Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Szewach Weiss i mój dylemat moralny.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z zawodu „przyjaciel Polaków”, od lat gra wobec nas rolę dobrego policjanta, a jak się ma takiego przyjaciela, to po co komu wrogowie.

Jak pisałem wcześniej, dla przemysłu holokaustycznego mieć okazję i nie nasrać na Polskę i Polaków jest po prostu nie do wyobrażenia. Ostatnim tego przykładem była kolejna już z niezliczonych prowokacji, tym razem w wykonaniu elitarnej dziennikarki, Andrei Mitchell z NBC News, prywatnie żony wieloletniego szefa FED, Alana Greenspana.

[Zacząłem pisać wczoraj. W międzyczasie okazało sie, że podżegacz wojenny i premier państwa położonego w Palestynie, Bibi Netanjahu też nie przepuścił okazji, by publicznie oskarżyć Polaków o kolaborację z „nazistami”. Dodawszy do tego chucpę Mike’a Pompki żądającego, by Polska stworzyła prawne podstawy dla żydowskich uroszczeń rozbójniczych okazuje się, iż narzucony nam przez „wielkiego szatana” tzw. „cyrk warszawski” był jeszcze bardziej antypolski niż antyirański].

Wyglądająca na reptyliankę Andrea Mitchell to najwyższa półka amerykańskiego („międzynarodowego”) dziennikarstwa i dlatego tez bardzo proszę naiwniaków, żeby nie pitu-pitu-lili o jakiejś ignoracji, choćby najbardziej karygodnej, bo jednymi ignorantami są najwyżej oni sami, a nie pani Mitchell. To tak jak dla NYT (a niedawno dla telewizji izraelskiej) obóz koncentracyjny w Dachau też był w Polsce, a niemieckie bidulki w swoich mediach ciągle sie mylą pisząc o polskich obozach koncentracyjnych – no takie to maja te zakute szwabskie łby, ze nie udaje im się zapamiętać.

Tym razem scoorvysyństwo „międzynarodowych mediów” siegnęło nowego pułapu, mówiąc o tym, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli z reżimem polskim i nazistowskim (Niemców w 1943 roku nie zauważono). Polskie służby zainterweniowały w sposób właściwy eunuchom, ale domyślam się, że trudno głosno krzyczec mając głowę między wiadomymi pośladkami.

Mimo wszystko nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony, podobnie jak nie zdziwię się, jeśli we wrześniu zostaniemy oskarżeni przez „prasę międzynarodową” (Igloo Press International) o wywołanie II wojny światowej przez ostrzelanie Żydów na Westerplatte.

Ostatecznie malwersant Israel Singer nie rzucał słów na wiatr, kiedy groził w 1996:

"Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."
Należałoby sprawdzić, czy nie nadano Singerowi pośmiertnie orderu Orła Białego, a jeśli nie, to wartoby napomknąc o tym belwederskiemu preżydentowi, zwłaszcza że orzeł biały nie na takim już gównie siedział, więc bardziej się nie zbruka.

Pytany na tę okoliczność Szejwach Weiss (w sumie nie wiem,w jakim celu, chyba, żeby i on mógł dorzucić trochę błota), pytany o to, czy rzeczywiście powstańcy w getcie walczyli z „polskim i nazistowskim reżimem” odpowiedział (za int)

"Trzeba wyjaśnić, na jakiej podstawie to powiedziała" - odpowiedział Weiss. Dodał, że w kwestiach historycznych dotyczących Polaków i Żydów "trzeba być bardzo dokładnym, bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów".

Weiss, odnosząc się do tej wypowiedzi, zaznaczył, że w tamtym czasie działały polski rząd w Wielkiej Brytanii, podziemna Armia Krajowa, Armia Ludowa, partyzanci pod kontrolą obu tych armii.

"Jest wojna antyhitlerowska, antyfaszystowska. Polski naród jest ofiarą faszyzmu i hitleryzmu. Naród żydowski jest totalną ofiarą. Są zjawiska, ludzkie, cudowne, moralne - sprawiedliwi wśród narodów świata, którzy uratowali mnie i moją rodzinę. Są niestety zjawiska szmalcowników. Wszystko było" - zaznaczył.

Podkreślił, że z jego punktu widzenia, aby zrealizować hasło "nigdy więcej", trzeba zrobić "wszystko, żeby edukacja, żeby kultura, żeby religia, żeby dziennikarstwo, publicystyka - skupiły się na budowaniu przyszłości nowego pokolenia tolerancji, antyrasizmu, przyjaźni ludzkiej i przyjaźni żydowsko-polskiej. To jest bardzo ważne" - ocenił.


