Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Turbo-historia po turecku czyli język słoneczny.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnimi laty docierały zapewne do Państwa informacje o postępach ukraińskiej historiografii.

Za portalemNiezłomni.com

To się raczej filozofom w starożytnej Grecji nawet nie śniło, ale Ukraińcy mają swoje ustalenia. Petro Juszczenko, brat byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, twierdzi, że bez Ukrainy obecna cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

Brat byłego prezydenta jest przekonany, że greccy filozofowie mówili po ukraińsku, a scytyjski filozof Anacharsis miał nawet spisać w tym języku 50 swoich sentencji.

Juszczenko jest tylko jednym z wyznawców ogromnej roli Ukraińców, którą odegrali w dziejach świata. Istnieje teoria o tym, że to nie Indoeuropejczycy, a Protoukraińcy wyruszyli na podbój Azji i Europy i to ich język dał początek wszystkim językom świata.

Badacz Wasyl Kobyliuch, który do Protoukraińców zalicza wszystkie ludy, które pozostawiły po sobie ślad na ziemiach dzisiejszej Ukrainy, wszędzie odnajduje ukraińskie wpływy. Do Praukrainy zalicza starożytne Państwo Scytów, a Egipt swoją kulturę i język także zawdzięczał wpływom znad Dniepru.

W tej sytuacji trudno dziwić się takim wydawnictwom, jak przewodnik ,,Ukraińskie miejsca w Polsce”, w którym Ukraińcy napisali m.in., że Kraków to ukraińskie miasto, a Mikołaj Rej, Juliusz Słowacki i Jan III Sobieski to Ukraińcy. Jeden z twórców przewodnika, deputowany obwodu lwowskiego Rostysław Nowożeniec, mówił, że idea narodziła się, po podróżach ,,na nasze etniczne ziemie do Polski”. Informowała o tym Wirtualna Polska za Rzeczpospolitą w artykule pod wiele mówiącym tytułem: ,,Ukraińcy twierdzą, że… założyli Polskę”.

[Według ukraińskiego polityka, Ukraińcy dali światu pierwszą cywilizację i Jezusa Chrystusa, Galilejczyka, „starożytnego” Ukraińca. – Wszyscy apostołowie byli Galilejczykami, pradawnymi Ukraińcami, tylko jeden Judasz był Żydem – mówi Nowożeniec.].

Rzeczywiście są na świecie rzeczy, które się „fizjologom” nie śniły.

W latach 30 ubiegłego wieku w Turcji powstała teoria języka słonecznego, która znalazła uznanie i wsparcie samego Ataturka, a który rzekomo sam osobiście wniósł pewien intelektualny wkład w jej rozwój.

U źródeł teorii leżało przekonanie o monogenezie języków świata, tzn. ze wszystkie pochodziły od jednego języka pierwotnego, za który uważano język sumeryjski zapisywany pismem klinowym. Wystarczyło tylko utożsamić język sumeryjski z proto-tureckim i voilà, mogą się Turcy z Ukraińcami wadzić o palmę pierwszeństwa (tzn. komu większa odbiła).

Angielskie słowo God miało pochodzić od tureckiego „kut” (błogosławieństwo), biuletyn od  „belleten” (uczyć się na pamięć), elektryczny od ujgurskiego „jałtryk” (lśnić).

Autor stronyhttp://sumerianturks.org/ dowodzi, że ziGURat pochodzi od KURhanu, sumeryjski król Urukagina z 2400 pne to kagan Ur, zaś słowo woda (ang, water) to złożenie trzech sumeryjskich słow ug (ludzie ) + a(woda) + tar(dekret) itd.

Pierwszy język miał mieć swoje źródło w rytuale oddawania czci słońcu (w Azji Centralnej), któremu nadano pierwszą nazwę „ag”, od ktorej stopniowo wywodza się wszystkie pozostałe słowa świata.

Proto-Turcy przybywszy z Azji Centralnej i Syberii do południowego Międzyrzecza (=Mezopotamii) stworzyli tam pierwszą starożytną kulturę czyli Sumer, zaś mając w pamięci góry otaczające ich pierwotne siedziby budowali ziguraty, pod których bezpośrednim wpływem Egipcjanie wznosili potem piramidy.

I takie to były mocium panie piramidalne historie.

PS

Jako ciekawostkę można podać, że język sumeryjski jest aglutynacyjny tak jak turecki  oraz ergatywny (jak baskijski), której to cechy z tureckim już nie podziela.

  

KOMENTARZE

 • Widać, że
  Ukraińcy też mają swoją ,,Wielką Lechię,, tylko lepszą. A co z Imperium Rzymskim? Nie powinni sobie żałować, co to szkodzi im ,, wziąć w posiadanie,, Imperium Rzymskie,, a Inkowie? Jest jeszcze tyle do ,, podboju,,.
  Swego czasu R.Patlewicz zaprosił do debaty Janusza Bieszka, aby odbyć debatę przed kamerami na temat ,,Wielkiej Lechii,, ale tamten zdezerterował.........
 • @zbig71 18:53:40
  Jakos nie dziwi mnie, ze Attaturk wspieral te bajeczne teorie, poniewaz w/g powaznego zrödla/nazwy nie podam w obawie o bezpieczenstwo/ ten nowozytny ojciec wszystkich Turköw mial korzenie zydowskie, o czym pewnie wiekszosc spoleczenstwa tureckiego nie ma pojecia.
  Sumeryjskie pismo klinowe w niczym nie przypomina pisma arabskiego, ktörym Turcy poslugiwali sie jeszcze 100 lat temu.
  Ale, niech im bedzie, zawsze to jednak naröd starszy od ukrainskiego a pomarzyc zawsze mozna.
 • tu krótki opis (niestety po ang.)
  https://www.christopherculver.com/languages/the-sun-language-theory.html

  [The theory] saw the beginning of language as the moment when primitive man looked up at the sun and “Aaa!”

  That vocable, ağ, was the “first-degree radical of the Turkish language”. It originally meant sun, then sunlight, warmth, fire, height, bigness, power, god, master, motion, time, distance, life, colour, water, earth, voice. As man’s vocal mechanisms developed, other vowels and consonants became available, each with its own shade of meaning.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031