Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Doktryna Aleksandra Kwaśniewskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z coraz większym zainteresowaniem i podziwem słucham popularnych wykładów dr Leszka Sykulskiego o geopolityce.

Dostępne są one m.in. na jego autorskim kanale na YT (przydałaby się Polska Tuba bez żydokomunistycznej cenzury), w telewizji wRealu24 w ramach programu „Lustro świata”, profesjonalnie prowadzonego przez redaktora i reżysera Jarosława Falińskiego (dla mnie wzór niedościgły, od którego drapiący się po jajach i łysinie oraz uwalający się na stole red. Matecki z Mediów Narodowych musi się jeszcze cokolwiek poduczyć).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Sykulski

Dr Sykulski w porównaniu ze mną – srebrnym lisem i prawie że sobowtórem George’a Clooney’a (cha, cha!) – jest wciąż człowiekiem bardzo młodym i tym bardziej podziwiam dojrzałość jego obecnych poglądów i sposób ich prezentacji.

Błędem jego bardzo wczesnej młodości była uważam przejściowa fascynacja dość specyficzną wersją euroazjanizmu (zjednoczonego kontynentu od Lizbony po Władywostok, z trójkątem niemiecko-polsko-rosyjskim ześrodkowanym w Królewcu jako ośrodkiem krystalizacyjnym). Późniejszy bieg historii doprowadził do dzisiejszej, całkowitej izolacji Polski zarówno od wschodu (Rosja i Białoruś) jak i zachodu (UE z Niemcami jako jej politycznym przewodnikiem) wystawiając nas na wszystkie konsekwencje tzw. „pułapki Kindlebergera”, szczególnie wobec ogłoszonego przez Hillary Clinton jeszcze w 2011 roku „the Pacific pivot” czyli zwrotu na Pacyfik. Dziś dr Sykulski dość szczególowo omawia w swoich wykładach różne warianty eurazjanizmu podkreślając, iż jest to jedna z głownych doktryn Federacji Rosyjskiej, zaś jej fundamentem jest strategiczne partnerstwo z Niemcami (szczególnie dzis, kiedy zdominowały one całą UE, zaś państwa naszego regionu zostały zredukowane do pozycji odprzemysłowionych i pogrążonych w chaosie limitrofów).

Trolle i trolliny, z braku argumentów merytorycznych wytykają dr Sykulskiemu jego nieudany start w wyborach 2015 do Sejmu z listy Nowoczesnej (prawda, że „nicziom chwalitsia”).

W tegorocznych, jesiennych wyborach jest on kandydatem Konfederacji do Senatu (jego naukowy kolega, dr Andrzej Zapałowski, również startuje z listy Konfederacji, choć chyba do Sejmu).

Swego czasu mistrz Michalkiewicz obśmiał cokolwiek samo słowo „geopolityka”, opierając się wszakże na jednostkowym doświadczeniu. Otóż za tzw. komuny jakis owczesny „geopolityk” objasniał mu konieczność obecności PRL-u w bloku sowieckim „zasysaniem Europy przez lej kontynentalny”, a kiedy po kontrolowanym rozwiązaniu bloku sowieckiego tenże sam „geopolityk” stręczył nas do UE i do NATO, to wówczas ten sam „lej kontynentalny” wydmuchiwał nas w przeciwną stronę. Tyle, że równie dobrze możnaby oceniac Kosciół Katolicki na podstawie „Kodu Leonarda da Vinci” (czego swoją drogą BBC nie omieszkało uczynić – równie wiarygodni jak nasze media głownego ścieku).

Tymczasem geografia miała i ma swoje znaczenie, czasem niewielkie, a czasem decydujące. Po pierwszym rozbiorze Rzeczpospolitej ówczesna „opinia światowa, a nawet gazety w Malezji i na Jamajce” czyli Wolter (robiący za wybitnego filozofa niczym dziś u nas pani Środzina z głupim-jasiem Hartmanem) zapytywał w liście Najjaśniejszą Imperatorową Angelę II (Katarzynę II?) czemu była taka nieśmiała i zagarnęła dla Rosji tak niewiele, na co ta mu odpowiedziała, że wzięła to, co najwazniejsze (czyli Bramę Smoleńską, obszar między górną Dźwiną a Dnieprem).

