Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Что делать?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli co robić, kiedy nawet wybór folkslisty nie zależy od Polaków, zaś przez 30 lat zbudowaliśmy ledwo atrapę państwa z dykty i sznurka czyli PiS, UPA i jarmułek kupa?

[Czemu tytuł po rosyjsku? a niby czyim jestem agentem?]

Stary łajdakWinston Churchill powiedział o Polakach, że nie ma takich cnót, których by nie posiadali i takich błędów, których by nie popełnili.

Wychowałem się na krzepiącym serca Sienkiewiczu, potem przez wiele dekad za wszystkie nasze narodowe nieszczęścia winiłem innych (za nieszczęscia prywatne również) aż chyba dojrzałem, szkoda tylko, że poniewczasie. No cóż, meżczyzna dojrzewa z wiekiem, a jest to wieko od trumny.

Na potrzeby krótkiego wpisu, żeby już się i nad czytelnikiem i nad soba samym nie znęcać:

Po 30 latach „przemian ustrojowych” mamy państwo bez przemysłu, bez elity, bez sensownej edukacji, bez realnych sojuszy (w izolacji), z bardzo ubogim społeczeństwem uzależnionym od rozdawnictwa, z zapaścią demograficzną, z młodymi ludźmi na zachodnim zmywaku, zaś po 9 latach realizowania politycznego testamentu ś.p. Lecha Kaczyńskiego własnie stoimy w obliczu największego zagrożenia od roku 1939 czyli przejęcia polskiego terytorium i jego zasobów przez gangsterów z Holocaust Industry w ramach ustawy 447 (zaniedbania. ktore doprowadziły do amerykańskiej ustawy 447 siegają jeszcze prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sa one niejako ponad podziałami ... jak zresztą wszystko w Polsce, co dotyczy strasznych braci)

[Jest też i oczywisty postęp: niemiecki szrot jest za grosze, są komóreczki, laptopy, netflix itp Pamiętam dowcipy z późnego PRL-u o osiągnięciach w porówaniu z przedwojniem, że są telewizory i traktory – głupi byłem jak but, bo PRL jednak wytwarzał majątek narodowy i gdyby Gierek mógł tak zaciągac kredyty jak Morawiecki, to może dziś bylibyśmy Tajwanem Europy Środkowej].

Przezacny i przeszacowny profesor Jerzy Robert Nowak [zawsze rozwesela mnie jego mimowolny żart „Żyd, ale jakże uczciwy”] od dziesięcioleci walczy na smierc i życie  z żydokomuną (tą skupioną wokół „Wyborczego” ścierwa) o dobre imie Polski i Polaków. Jedną z wielu jego pozycji jest „Mysli o Polsce i Polakach”, która zawiera być moze nawet szczere zachwyty cudzoziemców nad Polakami i byl czas, kiedy ta ksiązka byla po prostu niezbędna. Ale dzis uwazam nie czas na nasładzanie się cudzymi opiniami.

Jesli mamy przyjaciół wśród Anglików, to uczmy się od nich, a jeśli nie, to uczmy się od wrogiego nam państwa jakim jest UK  - miejmy opinie świata o nas głęboko w stolcowej kiszce [uwaga! nie nalezy tego mylić z dbaniem o prawdę i zgodą na dorabianie nam gęby, szczególnie ze strony żydowskich oszczerców].

Austriaccy identytaryści świętowali właśnie na ichniej Łysej Górze (Kahlenbergu) wiktorię wiedeńską 1683, pewnie zapominając o królu Sobieskim:

“Wyzwolenie Wiednia, obrona Europy”. Austriacy świętowali rocznicę bitwy pod Wiedniem w 1683 r.

Bardzo to miłe z ich strony, ale jeśli w sprawie grabiezy 447 siekiera do pnia jest przyłożona, to będzie to skutkowało przejęciem terytorium i odpaleniem projektu Palestyna 2.0 i wtedy polskim antysemitnikom i pomocnikom Hitlera w jednej osobie, bezdusznemu bydłu wg prof. Barbary Engelking-Boni, nie pomożee ani Wiedeń, ani Grunwald ani Moskwa 1612 i o ile do Palestyńczyków jest wciąż wiele sympatii w świecie, to dla nas już jej nie będzie i w opinii świata spotka nas dokładnie to, na co zasługujemy.

