Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Gardzę PiS-em.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez ostatnie kilka dni łudziłem się, że PiS otrzeźwiał w sprawie UPA-iny, nawet jeśli jedynym źródłem tego otrzeźwienia była opinia amerykańskich Żydów.

 Taka jest już bowiem w Polin (= tu odpocznij) kolejność dziobania, że miliony Polaków, w szczególności Kresowian, są daleko daleko za braćmi strasznymi (nie przejęzyczyłem się: braćmi strasznymi, nie starszymi).

No ale po raz kolejny okazało się, że kierownictwo PiS-u pogrywało z nami najzwyczajniej w durnia:

PiS po raz kolejny blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu. Ten punkt spada z porządku obrad 51. posiedzenia Sejmu RP - poinformował na Twitterze poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

 

Polityk ocenił, że zmiana w relacjach z banderowską Ukrainą pozorna. "Nadal deszcz pada, a nie plują na nas. Giedroyć i Geremek jest dumny z PiS!" – ocenił Tomasz Rzymkowski. W rozmowie z DoRzeczy.pl, poseł wyjaśnił, że otrzymał taką informację od marszałka Stanisława Tyszki, który uczestniczył w konwencie seniorów. Powodem wycofania z porządku obrad projektu ustawy ma być niepsucie relacji z Ukrainą przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w tym kraju.

Przypomnijmy, że na rozpoczynające się dziś posiedzenie Sejmu zaplanowano drugie czytanie projektu ustawy klubu Kukiz'15 zakazującego propagowania w Polsce banderyzmu i podważania zbrodni ludobójstwa na Wołyniu. Projekt został złożony dokładnie rok temu i do tej pory znajdował się w tzw. zamrażarce sejmowej.

 

Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/46546/Rzymkowski-PiS-po-raz-kolejny-blokuje-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu.html

Grafika wprowadzająca przedstawia Ukrainę srającą na Polskę, ale to nie jest prawda – Ukraina, UPA-ina czy jak ich tam zwał to zaledwie sztuczny konstrukt polityczny nie mający żadnego umocowania w rzeczywistosci, to żerowisko różnej maści złodziei i super-złodziei-grandziarzy, zwanych dla niepoznaki z cudzoziemska oligarchami oraz najzwyklejszych opryszków i degeneratów typu parchaty sektor czy Azow.

Na Polskę i na Polaków sra zupełnie kto inny – ciamajdowaty i jak widać chyba mało rozgarnięty Adrian oraz konsekwentnie realizujące bynajmiej nie Międzymorze, ale żydowską koncepcję UKR-POL-u ścisłe kierownictwo PiS-u.

Nigdy więcej.

PS

Jestem wściekły na siebie, bo tak naprawdę to jeszcze do dzisiaj wierzyłem w dobre chęci PiS-u. Jak mawiają moje Bladawce ( czyli Angielczykowie): NO FOOL LIKE OLD FOOL czyli nie ma smutniejszego widoku nad starego durnia a ja widzę go w lustrze.

KOMENTARZE

 • Przed chwilą (8 listopada) Tomasz Rzymkowski zabrał głos w Sejmie ws. skandalicznej decyzji PiS-u.
  https://youtu.be/INn3fFnaA9k
 • Po dzisiejszym występie i poprzednich..nie Pan jeden!!ok.3mln Polaków Kresowian także.
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • @trojanka 16:10:08
  Szkoda pisać , kości przodków gdzieś tam w polu leżą , a niedojdy jak zwykle. Nihil novi . https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk
 • pisuary to takie same śmiecie jak popaprańcy czy inny polityczny motłoch.
  Wiadomo, popaprańcy mieli technikę niszczenia Polski otwarcie. Pisuarnaiki robia to jakby w stylu kuronia czy kwaśniewskiej (pierwszy był świetym bo dawał wygłodniałym Polakom zupy; druga była święta bo dawała wygłodniałym i schorowanym dzieciom pomoc; mogli być świeci za pół darmo bo wcześniej doprowadzono Polaków do nędzy). Dziś tak samo, pisuarniaki stają się świętymi bo dali +500 i inne ochłapy dla wygłodniałego, doprowadzonego do nędzy narodu. Taka strategia. Doprowadzić do nędzy, dać ochłap i czekać na uwielbienie.
  A faktycznie sprawy zasadnicze nie zostały zmienione. Banderyzm kwitnie, Ukraińcy buszują w Polsce i dostają socjal i emerytury, pryskanie chemią z samolotów trwa w najlepsze, szczepienia idą pełna parą, upozorowane leczenie trwa, itp).
 • @Repsol 16:21:10
  Polecam niektórym, co biorą diety i pensje z naszych podatków, komentarze Polaków pod wpisami!!
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • @Andron 16:24:06
  Tu dla śmiechu a raczej zadumy i decyzji przed głosowaniem do samorządów!
  http://polskaracja.com/polska-uderza-piescia-ukraina-upa/

  Dobrze jest robić sobie spisy tych na któprych się NIE zagłosuje NIGDY!!
  Własnie dlatego po takich występach jak tez dzisiaj w Sejmie,co raz pojawiają się w zachodniej prasie i wypowiedziach..."polskie obozy ".
 • Msze niedokończone, dedykacja dla posłów SejmuRP.
  https://youtu.be/GsKBAhbG89g
 • Wyjaśniło się co stoi za zapowiedzią zmiany polskiej polityki względem Ukrainy !
  Nagła zmiana polskiej polityki względem Ukrainy wszystkich mocno zaskoczyła. Ledwie dwa tygodnie po tym, gdy szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski, oświadczył, że sojusz z Kijowem jest bezwarunkowy i strategiczny dla Polski, nagle nastąpił nieoczekiwany zwrot naszej polityki i pojawiły się warunki z naszej strony. Tajemnica ta chyba została właśnie wyjaśniona.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyjasnilo-sie-stoi-zapowiedzia-zmiany-polskiej-polityki-wzgledem-ukrainy-2017-11
 • Podpisz petycję!!
  http://www.citizengo.org/pl/70903-petycja-do-parlamentu-europejskiego-i-komisji-europejskiej-w-sprawie-gloryfikowania
 • ŻĄDAMY USTAWY O LUDOBÓJSTWIE POLSKIEJ LUDNOŚCI NA KRESACH WSCHODNICH II RP, DOKONANYM PRZEZ UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW Z OUN-UPA
  ŻĄDAMY USTAWY O LUDOBÓJSTWIE POLSKIEJ LUDNOŚCI NA KRESACH WSCHODNICH II RP, DOKONANYM PRZEZ UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW Z OUN-UPA


  http://citizengo.org/pl/45807-zmiana-na-pomniku-ludobojstwo-na-kresach-na-ludnosci-polskiej-zostalo-dokonane-przez
 • Poroszenko zarządził NADZWYCZAJNE SPOTKANIE KOMITETU KONSULTACYJNEGO PREZYDENTÓW UKRAINY I POLSKI
  https://ru.tsn.ua/politika/poroshenko-iniciiroval-provedenie-chrezvychaynogo-zasedaniya-konsultacionnogo-komiteta-prezidentov-ukrainy-i-polshi-1033945.html

  http://gordonua.com/news/politics/poroshenko-sozyvaet-konsultacionnyy-komitet-prezidentov-ukrainy-i-polshi-chtoby-snyat-napryazhennost-mezhdu-stranami-216349.html

  http://rusnewstoday24.ru/uploads/posts/2017-11/1510156298_poroshenko-sozyvaet-chrezvychaynoe-zasedanie-komiteta-prezidentov-ukrainy-i-polshi.jpg
 • @trojanka 16:27:01
  Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: "Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta". Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą krzyczał Tomasz Rzymkowski z sejmowej mównicy. Z czego wzięło się tak duże zdenerwowanie posła ruchu Kukiz’15? Po równo roku od zakończenia prac w komisji PiS zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu projekt ustawy o penalizacji propagowania banderyzmu. Wycofanie wspólnego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Kukiz’15 dot. nowelizacji ustawy o IPN. Ta ustawa zakładała penalizację banderyzmu i ochronę godności narodu polskiego na świecie tłumaczył Tomasz Rzymkowski. Poseł tłumaczył, że projekt został w komisji przegłosowany głosami wielu ugrupowań, w tym rządzącego PiS. Jak długo będziemy ulegać narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? W 1990 roku polski parlament potępił operację „Wisła”. A nie jest w stanie do chwili obecnej wprowadzić do swojego porządku prawnego regulacji, która będzie penalizowała banderyzm, zbrodniczą ideologię, która kładzie się cieniem na relacje między naszymi narodami mówił Rzymkowski. Jeżeli nie powiemy jednoznacznie, że banderyzm jest zły, to nie oczekujmy tego od naszych sąsiadów powiedział. Wyraźne zdenerwowany poseł przypomniał o najczarniejszej karcie historii naszego wschodniego sąsiada. Dla Ukraińców bohaterami są m.in. bandyci z SS Galizien. Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów, polskiego prezydenta. To jest skandal. Jak długo będziemy to tolerować? pytał Rzymkowski. Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą. Naszych bohaterów z Armii Krajowej, z Narodowych Sił Zbrojnych porównują z bandytami z OUN/UPA. Jak długo będziemy znosić te upokorzenia? powiedział poseł Kukiz’15.

  https://youtu.be/jL1_tMpEOmI
  Ps...Brawo panie Rzymkowski. 100% poparcia! Głos pana Rzymkowskiego to głos większości Polaków w tym i mój, mojej rodziny z Kresów. Czy taki rzekomo wspaniały strateg jak Jarosław Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z tego, że popiera hitlerowskie państwo ? czy są w PiS posłowie którzy zdają sobie sprawę z tego, że przegrali wybory, że odwrócili się nawet ci którzy zawsze na nich głosowali, czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że sprowadzając wielomilionową wrogą mniejszość niszczy nasze państwo ? Czy wiecie co mówią ludzie w firmach gdzie kraińców jest kilkadziesiąt procent ? Czy wiecie, że zamiast słowa patrioci, używa się wobec PiS słowa ZDRAJCY ? Brakuje słów dla takiej podłości i głupoty. A w polskich szkołach od tego roku oprócz języka ukraińskiego jest jeszcze historia Ukrainy. Poza tym na dzieci ukraińskie jest wyższa subwencja niż na polskie. Znaleźli banderowskie dokumenty a w nich instrukcje o zabijaniu Polaków!

  https://www.youtube.com/watch?v=5rJRkJyHocM
 • @trojanka 16:27:01
  Dlaczego Sejm zawiesił prace nad ustawą penalizującą propagowanie banderyzmu? Ma to być gest dobrej woli wobec prezydenta(sic!) Marszałek Sejmu zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu nowelizację ustawy o IPN, która m. in. wprowadzała penalizację propagowania banderyzmu na terenie Rzeczpospolitej. Jak ustalił portal wPolityce.pl decyzja ta ma być gestem dobrej woli Prawa i Sprawiedliwości wobec prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent wybiera się z wizytą na Ukrainę. Obawiał się, że przy tak napiętych relacjach na linii Kijów-Warszawa nowelizacja ustawy mogłaby doprowadzić do zablokowania wizyty lub uczyniłaby ją bezsensowną. PiS wykonało gest dobrej woli w stronę prezydenta. Za to teraz trochę obrywamy, ale nie chcemy dolewać oliwy do ognia mówi informator wPolityce.pl Sprawa zdjęcia nowelizacji z porządku obrad wywołała gwałtowne reakcje, w tym posła Tomasz Rzymkowskiego z Kukiz’15. To właśnie klub Kukiz’15 chciał wpisania zakazu promowania banderyzmu do ustawy o IPN.

