Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Lincz na Ziemkiewiczu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli mongolskie kuce tratują na śmierć

Przytoczę z zawodnej pamięci jedną z anegdot red. Michalkiewicza. Podczas wyjątkowo żenującego przedstawienia teatralnego publiczność zaczęła syczeć, wstawać, rzucać papierem na scenę aż w końcu jeden ze statecznych widzów z widocznym przygnębieniem wstał i oświadczył głośno: przez państwa skandaliczne zachowanie zmuszony będę teraz bronić tej miernoty.

Rafał Ziemkiewicz może jeszcze nie jest nestorem, ale pamiętam jego młodzieńcze publikacje u Korwina sprzed trzydziestu laty, więc od dzisiejszych młodych kuców dzieli go jedno pokolenie pracy, wzlotów i upadków ... oraz doświadczeń.  Uważam go też, mimo irytujących manieryzmów, za jednego z lepszych dziennikarzy, oddalonym o lata świetlne od żurnalistycznej miernoty. Tym niemnniej podpadł nie tylko mi podczas ostatniej kampanii wyborczej swomi niewybrednymi podsmiechujkami z Konfederacji i życzeniem przekroczenia progu 3%, za co został schłostany w róznych „internatach”.

Posłuchałem ciekawej rozmowy z RAZ-em prowadzonej przez Tomka Sommera w nowo chyba założonej NCzas TV (Męska rozmowa: RZ vs TS) i chciałem napisac swoje do niej uwagi, bynajmniej nie stając w obronie RAZ-a.

Niestety (albo stety), obejrzałem nieco później rozmowę z nim prowadzoną przez kol. Rolę w wRealu24.  Bardzo lubie Marcina Rolę, szczególnie jego „obiady czwartkowe” z Krzysztofem Karoniem, ponieważ nie przerywa, nie mądrzy się jak inni domorośli sokratesowie, choć czasami widac, że ... nie do końca wyłapuje wszystkie niuanse ... i nie musi.

[W Mediach Marodowych jednym z redaktorów jest taki łysy grubasek, bodaj Matecki, co zawsze uwala się jak prosiak przy pulpicie podczas prowadzenia programu. Ten jest widzę moze nie tyle inteligentniejszy od Roli, co bardziej intelektualnie ambitny i dopóty pyta i gnębi zaproszonego gościa, aż sam zrozumie, co nie zawsze przychodzi wystarczająco szybko, przynajmniej na mój gust, a widza naraża na chrzęst rozwijanych zwojów mózgowych prowadzącego. A przecież jest to w założeniu spotkanie z takim czy innym gościem, a nie indywidualne korepetycje – ale moze czepiam się bez przyczyny].

Kolega Ziemkiewicz niestety wymaga chyba bardziej wyrobionego prowadzącego, bardziej o formacie Tomka Sommera niż przesympatycznego, ale jednak „potakiewicza”.

Ale prawdziwa apokalipsa zombi nastąpiła w komentarzach. O ile pod rozmową u Sommera były to kometarze na poziomie (choc może z wszechobecną nutką żalu do Razowca), o tyle pod rozmowa u Roli wylały się hetoliktry gnojówki i po raz pierwszy dotarło do mnie, że wsród zwolenników Konfy sa jednak całe tabuny młodocianego bydła i hołoty. Red. Ziemkiewicz został zwyzywany od zaprzańców, sukinsynów, szujów, kanalii, bydlaków, gnid itp. No i jak zawsze znalazł się jakis kretyn, dumny z przeczytania Orwella (a może tylko zapamietał felieton Korwina o Orwellu, bo felietony Korwina w tym środowisku zastepują konieczność siegania po materiały źródłowe) i rzecz jasna musiał zacytować z dumą „Jak zauważył Orwell, raz kurwa, zawsze kurwa”, ku uciesze i tysiącu like’ów prymitywnej gawiedzi. Jakis inny przedstawiciel internetowej hołoty, za karę że Rola śmiał zaprosić takiego pisowskiego sprzedawczyka do studia, obiecał wycofać wszystkie swoje suby i lajki – a jak wiadomo, to nie protony, neutrony, elektrony i in., ale właśnie suby i lajki są wg młodych kuców osnową wszechświata. Inny duren znowuż oświadczył, że tak jak do tej pory wspierał finansowo, tak po tym programie zaprzestaje i w ogóle strząsa kurz z sandałów i niech ogień z siarką pochłonie każdą Sodomę, w której gości ten złamas RAZ (irytacja rzeczonego durnia wynikała zapewne z faktu, iż rodzice okresowo wstrzymali mu kieszonkowe i nie ma teraz ani na browca ani na płyn Adonis do cery pryszczatej).

Jestem wściekły na tę wulgarną i prymitywną hołotę (mimo, ze przecież tak jak ja głosowali w tych wyborach na Konfę), bo tak jak ów jegomość z anegdoty na wstępie, czuję się zmuszony do obrony red. Ziemkiewicza, na co ani początkowo ani teraz nie mam najmniejszej ochoty, ale nie pozwole, zeby gówniarzeria deptała i roznosiła na butach kogoś, kto za swoją odwagę w służbie dla Polski drogo zapłacił kariera własną i swojej rodziny.

Tak naprawdę poglądy Ziemkiewicza na Konfederację i PiS są takie same jak Krzyszofa Karonia w tej materii (oraz moje własne), choć obaj panowie przedstawiaja je z nieco różnych punktów widzenia.