Bez pogłebionej refleksji nad naszym położeniem, bez sformułowania naszych prymarnych interesów narodówych i państwowych będziemy wiecznie odbijac sięo d ściany do sciany między PO i PiS-em, między folksdojczami a hura-patriotami, skazani na takie mądrości jak niżej (cytuję in extenso za gazetą banderowską):

Jak odróżnić patriotów od przebierańców? Nie jest to trudne. Patrioci przeciwstawiają się dążeniu Rosji i Niemiec do sprowadzenia naszej niepodległości do fikcji. Tylko te DWA państwa do tego dążą, to lista zamknięta. Bo tylko one mają do tego potencjał – agenturę, przekupione elity, media itp. Kto tę listę poszerza, jest najpewniej antypolskim przebierańcem.

Przeciwstawienie się Moskwie i Berlinowi jest realne JEDYNIE przy zawarciu przez Polskę strategicznych sojuszy. Kto stara się je uniemożliwić, tłumacząc, że podgrzewanie sporów z sojusznikami jest wyrazem bezkompromisowego patriotyzmu, jest przebierańcem skrajnie szkodliwym. Ale także w przypadku sojuszników istnieją sprawy, które nas dzielą. Takie, których nie mogą odpuścić patrioci. Tak jest, gdy chodzi o pamięć i honor. To miał na myśli prezydent Andrzej Duda, mówiąc o tym, że rodziny Polaków, którzy zginęli na Wołyniu, muszą móc zapalić świecę dziadkowi na jego grobie. Dlatego deklaracja prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Ukraina odblokuje ekshumacje Polaków, może mieć charakter przełomowy, o ile wypełni się treścią. A my uważnie notujmy nazwiska przebierańców torpedujących porozumienie.

Autorem jest Piotr Lisiewicz, który był znakomity za młodu jako aktywista „Naszości”, kiedy odwaznie twierdził przed sądem, że jest Leninem i żeby to udowodnić zażądał włączenia „Dzieł zebranych Lenina” jako dowodu w sprawie. Dziś, kiedy trzeba porzucić pajacowanie i przestawic się na trzeźwe myslenie – no coż, pozostaje mu tylko rozklepywanie łajna kijem i taktyka „kto nie z Mieciem, tego zmieciem” – po co dyskutowac ze mną o czymkolwiek, skoro wystarczy przylepić mi na czoło łatkę jak nie ruskiej onucy, to „antypolskiego przebierańca” (a jak powszechnie wiadomo, ukraińskie onuce, szczególnie jak je poświęci banderowski pop przy pomniku Szuchewycza, pachną jak fiołki).

Miałem zamiar pisac o obowiązującej w Polsce od 25 lat w polityce wschodniej doktrynie prezydenta Kwasniewskiego, ale o tym następnym razem, bo muszę pilnie iść wyprać ...onuce.

PS

Ze swiata i okolic:

https://kresy.pl/wydarzenia/przedstawiciele-rp-zlozyli-wieniec-przy-grobach-czlonkow-oun-upa-msz-to-nie-podwaza-negatywnego-stosunku-do-ich-gloryfikacji-na-ukrainie/

dlatego uwazam, że wspólczesny MSZ powinien być zburzony i zrównany z ziemią, a samo miejsce posypane solą, zeby nic juz tam nie wyrosło. Nie dość, że polskojęzyczne kurwy (w sensie charakterologicznym), to w dodatku idioci.

  

KOMENTARZE

 • Jak
  Przed 2gą Wojną to było u naszych elit? Londyn, panie, tylko Londyn. No i Paryż. Ale Londyn przede wszystkim. A teraz? No tylko Ameryką, panie, tylko Ameryką. No i Jerozolima. Ale Ameryką to lek na całe zło. To jest ten strategiczny sojusz. Pogarda , jaką nam okazuje nasz najważniejszy sojusznik, ten kał rzucany na twarz politykom ,,dobrej zdrady,, a oni cały czas , że to wedlowska czekolada.
 • Co do Lisiewicza to stał się
  całkowitym sekciarzem. A kiedyś mozna było z nim walnąć jabola gdzieś w górach. Jednak Sakiewka wszystkich zatruł banderyzmem.
  A za ZSRR ideologia dominowała nad geopolityką. Przynajmniej do początku lat 70-tych.
 • Autor jest zdemaskował całkowicie.
  "
  Patrioci przeciwstawiają się dążeniu Rosji i Niemiec do sprowadzenia naszej niepodległości do fikcji. Tylko te DWA państwa do tego dążą, to lista zamknięta. Bo tylko one mają do tego potencjał – agenturę, przekupione elity, media itp. Kto tę listę poszerza, jest najpewniej antypolskim przebierańcem.
  "

