Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1697 postów 1369 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kaczmarek dla Stefczyk.info: Tusk klęczy przed Merkel i Putinem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Specjalna podkomisja zajmie się projektem ustawy, na mocy której można będzie zaprosić do Polski obce służby, by pomagały w zaprowadzaniu porządku.

 

Rozmowa z posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem, byłym funkcjonariuszem policji i CBA.
Stefczyk.info: Posłowie z sejmowej komisji spraw wewnętrznych zdecydowali, że specjalna podkomisja zajmie się projektem ustawy, na mocy której można będzie zaprosić do Polski obce służby, by pomagały w zaprowadzaniu porządku. Jak Pan ocenia ten projekt?

Tomasz Kaczmarek:Ten projekt, jego wprowadzenie, otwiera drzwi dla obcych służb specjalnych, które mogłyby bez problemu działać na terenie Polski. W mojej ocenie Donald Tusk tym pomysłem potwierdza, że klęczy zarówno na Wschód, jak i na Zachód Europy. Nawet dziecko wie, że taki przepis osłabi nasze bezpieczeństwo, osłabi naszą obronność i możliwość pozyskiwania informacji ważnych ze względu na silną i mocną gospodarkę i bezpieczeństwo fizyczne obywateli. Widać, że Tusk klęczy i przed Merkel i przed Putinem.

Platforma zdominowała podkomisję. Zażądała dla siebie niemal połowy posłów. O czym to świadczy?

To pokazuje, że Platformie zależy bardzo na tym, by ten pomysł, by ten projekt ustawy przeszedł. Dlatego PO wykorzystuje większość parlamentarną. W mojej ocenie to kolejny krok, który ma osłabiać polskie służby specjalne. Donald Tusk robi to specjalnie, specjalnie rozkłada służby. To trwa już od kilku lat. Tym samym rząd wzmacnia wpływy obce w Polsce. Pomysł tej ustawy i sam projekt potwierdza te sprawy.

Pana zdaniem ten projekt może wejść w życie?

Liczę na to, że w końcu ludzie przejrzą na oczy i zabiorą głos. Liczę, że w końcu powiedzą "dosyć" nieodpowiedzialnych rządów, "dość" nieodpowiedzialnych decyzji. "Dość" osłabiania bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego Polski. Wracając do pana pytania, w mojej ocenie w Platformie panuje 100-procentowy zamordyzm. Dyscyplina, jaką wprowadza Donald Tusk, będzie skutkować przepchnięciem tych przepisów. Przecież Platforma ma większość, funkcjonuje jak walec. Głosuje na zasadzie: ręce w górę, ręce w dół.

PO zmienia strukturę służb specjalnych, obecnie również wojska. Czym to będzie skutkowało?

Rządzący rzeczywiście zapowiadają reformy. Jednak nic nam nie zostało do tej pory zaprezentowane, koalicja nie wyjaśniła, jak ma przebiegać ta reforma. Niestety nie spodziewam się po nich niczego dobrego.
 
Czytaj tez:

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031