Jeszcze kilka uwag do wcześniejszego fragmentu:

Brak przemysłu. Polska strefą kompletnie odprzemyslowioną (zgodnie z niemiecką koncepcją Mitteleuropy) bez własnych badań podstawowych, z tanią i popędzaną kijem siłą roboczą, a taki Balcerowicz (słup Sorosa) zamiast w więźniu wciąz bryluje po salonach i pohukuje na niedorosłych do demokracji Polaków.

Brak elit. Przestańmy wreszcie wyjasniac to ludobójstwem w Katyniu czy podczas Sonderaktion Krakau (jeśli już, to prędzej niemieckim ludobójstwem podczas i po upadku Powstania Warszawskiego). Problemem jest NIEODTWARZANIE SIĘ polskich elit, zabicie tego procesu po roku 1989 (jeszcze raz podkreslę: nie zabicie elit, ale zabicie procesu jej odtwarzania!!!) Nasi śmiertelni wrogowie (wcale nie w pierwszej kolejności Niemcy, ale Żydokomuna) stworzyli i wpuścili nam w system wirusa, który zabija polskość, zabija wysoka kulturę, zabija moralność, zastępując je prostactwem, kultem chama i prymitywa – przykladem film „Polityka” Vegi, ktory juz obejrzało prawie milion widzów. Przykład z własnego doświadczenia: wielokrotnie oglądałem genialny i zasługujący na oskara serial „Nikodem Dyzma” nakręcony u schyłku komuny w 1980 roku. Komedię „Kariera Nikosia Dyzmy” nakręcono w „wolnej Polsce” w 2002 roku i mimo jak zawsze dobrego Czarka Pazury nigdy nie byłem w stanie dosiedziec do końca – kumulujące pod sam koniec filmu wulgryzmy i zachowania rodem z rynsztoka wygrywają z moją wytrzymałością.

Edukacja po dekonstrukcji prof. Handkego. Szkoda słów,wystarczy poczytac komentarze w internecie (np. kaczyński to firer i wuc, kturemu rzaden buk nie pomoże – autentyczne ze strony rynsztok.fm). Ale co tam gimbaza, a młody Szczur z jego polskimi wojami pod Cedynią, z przywiązanymi do tarcz niemieckimi niemowlętami?

Izolacja państwa na arenie miedzynarodowej. Postawowa zasada geopolityki zostala sformułowana chocby przez fińskiego prezydenta, Urho Kekkonena: nie szukajmy przyjaciół daleko, a wrogów blisko. Z racji agresywnej, antypolskiej polityki niemieckiej mamy z nimi od czasów ucieczki Chyżego Rója i naszego przejscia pod kuratelę amerykańską złe stosunki polityczne, nic tu nie poradzimy. Ale dlaczego w takim razie jestesmy jednocześnie CZEMPIONEM antyrosyjskiej retoryki w regionie?

Prometeizm – moglismy mieć Jamał II, ale woleliśmy Nordstream – tak, to tylko i wyłącznie nasza zasługa. Mogliśmy sprzedawac żywnośc do Rosji, ale wolimy wspierać Ukrainę kosztem polskich rolników (jak to ujął Przemysław Żurawski vel Grajewski, nie będzie nam jakiś polski producent wieprzowiny dyktował, jaka mamy prowadzić politykę - sława ukraini,panie ministrze i rizaty lachiw!)

Rozdawnictwo – niedawno, na stwierdzenie, że przecież rząd rozdaje nieswoje, Jacek Sasin odpowiedział, że społeczeństwo od nas tego oczekuje. Najpierw rozgrabiono majątek, spauperyzowano społeczeństwo i doprowadzono na skraj nędzy, a jedynym rozwiązaniem na dziś jest rozdawnictwo (tu przejawia się wyższośc PiSu nad PO: platforma kradła na potegę i nie dzieliła się, PiS kradnie mniej, jak w projekcie jest belka nośna z żelbetonu, to nie zastępuje jej dyktą i styropianem i jeszcze dzieli się z biedotą). Oba ugrupowania nie proponują rozwiązania systemowego: PO czniał na ropiejące rany, PiS finansuje plastry. Jak wspominałem wcześniej – gdyby Gierek miał takie możliwości jak PO-PiS, to dziś bylibysmy pewnie drugim Tajwanem, zaś czołowi działacze PO i częściowo PiS siedzieliby po więzieniach jako wyjątkowo zuchwali złodzieje.