  Autor jakby zupełnie nie widzi roli USA w globalnej polityce...całkiem nie widzi.
  Autor nie widzi że to USA najbrutalniej włażą w Politykę chyba wszystkich krajów na Świecie... w tym w Polską, Ukraińską, Europejską, Rosyjską...i na bliskim wschodzie... i robią to praktycznie jawnie i bezczelnie, po chamsku.
  Autor tez nie widzi że USA to kolonia globalnej mafii żydowskiej (głębokie państwo w USA)...
  Autor też absolutnie nie dostrzega roli mafii żydowskiej oraz Izraela czyli państwa żydowskiego (skrajnie rasistowskiego) w Polsce .

  Autor jest ślepy ? czy raczej wybiorczy ?
  Jak widać autor jednoznacznie daje do zrozumienia w czyim interesie pisze swoje wybiórcze głupoty.
 • @Oscar 08:48:15
  Autor cytuje autora Lisiewicza, który jest dziennikarzem GP i TV Republika.
 • @zbig71 18:20:46
  Nie wymagam od Ukraińców, by składali kwiaty na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Rozumiem, że to może być dla nich trudne, ale składanie wiązanki przez polskiego konsula we Lwowie na kwaterze groteskowego memoriału, który powstał tylko po to, by przyćmić Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie w dodatku spoczywają zbrodniarze z OUN-UPA, to rzeczywiście skandal i kompletny brak wyczucia. Bredzenie o obowiązku protokólarnym, który jakoś nie dotyczy innych przedstawicielstw dyplomatycznych we Lwowie, jest poniżej jakiegokolwiek poziomu! Zeszmacenie polskiej polityki zagranicznej osiągnęło apogeum, ale gdyby rządziła PO, to w sprawach Ukrainy to apogeum zostałoby przekroczone.
 • @kula Lis 68 08:55:23
  Politykę zagraniczną prowadzą Węgry, Turcja. Unas prowadzi się robienie pały.
 • Pogarda dla polskich ofiar i Polaków
  .
  rządów w Polsce obserwujemy nie od dziś, przykład autora

  - https://kresy.pl/wydarzenia/przedstawiciele-rp-zlozyli-wieniec-przy-grobach-czlonkow-oun-upa-msz-to-nie-podwaza-negatywnego-stosunku-do-ich-gloryfikacji-na-ukrainie/

  jest jedynie jedynm z przypadków to potwierdzających.

  - http://zielonooka.neon24.pl/post/150386,kim-dla-polakow-sa-zolnierze-wykleci#comment_1577301

  Uwielbienie za to okazywane jest naszym odwiecznym wrogom i okupantom, którym te tzw. "polskie" rządy nie omieszkały wystawić potężnego pomnika zwycięstwa nad nami, zakamuflowanego pod nazwą "muzeum"

  .http://bi.gazeta.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-Polin.jpg

  Jedynie ich ofiary są godne wspomnienia i szacunku, jak żydówka Engeling-Boni oceniła, polskie ofiary to ścierwo.

  Kto wie, czy warunkiem ustanowienie szantażu wobec pod nazwą "Just Act 447" nie było wprowadzenie dzisiejszych kolaborantów do rządu przez gówne media deklarowanego jako "patriotyczny".
 • autor
  Przecenia autor Sykulskiego. Te jego gadaniny to takie ble, ble,,,, Facet, który startował z list Nowowczesnej, to albo ma problemy intelektualne, albo kombinator polityczny bez ideologii czyli bez poglądów politycznych.
  Jeszcze autor wspomina nazwiska banderowca i zwykłego głupca z gazety banderowsko - syjonistycznej i na dodatek Zapałowskiego, tego, który razem z Giertychem rozbijał narodową LPR na Podkarpaciu, oczerniał śp. Filipa Adwenta, wielkiego Patrioty Polskiego. On, zaangażował się wtedy w rozbijanie LPR-u, gdy wiadomo było już, ze Giertych przeszedł na stronę koszernych, a Zapałowski mu w tym pomagał, chodziło o zlikwidowanie LPR-u, rękami samych lpr-owców.
  Na dodatek jedzie od Zapałowskiego słuzbami, wygląda na to, że moze mieć zadanie do wykonania na opcji nazwijmy to Polskiej, podobnie jak zadania szkodliwe, rozsadzające miał w LPR.
 • @Wrzodak Z. 09:36:10 & Oscar
  Zacytowałem Lisiewicza z "banderowskiej" jako przykład ideologicznej wstawki.