Otóż jeśli wykonamy ten wielki wysiłek intelektualny i odróżnimy istniejąca rzeczywistość od naszych życzeń i projekcji (np. niektórym chłopcom nigdy to się nie udaje i do końca życia nie sa w stanie założyć trwałego związku i rodziny), to spostrzeżemy, że mamy dwa wyjścia:

Pierwsze to przekształcenie Konfederacji w „pojebbik” (to od węgierskiego Jobbiku) i kolejne 30 lat wygłaszania jak najsłuszniejszych haseł ze straconej pozycji (Jobbik ostatecznie skończył w lokalnych koalicjach z węgierską lewica i wiosną na zasadzie „wszyscy przeciw Orbanowi”) – PATRZ OBRAZEK WPROWADZAJĄCY.

Korwin już podjął tradycyjne działania w tym kierunku: wyborcy PiS-u to idioci, PiS-PO jedno zło, banda czworga, sprawy znane od 30 lat.

Wyjście drugie to bycie dla wyborców PiS-u tym lepszym, prawdziwym PiS-em, naprawdę a nie tylko werbalnie patriotycznym, naprawdę a nie tylko werbalnie wolnościowym, lojalną opozycją z prawej i mozolny, długi marsz, rozwijanie struktur, powolne przeciąganie na swoja stronę chcącego dobrze elektoratu, poczynając od małych przedsiębiorców, rolników itd. (to bycie lepszym i prawdziwszym PiS-em dla wyborców PiS-u głosił w swojej kampanii Grzegorz Braun).

Młody poseł Sośnierz widzę nie może opanowac (prosze mi wybaczyć dosadość) wkurwienia na idiotow głosujących na PiS i zapowiada likwidację 500+, a w zamian będzie tamto sramto. Ma oczywiście rację, ale Korwin ma rację w polityce od zawsze, zaś polityka nie polega wyłącznie na jałowym posiadaniu racji. To całe 500+ i tak zaraz zje inflacja a tymczasem jak zauważył RAZ, ku zdziwieniu badających tę sprawe socjologów 500+ po wsiach i małych miasteczkach zostało w dużym stopniu zainwestowane w doposazenie działalności gospodarczej (typu kupno strucla w leasingu by móc dowozić nabiał do własnego sklepiku). Więc może młody poseł zainwestowałby w melisę i stoperan, zanim zacznie „idiotom z PiS-u” odbierać ich prawa (niestety) nabyte?

Słusznie zauważa też Ziemkiewicz, że gdyby TVP chciało skutecznie uwalić Konfederację, to wystarczyło w tygodniu przed wyborami raz dziennie zapraszac JKM.

Na dziś rezultat wyborczy jest zadowalający – bo i Konfederacja ma swoje koło, jedenastu poławiaczy pereł w szambie, i PiS zachował władzę.

A teraz to juz od rozwoju tej sytuacji będzie zależało, czy dzięki owym złotym rewolwerowcom za 4 lata będzie ich pięć razy więcej, ale czy jednocześnie władzy w Polsce nie przejmie partia bandytów stojących za Sorosem (bo przeciez prawdziwym wrogiem nie jest zębaty Szrek wbijający po kryjomu szpilki w lalkę Kaczyńskiego).

A co do tłuszczy biorącej na buty red. Ziemkiewicza, to plwam na nią i gardzę i jeśli się nie opamiętacie, to będziecie własnie żywym przykładem „pojebbiku”, przed którym i ja przestrzegam.

  

KOMENTARZE

 • Sądzę, że akurat tzw..
  wpadki JKM już nie działają. Coraz więcej mlodzieży nie przywiązuje do nich wagi, bardziej wspominają o nich starsi.
  A czy Konfederacja powinna kolaborować? Padł przykład Jobbiku. Ale na kolaborację z systemem kiedyś zdecydowała się partia Haidera. I po śmierci przywódcy, rozpadzie, aferze z liderem, już ich nie mal nie ma. System ich przetrawił
 • @Wican 13:51:58
  Nigdzie nie śmiałbym nawet sugerować kolaboracji z PiS-em, bo musiałbym sam siebie opluć.
  Zostanie przystawką dla PiS-u (typu LPR i SO w 2005-2007) to byłby samobój polityczny.

  Piszę o byciu "LOJALNĄ OPOZYCJĄ", ale taka lojalna opozycyjność to co innego niż kolejne 30 lat bycia "jeden przeciw wszystkim".

  Ziemkiewicz przestrzega jedynie przed byciem opozycją destrukcyjną (żeby za cenę kilku dodatkowych posłów nie skończyć w jakims anty-PiS-ie)

  Długi marsz ma na celu zmiane proporcji - to Konfederacja ma rosnąc, chocby kosztem PiS-u, POKO i PSL

  czyli trzeba robić swoje, ale nie takim kosztem, żeby władzę przejęli bandyci stojący za Sorosem i jemu podobnymi

  pozdr
 • @ Autor
  Pan jest katolikiem i apologetą Kościoła. Polecam Panu tekst innego katolika, K.Zagozdy - https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/04/28/kulisy-wyboru-stefana-wyszynskiego-na-prymasa-polski-krzysztof-zagozda/

  Z polecanego tekstu dowie się Pan, że w Kościele nie ma miejsca dla księży o narodowych sympatiach i poglądach. Tym bardziej nie ma miejsca dla narodowej polskiej opcji w całej politycznej przestrzeni poza Kościołem. A zatem i Konfederacja i Ziemkiewicz z polskimi interesami narodowymi, z polską racja stanu nie mają nic wspólnego. A gdyby ktokolwiek z tych środowisk zdradzał autentyczne narodowe sympatie nigdy nie zaistniałby w przestrzeni medialnej i politycznej.
 • to chyba jedynie jakiś szkic felietonu
  na marginesie, zastanawiające są powody głosowania no konfę, ja nie widzę żadnych racji.
 • @Rzeczpospolita 14:33:36
  R.Ziemkiewicz był gospodarzem programu publicystycznego radia Tok FM. - https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Ziemkiewicz

  Radio Tok FM jest własnością żydowskiej Agory, żydowskiego tygodnika Polityka i żydowskiej Fundacji S.Batorego.