Innymi słowy, żydowska cienkarzyna powiedziała co powiedziała (rok 1943 – reżim polsko-nazistowski w Warszawie), ale trzebaby zbadać, dlaczego to powiedziała i na jakiej podstawie, wszak byli polscy szmalcownicy, ale bardzo ważna jest walka z antysemityzmem i przyjaźń.

Nie ma co się oburzac na starego dziada, który juz dawno powinien być persona non-grata w Polsce, podobnie jak litwaczka Azari czy mały grubasek Jojne Daniels, zadaniowany przez IDF/Mosad do roli wrzodu na polskiej dupie (na jego miejscu aż tak bym nie dokazywał, bo jego mocodawcy nie takie pionki mają w zwyczaju poświęcać w grach strategicznych). Zwróciłbym raczej uwagę na charakterystyczny dla cywilizacji żydowskiej stosunek do prawdy (kontekstualność i podrzędność wobec kryterium przydatności); konkretnie w tym przypadku:

Skoro haggada o „polsko-nazistowskim reżimie” służy sprawie żydowskich uroszczeń finansowych wobec Polski, to jest to słuszna narracja.

O mały włos zapomniałbym o tytułowym dylemacie moralnym. Szejwach Weiss z rodziną został uratowany przez Ukrainkę i przez Polaków, tych samych, którzy według dzisiejszej haggady tworzyli „polsko-nazistowski reżim” w 1943 roku. Niech mi Pan Bóg wybaczy to, co powiem, daję tylko upust emocjom, ale jaka szkoda, że nasi Rodacy w godzinie próby nie pomagali Żydom tak, jak robiły to inne narody, dobrzy Niemcy, Francuzi czy nawet bogaci Żydzi w Stanach.

PS

Żeby nie kończyć ponurym akcentem, jakoś tak mi się przypomniało a propos uroszczeń:

„Znalazł Żyd portfel na ulicy, przeliczył pieniądze, brakuje!”

 

PS

Polecam też małą broszurkę Juliana Ursyna Niemcewicza (autora m.in. „Powrotu posła” oraz „Śpiewów historycznych”) pt. „Moszkopolis: Rok 3333 czyli Sen niesłychany”

Do bezproblemowego ściągnięcia w pdf tutaj:

https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/333843/edition/319053?language=pl

Łaskawy Czytelnik dowie się z niej m.in. o zbawiennej roli niesionych na wielkiej tacy kubków z lodami czosnkowymi.

 

  

KOMENTARZE

 • Dobre plus
  https://wpolityce.pl/polityka/434031-prof-zybertowicz-szukalbym-tutaj-paluszkow-rosyjskich

  Tak, tak, obrzucono nas kałem (holokałem), a pan pref. Zybertowicz ściera go z twarzy, próbuje i zapewnia: " to pyszna mleczna czekolada"
 • a tu świetny przykład rozumowania talmudycznego
  https://dorzeczy.pl/kraj/93695/Forum-Zydow-Polskich-inaczej-o-slowach-Netanjahu-Ciekawa-interpretacja.html
 • Dlaczego pisze Pan
  "scoorvysyństwo" ? Przecież jest to polskie słowo, i moim zdaniem powinno się napisać "skurwysyństwo". W języku polskim litera "v" nie występuje. Szanujmy się.
 • 5*
  Ktoś dał 1*.
  Chyba był tu Szewach albo inny "przyjaciel" Polski.
 • @SZS 13:48:48
  Ma Pan rację, wydawało mi się, że będzie mniej razić oko, ale takie manipulacje nie mają sensu

  pozdr
 • to nawet byłoby smieszne, gdyby nie było tak tragczne
  https://nczas.com/2019/02/15/po-pis-jada-wszyscy-poza-ich-medialnymi-pomocnikami-nawet-schetyna-czy-czlowiek-biedronia-jest-oburzony-zydowskimi-paszkwilami-na-temat-polakow/

  niewiem, może tego byo nam potrzeba, żeby przezwyciężyć syndrom wolno gotowanej żaby?


  Tomasz Sommer
  @1972tomek
  Zrozumiałem. To nie była konferencja antyirańska, tylko antypolska. Żydzi i Amerykanie przyjechali by wyłudzić kasę i przy okazji trochę poobrażać Polaków. Osiągnęli cel - polski rząd nie zaprotestował czyli się przyznał. Dziękuję prez. Dudo i prem. Morawiecki za godną postawę.

  632
  22:03 - 14 lut 2019


  Robert Winnicki
  @RobertWinnicki
  Ten szczyt przejdzie do historii.

  Jeszcze nigdy tak wielu,
  nie upokorzyło tyle razy,
  w tak krótkim czasie,
  tak kretyńsko zadufanych w sobie
  i tak nic nierozumiejących
  gospodarzy imprezy
  na ich własnym terenie.

