Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1916 postów 2769 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Tezeusz i triskaidekafobia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Felieton pojednawczy (w zamiarze).

Najpierw tytuł, który pozbawiony jest wiekszego sensu, ale nie mogłem się powstrzymać. „Tris (treis)” to po grecku, jak w każdym języku indoeuropejskim „trzy”, „kai” to spójnik „i”, zaś „deka”, to jak wiedzą na każdym straganie „dziesięć”, stad „triskaidekafobia” oznacza strach przed liczbą 13. A czemu po grecku? Primo, dla szpanu, a secundo z tej racji, że Tezeusz to piękne greckie imię, pogromcy Minosa i patrona Aten i jednocześnie „nom de blog” naszego Kolegi.

Zazwyczaj nowi blogerzy, dołączający do naszego łubu-dubu klubu  są mile witani, a w tym przypadku niestety stało się inaczej i nowy Kolega został z miejsca obłożony z każdej strony kontr-argumentami i polemikami. Ja sam nie jestem bez winy, bo często reaguję zbyt emocjonalnie, a przecież człowiek powinien wiedzieć co mówi, a tym bardziej co pisze.

Może się mylę, ale niezreczna sytuacja przypomina pewien stary dowcip. Wędruje sobie gościu podmiejskim laskiem i nagle słyszy głośne i beztroskie śmichy, chichy i rechoty. podchodzi bliżej i widzi grupke ludzi płci objga, którzy urządzili sobie piknik na polance, kanapki, herbata w termosie (wersja z czasów mej młodości) , ale co najwazniejsze, humory dopisują. Najwyraźniej opowiadają sobie dowcipy ... Gościu podchodzi bliżej i słyszy: pięć! – ha ha ha ... jedenaście! – chłe chłe chłe, pokładają się na murawie; osiem! – hi hi hi, pulchniutkiej panience az łzy z oczu poleciały. Zaintrygowany widz nie wytrzymał z ciekawości, podszedł bliżej i zawołał: trzynaście! [stąd tytułowe triskaideka]

Śmiech zamarł na ustach piknikowiczów, pojawiło sie wyraźne zakłopotanie, a pani z brzegu wyraźnie spąsowiała. W końcu jeden z mężczyzn wstał, podszedł do nieproszonego gościa i powiedział z oburzeniem: jak Panu nie wstyd takie dowcipy przy kobietach opowiadać!

No własnie, ludzie ci znali się tak dobrze, że zamiast opowiadac cały dowcip wystarczyło im podać jego numer.

Podobnie jest i u nas – wpisy Kolegi Tezeusza spotkały sie z gwałtowną reakcją dlatego, ze wpisały się w nasze blogowe dyskusje prowadzone od dawna i dla wielu z nas posiadaja pewne konotacje, których Autor nie musi być przeciez świadomy. Ja sam napisalem jakis mało przyjemny komentarz, który tak naprawdę odnosił sie nie tyle do wpisu Tezeusza, co do pewnego sposobu pisania, tylko że ... w ‘Gazecie Polskiej”, bo akurat tak mi się skojarzyło.

Ponadto, tzw. starzy (stażem) blogerzy nie mają szczególnych praw wobec nowych Kolegów.

Dlatego tez proponuję reset (na wzór resetu Obama-Putin 2009) i rozpoczęcie spokojnej dyskusji na nowo.

Nowego Kolegę witam i pozdrawiam, zas wszystkich zachęcam do spokojnej dyskusji.

 

  

KOMENTARZE

 • @ Autor
  A z kim Ty chcesz się jednać?

  To coś trzeba izolować ;-DDDD

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:23:49
  Nie chodzi mi o jednanie się, bo sam mam zupełnie odmienne od Tezeusza poglądy, ale o reset w dyskusji, bo póki co zeszliśmy na poziom szabesgojów, syjonistów i agentów Putina czyli na poziom tandemu gazet Wyborczej i Polskiej :)
 • @ Autor
  "....blogowe dyskusje prowadzone od dawna i dla wielu z nas posiadaja pewne konotacje, których Autor nie musi być przeciez świadomy."