  Czy możliwe jest, żeby Żydostwo zatrudniło Polaka o polskich narodowych poglądach i to takiego, który był współzałożycielem stowarzyszenia Endecja?
 • Niech
  Na początek zostaną zaprzysiężeni. A potem zobaczymy. RAZ ma prawo mówić i pisać co mu się podoba. Pamiętam, jak obawiał się Saddama Husajna w 2003 roku chyba i to przekreśliło resztki sympatii, jaką do niego miałem. Ale facet ma prawo głosić swoje poglądy i tyle. Każdy z nas może się mylić.
 • Autor
  Ciekawe spojrzenie i w sumie blisko mojego, choć tutaj uważany jestem za pis-owca a mówią i piszą to ludzie, którzy wcześniej nie czytali moich "felietonów".

  Bardzo mi blisko do myśli narodowej, choć jestem monarchistą konstytucyjnym - niestety zdaję sobie sprawę, że to tylko mrzonki, które nigdy w Polsce się nie spełnią.

  I własnie dlatego, podobnie jak RAZ czy Pan, staram się być realistą a w dzisiejszym świecie jest tak naprawdę walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Ta druga to wszystko co sorosowe, marksistowskie kulturowo, lewackie - wszystko, co prezentuje większość elit w Starej Unii. Przecież właśnie dlatego Polska jest tak atakowana, bo ogólnie została przy konserwatywnych wartościach a jest największa spośród takich krajów, krajów całej Unii.

  Osobiście głosowałem na PiS, co nie oznacza przecież jakiejś zdrady narodowej czy tego, że ze mnie idiota. Głosowałem głową a nie sercem, bo największym zagrożeniem dla patriotów (nawet narodowców) nie jest PiS, ale dzisiejsza totalna opozycja.

  No i jeszcze jest mały zgrzyt: w Konfederacji są dwa skrzydła - narodowcy i wolnościowcy od Korwina. Uważam, że narodowcy winni budować teraz struktury lokalne, budować swoją partię a nie zajmować sie atakowaniem PiS-u, bo stają w jednej linii z cywilizacją śmierci.

  Pozdrawiam
 • @MacGregor 14:10:31
  Ciekawe, że Ziemkiewicz kolaborujący z PiSem nie przeszkadza autorowi? Koleżeństwo ma swoje granice. Wszystkie te "ikony" liberalizmu mają urok zużytych prezerwatyw!
 • @krzysztofjaw 14:42:49
  No własnie, więcej zgody narodowej, bo zginiemy w waśniach fakcyjnych.

  Ubolewam nad agresją słowna wobec wyborców PiS-u ze strony niektórych Konfederatów, bo nikt im nie dał takiego prawa ani niczemu dobremu to nie służy

  Prawdziwym wrogiem nie jest nawet totalna opozycja, ile ich prawdziwi sponsorzy

  pozdr
 • @krzysztofjaw 14:42:49
  Moi rodzice głosowali na PiS, a teściowie na PO :)
 • @Rzeczpospolita 14:40:21
  Cuda się zdarzają- no przecież nie można każdego, kto osiągnie jakiś sukces zaraz oskarżać o bycie Eskimosem?
  Pisywał przez wiele lat do interii i tam nabijał klikalność
 • @stanislav 14:49:37
  Jednak znacznie gorsze są ikony endokomuny. Bo ci Polakom wyrywali paznokcie na rozkaz żydokomuny.
 • @Rzeczpospolita 14:33:36
  Dziękuję, zapoznam się.
  A swoją drogą czemu pan Zagozda nie pisuje u nas na Neonie, bo chyba ma swój blog?
 • @zbig71 14:54:30
  Co to jest ta endokomuna? czy chodzi o Moczara?
 • @MacGregor 14:57:13
  O jego potomstwo ideowe.
 • Oczywiście, wyzywanie red.Ziemkiewicza bez dogłębnej egzegezy jego wystąpienia nie jest w porządku.
  Natomiast wymaganie żeby WSZYSCY sympatycy Konfy byli grzeczni, kulturalni,nie byli porywczy w osądach, oraz wreszcie z całych sil starali się pojąć "co poeta miał na myśli" uważam za dziwne.
  Ludzie czyli sympatycy Każdej partii...w swojej masie są różni, mniej i bardziej inteligentni, spostrzegawczy, pojętni.
  Jestem zwolenniczką kulturalnego odnoszenia się do siebie! w tym do przeciwników politycznych, religijnych, ekonomicznych także.
  Cała scena polityczna obrzuca się najgorszymi inwektywami, nie dobierając wyzwisk. Stąd psuje się rybka!!
  I teraz wymaganie i potępianie, że ludziom puściły nerwy jest z lekka przesadzone.
  Ja przeglądam różne fora z ciekawości, ilość ohydy która tam wylała się i wylewa się na Konfę/ i nie tylko bo 2 partie i ich zwolennicy, na siebie nawzajem/ i poszczególnych jej członków, to wręcz ocean, nienawiści, wyśmiewania, pogardy, pomówień,szkalowania, obrzucania kłamstwami.Nierzadko, da się rozpoznać z jakiej partii trolle to piszą, często to nawet bardzo proste i czytelne.
  Do tego szczujnia GP i okolic.
  Więc myślę sobie, że po prostu ludzie, sympatycy Konfy zmęczeni już tymi atakami dzień i w nocy...oraz plwocinami partii"waadzy" ,w tym też z trollami na Neon, TVP,niedorobieni itp...którzy intensywnie pracowali na ich uwalenie i ośmieszenie, za bardzo dali się ponieść emocjom, zgodnie z zasadą, że ci opluwacze Konfy, rozumieją i szanują tylko taki język,którym sami się posługują.
  Jest to oczywiście naganne, gdyż jak mawiał był śp.Pan Janeczek " Z chamstwem należy walczyć kulturom i godnościom osobistom"..

