Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1883 posty 2616 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

CZY SŁOWIANIE TO POTOMKOWIE REPTILIAN?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak doskonale wiemy Słowianie byli różnie nazywani przez inne ludy. Rzymianie nazywali ich Wandalami i Sarmatami, Persowie Lechitami i Scytami, natomiast Grecy Sauromatami.

Kluczowa dla naszych rozważań jest ta ostatnia nazwa. Mało kto wie, że słowo Sauromata składa się z dwóch członów z języka greckiego i łaciny, mianowicie jest to sauros (gr.σαῦρος) – gad, jaszczurka, oraz māter – matka (gr.μήτηρ). Zatem nazwa Sauromaci oznacza „z jaszczurzych matek” - nawet w języku polskim sauromacka kobieta to SauroMATKA (jaszczura matka)! Jak można się domyślić nazwa ta nie wzięła się znikąd. Po stopnieniu lodowca ok. 10000 lat temu, zahibernowane jaszczury zwane Reptilianami wyszły ze swoich podziemnych kryjówek i zaczęły kolonizację świata. Nie jest przypadkowym, że haplogrupa R1a1 występująca u indoeuropejczyków, a głównie Sauromatów (Lechitów) powstała ok. 10700 lat temu. Skoro nosicielami tej haplogrupy byli Sauromaci, to znaczy, że każdy ją posiadający jest potomkiem owych jaszczuroludzi. Kolejnym dowodem na gadzie pochodzenie Lechitów jest nazwa geograficzna terenu, który zamieszkiwali. Sauromacja, bo tak nazywali Polskę Grecy znaczy „jaszczurza macierz”, to z tych terenów jaszczury zaczęły swoje wędrówki i kolonizacje. Jeśli drogi czytelniku dalej nie jesteś przekonany, to może przekona cię fakt, że Sauromaci nosili tzw. karaceny, czyli zbroje łuskowe. Gady doskonale wiedzą, że ich łuski są najlepszym pancerzem. Kolejne dowody na poparcie mojej tezy znajdziemy w językach słowiańskich. Rosyjska nazwa Rosji, czyli Rasija (rus.Россия) to tak naprawdę zniekształcona nazwa perska, która w przeszłości brzmiała Saurija i odnosiła się ona do terenów zamieszkiwanych przez „jaszczurzą dynastię” (porównaj z perską nazwą dynastii Achemenidów – Hachamaniszija). Relikty po Reptilianach zachowały się też w języku polskim. Charakterystyczne dla naszego języka akcentowanie liter H, S i SZ to pozostałość po syczącym języku Reptilian, którym płoszyli wrogie konie podczas walki niczym husaria rzekomo skrzydłami przypiętymi do siodeł wiele wieków później. Na koniec prezentuję mój koronny dowód na gadzie pochodzenie Słowian. Jest to przedstawienie Sauromackiego jeźdźca na płycie grobowej z IV wieku n.e. odkrytej w Rzymie (obok płyty nagrobnej króla Leszka Awiłły IV).

 

Źródło: Sigillum Authenticum

 

KOMENTARZE

 • Haplogrupa R1a1, R jak reptylianie
  Przypadek? nie sądzę ...
 • O wczesnych reptylianach (Sauron, Saruman)
  pisze Tolkien w swojej trylogii
 • zapomniałem napisać, czy tekst jest poważny czy też prześmiewczy
  stąd nikt nie wie, jak ocenić :)
 • Kolejny trop:
  Związek Jaszczurczy ( Societas Lacertarum) założony w 1397 roku ...
 • :D Rozumiem
  Upał...daje się MakGrzegorzowi we znaki...
  Nie martw się, to przejdzie i wrócisz do siebie... Może wtedy uda Ci się poszukać nieco bardziej przekonujących argumentów na to, że żaden Lechistan nigdy nie istniał, a Polacy zeszli z drzew w 966 roku.

  (Ciekawe, czy zeszli z drzew żeby dać się ochrzcić, czy chrzczono ich na drzewach?)
 • @Lotna 13:13:43
  "Polacy zeszli z drzew w 966 roku" - pisałem sto razy, że to bzdura, ale upór niewieści jak w wierszu Mickiewicza "Golono strzyżono":

  U nas, kto jest niby chory,

  Zwołuje zaraz doktory;

  Lecz czując się bardzo słaby

  Prosi chłopa albo baby.

  Ci ze swego aptekarstwa

  Potrafiają i podagrze,

  I chiragrze, i głuchotom,

  I suchotom, i głupotom

  Radzić. A i u nich wszakże

  Nie masz na upór lekarstwa.
 • @Lotna 13:13:43
  przy okazji - chrześcijaństwo na terenach polskich (szczególnie Śląsk) datuje się co najmniej od czasów misji Cyryla i Metodego (w rycie co prawda słowiańskim), stąd nie było niczym nieznanym

  generalnie warto zobaczyć, jak chrystianizacja przebiegała w krajach ościennych (Wielkie Morawy, Czechy, Ruś, Skandynawia)
  Mi osobiście wiele wyjaśnia jej przebieg na Wyspach Brytyjskich (nie był to dla nas kraj ościenny,ale z racji zainteresowań znam ich historię zdecydowanie lepiej niż Niemiec czy Francji) - na Wyspach tez współistniało wiele religii, zaś szala przechyliła się na rzecz katolicyzmu po chrzcie króla Kentu

  naprawdę nie wiem, po co stale powtarzać to tyle nieprawdziwe co zupełnie niemądre zdanie o schodzeniu z drzew - naprawdę wygląda na traumę

  pozdr
 • Gadzie języki
  Proponuję czym prędzej udać się na daleką północ, skąd według Ciebie wypełzli Lechici-reptylianie, przyłożyć skroń do pierwszego napotkanego lodowca i czekać aż głowa ochłonie.
  I oczywiście uważaj, żebyś nie odmroził sobie ogona.
 • @Lotna 13:13:43
  jeszcze przy okazji:

  zdumiewające są przypadki wielkich imperiów, o których potem ślad wszelaki zaginął, weźmy cywilizację Mohedżo Daro (pół żartem ale i pół serio, pasowałaby na Wielką Lechię), ograniczone terytorialnie państwo Sumerów, potem Akadów.
  pamięć o Babilonie i Asyrii nigdy nie zaginęła, ale zobaczmy choćby takich Hetytów - imperium zagrażające swego czasu Egiptowi, a znikło zupełnie i już nie pamiętam sto lat temu zostało odkopane?