  Pytanie czy jest świadomy czegokolwiek...
  Jak na razie jest dobry w kasowaniu niewygodnych komentów.
  I nie odróżnia wulgaryzmów i chamstwa od dosadnych określeń.
  A jak mu się pisze, że wpisuje się w neotrockistowskie scenariusze walki o dominację nad Eurazją to zaczyna wierzgać...
 • Witam
  Mój pojednawczy ducha jest od dawna ale niestety chamstwa nie trawię - nie moja wina tak mnie wychowano - a co źle ?
 • @MacGregor 11:28:05
  "....póki co zeszliśmy na poziom szabesgojów, syjonistów i agentów Putina..."

  Przecież widać gołym okiem, że syjoniści i szabesgoje istnieją.
  A co do bycia agentem Putina, to przecież ciężki debilizm komuś to zarzucać.
  Więc sam widzisz jak jest.
 • @Jasiek 11:30:31
  Czyżby Putin wybiła całą swoją agenturę w Polsce ? Zachęcam stronę ABW tam pisze coś zupełnie innego.

  https://telewizjarepublika.pl/marcin-rey-o-tym-jak-dziala-rosyjska-agentura-w-polsce-polacy-sa-na-koncu-lancuszka-podwykonawstwa-na-gorze-sa-rosyjscy-oligarchowie,65263.html

  https://jagiellonia.org/gdzie-szukac-v-kolumny-putina-w-polsce-raport/
  https://hartman.blog.polityka.pl/2019/01/04/czy-rzadzi-nami-ruska-agentura/

  To jest agentura czy jej nie ma ????? ej !!pobudka.
 • @Tezeusz 11:29:12
  "chamstwa nie trawię" - bardzo dobrze i tak trzymajmy.
  wielu Kolegów, łącznie ze mną, jest chyba słusznie uczulonych na obijanie nas pałką "rusofilów" itp.
  Posłużę się casusem dr politologii, Mateusza Piskorskiego.
  Facet jest chyba pod wpływem koncepcji eurazjanistycznych, ale nazywanie go "agentem Putina" tylko dlatego, że nie jest entuzjastycznym zwolennikiem zespawania polskiej racji stanu z USA (co wystawia nas dzis na pułapkę Kindlebergera) jest po prostu nie fair -prawdziwy agent działałby po cichu i w zupełnie inny sposób.
  Agent Putina mógłby przykładowo podsycać separatyzm zachodnioukraiński, wspierać niekontrolowaną migrację banderowców do Polski, działać na rzecz izolacji Polski w UE
  szukając prawdy trzeba kopac ciut głebiej

  pozdrawiam
 • @MacGregor 11:44:44
  I być obiektywnym - to dla ciebie pytanie ?
 • @Tezeusz 11:37:24
  Agentura jest, ale działa inaczej, niż się Koledze wydaje.

  I bardzo jest mi przykro, ze powołuje się Kolega na blog głupiego-jasia Hartmana, uchodzącego za filozofa - dla mnie to poziom urbanowego NIE, choc sam Urban jest w odróżnieniu od Hartmana inteligentnym Zydem, zas Hartman jest Zydem głupim.

  No ale tu tego nie rozbierzemy.
  Chyba z insiracji Kolegi napsize notkę o tym, kto jest ruskim agentem w Polsce - dzięki za inspirację

  pozdrawiam
 • Szanowny Panie
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Pan oczywiście może się kolegować, z kim Pan sobie życzy,

  natomiast ja omijam dzieła przywoływanego autora szerokim łukiem, żałując, iż nie ma witrynie osób, które dałyby odpór jego oszukańczej propagandzie (powinno się jego dzieła nazwać dosadniej, ale ponieważ Szanowny Autor posługuje się tak wyszukanym językiem, pozostanę przy nieadekwatnym określeniu).

  Witryna neon24, nie bez udziału adminów, nie bez winy administracji, przerodziła się w ściek, w którym nic pożywnego dla umysłu nie da się wyłowić.

  Coraz więcej dawnych czytelników przestanie tu łowić.

