Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Upadek Gnębona Puczymordy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marian Kowalski: „Katolicy to tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło”.

- Korporacja o zasięgu globalnym, która sprzedaje już tylko najbardziej nieroztropnym ludziom wizję, a nie żaden produkt - taką definicję Kościoła Katolickiego podaje Marian Kowalski w swoim internetowym programie "Idź pod prąd".

- To nie ma nic wspólnego z żadną religią a tym bardziej z chrześcijaństwem - dodaje.

Sugeruje wręcz, że "największym celem Kościoła Katolickiego jest zniszczenie chrześcijaństwa". Dalej obrażając katolików mówi, że wśród wiernych "nie ma za grosz suwerenności intelektualnej. Katolicy zostali sprowadzeni do roli tępego motłochu, który nie zna w ogóle Pisma Świętego, nie potrafi wyartykułować swoich obaw".

Zdaniem Kowalskiego katolicy są traktowani przez hierarchię jak tłuszcza, tępy motłoch i bezrozumne bydło, bo w Kościele jak w każdej korporacji chodzi wyłącznie o zyski.

- Hierarchowie rzymskokatoliccy chcą zniszczyć cywilizację chrześcijańską - podkreśla z całą odpowiedzialnością Kowalski. Co więcej twierdzi, że doszło do takiej degrengolady moralnej, że katolicy nie wierzą w Boga. "Bo Kościół widać, a Boga nikt jeszcze nie widział".

Oczywiście tu można się spierać a nawet podważać znajomość Pisma Świętego przez Kowalskiego, co sam zarzuca katolikom. To przecież Jezus powiedział do Filipa: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca."(J.14,9)
Ale nie o to przecież chodzi, nie chodzi o znajomość Pisma lub jej brak. Ważne by za wszelką cenę katolików obrazić.

Najważniejsze w wypowiedziach Kowalskiego są wściekle ataki i kompletne niezrozumienie czym w rzeczywistości jest Kościół Katolicki, założony przez samego Chrystusa i przez wieki atakowany przez moce piekielne.

Brak wiedzy, bezrefleksyjne powtarzanie protestanckich frazesów i zajadła nienawiść do prawdziwego Kościoła Chrystusowego stały się już wizytówką byłego kandydata na prezydenta.Najwyraźniej suwerenność intelektualna w wydaniu Kowalskiego tak właśnie wygląda.

Za  http://www.tygodniknarodowy.pl

Przykładem „tępego motłochu, tłuszczy i bezrozumnego bydła” był na przykład znany ciemniak i analfabeta Tomasz z Akwinu, m.in. autor liturgii na Boże Ciało (jak to powiadają bladzi Angielczykowie „popish adolatry” – dla uzyskania właściwego efektu zwrot ten należy wymawiać z buzią w ciup i koniecznie „peupisz” a nie „poupisz”), a którego koledzy z czasów studiów u św. Alberta Wielkiego nazywali „niemym wołem”, bo odznaczał się tuszą, wzrostem ... i niczym więcej – no nie miał gadanego jak Marian „Gnębon Puczymorda” Kowalski czy jego patron, pastor Chojecki. Ale mimo to św. Albert przepowiedział: „Ten niemy wół zaryczy tak głośno, iż rykiem wypełni świat”.

Tymczasem jak widać, po raz kolejny, choć z nową jakością zaryczał, ale  „wół lubelski”

Pamiętam jak kilka lat temu pan pastor Chojecki na swoim blogu „Idź pod prąd” na S24 napisał, iż „mimo różnic wyciąga rękę do polskich katolików” w sprawie wspólnej pracy dla suwerennej Polski. Zamieściłem tam swój entuzjastyczny komentarz, ale być może byłem jedynym, być może reka pastora zawisła wówczas w powietrzu. Szkoda, bo dziś jak widać jedyni, którzy mógliby mu podać dłoń to jacyś „zadrugowcy” ( jak nie przymierzając nasz bloger „Rzeczpospolita”, który zapewne boi sie zajrzeć do lodówki, żeby mu z niej Żyd nie wyskoczył, i z uporem niedouczonego maniaka z Hitlerjugend wyzywa KK od „żydowskiej religii”, która zniszczyła pierwotną, słowiańska niewinność).

Marian rokował wielkie nadzieje, ale niestety, poczciwy, ale prosty chłopak uległ wpływom zacietrzewionego sekciarza, a „z tępym motłochem, tłuszczą i bezrozumnym bydłem” można wprawdzie budować Banderland, ale nie Wielką Polskę.  

KOMENTARZE

 • Wreszcie się chłop na odwagę zdobył :D
  Marian Kowalski: „Katolicy to tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło”.