  nawet jeśłi jakaś "Wielka Lechia" istniała, to miałaby taki sam związek z nami, jak starożytna Tracja ze współczesną Bułgarią (państwo stworzone przez turkmeńskich najeźdźców, dośc szybko całkowicie roztopionych w słowiańskim substracie południowych Słowian).
  Na tle Bułgarii oraz przede wszystkim Rusi (elita wareska szybko zasymilowana ze Słowianami wshodnimi), państwo Piastów jest chlubnym wyjątkiem - naprawde nie mam najmniejszych kompleksów wobec sąsiadów z zachodu, wschodu czy pólnocy

  pozdrawiam serdecznie
 • @tańczący z widłami 13:41:37
  Nawet gdyby ten ogon odmroził, to i tak znowu odrośnie. Najważniejsze żeby ochłodził łebek.
 • @MacGregor 13:25:44
  Lorenco pisze do mnie Kochanowskim, Ty Mickiewiczem..., co się dzieje?

  Możesz mi wierzyć, albo nie, a z tego co widzę, to oczywiście nie wierzysz, ale słyszałam na własne uszy jak niejaki pan Grzegorz (nomen omen) wygłosił zdanie o schodzeniu z drzew w 966. Byłam zaskoczona kompletnym brakiem reakcji publiczności. Usiłowałam znaleźć to wideo, ale raz, że nie chce mi się słuchać powtórnie jego tasiemcowych wykładów, a dwa, bardzo możliwe, że film został usunięty, choćby z powodu tej wypowiedzi, bo nawet nie wszyscy katolicy uważają że byliśmy dzikusami przed 966 rokiem. Nie wymyśliłam sobie tego, ani, jako Polka, nie jestem pacjentem zakładu zamkniętego, jakby chciał dr nowopolski.
 • @MacGregor 13:47:42
  Dodaj do tego „Wielką Chazarię” też podobno mityczna, istniejąca na jednej mapie niewiadomego pochodzenia, a na dodatek rozbita w drobny mak przez Słowiańskiego wodza.

  Pozdrawiam równie serdecznie
 • @Lotna 15:20:54
  Może sam sobie zaprzeczam, ale przypadek imperium Hetytów świadczy o tym, że mogło istnieć rozległe imperium, po którym ślad zaginął i trzeba było prawie trzech tysięcy lat, by sobie o nim przypomnieć ;)
  W tym sensie istnienie jakiejś Lechii jest teoretycznie możliwe i rzeczywiście dzieje naszych ziem wciąż czekają na rozpoznanie.
  Tyle tylko, że trzeba to wszystko zrobić zgodnie z naukową metodologią, z uwzględnieniem ówczesnych realiów, a nie np. "idiosynkratyczną" metodą pana Bieszka.

  Przytoczona "satyra na leniwych turbo-chłopów" pokazuje, jak niebezpieczny i na jakie manowce może nas zaprowadzić brak intelektualnej dyscypliny (wywód reptylian od Sauromatów jest taki sam, jak wywodzenie Lechitów z zapisów biblijnych).

  Dla mnie przyznam się wielkim szokiem okazała się bardzo prawdopodobna hipoteza łącząca wędrówkę ludów około 1200 p.n.e. z upadkiem cywilizacji mykeńskiej (wnuk Agamemnona jako filistyński Goliat pokonany przez Dawida).

  Kto wie, jakie jeszcze czekają nas odkrycia - byle nie wylewac dziecka z kąpielą

  A juz dziwactwa typu "niech żyje związek Słowian" doprowadzają mnie do rozpaczy przez swoją anachroność (chodzi o próby wskrzeszania czegoś, czego zapewne nigdy nie było)

  pozdr
 • @Lotna 15:32:42
  "słyszałam na własne uszy jak niejaki pan Grzegorz (nomen omen) wygłosił zdanie o schodzeniu z drzew w 966"

  - no dobrze już, ale co ja jestem temu winien :)

  powiedział, to powiedział, złapać go i zmusic do odszczekania :)

  G. Braun nie miał oczywiście racji

  pozdr
 • @Lotna 15:37:07
  """Dodaj do tego „Wielką Chazarię” też podobno mityczna, istniejąca na jednej mapie niewiadomego pochodzenia, a na dodatek rozbita w drobny mak przez Słowiańskiego wodza"""""

  - o właśnie, też znakomity przykład imperium, o którym mało kto wie (poza historykami), choć oczywiście było to imperium efemeryczne (pojawiło się i znikło)

  Z drugiej strony nie wszyscy zdają sobie sprawę z historii Rusi Kijowskiej - uczymy się w podstawówce o wielkim sąsiedzie na wschodzie i potem nagle czarna dziura, pojawia się ni stąd ni zowąd jakas Litwa na milion km 2

  Tak przy okazji - gdyby nie unia z Polską, WKL byłoby taką samą historyczną kometa jak Wielka Chazaria i in.
 • @Lotna 15:32:42
  Taki przykład:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hunowie#/media/File:Huns450.png

  ten wykres pozakuzje przypuszczalny zakres terytorium kontrolowanego przez Attyle (450 n.e.)

