Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

W tych warunkach trudno jest nie pisać satyry.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli difficile est satiram non scribere (Juwenalis 60-130 n.e.)

Juwenalis czyli bardzo popularny w średniowieczu starorzymski jajcarz, autor dosadnych powiedzeń: chleba i igrzysk, w zdrowym ciele zdrowe cielę, trudno nie pisac satyry, dobra żona to rzadki ptak do czarnego łabędzia podobny, kto upilnuje strażników itp.

Ale do rzeczy czyli do „ad rem”-u:

W obliczu natarcia wojsk Haftara na Trypolis Amerykanie wycofują swój kontyngent z Libii

Co zrobi amerykański kontyngent w obliczu natarcia wojsk rosyjskich na Orzysz?

(por.Mike "Pompka" Pompeo: III wojna światowa rozpocznie się w Orzyszu w Polsce

a rozpoczynaj sobie wojnę amerykański szabesgoju nad swoim Potomakiem, a nie w Polsce).

Patrz też:

Lotnictwo USA trenowało atak nuklearny na Obwód Kaliningradzki

Czytelnicy GP zapewne się cieszą, zwłaszcza, ze po takim ataku problem małego handlu granicznego z Rosją byłby wreszcie trwale rozwiązany , podobnie jak kwestia zagwarantowanego testamentem politycznym Adamowicza „Freie Stadt Danzig” i okolic.

 

Szef partii "Bractwo"wzywa do głosowania na Poroszenkę

„Każdy w swoim otoczeniu ma zidentyfikować tych ludzi, którzy głosowali na Zełenskiego, wziąć ich za nos i przekonać za pomocą kija baseballowego, żelazka i lutownicy, dobrego słowa, 500 hrywien, za pomocą czegokolwiek, do głosowania na Petra Ołeksijowycza [Poroszenkę]” – mówił Korczynski.

„Trzeba nam obronić kraj. Teraz każdy musi iść w pole. Pójść w naród i pracować tam jak narodnik, w przeciwnym razie potem przyjdzie nam pracować tam jako terroryści. Lepiej pracować jak narodnicy. Przekonamy ich, żeby potem nie trzeba było ich zabijać”. 

Wyliczając narzędzia politycznej perswazji (kij bejsbolowy, żelazko, lutownica – te dwa ostatnie to rzecz jasna tylko w przypadku domostw zelektryfikowanych) banderowski demokrata zapomniał o siekierze i widłach, a przecież przyłożenie tych ostatnich do brzucha potrafiłoby błyskawicznie zmienić preferencje wyborcze - ja przy takiej motywacji głosowalbym na „Petra Ołeksijowycza”, to pewna.

A mówiąc serio, to nie jestem pewien, czy jest dziś w naszej mocy wychować i ucywilizować naród równie zdemoralizowany, zwłaszcza, że i nam samym wiele nie brakuje, nad czym usilnie pracują rozsadniki obcej nam cywilizacji, np. TVN czy GW/GP (jakie przeciągi trzeba mieć w głowie, żeby oglądać wdzięcznego jak żelbetonowy kloc Filipa Chajzera prowadzącego w dodatku program „Big Brother” przeznaczony dla ekshibicjonistów i podglądaczy).

A propos Gazety Polskiej czyli „prawicowej” wersji GW, dawno już niepolskiej jeśli nie zgoła antypolskiej:

Dr Jan Ciechanowicz tak opisywał działania obcej agentury na jednym ze swoich wykladów (dla Centrum Edukacyjnego Powiśle:Dwie rewolucje Rosyjskie 1917 r. aspekty Psychologiczne):

„Jak się nazywała najbardziej zakłamana gazeta w Sowietach? „Prawda”. A jak nazwie obca agentura swoja gazetę w Rosji? „Rossijskaja Gazieta”. A w Polsce? „Gazeta Polska”.

 

Zauważyłem ostatnio jakby nową jakość w obozie rządzącym:

Nowy ambasador RP w Kijowie protestuje przeciwko gloryfikacji Bandery w ukraińskiej telewizji

Bardzo to ładnie ze strony nowego ambasadora, byłego wiceszefa MSZ, pana Bartosza Cichockiego, za którego aryjskość nie dałbym skądinąd złamanego szekla

(por.Wiceminister MSZ chce polować na „antysemitów” poza granicami Polski. O antypolonizmie nawet się nie zająknął…).

Co więcej, telewizja wWazelinie zaprosiła nawet dotychczasową persona non grata czyli ks. Isakowicza:

Ks. Isakowicz-Zaleski dla wPolsce.pl: Polska polityka każe ustępować i przepraszać Ukrainę. A co daje druga strona? WIDEO

(bez związku z wpolityce, przypomnę haniebny artykuł Tomasza Sakiewicza z 2014 roku:

https://niezalezna.pl/52658-tomasz-sakiewicz-odpowiada-ksiedzu-isakowiczowi-zaleskiemu

Dzisiaj putinowska propaganda służy agresji i zabijaniu. Kto ją szerzy ma tak samo krew na rękach jak snajperzy, czy skrytobójcy.  (...)

Będę się za Ciebie modlił, a teksty zacznę drukować, gdy nie będą nieść takich cierpień i nieszczęść jakie niesie agresywna propaganda Moskwy.

Autor tych haniebnych słów do dziś nie przeprosił za nie – myślę, że w języku ludzi w miarę chocby kulturalnych brak jest słów, zeby to właściwie skomentować; nie tylko bezczelny cham, ale i skończony dureń ).