C.d.n.

  

KOMENTARZE

 • Pytanie
  Które mnie nurtuje, to czy rzeczywiście w 89r mogliśmy cokolwiek? Czy ,, rewolucja solidarności,, nie była czasem tak wyreżyserowana, aby przejąć majątek państw Europy Środkowo-wschodniej i nie zrobić ,, wrogiego przejęcia,, tego terytorium? I czy to nie czasem pokolenie żydokomuny nie dogadywało się z zachodem? Z Chińczykami i Rosjanami się nie udało i zachód ma ,, problem,
 • @zbig71 16:37:43
  Wiadomo, ze nie był to żaden spontan.
  Głowną decyzją był pokojowy demontaż ZSRR, a Polska była być moze laboratorium. Ale nikt nie kazał przeciez Jaruzelskiemu dogadywac się z rockefellerem, przyjmowac planu - chłe chłe - balcerowicza itd.
  Zreszta od 1981 poczynając nomenklatura dokonywała rabunku majątku państwowego (monopolizując zaopatrzenie przedsiębiorstw i potem zbyt).

  Z Ruskimi o mały wlos - za pijaczyny Jelcyna żydowska mafia finansowa rozkradała przecież cały kraj
  Chiny to co innego,bo tam żadnej dekompozycji nie było i partia komuistyczna cąły czas jak twardo trzymała władze, tak trzyma i tak na prawde przystała na proponowane im przez zachód warunki przeniesienia do nich produkcji
 • @MacGregor 16:49:46
  A czy Jaruzelski nie rozmawiał czasem z Rockefellerem w imieniu towarzyszy radzieckich? Tak sam z siebie i w imieniu polskojęzycznej bezpieki wojskowej?
 • Czto diełat?
  ... jak długo jeszcze Polacy będą eksperymentować w programach partyjnych, kombinować w koalicjach i nareszcie wybierać swoich?

  Kiedy w końcu Polacy pójdą po rozum do głowy i zwrócą się do swojej Królowej, która sama nas o to prosi?
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  Na co jeszcze Pan Bóg musi pozwolić szatanowi (ujmując to umownie, ale przede wszystkim dosłownie) w stosunku do Polaków, byśmy w końcu zaskoczyli i SZCZERZE I TRWALE NAWRÓCILI SIĘ I ZACZĘLI SIĘ MODLIĆ, tak jak już od setek lat prosi, błaga, nakazuje, płacze itd w stosunku do nas Jej poddanych, Matka Boska?

  Ile milionów Polaków musi jeszcze zniszczyć ta teraz eksterminacja, by ta resztka zwróciła się z pokutą za grzechy i błaganiem o łaski do naszej Królowej?

  Przecież my Polacy jesteśmy na tym świecie WIĘKSZOŚCIĄ, BO Z NAMI JEST NASZA KRÓLOWA i JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI...

  To dlatego okupant tak zaciekle nie chce pełnej Intronizacji naszego Króla...
  Ale my Polacy chcemy... Pokażmy to...
  Będzie ku temu okazja w sobotę 14.10.br we Włocławku
  https://www.polskapodkrzyzem.pl/
  ale i w parafiach w całej Polsce. Pokażmy to, ale niech to nie będzie tylko ten jeden dzień.
 • Tradycyjnie 1*
  Za materiał 1*
 • @zbig71 16:37:43
  Jeżeli solidaruchy to żydokomuna to to jest prawdą że żydokomuna dogadała się z zachodem i sprzedała Polskę zachodowi ...
  To przecież solidaruchy na wyścigi prywatyzowały i wyprzedawały zachodowi dorobek PRLu. Chyba że PO i PIS to żydokomuna...jeszcze rozumiem SLD Kwaśniewskiego ...ale główna zasługa niszczenia Polski to zasługa PO i PIS czyli solidaruchów...(Balcerowicz, Buzek, Bielecki...Tusk, Bufetowa...i chama innych .. jaka to żydokomuna jak już to żydoliberasty?)

