Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Jonny Daniels czy Frank Spula?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszyscy interesujący się polityką wydają się znać nazwisko nowej szarej eminencji przy najwyższych władzach Polski-Polin czyli mosadczyka Jonny Danielsa.

W swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja, mistrz Stanisław zastanawiając się nad „dziwnym interesem” pana prezesa (chodzi o nieoczekiwaną zmianę miejsc na stanowisku premiera) dywaguje m.in.:

niektórzy wskazują na jeszcze jeden trop, który rzuca pewne światło na ostatni „dziwny interes” pana prezesa Kaczyńskiego. Oto niedawno miała miejsce szabasowa kolacja u pana Danielsa, który z dnia na dzień wyrósł w naszym nieszczęśliwym kraju na szarą eminencję. Wśród polskich uczestników tej szabasowej kolacji był wicepremier Morawiecki, natomiast nie było pani Beaty Szydło. Jak tam było, tak tam było, ale jeśli ten trop ma znaczenie, to ciekawe, czy ten „dziwny interes” zakończy się podobnie, jak te pozostałe, utrwalając reputację pana prezesa Kaczyńskiego jako wirtuoza intrygi, który na końcu potyka się o własne nogi?

Drugi po młodym Wildsteinie apologeta ukraińskich rezunów z mediów Tomasza Sakiewki, niejaki Wojciech Mucha, wprost rozpływa się na łamach „Banderowskiej” nad nowym idolem:

Żydowski łącznik. Doświadczony gracz. Sylwetka Jonny’ego Danielsa

W zasadzie to już nie muszę nawet odwiedzać Świątyni Holokaustu (MHŻP Polin) w Warszawie, żeby zrozumieć, iż tak jak bez niepodległej Ukrainy nie ma wolnej Polski [dlatego Polska istnieje dopiero od 1991 roku i tylko takie szwajne jak mistrz Stanisław mogą twierdzić, że Rzeczpospolita np. w XVI i XVII wieku była mocarstwem  właśnie dlatego, że żadnej niepodległej Ukrainy w tamtych czasach nie było], podobnie gdyby nie Żydzi, to zapewne do dziś bujalibyśmy się na ogonach [sam nasz koleżka Mieszko to tak naprawdę Mojsze Pierwszy].

W dobrych czasach dominacji michnikowszczyzny i profesora Geremka, coroczny, tygodniowy Festiwal Kultury Żydowskiej trwał przez przez 365 dni w roku (ewentualnie 366 w latach przestępnych), choć nawet wtedy nie było takiej ostentacji w święto Chanuki. Dzięki nie do końca dobrej zmianie wracamy do tamtych obyczajów z jeszcze większym zapałem (jak powiadają bladzi Angielczykowie – with a vengeance!)

Żydowski łącznik (wg określenia G.Brauna: st.sierż.sztabowy armii państwa położonego w Palestynie) nie pozostaje dłużny i tak jak po 11 listopada wyolbrzymił (jeśli zgoła nie wymyślił) i nagłośnił na cały świat jakieś marginalne ekscesy na MN (no ale o to wszak chodzi, gostek jest specem od PR, widać że zarówno białego jak i czarnego), tak teraz nie może się nachwalić nowego premiera, wskazując na najistotniejsze elementy exposé:

Za pejsbukiem:

Proud to be watching Poland’s Prime Minister Mateusz Morawiecki in his first major speech as Prime Minister speak of “unity with our Jewish brothers” and the importance of Holocaust memory and memorial, this is the beginning of a phenomenal opportunity for Poland to rebuild these bridges and ties with both the international Jewish community and under his stellar leadership improve the narrative and opinion of Poland around the world.

[Z dumą oglądam premiera Polski Mateusza Morawieckiego w jego pierwszym wystąpieniu jako premiera, kiedy mówi o "Jedności z naszymi żydowskimi braćmi" oraz o znaczeniu pamięci holokaustu i jego upamiętnieniu (?), to jest zapoczątkowanie fenomenalnej okazji dla Polski do odbudowy mostów i więzi z międzynarodową społecznością żydowską i pod jego doskonałym kierownictwem  na poprawę narracji i opinii o Polsce na całym świecie].

Po takiej laurce jakakolwiek krytyka pana premiera niechybnie podpadać będzie pod antysemityzm dużego kalibru.