  Ale już pan Chodakiewicz zw. profesorem..ma inną koncepcję.

  https://youtu.be/QJ7VFElg9Jk

  Uważam , że prowadzący Media Narodowe itp. powinni prosić słuchaczy i oglądaczy o kulturę i większa uwagę podczas słuchania programu.
  Żeby jednak nie upodabniali się do hejciarzy z rejonów pozostałych "uczestników" sceny politycznej w Polsce..

  W ramach "wychowywania" społeczeństwa" i wytrącania cichej radości..z łap tych co nas /ogólnie/ Polaków nie lubią i bardzo się cieszą z takiej retoryki i skakania sobie go gardeł.

  https://twitter.com/KONFEDERACJA_
  Młody Sośnierz , "gorączka okrutny"też powinien dokładnie tłumaczyć o co chodzi z 1000+.DLA każdego Polaka, nie dla niektórych / na co pracuje cała reszta/.
  Dopiero się uczą jak gadać ze społeczeństwem, jeszcze nie całkiem skażeni politycznymi "zagrywkami","kombinacjami",kamuflowaniem prawdziwych intencji,kłamstewkami.
  Zasada ROZMAWIAĆ i tłumaczyć ludziom o co kaman,to powinni robić.Może się nauczą a jak nie to no cóż zobaczymy...
  JKM to JKM,
 • @trojanka 15:09:11
  PS. A łysy grubasek to Piotr Szlachtowicz!
 • @trojanka 15:09:11
  Najgorzej, ze ja tego Ziemkiewicza wcale nie lubię (lubiałem czasem przeczytac go na Interiach w piątek) ale zostałem zmuszony wystąpić w jego obronie, na co nie miałem najmniejszej ochoty ani czasu - i o to szlag mnie trafia :)
 • @trojanka 15:17:29
  Szlachtowicz jest akurat OK (taki sympatyczny misiek),miałem na myśli kolegę Dariusza Mateckiego, którego zresztą tez tak naprawdę lubię.

  Mam kolejny słaby dzień, bo miałem pełną, stuprocentową grypę i jeszcze dzis ledwo się ruszam (i jeszcze w dodatku musiałem chodzić do pracy, jeździć na lotnisko po rodzinę

  pozdrawiam
 • @MacGregor 15:45:38
  Obraża pan ludzi, obraża pan kobiety....:)))
  https://twitter.com/comandorpirx/status/1185902071930937344
 • @trojanka 17:04:31
  z tego samego konta twitterowego:

  Marek Atencjusz


  @perun999
  18 paź
  Więcej
  PiS to socjaliści. Ale mają przewagę nad innymi socjalistami w Polsce. Próbują przynajmniej dbać o polski interes. To taka różnica jak między PPS w II RP, a PZPR w PRLu.
  Dlatego za Kaczyńskim nie przepadam, ale Tuski, Schetyny i inne Zandbergi - tych nie cierpię.
 • @MacGregor 14:52:37
  Jeszcze lepiej: chrzestna mojego brata, czyli siostra mojego ojca jest tak zaczadzona, że mimo już słusznego wieku też głosowała na PO :)
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 18:00:10
  A dlaczego zaraz zaczadzona ,bo głosuje inaczej niż pan ? Przypominam ,że takich zaczadzonych było 10 mln.
 • W tzw. demonkraturze
  wielkie TV są zarezerwowane dla swoich. Jeżeli jednak do TV zaprasza się nie swojego - to tylko w celu ośmieszenia go/ich czy zdyskredytowania. Nie sądzę aby RAZ-a zapraszano w celu jego ośmieszenia.
 • @MacGregor 17:21:51
  Tak, tylko Tuski, Schetyny i Zandbergi mają wypisane na czołach ,,Zdrada,, i nie lecą w kulki. PiS to takie samo dno, a jak skutecznie popsuli pojęcie patriotyzmu. I psują te pojęcia nadal bardzo skutecznie.
 • Cyber wolność
  Kiedyś ks. Jan Maria Bocheński podróżując po Polsce, zadumał się nad chaosem odróżniającym nasz krajobraz od innych Europejskich krajobrazów.
  To obraz wolności. Ocenił.