  Twierdzenie że było inaczej jest baaaardzo naciągane.
 • Pojąć nie można tej służalczości każdej władzy..często a nawet prawie zawsze kosztem Polaków.
  To "pokazywanie" i nadymanie się przed cudzoziemcami,to branie ZAWSZE strony przyjezdnego zamiast Polaka.Nawet przed dokładnym wyjaśnieniem sprawy.Typowy neurotyzm....
  "Polskie" władze obojętne z której strony ,ZAWSZE najpierw oskarżą i potępią Polaka, i będą się giąć w pokłonach i przepraszać, przepraszać, przepraszać.
  Świat to widzi i wyciąga wnioski i pozwala sobie na poniewieranie nas.
  Co robią ci z pustyni i ci zza Buga???panoszą się , ganiają z czarno czerwonymi flagami,gówniarze wychwalają Banderę w polskich szkołach/karze się polskie dziecko/.
  Służalczość "spłynęła" z góry.
  Podskakują / " nasze waadze"/służalczo/dla przypodobania się , tylko do ruskich i czasem UE/bo USA chce zaanektować gospodarczo, handlowo, ustawowo... UE więc trzeba szczekać dla swojego pana/.

  http://www.bibula.com/?p=69884  Nawet Meksyk skarcił Polskę, nawet bez zakończenia dochodzenia!!
 • @zbig71 17:06:30
  "A czy Jaruzelski nie rozmawiał czasem z Rockefellerem w imieniu towarzyszy radzieckich? Tak sam z siebie i w imieniu polskojęzycznej bezpieki wojskowej? "
  Według Gadowskiego Jaruzelski rozmawiał z Rockefellerem o ochronie własnej skóry wzamian za przyszłą zapłatę. Zdaniem Gadowskiego chodzi tu o s447, a powiedział mu o tym tajemniczy informator. Nie słucham już Gadowskiego, ale tytuł pogawędki i babska ciekawość zwyciężyły:
  https://www.youtube.com/watch?v=IvvLnWKHq40&t=307s
  447 - czego nie dowiecie się przed wyborami.
  Tylko że skóra wszelkiej maści komuchostwa kosztowała kradzież majątku narodowego Polaków. Czyżby Gadowski otrzymał misję oswajania Polaków, że grabież grabieżą, a dopłata też miała być, inaczej mówiąc Polska za żydokomuszą skórę!
 • Nic na to nie poradzę, że te
  pieniężne wsparcia tubylców przez PiS - to taki Jacek Kuroń nalewający wyrzuconym z zakładów pracy tubylcom co to stali w gigantycznej kolejce - zupę za pomocą dużej chochli. Oczywiście to był taki symbol zniewolenia tubylców przez żydokomunę - takie symboliczne oddanie moczu na tych tubylców.
 • @Tezeusz 18:02:49
  Twoje popierdywania na tym forum staja się odrażające...
 • To co się stało z Polską w 1989 roku, obecnie przechodzi
  Wenezuela. Sankcje, blokady powodują zapaść gospodarczą, a tym samym biedę i powszechne braki, również żywnościowe.

  Już zaczynają się publikacje, że zaczną się imigracje z Wenezueli do krajów zamożniejszych, w tym do USA. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że imigracje z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru, gangi narkotyków stworzyły Amerykanom ogromny problem. Trump buduje mur na granicy z Meksykiem. Już są głosy, że Wenezuela staje się czynnym uczestnikiem gangów narkotykowych i zagrożeniem imigracyjnym.
 • @Tezeusz 18:02:49
  Żałosny jesteś !!!
 • @zbig71 16:37:43
  mogliśmy zrobić wszystko, wystarczyło do władz Solidarności nie wybierać tanich cwaniaczków.

  To, w jaki sposób procedowała KK urąga przyzwoitości i podejmowaniu mądrych decyzji.