  Brawo Marian !
 • @Paulus Aquarius 11:48:00
  No wyjątkowa odwaga, rzeczywiście.
  I co dalej - budujemy Wielka Polskę na gruzach katolicyzmu?

  Eskimosie mogą co najwyżej przyklasnąć pejsami ...
 • @MacGregor 12:03:59
  "Najważniejsze w wypowiedziach Kowalskiego są wściekle ataki i kompletne niezrozumienie czym w rzeczywistości jest Kościół Katolicki, założony przez samego Chrystusa i przez wieki atakowany przez moce piekielne."

  A tak z ciekawości: Kościół prawosławny, to kto założył? A Koptyjski, Syryjski, czy Ormiański już o protestanckich nie wspominając?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:11:12
  katolicki czyli powszechny
 • @MacGregor 12:03:59
  potraktować religie, nie tylko katolicką na równi z mitami greckimi itp..
  I DO PRZODU !...już bez mentalnych kajdanów...
 • @ireneusz 12:13:39
  "nie Chrystus a apostołowie Piotr i Paweł założyli kościół katolicki" - to kto założył zbór pastora Chojeckiego, sam pan Jezus przyszedł i założył w Lublinie czy jak?
 • Pan Kowalski nie jest bohaterem mojej bajki, ale za wiele przytoczonych tu wypowiedzi ucałowałbym go z dubeltówki
  Jest niestety prawdą, że znakomita większość społeczeństwa, a zatem i żydo-katolików to nie intelektualiści, ale właśnie nieświadoma politycznie masa. A jako wyznawcy żydowskiej religii chrześcijaństwa często sfanatyzowana, fundamentalistyczna tłuszcza.

  Polecam ten oto poniższy, znakomity komentarz pana Marcina (całość tu: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/06/chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura/) :

  Osobom cierpliwym polecam tekst zawodowych apologetów katolicyzmu pod tytułem „Tajemnica Izraela na tle historii„ : http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/210 W treści znajdują się takie kwiatki: „Naród żydowski jest narodem teologicznym, który Bóg stworzył dla siebie.” Aż szkoda komentować, ręce opadają, katolicki obłęd w skoncentrowanej formie.

  To chrześcijaństwo narzuciło nam specjalny status żydów. Podobną rolę pełni na świecie islam. Dzisiaj zawodowi papiści często mówią, że żydów nie można krytykować bo przecież pan Jezus też był żydem, krytyka żyda to w zasadzie krytyka rzymskiego boga. Nowoczesny katolicyzm zbliża się do postulatów starożytnego Talmudu, który jako ustrój idealny narzuca taki porządek społeczny, w którym każda krytyka żyda spotyka się z natychmiastową i surową karą, aż do zupełnego wyeliminowania takich słowo-zbrodni.

  Chrześcijaństwo jest forpocztą judaizmu. Przyznają to sami żydzi. Cytat z Markusa Eli Ravage (https://opolczykpl.wordpress.com/2012/05/10/chrzescijanstwo-widziane-oczami-biografa-rothschildow/): „Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figura w waszych religijnych, modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy waszą rasową spuściznę i zastąpiliśmy ją naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może by nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!”

  Judaizm i jego odpryski: chrześcijaństwo i islam, to instrumenty globalizacji.
 • @MacGregor 12:03:59
  "I co dalej - budujemy Wielka Polskę na gruzach katolicyzmu?"

  Wziąwszy pod uwagę poczynania papieża i Watykanu i skandale z nimi związane wiodące do osłabienia kościoła, można się spodziewać jego upadku, bo ileż z tych nauk Chrystusa w kościele pozostało. ...?

  A wtedy co dalej - nie budować Wielkiej Polski, bo kościół upadł?
 • @Rzeczpospolita 12:38:04
  Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

  A teraz taki żyd, monarchista i piewca Watykanu jak Grzegorz Braun nam mówi, że, cytuję:

  W 966 roku dosłownie zeszliśmy z drzew.
 • @Rzeczpospolita 12:38:04
  Ostrożnie z tym powrotem do lokalnych idoli, bo skończy się jak w japońskim szintoizmie - każdy gaj będzie "święty", pagórek "nawiedzony", a wszystkimi będzie rządził największy i najbardziej bezwzględny ober-gangster, który ustami kosiuro-podobnych guru oznajmi swe boskie pochodzenie, nakazując a ostrzami swych toporłów zlikwidować nad Wisłą to, co nie będzie pasowało do dość mglistej wizji "kultury wszech-słowiańskiej" :/
 • @ireneusz 13:08:34
  dzięki za "komplement"
 • @Lotna 13:13:00
  "A teraz taki żyd, monarchista i piewca Watykanu jak Grzegorz Braun nam mówi, że, cytuję:

  W 966 roku dosłownie zeszliśmy z drzew"

  - GB nie jest Żydem oraz nigdy nie mówił, że w 966 roku zeszliśmy z drzew.
  (skąd w ogole biorą się takie pomysły???)
  Żeby Polskę ochrzcić musiała przed chrztem istnieć - wg Konecznego poczatki dynastii Piastów to około 870 roku
 • @ireneusz 13:26:03
  "katolicki, czyli zabraniający innych wierzeń, czyli katolicki - zbrodniczy. Stąd się bierze całe jego zło, dlatego jako instytucja zbrodni, pogardy i fałszu powinien być zakazany i zlikwidowany" - widzę, że Kolega aż zionie tolerancją
 • @ireneusz 13:29:14
  "966 - to tylko mityczna data, nic w tym okresie sie nie wydarzyło, i nie ma zadnych udokumentowań by cokolwiek sie wydarzyło, po za baśniami i dopasowaniami na siłę, wymyślano jedne brednie by udowodnić wcześniejsze brednie"

  - ja myślę, że ktoś taki jak ireneusz nie istnieje - nie jest przeciez możliwe, żeby ktos taki istniał i wypisywłą takie brednie i tak się osmieszął swoja kompletną ignoracją i prymitwizmem ...
 • @ireneusz 13:26:03
  Warto zanalizować Wasze pojęcie zbrodni kumotrzy: "Wszechmiłość ma być sposobem na „amputację wewnętrznego zła”, jakim jest pragnienie zdobywania, pragnienie wielkości, gdyż impulsy takie zmuszają człowieka do walki. Wszelka zaś walka postrzegana jest przez wszechmiłość jako zło, zaprzeczenie owej „miłości”. Jeśli więc usunąć te, drzemiące w człowieku, impulsy dążące do konfrontacji, wtedy „miłość” zatriumfuje. Wtedy zniknie wszelkie cierpienie, ból i nieszczęście. Chrześcijańskie hasło „miłości bliźniego” ma być sztandarową tego egzemplifikacją.
  Z perspektywy kulturalizmu, taka postawa jest nie do przyjęcia. Wszechmiłość dla Stachniuka jest bowiem równoznaczna z rozbrojeniem człowieka i unicestwieniem napięcia twórczej woli w nim; powoduje załamanie instynktu walki. Problem polega na tym, zdaniem twórcy kulturalizmu, iż niezależnie od tego ile byłoby na świecie miłości, nie zmieni to struktury walki o byt, nie spowoduje pomnożenia dostępnych, potrzebnych do życia zasobów."
 • @sosenkowski 13:24:39
  Spotkałem kiedys w życiu osobe pokroju "rzplitej " i Ireneusza, nazywał się Bolesław Tejkowski - no cóż, taki 'self-hating Jew" który mimo aszkenazyjskiej fizjonomii usiłował propagowac jakies prymitywne neo-pogaństwo.
 • @ireneusz 12:13:39
  Posłuchaj starszego,https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @Rzeczpospolita 12:38:04
  I znów pier...isz.
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @ireneusz 13:08:34
  Ireneusze-a owszem.
  "to tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło"
 • @ireneusz 13:29:14
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @MacGregor 13:40:10
  100/100. Strzał w dziesiątkę.
  "Ojcze,wybacz im ,bo nie wiedzą co czynią."
 • @ireneusz 13:40:30
  Totalny ciemniak określający katolików jako ciemniaków?To już perwersja.
 • @ireneusz 13:26:03
  Wiadomo kumotrzy, że wg. Was cel uświęca środki: "Kolejnym pierwiastkiem wspakultury jest moralizm. Definiowany jest on jako „prymat ducha nad materią”. Wyznawca moralizmu bardzo ostro rozgranicza „ducha” i „materię”
  ...
  Pierwiastek duchowy, moralny, powiązany z niedoskonałą materią – oto istota człowieka. Niedoskonałość materii i ciała, obciążając , sprawia cierpienie.
  ...
  Materia jest więc uznawana jednoznacznie negatywnie. Jest ona przez moralizm postrzegana jako przeszkoda do osiągnięcia wyższości moralnej, rozumianej jako apatia wobec spraw ciała i świata materialnego. W związku z tym, drogą do doskonalenia moralnego jest droga kontemplacji, wyciszenia, apatii. Kulturalizm widzi moralizm jako „zamarcie wewnętrzne, usuwające bodźce motoryczne” i „znieruchomienie wewnętrzne”, jako negację ciała w ogóle. "
  http://eryda.eu/wp-content/uploads/2016/07/bielawski-kulturalizm-stachniuka.pdf
 • @ireneusz 13:54:19
  JESTEM.I jestem z tego dumny.
 • @ireneusz 13:52:05
  To widać w twoich komentarzach.
 • @Rzeczpospolita 13:56:35
  Art. 196. Obraza uczuć religijnych
  Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
  Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 • @Rzeczpospolita 13:56:35
  Drogi Rodaku, napisz coś więcej o Waszym wyznaniu "wszech-słowiańskim", kiedy nas zamierzacie zamknąć w obozach koncentracyjnych itp.
  Na razie te Wasze umizgi do sfrustrowanej Młodzieży Polskiej przypominają balet form nowoczesnych... a nawet opery Wagnera :/
  https://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2013/1/22/1358878349850/Opera-singer-portraying-V-011.jpg
 • @MacGregor 13:34:01
  Bardzo przepraszam, ale Braun sam mówił o sobie, że pochodzi ze spolonizowanej rodziny żydowskiej, a o tym, że w 966 "zeszliśmy z drzew" wspomniał podczas swojego zeszłorocznego wykładu w Szczecinie bodajże. Z pewnością można znaleźć link na YouTube.
 • @Lotna 14:06:06
  a o tym, że w 966 "zeszliśmy z drzew" wspomniał podczas swojego zeszłorocznego wykładu w Szczecinie bodajże.
  Byłem na tym wykładzie.Totalna bzdura,proszę Pani.
 • @Lotna 14:06:06
  Braun sam mówił o sobie, że pochodzi ze spolonizowanej rodziny żydowskiej, a o tym, że w 966 "zeszliśmy z drzew" wspomniał podczas swojego zeszłorocznego wykładu w Szczecinie bodajże.