  Szarże kucy i naroli, to obrazy cyber wolności.
  Ja jestem za :)
 • @MacGregor 14:52:00
  Ten ,,przydupas" pisuaru RAZ czepia się mnie na swoim ,,pejsy-buku". Nie mam czasu odpowiedzieć mu w taki sposób, który ukrócił by mu, pasożytniczy tryb życia z gadaniny dla tych co dobrze płacą i nic więcej.
  RAZ jest bez ideologii, bez kręgosłupa politycznego za to jest - pazerny na kasę i o to tu chodzi. Używa nie raz ładnych formułek politycznych, by móc zakręcić takimi osobami jak autor tego artykułu.
  Udaje raz liberała, raz konserwatystę, ale żyje z jałmużny, które przelewa na konta TVP J. Kaczynski z kasy podatników, by ci opłacani z tych pieniędzy gawędziarze, mogli mieć na wystawne życie i dlatego przeszkadzam mu ja (nawet gdy juz nie jestem w polityce) oraz Konf.
  Musi wiosłować tak jak mu ,,pan" Jaroooo kaze, by nadal życ z kasy podatników przelewanych na TVP. Ot, taki żurnalista co pisze i gada w imię tych co mu dobrze zrobią.
  Nawet Czerwińsk n/Wisłą rechocze z błazenady RAZ.
 • @Rzeczpospolita 14:40:21
  Akurat klasyczna endecja oznacza pragmatyzm, a nie sekciarskie zacietrzewienie. I nikogo z góry się nie wyklucza. To była pewna szkoła myślenia, a nie doktrynerstwo. Dmowski przed talmudyzmem przestrzegał, a na neonie jest kilku fanatyków "talmudycznych" o zróżnicowanych poglądach.
 • @Wrzodak Z. 22:21:08
  Tak to w życiu bywa , raz się tonie , a raz pływa . Salute :)
 • @stanislav 14:49:37
  Dmowski kolaborował z caratem, Ronikier z Niemcami, itd. Tak się roni politykę a nie przed sekciarski dogmatyzm. Panowie są bardziej dogmatyczni w swoich poglądach niż główny nurt KK. Raczej panowie przypominają sedewakantystów w sposobie sekciarskiego myślenia.
 • @MacGregor 14:57:13
  Myślę, że niekoniecznie, ale też o ludziach w typie Engelgarda, który podaje się za endeckiego realistę, a jest klasycznym doktrynerem. Wg mnie, broni swojego życiorysu. Kolaborował z PZPR, ale bardzo slabo mu poszło, bo Kiszczak z jaruzelskim woleli postawić na tzw. lewicę laicką. I endokomuniści na zawsze zostali marginesem marginesu. Choć kiedyś Myśl Polska miała perspejtywy rozwoju, ale Engelgard to zaprzepaścił.
 • @MacGregor 17:21:51
  "PiS to socjaliści. Ale mają przewagę nad innymi socjalistami w Polsce. Próbują przynajmniej dbać o polski interes."

  Rozumiem, ze to cytat z czyjegoś twitterowego konta, ale Autor się w dużym stopniu z nim utożsamia.

  Idąc tropem wstępu do notki, nie chciałbym wyjść na obrońcę miernoty w postaci PO i podobnych tworów, ale ja na przykład uważam rządzącą partię za co najmniej równie szkodliwą jak PO z sojusznikami i wcale nie potrzebuję do tego Korwina. Otóż PiS zagospodarował (przez ich ogłupienie) dużą część patriotycznych wyborców dla potrzeb swojej cynicznej polityki. I wmawia im, że dobro partii równa się dobru Polski. A chyba nie trzeba się z tym zgadzać? Poza tym byłbym wdzięczny za wskazanie w jaki sposób PiS DBA o polski interes, a nie tylko PRÓBUJE dbać. Bo próbować to może... A dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

  Poza tym obejrzałem wywiad Sommera z Ziemkiewiczem i stwierdzam, że redaktor Sommer był dla RAZ-a bardzo łagodny. Co zauważyłem, a co przeszło bez komentarza Sommera, to RAZ za największe zagrożenie dla Polski uważa ewentualne rządy totalnej opozycji, które nazwał (innymi słowami) opcją niemiecko-brukselską. Oczywiście przeciwstawia im rządy patriotów z PiS-u. Nie wiem czy ze względów koleżeńskich (udział w Saloniku Politycznym) redaktor Sommer nie raczył ripostować, że rządy patriotów z PiS-u to rządy opcji amerykańsko-żydowskiej. I że alternatywa jest następująca: sprzedaż Polski Brukseli (Berlinowi) przez PO albo OFIAROWANIE za darmo Polski Żydom w ramach realizacji ustawy 447 JUST.

  Łajdactwo posłów PiS-u obecnej kadencji zostało (wcale nie wbrew ich woli) dokładnie zmierzone. Mówię o odrzuceniu głosami posłów-patriotów ustawy anty-447 projektu posła Rzymkowskiego. Z głosowania przeciwko dalszym pracom nad tą ustawą wyłamało się tyko trzech (troje?) posłów Prawa i Sprawiedliwości. Chciałoby się powiedzieć trzech sprawiedliwych, ale nie wiem czy nie głosowali tak, jak głosowali przez pomyłkę... Szkoda że taki wywód muszę robić Autorowi, który w logo bloga ma znaczek STOP 447.