  Niezrozumiała dla mnie decyzja administracji, ale ja nie mam czasu, aby zmywać te wszystkie wylewane tu pomyje.
 • @Tezeusz 11:46:43
  "I być obiektywnym - to dla ciebie pytanie ?"
  - przepraszam, ale nie rozumiem o co chodzi - mógłby Kolega jeszcze raz? (coś musiałem przeoczyć albo jakaś literówka)
 • @Tezeusz 11:37:24
  Raport dla Pelikanów
 • @Tezeusz 11:37:24
  Ale źródła. Hhahahahhahaha
 • @interesariusz z PL 11:51:01
  Ale ja się wcale nie zamierzam z Tezeuszem kolegować ;)
  A przy okazji -przypomniał mi się kol. Husky - normalnie czasem (częściej niż rzadziej) mam chęć wytargać go za uszy ...
 • @Wican 11:54:38
  Marcin Rey to jedno, ale powoływać się na blog Hartmana to trochę wstyd
 • @MacGregor 11:59:10
  Powołanie się na Reya gorsze. Bo co do zwolennika kazirodcy i bezczelnego przygłupa Hartmana, to nikt normalny wątpliwości nie ma. To też chyba szef Bnaith Braith. A może ktoś mi przypomni, na jakim szczeblu witano tę ferajnę w Polsce.
 • @MacGregor 11:59:10
  A jeszcze jedna uwaga. Kibice jagielloni mają sztamę z jedna z ekip Spartaka Moskwa. Ostatnio nawe współdzialali w pewnym grillu z kibicami innego klubu. Ale grilla szybciej rozpalili przeciwnicy z Zenita.
 • @ Autor
  Szanowny Panie McGregor,

  Pan jest najwyraźniej nieświadomy natury działalności tego "kolegi", z którym się Pan tu chce "jednać".
  A natura ta jest dokładnie taka sama, jak w całym "imperium medialnym" PiSowskiej szurii: manipulować czytelnikiem dla celów politycznych POPiS-u przy użyciu przemilczeń, manipulacji i zwykłych prostackich kłamstw. Dokładnie tak, jak w tym przypadku: https://swiatowid.neon24.pl/post/150405,stanislaw-skalski-zakatowany-przez-pisowskich-trolli (uzupełniająco - tu: http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/150512,do-trolla-tezeusza-w-s-gen-s-maczka )

  I to w zasadzie zamyka sprawę od strony faktograficznej. Co do reakcji społeczności neon24:

  //Podobnie jest i u nas – wpisy Kolegi Tezeusza spotkały sie z gwałtowną reakcją dlatego, ze wpisały się w nasze blogowe dyskusje prowadzone od dawna i dla wielu z nas posiadaja pewne konotacje, których Autor nie musi być przeciez świadomy. //

  Wpisy "kolegi" zielonooka vel dziennikarzobywatelski vel Tezeusz spotkały się z ADEKWATNĄ i UZASADNIONĄ reakcją dlatego, że ten "kolega" jest w sposób oczywisty bezczelnym i kłamliwym agitatorem POPiSowego systemu w wariancie PiSowskim. Prawdopodobnie (sądząc po ILOŚCI ŚCIEKÓW, które wpuszcza na neon24 niczym Trzaskowski do Wisły) jest to zawodowiec z jakiejś FABRYKI.

  Oczywiście ma Pan prawo wyciągać rękę do kogo chce, ale wyłącznie w swoim imieniu i na własne ryzyko. Proszę się tylko upewnić zawczasu, czy ma Pan potem czym tą rękę potem DOMYĆ i ZDEZYNFEKOWAĆ, coby od tego podawania jakiej francy nie złapać ...
 • @Tezeusz 11:37:24
  Putin niczego nie wybil... agenci stali sie podwojnymi agentami a nawet potrojnymi. Jak wiatr wieje i zalezy kto placi. Jak trzeba to sie i obrzezaja :-))))
 • To nie Tezeusz!
  Niestety ''nasz'' ''Tezeusz'' się pogubił i odrzuca pomoc w postaci nici którą rożni mądrzy ludzie mu rzucają po nogi. Tylko brać, korzystać by wyjść z tej ciemnoty ale nie, dalej tkwi w tym labiryncie świadomie i z premedytacją. Coś mi się zdaje, że Minotaur pokonał Tezeusza i przyjął jego nazwisko.
 • @MacGregor 11:57:53
  Uff
  Umisz.... pan dawkować ....swoje emocje
  Mam ci to ja szczęście że tylko tyle mi grozi....

