Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1883 posty 2616 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Do Przyjaciół z PiS-u.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mógł mój wieszcz ukochany pisać „Do przyjaciół Moskali”, tym bardziej mogęć i ja do przyjaciół – wyborców PiS-u.

Chciałem najpierw zatytułować zgrabniej „Do przyjaciół Pisiaków” – akurat w moim odczuciu słowo „Pisiak” brzmi przyjaźnie i sympatycznie, ale odczucia sa różne i zwłaszcza w dzisiejszej dobie powszechnego kaleczenia angielszczyzny skojarzy się niektórym z „piss-taking” i będzie zupełnie niezamierzona obraza.

[Z tym całkowicie zbędnym zalewem angielszczyzny to skaranie Boskie – jak nie „hat-trick Kurskiego”, czy „Foods by Ann” tej blachary od Lewego, to już nie tylko kolorowe magazyny dla gospodyń reklamują różne „must-have” do kibla, ale nawet patriotyczne „internaty” piszą o „must-have” pod choinkę, o hejtach i fejmach nie wspominając („mimo hejtu ze strony innych magnatów, nasz bohater dobro Ojczyzny nad prywatny fejm zawsze przedkładał”). Zaiste, jak ja przeżyłem pół życia zupełnie nie znając języka sepleniąco-kluskowego, a przecież jakos się z bliźnimi komunikowałem ... Nie wiem czemu, ale mam takie wrażenie, że im kto głupszy, tym łacniej bjuty naszego languidża obcemi wtręty zaśmieca].

No ale o co kaman (napisałem „kaman”? jak widac przyganiał kocioł garnkowi ...)

Z wiekiem zdaję się łagodnieć, choć czasem rzecz jasna szlag mnie trafia i cholera jasna, szczególnie ostatnio jak słucham sobie na smartfoniku przy pracach domowych wykładów różnych profesorów-mediewistów o wczesnych dziejach Polski. Tyle tam jest w komentarzach chlewa i gnojówki, że niejeden przedwojenny furman by spąsowiał – a do tego cała rzesza durniów mogących swoją megalomanią konkurować z Bolkiem Wałęsą (np. pod wykładem o Wincentym Kadłubku jakaś pani oburza się, że wykładowca nazywa go mistrzem, jakby był szewcem, a inny znowu gagatek tłumaczy, że  ten Wincenty to jakiś tłuk był i być może prawo w Paryżu czy Bolonii studiował, ale wiele się nie nauczył – autentyczne!). Zaiste, zaczynam w pełni rozumiec, co miał Stanisław Lem na myśli, kiedy wypowiadał swoja znaną opinię o internecie.

Ale wracając do przyjaciół czyli PiS-u sympatyków, nie tylko nie zamierzam nikogo tuż na finiszu kampanii przekonywac, ale wręcz chciałem się im wytłumaczyć, dlaczego tym razem poprę Konfederatów.

PiS i tak ma wygraną w kieszeni i oby tylko ne został przeważony przez połączone siły trójgłowego smoka czyli POKO, Peezelu i komuchów w wersji s.g. (sodomicko-gomoryckiej, dziś bowiem nawozem rewolucji nie ma być już robotnik wielkoprzemysłowy, ale hiv-lgbt i nie górnik przodowy, ale penetrator analny itd).

Większośc sympatyków i wyborców PiS-u to szczerzy polscy patrioci, za jakiego i ja sam  chciałbym się uważać i JESZCZE BARDZIEJ.

Uważam – a uwazać chocby błądząc każdemu wolno – że Konfederacja jest jak PiS (bez obrazy!), z ta róznicą że:

- miast ślepo ufać Amerykanom jak mordowani dziś na oczach świata syryjscy Kurdowie, uważają, że należy budować WŁASNĄ, POLSKĄ siłę, a wtedy to i NATO i Amerykanie dopomogą

- miast leżec plackiem czy raczej macą zaprawioną krwią chrześcjańskich pacholąt przed Żydowinami, a juz szczególnie przed szemranym towarzystwem z przedsiębiorstwa holokałowego, nie zamierzają wcale uznawać zwierzchnictwa Jonny Danielsa nad konstytucyjnymi władzami RP

- nie zamierzają konsultować wewnętrznego prawodawstwa ani z botoksową Żorżetą ani ze starym przekrętem Nachujnam Beniaminem ani innym Onanem