A ja tymczasem chciałbym czego innego. Otóż jest nas Polaków na świecie ponad 60 milionów i chciałbym przede wszystkim w ramach ordo charitatis czyli porządku miłości poczuć związek z całym narodem ponad granicami, bez judaizowania na siłę. O ile tak jak wszyscy znałem imię zapasionego cwaniaka Jonny Danielsa, o tyle nazwisko prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej musiałem sobie wygooglac, bo nie miałem pojęcia, kto nim jest (zatrzymałem się na etapie nieżyjącego Edwarda Moskala). A czy nie powinno być akurat odwrotnie? A jakby tak zamiast gremialnych wyjazdów do Izraela polski rząd wyjeżdżałby na spotkania z KPA, może zamiast kolacji w myckach biesiadowanoby w przedstawicielami USOPAŁ-u? Od marca br swoje przedstawicielstwo w Warszawie ma AJC (Kongres Żydów Amerykańskich) – czyż nie słusznie zauważa Grzegorz Braun, że „patentowani patrioci” przeprowadzają takie dobre zmiany, za które poprzedni rząd zdrajców i folksdojczow zbierałyby zasłużone cięgi i dlatego nie śmiał? A czy jest w Warszawie przedstawicielstwo Polonii? Podobie wcześniej na Nowym Świecie w Warszawie swoje przedstawicielstwa (finansowane z polskiego budżetu) miały nazistowskie typy spod ciemnej gwiazdy z tzw. Euromajdanu, a w tym samym czasie AWPL Waldemara Tomaszewskiego nie tylko, że jest spuszczana w Polsce z brzytwy, ale raz po raz dochodzą do głosu polskojęzyczne kanalie wyzywające naszych udręczonych roadaków od „ruskich agentów” tylko dlatego, że trwają przy polskości i nie daja się zlituanizować.

W najnowszym wideo-felietonie (patrz ASME TV) mistrz Stanisław zwraca uwagę na fakt, iż wobec faktu znarowienia się „Adriana” prezes Kaczyński zaczyna się cofać przed coraz mocniej napierającymi Starymi Kiejkutami i dlatego szukając dodatkowego punktu zaczepienia sięgnął po parasol żydowski. Ale to przecie nie zmienia istoty problemu: czemu po parasol żydowski (czy na pewno skuteczny i ile Polska za niego zapłaci?) a nie parasol Polonii obu Ameryk?

 

A odpowiadając na tytułowe pytanie – mosadczyk Jonny Daniels czy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Franciszek Spula – a, to zależy od celu: czy jest nim Wielka Polska czy jeszcze większa Judeopolonia, z marzeń Michnika,Konstantego Geberta i niemieckiego sztabu generalnego. 

KOMENTARZE

 • Cała ta zamiana Morawieckiego za Szydło - to był tylko głupawy pijar prezesa,aby zapobiec sankcjom KE art.7 (opcja atomowa ).
  Ale Macron & Co. wzięli to za objaw [prezes pęka] słabości wodza spod Odessy i skopali tyłek nowemu premierowi.
  Tak jak zrobił Sarkozy & Co. w Lizbonie w 2007 z jego bratem ( i z nim samym - te telefony w trakcie obrad!).

  Premier Szydło była przynajmniej mistrzynią w PR - a tu chłopinę skopali,sponiewierali...

  No i teraz się wyjaśniło o co chodziło z tą zmianą.
 • @Seth 17:16:11
  Przepraszam, Macrom wystawia tyłek.. taka ma genderowa naturę..

  A poważnie.. kto na poważnie bierze cyrk marionetki??
 • @AUTOR
  Manipulujesz.. pisząc "Pan prezes" stajesz po jednej stronie..dobrze musi Wam płacić dojona zmiana, jak nagroda miesieczna w rządzie to więcej niż średnia krajowa..pensja..
 • @wk..ny 18:59:35
  Szekle, dolary czy tam inne PLNy odbierasz.. wiszac na drzewie będziesz tPLAny gak samo wyglądał.. obalono Polskę piastow.. Tak samo IV RP skończy..
 • Frank Spula jest prezesem firmy ubezpieczeniowej o nazwie PNA.
  Polish National Alliance (Polski Zwiazek Narodowy).Ani to zwiazek, ani to polska firma. Kazdy moze sobie tam polise na zycie wykupic. Roznego pochodzenia etnicznego sa pracownicy. Pod tym samym adresem znajduje sie Kongres Polonii Amerykanskiej, iluzorycznej organizacji na papierze, ktorej Frank Spula tez jest prezesem. Wplyw polityczny zaden na nic.W mym miescie jest Swedish Hospital, ktory ze Szwecja ma tyle wspolnego co ma z Polska wspolnego Frank Spula. Moze jedynie babcia Spuli byla Polka i piekla paczki na swieta.
 • @@@!
  Żydowska celebra w polskim sejmie. Czy zabrakło w Polsce wolnych synagog? [WIDEO] Z udziałem Marszałka Sejmu, ambasador Izraela w Polsce oraz przedstawicieli społeczności żydowskiej odbyła się w środę w Sejmie uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji święta świateł. Świece zapalili wspólnie Marek Kuchciński, gospodarz uroczystości, oraz rabin Shalom Dov Ber Stambler przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubavich Polska. – W Sejmie wspólne świętowanie Chanuki stało się już zwyczajem. Pięknym i jasnym, jak to święto rozjaśnione blaskiem chanukowych świec – powiedział Marszałek Sejmu, witając przybyłych gości. – Wierzę, że spotkania w Sejmie i Senacie odbywające się od lat w czasie ważnym dla kultury polskiej i żydowskiej świadczą o historycznych bliskich więzach łączących społeczność polską i żydowską zamieszkującą Rzeczpospolitą – kontynuował Marek Kuchciński.