  Jeśli tak, to gdzie byłą wtedy Wielka Lechia? Albo na pólnoc / północny wschód, albo mapa państwa Hunów jest błędna
 • nowy trop;
  Niektórzy to mają nawet nazwiska wskazujące na gadzie pochodzenie: Gadowski, Gadzinowski, Gadocha, itp. Do sekretnych kontaktów używają zapewne platformy internetowej Gadu Gadu.
 • @Nibiru 17:28:34
  Jeszcze Gadacz, Gadamer, Gaduła, nawet Gaddafi! ;)
 • Nie wiem czy tekst jest przesmiewczy czy na serio.
  Wiem jednak, że traktowanie tych rzeźb, rysunków i innych artefaktów z przeszłości prześmiewczo świadczy o ograniczonej percepcji i skąpej świadomości rzeczywistości takiej osoby. Świadectwa przeszłości są bowiem dowodem skomplikowanej przeszłości Ziemi , pochodzenia życia i rodzaju ludzkiego. Przeszłość ta ma się nijak do oficjalnych wersji zarówno religijnych jak i naukowych nam przedstawianych.
 • Ewolucja poglądów autora ?
  Do tej pory na wszelkie wspomnienia o WL autor reagował jedynie prymitywnymi bluzgami. Obecnie nadal ma to miejsce, ale pojawiają się też nieśmiałe komentarze typu :

  "W tym sensie istnienie jakiejś Lechii jest teoretycznie możliwe i rzeczywiście dzieje naszych ziem wciąż czekają na rozpoznanie."

  A tak z ciekawości zapytam, czy nie dziwi Pana, że w żadnym podręczniku historii dla szkół nie ma żadnej wzmianki o Bolesławie Zapomnianym, a 95% Polaków nie wie kto to był ?
 • @Lotna 15:32:42
  Lotna popieram Ciebie w tym wypadku, tak niestety nawiedzeni twierdzą, że przed 966 rokiem byliśmy dzikusami, małpami siedzącymi na drzewach.
  I to na poważnie.
 • @gotenks 20:44:04
  Polska przed rokiem 966 – Zakazana Historia

  Silne państwo polskie (WP: bardziej Lechickie. Lechia, Lęchia…) istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Dlaczego oficjalna historia ukrywa prawdę?
  Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mitu (powstałego całkiem niedawno, bo… w XX wieku), że Polska istnieje dopiero od daty chrztu. Czyli od 966 roku. A wcześniej? Z jednej strony mówi się nam, że osadnictwo Słowian zaczęło się aż 10.000 lat temu.
  A z drugiej strony – aż do 966 roku naszej ery – nic, zero, null, biała plama. Jakby żadnych struktur państwowych tam nie było.
  W takim razie, jeśli Słowianie byli, cytuję: “nieokrzesanymi dzikusami” bez własnego pisma, to czemu tych terenów nie zajęło Imperium Rzymskie, które przez wieki musiało się zadowalać co najwyżej wyprawami handlowymi na nasze ziemie? I to też w ograniczonym zakresie?
  Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim, a więc najbardziej zbrodniczą organizacją na świecie. Organizacją, która nie tylko błogosławiła inkwizytorów, ale także pobłogosławiła hitlerowskie tanki ruszające najpierw na podbój II RP a potem ZSRR (Cytat: “nowa wyprawa krzyżowa” – ówczesny papież).
  Cytat: “Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka.
  Ciąg dalszy : https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/08/29/polska-przed-rokiem-966-zakazana-historia/
 • @MacGregor 16:00:47
  Polska miała aż 14 królów przed 966 rokiem, historia kłamie!
  https://kefir2010.files.wordpress.com/2016/10/historia-polski-przed-966.jpg

  Powyższy obraz pochodzi z sanktuarium katolickiego w Częstochowie. Nie jest to więc żaden fejk ani przeróbka. Obraz pokazuje że przed 966 rokiem i Mieszko I, Polska miała aż czternastu królów. Co na to oficjalna historia?

  Wg niektórych interpretacji, państwo polskie pod nazwą Lechia istnieje od starożytności, i już tysiące lat temu prowadziło boje z Cesarstwem Rzymskim. Oficjalna historia przedstawia tereny Europy Północnej i Środkowej jako białą, pustą plamę aż do średniowiecza.

  Jednak pomija się fakt, że Rzym zawsze chciał podbić całą Europę aż po Bałtyk i Skandynawię. Wszak to stamtąd wracały karawany obładowane naszym bursztynem i innymi dobrami. Cesarstwo Rzymskie musiało się zadowalać jedynie wymianą handlową z nami.

  W IV wieku naszej ery stworzono religię chrześcijańską – bardzo destrukcyjny wirus mentalny, z którym zmagamy się aż po dziś dzień. Ponure dziedzictwo tej wiary łamiącej umysły, serca i dusze, wciąż tkwi wewnątrz miliardów ludzi jako wirusy mentalne, jako zraniona świadomość. Właśnie wtedy instytucję cesarza (imperatora) zmieniono na instytucję papieża.

  Prowincjom Rzymu dano dużo większą autonomię. Rozpoczęto systematyczny podbój, grabież i ludobójstwo Słowian. Ośrodek władzy imperialnej w Rzymie sprzymierzył się z Germanami – najpierw Karol Wielki i stworzone przez niego imperium, a potem I, II i III Rzesza niemiecka. Są teorie które głoszą, że kulminacyjnym momentem podboju i niszczenia nas, były wydarzenia z lat 1914 – 1956, gdzie zginęło ponad 100 milionów Słowian.

  Nie wiem na ile te teorie i interpretacje są prawdziwe. To wszystko niknie gdzieś w mrokach naszych pradziejów. Faktem możliwym do weryfikacji jest to, że Słowianie są znienawidzeni i niszczeni. Nasze kraje trzymana są krótko, tak, by narody żyły w biedzie, by ludzie byli biedni, ciemni, i nie mogli się rozwijać. Pensje 1350 zł brutto to nie jest żaden wolny rynek ani żadne prawa ekonomii. Ale jest to cyniczna i z premedytacją zaplanowana manipulacja mechanizmami ekonomicznymi.