  Ps..Lobby banderowskie ma się dobrze. Głupcy, co Wy robicie. Ten zdrajca winien odmówić wyjazdu na Ukrainę. PiS ogarnij się bo będzie niedobrze! Sejm nienawidzi ofiar i potomków ludobójstwa wołyńskiego. Kolejny raz polski Sejm podlizuje się ukraińskim banderowcom, którzy wymordowali ponad 220 tysięcy polskich obywateli. Wstyd i hańba. Kundelki. Piłsudskiemu prawie 100 lat temu nie udało się z Ukrainą. Teraz Kaczyńskiemu, PAD &consortes też chyba się nie uda. Kabaret co wyprawia ta tchórzliwa probanderowska banda. Cały czas okłamują Polaków, że teraz już będą twardzi i nie dadzą pomiatać Polską. I co ? ano gówno prawda. Ta wizyta to kolejny niewypał. Znowu uległość wobec Dudy? Banderowcy nie mieli takich skrupułów kiedy w ich parlamencie był Komorowski!!!! Przypomnijcie sobie głupcy!!!! Duda jedzie wąchać banderowskie onuce, bo tak nisko będzie się kłaniał...... życzę by "przyjęła" go Kompania Reprezentacyjna SS Galizien. Czy w geście dobrej woli Duda złoży wieniec pod kijowskim ponikiem S. Bandery? Jak długo jeszcze pisowcy będą lizać banderowcom tyłki? Na co liczy PiS, że Ukraińcy ustąpią! Pytam czy aby PAD wiezie w walizach kolejne kredyty dla rządu Ukrainy? A czy tępy minister żyd Łapiński zatańczy towarzystwu nader wesołego kazaczoka? Jak przełknie ślinę, no ma się rozumieć. Kolejna kompletnie bezsensowna wizyta PAD w których jak widać ma wprawę, oczywiście nic dobrego nie przyniesie bo taka Ukraina przynieść nie może nic dla Polski prócz dobrej miny do złej gry. Hm, wniosek może być tylko jeden. Do czasu powrotu PAD można spokojnie propagować banderyzm w Polsce. I prawie wszystko w temacie, tylko coś nie tak z dziadkiem prezydenta. Warto poszukać i poczytać. PiS- wy nie trochę obrywacie, wy mocno za tę uległość obrywacie! Maliniak niech zostanie na UPAinie! Pasuje! Dudzie już nic nie pomoże. Od chwili jak zaczął bronić stary układ sędziowski już przegrał.
 • @trojanka 17:27:38
  Wicekonsul Polski nazwał Lwów polskim miastem. Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Łucku Marek Zapór nazwał ukraiński Lwów polskim miastem. Szef wydziału Rówieńskiego Muzeum Krajoznawczego Igor Marczuk napisał o tym na swoim Facebooku. Według niego Zapór wydał takie oświadczenie podczas okrągłego stołu w Rówieńskim Muzeum Krajoznawczym. Ukraińscy historycy oświadczyli, że Polska w latach 1919-1920 zdobyła część terytorium Ukraińskiej Republiki Ludowej, a tak zwany „eksperyment wołyński” (polonizacja na Wołyniu) był skierowany na umocnienie polskiej władzy na Ukrainie. W odpowiedzi na takie oświadczenie Zapór wstał i powiedział, że ukraińskie państwo w tym czasie nie istniało, Lwów to polskie miasto, a współczesną analogią do słów ukraińskich historyków może być stwierdzenie, że Ukraina w podobny sposób okupowała Krym i Donbas. Później Zapór skomentował swoje oświadczenie gazecie „Wołyń24”, wskazując, że nie zgadza się z oświadczeniem ukraińskich historyków. „Powiedziałem, że nie można mówić o okupacji, ponieważ okupacja to zajęcie przez jedno państwo części drugiego. Powiedziałem, że w 1918 roku Lwów był polskim miastem. Wiadomo przecież, że w tym czasie większość ludności Lwowa stanowili Polacy”.

  Ps..Brawo za odwagę. Zapór ma rację. Nie można okupować nieistniejącego państwa. Lwów w owym czasie był polskim miastem. Zatem to obecna Ukraina jest okupantem, ponieważ zajmuje terytorium zagrabione Polsce przez Stalina. I mamy jasną i klarowną odpowiedz w sprawie Krymu im Donbasu ! Lwów zawsze był i będzie Polski. Ukry nie są sąsiadami Polski bo takie państwo nie istnieje dla Polaka, nie istniało i nie będzie istnieć. Wypędzić ich za Zbrucz a Kresy zasiedlić Polakami z Polski i zagranicy. Stalin wypędził Polaków, teraz czas na powrót do normalności. Ukraińcy zamiast dziękować Rosji za kraj który dostali za friko od Stalina a potem Jelcyna, walczą z Rosją, taki to wdzięczny naród.
 • @trojanka 18:19:07
  Bundeswehra przygotowuje się do rozpadu UE i ćwiczy scenariusz wojny z Polską! „Der Spiegel” dotarł do utajnionego raportu niemieckiego ministerstwa obrony, z którego wynika, że niemiecka armia przygotowuje się do ewentualnego rozpadu Unii Europejskiej i konfliktu pomiędzy jej dotychczasowymi zachodnimi i wschodnimi członkami. Raport „Prognoza strategiczna 2040” powstał w lutym i zakłada m.in. wariant „Zachód kontra Wschód”. Według tego wariantu kilka krajów Europy Środkowo-Wschodniej wyłamuje się z UE i zakłada swój własny Blok Wschodni, który dostaje się w orbitę wpływów rosyjskich i staje się wrogiem Niemiec. W świetle takich założeń słowa niemieckiej minister o wspieraniu „zdrowego, demokratycznego oporu młodego pokolenia w Polsce” nie brzmią już tak niewinnie, jak chciałaby to przedstawić niemiecka dyplomacja. Inny wariant wojenny ćwiczony przez Bundeswehrę to „Wielobiegunowa Konkurencja”. Zakłada on „wzrost ekstremizmu” w Europie i podejmowanie przez dotychczasowych członków UE „prób szczególnego podejścia do rosyjskiego modelu kapitalizmu państwowego”. Inne scenariusze również zakładają, że państwa europejskie odrzucają globalizację i idą drogą „kapitalizmu państwowego”, co ma spowodować rozpad UE i zagrożenie dla Niemiec. Jak widać, koncepcja niemiecka zakłada, że rozpad Unii Europejskiej jest wielce prawdopodobny, a jeśli do niego dojdzie, Niemcy będą walczyć z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Skoro Niemcy nie przewidują możliwości, w której Międzymorze traktowane jest jak partner, a nie jak wróg, to znaczy, że naprawdę trzeba się zbroić.

  Źródło: express.co.uk


  PS...Ciekawe kto zaplanował te ćwiczenia. Przecież armia niemiecka nie sztabu generalnego. To chyba mają na myśli Kalifat Niemiec. A co na to NATO, UE i lewactwo? Przecież to czysty rasizm i mowa nienawiści. Słyszałem przepowiednię, według której Niemcy zaatakują w niedalekiej przyszłości Polskę i wjadą aż do 1/3 kraju. Szczęście w nieszczęściu, że według przepowiedni Polska ma dać sobie z nimi radę i uciekną z podkulonymi ogonami szybciej, niż wjechali. Trzymam za to kciuki… Mam rachunki do wyrównania.
 • @trojanka 18:19:07
  Ujawniono tajny dokument niemieckiej armii. To sześć scenariuszy potencjalnych zagrożeń. Tygodnik Der Spiegel wszedł w posiadanie dokumentu, w którym planiści niemieckiej armii. Jego autorzy przewidują sześć możliwych scenariuszy, które mogą stanowić zagrożenie dla Niemiec i świata.
  Czego boją się Niemcy? Według autorów raportu najgroźniejszy dla Niemiec jest rozpad UE – albo jako powolny proces, gdzie kolejne państwa odchodzą jedno po drugim, albo jako natychmiastowa erozja unijnych struktur władzy. Ma to według nich doprowadzić do ogólnoeuropejskiego kryzysu. Niewiele w jego uśmierzeniu pomogą Stany Zjednoczone i ostatecznie sojusz pomiędzy Europą Zachodnią i USA zostanie zniszczony.

  Oczywiście jest to najgorszy możliwy – z niemieckiej perspektywy – wariant. Autorzy zauważają jednak, że wystarczy zahamowanie postępu integracji i kilka państw opuszczających UE na wzór

  Wielkiej Brytanii aby Europa przestała się liczyć na światowych rynkach.
  Niemcy boją się również tego, że państwa Europy Wschodniej i Centralnej, jak Polska, Węgry czy Słowacja, powołają coś w rodzaju własnej Unii – nazywanej przez nich Blokiem Wschodnim. Zjednoczenie wschodu i wyrwanie się spod wpływu UE może całkowicie przeorientować sytuację geostrategiczną Niemiec i obniżyć ich znaczenie polityczne.

