Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1916 postów 2769 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Antypolska „Gazeta Polska”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby nie było „Gazety Polskiej”, nasi wrogowie musieliby ją stworzyć.

 

Gdyby nie było „Gazety Polskiej”, nasi wrogowie musieliby ją stworzyć. Pomijam programowo antypolską „Gazetę Wyborczą”, nihilistyczno-kloaczne „Nie” czy ubeckie fałszywki Bubla, ale wsród mediów aspirujących do bycia patriotycznymi, nie ma i nie było niestety mediów równie szkodliwych, jak GP/GPC.
Nie twierdzę, że tak było zawsze , zas związane z tym srodowiskiem dziennikarki sledcze, panie Anita Gargas i Danuta Kania to jedne z jasniejszych gwiazd na firmamencie polskiej żurnalistyki.
Srodowisko GP/GPC od zawsze chorowało na Moskala, tyle, że choroba ta była w fazie latencji i jesli przybierała jakies formy, to co najwyżej niegroźnych idiosynkrazji.
Wszystko zmieniło się od czasu banderowskiej rewolty na Majdanie, kiedy nagle informacje zastąpiła agitacja i propaganda, przy jednoczesnym szantażu moralnym, że „kto nie skacze, ten za Putinem”.
Za swoistą cezurę można uznać wyrzucenie z redakcji Xiędza Isakowicza, którego w niespotykanie chamski ( urbanowski wręcz ) sposób pomówiono o „szerzenie putinowskiej propagandy”, co miałoby być tożsame z krwią na rękach. Po tej czystce redakcyjnej, kiedy wybitnego specjalistę ds. Ukrainy zastąpił arogancki ale ukorzeniony gówniarz ( scil. Dawid Wildstein ), nastąpiła już trwająca nieprzerwanie do dzis „jazda bez trzymanki” , bez jakichkolwiek moralnych zahamowań czy szacunku dla prawdy.
Od strony ideologicznej, GP/GPC na wyscigi z GW ( co juz samo w sobie winno byc powodem do zastanowienia, ale jak w zacietrzewieniu zdobyć się na spokojną refleksję? ) suflują nam doktrynę Giedroycia, która zasługuje co najwyżej na poczesne miejsce w muzeum samobójczych wariactw narodowych, zas jej s.p. autora dawno należało strącić z cokołu, razem z pomnikami Dzierżyńskiego i Lenina. Po szczegóły odsyłam choćby do artykułów pana Aleksandra Szychta, tu wystarczy wspomnieć, iż ta całkowicie antyhistoryczna i oderwana od rzeczywistosci koncepcja postkolonialnego umysłu w najmniejszym stopniu nie zadowala aspiracji naszych wschodnich sąsiadów, od Polaków zas wymaga nie tylko amputacji pamięci o Kresach, ale skazuje na wieczne bycie krajem drugiej kategorii, będącym co najwyżej pasem transmisyjnym „wartosci europejskich” na wschód.
Do tej chorej koncepcji zniewolonego umysłu srodowisko GaPola dołączyło – i tu posłużę się parafrazą z Michnika  – zoologiczną nienawisc do Rosji, podniesioną do rangi dogmatu i najwyższej cnoty narodowej. Dla GaPola Polska nie może wręcz istnieć bez rosyjskiej antytezy ( co swego czasu tyle nieudolnie, co na bezczelnego starał się uzasadnić Dawid Wildstein podpierając się pobieżną lekturą Carla Schmitta – żenujący chucpiarz z tego redaktorka ). Owa zoologiczna nienawosc do Rosji jako wartosc najwyższa jest celem, który uswięca wszystkie srodki, ze zdradą Polaków na Kresach, gloryfikacją banderowskich degeneratów i medialną manipulacją włącznie. Co gorsza, GaPol stoi w pierwszym rzędzie medialnych podżegaczy do totalnej wojny przeciw Rosji, nie dostrzegając, iż są li tylko marionetkami w rękach szermierzy mającymi globalne interesy.