  Poniżej mamy poczet królów Polski udokumentowany przez niemieckich historyków w roku 1864. Wtedy trwały zabory Polski. Mowa jest tam o dynastii która była przed Piastami – dynastii Lechów. Pierwszy król, Lech I Wielki, panował w latach 650 – 655. Zaś dynastia Piastów miała czterech królów przed Mieszkiem, czyli: Piasta, Ziemowita, Leszka I, Ziemiomysła.

  Poniżej wklejam listę królów Polski przed Mieszkiem I / 966 rokiem:
  Dynastia Lechów:
  Lech I: 650 – 655 – pierwszy udokumentowany król Polski
  Wizymir I: 655 – 695
  13 Wojewodów: 695 – 700
  Krakus I: 700 – 728
  Lech II: 728 – 750
  Wanda: 750 – 760
  13 Wojewodów: 760 – 770
  Leszek I / Przemysław (?): 770 – 804
  Leszek II: 804 – 810
  Leszek III: 810 – 825
  Popiel I: 825 – 830
  Popiel II: 830 – 869

  Dynastia Piastów:
  Piast: 860 – 884 – pierwszy król dynastii Piastów, nie był nim Mieszko I
  Ziemowit: 884 – 894
  Leszek I: 894 – 913
  Ziemomysł: 914 – 958
  Mieszko: I: 958 – 992
  Bolesław Chrobry: 992 – 1025

  I dalej wg oficjalnej historii, choć historia całkowicie usunęła Bolesława Zapomnianego Piastowicza, który sprzeciwił się Rzymowi i ponownie zaczął praktykować pogaństwo. Miała wtedy miejsce inwazja Czech i Niemców na nasze ziemie i pierwsze (?) ludobójstwo naszych przodków. Tak na serio chrześcijaństwo zostało przyjęte przez większość Polaków dopiero koło XVI, XVII wieku, w czasie inwazji i ekspansji jezuitów. Ich intrygi zostały uwieńczone rozbiorami.

  Największy rozkwit chrześcijaństwa na naszych ziemiach, wdrukowanie się w rdzeń naszej mentalności to dopiero… XIX wiek. Tak, dziewiętnasty wiek. To wtedy kształtowało się pojęcie narodu, narodowości, patriotyzmu. To wtedy rozpoczęła się era nacjonalizmów, zakończona wydarzeniami z lat 1914 – 1956, które nieomal doprowadziły do zagłady życia na Ziemi (wojny, ludobójstwo, Hiroszima i groźba użycia broni atomowej na szerszą skalę).

  Źródło: Die Theilung Polens in den Jahren 1773, 1793, 1796 und 1815 nebst einer Dynastien-Tafel der Könige von Polen und der Wiener Kongress im Jahre 1815, von F.V.S. Berlin 1864.
  Link do źródła: https://books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

  Autor: Jarek Kefir
  Za: http://alternews.pl/uncategorized/polska-miala-az-14-krolow-przed-966-rokiem-historia-klamie/
 • @lorenco 21:34:49
  „Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim”

  Oczywiście! Łatwiej w ten sposób utworzyć mit „prawdziwego Polaka” i „prawdziwego patrioty”, który obowiązkowo musi być katolikiem.
  Czyli - jeśli nie biegasz do kościoła, nie dajesz na tacę i nie uiszczasz innych opłat, przy okazji wysłuchując kazań z ambony, mających ukształtować twoją świadomość, także polityczną - twoja polskość i twoje szczere intencje jako patrioty są poddawane w wątpliwość.
 • Zmarzniety ogonek.
  Po pierwsze.
  Prezentowana tu jako dowód, wykuta w kamieniu figurka nie istnieje. To falsyfikat. W oryginale ten fresk to jeździec konny z głową rycerza. Zakłamujesz więc temat Grzesiu. Inaczej mówiąc jesteś kłamcą tematycznym.
  Po drugie.
  Pier**lisz od rzeczy. Chyba nie tylko mózg zamarzł ci na tej północy ale i wiotki ogonek.
 • @MacGregor 12:51:26
  "zapomniałem napisać, czy tekst jest poważny czy też prześmiewczy"

  Ja dopiero miałem czas przeczytać, ale śmieję się cały czas.
  5+

  A swoją drogą to zbroja łuskowa musiała być rewolucją militarną.
 • @MacGregor 16:00:47
  "ten wykres pozakuzje przypuszczalny zakres terytorium kontrolowanego przez Attyle (450 n.e.)
  Jeśli tak, to gdzie byłą wtedy Wielka Lechia? Albo na pólnoc / północny wschód, albo mapa państwa Hunów jest błędna"

  Mi się wykres nie wyświetla, ale wiem o co chodzi. W tamtych czasach jako mieszkańcy terenów dzisiejszej Polski nie byliśmy jeszcze Słowianami a przybyszami - Sarmatami, którzy mieli się dopiero pokojowo osiedlać i koligacić z rdzennymi mieszkańcami tych ziem (też nie Słowianami) niosac wyższa kulturę.
  Natomiast z Hunami jako Sarmaci byliśmy bardzo blisko spokrewnieni. Niewatpliwie byliśmy najbliższymi sojusznikami Attyli - na tyle że geograf łączył nasze terytoria.

  Po dziś dzień mamy najbliższy sentyment do braci Hungarów - z ich strony może nawet z większą wzajemnością.
  Mamy jeszcze trzeci naród z tej sarmackiej rodziny - jest wyższą kastą w pólnocnych Indiach.
 • @lorenco 21:34:49
  "“Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka".

