Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2183 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wojciech Kempa: Dlaczego [niby] musimy bać się Rosji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Ale może chodzi tu wyłącznie o to, aby strach przed Rosją działał na nas paraliżującą i byśmy w związku z tym bez szemrania spełniali wszelkie żądania ze strony tych, których upokorzenia zmuszani jesteśmy dziś cierpliwie znosić?”

[Właściwszy byłby tytuł: Dlaczego mamy bać się Rosji czyli młotkowanie Polaków]

Raz za razem jesteśmy boleśnie upokarzani przez naszych zachodnich „partnerów”, ale – jak słyszę – musimy to cierpliwie znosić, bo jak nie, to przyjdą Rosjanie. Bowiem to NATO i Unia Europejska zapewniają nam bezpieczeństwo, któremu zagraża Rosja, a do tego dzięki nim dokonaliśmy i wciąż dokonujemy kolejnych skoków cywilizacyjnych, dzięki czemu nasza gospodarka może się dynamicznie rozwijać.

Tak więc lepiej już zacisnąć zęby, bo jak nie, to… – w Obwodzie Kaliningradzkim rosyjskie wojska tylko czekają, by się na nas rzucić i rozszarpać na strzępy. A zagrożenie z ich strony jest tak wielkie, że konieczne jest ściągnięcie do Polski wojsk amerykańskich, bo tylko one będą w stanie nas przed nimi obronić. Zgłaszamy wobec tego gotowość sfinansowania budowy infrastruktury dla Fortu Trump, by Amerykanie zechcieli łaskawie ulokować w nim swoich żołnierzy wraz ze sprzętem.

Co prawda nie słyszałem, by Rosjanie w stosunku do nas zgłaszali jakieś pretensje terytorialne, ale być może tak się jedynie maskują. Ba, nie słyszałem nawet, by rościli pretensje do Wilna czy Lwowa, które to zabrali nam na mocy paktu Ribbentrop – Mołotow, a które na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku utracili, ale te i tak nie do nas dziś należą, więc to jakby nie nasz problem.

Ale załóżmy, że zagrożenie ze strony Rosji jest realne. Przecież wcale nie należy wykluczać, że tak kiedyś będzie… To ile tych wojsk są w stanie Rosjanie zgromadzić w Obwodzie Kaliningradzkim, przerzucając je i zaopatrując drogą morską, bowiem mówimy o enklawie, która nie ma lądowego połączenia z macierzystym obszarem Federacji Rosyjskiej?

Rosja liczy dziś raptem 3,5 raza więcej ludności niż Polska. Przy tym nie może ona pozwolić sobie na nadmierne osłabienie swoich zdolności bojowych wzdłuż granicy z Chinami, na Wybrzeżu Pacyfiku, w rejonie Kaukazu i w innych potencjalnie zapalnych regionach. Co więc stoi na przeszkodzie, byśmy mieli armię zdolną do samodzielnego odparcia rosyjskiej inwazji, czego bym sobie życzył?

Jak przed momentem napisałem, Rosja posiada aktualnie zaledwie 3,5 raza więcej ludności od Polski, a przy tym – taka przynajmniej obowiązuje narracja w mediach głównego nurtu – członkostwo w NATO i Unii Europejskiej ma nie tylko gwarantować nam bezpieczeństwo, ale jeszcze zapewnia nam to, iż rozwijamy się szybciej, aniżeli rozwijalibyśmy się, będąc poza nimi.

A skoro tak, to nie powinniśmy mieć w dłuższej perspektywie problemu z rozbudowaniem armii do takiego poziomu, by była ona zdolna do samodzielnego przeciwstawienia się Rosji. A jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że cała ta narracja o korzyściach płynących z naszego członkostwa w NATO i Unii Europejskiej się sypie. To znaczy, że przez te wszystkie lata byliśmy oszukiwani i nadal oszukiwani jesteśmy.

Źródło: https://www.magnapolonia.org/dlaczego-musimy-bac-sie-rosji/

 

Komentarz:

Co jak co, ale naszym zachodnim „przyjaciołom” młotkowanie Polaków udaje się od stuleci.