  Nie-podległość, głupcy!#WarsawSummit
 • Tu l'as voulu, George Dandin
  Bo politykę panie Gregor trzeba umieć robić.Owszem-sztuka to niełatwa, przestrzeń pełna zasadzek i żadnych drogowskazów.Wszystko na czuja trzeba brać.I do tego ta dojmująca samotność...
  Tak więc faktem jest że żydzi ostatnio zachowują się bezczelnie.Ale faktem również to że właśnie polska polityka historyczna po 89 r stworzyła im do tego okazję.Gdyby mi się chciało (jak mi się nie chce) to mogę zarzucić pana cytatami polskich historyków na temat tego że okupacja hitlerowska nie była znów taka najgorsza.Może nie najlepsza ale w każdym razie lepsza od sowieckiej.
  Oto przykład: na początku 90-tych dwaj krakowscy historycy w lokalnej prasie opublikowali artykuł o niemieckich inwestycjach w okupowanym Krakowie.Historycy realizowali polityczny obstalunek na zrzucenie marszałka Koniewa z piedestału.Dane o wysokości niemieckich nakładów miały dowodzić tego że Niemcy wcale nie zamierzali niszczyć zabytkowego miasta które przecież kochali i w które ładowali spore pieniądze.
  Zadanie zostało wykonane.
  /(Koniew) Na początku lat 90. utracił tytuł honorowego obywatela Krakowa/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Koniew

  Jak pan myślisz panie Gregor,skąd ja o tym wiem? dawno to było ,sprawy krakowskie interesują mnie jak przeszłoroczny śnieg a mimo to wiem.
  A wiem o tym z izraelskiej rosyjskojęzycznej telewizji.Ale to tylko jeden maciupenieczki przykład dla zilustrowania problemu.

  PS
  od kilku dni słyszę dość częste jak na nasze warunki odwołania do jakiejś tam umowy tyczącej odszkodowań zawartej między USA a PRL.
  Jak pan myśli? dużą trudność sprawi żydom podważenie owej umowy ? i czyż w takiej sytuacji najbardziej przydatnymi nie okażą się znów polscy politycy którzy od dwudziestu lat z okładem bez ustanku podważają legalność PRL-u? bo skoro PRL był reżimem okupacyjnym,bezprawnym,drastycznie łamiącym wszelkie normy,to niby dlaczego amerykańscy żydzi mieli by honorować jakieś umowy zawarte z takim państwem.
 • @ikulalibal 14:06:33
  wiadomo, ze to jest na nasze własne życzenie - nie rozumieliśmy różnic cywilizacyjnych błędnie sądząc, ze Eskimosów da się obłaskawić, a przecież jakiekolwiek wobec nich ustępstwa tylko ich rozzuchwalają

  Co do podważenia umów - mike pompka (ignorant przyuczony przez chałaciarzy) sugerował jednoznacznie, żeby Polska STWORZYŁA instrumenty prawne pozwalające ją szlamować, bo póki co uroszczenia są sprzeczne z polskim,europejskich i w ogóle cywilizowanym porządkiem prawnym

  pozdr
 • @MacGregor 14:21:31
  // mike pompka (ignorant przyuczony przez chałaciarzy) //

  Gdyby był niedouczony to sytuacja byłaby odwrotna:My panoszylibyśmy się w USA jak szare gęsi a Amerykanie przyglądali się temu bezradnie.
  Ale jest inaczej właśnie dlatego że "mike pompka i jego chałaciarze" są kuci na cztery łapy a my głupi jak stołowe nogi.
 • @
  Haiti. Ale wszystko jest w porządku, żadnych problemów, a zwłoki zostaną usunięte z ulic. Najważniejsze, że są przyjaciółmi USA.
  https://pbs.twimg.com/media/Dzbj2j3W0AAnUDT.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Dzbj2j3XcAAZkEx.jpg
 • Zarówno dziennikarzyna Andrei Mitchell z NBC News,jak i Netanjahu uzyskali to, co było zaplanowane.
  "Polacy kolaborowali z nazistami" jako temat mediów na Świecie. Fox News i wielu innych . I żadne wezwanie na dywanik i tłumaczenie Azari nie pomoże! Info dotarło do milionów i dzięki Pompeo utrwala się w świadomości ludzi! I o to im chodziło.