  Niby co groźne? To jakaś bzdura, antypolska propaganda.
  Jeżeli te tereny które jednoczył Mieszko były powiedzmy Lechią, to był to twór panstwowy w skrajnej destrukcji.

  Na terenie tej Lechii bezkarnie grasowali "kupcy żydowscy", mile witani i chronieni przez lechckich władców, czy raczej nic nie znaczących kacyków. A to wszystko dlatego ze ci dostarczali im jakieś ciuchy, może i ozdoby dla panienek, (raczej nie broń), a zapłatę brali w niewolnikach, których kastrowali i podobnie jak kobiety zwłaszcza na nałożnice czy raczej n-te żony sprzedawali Arabom, którzy wciąż od paruset lat byli w ekspansji, już otaczali Europę, byli już w Hiszpanii.

  Mieszko I uratował nasz polski byt - i tu jego zasługa jest wiekopomna - stworzył Polskę pod hasłem: "Nigdy więcej niewolnictwa", Polske na fundamencie ludzkich wartości już uznawanych, ale i wspólnych z chrześcijańskimi.

  Automatycznie tereny na wschód stanęły przed Polską otworem, bo tam ta plaga branki ku niewolnictwu miała nie mniejszą skalę za sprawą Chazarów - wtedy już wyznawców religii żydowsko-talmudycznej, ale wciąż zbójów pod każdym względem.
  Oczywiście zdecydowanie wzmocnił i Europę - mogło się zacząć wyzwalanie Hiszpanii.

  To że później były antychrześcijańskie bunty, to były tylko bunty wzbudzane przez tych lokalnych kacyków, tych lechickich szamanów i kapłanów, lechicką oligarchię która wcześniej miała dobrze, a chrześcijaństwo ukróciło im ich zdradzieckie procedery.
 • @lorenco 21:40:55
  Ten Jacek Kefir to naprawdę podejrzana, ciemna postać. Już wielu w internecie się zastanawiało "Kim jest Jacek Kefir", jakoś nikt nie miał nic na jego obronę. To się wszystko kupy nie trzyma (choć o tych 100 milionach ofiar ludobójstwa Słowian w XX wieku to i ja w ostatniej notce pisałem - teraz jak widzę że on o tym też pisał to i ja już wątpię w tą liczbę)
 • @miarka 02:43:50
  Nie wiem Miarko, przedstawiłem artykuły w sprawie, że my przed 966 rokiem nie siedzieliśmy na drzewach i nie jest prawdą to, że misjonarze chrześcijańscy z drzew nas krzyżami strącali aby nas ucywilizować.
  Poza tym autor Kefir napisał:
  "Są teorie które głoszą, że kulminacyjnym momentem podboju i niszczenia nas, były wydarzenia z lat 1914 – 1956, gdzie zginęło ponad 100 milionów Słowian.
  Nie wiem na ile te teorie i interpretacje są prawdziwe."
  A czy ktoś to zbada, czy to prawda?
  Najważniejszy jest holokaust i choćby ktoś miał takie badania, najważniejszy jest holokaust żydów a nie gojów.
 • @miarka 02:29:47
  „zapłatę brali w niewolnikach, których kastrowali i podobnie jak kobiety zwłaszcza na nałożnice czy raczej n-te żony sprzedawali Arabom,”

  Można wiedzieć, skąd masz takie wiadomości?

  Czytałam tego typu opinię i bardzo mi się to nie zgadza z tradycyjnym słowiańskim szacunkiem dla kobiet i dziewcząt, który jest właśnie słowiański, a nie chrześcijański czy katolicki. O czym wiem z doświadczenia i własnych obserwacji i żródeł żyjąc na tzw. zachodzie, gdzie kobiety tradycyjnie były obywatelami i osobami drugiej kategorii, bez względu na stopień pobożności społeczeństwa, co z pewnością przyczyniło się do rozpowszechnienia idei feminizmu. Dlatego też nie chce mi się wierzyć, aby Słowianie tak ochoczo oddawali w niewolę swoje żony, siostry i córki, czyli kobiety, które bardzo wysoko cenili.

  Poza tym, czy masz wiadomości na ten temat dotyczące ludności zamieszkującej Europę Zachodnią? Czy tylko Słowianie byli takimi zwyrodniała mi, którzy za paciorki przechandlowywali żydom członków swoich rodzin?
 • @miarka 02:43:50
  Jak już chcesz się czepiać autora, to przyczep się do również do alternews, bo stamtąd Jarek Kefir przedrukował artykuł
  http://alternews.pl/uncategorized/polska-miala-az-14-krolow-przed-966-rokiem-historia-klamie/
 • @Lotna 03:21:35
  "„zapłatę brali w niewolnikach, których kastrowali i podobnie jak kobiety zwłaszcza na nałożnice czy raczej n-te żony sprzedawali Arabom,”
  Można wiedzieć, skąd masz takie wiadomości?"

  Musiałbym specjalnie szukać. W każdym razie parę lat temu było publikowane dużo informacji na ten temat. Ci handlarze mieli swoje stałe bazy i byli chronieni przez lechickich dostojników. Owszem, bywali i tacy, co ich wykupywali i uwalniali, ale przeciw możnym i chronionym przez nich "kupcom" buntu nie było.
  Pisali o tym chyba i Nathanel, i Trybeus.


  "Czytałam tego typu opinię i bardzo mi się to nie zgadza z tradycyjnym słowiańskim szacunkiem dla kobiet i dziewcząt, który jest właśnie słowiański, a nie chrześcijański czy katolicki".