London City i Prusacy sfinansowali wybuch powstania listopadowego, co skończyło się likwidacją KRÓLESTWA Polskiego (którego istnienie w latach 1815-1832 zostało celowo chyba wyparte z polskiej pamięci narodowej i nazywane jest pogardliwie „kongresówką”), baron Kronenberg (prawdopodobnie słup Rotszyldów) finansował powstanie styczniowe (później wszystkie koszty zwrócono mu z nawiązką), Brytyjczycy planowali również wywołanie powstania antyrosyjskiego  w roku 1877 (finansowanie zakupu broni dla przyszłych powstańców polskich na Wołyniu), które to plany zostały udarmnione dzięki objawieniom w Gietrzwałdzie. Ostatnią próbą samobójczego powstania natyrosyjskiego na ziemiach polskich była rewolucja 1905 (finansowana przez Prusy i bankierów żydowskich, w jakims stopniu udaremniona przez endecję).

[słusznie zaiste stwierdził chanukowy ambasador RP w Waszyngtonie, że Żydzi to integralna część tkanki polskiego społeczeństwa – nie dopowiedział jeno, że tkanki rakowej].

Dziś nadal młotkują nas Anglosasi, tyle że ci ze Stanów, przysyłając nam tu jakąś burdelmamę w charakterze ambasadora i „argonautów międzymorza” do pilnowania.

[parafrazując red. SM: „Słuchajcie no, Żorżeta, macie tam jakiegoś nowego męża do wyszlamowania na grube miliony? Nie? No to pojedziecie do Polin wyszlamowac tamtejszych gojim w naszym imieniu, a i wam na kolejną operację plastyczną coś odpalimy”]

A jako, że na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje, więc „ruskie” strachy na Lachy aplikuje nam dziś przy aplauzie giedroyciowców i neo-sanacji byle Żmudzin i byle banderowskie gówno (jak spróbujecie uwolnic kamienne lwy z paździerzowych klatek, to przyjdzie Putin i was zje).

Kiedy po zainstalowaniu Bundeswery na Żmudzi rząd „Zjednoczonej Prawicy” ogłosil to jako swój sukces, to przypomniał mi się wspomniany w Makbecie (w monologu pijanego odźwiernego) chłop, który się powiesił ze strachu przed klęską urodzaju. Jeśli jak zauwazył szwedzki dyplomata Oxenstierna, świat rządzony jest małą mądrością - to niesłusznie zakompleksiona Polska mikroskopijną.

[Jedynym wyjątkiem i wykorzystaniem antyrosyjskiego pretekstu w polskim interesie było stworzenie przez min. Macierwicza WOT-u – oficjalnie do obrony przed rosyjskim specnazem, a w istocie przed niebezpieczeństwem banderowskiej irredenty STEROWANEJ Z BERLINA na wypadek, gdyby zdrowy rozsądek miał dojść do głosu w Polsce].

 

Z podobnym przykładem młotkowania państw słabszych przez silniejsze i bardziej bezczelne jest walka z ociepleniem, vide katowicka konferencja klimatyczna (klimakteryjna?), na którą polski podatnik wyłożył 250 mln PLN, żeby ponad 20 tys uczestniczących w nim darmozjadów i wydrwigroszów mogło powydzielać gazy cieplarniane w fotele.

W tym samym czasie, kiedy Niemcy na bezczela wycinają prastary, bo liczący sobie 12 tys. lat las pod kopalnię odkrywkową, państwa głupsze takie  jak Polska mają zrezygnować z uzywania własnych bogactw naturalnych (od węgla kamiennego gorsza jest tylko geotermia, zarezerwowana zapewne dla przyszłych właścicieli Judeopolonii) i kupowac droższe nośniki energii z zagranicy, na zawsze skazując się na status gospodarczego skansenu.

Podsumuję:

PiS zlikwiduje Polskę w 8 lat (może szybciej, zaleznie od tempa napływu nowego elektoratu z Ukrainy i Filipin), a PO w dwa lata, tak więc nie głosując już nigdy na mniejsze zło należy robić to tak, zeby zastępując PiS np. Polakami niepożenionymi z Żydówkami, nie dopuścić do wejścia na ich miejsce Tuska na białym bucefale. Niewątpliwie w najlepszym wypadku czeka nas trudna kohabitacja patriotów (narodowców-kresowian) z coraz bardziej skompromitowanym i uzależnionym od zagranicy PiS-em, a w najgorszym rozbiór i żydowska okupacja gorsza od hitlerowskiej i sowieckiej. No ale wtedy przynajmniej pokażemy Putinowi, a czyż nie o to tylko chodzi ... młotkującym nas wrogom?