  To nie przypadek że blisko rok temu, tak jak dziś Netanyahu podobnie wypowiadał się Prezydent Izraela Rivlin.
 • @MacGregor 14:21:31
  //mike pompka (..) sugerował jednoznacznie, żeby Polska STWORZYŁA instrumenty prawne //

  I po co te iluzje ? skoro wiadomo że od pewnego czasu żyjemy w takiej rzeczywistości której ramy wyznacza Ivanka Trump na facebooku.
  Jak wyznaczy tak i będzie.A fakty,praw czy inne bzdury nie mają na to większego wpływu. Czy bardzo się mylę panie G ?https://sputniknews.com/middleeast/201902141072399864-syria-douma-gas-attack-vicitms-footage-hoax/
 • @ikulalibal 15:02:34
  Wiadomo, ze zawsze nas mogą obić dużym kijem, zwłaszcza, jeśli będziemy mieli w Polsce większą ilość amerykańskich żołnierzy, tyle tylko, że nie robi to dobrego wrażenia w mediach, zwłaszcza, jeśli miałoby to się dziać w Europie.
  póki co podstaw prawnych do uznania roszczeń trybalistycznych nie ma, ale przecież szabesgoje z PiS-u mogą je stworzyć bardzo szybko i łatwo.

  Ponadto kwoty te można transferowac z Polski pod przykrywką zawyżanych cen kontraktowych itp.
 • @MacGregor 13:30:02
  Czemu Grzesiek przywołuje tu portal trockistowski, wręcz agenturalny, antypolski i jeszcze przywołuje komuniste Zybertowicza, tego, który w swoim życiu pisał programy ideowo - polityczne dla pzpr-u
 • @MacGregor 14:21:31
  Nie wchodziłem na ten portal trockistowski wpolityce, ale teraz z ciekawości poczytałem. To ohydne co robią, uprawiają antypolską, brudną politykę a mianowicie trwa usprawiedliwianie Netaniahu, pani Mitchel oraz Pompeo.
  Ten portal to antypolska jaczejka, z Biedroniem na czele.
 • @ikulalibal 14:06:33
  Jeśli będą brać tę umowę pod uwagę. Uważam, że wątpię.
 • @ikulalibal 14:06:33
  Niejaki Szewach Wiess "peruka"oświadczył, że umowa z czasów Gomólki i PRL z USA, załatwiająca całkowicie sprawę roszczeń żydowskich nie " załatwia sprawy"!!!
  https://twitter.com/i/status/1096487708640378880
 • @trojanka 10:25:51
  A za 40 lat będą twierdzić, że umowa z okresu 3ciej RP i Morawieckiego z ŚKŻ ,,nie załatwia sprawy,,.
 • @trojanka 10:25:51
  //Niejaki Szewach Wiess "peruka"//

  To nie peruka,to jarmułka.Pisał o tym Wiktor Ostrowsky w swojej bestselerowej książce "Wyznania szpiega .Z tajemnic izraelskiego wywiadu" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/61403/wyznania-szpiega-z-tajemnic-izraelskiego-wywiadu
  Książkę wydano tylko raz,na początku 90-tych i jak sądzę nigdy więcej się to nie powtórzy.Ale komu udałoby się jakoś nabyć książkę to szczerze polecam.Lektura książki zmienia optykę na wiele kwestii.Może nawet wywołuje wrażenie "przed" i "po" ponieważ po przeczytaniu książki na świat patrzy się już zupełnie inaczej niż "przed".
  Jak wiadomo żydzi używają jarmułek.Tacy zwykli,świeccy,okazjonalnie,od czasu do czasu,w przypadku konieczności.Zaś ortodoksi zobowiązani są nosić jarmułki non stop.Otóż Ostrowsky pisał że ortodoksi którzy z różnych względów nie chcą pokazać się światu jako żydowscy ortodoksi np dlatego że są pracownikami Mossadu,używają jarmułek sporządzonych z ich własnych włosów.Religijny nakaz jest wypełniony a dla otoczenia fakt ów jest zupełnie niedostrzegalny.
  Nie twierdzę że Weiss jest pracownikiem Mossadu ale jego peruka raczej ma za zadanie pełnienie innej funkcji niż banalne zakrywanie łysiny.
 • @trojanka 11:45:04
  https://t.co/jy9Jwqhbo4


  https://t.co/kOnGTHSDSB
 • @trojanka 11:45:04
  Chciałbym dożyć momentu sądu tych wszystkich bydlaków
 • Może by nawiązać do marca 68 roku
  i ustanowić Tradycję samooczyszczania się Narodu z przechrzt ?
  Czy Polscy Obywatele w ... w Polsce / warunkowo / mają możliwość zaaresztowania władz ?
 • @Wrzodak Z.
  Une wszyscy jednym scyzorykiem strugani . http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/pompeo-z-wichita-koch-i-milion-od-stalina-oraz-447-i-zona-alana-greenspana Salute .
 • @ikulalibal 14:06:33
  Znakomicie Pan to ujął, znakomicie. Tak to jest jak nie szanuje się swego gniazda, jakie by nie było. Prędzej czy później odbija się to czkawką.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930