Ze względu na szczupłosc formy nie będę podawał przykładów, których mamy aż nadto, poza jednym. Co roku, na 17 wrzesnia srodowisko GaPola organizuje małpi performans przed rosyjską ambasadą w Warszawie i konsulatem w Poznaniu ( pamiętam, jak na tę okolicznosc Piotr Lisiewicz przebrał się za – proszę wybaczyć – wielkiego ch*ja z napisem „Putin”, co jest oczywiscie zabawne ), żeby ... no własnie, wyrazić sprzeciw wobec paktu Ribbentrop – Mołotow. Tyle, że równie dobrze można sprzeciwniać się rzezi Pragi, targowicy, rozbiorom, zajęciu Smoleńska i Inflant albo odebraniu Grodów Czerwieńskich przez księcia Włodzimierza w 981 roku (  o czym wspomina Nestor w swoim Letopisie ).
Już wczesniej zastanawiałem się, czemu te brewerie służą, poza konsolidacją własnego srodowiska i zamanifestowaniem swojej wrogosci do Putina i jego imperium? Nie zdziwiłbym się, gdyby logistycznie w organizowaniu takich manifestacji pomagała przed osoby podstawione sama amabasada Rosji, bo jest to przecież znakomity sposób na całkowicie bezpłodne i jałowe skanalizowanie emocji częsci srodowisk patriotycznych, które tym sposobem poczują się spełnione ( „ale dalismy tym kacapom popalić, aż im w pięty poszło!” ), a które nie będą się koncenrować na sprawach naprawdę ważnych.
GaPol uzurpuje sobie prawo do wydawania certyfikatu na patriotyzm, który sami definiują w ułomny sposób jako histeryczną antyrosyjskosc  ( niech na Polskę spadnie atomówka, byle na Rosję sto ) . Tymczasem jedyne uzasadnienie dla tej uzurpacji jest takie, że w istocie nienawidzą Rosji dłużej i szczerzej niż inni.
Pismo sw. kaze nam poznawać ludzi „po owocach”, zas owoce działalnosci GaPola nawet jesli nie są tragiczne  ( a i to tylko ze względu na zupelną marionetkowosc naszej polityki i uzależnienie od Niemiec ), to z pewnoscią gorzkie i opłakane.
Dochodzi do zwężenia perspektywy – walcząc ( w swoim mniemaniu ) „na smierc i życie” z Rosją, rozmijamy się przeważnie z własny interesem państwowym czy narodowym i nawet nie zauważamy, jak od tyłu zachodzą nas Niemcy czy Straszni Bracia Judejczykowie.
Robimy za moralny parawan dla krajów zachodnich, ktore tymczasem po cichu robią poważne ineteresy z Rosją ( co jest czasami źródłem poważnych dysonansów poznawczych, np. dr Targalski nie posiadał się z oburzenia odkrywszy niedawno, że Francja od lat prowadzi politykę sprzeczną z Polskim interesem narodowym, zas Niemcy są w sprawie Ukrainy fałszywi – normalnie intelektualny poziom przedszkolaka ).
Stajemy się łatwym obiektem szantażu ze strony wschodnich sąsiadów, którzy wymagają od nas pomocy, poswięcania się, spolegliwosci i przymykania oka na wszystko, co byłoby dla nich niewygodne ... bo w przeciwnym wypadku wspieramy Putina.
GaPol metodą na „ruskiego agenta” niszczy wszelki dyskurs polityczny, tak samo  jak GW metodą na antysemitę czy ksenofoba. Nie wolno nam nawet analizować innych opcji czy możliwosci, bo opcja słuszna jest tylko jedna. Tym sposobem dławione są w zarodku próby racjonalizacji naszej polityki, zas utrwalane najgorsze dziwactwa towiańszczyzny, prometeizmu itp.
Warto też wspomnieć, iż GaPol był organizatorem skutecznej nagonki na abp. Wielgusa, tak się złożyło, że jednego z niewielu hierarchów o poglądach prawdziwie konserwatywnych i patriotycznych.
Na zakończenie, mała próbka rzetelnosci dziennikarskiej tego srodowiska:
Putin wrócił do starych, sowieckich zwyczajów i rozpoczął „przesiedlenia” i „wysiedlenia” uchodźców ze wschodu Ukrainy. Na Syberię. Czy może nas to dziwić? Zwłaszcza w kontekście odnajdywania masowych grobów na wschodzie Ukrainy, ostrzeliwania konwojów uchodźców i mordowania cywilów?