  

KOMENTARZE

 • Na razie jesteśmy w czarnej....."Patrioci" u władzy nas do tego doprowadzili szczególnie z 2 opcji!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/kto-naprawde-rzadzi-polska-prof-piotrowski-wazne-decyzje-ws-polski-zapadaja-za-granica-video/
 • @trojanka 13:29:50
  oraz to:

  https://www.magnapolonia.org/pis-zabrania-ministrom-mowienia-o-imigracji/

  naprawdę boję się, że PiS kompromitując się coraz bardziej i tracąc poparcie, coraz bardziej będzie opierał się na zagranicy, tyle, ze innej niz PO

  Nich nas Bóg ma w swoje opiece, bo szkoda byłoby chocby krwi przelanej przez naszych przodków, żeby takie cymbały zlikwidowały nam tylo wiekowy projekt o nazwie POLSKA
 • Nasi "sojusznicy"
  W tym mlotkowaniu maja rzecze pomagierow trolli. Starczy wejść do Sakiewicza, na "niepoprawni" albo Salon24. Aż się roi od płatnych trolli i zwykłych idiotów. Tu też czasami się zdarzają.
 • @Autor
  Autor jednocześnie krytykuje historyczne przykłady wzniecania powstań gdy Polska była zależna od innego państwa i jednocześnie sam stara się wzbudzić sprzeciw przeciwko państwom od których Polska jest zależna obecnie.
  Przecież to jest czystej wody obłuda i hipokryzja!
 • @trojanka 13:29:50
  W ciągu trzech lat rząd PiS doprowadził do likwidacji 1/4 polskich gospodarstw chlewnych:
  https://kresy.pl/publicystyka/w-ciagu-trzech-lat-rzad-pis-doprowadzil-do-likwidacji-1-4-polskich-gospodarstw-chlewnych/
 • @MacGregor 13:35:03
  Ponieważ, jak twierdzi prof.Piotrowski to co my wszyscy widzimy,decyzje zapadają za granica /wiadomo gdzie/a rządzący są marionetkami na sznurku to jest przerażające!
  CZYM nas szantażują????żądaniem natychmiastowej spłaty długu??zajęciem aktywów polskich za granicą i ruiną??kolejnym Smoleńskiem???
  Mimo, że polscy beneficjenci tego układu mają się dobrze,pozostali Polacy są w potrzasku i niewoli!!Nie możemy korzystać z efektów naszej własnej pracy, nie możemy być normalnie leczeni,nie możemy mieć studni, ani hodować świnki, musimy pracować na Ukrainę i social dla imigrantów.Ustawa JUST 447 prawdopodobnie jest już w toku realizacji / zakup złota 11 ton, które pojechało do Londynu????/

  Pierwszy raz od lat w tym roku, znajomi gospodarze nie zahodowali ze strachu świnki na święta!!kur na wsi prawie nie ma.

  https://youtu.be/XV4yLGQFRZc

  Skądś trzeba brać!!
  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/opodatkowanie-gospodarki-obciazenia-fiskalne,7,0,2423559.html

  https://www.ekspedyt.org/2018/12/01/minister-brudzinski-bierze-przyklad-z-danielsa-i-obraza-polakow-na-twitterze/
 • @Robik 13:58:26
  dzięki za ten link o gospodarstwach rodzinnych - to jest dopiero coorewstwo!
 • @programista 13:57:58
  naprawdę? Przecież młotkowi napuszczają nas na Rosję bez sensu i temu się przeciwstawiam.
  Np. odrzuciwszy argument 'na Moskala' to my możemy rozmawiać ze Zmudzią i banderlandem z pozycji siły, a nie dawac się szantażować Putinem
  Chyba Kolega nie zrozumiał przesłania