  Samo nazwanie ruchu społecznego związkiem zawodowym było wymuszone przez prawo, ale trzeba było tego nie traktować poważnie.
 • @Oscar 18:25:14
  wszyscy należeliśmy do Solidarności, i to MY wbraliśmy cwaniaczków, którzy nas obrabowali.

  Ta nieumiejętność wybierania pełnomocników (bo delegaci, czy posłowie, to pełnomocnicy) pozostała nam do dzisiaj.

  Ciągle wybieramy na swoją zgubę. Jedyna nadzieja w wodzach partyjnych, co układają listy.
 • @trojanka 18:27:43
  No tak jest, bowiem każda Polka woli bambusa.
 • @demonkracja 18:59:20
  Kuroń nalewał zupki, aby ludzie nie chwycili za widły.

  Był ewidentym wrogiem narodu od zawsze, wcześniej rozwalał harcerstwo.
 • @Anna-PK 19:04:37
  To się stało od 1981r. kiedy Regan wprowadził sankcje przeciwko narodowi polskiemu, za co współczene polaczki stawiają mu pomniki, a ruskie burzą. Zapomnieli, jak fajnie było w Generalnej Gubernii.
 • @interesariusz z PL 19:21:00
  Nigdy nie należałem do Solidarności, a Mazowieckim, Kuroniem, Michnikiem i Geremkiem gardziłem od końca 89roku od słynnej grubej kreski.
 • @Tezeusz 18:02:49
  Bardzo merytoryczna wypowiedź!
  Jedna pała i dziewięć piątek, co żal doopę ściska?
 • @hamurabi 20:53:13
  10 piątek. Właśnie dodałem swoją. A Tezeuszowi zawsze daję w ciemno 1kę.
 • Anna Walentynowicz
  Już w 1981 roku jawnie nazywała Lecha W kapusiem i wtyczką SB, a na pytanie dlaczego nie został on wyrzucony odpowiedziała, że przysłali by innego może sprytniejszego TWsia. Sytuacja w S była odzwierciedleniem sytuacji w całym społeczeństwie , w którym znaczna grupa konformistycznie nastawiaona żyła sobie całkiem dobrze, no i powtórkę z rozrywki mamy teraz i nie pomoże tu wylewanie krokodylich łez i wspominki o Gierku.
 • @Polantek 22:28:03
  A po co im był sprytniejszy Bolek, przecież nawet ten ograł nas wszystkich do skarpetek.
 • @zbig71 19:32:41
  No to jesteś wyjątkiem i twoja wina mniejsza.
 • @trojanka 18:27:43
  Czy nie jest to krajobraz Polski powszechny, po tzw "odzyskaniu" wolności. Czy nie jest to tak, że być może, każdy kto idzie do władzy, na początku może mieć nawet dobre chęci, ale po zetknięciu się z Aparatem, czyli ludźmi zazwyczaj drugiego szeregu władzy, którzy tworzą tam okupacyjny terror, odpuszczają przeważnie z strachu o własne życie.
  Liczne przypadki "samobójstw" Polaków na różne zresztą sposoby zaangażowanych w sprawy polskie, jak widać tą całą resztę skutecznie odstraszają od jakichkolwiek działań propolskich.

  Nie ma na to już innej rady, jak tylko i wyłącznie, jak najbardziej masowe zwrócenie się Polaków do naszej Królowej.
  Tylko Ona może z tym zrobić porządek, jak już wiele razy nam to pokazała.
  Wiemy przecież, że potrafi Ona nawet gromy wysyłać z Nieba w taki sposób, że wojska sowieckie atakujące Warszawę w popłochu porzuciły cały sprzęt i uzbrojenie uciekając biegiem 40km z pola walki a potem dalej pieszo do Rosji.
  NIE MA INNEJ RADY, kiedy w końcu Polacy to pojmą.
  Jest właśnie akcja Polska pod Krzyżem (link powyżej), czy nie powinna tam być cała Polska?
 • Zachęcam do wysłuchania bardzo ważnego wystąpienia w tej sprawie...
  człowieka, który przebył bardzo daleką drogę od głębokiego zatracenia do przejrzenia, takiego, że wydaje się, że poświęca już teraz całe życie na uświadomienie nam Polakom prawdy o naszym przetrwaniu.
  https://www.youtube.com/watch?v=xXXBMoBzqIc
 • @Anna-PK 19:04:37
  "To co się stało z Polską w 1989 roku, obecnie przechodzi
  Wenezuela"

  To bardzo trafna uwaga...
  Wenezuela przechodzi przez ten sam scenariusz przez który przechodziła Polska w latach 80tych...