  Nie słowiańskim, bo u Rosjan, czy Ukraińców tego nie ma, a sarmackim. To nasi pradziadowie Sarmaci w swoim czasie ujarzmili Amazonki i pozakładali z nimi wzorowe rodziny, w których kobiety cieszyły się wyjątkowym szacunkiem.
  To w nawiązaniu do tych zasad mówimy o "Matkach Polkach" umiejących być moralnymi, gospodarnymi i samodzielnymi, wzorowo pilnującymi rodzin w czasach kiedy ich mężowie byli na wojaczce.


  "Poza tym, czy masz wiadomości na ten temat dotyczące ludności zamieszkującej Europę Zachodnią? Czy tylko Słowianie byli takimi zwyrodniała mi, którzy za paciorki przechandlowywali żydom członków swoich rodzin?"

  W zachodnich językach jest nawet słowo "slav" oznaczające niewolnika i niewątpliwie skojarzone ze Słowianami. Mogli z pewnościa być i niewolnicy z Zachodu, ale chyba rzadko. To zwłaszcza Słowianie byli w tamtych czasach w stadium skrajnej demoralizacji.
  Pogaństwo ma już to do siebie, że dostosowuje się do warunków otoczenia, za wszelką cenę.
  W tych warunkach chrześcijaństwo z jego wartościami duchowymi przyniosło Polsce zdecydowanie wyższą kulturę.

  Dlatego tak wielką zasługą Mieszka I jest integracja plemion słowiańskich w Naród Polski jako naród tych którzy szczególnie umiłowali wolność.
 • KOCHANI REPTYLIANIE!
  Widze, że wstrzeliłem się w sezonie ogórkowym z tematem.

  Tekst (skopiowany z funpage'a "Wielka Lechia to bzdura") jest oczywiście żartem, a raczej ironią, pokazującą, iż stosując pseudonaukowe metody "mędrców internetu" można udowodnić dosłownie wszystko.
  Autorem wielu tekstów krytycznych wobec pp. J. Bieszka czy P. Szydłowskiego jest bloger "Sigillum Authenticum"(młody historyk po UJ), który określa sie jako osoba niewierząca, a jego krytyka nie jest motywowana religijnie, a jedynie warsztatowo - polecam.

  dziękuję za ciekawe komentarze - zniosę wszystko, może z wyjątkiem celowego wprowadzania w błąd.

  Moge się mylić, ale jeśli poczet królów przedchrześcijańskich jest widoczny dla wszystkich zwiedzających Jasną Górę, to nie jest to raczej historia tajna, zaś Bolesław Zapomniany wcale zapomniany nie jest (sam czytałem o nim w powieści Karola Bunscha), co najwyżej w ogóle nie istniał, ale nie jestem mediewistą.

  Z dużą przykrością czytam komentarze wciskające mi jak cyganka dziecko w brzuch, jakobym był zwolennikiem tezy, że przez 966 Polacy bujali się na drzewach i nawet chrzest musiał być na tychże.

  Wielokrotnie cytowałem za "WL to bzdura":

  Imperium Lechickie to bzdura
  8 grudnia 2016 ·
  "Według naukowców Polacy zeszli z drzew w 966 roku".

  Dla wszystkich powielających te bzdury kilka faktów:

  * Najstarsze archeologiczne ślady Słowian na terenie Polski to kultura praska V-VII wiek n.e
  * Druga połowa VIII wieku - gród w Chodliku
  * 845 - Geograf Bawarski spisuje nazwy plemion słowiańskich zamieszkujących tereny dzisiejszej Polski i podaje liczbę ich grodów
  * 850 - gród w Kaliszu
  * W latach 865-869 powstaje gród w Gieczu
  * IX wiek - powstaje Płock, Kraków, Wiślica, Bródno, Łomża, Ostrów Tumski, Moraczewo
  * W latach 915–922 powstaje gród w Grzybowie
  * Lata 20 X wieku - Poznań
  * 940 - Gniezno
  * 960 - ekspansja państwa Polan na tereny Wolinian i Wieletów
  * 963 - pierwsza wzmianka o Mieszku I
  * 965 - Małżeństwo Mieszka I i Dobrawy

  Ale i tak w co drugim komentarzu jestem obijany zdechłym prosiakiem po ryju, że nie jest prawdą, jakoby przed 966 polacy bnujal sie na ogonach.
  Moim zdaniem musieli zejśc choćby w 865 żeby budować gród w Gieczu - nie sądzę, żeby po jego zbudowani spowrotem drapali sie na palmy, które zresztą u nas nie rosły.
  nie jestem G. braunem (mój przyszły prezydent!!!!), nie jestem klerem, watykanem, niemcem, żydem (na pewno????), nie jestem tez wielbłądem, choc niełatwo to udowodnić i dlatego upraszałbym pokornie, żeby się odwątplić ode mnie w kontekscie bujania sie na drzewach przed 966 - jak wołał złapany z uciętą głową polskiego sąsiada ukraiński rezun "ja nie winowat!!!!" - ja naprawdę nie winowat temu,co tam knują Niemce z Żydami w podziemiach watykanu w sprawie fałszowania polskiej historii przed 966.

  Tymczasem wyjeżdżam na ponad dwa tygodnie do Kraju tego, gdzie kruszynę chleba,więc póki co pozdrawiam i bez odbioru
 • @MacGregor 11:13:09
  nazwa funpage'a to "Imperium Lechickie to bzdura" - nie 'Wielka Lechia" - sorki za pomyłkę
 • @gotenks 20:44:04
  "w żadnym podręczniku historii dla szkół nie ma żadnej wzmianki o Bolesławie Zapomnianym, a 95% Polaków nie wie kto to był ?"