  nie twierdze, że dr Sykulski ma rozwiązanie naszych problemów, ale odwołuję się do jego wykładów z geopolityki - bardzo je sobie chwale i sporo z nich skorzystałem
 • @zbig71 09:05:07
  Witaj

  Ostatnio przerzuciłem się ze słuchania Pana Nikt na wykłady Sykulskiego - ten pierwszy zaczyna mnie irytować niepohamowaniem swoich emocji, wyzywaniem, głęboką ironią itd - ja to rozumiem, są to objawy depresji związanej z wszechogarniającą głupotą polityczną, z zaprzaństwem, upadkiem moralnym elit itd.
  Tomek jest jakby samotnym wojownikiem, podczas gdy Sykulski, który niczym mu nie ustępuje intelektualnie, wykazuje nawyki dobrego akademika - wykłąda bez emocji, w sposób uporządkowany itd

  moge obejrzeć chocby i sto razy jak pies szczeka a dźwięk nazwiska "Roosevelt", ale nawet tak dobry żart w końcu się opatrzy.

  Podobnie mam nawet z Grzegorzem Braunem - jego polszczyzna jest przepiękna generalnie ma rację, ale co jakis czas wyłazi brak warsztatu naukowego z geopolityki.

  W miarę czasu słucham rzecz jasna i jednego i drugiego i trzeciego

  pozdrawiam
 • @kula Lis 68 08:55:23
  Za to został potraktowany cegłą:
 • @wercia 10:17:21
  Poleciało bez linka - https://konserwatyzm.pl/lewicki-atak-na-polskiego-konsula-we-lwowie/
 • @MacGregor 10:12:11
  Mniej słuchaj, a więcej myśl.
  Pan Nikt, Braun, Michalkiewicz - których Ty uwielbiasz, nie są wielkimi patriotami, za jakich im mają ich wyznawcy. Owszem, mają dużo wiadomości, są błyskotliwi to odnosi się głównie do Brauna i Michalkiewicza, bo prostactwa i arogancji tego trzeciego po prostu nie trawię - ale także pełnią określone funkcje. Pomijając, że żaden z nich nie wygląda na etnicznego Polaka, wszyscy oni oprócz przekazywania różnych wiadomości, nie zawsze prawdziwych, sieją także zwątpienie, rezygnację i apatię, bo według nich, Polska jest w sytuacji beznadziejnej, przegranej i kompletnie nie można temu zaradzić. I o to chodzi, żeby wszyscy w to uwierzyli.
  Na dodatek, Michalkiewicz może mieć bardzo wiele za uszami i najprawdopodobniej ma, nie mówiąc już o tych, że kompletnie schamiał po tym, kiedy spotkał się z ogólną dezaprobatą jego linczu na dr Czerniaku.
  Na pociechę, po tych ich prelekcjach, można co najwyżej pójść do kościoła i pomodlić się za swoje grzechy, które sprowadziły karę na nasz Naród - patrz orędzia @Jan Paweł, a przy okazji wesprzeć Watykan, który nigdy nie był po naszej stronie, dając na tacę.
 • @Lotna 17:54:13
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cechy-kontrolowanej-opozycji-2019-08
 • @Lotna 17:54:13
  a jak wygląda etniczny Polak? Zabawne są takie faktycznie rasistowskie uwagi w narodzie mieszanym, a kundle są najzdrowsze. Pisząc uwagę o "etnicznych Polakach" zademonstrowałaś faktycznie mentalną zbieżność z "narodem wybranym" i z "rasą panów".
 • Sporo doktrynerów.
  Może trochę wstyd, że Sykulski startował z list Nowoczesnej, ale Sykulski jest geopolitykiem a nie ideologiem.
 • @MacGregor 10:12:11
  Ja sobie lubię posłuchać dr. Szewko. Dr. Sykulski też jest ok. Na fali tej chorej rusofobi, goście nie panikują. Tak że 30 lat temu, to nigdy w życiu nie wyobrażam sobie, że kiedyś będę brał Rosję w obronę w dyskusjach ze znajomymi. Przynajmniej w niektórych przypadkach.
 • @Lotna 17:54:13
  Jacy są tacy są, chyba trzeba ich odbierać na,, chłodniaka, czyli bez emocji.
 • @Wican 22:13:52
  "a jak wygląda etniczny Polak?"
  Tak jak Gowin.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829