 Zaproponuję wyjaśnienie uprzejme:

Wobec krzepnięcia środowisk narodowych i kresowych, wobec coraz szerszego niezadowolenia z dotychczasowej polityki na kolanach wobec banderowców oraz wobec coraz lepszej znajomości historii przez dotychczasowych wyborców PiS-u, obóz rządzący w obawie przed utratą głosów postanowił zmodyfikować nieco swój image. No i bardzo dobrze, widac, że presja ma sens. Jest to jak powiadam wyjaśnienie uprzejme.

[Podobnie było latem rok temu, kiedy Prezes nakazał Prezydentowi przerwać urlop i odfajkować capstrzyk na 11 lipca w Warszawie; szkoda tylko, ze pan Prezydent nie był w stanie ukryć swojej irytacji całą tą sytuacją – on tam plażował się na Juracie, a tu nagle jakieś zupełnie mu obce kresowe „popierdółki”].

W obecnym UKR-POL-u (czyli na międzymorzu zarządzanym przez eskimoskich argonautów) partnerem młodszym i zdecydowanie głupszym jest Polska, choćby dzięki takim żałosnym kreaturom politycznym jak szef BBN, Paweł Soloch, wg którego Jesteśmy skazani na współpracę z Ukrainą.

Jak pisze tymczasem ukraiński tygodnik (tu):

W tekście Ołeny Betlij podkreślono m.in, że „w interesie Kijowa jest nie dopuścić do wzmocnienia pozycji antyukraińskich kół politycznych w przyszłym polskim parlamencie” oraz potrzebę przekształcenia Polski „w kraj, którego społeczeństwo BEZWARUNKOWO wspiera Ukrainę”.(podkreślenie moje)

Prawdu każe! A poza tym nie przypominam sobie, żeby ktokowiek kiedykolwiek ośmielił się napisać takie słowa z punktu widzenia interesu „Warszawy” (nie mylić z Warszawiwem).

Stosunki polsko-ukraińskie od poczatku stały i nadal stoja na głowie i żebyśmy jeszcze się nie doczekali, ze na rozkaz ambasadora ukraińskiego mocarstwa (tego kulturalnego gościa, który krzyczał „Putin chujło” pod rosyjską ambasadą w Kijowie, czy wołał przy tym „na smert jeho”, tego nie wiem) będziemy musieli korygować wyniki jesiennych wyborów do Sejmu, żeby nie było w nim zbyt dużo „myrotworców”.

Red. Michalkiewicz mówi o s.p. Tadeuszu Mazowieckim, że ten znany był z postawy służebnej. To prawda, ale widząc służebną postawę PiS-u, bezwarunkowo służebną nawet wobec burdelu na kółkach za południowo-wschodnią granicą jest mi wstyd nie tylko jako Polakowi, ale nawet zwyczajnie jako człowiekowi.

  

KOMENTARZE

 • Dokładnie tak jak Pan pisze Panie MCGrzegorzu!Umizgi do środowisk kresowych aż w oczy kłują....
  Wcześniej nie były potrzebne!!
  A laureat orderu służby bezpieczeństwa obcego państwa, tego jeszcze nie było..
  Rozbijający walkę Polonii w sprawie 447....
  https://youtu.be/W_RV5gyoQ7A
 • @trojanka 17:44:36
  Myślę, ze Kresowianie nie dadzą się nabrać, zwłaszcza teraz,kiedy wreszcie jest alternatywa :)
 • Marucha na temat w/w.
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/08/iii-wojna-swiatowa-rozpocznie-sie-w-orzyszu-w-polsce-sekretarz-stanu-usa-potwierdzil-te-doniesienia/
 • @MacGregor 17:51:30
  Trzymam za nich kciuki! Oby tylko nasz ,,Ozjasz Goldberg,, nie wyskakiwał z Hitlerem czy niepełnosprawnymi, albo kobietami.
 • Kto nas obroni, żydzi z ussa ?
  Jesteśmy w czarnej, ooopss, black hole, po trzydziestu latach od "odzyskania niepodległości" sępy chcą nas rozszarpać i co gorsza przy pomocy zainstalowanej tu od lat żydo_agentury, co robi żąd ?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04794-Wzmozone-dzialania-dot-mienia-bezspadkowego.htm
  To dzięki niemcom i ussmańskim żydom Warszawa tak wyglądała !
  https://i.ytimg.com/vi/_svAHZHE1uA/maxresdefault.jpg
 • Nie ma tak wesoło.
  "...oraz potrzebę przekształcenia Polski „w kraj, którego społeczeństwo BEZWARUNKOWO wspiera Ukrainę”.(podkreślenie moje)"
  ------------------
  Już na etapie planowania wskrzeszenia Banderlandu na odwiecznych ziemiach polskich - w atrapie Polski obsadzano ważne stanowiska - dziećmi diabła - o banderowskich korzeniach. Stąd te ryki np. takiego JarKacza na Majdanie - "sława Ukrinie". Nie dodał tylko - śmierć Lachom - ale wszystko w swoim czasie.
 • @MacGregor 17:51:30
  Lotnictwo USA trenowało atak nuklearny na Obwód Kaliningradzki....

  nie zapominając wszakże, że rosyjskie atomowe łodzie podwodne trzymają dyżur bojowy u wybrzeży amerykańskich w pobliżu takich miast jak Waszyngton, Filadelfia, Nowy Jork, Boltimor, Boston, czy San Francisco i Los Angeles
 • @Arjanek 11:21:09
  Po jednej dekadzie pobytu w USA zaczyna się b. nienawidzić Ameryki, po dwóch, dwa razy mocniej.
  You can belive me.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829