  Na koniec przytoczę tę historię ze wstępu w brzmieniu dosłownym z jednego z felietonów S. Michalkiewicza:

  Antoni Słonimski wspomina, jak to podczas premiery „Pani Chorążyny” Stefana Krzywoszewskiego, Jarosław Iwaszkiewicz, Jan Lechoń, Julian Tuwim, Kazimierz Wierzyński i on sam, burzliwymi oklaskami i entuzjastycznymi okrzykami kwitowali „każdy banał dialogu”. Wybuchł skandal, a „jakiś pan stanął w loży i niegłupio krzyknął: Panowie swoim zachowaniem zmuszają nas do obrony tej miernoty!”
 • @Wican 22:40:16
  Ta niby " kolaboracja" Dmowskiego z caratem, to bujda na biegunach. Świadczy jedynie o tym, że pan nie zna poglądów Dmowskiego, a jedynie z "interpretacji" jego politycznych przeciwników, czy żydowskiej, antypolskiej propagandy.
 • @Wican 22:40:16
  W myśl ( a raczej w bezmyślność ) pana twierdzeń zapewne W.Korfanty "kolaborował" z Niemcami :)))
 • @Mac.Iek 23:43:01
  Gratuluję trafnego określenia w stosunku do "politycznych komentatorów" typu Ziemkiewicz, Michalkiewicz itp. - "oczytane miernoty" :))) Pozdrawiam!
 • @Mac.Iek 23:43:01 - drobne uzupełnienie
  Z mojego komentarza może wynikać, że ewentualne rządy totalnej opozycji ochroniłyby nas przed skutkami ustawy 447 JUST. Dla jasności - uważam, że nie: to samo co PiS w kwestii tej ustawy zrobiłaby PO. Nie widzę jednak powodu do wywyższania PiS-u ponad PO.
 • @Mac.Iek 23:43:01
  Ustawy anty 447 autorstwa posła "Rzymkowskiego"........Szkoda czasu ,by opisać dalsze kroki tego pana.
 • @Mac.Iek 23:43:01
  -:))
  Niewinna anegdotka a tyle (nad)interpretacji.
 • @Autor
  Ziemkiewicz niesttety skompromitował się zupełnie, a tym, którzy w niewybredny sposób komentują jego chamstwo, zapewne chodzi o występ pana redaktora u Otoki https://m.youtube.com/watch?v=9__QUEJs8Ns
  Warto to zobaczyć, bowiem poziom, który zaprezentował tam Ziemkiewicz, to po prostu rynsztok i nawet nie wiem, czy umiem to z czymś porównać. Brakuje precedensu.
  Bodaj w od szóstej minuty składa on ofertę Konfederacji, że gdy ta będzie miała już pieniądze, to on wówczas zmieni ton w stosunku do niej.
  Żenujący pajac z wybujałym ego, bo twierdzi, że nikogo na niego nie stać.
  Po takim występie wątpię, aby ktokolwiek o zdrowych zmysłach powierzył Ziemkiewiczowi ksztaltowanie swojego wizerunku.
  Obrona zatem tego łotra nie przystoi w żadnym przypadku.
  Konfederacja jaka jest, taka jest i wiadomym zdaje się fakt, że w tej kadencji zbyt wiele w sejmie konfederaci nie zdziałają, ale budujące jest to, że Konfederacja jest młoda, a w rzedziale wiekowym 18-25 lat, Konfederacja cieszy się blisko czterdziestoprocentowym poparciem, tak więc za cztery lata konfederacyjny elektorat bardzo mocno wzrośnie i jestem pewny, że Konfederacja stanie się realną siłą na polskiej scenie politycznej z dużym prawdopodobieńsstwem możliwości zagrożenia PiSowi.
  Patrząc na wynik wyborczy PO, to kategorycznie można stwierdzić, że ta partia bez Tuska, znaczy tyle, co nic. Analogicznie będzie z PiSem. W momencie kiedy zabraknie Kaczyńskiego, ta partia się po prostu rozsypie. Te wszystkie dziady borowe skoczą sobie do gardeł w walce o władzę, a skutek będzie taki, że zaorają PiS i dobrze.
  Bardzo niepokojącym symptomem jest to, że młodzi ludzie stawiają albo na Konfederację, albo na lewicę i to jest bardzo niepokojące zjawisko. Należy zrobić wszystko, aby narracja członków Konfederacji przekonała do siebie jak najwięcej ludzi i dlatego też należy promować niezależne media takie jak wRealu, czy Media Narodowe. Gdyby nie tego typu portale, to kto by słyszał o Konfederacji. Druga sprawa, to tego typu portale cechuja się stricte prawicowym paradygmatem, zatem należy je wspierać, bo jednak mają one co raz większy zasięg, a wieczór wyborczy wRealu oglądała rekordowa rzesza ludzi, bijąc frekwencją TVP fakty, TV Republika, czy Polskie Radio.
  Kończąc dodam, że Ziemkiewicz chce uchodzić za wieszcza narodowego, a okazał się jedynie marną kreaturą.

  Pozdrawiam!
 • @stanislav 00:16:40
  Ale to pan sugeruje, że każda wspólpraca to kolaboracja. I po sekciarsku odrzuca wszystko, co nie zgadza się z pańskimi poglądami w zdecydowanej większości.
 • @stanislav 00:20:48
  To i tak lepiej niż nieoczytane sekciarskie miernoty
 • @Jan Twardowski 11:02:31
  Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na ten program i komentarz.
  Muszę ustąpić przed siłą faktów - może niepotrzebnie doszukuję się zawsze u wszystkich dobrych intencji, nawet tam, gdzie ich nie ma

  pozdrawiam
 • @Mac.Iek 23:43:01
  Bardzo dziękuje za znakomity komentarz i uzupełnienia.