  - nie wiedziałem o pochodzeniu, jeśli tak, to daj nam Panie Boże jak najwięcej takich Polaków, albowiem poznajemy ich po owocach.

  Odnośńie pochodzenia - wielu (jeśłi nie większość) chłopów polskich ma pochodzenie zachodnie, z czasów osadnictwa po zniszczeniach tatarskich XIII i XIV wieku

  A z tym schodzeniem z drzewa to jest niestety ale bzdura - ktoś chyba przyspał na wykładzie - 966 to przeyjęcie chrztu przez włądze centralną, te same procesy w podobny sposób przebiegały w całej Europie i Polsk anie byłą wyjątkiem

  To akurat nie kto inny,ale komuniści wymyślili 1966 jako datę "tysiąclecia państwa polskiego", co miało być przeciwwagą do koscielnych obchodzów tysiąclecia chrztu, a nie państwa

  pozdr
 • Co mnie podkusiło by reagować na inwektywy i popierdy zadrugowców?
  Sprowadzili mnie do swojego poziomu i pokonali doświadczeniem ...
 • @MacGregor 14:31:15
  Tak bywa,gdy się człek zapomni...
  Pzdr
 • @Cheval Noir 14:02:17
  Coś ci powiem przyjacielu, nie strasz, nie strasz, bo się ... - i takie niedomówienie.

  A poważniej: wyartykułuj, w czym dopatrujesz się obrazy? Potrafisz -?
 • @sosenkowski 14:04:01
  Pan odpowie sobie, może być też odpowiedź publiczna, na pytanie:

  czy jest możliwe, żeby ktokolwiek i kiedykolwiek zabronił Panu wyznawać dowolną religię, wierzyć w boga lub bogów?

  Zatem, o co Panu chodzi, dali bóg nie wiem.
 • @MacGregor 14:31:15
  Nie doświadczeniem - bo to sugeruje, że i Pan jesteś manipulantem tyle, że gorszego sortu, ale pokonali logiką wypowiedzi, logiczną analizą, wiedzą n/t żydo-chrześcijaństwa.
 • @ireneusz 15:05:46
  5*
  __________________

  Pierwotny chrzest Lechici przyjęli ok. 100 lat wcześniej w obrządku wschodnim. Najstarsze kościoły w Krakowie są lokowane na fundamentach cerkwii.
 • @ireneusz 13:40:30
  Pana wypowiedzi o Polakach są na tyle kompromitujące, że nie zamierzam podejmować z Panem polemiki. Proszę nie kierować do mnie swoich uwag.
 • Trzeba wiele wysiłku...
  by nie uznać wielu fragmentów wypowiedzi Kowalskiego za uzasadnione i trafne. Wiele, bardzo wiele wysiłku....
 • @Cheval Noir 14:11:12
  A ja słuchałam jego wykładu i słyszałam na własne uszy, inaczej bym o tym nie mówiła. Zwidów słuchowych nie mam, więc może to nie był ten sam wykład, albo przyspałeś na wykładzie.