  Ryzyko radykalizacji

  Niemieckie wojsko obawia się także napięć wewnętrznych i wzrostu ekstremizmu. Nie chodzi tutaj tylko o ekstremizm religijny i związany z nim terroryzm, ale także o wzrost znaczenia skrajnie lewicowych czy prawicowych partii i organizacji. Niemcy doskonale wiedzą z czym to się wiąże – nie tak znowu dawno temu lewicowy terroryzm Rote Armee Fraktion i podobnych grup był dla nich większym problemem niż obecny terroryzm islamski. Już teraz organizacje polityczne z obu stron barykady działają zdecydowanie brutalniej niż jeszcze dekadę temu, i nic nie wskazuje aby proces ten miał zahamować.

  Zagrożenie może też być natury ekonomicznej. Autorzy raportu zwracają uwagę na to, że w niektórych państwach EU może powrócić tzw. kapitalizm państwowy – system, gdzie pozornie wolny rynek jest pod bardzo dużą kontrolą państwa, jak dzieje się dziś w np. Rosji. Może to doprowadzić do protekcjonizmu gospodarczego poszczególnych państw i zahamowania globalizacji. Niemcy są trzecim największym eksporterem na świecie, a w zeszłym roku różnica pomiędzy eksportem a importem wyniosła rekordowe 310 miliardów dolarów. Zamknięcie granic dla towarów i narzucenie ceł oznaczałoby, że potężna niemiecka gospodarka przeżyłaby kryzys, który mógłby spowodować zawalenie się ich rozbudowanego systemu świadczeń socjalnych i spowodowany tym kryzys wewnętrzny.

  Niemieckie Ministerstwo Obrony zwraca uwagę, że ten raport ma funkcje czysto analityczne i nie wiążą się z nim żadne konkretne decyzje. Można jednak spekulować, że – podobnie jak dzieje się to w chociażby USA – posłuży on do planowania uzbrojenia, liczebności czy struktury armii.

  Sam fakt, że niemieckie wojsko przygotowało taki dokument jest poniekąd sensacją. Praktyka pisania tego typu analiz dotychczas była kojarzona raczej z państwami anglosaskimi, a niemieckie wojsko wolało unikać przewidywań geopolitycznych w tak szerokim horyzoncie czasowym, głównie z racji ich małej dokładności. Według Der Spiegel powodem zmiany podejścia niemieckich wojskowych mogła być aneksja Krymu przez Federację Rosyjską i wybuch wojny na Ukrainie, który zastał ich całkowicie nieprzygotowanych.
 • @trojanka 18:19:07
  Miarka się przebrała. Polska postawiła Ukrainie ultimatum. Warszawa wezwała Kijów do tego, by zaczął rozwiązywać problemy w ukraińsko-polskich stosunkach. I to nie prośba to rozkaz. Warszawa zrozumiała — Kijów ją wykorzystuje. Zrozumiał to polski szef dyplomacji Witold Waszczykowski po tygodniu spędzonym we Lwowie. O swojej oficjalnej wizycie opowiedział na antenie radia Trójka i zamierza ją zrelacjonować prezydentowi, który również wybiera się z wizytą na Ukrainę. Waszczykowski już wcześniej obiecał, że odwiedzie prezydenta od tej wizyty, ale teraz najwyraźniej będzie operować bardziej ważkimi argumentami. Tak, Polska zawsze była jednym z głównych adwokatów Ukrainy, która zajmuje niepoślednie miejsce w polskiej wojskowo-politycznej doktrynie potwierdza polski minister. Dlatego, mówi, Warszawa wytrzymywała antypolskie ataki ze ściśniętymi zębami. Ukraina takiego oddania jednak nie docenia i zachowuje się bardzo niefrasobliwie uważa, że Polska tak czy owak będzie ją wspierać, w szczególności w obliczu „strasznego" sąsiada zza wschodniej granicy. Ale miarka się przebrała. Napatrzywszy się na ukraińską arogancję, pan Waszczykowski oświadczył, że rosyjska agresja nie może usprawiedliwiać braku rozwiązań problemów w relacjach dwustronnych. A problemów zebrało się sporo, w szczególności w kwestii tego, kto wobec kogo ponosi winę. Waszczykowski już obiecał, że wprowadzi zakaz wjazdu do kraju tym, którzy ostentacyjnie noszą mundury dywizji SS-Galizien. A we Lwowie, do którego pojechał z oficjalną wizytą, potwierdził swoje stanowisko, odmawiając wizyty w Muzeum Pamięci Narodowej „Więzienie przy Łąckiego". Za powód posłużyły słowa dyrektora muzeum, który uważa, że w 1918 roku Polska okupowała Zachodnią Ukrainę. Zdaniem Waszczykowskiego Kijów nie chce dialogu z Polską, bo boi się, że ta narzuci mu swoją pozycję. I w ogóle do niczego nie jest gotów, najpierw powinien uporać się z własną historią, a dopiero potem szukać kompromisu z sąsiadami. I teraz zdaniem Warszawy najwyższa pora, by Kijów się zdecydował, czy budować swoją tożsamość na ideach UPA czy skupić się na nowych bohaterach typu Niebiańskiej Sotni czy żołnierzy walczących na Donbasie. Propozycja oczywiście dość dziwna: nawołując do odrzucenia ideałów jednych nacjonalistów, Warszawa pobudza Kijów do heroizacji innych, właśnie tych samych, którzy noszą mundury SS „Galizien" i którym niebawem zostanie zabroniony wjazd do Polski.

  Ps..Tak tak panie Waszczykowski, jak UPA mordowało Polaków to źle, jak UPA morduje Rosjan to dobrze. Czego oczekiwać od chorego antykomunistycznego rusofoba. Sytuacja jest nierozwiązywalna. Banderowcy wymyślili sobie tzw. "naród ukraiński", skądinąd pomysł Lenina. W wywiadzie dla Gazety syn założyciela UPA, Jurij Szuchewycz stwierdził że poza UPA Ukraina żadnej innej tradycji narodowej nie posiada. Musieliby się cofnąć do eposów Rusi Kijowskiej, zapominając że to przecież tradycja w prostej linii rosyjska. Będzie zgrzytanie zębów i awantury.
 • @trojanka 18:19:07
  Na dziś w Europie są dwa nowotwory do wycięcia czyli Niemcy i Upaina!
 • @kula Lis 67 18:31:41
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sa-pieniadze-dla-ukrainy-nie-ma-dla-polskich-niepelnosprawny,nId,2368385

  http://wolnosc24.pl/2017/02/17/polska-przekazala-ponad-30-mln-euro-ukrainie-na-wspolprace-rozwojowa/

  http://pitu-pitu.pl/2017/05/28/ukraina-ziemia-niczyja/
  fragmenty:
  Bandera, który nad Wisłą kojarzy się jednoznacznie źle, za naszą wschodnią granicą jest jedynym punktem odniesienia na mapie ku niezależności. Ojciec narodu spłodzonego we krwi. Obcej, ale tym bardziej pociągającej.

  Czy Polska w jakikolwiek sposób reaguje na tę sytuację? Mając w pamięci debatę sejmową nad uczczeniem ofiar rzezi, liczne wypowiedzi polityków starających się umieścić temat pod dywanem czy kompletny brak reakcji na antypolskie wystąpienia szefa IPN – raczej nie.

  Wspomniane przykłady mają jednak wymiar czysto symboliczny i nawet gdyby ich wektor został zwrócony przeciwnie, niewiele by wniosły, poza wymianą emocji.

  Kiedy jednak strona polska z podatków swoich obywateli sponsoruje wydawnictwa mniejszości ukraińskiej w Polsce, w których przeczytać można, że II RP szykowała planowany w najdrobniejszych szczegółach holocaust Ukraińców, prowadziła w stosunku do nich politykę segregacji rasowej, jakiej nie powstydziłby się sam Hitler, a działania UPA były jedynie odpowiedzią na szykany ze strony polskiej społeczności, sprawa zaczyna się komplikować.

  Tu nie mówimy już o działaniach symbolicznych, tylko o realnym wsparciu państwa polskiego dla historycznych kłamstw.

  Tymczasem Polska z całym swym autorytetem nie dość, że nie reaguje na takie sytuacje, bojąc się, że odebranie dotacji na wyżej wymienione rewelacje może doprowadzić do konfliktu na linii Kijów –Warszawa, ale wysyła na imprezy neobanderowców oficjalnych przedstawicieli w postaci marszałka senatu czy rzecznika praw obywatelskich, którzy z uśmiechami przyjmują antypolskie wystąpienia zebranych.

  Czy państwo, które nie reaguje na plucie na groby swoich obywateli, może być szanowane przez potomków oprawców, stanowić dla nich punkt odniesienia pozwalający na przemyślenie swojej przeszłości? Nie żartujmy.

  Państwo takie stać może się jedynie dojną krową, która jednak ze względu na swój potencjał – nieporównywalnie mniejszy od konkurentów w postaci Niemiec czy Rosji – jest dawcą traktowanym koniunkturalnie. I co lepsze, trudno stawiać to Ukrainie jako zarzut............................


  Pomimo że biskup Chomyszyn został błogosławionym Kościoła, jego postać nie jest dziś szeroko znana ani w Polsce, ani na Ukrainie.

  Szkoda tym większa, że na bazie jego analiz sprzed wojny można zacząć dyskusję na temat nacjonalizmu, jedności chrześcijan oraz pokojowego współistnienia.

  Tym bardziej szkoda, że wydane w zeszłym roku, odnalezione po dekadach zapomnienia, jego zapiski na ten temat – wydane pod tytułem „Dwa królestwa” – miast rozpocząć rzeczową dyskusję, wywołały na Ukrainie furię. Wydaną jak na razie jedynie po ukraińsku książkę miejscowe elity intelektualne potraktowały jako sfałszowaną i rozmijającą się z prawdą. Ich opór przed oddaniem miejsca prawdzie doprowadził do scen znanych dotychczas jedynie z nazistowskich Niemiec.