  pozdr
 • @trojanka 13:58:31
  największy antysemityzm to nie brac żydowskich pożyczek
 • @MacGregor 14:07:19
  Autor zatem twierdzi, że skoro "młotkowi napuszczają nas na Rosję bez sensu" to Autor może przeciwstawiać się temu używając nielogicznych argumentów?
  Autor uważa, że z racji głoszonego przesłania sam ma prawo stać się takim samym "młotkowym" dla Polaków i przekonywać ich bez zważania na logikę własnego przekazu?
 • @programista 14:19:43
  Prosze wybaczyć, ale nie rozumiem, o co Koledze chodzi i nie jest to w moim wykonaniu chwyt erystyczny.
  W którym miejscu mój argument jest nielogiczny?
  No chyba, że jedyną logika jest spolegliwość wobec silniejszego, ale ja takowej nie uznaję

  pozdr
 • @MacGregor 14:30:40
  Muszę zatem zacytować cały fragment w którym Autor prezentuje właśnie "spolegliwość wobec silniejszego", krytykując Polskie zrywy niepodległościowe:

  "London City i Prusacy sfinansowali wybuch powstania listopadowego, co skończyło się likwidacją KRÓLESTWA Polskiego (którego istnienie w latach 1815-1832 zostało celowo chyba wyparte z polskiej pamięci narodowej i nazywane jest pogardliwie „kongresówką”), baron Kronenberg (prawdopodobnie słup Rotszyldów) finansował powstanie styczniowe (później wszystkie koszty zwrócono mu z nawiązką), Brytyjczycy planowali również wywołanie powstania antyrosyjskiego w roku 1877 (finansowanie zakupu broni dla przyszłych powstańców polskich na Wołyniu), które to plany zostały udarmnione dzięki objawieniom w Gietrzwałdzie. Ostatnią próbą samobójczego powstania natyrosyjskiego na ziemiach polskich była rewolucja 1905 (finansowana przez Prusy i bankierów żydowskich, w jakims stopniu udaremniona przez endecję)."
 • @MacGregor 14:30:40
  Pewnie to, że " młotkowanie" mające na celu przekierowywanie uwagi Polaków , aby stworzyć atmosferę strachu,mającą odwrócić uwagę ludu i zamulić istniejące problemy dramatycznego wzrostu kosztów życia, utraty możliwości podejmowania samodzielnych decyzji przez państwo........-być dobre

  Ale... jakikolwiek sprzeciw dla pogarszających się warunków życia, zalewu imigracji i uchodźców,łupienie podatkami i podejmowania pod kolan wszystkich dookoła z banderowcami włącznie -.....już być złe

  I to "młotkowanie"będące rozpaczliwym apelem, o przebudzenie narodu i zachowanie resztek państwowości, godności i próbą uświadomienia w jak trudnej sytuacji się znajdujemy -.......wobec tego też być złe!!
 • Oświadczenie na wypadek wojny z Rosją,
  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/613-oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja
 • @programista 14:38:49
  PRIMO:
  chodzi o to, żeby nie było "na tygrysy mamy VIS-y" czy wcześniejsze "poszli nasi w bój bez broni" - akurat Powstania Śląskie czy Poznańskie zakończyły się sukcesem

  SECUNDO:
  twierdzę, że Rosja nam bezpośrednio nie zagraża, a w kazdym razie mniej niz inni i tym bardzie nie wolno z rusofobii robic fetysza polityki zagranicznej czy jakielkolwiek innej
 • @programista 14:38:49
  Dodam jeszcze:

  z tego samego powodu nie zalecam otwartej wojny z PiS-em (bo alternatywa wobec nich musi dopiero urosnąć, bo poki co są tylko zarodki)

  podobnie z Polexitem - po wyjściu z UE nasza gospodarka dziś padłaby, gdyby np. Niemcy zerwały handel z nami

  podobnie z finansierą - gdyby dzis właściciele naszych dłługów wezwali nas do zapłaty, każdy rząd padłby

  pozdr
 • Wojsko rosyjskie wcale nie takie ofensywne.
  W tekście kilka razy padło porównanie: Moskaliki mają ledwie 3,5 raza więcej luda od nas, więc spoko - damy radę!