  Co do 447, to między PiS-em a PO nie ma w tym temacie żadnej różnicy

  pozdrawiam
 • @Wican 11:53:35
  Panie "mędrcu", współpraca z niszczycielami Polski i sprzedawczykami( PiS-PO-SLD-PSL-żydowskie NGO-zażydzony KK) jest pośrednią kolaboracją z okupantami. Zdecydowana większość środowisk kontrolowanych " wolnościowców" i " narodowców" właśnie kolaboruje. Młode, niewyedukowane głowy robią to z głupoty i w wyniku socjotechnicznej obróbki dokonywanej przez wyćwiczone, zadaniowane, skorumpowane lub szantażowane kanalie w rodzaju JKM, Michalkiewicza, Ziemkiewicza i pomniejszy " liberalno-wolnościowy" plankton żądny dorwania się do państwowej kiesy w postaci diet i subwencji ( w tym wypadku to krytykowane "wstrętne państwo" jest już cacy). Środowiska "wolnościowców" i "narodowców", to właśnie sekciarskie grupy w czystej postaci. Sama natomiast wierchuszka to w większości banda hipokrytów i niemoralnych karierowiczów, gotowych sprzedać Polskę i Polaków przy każdej nadarzającej się okazji.
  A propos miernot, to wystarczy posłuchać wypowiedzi większości tzw. "liderów" ,w odniesieniu do każdego problemu, dłużej niż kilka wyuczonych zdań, które sobie przyswoili na potrzeby durnych wywiadów przeprowadzanych przez takie pseudo dziennikarskie indywidua, jak niejaki Marcin Rola i niemal wszyscy jego studyjni koledzy " dziennikarze".
  Jak pan myśli skąd taka dziennikarska miernota jak M.Rola ma finansowanie swojej "niezależnej telewizji" ?
 • @stanislav 12:59:10
  Dowody. ja Ziemkiewicza nie bronię. Uwazam tylko, że to całkiem niezły felietonista. I nie wiem w co gra. Czy tylko o etat dla siebie, czy o coś więcej? natomiast.
  Z tym, że jakos potrafią sie organizować. pan zaś, prezentuje sekciarski punkt widzenia. Sekciarski. Niczym niektórzy sedewakantyści
 • @stanislav 12:59:10
  Jeszzce jedna uwaga. pan promował Wojciecha Mateńkę, a ja sobie trochę poczytałem. Trepom nie ufam, psychologii nie uważam za naukę. I facet chyba nie odróżnia eksportu od importu. W moim okręgu nie startiował, ale i tak bym na takiego laika nie zagłosował.
 • Argumenty nie są trafione.
  Młodzi z Konfederacji wypadają w telewizji bardzo dobrze. Dlatego byli izolowani. Ziemkiewicz sprzedał się za pieniądze PiSowi i jest teraz Pisowcem. Stąd zawód wielu, którzy mu wcześniej uwierzyli. Nie ma w tym nic gorszącego.
 • @Repsol 22:39:40
  Ziemkiewicz nie tonie, on zawsze z wiatrem. Co więcej, ma dobrego nosa, z której strony wiatr nadchodzi. No ale w końcu to nie takie trudne, jeśli na tym się robi karierę życiowa.
 • @MacGregor 11:59:56
  Definitywnie, autorefleksja na wagę złota. :)
 • @Lotna 13:46:17
  Ziemkiewicz zdradzał taką postawę już dość dawno, jeszcze przed wejściem Polski do UE. Prawdą jest, że nie jest to specjalnie trudne, trzeba tylko właśnie specjalnego noska. Jak to mówią, kasiora nie šmierdzi.
 • @Jan Twardowski 11:02:31
  „należy promować niezależne media takie jak wRealu, czy Media Narodowe.”

  Bardzo bym chciała wiedzieć, do jakiego stopnia te media są faktycznie niezależne. O ile wiem, inne niezależne media, o dziwo, mają o wiele bardziej pod górkę i muszą ciułać na każdy kawałek sprzętu i ich nie stać na wypasione studio i kilku komentatorów na pełen etat. Ja to między bajki włożę, że to wszystko jest z datków Polaków, bo o ile dobrze pamietam, to Polaków nie było stać na parę złotych na pieluchy dla śmiertelnie chorego blogera.

  Promować jako co? Krystaliczne źródła prawdy? Wystarczy obejrzeć lincz Michalkiewicza na Czerniaku w Mediach Narodowych, albo pouczanie Polaków przez jakąś imigrantkę na temat dobroduszności PiSu, aby się przekonać, że nimi nie są. Owszem, należy ich oglądać, bo dobry kontrolowany opozycjonista potrafi podać i 90% prawdy, ale promować należy krytyczne myślenie.
 • @Lotna 14:41:36
  O ile pamiętam, to w Realu już trochę działa, przez te lata mogli uciułać. To samo media narodowe, w końcu parę kamer i zwykła konsola do prowadzenia programów to nie miliardy. Przez te parę lat mogli tyle uzbierać.
 • @Lotna 14:41:36
  Wszak wiadomo, jak działają media głównego nurtu. Media o ktorych wspominam, robią wiele dobrego.
  Dla mnie autorytatywną postacią jest Michalkiewicz, a nie Czerniak. Przyznam, że nawet nie wiem kim ten pan Czerniak jest, kogo i co reprezentuje.
  Natomiast cała reszta, to krytyczne myślenie.
  Przecież nie potępię wRealu za to, że zapraszają tam do programu Liroya, czy Jakubiaka dajmy na to. Zapraszaja różnych gości i imigrantki także.
  Nie ma co się zżymać i narzekać. Dobrze, że są ludzie, którzy mają odwagę i chęć podejmować takie wyzwania.

  Pozdrawiam!
 • @Jan Twardowski 15:48:06
  Komu Kurrrra prezes TVP podstawia szerokie koryto?