  - a ile procent Polaków wie cokolwiek o Romanie Dmowskim?
  Skoro jak sama nazwa wskazuje Bolko był Zapomniany, to nie dziwmy się, że mało kto o nim pamięta ;)

  A na poważnie - samo jego istnienie jest wątpliwe, choć o ile dobrze pamiętam występuje gostek w jednej z powieści Karola Bunscha

  Tak czy siak, nie jest tak, że ktoś dziś celowo i aktywnie 'zapomina' o tym Bolesławie

  pozdr
 • @MacGregor 11:50:26
  "nie jest tak, że ktoś dziś celowo i aktywnie 'zapomina' o tym Bolesławie"

  Przedstawił Pan swoją opinię. Ja mam odmienną. Pozdrawiam :)
 • @gotenks 20:44:04
  "Ewolucja poglądów autora ?
  Do tej pory na wszelkie wspomnienia o WL autor reagował jedynie prymitywnymi bluzgami" - chodzi zapewne o użyty przez red. Michalkiewicza termin (który jakoś zaczął żyć włąsnym zyciem) czyli "ubeckie rzygowiny"
  owe "rzygowiny" były użyte w specyficznym kontekście (np. strona internetowa "racja słowiańska" prowadzona jest przez osoby związane z "Faktami i mitami", ze specyficzną agenda polityczną w tle, tzn. celem nie jest prawda historyczna, ale walka z KK).

  Fantazmat WL rozbudził u mnie nigdy wczesniej aż tak nie odczuwane zainteresowanie wczesną historią naszych ziem - a przecież na półce od lat czekają na przeczytanie cudnie ilustrowane ksiązki przedwczesnie zmarłego Andrzeja Michałka o wszesnych Słowianach, musze tez gdzieś zakupić kronikę naszego Kadłubka.

  Archeologia musiała ostatnimi laty też poczynić jakieś ostępy, a ja wciąż jestem na etapie "Archeologii na wyrywki" Pawła Jasienicy (o ziemi rodzącej garnki)

  pozdr
 • @MacGregor 12:07:25
  My tu gadka szmatka, a pod Sandomierzem:

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30125%2Cneolityczna-osade-budowniczych-megalitow-odkryto-w-sandomierzu.html

  a zatem przodkowie nie siedzieli wcale na drzewach, jeno w megalitycznych, przytulnych mieszkankach ;)
 • @MacGregor 12:49:45
  Ajatollah pochodzi od "a ja to Lach" ... tylko, co z tego wynika?
 • Ironia autora uzasadniona chyba tylko lękiem
  nie wiem tylko lękiem przed czym? bo przecież nie przed tym że "starożytność Słowian" może podważyć dalszą ich historię taką jaka ona była.
  Co do Wielkiej Lechii nie wiem,nie spieram się,nie zabieram głosu.
  Nie wiem tylko co począć z dowodami na dodatek naukowymi.
  Nie będę udawać że wszystkie te http://s155239215.onlinehome.us/turkic/60_Genetics/Klyosov/Klyosov2012R1aDNA_AryansEn.htm argumenty rozumiem czy nawet nadążam śledzić ale jeśli autor https://en.wikipedia.org/wiki/Anatole_Klyosov tych naukowych dociekać powiada że 5.000 lat temu na terytorium Wschodnich Niemiec i Polski istniało niezykle prężne osadnictwo prasłowian wybitych prawdopodobnie w wyniku jakiś gwałtownych zdarzeń (prawdopodobnie wojny którą autor nazywa "pierwszą wojną światową" ) ,to jakie mam powody żeby zbyć to wzruszeniem ramion.
  W necie jest ździebko materiałów na ten temat i powiem że robią duże wrażenie.Nawet na zaklętych niedowiarkach.

  https://www.youtube.com/watch?v=u59taZFscYs

  https://www.youtube.com/watch?v=nSzIiAMpgss
 • @miarka 10:46:40
  „"„zapłatę brali w niewolnikach, których kastrowali i podobnie jak kobiety zwłaszcza na nałożnice czy raczej n-te żony sprzedawali Arabom,”
  Można wiedzieć, skąd masz takie wiadomości?"

  Musiałbym specjalnie szukać. W każdym razie parę lat temu było publikowane dużo informacji na ten temat.”

  To proszę poszukaj, byłabym wdzięczna.

  „Nie słowiańskim, bo u Rosjan tego nie ma.”

  Pierwsze słyszę, szczególnie jak chodzi o Rosjan. Nawet Rosjanie twierdzą inaczej. Z Ukraińcami mam natomiast kontakt niemal codziennie i to też się da odczć, no ale to są Ukraińcy ze wschodu, którzy bardzo silnie są powiązani z Rosją, choć nie czują się Rosjanami.
 • @MacGregor 12:49:45
  „a zatem przodkowie nie siedzieli wcale na drzewach, jeno w megalitycznych, przytulnych mieszkankach ;)”

  No to chwała Bogu, chociaż tyle ustaliliśmy na początek.
 • @Lotna 13:32:07
  na zgodę "Psalm rodowodowy" jacka Kowalskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=le5R6E1nffM