  Izrael liczył (w 2017) ~9 milionów ludzi (nie tylko ...Eskimosów). W USA żyje ~6,4 mln osób wyznania mojżeszowego. To więcej niż wynosi cała żydowska populacja Izraela. A więc ~4 razy mniej niż my. Czy to znaczy, że zmłotujemy Eskimosów bez problemu? Wg mnie wytrzymalibyśmy może 4 minuty (przy użyciu izraelskiej broni atomowej, której oczywiście "nie ma"). To NIE czasy wojen napoleońskich, gdzie liczyło się poborowe "mięso armatnie". Izrael ma bezzwrotną "kroplówkę finansową" z USA ~4 mld $ rocznie na wojsko (przy kursie ~3,8 zł/$ to jakieś 15,2 mld zł dodatkowo) plus swoje ~20 mld $ (76 mld zł).

  Rosja wydaje rocznie ~32 mld $ (121,6 mld zł, dane po licznych cięciach, oszczędnościach, programie "Efektywna armia" itd.).
  Polska na przyszły rok planuje 44 mld 674 mln zł (za defence24.pl).
  A więc wydajemy 1/4 tego, co Rosjanie. Oni do zachodniej granicy dojechaliby w parę godzin, z kilkuminutowym opóźnieniem przez oddziały rekonstrukcji historycznej, czyli WOT Macierewicza.

  Technicznie biorąc - zaorają nas. Pytanie - czy zechcą? Bo pokonać to jedno, ale utrzymać zdobyte - aaa, to inna sprawa. Inaczej mówiąc - Rosja ma swoje problemy gospodarcze i środków na okupację po prostu brak.

  Polska i Rosyjska armia - Porównanie sił zbrojnych
  https://cdtracker.co.pl/forum/polska-i-rosyjska-armia-porownanie-sil-zbrojnych
  "Żartobliwie można powiedzieć, że armia rosyjska ma więcej czołgów niż my żołnierzy."

  Reasumując - cytowany artykuł do bani, komentarz - słuszny; to NIE Rosja jest zagrożeniem.
 • @Ruski troll 17:53:51
  Sądzę, że nie zrozumiałeś intencji autora w kwestii ludnościowej. Jemu zapewne chodziło o "potencjalny potencjał", czyli , że teoretycznie przy podobnym poziomie dochodu narodowego na głowę , przy proporcjonalnym wydatkowaniu środków na armię, powinniśmy mieć szanse na odparcie ewentualnego ataku. Przyjmuje sie bowiem, że by się obronić proporcja ta wynosi jak 1 do 3.
  Zakładając, że mamy dodatkowo "przyjaciół" w NATO obrona przed Rosją nie powinna stanowić żadnego problemu przy właściwie zorganizowanej i wyposażonej armii. Tyle, że my praktycznie mamy armię nie do obrony, a do zabawy w wojsko.
 • @zadziwiony 19:38:16
  Być może intencje były inne, a nawet pewne, że trzeba brać pod uwagę stosunek atakujących do broniących się. Ale KIEDY? Ano wtedy, gdy po ataku (w założeniu zwycięskim) jest okupacja zdobyczy. Tak zapewne Rosja kalkulowała przed atakiem na Afganistan: liczebność narodów, dochód narodowy na głowę itp. Jak wiemy - Rosjanie przeliczyli się. Nawet zyski z pól makowych nie wystarczyły i teraz pewnie z lubością obserwują, jak gumożujce wtapiają tam grubą kasiorę.

  Polskę w czasie stanu wojennego nakryliby czapkami. Nie zrobili tego, bo komuna była już wtedy bardzo niewydolna i nie byliby w stanie ponieść kosztów okupacji.

  Zatem napaść a napaść I POTEM UTRZYMAĆ, to dwie różne sprawy. Przykładowo: masz z jednej strony armię 5 tys. nowoczesnych czołgów, a przeciwko ...jednego człowieka, ale "z guzikiem atomowym". Kto wygra?
  To dlatego pisałem, że Rosja nas teoretycznie zaora, tylko po co? Stąd moje powątpiewanie w tezy artykułu z "Magny", bo zakłada naszą walkę WOBEC spodziewanej okupacji, co nigdy nie nastąpi.