  Poza tym nie raz się Braun wypowiadał w podobnym tonie, że jakieś korzenie słowiiańskie to bzdury i wymysły i ńie ma do czego wracać. Akurat się tak składa, że ja od czasu do czasu słucham jego wykładów i znam jego poglądy na temat naszych początków.
 • @MacGregor 14:31:15
  "Sprowadzili mnie do swojego poziomu i pokonali doświadczeniem ..."

  Wypraszam sobie.
  Zadałam proste pytanie, na które nie dostałam odpowiedzi. Czy jeśli kościół upadnie to pogrzebiesz Polskę razem z nim?
 • @Cheval Noir 14:02:17
  Zapomniałem spytać, kiedy zamierza Pan wraz ze swoim Kościołem - zwrócić mi - i wszystkim niewierzącym oraz wyznawcom innych kultów - moje pieniądze, które Kościół pobiera od 1993r. w myśl konkordatu zawartego między żydowską władzą IIIRP a Watykanem.
  Te kwoty idą w miliardy złotych.

  A mamy jeszcze kradzież ziemi na Ziemiach Odzyskanych, którą Miller z SLD wywianował Kościół przed referendum akcesyjnym, do tej ziemi Kościół pobiera dopłaty z UE, które UE ma z naszych podatków.

  Pan znajdzie odnośny paragraf KK.
 • @MacGregor 14:31:15
  To nie jest wykład, o którym mówiłam, ale są tutaj poglądy Brauna od 7 minuty. Słowianie byli barbarzyńskimi plemionami rozsianymi po lasach, trudniącymi się niewolnictwem i składającym ofiary z ludzi i tyle, żadna przeszłość do której tradycji warto wracać.
  https://youtu.be/oDkAZKybVOk
 • @Lotna 16:08:49
  "Zadałam proste pytanie, na które nie dostałam odpowiedzi. Czy jeśli kościół upadnie to pogrzebiesz Polskę razem z nim?"

  - moja kąśliwa uwaga dotyczyła rzplitej i ireneusza;

  Nie będę grzebał Polski razem z kosciołem, zwłaszcza, że Kosciół nie upadnie, - "non praevalebunt"

  Co do korzeni słowiańskich to chyba zachodzi nieporozumienie - przecież jak pisałem za Konecznym, początki dynastii Piastów to najpewniej rok 870
  (data trochę sztucznie dobrana, żeby do smierci kazimierza Wielkiego minęło równe 500 lat)

  Grzegorz Braun mówi o zupełnie czym innym - o rzekomej prasłowiańskiej niewinności, cos na wzór poglądów JJ Rousseau, jakoby człowiek pierwotny był moralny i dopiero cywilizacja go zepsuła.
  dzis te same mity funkcjonują w postaci rzekomo pierwotnego kultu bogini-matki, zastąpionego przez złowrogi kult bogów indoeuropejskich.

  Naprawde polecam stary dobry angielski film z Edwardem Woodwardem pt. Kult (The Wicker Man) o "wyższości" pogodnych kultów przedchrześcijańskich nad chrześcijaństwem

  pozdr
 • @ireneusz 16:44:58
  Przy okazji coraz ostrzejszych inwektyw pojawia się pytanie:

  W co Kolega wierzy? W co wierzy DK?

  MOże wtedy zrozumiem, o co chodzi

  pozdr
 • @MacGregor 16:46:29
  Pan chwilę pomyśli:

  jeśli państwo polskie w X w. było organizacją młodą (mającą kilka stuleci - 5, albo 6), jak to utrzymują powszechne media, oświata i Kościół oraz różni trolle, a więc siłą rzeczy organizacją politycznie i militarnie słabą, to dlaczego Polska została podbita przez Kościół jako jedno z ostatnich państw kontynentu? Przecież można było ją wziąć z marszu.

  I jak to możliwe, że taka młoda i słaba organizacja państwowa doprowadziła do upadku chrześcijaństwa w pierwszej połowie XI w.? I trzeba było aż czesko-niemieckiej krucjaty, żeby żydo-chrześcijaństwo przywrócić.
  (Fakt upadku chrześcijaństwa w Polsce odnotowały kroniki niemieckie.)
 • @MacGregor 16:49:48
  "W co Kolega wierzy? W co wierzy DK?"

  Taki temat - z zakresu fizyki, filozofii - możemy kiedyś poruszyć, ale od razu powiem, że tak wierzący (w jakąś siłę sprawczą - w Stwórcę), jak i nie wierzący (czyli także wierzący, ale w wieczną materię) zetkną się dokładnie w tym samym miejscu, muszą postawić pytanie: co istniało przed Stwórcą, przed materią - skąd oni (Stwórca i materia) się wzięli, jaki był ich początek. Oczywiście są to pytania bez odpowiedzi.