  Jest jedna różnica .. w Wenezueli nie ma tylu pożytecznych idiotów spod ambony ile było w Polsce (solidaruchy).

  Jest szansa że Wenezuela się wybroni...
  W Polsce przez solidaruchów takiej szansy nie było.
 • @interesariusz z PL 19:17:35
  Nie mogliśmy zrobić nic. To, kto będzie zarządzał solidarnością to nie ustalali Polacy. Myślisz że CIA po to pompowała tu dolary żebyśmy mogli cos wybierać bez ich zgody ? Już w pierwszych latach po upadku PRL zaczęto ośmieszać i dyskredytować wszystkich naiwnych którzy rzeczywiście chcieli coś robić dla Polski. Albo robili z nich wariatów, albo zdrowi jak ryba zapadali nagle na dziwne choroby najczęściej umysłu, o seryjnym samobójcy czy dziwnych wypadkach nawet nie wspomnę. Kto za tym stoi ? Wystarczy popatrzyć kto utrzymuje się przy żłobie od ponad 20 lat. Oczywiście nie chodzi o jedną partię, to układ ponadpartyjny. Dowodem jest choćby to że nie ma żadnych rozliczeń rządzących. Po za jakimiś płotkami których nie opłacało się bronić nikt nie siedzi, a tak jak twierdzą wszyscy ze świecznika (szczególnie przed wyborami) były wałki i afery na naprawdę grubą kasę.
 • @interesariusz z PL 19:21:00
  Wybory to fikcja .. kto ma media ten ma władzę..
  To służby (niekoniecznie Polskie) miały media i lansowały kogo chciały...a chciały swoich lansować... reszta nie wiedziała kto to .. wiedziała tyle ile im powiedziały służby poprzez swoje media np poprzez ambonę...przez gazetki...przez szeptankę...
  ciemny tłum był bez szans na własne zdanie.

  Przykładem jest taki Bolek .. dzisiaj wiemy że idiota, tani cwaniak, zdrajca...
  a jak był lansowany i w Polsce i w KK i na zachodzie ?
  To tylko służby w służbie globalnej mafii żydowskiej...
  inne "żydy" też miały taką lansującą ich prasę, szeptankę, ambonę...
 • @Polantek 22:28:03
  Wałęsa po 80 r już nie pracował dla SB on już pracował dla lepiej płacącej globalnej mafii żydowskiej..
  To taka gnida która sprzeda się każdemu za pieniądze...
  teraz już zezuje na Rosję ... bo tam czuje kasę...
  gnida z folwarku i tyle.
 • @marek500 12:26:25
  W moim rozumieniu dowodzisz, że mogliśmy zrobić wszystko, MY, dziesięć milionów członków Solidarności. Właśnie dlatego, że MY nie chcieliśmy nic zrobić, a do władz wypychaliśmy cwaniaczków, CIA i inne mogły manipulować, i eliminować tę garstkę, która chciała coś zrobić.

  W co my wierzyliśmy? W supermena, batmana, którzy odstawią całą robotę za nas? Nie daliśmy żadnego wsparcia tym, rzekomo "naiwnym", którzy dążyli do prawdziwej wolności i samostanowienia, ORAZ DO ROZSĄDNYCH ZASAD RZĄDZENIA.
 • @Oscar 12:28:56
  O tym, że Bolek to zdrajca, wiedzieliśmy od momentu, gdy objął prezydenturę, a z całą pewnością od odwołania rządu Olszewskiego.

  Mówię oczywiście o służbie dla mafii bRZydkowskiej, a nie o tych donosikach do SB. Wygląda na to, że był podwójnym agentem, może podległym hierarchicznie.