- wierzą, że kultura polska więcej skorzysta na niekrępowaniu przedsiębiorczości Polaków, niż na wydawaniu milionów na urzędników Glińskiego, czy na finansowaniu rejudaizacji Polski z naszych podatków

- nigdy nie zdradzą polskich kresów, a Rodacy na wschodzie są i będa dla nich szansą i zobowiązaniem, a nie kłodą u nogi

- nie będą się hańbić akceptacją ludobójczego banderyzmu

- powstrzymają przyśpieszaną przez PiS wymianę struktury etnicznej Polski i zagwarantują, że jej elitą będą Polacy,a  nie np. Ukraińcy z wizji pobożnego Gowina

itd itd

Dlatego też pokój nam wszystkim, kochajmy sie, niech każdy głosuje jak mu rozum i serce podpowiada i proszę się ani na mnie nie gniewać ani tym bardziej pomstowac i wyklinac, jeśli zgodnie z zapowiedzią zagłosuję nie na PiS, a na jego bardziej prawicową wersję, czyli Konfederatów

[z wyboru przykladów widać po mnie, ze blizej mi do narodowego skrzydła niż do wolnościowego, ale i tacy i owacy są uważam potrzebni].

PS

Moimi poczynaniami nie steruje Putin, bo jak widać chocby na zdjęciu wprowadzającym, Władimir Władimirowicz jest na grzybach, choć w porównaniu z borowikami przyniesionymi ostatnio przez moją lepszą połowę jest z niego „tonkaja buławka” (mam wrażenie, że Google zupełnie opacznie oddał „cienkiego bolka” po rosyjsku, ale trudno ...)

 

 

  

KOMENTARZE

 • Od Putina można się wiele nauczyć.
  To nie znaczy aby zaraz z nim się przyjaźnić, ale wystarczy obserwować jaką politykę prowadzi.
  Jest przyjacielem wszystkich stron, nawet tych ze sobą zwaśnionych: Iranu i Arabii Saudyjskiej, Asada i Erdogana, Chinskiego lidera i amerykańskiego prezydenta, jest zaprzyjaźniony z Merkel i Macronem.
  Chyba jedyny światowy lider, zaproszony na prywatne wesele w innym państwie- Austrii.
  Jacyś tam Amerykanie, którzy mieli trudności z inwestycjami i przestępcami rosyjskimi, zadzwonili do Putina i ten przyjechał aby ich ratować.
  Sprawny fizycznie, nie pije, nie pali, zawsze bardzo grzeczny i jeżeli wszyscy byli dobierani do KGB i tym się odznaczają, to Rosji nikt nie pokona.
  https://nationalinterest.org/feature/key-understanding-vladimir-putin-82391
 • @MacGregor
  "Z tym całkowicie zbędnym zalewem angielszczyzny to skaranie Boskie"

  i pisze to ktoś chwalący się nickiem : "MacGregor"!

  Wydaje się, że ta angielszczyzna zastąpiła niegdysiejszą ruszczyznę, której wtręty są przez niektórych jeszcze stosowane.
 • @35stan 18:10:43
  W Polsce używane angielskie słowa są spolszczanie i przerobione na język polski tak, że Anglikowi jest trudno zrozumieć co one znaczą, np. spacja.
  Czemu nie można zwyczajnie powiedzieć - odstęp?
 • @35stan 18:10:43
  Trafionym jest i zatopionym ;)

  Tak naprawde pseudonim pochodzi z wyswietlanej przed laty w Polsce animowanej wersji bajek Beatrix Potter, a konkretnie Piotrus Krolik (The Tale of Peter Rabbit) - MacGregor to nazwisko ogrodnika i jego żony.
  To tak jak niektórzy znajomi z Polski mówią czasem na mnie żartobliwie Gregory - z wiadomego względu :)