  Ku powieści tej nakłoń ucha, F C d A d C
  Ludu wierny mój, a posłuchaj F C d A d C
  I miej wiecznie przed oczami, F C d A
  Kimżeś między narodami: A d C F
  Patrz tam, gdzie Sarmacja jest żyzna, F B F g d
  Tam to była Twoja ojczyzna, d/g d/e d/f d/g d/a g F A7 d
  Gdzie przodkowie Twoi śmiali g F A d
  Z Rzymianami się ścierali. d C F
  Na paiżach Dunaj przebyli,
  Tam o złotą wolność walczyli,
  A Rzymianom dawszy baty,
  Wędrowali za Karpaty;
  Tutaj wtedy w lasach głębokich
  Żyły tylko gryfy i smoki,
  Krwawym wzrokiem wkoło toczył
  Człowiek z jaszczurczymi oczy.
  Zatem przodek Twój złożył zbroję,
  Skoro ujrzał dziedzictwo swoje
  I szczęśliwy już Sarmata
  Szablę z pługiem chętnie zbratał;
  Zaraz potem ochotnie zniża
  Kark swój hardy przed znakiem krzyża,
  W czym wiadomość jest doniosła,
  Że kobieta krzyż przyniosła.
  Potem przyszedł ów wiek żelazny,
  Kiedy liczne odparł najazdy,
  Minął wiek karmazynowy,
  Kiedy wzięto go w okowy.
  A pobuntowana w okowach,
  Rozbiegła się dziatwa Lechowa;
  Resztę krwawym spiął wędzidłem
  Zdrajca, z azjatyckim bydłem.
  Ale jeszcze nie jest pobity
  Świetny okręt Rzeczpospolitej;
  Czasem we śnie widzę nagle,
  Jak rozwija świetne żagle,
  Hardym dziobem fale rozpruwa,
  Liczna, bitna załoga czuwa,
  Złoty sztandar podniesiony,
  Aż ocieram łzę, wzruszony.
  Republiko! gdzie się zataczasz, F C d A d C
  W jakie obce porty znów zbaczasz, F C d A d C
  A z ojczystej twojej strony F C d A
  Czyj dom będzie uczyniony? A d C F
  - Ja się zowę rzeką podziemną, F B F g d
  Bóg jest ze mną, orzeł nade mną; d/g d/e d/f d/g d/a g F A7 d
  Choć się skryję, to wypłynę, g F A d
  A bądź pewien, że nie zginę. Dis F B
 • @ikulalibal 13:18:28
  5.000 lat temu na terytorium Wschodnich Niemiec i Polski istniało niezwykle prężne osadnictwo Prasłowian wybitych prawdopodobnie w wyniku jakiś gwałtownych zdarzeń (prawdopodobnie wojny którą autor nazywa "pierwszą wojną światową"

  - ciekawe,ale wydaje się mało prawdopodobne, bo 5 tys lat temu to to początki ekspansji indoeuropejczyków (co samo w sobie jest określeniem głównie językowym)

  Rozpad wspólnoty bałto-słowiańskiej to powiedzmy 1500 pne.
  jełśi kultura trzciniecka to Słowianie, to najwcześniej rok 1900 p.n.e., czyli w sumie nie wczesniej jak 4 tys. lat temu, no ale nie mi osądzać

  pozdr
 • @ikulalibal 13:18:28
  "autor Anatole Klyosov tych naukowych powiada że 5.000 lat temu na terytorium Wschodnich Niemiec i Polski istniało niezykle prężne osadnictwo prasłowian ... to jakie mam powody żeby zbyć to wzruszeniem ramion."

  Wielka Ukra? Ma to tyle wspólnego z nauką co teoria płaskiej Ziemi.

  Tutaj jest pokazana ekspansja Indo-Europejczyków, proszę się popatrzeć
  na 3000 lat przed Chrystusem (5000 lat temu):

  https://www.youtube.com/watch?v=aQ283N_ZdKY
 • @Pedant 15:34:36
  Tu jest bardziej prawdopodobne a trochę przed naszą erą i w naszej erze poparte faktami historycznymi. A Wielka Ukra? Uropom już od dawna bije na mózg:)
  https://www.youtube.com/watch?v=ymI5Uv5cGU4
 • @Pedant 15:34:36
  Tu lepsze:
  https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
 • @Pedant 15:34:36
  //Tutaj jest pokazana ekspansja Indo-Europejczyków, proszę się popatrzeć
  na 3000 lat przed Chrystusem (5000 lat temu)://

  Bez urazy ale takich jutubowych filmików to nawet nie oglądam nie mówiąc już o czerpaniu z nich wiedzy.
  Główne atuty Anatola Klyosova to jednak jego niezaprzeczalny dorobek naukowy.
  Kwesta Wielkiej Lechii czy też genetyczna genealogia ludów indoeuropejskich interesuje mnie mniej niż średnio.Jeśli mnie coś w tej kwestii interesuje to właśnie fakt że facet o utrwalonej pozycji w świecie nauki pisze dość rewolucyjne prace i od kilku lat z wielkim sukcesem "broni" je przed szerokim a bywa że i eksperckim audytorium.
 • @Lotna 13:28:43
  "To proszę poszukaj, byłabym wdzięczna"

  Dobrze, poszukam, ale dopiero na czasie i wyęlę na PW. Rzecz w tym, że najpierw muszę sprawdzić swoje zapiski, bo wyszukiwarki ostatnio strasznie szwankują i praktycznie bez tytułu nic się nie znajdzie.

  "„Nie słowiańskim, bo u Rosjan tego nie ma.”
  Pierwsze słyszę, szczególnie jak chodzi o Rosjan. Nawet Rosjanie twierdzą inaczej. Z Ukraińcami mam natomiast kontakt niemal codziennie i to też się da odczć, no ale to są Ukraińcy ze wschodu, którzy bardzo silnie są powiązani z Rosją, choć nie czują się Rosjanami".

  Z moich obserwacji osobistych wynika że owszem, i jedni i drudzy są wobec najbliższych bardzo opiekuńczy, to i skarg może nie być na codzień, ale w chwilach refleksji są bardzo poważne.
  To typowi "panowie i władcy" o mentalności turańskiej, pasożyci i uzurpatorzy, a kobiety mają za nic.

  Jeżeli Słowianie w czasach przed mieszkowych byli tacy, to łatwo sobie wyobrazić, że nawet jak im na coś zabrakło to potrafili sprzedać rebionki. - A co mowa ich władze odgórne, typowa administracja podatna na korupcję...
 • @Lotna 13:28:43
  "To proszę poszukaj, byłabym wdzięczna".

  Jeden ważny artykuł znalazłem, całkiem świeży. Radzę skopiować, bo na Wolnych Mediach już jest zablokowany, więc może sięgnąć i tutaj.

  http://dzienniknarodowy.pl/slowianscy-niewolnicy-zydowskich-kupcow/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930