  Egzemplarze książki były masowo wykupowane z księgarń i palone, tak, żeby uniemożliwić zapoznanie się z jej treścią. I tu wracamy, niestety, do stanu ducha ukraińskich elit i będącego w ich intelektualnym władaniu pospólstwa.

  Tak jak w trakcie Majdanu, kiedy rozwścieczony tłum rozrywał na kawałki snajperów, czy krótko po nim, kiedy przez wsie i ukraińskie sioła przetoczyły się procesje byłych milicjantów na kolanach, rytualnie – jak to bywa wśród ludów dzikich – przepraszających za swą służbę dla byłego już kacyka, tak i w przypadku incydentów z paleniem książek czy obchodzonych hucznie kolejnych rocznic SS Galizien nikt, kto ma na Ukrainie znaczące nazwisko, nie zwrócił uwagi tłumowi, że być może ten powinien przemyśleć swoje postępowanie, żeby w przyszłości nie powtórzyć błędów przodków.

  Polska nie jest potęgą, a jej politycy starają się usilnie, żeby pomimo swego odwiecznego położenia i obecnej koniunktury geopolitycznej długo nią nie była.

  Nic więc dziwnego, że nikt, w tym najbliżsi sąsiedzi, nie traktuje jej poważnie. Trudno jednak oczekiwać, że ktokolwiek będzie nasz kraj tak traktował, skoro on sam pozwala sobie na pomiatanie pamięcią swoich obywateli w ramach nigdzie niesprecyzowanej polityki.

  Trudno mieć bowiem pretensje do Ukrainy, która nie ma najmniejszych nawet doświadczeń związanych z państwowością, że nie wie, jak poruszać się w skomplikowanej rzeczywistości struktur zaawansowanych intelektualnie i kulturowo, do których pragnie awansować.

  Ukraina potrzebuje nauczyciela. Niestety, nie znajduje go w Polsce, która miast być wymagającym ojcem ukraińskiej niepodległości, zachowuje się jak ciotka-klotka, to dając trochę pieniędzy na drobne wydatki, to karcąc wzrokiem, ale tak naprawdę pozwalając na wzrost przy jej boku niekontrolowalnego i pozbawionego wszelkich zasad pasożyta społecznego, którego okiełzanie może w przyszłości słono kosztować. Do bycia ojcem sama musi jednak wcześniej dorosnąć.
 • @kula Lis 67 18:39:23
  Dokładnie, myślę ża wielce żałosne są juz próby prymusowego, wymuszonego , narzuconego , niechcianego przez chyba jednak wiekszośc Polaków "zbliżenia".To raczej gwałt na Polakach, a nie miłośc!
 • @kula Lis 67 18:39:23
  Dokładnie tak.
 • @trojanka 18:48:16
  http://wmeritum.pl/pawel-kukiz-tlumaczy-dlaczego-polsce-pieniedzy-drogi-wypomina-rzadzacym-przekazanie-pieniedzy-ukrainie-wideo/191702

  http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/84867/rolnictwo-ukrainskie-embargo-to-przez-asf.html
 • @Andron 16:24:06
  Problem Ukraińców w Polsce jest znacznie ważniejszy od politycznych gestów w sprawie potępienia ludobójstwa.

  Czy czasem nie jest tak, że my,. Polacy, załapujemy się na 500+ jedynie przez przypadek, przy okazji przyznania dodatków Ukraińcom?

  Upozorowane leczenie to jeszcze ważniejszy problem.

  A już zupełnie nie do przyjęcia jest koncepcja przyznawania odszkodowań wojennych jakimś wyselekcjonowanym osobom, zamiast państwu, ku pożytkowi wszystkich.

  Miliony poległych, bez spadkobierców, obracają się w grobach.
 • @trojanka 16:32:28
  chyba zmarnujesz swój głos.
 • @kula Lis 67 18:21:00
  to PO wpuściła Ukraińców do Polski,

  a PiS tego nie zawrócił, bo już nie mógł.

  Jedyna nadzieja, wyprosić ich do Niemiec.
 • @trojanka 18:50:42
  Już nawet dla banderowskiego ponad siedemdziesięciotysięcznego pomiotu niedobitków operacji Wisła, z Olsztyna i okolic uruchamiają 2 loty tygodniowo do Lwowa do swych pobratymców. A wszystko w imię łączności rezunów z operacji Wisła z macierzą. Do każdego lotu dopłaca samorząd województwa, czyli my mieszkańcy. Lotnisko wybudowane ponad godzinę drogi od Olsztyna. Droga wąska, kręta, masa wypadków. Lokalizacja porażka. Olsztynianie latają w świat z Gdańska i z Warszawy.
 • @kula Lis 67 18:23:29
  właśnie po to są tutaj te jankeskie wojska
 • @interesariusz z PL 20:37:06
  Wiem.
 • Winniczek
  Lepiej późno niż wcale.
  Nie przejmuj się, MakGrzegorz, każdemu od czasu do czasu zdarza się zobaczyć taki widok w lustrze. Najważniejsze, że otrzeźwiałeś!
  https://youtu.be/-7UdGCdvk8E
 • @kula Lis 67 18:39:23
  Tak, ale najpierw problem Chasydów w Rządzie.
 • Marsz Orląt Przemyskich, Przemyśl!!.......
  https://www.facebook.com/patriotycznypsl/

  https://kresy.pl/kresopedia/orleta-znad-sanu/

  https://youtu.be/korl5esZcGw

  https://youtu.be/DMUTDRrSm0I
 • Po Żydach i po żydowskich rządach w IIIRP nie należy się spodziewać niczego innego
  .
  Zawsze będzie to antypolska, antynarodowa polityka. Cieszy, że przynajmniej niektórym otwierają się oczy i zaczynają właściwie postrzegać skrajnie syjonistyczny PiS i jego rządy.

  Nie zapominajmy jednak o antypolskiej roli i polityce żydo-katolickiego Kościoła i Episkopatu Polski wspierającego żydo-banderowski przewrót na Ukrainie.

  "Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie. To ciekawe, że rok 2013, który nie był łatwy w stosunkach polsko-ukraińskich, zakończył się takim optymistycznym polsko-ukraińskim momentem pojednania społecznego, wspólnego projektu rewolucji europejskiej na wschodzie Europy. Jestem bardzo wdzięczny Polakom. Dla nas, szczególnie katolików, Polska i rola polskiego Kościoła jest wzorem zaangażowania społecznego. Chciałbym przypomnieć rolę Kościoła w powstaniu „Solidarności” w Polsce, na początku procesu społecznej transformacji."

  za: http://wp.naszdziennik.pl/2014-01-09/0,mozemy-budowac-przyszlosc.html

  całość na: https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/09/17/cala-ta-syjonistyczna-zgnilizna/
 • @Rzeczpospolita 22:52:58
  Pamiętajmy także, że żydo-katolicki Kościół w Polsce popiera politykę żydowskiego reżimu od 1989r.

  W 2010r. żydo-katolicki Kościół celebrował pochówek syjonisty L.Kaczyńskiego na Wawelu i niemal jednocześnie hierarchowie wyśpiewywali w Warszawie Bogurodzicę następcy L.Kaczyńskiego, B.Komorowskiemu.
 • Przygotujmy sie na nowy Chernobyl na Ukrainie.
  Reaktory eksploatowane ponad limit zywotnosci, wadliwe amerykanskie paliwo, brak kasy na remonty.
  https://orientalreview.org/2017/10/16/get-ready-for-a-new-chernobyl-in-ukraine/
 • :))
  Następny co się obudził...

  Dopiero co skończyłem oglądać wywiad "Stokrotki" z P.Kukizem.
  (Do Kukiza mam pretensje o jego pląsy na Majdanie ale ostatnio zmądrzał)
  Ta ... usiłowała Pawła wpuścić w kanał ale jej nie wyszło, Paweł był szybszy.

  Te q... grają w jednej drużynie, zawsze o tym pisałem.
 • Nagonka na wicekonsula Polski w Łucku!!
  Vitold-Yosif Kovaliv udostępnił link.
  3 min
  DALSZY CIĄG AFERY WOKÓŁ TABLICY FELICJI KORZENIOWSKIEJ W KOŚCIELE FARNYM W OSTROGU
  Jednym z elementów eskalacji napięcia w stosunkach polsko-ukraińskich jest nagonka medialna na wicekonsula RP w Łucku p. Marka Zapora. Oprócz p. Marka Zapora obiektem ataku ukraińskich mediów jestem także ja. Przyczyną tego jest, że nasza parafia odsłoniła i poświęciła w kościele farnym w Ostrogu w niedzielę, 29 października 2017 r., tablicę memorialną poświęconą Felicji Korzeniowskiej – naszej parafiance, pielęgniarce szpitala w Ostrogu, żołnierzowi 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, która oddała swe życie za Ojczyznę w boju z Niemcami.
  Wygląda na to, że będę potrzebował prawnika lub adwokata. Krajoznawca Mykoła Bendiuk kontynuuje miotanie kłamstw i mi publicznie grozi. To już nie jest polemika na stronicach Facebook’a, ale napaść na mnie w telewizji. Robi to z coraz większym tupetem oraz pogardą dla Polaków i naszego szacunku dla przeszłości. Ściąga na siebie hańbę.
  https://youtu.be/8IXvBsAWeJY
  Nie jest to pierwszy atak wymierzony w moją osobę i parafię rzymskokatolicką w Ostrogu. Solą w oku dla neobanderowców jest istnienie naszego czasopisma „Wołanie z Wołynia” i wydawanie książek w ramach Biblioteki „Wołania z Wołynia”. Swego czasu zmieszano mnie z błotem za opublikowanie (wespół z ks. prof. Józefem Mareckim) wspomnień Obrońcy polskiej społeczności Ostroga przed bandami UPA o. Remigiusza Bolesława Kranca pt. „Z Ostroga na Kołymę” (Biały Dunajec 1998).
  Nasza parafia jest dyskryminowana m.in. przez to, że do dziś nie zwrócono nam na własność naszego kościoła parafialnego oraz wyposażenia kościelnego, które częściowo ocalało i jest w miejscowym muzeum krajoznawczym (chodzi tutaj przede wszystkim o dwie rzeźby Tomasza Oskara Sosnowskiego), wiele lat nie pozwalano nam, a następnie przeszkadzano w odbudowie plebanii. Wówczas fałszywe donosy pisali na mnie m.in. polonofobi Ołeksandr Bondarczuk i Wasyl Czerwonij.
  Poza tymi kilkoma napięciami nasza parafia ma dobre kontakty z miejscową społecznością, jak i innymi wyznaniami w mieście. Jesteśmy zbulwersowani zaistniałą sytuacją i nie chcemy być zakładnikami wielkiej polityki.
  ks. Vitold-Yosif Kovaliv
  vel ks. Witold Józef Kowalów
  Ostróg nad Horyniem, 9 listopada 2017 r.