  pozdrawiam

  PS
  w komentarzach na moim blogu został Kolega obrugany, ale ja nie miałem z tym nic wspólnego, prosze się nie gniewac, a wogóle wszystko to niepotrzebne nerwy
 • @MacGregor 21:31:16
  Ja też do tego ręki nie przyłożyłem .Salut :)))
 • @MacGregor 21:31:16
  Warto zwrócić uwagę , kto był pierwszy, po co był pierwszy i jak był pierwszy. I jakimi idiotyzmami atakuje, bo inni nie myślą, tak jak on.
 • Psychiatra
  Człowieku, twój sposób pisania czy komentowania oraz poniżania innych ludzi ze względu na ich poglądy czy zapatrywania polityczno-społeczne świadczy że jesteś ordynarnym dyletantem poprostu pospolitym chamem. Brak u ciebie elementarnej kultury, tolerancji i przyzwoitosci, czyli jesteś idealnym PISowcem w swoim własnym mniemaniu. A prawda jest taka, że wśród głosujących na PiS są ludzie też kulturalni, którym nie brak empatii.
  Więc nie obrażaj swoim nie wychowaniem tychże ludzi. Radzę byś poprosił o pomoc psychiatre bo na poprawne wychowanie i maniery jest już niestety za późno.
  Szanuj innych mimo różnic poglądów a będą ciebie inni też szanować w tym i tak pełnym problemów krótkim życiu.
 • @Alfax 23:00:51
  Reszta w domu zdrowa ?. Pytam z troską o zdrowie .Salut :)))
 • @
  Niepodległość, to nas wszystkich jednoczy!

  13 października idziemy na wybory, głosujemy na..........

  Prawo i Sprawiedliwość!
 • @Repsol 23:19:14
  Reszta w domu zdrowa ?. Pytam z troską o zdrowie .Salut :))) i vice versa ! :))) U mnie jak na Hawajach
 • @Alfax 23:00:51
  Przykro przyznać ,ale ja ciebie za takiego nie mam (dotyczy tych kulturalnych ).
 • @Husky 23:28:08
  "Niepodległość, to nas wszystkich jednoczy!"

  AMEN Przyjacielu

  pozdrawiam
 • @zbig71 22:58:19
  Jak napisał kolega Husky: niech jednoczy nas wszystkich Niepodległość

  Po wyborach i ogłoszeniu wyników dalej będziemy wszystko z uwagą rozbierać

  pozdr
 • @MacGregor 09:45:51
  Pozdrawiam
 • @MacGregor 09:47:51
  Tu MacGregor raczy pierdoły opowiadać.
  Jeżeli zalogowanie jankeskich terrorystów w Polsce uważasz za dążenie do niepodległości, która to niby łączy wszystkich Polaków, to jest to kpina.
  Po wyborach nic nie będziemy rozbierać, bo to nas rozbiorą i już nie tylko Konfederacja, ale i śwìęty Boże nie pomoże.
  Niepodległość - tej to Polacy nienawidzą.
  Już trzy dekady budowana jest polska niepodległość, ale niestety jakoś jej nie widać nawet na horyzoncie, a najśmieszniejsze jest to, że dzięki splotom różnych zawirowań geopolitycznych, szczęśliwie udało nam się pozbyć sowieckiej armii z Polski, to w zamian zainstalowano nam jankeską. No i co, teraz jak ktoś powie, żeby pakowali swój złom i wynocha, to oni opuszczą Polskę?
  Za dużo mamy surowców naturalnych, które będą eksploatować Żydzi, aby jankesi nie mieli pilnować tego geszeftu zwanego potocznie 447JUST.
  Ot i cała niepodległość, która nas obejmie tuż po wyborach z taką silą, że tchu nam zabraknie.
 • @MacGregor 09:47:51
  Jak że wszystkimi chce się być na,, Ty,, to w końcu wpada się w złe towarzystwo. Także lepiej nie próbować.
 • @zbig71 10:35:48
  "Kto z chamem pije, ten z nim pod płotem leży".
  Tak więc trzeba b. uważać!
 • @Jan Twardowski 10:31:26
  W punkt i na temat. Dodam tylko, że jeśli idzie o naszą, pożal się Boże niepodległość, to bardzo ograniczyły ją PiSiory, a zrobiły to rękoma L Kaczyńskiego. To, że PiS niestety te wybory wygra, to tylko efekt rozdawania wcześniej zabranych WSZYSTKIM pieniędzy, albo pożyczki z lichwiarskich banków, które będziemy WSZYSCY spłacać. Neotrockistowska sprawiedliwość. PiS.
 • @Robik 10:44:11
  Dokładnie. Zwłaszcza na PiSiarstwo.
 • @Jan Twardowski 10:31:26 Zbig71
  ja to wszystko rozumiem, ale dlatego tez na finiszu kampanii zwracam się do polskich patriotów i jednocześnie sympatyków PiS-u, którzy i tak już swoich sympatii w dwa dni nie zmienią, a nie do Prezessimusa czy jego przydupasów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930