  A Twoje stwierdzenie o słabości naszej armii, ze wszech miar słuszne. Można to pociągnąć dalej: po co nam wydatki na armię (nie w sensie, że w ogóle zbędne - bo nie, tylko tak wielkie, jak sobie życzy nasz "Najważniejszy Sojusznik")? Sami Rosji się nie przeciwstawimy, zresztą lepiej z nią handlować niż wojować. Niemcy nas nie napadną zbrojnie - wyciskają nas jak cytrynę ekonomicznie przez IV Rzesz..., ups!, przez spływające na nas łaski z UE. Kto więc nam zagraża?
 • @MacGregor 13:35:03
  Myślę, że jeszcze trochę a dojdzieicie do tego, że Polski niepodległej nie ma.
  ,,Rewolucje" S zorganizował nam mossad wspólnie z cia, tzn. rozbiory Polski zorganizowała nam światowa mafia finansowa, której na usługach są w/w służby specjalne razem z masoneria. Rozkradli prawie wszystko, teraz zrobili z nas niewolników i im jeszcze mało, przy pomocy niewolników chcą konfitur jeszcze większych czyli chcą położyć łapę na Rosji, by ich okraść, to trzeba podpalić kraj, przeszkadza im w tym Putin i część przytomna inteligencja rosyjska. Do podłożenia ognia wykorzystują właśnie kraje podbite, doskonale to widać na przykładzie Polski.
  To wszystko w Polsce stało się za pomocą ludzi przybłędów właśnie takich jak Kaczynscy, Kwaśniewski, Balcerowicz itp. Doskonale na zarządzanie niewolnikami nadają się dzieci stalinowców, agentów sowieckich, chomosi, wszelkiej maści podła zbieranina przybłędów.
  To co stało się z Polska to był plan wyreżyserowany. Plan dla polaków niejawny w który przygotowywany był do realizacji przez osoby uległe, na które ma się mocne haki, kwity. Dlatego min. nazwy partii się zmieniają a ryje nadal te same. Politycy w Polsce z pierwszych stron gazet i mediów elektronicznych, to w większosci słupy tych samych klik światowych.
  Niektórzy dla picu mówią, że decyzje w sprawach Polski zapadają na Nowogrodzkiej??? Nie,,, tam jest tylko słup.
  PIS tylko przyspiesza (raczej wierchuszka pisuaru) przekazywanie resztek atrybutów Polski na rzecz struktur ponadnarodowych, nie UE, ale światowej klice lichwiarzy, która to okupuje też i amerykę, którym ciągle mało.
  Okupacja Polski przez usrael ma też polegać na tym, żeby straszyć wojną, a więc ludnosć akceptuje kupowanie broni na wielką skalę, bez przetargów, bez licencji, offsetu, wyjątkowo drogo. Handel bronią to wielki biznes, prywatyzacja wojen to samo, ale to nie wszystko, awantury wojenne są potrzebne do spacyfikowania danego kraju celem go okradania. Rosja się nie poddaje, a wiec ciągle jest realizowany plan ,,osaczania Rosji", to też biznes.
  Proszę zauważyc, że pisowcy kupują broń od usraela po 7- krotnie wyższej cenie i tą bron przekazują na rzecz armii natowskiej w Polsce, czyli za pieniądze niewolnika bron zakupiona trafia do tego, od którego została kupiona.
  To tylko wycinek degrengolady pisowskiej, a dług publiczy 1,1 bln zł. to u kogo jest ten dług??? Na pewno nie u Rosjan.
  Jedno trzeba przyznać, że pisowcy robią wybornie to - kłamstwo, ale co Polacy mają z tego.
 • @Wrzodak Z. 22:34:36
  Odpowiedź dla MacGregora, ale coś mi tu nie pasuje, więc się wtrącę.

  "Myślę, że jeszcze trochę a dojdzieicie do tego, że Polski niepodległej nie ma."
  Cytat zakłada czarnowidztwo ww., ale nie jest tak źle - jeszcze mamy niepodległość. Hm... Zacznę od podstawy: co to znaczy "niepodległość"? Ano to, że dane państwo rządzi u siebie, NIE PODLEGAJĄC nikomu, samo ustanawia swoje prawa, dobre lub złe, ale swoje.
  A tymczasem czytam (oj, prawdziwe) słowa o rządach "światowej mafii finansowej", o spisku Mossadu i CIA, o udziale masonerii, o zorganizowanej kradzieży, o współczesnym niewolnictwie ekonomicznym, o spiskowaniu przeciw Rosji (organizowanym na zewnątrz), niepochlebnie o "naszych" Zasrancen... Dalej nie będę wymieniać; w sumie o naszej całkowitej PODLEGŁOŚCI.