  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/permalink/148498789120789/
 • @Fischer 22:07:29
  Zgadzam się w 100% dodałbym banderowskie pomioty z operacji Wisła.
 • Atak na portal KRESY.PL
  i na inne też!!
 • @trojanka 14:37:14
  Podobno awaria zasilania .Pzdr. https://niebezpiecznik.pl/post/ovh-padlo/
 • @trojanka 22:47:04
  Prezes IPN Ukrainy znów atakuje Polskę! Wiatrowycz: Nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza to "upamiętnienie czekistów". Prezes IPN Ukrainy Wołodymyr Wiatrowycz ocenił, że nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie na cześć obrońców osiedli polskich Wołynia i Małopolski Południowo-Wschodniej to „upamiętnienie czekistów”. Tablice poświęcone są żołnierzom walczącym z UPA.
  Na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie (miejsce obowiązkowych wizyt zagranicznych delegacji) pojawiła się tablica na cześć polskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach z UPA. Wśród tych, którzy zginęli na terenach Polski w walce z ukraińskimi powstańcami, najwięcej było przedstawicieli komunistycznej bezpieki napisał Wiatrowycz w czwartek na Facebooku. A więc od teraz w Polsce na szczeblu państwowym upamiętniani są czekiści wraz z tymi, którzy mają na rękach krew polskich patriotów czytamy. W środę sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk zapowiedział, że odsłonięcie tablic odbędzie się w najbliższych dniach. Tablice zostaną umieszczone z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Chodzi konkretnie o żołnierzy, którzy bronili lokalnej polskiej społeczności przed nacjonalistami ukraińskimi z OUN i UPA podkreślił Dworczyk. Upamiętnienie ma dotyczyć wydarzeń m.in. w Korytnicy (12 marca 1944 r.), Narolu (21-22 maja 1944 r.), Rzeczycy (2 czerwca 1944 r.) i Birczy (1945-46 r.). Między Polską a Ukrainą zaostrzył się w ostatnim czasie spór o traktowanie wydarzeń historycznych z lat II wojny światowej i okresu powojennego. We wtorek prezydent Andrzej Duda oświadczył, że oczekuje od prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki i premiera Wołodymyra Hrojsmana, że ludzie otwarcie głoszący poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce. Następnego dnia rzecznik Poroszenki poinformował, że w związku z napięciem w relacjach między Warszawą i Kijowem ukraiński prezydent inicjuje nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski. Polskę i Ukrainę od wielu lat dzielą zaszłości historyczne. Dotyczą one głównie różnej pamięci o roli Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, która w latach 1943-45 dopuściła się ludobójczej czystki etnicznej na ok. 100 tysiącach polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. O ile dla polskiej strony była to godna potępienia zbrodnia ludobójstwa (masowa i zorganizowana), o tyle dla Ukraińców był to efekt symetrycznego konfliktu zbrojnego, za który w równym stopniu odpowiedzialne były obie strony. Dodatkowo Ukraińcy chcą postrzegać OUN i UPA wyłącznie jako organizacje antysowieckie (ze względu na ich powojenny ruch oporu wobec ZSRR), a nie antypolskie.


  Ps...Ten osobnik powinien mieć zakaz wjazdu do Polski. Trzeba powiedzieć stop! W Polsce zaczyna szerzyć się ukraiński nacjonalizm, bardzo wrogi Polsce. Już działają ukraińskie grupy przestępcze. Wypadki samochodowe z udziałem pijanej dziczy z Ukrainy to codzienność. Nic od Ukraińców nie potrzebujemy. I odwrotnie- nic im nie sprzedawajmy (łącznie z gazem), nie wpuszczajmy ich do naszego kraju, tych którzy u nas są jak najszybciej wywalić. (łącznie ze studentami). Żaden Ukrainiec nie spełnia warunków ruchu bezwizowego - sprawdzać środki na pobyt i rezerwacje noclegów. Praca tylko na 6 m-cy. Zakaz osiedlania Ukraińców.
 • @kula Lis 67 15:49:54
  Jak najbardziej szlaban! I paru innych!
  ostanio został przez pijanego ukra pobity funkjonariusz Służby Granicznej!
  Chyba dopiero jak oberwie synek lub córeczka posal senatora, lub kogoś z polityków rządowych ,,,oprzytomnieją!
 • @trojanka 16:04:48
  „Żydzi, Lachy, Moskale to główni przeciwnicy niezależnej Ukrainy”. Były premier Ukrainy Mykoła Azarow oświadczył, że USA odtajniły dokumenty dotyczące zajęcia Ukrainy przez banderowców. Jak poinformował w Moskwie na konferencji prasowej były premier Ukrainy Mykoła Azarow, ukraińscy nacjonaliści, którzy doszli do władzy w wyniku zamachu stanu, są następcami hitlerowskich kolaboracjonistów, których po zakończeniu II wojny światowej przez dłuższy czas utrzymywały USA w celu walki z radziecką Rosją. „Nie ma żadnego faktu potwierdzającego, że UPA walczyła z Niemcami nazistowskimi. I oto teraz amerykańskie służby specjalne wreszcie odtajniły 12 mln dokumentów o tym, że służby specjalne USA przejęły pałeczkę służb specjalnych Niemiec nazistowskich i wzięły na utrzymanie tych, którzy uciekli na Zachód. Troszczyły się o nich, finansowały. I stworzyły na Zachodzie silny ruch, który teraz w gruncie rzeczy przejął władzę na Ukrainie. Dlaczego Amerykanie postawili na banderowców? W swoim czasie główkowałem nad tym. Dlatego że jest to jedyna organizacja wojskowo-polityczna, która otwarcie oświadczyła, że jest wrogiem Rosji. «Żydzi, Lachy, Moskale to główni przeciwnicy niezależnej Ukrainy»”.
  Ta ideologia nie napotkała w masach na żaden opór. Co więcej, te idee zaczęły się rozprzestrzeniać. Na Ukrainie jest 300 partii politycznych. Postawiono natomiast na banderowców podkreślił Azarow.
 • @trojanka 16:04:48
  W walce z bandziorami UPA poległo wielu. Trzeba o nich pamiętać. Wielu bandziorów UPA uciekło i znalazło schronienie w Niemczech, Kanadzie i USA. O tym też trzeba pamiętać.
 • @kula Lis 67 16:25:44
  bandersztat Kijów . https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23244223_1977952472486912_697946503360089815_n.jpg?oh=7705f7ef86c6729fa305727a6e408176&oe=5AAF0B60 oraz https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23319491_1977952422486917_4712392791628247013_n.jpg?oh=8584b1e618a7ce5846ed61eb6b3aec87&oe=5AAF8FA7
 • @kula Lis 67 16:25:44
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/monika-sladewska-czciciele-wielkiej-ukrainy/

  Szpiegowska siatka

  Główne ukraińskie siły faszystowskie znalazły się w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Jak dalece system demokracji liberalnej oparty jest na hipokryzji, pokazuje fakt, że już w maju 1945 r. Anglicy i Amerykanie rozpoczęli pertraktacje z nazistowskimi zbrodniarzami wojennymi w sprawie utworzenia siatki szpiegowskiej na terenie ZSRR, a tym samym umożliwili im wygodne życie w powojennej rzeczywistości.

  Banderę, Stećkę i innych zatrudnił wywiad brytyjski. Łebed świadczył usługi szpiegowskie na rzecz wywiadu amerykańskiego, szlak kurierski do USRR prowadził przez Polskę. W USA został przedstawiony jako bohater walki narodowowyzwoleńczej, finansowany przez

  CIA rozwinął szeroką działalność wydawniczą i propagandową. Ukraińscy nacjonalistyczni historycy zajęli się zacieraniem śladów zbrodniczego dziedzictwa OUN-UPA, przy uniwersytetach Harvarda w USA oraz Edmonton w Kanadzie powstały ośrodki naukowe.

  Działacze OUN zostali doradcami najwyższych władz Stanów Zjednoczonych, mieli wpływ na kształtowanie fałszywych poglądów na historię ostatniej wojny w radiu Wolna Europa, politycznie zdominowali ukraińską diasporę, szczególnie w Kanadzie, i opodatkowali ją na tzw. fundusz wyzwolenia Ukrainy. Przy milczeniu Polonii katom narodu polskiego stawiano w USA pomniki: Banderze w Nowym Jorku, Szuchewyczowi w Buffalo.
  Na Zachodzie utrzymywały się dawne podziały na banderowców i melnykowców. W 1954 r. Łebed zainspirował powstanie trzeciego ugrupowania o nazwie OUN-Z (za granicą), tzw. Środowiska UHWR. Roman Kryczewśkyj (Roman Ilnyćkyj) przytacza wypowiedź Bandery na temat grupy, która spowodowała rozłam w OUN-B: „Zaczynając od 1945 r., różni koniunkturaliści, robiąc z siebie rzeczników »demokratyzmu«, usiłują wciągnąć ukraińską politykę niepodległościową do tej samej gry w demokrację, jaka odbywa się na forum międzynarodowym”.

  Na Zachodzie wszystkie frakcje OUN przypisywały sobie prawo do reprezentowania poglądów narodu ukraińskiego, działały poprzez paraspołeczne organizacje. OUN-Banderowcy powołała Switowyj Ukrainśkyj Wyzwolnyj Front. W USA banderowcy opanowali ogólnoamerykańską organizację Ukraiński Kongresowy Komitet Ameryki (UKKA). W Kanadzie działał Komitet Ukraińców Kanady.