  ,,Jakiś czas temu na antenie TVP 2 zaczęto emitować reality show Rodzina sama w domu, w którym wielodzietne rodziny umieszczano na weekend w otoczeniu skrajnie różnym od tego, w jakim mieszkali na co dzień i obserwowano ich zachowanie.

  Prowadzenie programu powierzono Aleksandrze Ciejek, prywatnie II żonie Rafała Ziemkiewicza - publicysty znanego z ,,kasowych" poglądów i prowokacyjnych tweetów.

  Oczywiście zapewne zupełnym przypadkiem jest fakt, że Rafał również ma na antenie TVP swój program pt. Przybliżenie

  ,,Emisję show Ciejek zakończono 27 maja 2017 rokui podliczono wyniki oglądalności. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, program zgromadził zaledwie 196 tysięcy widzów, co daje mu... ostatnie miejsce w rynku telewizyjnym wśród wiodących stacji. Lepiej "oglądała się" nawet Misja Pies, w której Joanna Krupa zachęca do adopcji bezpańskich zwierząt.

  Co ciekawe, talk show Ziemkiewicza, choć jeszcze nie został zdjęty z anteny, również wypada bardzo słabo i jednoznacznie przegrywa z filmami fabularnymi emitowanymi o tej samej porze w innych stacjach".

  On pracuje tam gdzie kasa, a przy okazji robi za przodku tzw. konserwatystów w interesie tych co fundowali mu stypendia w amerykańskich fundacji powiązanych z systemem wywiadowczym usraela.
 • @krzysztofjaw 14:42:49
  Sorry ale ostatni akapit to brednie. Dwa to nie rozumiem kompletnie głosowania na PiS czyli katolicke (krypto) skrzydło układu z Magdalenki? Ostatni rok dobitnie pokazał że PiS swoją "prawicowość" przesunął tak w lewo że po mału zaciera się różnica między PiS a lewicą. Co do Ziemkiewicza to chyba on powiedział że Szekle nie śmierdzą. Jeśli nie powiedział to teraz na pewno mu nie śmierdzą. Autorowi pierwszy raz w historii dałem mniej jak 5 a dzisiaj nawet mniej jak 2 i tylko dlatego że nie ma 0 (słownie zero).
 • @zbig71 18:51:11
  100/100 Moim zdaniem grabież jakiej dokonało PO można by kiedyś odpracować ake zmiany jakie wprowadził PiS są nie do naprawienia. UKRy, USrael, patriotyzm sprowadzony do wyznawców tylko słusznej partii, socjalne rozdawnictwo itp ciężko (jeśli w ogóle) będzie odwrócić. Poza tym PiS u PO są sobie potrzebne "bo pamiętajcie że jeśli my nie wygramy to wrócą oni".
 • @Mac.Iek 00:26:08
  Z oboma komentarzami zgadzam się w 100 % Na Twitterze jest odpowiedni hashtag #PiSPOjednozło
 • @Wrzodak Z. 09:46:13
  Oczywiście, że tak. On nawet nie ukrywa tego zbyt mocno, na czyim jurgielcie funkcjonuje. To jednak mało zaskakuje. Dziwi mnie to, że ma o sobie tak bardzo wygórowane mniemanie, podczas gdy w powyżej linkowanym przeze mnie materiale, okazuje się on kompletnym idiota, który do tego wszystkiego śpiewa.

  Pozdrawiam!
 • @Jan Twardowski 11:02:31
  MacGregorowi powinno dać do myślenia że linkuje go Fronda jako przykład obrony Ziemkiewicza przed atakiem złych kucy. Cytat z artykułu w którym Ziemkiewicz dziękuje MacGregorowi: "Dzięks za obronę, choć nie ma takiej potrzeby - sam sobie poradzę..." + link do MacGregora. Co za wstyd. ;-) Fronda - Informowanie, opiniowanie, dyskutowanie
  https://m.fronda.pl/a/rafal-ziemkiewicz-konfederacja-jest-pod-mocna-presja-bardzo-szemranych-srodowisk,135022.html
 • @Rolnik67 14:17:46
  Na tym polega cała perfidia obozu dobrej zmiany. Bo PO to kanalie, ale PiS to kanalie do kwadratu. I ten terror, że jak nie oni, to my!!!!!
 • @Rolnik67 15:07:19
  Ziemkiewicz lubi kasę, zresztą widać to po ostatnich filmikach, jakie się z nim ukazują, jak czerstwo się tłumaczy.
 • @Rolnik67 15:07:19
  Na szczęście link do tekstu MacGregora prowadzi też do komentarzy pod nim, a te chyba jednak spojrzenie Autora nieco skorygowały.
 • Ja odnoszę wrażenie, ze niektórzy komentatorzy nie zrozumieli autora
  McGregor nie jest fanem Ziemkewicza, tylko przeciwstawia się chamówie. Że byle gówna (autorze wybacz, ale niektórzy bez mocnego slowa nie zrozumieją) wyzywają gościa o jednak pewnym dorobku, pewnej wiedzy i jednak niezlego felietonistę (Michnik też był niezłym felietonistą, ale komentatorzy z tego teksty wyciągną wniosek, że lubię Michnika-Lotna tak rozumuje). A to powoduje, że normalny czlowiek, który też posiada pewien dorobek, wiedzę i klasę, przeciwstawia się temu. Ja tak samo. jestem antypedalski, ale gdyby sąsiedzi chcieli spalic jakiegoś pedała, to bym go bronił przed tym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829