
 • @Robik 12:56:58
  @panna ewcia 12:52:11

  Jedna rzecz w kwestii Sumlińskiego jest absolutnie pewna; przeżynał całe paragrafy z obcych książek. Już ten jeden fakt mówi nam b. dużo o Sumlińskim.
  Robik 23.11.2019 12:56:58
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  To FAKT...
  Sumlinski to CWANA-gapa
  ... psycholog z wyksztalcenia...

  Wie...ze aby... ROZGLOS & KASA%%$$£££ byl via MEDIA miedzynarodowe...
  to trza pisac jak MISTRZOWIE... piora szpiegowskiego
  Raymond Chandler ... Alistaira MacLeana w ktorych
  to opowiesciach sie lubowal Sumlinski... : )

  Ponizej linki do Sunlinskiego zyciorysu
  pt. SUMLINSKI- plagiator
  http://kompromitacje.blogspot.com/2016

  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/plagiaty-wojciecha-sumlinskiego-kolejne-dowody-na-plagiaty-sumlinskiego/4ce9ecr

  xxxxxxxxxx
  Powiesci obyczajowe z wynurzeniami info-DEZINFO od Sumlinskiego..
  i jego WSI informatorow byly/sa...
  zapalnikiem-DESTABILIZATOREM sceny politycznej w Polsce...

  Za ta scena... w Warszawie -CHLOPCY z wywiadow...rozgrywali swoje partyjki SZACHOW...
  : ) ; )

  xxx
 • @zibi 11:36:14
  CHłopie, pomyśl przez chwilę; jakie znaczenie miało to dla Polski w którym momencie LK podpisał Traktat?
  Oczywiście że ŻADNE!
  Liczy się tylko ten FAKT, że PODPISAŁ!
  A zwlekał tylko dlatego, żeby naiwni idioci używali tego argumentu "podpisał ale nie chciał, nie chciał bo przecież zwlekał".
 • @zibi 11:36:14
  "L. Kaczyński podpisał jako jeden z ostatnich , razem z A. Merkel!"

  Jeśli podpisał jako jeden z ostatnich i razem ze Złotą Panią, to należy mu się za to specjalny pomnik.
 • @trojanka 09:48:49
  @trojanka 09:48:49@panna ewcia 23:56:33
  O kurde Felek, ale jazda, ewciu.
  Ja nie znam życiorysu ani dokonań pana Sumlińskiego,szczerze mówiąc nie czytałam również jego książek, mimo ze cos o nich słyszałam.Objawił mi się z okazji Marszu przeciwko 447.

  Hej Trojanka.. : )
  Taaak...ciagle na scenie olskiej POLITYCZNEJ...jazda..
  bez trzymanki !
  Co I raz ..SZOK-INFO..
  a to Sumlinskiego wyciagaja na srodek sceny PARCHATEJRzydowskiej..
  a to Prezia Trumpa z jego Parchatymi roszczeniami nr 44/7 od Pejsow&Kapeluszy z NY ...
  a to ... podkuwanie koni do biegu po Fotel Prezydenta Polski& Zwierzchnika Sil Zbrojnych...

  Bycie w Polsce...to zycie & bycie
  CALY CZAS w Wojsku ! I na wojskowym poligonie... : )
  CALY CZAS...przygody...

  Troche tam- w Warszawie sie pokrecilam wsrod wojakow (tych WYSOKICH szarza...
  przystojni...mocarni- z kontaktami
  &MADRZY... z DUUZA WIEDZA-blyskotliwi chlopcy...
  fajni w lozku... : P
  a poza wspolnym LOZKIEM ... to..
  BANDYCI!
  OKRUTNI & ZMINI...wyrachowani/wyrafinowani DRANIE (z wypaczona psychika ) !
  xxxxxxxxxxx
  Trojanka ...
  pytasz :Na razie tyle,bez buziaków , tak po prawdzie nie wiem po co ci te kropki wszędzie,coś tym podkreślasz czy co??

  https://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8
  Andrzej Rosiewicz - Wieje wiosna od wschodu.....

  xxxx TO sa CALUSY z UK...a NIE kropki...w przekazie..
  CALUSY (hugs&kisses - in English )
 • @Pedant 13:26:43
  JUż widzę gwałciciela w sądzie którzy się tłumaczy:
  - gwałciłem panie sędzio ale do końca zwlekałem
  - sędzia: ale pan zgwałcił?
  - no tak, zgwałciłem ale byłem ostatni w kolejce
 • @Robik 13:37:08 @Pedant 13:26:43
  @Pedant 13:26:43
  JUż widzę gwałciciela w sądzie którzy się tłumaczy:
  - gwałciłem panie sędzio ale do końca zwlekałem
  - sędzia: ale pan zgwałcił?
  - no tak, zgwałciłem ale byłem ostatni w kolejce....

  Robik 23.11.2019 13:37:08
  xxxxxxxxxxxxxx
  PIEKNE...usmialam sie...
  Fajny chlopiec jestes... : ) seksowny...
  od razu WPADASZ mi....romansowo do... SERCA... : )

  https://www.youtube.com/watch?v=diEVA5RmipY&list=RDdiEVA5RmipY&start_radio=1&t=105&t=108

  Pour un flirt Avec toi...Michel Delpech
  Voulez vous coucher avec moi ce soir ....????
  RSVP

  : ) ; )

  xxx ewa
 • @MacGregor 12:13:23
  Nie sądzę. Nie ma już jednego narodu polskiego. Ja nie poprę żadnych prowojennych awantur, a część narodowców ma też taki przechył. Do tego, część narodowców stała się probanderoswska, np. NOP czy Jakub Siemiątkowski (ten był w kręgu RN, ale teraz nie wiem0>
 • @Pedant 13:26:43
  Ale przecież Angela nie miała uprawnień aby formalnie stawiać "kropkę nad i", tylko ostatecznie podpis musiał złożyć prezydent Horst Koehler.
 • .
  Moim zdaniem cztery główne partie są mniej więcej w takim samym stopniu antypaństwowe - ich motywacja wydaje mi się z grubsza taka sama jak w opisie PSL-u. W dwóch słowach: TKM i rozwiązanie swoich problemów socjalnych. Dobro partii dobrem narodu! Oczywiście trudno mówić o zdobyciu pełni władzy w przypadku PSL-u, stąd jego "obrotowość" - mogą z każdym i od przodu, i od ty... (o pardon! i z lewa, i z prawa). Pewna nadzieją jest tylko Konfederacja.

  A jeszcze co do "lepszości" PiS-u... Przypomnę słowa kardynała Richelieu: Strzeż mnie Boże od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. W tym sensie wiemy, że PO i SLD z odpowiednimi przybudówkami są jawnymi wrogami państwa polskiego, a PiS i PSL są "przyjaciółmi", więc ktoś może mieć jakieś złudzenia. I proszę niech mi tu nikt nie wyjeżdża z traktowaniem marszów niepodległości przez policję za PO i za PiS-u. To jest cena jaką PiS MUSIAŁ zapłacić za omamienie tzw. elektoratu patriotycznego. A na ile to było szczere? Pokazał Wrocław tego roku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829