  Melnykowcy powołali ogólnoamerykańską organizację o nazwie Ukraińska Amerykańska Rada Koordynacyjna. OUN-Z zajęła się realizowaniem strategicznego celu USA w odniesieniu do Europy Wschodniej. W drodze konsensusu między banderowcami i melnykowcami powstał Światowy Kongres Wolnych Ukraińców, po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości przemianowany na Światowy Kongres Ukraińców, do którego akces zgłosił Związek Ukraińców w Polsce.

  Wojna domowa

  Po 1991 r. wielu działaczy z diaspory wróciło na Ukrainę i przystąpiło do ofensywy propagandowej oraz walki o wpływy i znaczenie. Zwyciężył dyktatorski wobec narodu kierunek banderowski. Na zachodniej Ukrainie władzę terenową przejmowali spadkobiercy tradycji OUN-UPA.

  Nastąpił żywiołowy rozwój stowarzyszeń i partii odwołujących się do ideologii Dmytra Doncowa, o którym ukraiński działacz Mychajło Demkowycz-Dobranśkyj w 1947 r. napisał: „Doncow był mistrzem pióra (…), jemu przypadł wątpliwej wartości honor, że to on usankcjonował amoralność w metodach walki politycznej (…). Wyzwolenie bestii w ukraińskim człowieku”.
  Dotąd żadna partia na Ukrainie utworzona na bazie frakcji OUN nie odeszła od ideologii Doncowa, nie podjęła kroków w kierunku zmiany programu ani celu strategicznego przyjętego na kongresie założycielskim OUN w 1929 r.

  Mimo rozłamów w OUN, które następowały na tle rozbieżności poglądów na taktykę i z powodu walk o przywództwo, zasadniczy cel pozostaje w mocy, a jest nim zbudowanie Wielkiej Ukrainy na „ukraińskich ziemiach etnicznych”, do których zalicza się tzw. Zakierzonię. Ukraina ma się stać geopolitycznym centrum Europy, we władzach ma być wprowadzony cenzus narodowościowy.


  Partie nacjonalistyczne od początku zajmowały się szerzeniem mitu niepodległościowego, kultu wodzów OUN-UPA i upowszechnianiem doktryny Doncowa. Od władz w Kijowie żądały uznania UPA za formację narodowowyzwoleńczą, ustanowienia 14 października (data powstania UPA) świętem narodowym i przyznania uprawnień kombatanckich bojówkarzom UPA.

  Coraz agresywniej rozwijał się kult Bandery. Pojawiły się opracowania „naukowe” o demokratyzmie i humanizmie ukraińskiego nacjonalizmu. Obiektem szczególnych zafałszowań są ludobójcze działania OUN-UPA wobec ludności polskiej, a także innej zamieszkującej kresy II RP.

  Na obozach szkoleniowych i na wiecach aktywni krzewiciele demokracji w amerykańskim wydaniu promują kult siły, nawołują młodzież do walki z wrogami, którzy rządzą Ukrainą, i do uczestnictwa w „rewolucji narodowej”.
  Wielotysięczne pochody z emblematami nawiązującymi do nazistowskiej symboliki wywołały protesty zdecydowanej większości społeczeństwa, szczególnie na historycznie powiązanej z Rosją Ukrainie wschodniej i południowej, gdzie funkcjonuje jeszcze pamięć ostatniej wojny.


  Najbardziej wpływową partią z paramilitarnymi przybudówkami, mającą struktury lokalne, jest Swoboda, znana z antypolonizmu ustępującego jedynie wrogości do Rosji i Rosjan. Jej członkowie skandują hasła: „Chwała nacji – śmierć wrogom”, „Pamiętaj, obcy, tu gospodarzem jest Ukrainiec”, „Bandera przyjdzie i zaprowadzi porządek”.

  Faszyzm na Zachodzie został potępiony, tymczasem nawiązujące do idei faszystowskich radykalne partie i organizacje na Ukrainie zostały uznane za opozycję demokratyczną, są wspomagane i finansowane przez państwa UE i Amerykę.

  Zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland w grudniu 2013 r. na spotkaniu lobbystów na rzecz Ukrainy oświadczyła, że Stany Zjednoczone na ukraińską demokrację od 1991 r. wydały 5 mld dol. Pod hasłami demokracji i wolności doszło do obalenia legalnej władzy na Ukrainie, utworzenia rządu w drodze zwyczajnej manipulacji i w konsekwencji do wojny domowej.

  Autorka opublikowała wspomnienia „Z Kresów Wschodnich na Zachód”, w których na przykładzie dziejów swojej rodziny opisuje dramat Polaków na Wołyniu

  Kto nie z nami, ten przeciw nam
  Nacjonalizm ukraiński, który w formie zorganizowanej wystąpił na terenie II Rzeczypospolitej, wykazywał cechy właściwe faszyzmowi włoskiemu i nazizmowi niemieckiemu.

  W literaturze jest on określany jako nacjonalizm integralny. Politolog Wiktor Poliszczuk pisał, że jego integralność polegała na tym, że działał na zasadzie ruchu wirowego: wciągał w swoją orbitę tych, którzy dawali się wciągnąć, a odrzucał tych, którzy się nie dawali.

  Nacjonalizm ukraiński w odróżnieniu od nacjonalizmów innych narodów jest ruchem ideologiczno-politycznym typu faszystowskiego, wyznaje zasadę: „kto nie z nami, ten przeciw nam”, w walce z innymi narodami o byt, o przestrzeń zakłada ich fizyczne wyniszczenie.
 • @trojanka 17:01:06
  Polakom można też zarzucić megalomanię..
  Ja Ukraińców trochę rozumiem, starając się wejść w nich skórę..

  Bardzo subiektywne opinie czytam, ale próbuję zrozumieć..

  Zadajmy sobie podstawowe pytanie, skąd tam wzięli się Polacy?
  Na początku byli Magnaci, mający Ukraińców za niewolników.
  Potem ziemię dostawali żołnierze za bohaterswo (a raczej przeżycie), w wojnach napoleońskich.. Ci byli sąsiadami..

  To tak jakby teraz Palestyńczycy wyrżnęli cały Izrael..

  Ktoś ma coś przeciw??? :))
 • @trojanka 17:01:06
  Witold Waszczykowski: Szef ukraińskiego IPN dostał zakaz wjazdu do Polski. MSZ odebrało szefowi ukraińskiego IPN prawa wjazdu do Polski. Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski postanowił wydać zakaz wjazdu do Polski dyrektorowi Instytutu Pamięci Narodowej Ukrainy Wołodymyrowi Wiatrowyczowi informuje Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na struktury resortu. Waszczykowski mówił wcześniej, że władze pozbawią prawa wjazdu do Polski osobom zajmującym antypolskie stanowisko, a także tym, którzy „wykorzystują instrumenty administracyjne" wobec Polski. Warszawa nie wyjaśnia przy tym, kto już figuruje albo kto może trafić na „czarną listę". Strona polska nie zamierza przy tym ujawniać stronie ukraińskiej nazwisk, lecz chce, by każdy mógł przekonać się sam, na granicy, czy wjedzie do Polski, czy nie pisze gazeta, powołując się na źródło w resorcie. Są jednak informacje, że poza Wiatrowyczem prawo wjazdu do Polski może utracić sekretarz Państwowej Międzyresortowej Komisji ds. Wojen i Represji Politycznych Światosław Szeremeta, który wcześniej wydał zakaz prowadzenia prac ekshumacyjnych w Kostiuchnówce, gdzie polscy specjaliści poszukiwali legionistów polskich z lat 1915-1916.


  Ps..Bardzo dobrze tak trzymać.Trzeba przeciwdziałać i tępić ukrów czczących UPA. Coraz więcej widać czerwonoczarnych szmat w Polsce. Teraz będą retorsje etc. etc....
 • @wk..ny 18:26:03
  Ja mam, bo popierasz banderstan, plujesz tym na groby pomordowanych Polaków.
 • @wk..ny 18:26:03
  Powiem Ci tak. W ten sposób można wytłumaczyć, czy też usprawiedliwć KAŻDE przestępstwo!
  Stosując taką metodyke np. pedofil..miał złe dzieciństwo, był niekochany, więc realizuje wszystkie swojeniezasopkojone emocje i potrzeby przez kontakt z dziećmi!!facet morduje kobiety , bo mamusię miał władczą i nie znoszącą sprzeciwu dyktatorke.teraz odbija to sobie na kobietach..itd.
  Ja uważam , że NIC nie może usprawiedliwić bezprzykładnego, podłego, obrzydliwego znęcania się nad dziećmi, kobietami w ciąży, bezbronnymi starcami!!Nie muszę i nie chce przytaczać metod , które tam były stosowane. Myślę , ze je mniej więcej, znasz.
  I zaprzeczanie temu, wypieranie, szukanie innych winnych,czczenie idei i bandziorów którzy to zainicjowali i jeszcze oburzenie ,że Rodziny i Rodacy ofiar chcą wspominać i godnie pochować zamordowanych.. to juz paranoja!!TO BYŁY FAKTY!!!

  Jak trakatujemy obecnie człowieka, który np. znęca się nad drugą osobą, zamyka np. kobietę i gwałci, ubliża, przypala papierosem,wyrywa włosy lub zamęcza dziecko?????co o nim sądzimy czy mówimy!nawet jesli ma porachunki z jej mężem czy bratem!!