  Rabin Shalom Dov Ber Stambler wyraził wdzięczność, że od wielu lat w polskim Parlamencie obchodzone jest święto Chanuka. W swoim przemówieniu zaznaczył, że światło to uniwersalny symbol dobra mądrości i tolerancji. – Dziś to światło płynie w świat z serca Polski, z polskiego Sejmu jako symbol jedności ponad podziałami wraz z najlepszymi życzeniami dla obu naszych narodów – podkreślił rabin Stambler. – Cieszę się, że z okazji tego święta spotykamy z reprezentacją całej Polski i wszystkich partii. Chcemy żyć z waszym narodem tak blisko, jak za dawnych czasów – uzupełnił były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Z kolei Anna Azari, obecna ambasador, stwierdziła, że to bardzo ważne iż w tak ważnym politycznym momencie – jakim jest exposé nowego premiera, możliwe było wspólne świętowanie Chanuki w Sejmie. – Nowy premier rozpoczyna od dobrych relacji między Polską a narodem żydowskim. To dobry początek naszego święta – powiedziała.

  Podczas uroczystości byli obecni także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek senior Kornel Morawiecki, zastępca Szefa Kancelarii Sejmu Adam Podgórski, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Współorganizatorem ceremonii było Centrum Żydowskie Chabad Lubawicz Polska.

  Od redakcji:
  Czy w Polsce zabrakło wolnych synagog, że żydowskie celebry zostały przeniesione do polskiego parlamentu? A może ta uroczystość miała wymiar symboliczny, a obrazki będą wędrowały po świecie przez następną dekadę? Czy kiedykolwiek w izraelskim Knesecie były odmawiane chrześcijańskie modlitwy? Kto pozwolił na to, by polski parlament był miejscem żydowskich celebr, skowytu żydowskich dzieci i tańców? Czy to świadome działanie mające na celu ośmieszenie polskiej polityki? Komu zależy na tak prymitywnej faworyzacji środowisk żydowskich w Polsce?


  https://youtu.be/Q2Smkc2W0aE

  Ps..Z powyższego wynika, że żydostwo czuje się w sejmie gospodarzem. No bo jakże może być inaczej, skoro w sejmie prawie wszyscy są żydami. Świętowanie Chanuka w tym miejscu pokazuje, że żydostwo opanowało Polskę i ostentacyjnie z tym się afiszuje, że cały nasz kraj jest ich własnością. Ale kara Boża, żydostwo, już się do was zbliża! Niewiele czasu wam zostało. Marek Kuchciński prowokuje symbolem szatańskiego zwodzenia w sejmie.

  https://twitter.com/MarekKuchcinski/status/940973609841037312

  A Polacy dalej śpią i szukają w tym wężu analogii do długości kadencji itd…Za 10 lat znów Żydzi będą nas okradać, opluwać, niszczyć krzyże i mordować, ale wtedy będzie już za późno na pobudkę, nie przy dzisiejszej technologii. Co nam zaoferuje żydowski rząd za 10 lat, program „uzbrojony dron+ na każdego Polaka”? Paweł Jędrzejewski: Chanuka, czyli wieczny konflikt

  http://www.fronda.pl/a/pawel-jedrzejewski-chanuka-czyli-wieczny-konflikt,103925.html

  Satanistyczny żyd rabin Menachem Mendel Schneerson z sekty Chabad Lubawicz wydaje rozkazy marionetce Benjaminowi Netanyahu

  https://youtu.be/MXC6vFalKTM
 • @wk..ny 18:59:35
  Weź i nie wk..wiaj - wszystko co piszę, piszę w czynie społecznym i kosztem własnego czasu (korzystając z infrastruktury informatycznej finansowanej przez p.Oparę) i zarzucanie mi, iżbym od kogokolwiek miał pobierać jurgielt jest co najmniej nie fair.
  beneficjentów dobrej zmiany szukaj np. w wPolityce

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829