  8-)))))
  pzdr.
 • Widzisz, cały problem, że Tezeusz nie jest nowym blogerem
  Zwyczajem potalu jest, że każdego nowego blogera witamy przyjaźnie dając mu białą kartę. Dzisiejszy Tezeusz pojawił się jako "dziennikarz obywatelski", wtedy wykazał się dość niekulturalnym językiem wchodząc w zatargi ze znaczną grupą tutelszych blogerów. Został zablokowany, następnego dnia pojawił się jako młoda kobieta, Wanda... Przywitaliśmy ją serdecznie. Czujna Astra szybko wykryła iż to ta sama osoba. Znowu ban. W ramach "amnestii" powrócił i zaczął pisać, komentować z obu tych kont. Prosiliśmy by korzystał z jednego, lecz nie zastosował się do tego. Konto "dziennikarz obywatelski" zostało zablokowane, zaś konto Wanda... zamienił na Tezeusza. Więc widzisz, że blogerzy mają dość poważne powody gy nie witać go "chlebem i solą"?
 • Autor
  //Ponadto, tzw. starzy (stażem) blogerzy nie mają szczególnych praw wobec nowych Kolegów.//

  Starzy blogerzy?

  Czy nie można by tych starych blogerow jakoś barwnie oznaczyć.
  Zamiast czerwonego koloru przy nazwisku czy nick-u powinien być ....
  żółty.
  Łatwiej wtedy rozpoznać.....takiego, któremu narazić się można.
  A krytyka tu takowych jest "praw(ni)e" zakazana
  A gdyby tak jeszcze uprawomocnić to jakimś regulaminowym zapisem.

  8-)))))))
 • @Zawisza Niebieski 13:28:19
  tego nie wiedziałem :(

  czyli dalem się ograć jak dzieciak ...
 • @MacGregor 14:39:35
  Dać się ograć jak dzieciak, to nie jest aż takie złe. To świadczy o uczciwości człowieka. Uczciwy wierzy w uczciwość drugiego człowieka, nieuczciwy w każdym widzi swoje odbicie.
 • @MacGregor 14:39:35
  Tazeusz zajmuje się działalnościa polityczną w internecie, a nie publicystyką . Stąd wynikają typowe dla polityków działania. Brak obiektywizmu, socjotechnika, obłuda, cynizm, spiskowanie, moralność Kalego, relatywizm moralny i tp zachowania. Cóz taka jest polityka. Przecież politycy mamią 95% społeczeństwa.
 • @MacGregor 14:39:35
  Czy mieć dwa konta to przestępstwo?
  Tezeusz nie zakładał ich w czasie...... gdy było to już takie modne
  8-))))))
 • @Husky 15:28:06
  Mieć dwa konta to jeszcze nie przestępstwo, ale komentować pod jednym tekstem jako kobieta i mężczyzna jeśli to nie choroba to już nie fair. Być zablokowany na jednym i natychmiast pojawić się jako zupełnie nowa, niewinna "dziewica", co pyta się o czym można tu pisać, to już trolling.
 • @MacGregor 14:39:35
  //tego nie wiedziałem :(

  czyli dalem się ograć jak dzieciak ...//

  A TYM SAMYM ...NOTKA TA - JAKO POJEDNAWCZY AKT DOBREJ WOLI -STRACIŁA RACJĘ BYTU mym zdaniem

  Dziennikarz obywatelski, Wanda, Tezeusz :)

  PO PROSTU TROLL, KTÓREMU SIĘ RĘKI NIE PODAJE...

  PS. ocena 5* za szczere i dobre chęci
 • Byłoby ok
  Gdyby tezeusz nie kradł cudzych tekstów i nie wklejał jako własne.
 • @MacGregor 11:44:44
  Takie mamy zasady w Salonie24.pl nie pamiętasz ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031