  Nie sądzę, żeby Polacy zaakceptowali tę retorykę, bo jakim cudem.Dlatego to wymuszone braterstwo kołęm w gardle juz wielu Rodakom staje.Ale Polska, będzie do tego zmuszana sądząc po dotychczasowych działaniach.Cały czas praktycznie utrzymujemy kosztem swojego społczeństwa, wiele dziedzin życia na Ukrianie oraz ich w Polsce /500+/.Wymienianie tych dziedzin zajęłoby pół strony!!Ile miliardów już poszło, na razie plotki chodzą ze ok.20mld zł.????w tym czasie kolejne rządy biorą pożyczki zadłużając nas na następne pokolenia!!do prawnuków.
  Więc jeśli zastosujemy tę ideologię , którą próbują nam narzucić politycy ukraińscy i ktoą stosują w swoim kraju/2 razy większym od Polski/ to zadam pytanie "CO oni tu robią ?? Polska dla Polaków.".To ta sama idea którą hodują u siebie!!!!
  Nie chcę żadnych utarczek z nimi, ale w moim kraju , tak jak w mojej Rodzinie najpierw realizuję potrzeby Rodziny,/żywnośc, ubrania, opłaty, leki, buty/ !!potem się dzielę!!
  Powinny być relacje handlowe , płatne " z ręki do ręki", turystyczne,praca na określony czas np. 2 lata i bezwzględny zakaz promowania banderyzmu w jakijkolwiek postaci..itp.
  Ale wiem ,że nie rządzimy się sami u siebie, i za tym stoją "czyjeś racje", właścicieli naszych długów!!musimy utrzymywac ich"cyngla".
  Mam termin na rehabilitację, za 7 miesięcy!!!sąsiadka wymianę stawu / już nie chodzi bez kul/za 1.5 roku.
 • @wk..ny 18:26:03
  Pytanie powinno brzmieć , skąd wzięli tam się upadlińcy ?.Odp. Chazaria to Dzikie pola i Kaganat Krymski. https://img.webme.com/pic/l/lubniany/polska3.jpg
 • @wk..ny 18:26:03
  Sabaton "We Burn".
  Mogę wybaczyć , choćby wbrew uczuciom, ale zpomnieć i słuchać kłamstw -NIGDY!!
  https://youtu.be/e7ymucg2vCk
  Ps. a spróbowałeś "wejśc" w skórę tych co tam ginęli??i w Bieszczadach i w Małopolsce, albo swoje dzieci w tej sytaucji????zalecam!!
 • @trojanka 19:01:56
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aabb3-484x400.jpg
 • @wk..ny 18:26:03
  Ktoś ma coś przeciw??? http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html Nie mają zostali wymordowani przez upadlińców.
 • @Repsol 19:17:10
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/666/35/6663589.jpg


  Kotwica polskiej polityki zagranicznej.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201711096670484-sputnik-warszawa-polityka-zagraniczna/

  Ps..To nie kotwica, to kamień u szyi. Banderowcy się cieszą.
 • @Repsol 19:17:10
  Kraj robiący bohaterami bandytów którzy bestialsko zamordowali ponad 220 tys ludzi tylko dlatego że byli Polakami - nie wart jest nawet splunięcia!
 • @kula Lis 67 20:10:16
  Jaki kraj ?. To barbarzyńskie plemię . Pzdr.
 • @Repsol 20:20:24
  Czyli nikt nie da Polakom gwarancji, że potomkowie banderowców tak liczni w Polsce i zapraszani w milionach przez rządzących nie sięgną w razie czego po siekiery, piły młotki przeciw "polskim panom"/ Zabawy na Ukrainie
  https://m.youtube.com/watch?v=mrG_UZibwbU
 • @Repsol 16:49:59
  Wyjaśniło się co stoi za zapowiedzią zmiany polskiej polityki względem Ukrainy! Nagła zmiana polskiej polityki względem Ukrainy wszystkich mocno zaskoczyła. Ledwie dwa tygodnie po tym, gdy szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski, oświadczył, że sojusz z Kijowem jest bezwarunkowy i strategiczny dla Polski, nagle nastąpił nieoczekiwany zwrot naszej polityki i pojawiły się warunki z naszej strony. Tajemnica ta chyba została właśnie wyjaśniona. Do tej pory każde upokorzenie Polski i Polaków na Ukrainie, było automatycznie tłumaczone jako działalność rosyjskich agentów. Jednak utrzymywanie takiej retoryki względem obywateli naszego kraju nie mogło trwać wiecznie, ponieważ jest ona obraźliwa dla inteligencji Polaków. Jednak głos rozsądku nawołujący do zmiany polskiej niesymetrycznej polityki zagranicznej bynajmniej nie pochodzi z Warszawy.

  Jak poinformował obecny wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, gloryfikacja banderyzmu i ustanowienie tej ideologii oficjalną na Ukrainie, nie spodobało się amerykańskim żydom. To najprawdopodobniej właśnie to wpływowe środowisko nakazało naszemu MSZ zmianę polityki względem naszego wschodniego sąsiada.

  "Wpływowym środowiskom żydowskim nie podoba się epatowanie banderyzmem"- powiedział Adam Bielan z Solidarnej Polski na antenie TVN24

  Zdaniem Bielana jeśli ten kurs na gloryfikowanie formacji takich SS Galizien lub OUN czy UPA, nie skończy się, Ukraina będzie miała wkrótce poważne problemy na arenie międzynarodowej. Amerykańskim żydom nie podoba się banderowska polityka tego kraju, a to oznacza kłopoty dla Kijowa. To niesamowite, że zamordowanie w bestialski sposób ponad 150 tysięcy Polaków, rżniętych piłami, siekierami i widłami, nie było wystarczającym powodem, aby polska dyplomacja interweniowała na Ukrainie, domagając się zaprzestania gloryfikacji ludobójczych formacji, ale wystarczyło, wspomnieć o udziale OUN w mordowaniu Żydów w Babim Jarze, gdzie zginęło ich przynajmniej 33 tysiące i natychmiast obserwujemy zupełny zwrot w polskiej polityce.

  Rozwój wypadków nie podoba się bardzo w Kijowie i od kilku dni słychać stamtąd groźne pomruki. Oczywiście kierowane są w stronę Polski, a nie amerykańskich żydów, których obrażanie, mogłoby się dla Ukraińców bardzo źle skończyć.

  "Strona polska poucza nas i uważa, że może nam wskazywać, kto na Ukrainie może być bohaterem, a kto nie". prezes ukraińskiego IPN, Wołodymyr Wiatrowycz
  To zabawne, co opowiada ten bezczelny negacjonista wołyński stojący na czele tamtejszego IPN. Tolerancja względem wzrastającego w siłę ukraińskiego faszyzmu trwała tak długo, że Ukraińcy stali się bezczelni. Warto się teraz zastanowić jakie mogą być konsekwencje zalania Polski obywatelami tak jawnie nieprzyjaznego nam kraju. Można powiedzieć, że to już jest forma uśpionej wojny hybrydowej.

  Na razie działania zbrojne przeciwko Polsce są prowadzone na Ukrainie. Nieznani sprawcy wysadzają polskie pomniki, strzelają z granatnika do polskiego konsulatu w Łucku, a my potakujemy ze zrozumieniem głowami słysząc nudną już narrację, że to na pewno "ruscy". Trudno się dziwić, że rozzuchwaleni Ukraińcy myśleli, że mogą wszystko i stawiają pomniki swojemu "hitlerkowi" Banderze, wprowadzają restrykcyjne ustawy zakazujące nauczania mniejszości polskiej na Ukrainie po polsku, a nawet żądają odbudowy pomnika UPA w Polsce warunkując tym ekshumacje na Wołyniu.

  Zresztą, od ponad roku ukraińskie służby wbijają wybranym Polakom do paszportów zakazy wjazdu na Ukrainę, a gdy Polacy MÓWIĄ, że zrobią to samo, to stają się agresywni i krzyczą, że to skandal, szantaż i zastraszenie. Teraz jednak neobanderowcy się doigrali, bo gniew żydów dobrze się dla nich nie skończy, nawet mimo tego, że prezydentem i premierem tego kraju są obecnie osoby pochodzenia żydowskiego.


  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyjasnilo-sie-co-stoi-za-zapowiedzia-zmiany-polskiej-polityki-wzgledem-ukrainy
 • @Repsol 16:49:59
  Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków!! W marcu w czasie prac ziemnych na jednej z posesji w Chochołowie, pracujący robotnicy wykopali z ziemi tajemniczą tubę. Po otwarciu tuby, w której znajdowały się dokumenty szybko stało się jasne, że odnaleziono archiwum banderowskie. Właściciel posesji wezwał na miejsce policję i przekazał mundurowym swe znalezisko. Policja przekazała następnie znalezisko do IPN. Nim jednak śledczy z IPN mogli przystąpić do oględzin dokumentów, te musiały przejść konserwację w zakresie odgrzybiania i osuszania. Teraz Dariusz Antoniak, prokurator z z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN, potwierdza, że dokumenty rzeczywiście należały do UPA.  Prokurator IPN zapytany co konkretnie znajdowało się w banderowskim archiwum. Powiedział, że w archiwum były powszechne apele i obwieszczenia do ludności, które mogły być na przykład przybite do drzwi lub drzewa. W archiwum były także wewnętrzne ulotki i instrukcje skierowane do leśnych oddziałów UPA. Instruują one bojców banderowskich na przykład jak się poruszać po lesie lub jaka powinna być ich aktywność. Jest też instrukcja jak chronić ludność ukraińską przed "polskimi bandytami". W tubie było też kilka rozkazów. Jednym z nich był znany już rozkaz nr 1, wzywający Ukraińców do tego by zabijali swe polskie żony lub mężów. Prokurator przeanalizował także ciekawy meldunek UPA o nastrojach wśród ludności na Chełmszczyznie. W meldunku opisane są między innymi ruchy wojsk niemieckich i ukraińskiego legionu samoobrony.W jednym z dokumentów pada nazwa "Krapka" co zapewne świadczy o tym, że dokument został stworzony w samodzielnej sotni Krapka, która działała na terenie powiatów łodawskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i bialskiego.  Reszta artykułu na portalu ToJuzByło.pl http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odnaleziono-dokumenty-wzywajace-ukraincow-do-bestialskiego-mordowania-polakow
 • @Repsol 16:49:59
  Ukraińcy zażądali aby Polacy postawili pomnik na cześć barbarzyńców z UPA! W stosunkach polsko-ukraińskich skandal goni skandal. Im więcej uległości wykazuje strona polska tym bardziej bezczelne stają się kolejne żądania strony ukraińskiej. Przebywających z wizytą na Ukrainie polski minister kultury, Piotr Gliński, usłyszał, że Kijów oczekuje, że Polacy odbudują rozebrany pół roku temu pomnik ku czci ludobójców Polaków z UPA, który jako samowola budowlana stanął w Hruszowicach na Podkarpaciu. Postawienie pomnika zbrodniczej formacji UPA, która jest obecnie gloryfikowana na Ukrainie, to warunek konieczny jakiejkolwiek współpracy w zakresie prowadzenia ekshumacji bestialsko pomordowanych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Obecnie Ukraińcy zakazują też organizowania jakichkolwiek upamiętnień pomordowanych Polaków. Nawet tak demonizowani Rosjanie pozwalają to robić w Katyniu, a nasi rzekomi przyjaciele Ukraińcy nie chcą o tym słyszeć. Zamiast tego domagają się aby Polacy postawili pomnik swoim oprawcom. To tak jakby żydzi byli szantażowani, że pozwoli im się przyjeżdżać do Auschwitz ale dopiero po tym jak postawią pomnik Hitlerowcom.