  Pamiętamy nowelę o IPN i jej losy, obrady (tzw. sesja wyjazdowa) Knesetu w Krakowie, "wyczyny" pani Azari czy Żorżety. Michalkiewicz kiedyś sprawdził: 90% "naszych" ustaw to tłumaczenia unijnych dyrektyw, a pozostałe 10% to nowelizacje typu "lub czasopisma" itp.

  Jak zatem mówić o naszej niepodległości?
 • @Ruski troll 23:09:39
  Proszę uważnie przeczytac co napisałem. Ja tylko poruszam ułamek spraw związanych z brakiem niepodległości, ponieważ My niewolnicy mamy ,,swoich" oficieli przy korycie jako atrapy zewnętrznych sił, które ustanawiają władzę w Polsce, dla dobra swoich interesów. O niepodległosci nie swiadczy to, że mamy flagę, hymn, jeszcze złotówkę, orzełka (nie wiadomo czyj) o niepodległości świadczy, ze mamy własną politykę (gospodarcza, pieniądza, zbrojeniową, finansową, zagraniczną, energetyczną, żywnościową) itd.
  A tu MSZ Czaputowicz mówił wprost, ze on jest od tego by realizować politykę w tej części europy w interesie USA. On przez nie uwagę powiedział, to co robią pozostali włodarze niewolników a wiec Duda, Kaczynski, Morawiecki i pozostała swołocz.
 • Hej żołnierzu /Antywojenny wiersz /
  https://imgur.com/0WJzOC2
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/hej-zonierzu-antywojenny-wiersz.html
 • Rosja od Polski oczekuje wyłącznie pokoju (czyli nie szczekać)
  Polska Rosji do niczego nie jest potrzebna... chyba do współpracy gospodarczej ale głównie jako terytorium tranzytowe

  Co do Historii:
  "Ba, nie słyszałem nawet, by rościli pretensje do Wilna czy Lwowa, które to zabrali nam na mocy paktu Ribbentrop – Mołotow, a które na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku utracili "

  Historia bardzo wybiórcza...
  Bo przecież można śmiało powiedzieć że to Rosja utraciła Lwów po kilkuset latach "posiadania".
  Mówić że Polska "utraciła" co co zagarnęła kilka lat wcześnie ... to tak jak by powiedzieć że złodziej utracił swoją własność ..którą wcześniej zagrabił..

  Polska nie jest pępkiem świata... to trochę "żydowska" logika..

  Czas kiedy ziemie były Polskie i czas kiedy ziemie były Rosyjskie jest równie ważny... a "ważność" jest proporcjonalna do tego czasu...
  przy czym im dalej wstecz tym czas jest mniej ważny...

  Historycznie to Polska parła na wschód i zagarniała nie swoje..
  potem odbiło i Rosja weszła za zgodą samych Polaków aż do Warszawy..(zabory)
  Potem Rosja się wycofała z Warszawy (sama) ale Piłsudski chciał dużo więcej (nie swojego bo nie Polskiego) poszedł na Kijów..
  Został pogoniony ...ale utargował zachodnią Ukrainę (etnicznie Polsce obcą a nawet wrogą) itp...skutkiem były Wołyń i Katyń...
  Po kilku latach Rosja znowu wyrównała granice etniczne..
  Potem Hitler poszedł po nie swoje na wschód...
  Rosja go pogoniła... i znowu zachowała wschodnie granice Polskie wg etnicznego podziału..
  .
  To dobra koncepcja...etniczna.. tam Polska gdzie większość stanowią Polacy..a tam gdzie tej większości już nie ma to nie Polska... co najwyżej Polska okupacja...
  Państwa etniczne to dobra koncepcja.. choć często nie do zrealizowania.
  (w państwach wieloetnicznych )
 • @Oscar 06:41:18
  .. kontynuując..
  wg tej etnicznej definicji Polskości ..można śmiało powiedzieć że od 89r mamy ponowną okupację tym razem okupację globalnej mafii żydowskiej..
  Żydzi w Polsce to mniejszość choć nie taka jakby się wydawało z liczb wymuszanych przy okazji Holocaustu...wg tej "interepretacji" żydów w Polsce powinno już praktycznie nie być.. a są.. Nie ma tylko żydów ortodoksyjnych których Hitler łatwo rozpoznawał i wyłapywał i mordował...
  jest natomiast wielu żydów spolonizowanych cywilizacyjnie...na lewych polskich papierach (powszechny proceder za czasów okupacji) których trudniej rozpoznać ..
  I to ta mniejszość żydowska rządzi czyli okupuje Polskę,
  Po II wojnie światowej do 68r Polska też była pod żydowską okupacją...
  analogicznie jak dzisiaj.
  Gomułka wyzwolił Polskę od tej okupacji...i stworzył warunki do rozwoju dla Gierka
  Czekamy na kolejnego Gomułkę... i kolejnego Gierka.
 • @Oscar 06:41:18
  .. kontynuując...
  Dlaczego Gomułka nie mógł być Gierkiem a Gierek Gomułką ?