  Natomiast tu i teraz rozmawiamy o szkodliwości narzuconej żydowskiej religii oraz instytucji Kościoła dla dziejów Polski i Polaków, czy szerzej dla Europy i Europejczyków, a nawet dla świata. (A Stwórca istnieje lub nie istnieje, niezależnie od tego, czy będziemy lub nie będziemy wyznawcami tej lub innej religii - ale ten temat zostawmy na inną okazję.)
 • @Rzeczpospolita 17:08:46
  Wszak pisze o tym większość podręczników, nawet szkolnych:

  Chrześcijaństwo ułatwiało centralizację (wzorce urzędnicze z zachodu), co pozwoliło Bolesławowi Chrobremu,a potem jego synowi na prowadzenie szeroko zakrojonych kampanii wojennych (wg Galla Bolesław kazał wbijać słupy metalowe w rzece Sali - o co chodzi, tego dokładnie nie wiem, ale Chrobry miał rozmach), tyle że nawet wojnom wygranym towarzyszył ucisk fiskalny, a sytuacja się pogorszyła za Mieszka II, kiedy np. przegrał wojnę w koalicją kijowsko-niemiecką.

  Niszczenie kościołów i zabijanie kapłanów podczas tzw. rewolty pogańskiej na pewno miało związek ze słusznie kojarzonym nowym uciskiem włądzy centralnej z nową religią, być może Bezprym czy inny "bolko zapomniany" walcząc o ojcowiznę walczył pod sztandarem pogańskiego (termin neutralny!) konserwatyzmu. Tyle, że bunt doprowadził do cąłkowitejryuiny i całkowitego rozprzężenia państwa, stąd powrót kazimierza Odnowiciela odbył się bez większych przeszkód

  - był to skądinąd ostatni bunt pogański na taka skalę

  pozdr
 • Znałem Pawła
  Znałem Pawła dobrze gdy byliśmy jeszcze na studiach. To był człowiek głęboko wierzący, bardzo związany z katolickim ruchem młodzieżowym, należał do wszystkiego co katolicki kościół wtedy, w czasie stanu wojennego i po nim miał dla młodych ludzi. Miał wielu przyjaciół wśród księży i razem z żoną byli zawsze tam gdzie coś ważnego dla Polski i Kościoła się działo. W czasie studiów wychowywali z żoną dwójkę dzieci, co juz powinno świadczyć o charakterze tego człowieka,a studia miał ciężkie, techniczne. Zawsze próbował mnie wciągnąć w swój świat, ale jakoś mimo że jestem katolikiem, nie było mi to dane.
  Trudno mi coś powiedzieć o Nim teraz, ale to był człowiek naprawdę głęboko wierzący i kumaty i jeżeli podjął jakąś decyzję to musiał to zrobić świadomie. To nie jest jakiś tam wariat, albo nawiedzeniec.

  pozdrawiam Polaków
 • @MacGregor 17:42:15
  Chrześcijaństwo i Kościół a upadek Polski - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/09/chrzescijanstwo-i-kosciol-a-upadek-polski/
 • @Zorion 18:14:35 ...............Córka Pawła pastora Chojeckiego
  Rasowa Słowianka

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/12/comment_jsgwnpyk5tf1by37micky3x1tsouiuv5.jpg
 • @ireneusz 18:20:41
  A jakie źródła to potwierdzają?

  Katolicyzm wywodzi się z chrześcijaństwa (historia katolicyzmu jest tożsama z chrześcijaństwem aż do Xw.).
  Chrześcijaństwo wywodzi się wprost z judaizmu biblijnego.
 • @Rzeczpospolita 18:38:52
  Rzeczywiście cały tata, coś nie samowitego- nie wiedziałem. Jak byliśmy na studiach to w akademiku wychowywał z żona dwójkę dzieci, ale synów.
  Cóż nos i oczy po tacie , natura jest konsekwentna, ale córka ładna.

  pozdrowił mądrego blogera
 • @ireneusz 19:02:52
  Tu źródeł jest multum, ot, choćby pierwsze z brzegu prace biblistów, np. ks.prof.W.Chrostowskiego - np. jego książka "Kościół, Żydzi, Polska".