  No i wtedy trzeba było zrobić rewoltę. Pamiętam jak dziś prywatne opinie ludzi z cenzusem, profesorów, którzy łyknęli propagandę i paplali, jaki to ten rząd zły, że trzeba było go odwołać z innych powodów, niż teczki. No to i żadnego buntu nie było, a wtedy była ostatnia szansa, bo jeszcze skrawek sukna był na stole.
 • notka na pałę
  ta niżej
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150643,quo-vadis-vox-populi-9-wojna-o-nasze-dusze
  też o naszych wyborach.
 • @interesariusz z PL 12:33:11
  Pożyteczni idioci nic nie mogli zrobić .. bo ich wiedza o kandydatach była pisana przez służby niekoniecznie Polskie.
  O kandydatach mafii informacje były pozytywne, wychwalające ...promujące..(patriota, wierzący, bojownik o wolność i demokrację...wybitny fachowiec..autorytet...i co tam jeszcze)
  a jak mafia kogoś nie chciała to informacje były dyskredytujące...(alkoholik, niewierzący, komuch, bije żonę, wywalany z pracy za złodziejstwo, niekompetentny...i co tam jeszcze..)

  pożyteczni idioci dostawali z ambony , z gazetek podziemnych oraz z szeptanki tylko takie informacje jak chciał mafią żydowska bo ona te informacje tworzyła...

  każde wybory w takich warunkach są niedemokratyczne...
  dzisiaj wybory też są tak samo organizowane...media plus szeptanka w internecie... to sito nadal jest tworzone przez służby specjalne mafii...
 • @interesariusz z PL 12:39:15
  z tego , co pamiętam, w czasie uwalania rządu Olszewskiego ten miał mieć jako prezes Rady Ministrów spotkanie z premierem Izraela. i chyba też opchnęli parę ważnych zakładów w ramach ,,prywatyzacji,, . A ustawę lustracyjną napisali posłowie koła UPR :Sielańczyk, Pruchno-Wróblewski i JKM. I JKM ją zgłosił, posłowie UD się obrazili i wyszli z Sejmu i dlatego ustawa przeszła. A Bolesława ponoć przejęła wojskowa bezpieka już w 76roku. I to wojskówka przeprowadzała słynną transformację ustrojową, na pewno pod czujnym okiem CIA, BND, Mossadu i tych wszystkich, do których się poprzewerbowywali w latach 80tych, bo zdawali sobie sprawę, że nastąpi odwrócenie sojuszy i na ustrój, jakiego świat nie widział nikt już nie da pieniędzy. Można zwalać wiele na KK i Solidaruchów, ale ten przeprowadzał reformy kto miał wiedzę i siłe , a te atrybuty władzy mogły mieć tylko służby.
 • @Oscar 12:41:15
  Ja mówię o wyborach w Solidarności,
  podstawowe wybory były w zakładach pracy, gdzie wszyscy się znają jak łyse konie.
 • @interesariusz z PL 12:33:11
  To też prawda. Ludzie niestety tacy są że bardziej wierzą w kogoś kto im obiecuje gruszki na wierzbie i rzuca od czasu do czasu jakieś ochłapy niż w tego co mówi że jedyną drogą do dobrobytu jest ciężka praca i wyrzeczenia.
 • @interesariusz z PL 13:20:46
  tu zgoda w zakładach pracy wszyscy wiedzą kto jest kto...
  Tam rządziły sitwy.. pamiętam te czasy..
 • @interesariusz z PL 13:20:46
  Z tym różnie bywało. U mnie w zakładzie wybrali (nie wiem w jaki sposób) na przewodniczącego chlejusa, który zasłynął ganianiem sprzątaczek z fajfusem na wierzchu. Później mało było go widać, bo to remont w domu, a to nawą lodówkę mają przywieźć itp. Ale fakt że jak się pokazał to przynosił jakieś broszurki i gazetki. Dla tego kto żył w tamtych czasach pewnie było zastanawiające skąd u raczej skromnie zarabiającego pracownika fizycznego taki skok ,,cywilizacyjny,,. Ale co tu tworzyć teorie spiskowe, może dostał spadek.
 • @marek500 14:55:55
  Może miał szczęście w ,,grę liczbową,,. Jeden takki był i miał. ,-;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829