  A jaka jest reakcja na takie dictum? Do tej pory tej reakcji brak, co jak najgorzej świadczy o naszym MSZ. Dziwaczna polska proukraińska polityka nie opiera się na wzajemności relacji, tylko na niemal bezwarunkowej miłości i po każdym kopniaku ze stron Kijowa wracamy na kolanach po więcej, jak jakaś bita żona, która usprawiedliwia męża brutala na wszelkie sposoby zamiast spojrzeć prawdzie w oczy. Nie dość, że Ukraina na każdym kroku demonstruje wrogość do Polski to jeszcze kolonizuje nasz kraj wysyłając do nas miliony swoich niezadowolonych z poziomu życia obywateli. Zupełna bierność polskiej polityki zagranicznej względem Ukrainy idzie niestety w parze z retoryką wojenną kierowaną w stronę Rosji. Można wręcz odnieść wrażenie, że polska racja stanu zakłada wojnę z Rosją. Oby się to jednak szybciej nie skończyło wojną z Ukrainą i to prowadzoną na naszym terytorium.

  Ukraińskie SBU już teraz robi co chce. Ostatnio sypią się inspirowane przez służby wieloletnie zakazy wjazdu na terytorium tego kraju dla niektórych Polaków. Nasz "strategiczny partner na wschodzie”, jak minister Waszczykowski nazywa Ukrainę, odmówił wjazdu znanego badacza zbrodni wołyńskiej, prof. zw. dr hab. Czesława Partacza z Politechniki Koszalińskiej. Naukowiec specjalizuje się w historii stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku, co bardzo nie podoba się apologetom Stefana Bandery. Otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju aż do 2020 roku. Jak sam twierdzi został tak potraktowany przez SBU, ponieważ donieśli na niego jak sam ich nazwał "ukraińscy szpiedzy" z tak zwanego Związku Ukraińców w Polsce. Jest to organizacja skupiająca negacjonistów wołyńskich. Niestety Polska nie jest państwem poważnym i pozwala na panoszenie się faszystowskiej ideologii ukraińskich nacjonalistów, która penetruje mózgi milionów Ukraińców. Trudno powiedzieć jaki będzie finał tego dramatu z ukrainizacją Polski i płaszczącymi się przez Kijowem władzami z Warszawy. Skoro sami się nie szanujemy to jak mają nas szanować inni? Pozostaje chyba smutno pochylić głowę, przeprosić szefów z Kijowa i wypełnić ich wolę odbudowując nielegalnie postawiony banderowski pomnik z Hruszowic. Polska chyba rzeczywiście istnieje tylko teoretycznie.


  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraincy-zazadali-aby-polacy-postawili-pomnik-na-czesc-barbarzyncow-z-upa
 • @Repsol 16:49:59
  Armia USA…Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/11/aa11.jpg
  Ten film jest obowiązkowy dla wszystkich zwolenników wojny.


  https://youtu.be/TFquHFH0Dxo
 • @Repsol 16:49:59
  W Ugandzie wybuchła epidemia śmiertelnego wirusa, podobnego do ‘Eboli’, a na Madagaskarze – stworzona ludzkimi rękami ‘Czarna Śmierć’ XXI wieku. Światowy rząd Antychrysta przygotowuje wirusowe ludobójstwo dla ludzkości w celu radykalnego zmniejszenia populacji światowej na planecie. Niewątpliwe i jednoznaczne jest to, że w jego laboratoriach opracowuje się zabójcze wirusy, które zostaną rozprzestrzenione na całym świecie w postaci śmiercionośnej i nieuleczalnej pandemii. Niech Pan Bóg im zabroni! W Ugandzie wybuchła epidemia śmiertelnego wirusa, „klinicznie bliskiego” wirusowi Eboli, poinformowali przedstawiciele służby zdrowia. Marburgska choroba wirusowa zabija do 88 procent ludzi, których dotyka, eksperci twierdzą, że jest to jeden z najbardziej zabójczych patogenów realnie istniejących. Agencje epidemiczne rozmieściły swoje zespoły w terenie, aby kontrolować wybuch groźnej choroby. Niepokojące wieści pojawiły się po tym, jak zanotowano wybuch przypadków dżumy na Madagaskarze. Dżuma na Madagaskarze – to stworzona rękami człowieka „Czarna Śmierć” XXI wieku. Wszyscy zdają już sobie sprawę, że z dżumą madagaskarską są wielkie problemy. Ale tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na zawoalowane słowa: „Ekspertów niepokoi, że jest to bardzo dziwna dżuma!” W przeciwieństwie do oficjalnych przedstawicieli, w niczym nie jesteśmy zobowiązani dyplomacji i możemy nie krępować się w wyrażaniu się. „Dziwność” tego szczepu dżumy oznacza to, że jest to sztucznie stworzona dżuma! Szczep jest sztuczny! To oznacza, że ta dżuma została stworzona w laboratoriach! Tylko 2 kraje mogły to zrobić – USA i Izrael. Tak, z grypą nie wyszło! Grypa – to broń biologiczna, stworzona w laboratoriach Pentagonu. Pomimo aktywnego rozprzestrzeniania wirusa grypy poprzez szczepienia – takiego sukcesu jak z „hiszpanką” w 1917 roku, kiedy na całym świecie zmarło ponad 50 milionów ludzi, Stanom Zjednoczonym nie udaje się osiągnąć. I wówczas Syjono – Ameryka najwyraźniej postanowiła reanimować z niebytu bakterie dżumy i je udoskonalić! Tak więc możemy po prostu wrócić do Średniowiecza, kiedy to dżuma w XIV wieku zabiła 75% populacji Europy! A propos, ludzie również wtedy uważali, że dżumę rozprzestrzeniają właśnie „ci właściwi” handlarze. Spójrzmy teraz na różne informacje i różne fakty, które potwierdzają naszą opinię o tym, że dżuma na Madagaskarze – to dżuma „stworzona rękami ludzkimi”. Efektywność programów broni biologicznej często sprawdza się na niewielkim i izolowanym segmencie populacji, na przykład można sprawdzać … na Madagaskarze, aby zaobserwować, czy nie wydarzy się coś nieprzewidzianego …

  http://3rm.info/main/69459-miru-gotovyat-virusnuyu-ataku-v-ugande-vspyhnula-epidemiya-smertelnogo-virusa-podobnogo-ebole-a-na-madagakare-rukotvornaya-chernaya-smert-21-veka.html

  Tłumaczył Andrzej Leszczyński
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ugandzie-wybuchla-epidemia-smiertelnego-wirusa-podobnego-eboli-a-madagaskarze-stworzona-ludzkimi-rekami-czarna-smierc-xxi-wieku-2017-11
 • @Repsol 20:20:24
  Bankowe kuszenie Ukraińców
  http://niezalezna.pl/208220-bankowe-kuszenie-ukraincow


  Ps...Wczoraj szef polskich przedsiębiorców mówił z entuzjazmem, że niedługo do Ukraińców w Polsce dołącza ich rodziny, a za parę lat będzie ich kilkanaście milionów. Masoni chcą zniszczyć narody europejskie przez napływ muzułmanów, a w Polsce przez napływ Ukraińców.
 • @Repsol 20:20:24
  Upaina już przez żydów sprzedana za banderyzm. Krymu nie ma więc już im banderland zdychający gospodarczo zbyteczny. Ot i sojusznik. Trump oferuje Putinowi Ukrainę w zamian za KRLD. Po spotkaniu w Wietnamie Trump i Putin spodziewają się przełomu w kwestii rozwiązania problemu ukraińskiego, zwłaszcza, że Volcker i Surkov ciężko pracowali, aby przygotować to spotkanie. Najprawdopodobniej właśnie dlatego, że Trump ma plany osobistych rozmów z Putinem, że Amerykanie postawili Miszko-Majdan przerwę, co bardzo rozczarowało wielu ukraińskich radykałów i uraziło samego Saakaszwilego, który nadal ma nadzieję, że nadal ma wszystko i taki zostanie wezwany do królestwa.

  https://www.youtube.com/watch?v=kFOiYEf20Fw
 • @trojanka
  Dziadek Andrzeja Dudy to żydowski oficer UPA !

  https://plus.google.com/106087467637777322939/posts/8yzWwZX12ok
  Kolejny Duda, co nas wyduda?

  https://www.monitor-polski.pl/kolejny-duda-co-nas-wyduda/ Żydowskie nazwiska Polskiej elity - każdy Polak musi to obejrzeć (do końca)
  https://youtu.be/uHGj2LWIln4
  1,13 Ryszard Petru, czyli Dawid Wexler

  3,33 Andrzej Rzepliński, czyli Abraham Kauffman
  4,55 Grzegorz Schetyna - Ozeasz Schwarz
  oraz inni bardziej znani... słowem Polin funkcjonuje pełną parą już od wojny.

  2, 57: Andrzej Duda czyli Aaron Feigenbaum wnuk zbrodniarza UPA vel Mychajło. - To by wyjaśniało jego ukraińskie ciągoty oraz katolicką nadgorliwość. Po prostu chce nadrobić stracony czas i dokonać ekspiacji za rodzinne grzechy pokoleniowe!
 • @trojanka
  75% rządzących Polską nie są Polakami - Jan Zbigniew hrabia Potocki

  https://youtu.be/R1dGEYxGVUg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031