  (Swoją drogą, dlaczego w takiej kolejności, a nie "Polska, Żydzi, Kościół".)
 • @MacGregor 17:42:15
  U @coryllusa jest dzisiaj taki prześliczny komentarz osoby o nicku Mc Gregor:
  "Ja również jestem zdania, że ze skrajnym k…twem się nie dyskutuje ale wali na odlew w parchaty ryj."Do rozpalonych antykatolickich "dyskutantów " pasuje jak u-lał.
 • rebe chujecki płaci,
  rebe chujecki wymaga a durny goj kowalski daje się podpuszczać. nie mniej jednak w tym co mówi jest sporo racji.
 • @Rzeczpospolita 18:38:52
  pod niemiecka okupacja w ciągu 15 min w gettcie by się znalazła. ta wiatrówka którą trzyma mnie rozbroiła :D:D:D co ona, do wróbli chce strzelać?
 • @Rzeczpospolita 18:38:52
  Rasową Słowiankę o takiej urodzie można znaleźć w każdej żydowskiej dzielnicy w którymś z dużych miast kanadyjskich. A jak ona podobna do Marty Kaczyńskiej!
 • Wartościowe informacje
  Autorze, dzięki za tekst.
  Sporo wyjaśnia ...

  Pozdrawiam
 • @ireneusz 13:08:34
  „Katolicy to tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło”
  akurat to jest prawda.
  ==

  Błędne podejście!

  Prędzej już tak: "tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło" w Polsce ma tendencje do bycia katolikami. Gdy katolicyzm w Polsce zaniknie, "tępy motłoch, tłuszcza i bezrozumne bydło" nie stanie się arystokracją ducha, intelektu i zgromadzeniem sprawiedliwych, tylko pójdzie za innymi wodzami.

  Mylicie związek z przyczyną.
 • @Pedant 08:24:03
  Jeszcze jeden jehowita?
 • @Cheval Noir 10:32:13
  Chyba nie.

  Niestety muszę opuścić ten wątek, bo ten Dragon Episkopus znowu zafajdał się obrazkami i odświeżanie zajmuje za dużo czasu.
 • @Pedant 08:24:03
  Słusznie - podłość i nikczemność bywa bardzo często hamowana przez praktykowanie Katolicyzmu, a nawet rugowana przy intensywnej pracy nad sobą (zamiast na wczasy do Gracji z kochanką, trzeba jeździć na rekolekcje z Rodziną ;)
  Analogicznie zastępując Katolicyzm, protestantyzmem lub nawet pogańskim rewizjonizmem cofniemy się cywilizacyjnie tak, jak SSowieccy faszyści w PRLu - odcięci od świata za żelazną kurtyną :/
 • Brudna woda to nie czysta. Grzech to nie świętość.
  W tym tygodniu rozmawiałem z grupką młodzieży na tematy biblijne. Nie mogli uwierzyć, że ja mam rację i że korporacja watykańska się myli. I będąc Watykanistami po bierzmowaniu wpadli na pomysł, aby skonfrontować mnie z jakimś księdzem. Najpierw chcieli zawołać księdza z pobliskiej bałwochwalni, ale doszli do wniosku, że raczej nie przyjdzie. I patrząc na mnie z uśmieszkami zapytali mnie, czy odważę się udać na pobliską plebanię na rozmowę z księdzem.
  Z dwóch sukienkowych podszedł jeden. Mógłby być moim synem i nie podobało mu się, że traktowałem go jak brata w Chrystusie zwracając się do niego na "ty". Koniecznie chciał być tytułowany "księdzem". Chłopaki oskarżyli go o kanibalizm jedzenia ciała i wampiryzm picia krwi. Bronił się wyrwanym z kontekstu fragmentem z ustanawiania Wieczerzy przez Chrystusa. Na moją prośbę, aby zacytował cały fragment, milczał.
  Później kilka razy pytałem się go, czy jest chrześcijaninem. Nie odpowiedział na to pytanie pomimo przestrogi Słowa: "Kto mnie się zaprze przed ludźmi, tego ja się zaprę przed Ojcem..."
  I pomimo moich próśb o rozmowę zastosował w popłochu zasadę: "zadzieram kiecę i lecę". Uciekł.
  Co ciekawe, to minuty wcześniej przechodziłem koło tej bałwochwalni i słyszałem fragmenty kazania podkreślające ważność Bożego Słowa.
  Część chłopaków była zaskoczona zachowaniem sukienkowego, część się śmiała z jego zachowania.