  Wyzwolenie spod okupacji to całkiem inne zadanie niż budowa gospodarki.
  Wyzwolenie wymaga od przywódców innych cech ..wyzwalanie to walka choć nie koniecznie zbrojna lepiej gdy nie jest zbrojna... Gomułka zrobił to doskonale.. pokojowo bez rozlewu krwi... jak Jaruzelski stan wojenny,

  Natomiast odbudowa gospodarcza to już całkiem inna filozofia inne obszary aktywności inna zawartość merytoryczna...inna natura przeszkód do pokonania.. tu Gomułka był nieporadny a Gierek wprost przeciwnie...

  Dlatego Polsce potrzeba najpierw Gomułki który wyzwoli kraj spod żydowskiej okupacji a potem Gierka...

  Morawiecki nadał by się na "Gierka" (repolonizacja gospodarki to dobry kierunek) gdyby nie to że pracuje dla okupanta..
  ale Najpierw swoją pracę musi wykonać "Gomułka" nie sam ale razem z Narodem...na pewno będzie miał poparcie... gdy tylko będzie Polski bez przymiotnika katolicki (pozostawiając wiarę na boku ..)

  Wszystkie koncepcje "wolności" na bazie "Polak katolik" są w istocie koncepcją okupacji Polski przez inne centrum władzy, tej z Watykanu...

  Polska wojna to Polska bez dominacji czy to żydowskiej, niemieckiej czy watykańskiej.... Polska wolna to państwo a religijne .. a wiara to prywatna sprawa każdego obywatela...wierzący w wolnym państwa mogą utrzymywać swoje ośrodki kultu.... Państwu nic do tego... a kościołom nic do państwowych pieniędzy. Państwo powinno być neutralne wobec kościoła a kościół przestrzegać przepisów państwa.

  Czekamy na Gomułkę... niech odstawi ich od koryta władzy na wszystkich poziomach i płaszczyznach ... i pozwoli emigrować gdzie zechcą...lub zostać gdy zechcą... ale już jako zwykli obywatele a nie "nadzwyczajna kasta"
  oczywiście tych którzy dokonali zbrodni gospodarczych na naszym kraju należy rozliczyć ...Wolne państwo musi być sprawiedliwe...ale nie mściwe.
 • Polskie wojska w Iraku .. osiągnięcia.
  Relacja z Iraku Ciekawy filmik...warto wysłuchać.

  http://www.autonom.pl/?p=24472

  Kiedy zbrodniarze z Polski odpowiedzą za swoje zbrodnie. zarówno wykonawcy zbrodnie jak i zleceniodawcy (rozkazodawcy na różnych szczeblach)

  A za PRLu Irak był złotą żyła dla Polskiego eksportu.
  Za Solidaruchów Polska solidaruchów eksportowała do Iraku tylko zbrodnie, śmierć.

  Kolejny "kamyczek" do zbrodni solidaruchów przez Narodom świata.
  A jest jeszcze Afganistan, Ukraina.. i pewnie Libia...że o Syrii nie wspomnę.
 • @MacGregor 13:35:03
  W wolnej chwili obejrzyj piękny film rosyjskiego amatora. Tam nie ujrzysz garbonosych, tam są piękne twarze Słowian


  https://www.youtube.com/watch?v=wKPhimNEx7c

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031