Tymczasem w czerwcu tego roku:
Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o planach filtracji ludności południowego wschodu kraju. Powiedział dziś o tym po posiedzeniu ukraińskiego rządu pełniący obowiązki ministra obrony Ukrainy Mychajło Kowal.
„Prowadzona będzie pełna filtracja ludzi, specjalne działania filtracyjne, polegające na dopilnowaniu, aby wśród ludzi, w tym wśród kobiet, nie było osób związanych z separatyzmem, które popełniły przestępstwa na terenie Ukrainy, przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną. Postawiona została również poważna kwestia, związana z tym, że ludzie z południowego wschodu kraju będą osiedlani w innych regionach” – powiedział minister.
Czytaj dalej:
http://polish.ruvr.ru/news/2014_06_12/Kijow-poinformowal-o-planach-filtracji-ludnosci-poludniowego-wschodu-1001/

W związku z tą i całym szeregiem manipulacji, z żerowaniem na fobiach i infantylizacją polityki proponuję red. Wildsteinowi zmianę nazwiska na Wildschwein, zas czytelnikom unikanie GP/GPC jak morowego powietrza.

 

KOMENTARZE

 • O ile Sakiewicz
  to dla mnie (mało)sprytny cwaniaczek medialny, choć z pewnością świetnie opłacany, to Targalski to zwykły komuszy buc zadaniowy. Takich jak on, dawnych sługusów PZPR łatwo przewerbować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:39:57
  Kolejna odsłona z cyklu "GaPol" i skupiona wokól niej tzw. prawica patriotyczna.
  Tu "brutalny" atak na jednego z "prawdziwych patryjotów" niejakiego Samuela Pereirę';
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieznani-sprawcy-zniszczyli-drzwi-do-mieszkania-samuela-pereiry/pxq3j
  A tu prosze jak ten "piewca patriotyzmu" zachowuje sie gdy słyszy polski hymn;
  https://www.youtube.com/watch?v=Cdl28L97Q_U

  'Gazeta Polska"? Nie dziękuję!
 • Media
  Niezależna.pl wPolityce i ich gazety mają za zadanie przyciągać tych co są zniechęceni do głównych mediów i władzy, a szukających alternatywnych mediów (mówiących prawdę) W ten sposób wyłapują tych co myślą inaczej.
  Zabawa w dobrego i złego policjanta
  Sytuacja z lutego występ Majdaniarza pokazał kto jest kim.
  Obecnie wszystkie media jak rządowe i tzw. opozycyjne zamieszczają identyczne informacje np. dotyczące Ukrainy.
  Czyli ktoś wydaje polecenia wszystkim naraz i je wykonują ?
  Generalnie wszystkie dostępne media są pod kontrolą jednej władzy.
  Kto jest właścicielem Polskich mediów ?

  Kto zna prawdziwą Historię Polski a nie tą co uczą w szkole ten wie (historię piszą zwycięzcy)

  Pozdrawiam
 • @Lechita 14:56:20
  Dla mnie to "zabawa" w dobrego i złego chazara w GPi innych .Dziwicie sie tej koshernej wscieklości chazarów ? Co sie dziwić ,przybyli tu w 1944r i po 89r. gdy Icek Dickan pokazywał V w agenturalnym kne-sejmie ,z Operacją Powietrzny Most . Kartoteki III Wydziału MSW są chyba jeszcze gdzieś ? Darcie japy Giewałt !mają wyssane z mlekiem mame i tate.
 • GP i jej platformy...
  Sa najwiekszym rozczarowaniem ,tysialecia'. A bujam sie na niezaleznej.pl, a GP czytalem od drugiego numery i na poczatku - przez pare dobrych lat b. mi pasowali. Doszedlem do wniosku, ze czas pozucic gwny nurt medialny...I od czasu do czasu przegladac niszowe strony, a ktore mym zdanie to niczym jak male piekarnie, a przeciez wiadomo, ze z malych piekarn pieczywo jest najlepszy...Wlasciwie powiniem podpisac sie:

  Rozczarowany.

  A oto co im zoatawilem tam, musze tez nadmienic, ze cenura na niezalena.pl jest duza, to jednak przepuscila;

  victor | 30.08.2014 [17:27]
  centralo i tak odpowiecie za swe 'zbrodnie' na narodzie polskim. No chyba, ze wam sie uda...rozwiazac problem polski raz na zawsze...Ale wowczas na przeszkodzie moze wam stanac...Polonia, zawsze cos stanie, moze powstac podziemnie zbrojne w Polsce - zapamietajcie to sobie.

  ...takze cenzura nic tu nie pomoze, mowie wam to ja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031