  Religijna korporacja Watykańska właściwie w piątym wieku odłączyła się od chrześcijaństwa, od biblijnej drogi ustanowionej przez Boga i opisanej w Bożym Słowie, ustanowionej przez Chrystusa. I to odstępowanie od Boga trwa do dnia dzisiejszego.
  Fałszywy chrzest niewierzących niemowlaków.
  Fałszywa komunia zamiast Wieczerzy Pańskiej.
  Różne odstępcze, bałwochwalcze kulty.
  Spirytyzm wzywania duchów zmarłych w grzesznych modlitwach.
  Podział na duchownych i laikat, zamiast powszechnego kapłaństwa.
  Celibat, a w rezultacie grzechy, rozpusta i zboczenia sukienkowych.
  Fałszywi biskupi, kolorowi jak papugi, ale bez żon, bez dzieci i bez mocy Boga.
  Sakramenty, i ich magia ex opere operato gdy wyraz "sakrament" w Biblii nie występuje.
  Msza zwana świętą, a w rzeczywistości karykatura ofiary Chrystusa, dyskredytująca ofiarę Chrystusa.
  Bałwochwalstwo klękania przed wafelkiem - niby ciałem Chrystusa.
  Kult maryjny. Co miasto, to inna Mariam. Ile matek miał Pan Jezus?
  Symonia, załatwianie u Boga za pieniądze brane od ludzi.
  Martwe duchowo bierzmowanie zamiast chrztu Duchem Świętym i działanie Ducha Świętego w mocy.
  Pojęcie czyśćca, którego nie ma w Bożym Słowie i rzekoma pomoc duszom w czyśćcu (którego nie ma) za pieniądze - a więc przy pomocy grzechu symonii.
  Kulty miejsc, kamieni, sanktuariów, miejsc ukazania się duchów zwodniczych, wiara kłamliwym duchom w ich objawienia, pomimo że treść tych tekstów jest sprzeczna z Bożym Słowem.
  Fałszywe podstawy teologii Watykanu; Biblia też, ale także Ojcowie kościoła i tradycja. Podstawą mieszanina ludzkich wymysłów, pogańskich, demonicznych tradycji.
 • Zdaje się, że ta ich telewizja jest finansowana przez Macierewicza
  Oczywiście nie z osobistych środków.Zadziwiające jak jest zapraszany do rozmaitych telewizji. I opowiada razem z pastorem głupoty, że gdyby został prezydentem, to zniósłby ZUS. A czy oni wiedzą, co prezydent może?Dwóch cwanych lisów ogłupiających naiwnych.
 • @wercia 15:59:50
  Ma Marian rację.

  Bo jak to jest, że 90% część społeczeństwa po 20 latach nadal cierpi pod jarzmem narzuconej nam niesuwerennej (jak twierdzi JK) konstytucji Kwaśniewskiego??? Ano dlatego, że:

  - nie chodzi do wyborów (pierwszy błąd)
  - jeśli chodzi, to nie rozumie, na kogo powinna głosować (błąd drugi)
  - jeśli głosuje, to nie rozlicza (błąd trzeci)

  Najważniejszym celem JK jest teraz:
  - zdobycie maximum w tym (niemającym konstytucyjnej większości Sejmie)
  - pokazanie determinacji
  - zdobycie większości konstytucyjnej w kolejnych wyborach (2020)
  - skończenie z tym zrakowaciałą naroślą, jaką jest w Polsce cywilizacja interesu (tzn. dobrze jest mieć świadomość własnego interesu, ale nie można tego interesu przeciwstawiać wartościom, a to się dzieje od 1989 r.) - Nowa Konstytucja
 • Kosciol Katolicki jest (jak wiele innych kosciolow chrzescijanskich)
  zalozony przez szatana! Ja na podstawie Biblii stwierdzam tylko fakt.

  Co wcale nie znaczy, ze katolicy swiadomie sluza szatanowi, jednak nieswiadomie sluza mu.

  Ja bylam katoliczka (az pozalam Biblie...), wiekszosc mojej rodziny to katolicy (bo Biblii w reku nie mieli).

  Szatan DBA, by wierzacy mu Biblii nie znali, i jak widac odnosi on sukcesy.

  Ale Bog tez DBA i dlatego coraz wiecej ludzi czyta Biblie i dlatego widzi sztanstwo chrzescijanizmu.

  Co wcale nie znaczy, ze inne -izmy sa dobre! One wszystkie sa szatanskie. Tak buddyZM, jak hinduiZM jak i komuniZM, kapitaliZM... sa szatanskie.
 • @Lotna 13:13:00
  Mityczna data 966 a jakby odwrócić tą 9 to co nam wychodzi, 666 !
  O godzinę już nie pytam a nawiasem, albo się wierzy albo nie, ja wierzę w rodzinę najbardziej.
  Może jakieś propozycje nowej konstytucji a nie komentowanie czyiś pierdnięć ?
 • BRAWO !!!
  Pięknie Pan napisał. Dałem 5 !!! :)

  Błogosławionej niedzieli :) KATOLICKIEJ :)

  Bo pewnie Kowalski świętuje sobotę wraz z rabinem Chujeckim ;) w synagodze "idź pod prąd", gdzie wespół podłączają się pod wysokie napięcie ;)

  "Synagogi żydowskie, to nic innego jak teatr. To jaskinia zbójców i siedlisko demonów" św. Jan Złotousty Doktor Kościoła

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829