Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1639 postów 1111 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Sommer: „Rafał Ziemkiewicz już oficjalnie jest antysemitą”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Tomasz Sommer z „Najwyzszego Czasu!” to uwazam jeden z najlepszych obecnie polskich publicystow ( zeby jeno nie przechwalic ). Ponizszy wpis metodą na studenta mniemanologii ( kopiuj-wklej ).

 

„Jeśli Ziemkiewicz nie jest antysemitą, to kto nim jest?” – zapytuje w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” „filozofka” Agata Bielik-Robson. To retoryczne pytanie to jednak tylko kolejny epizod grillowania jakiemu poddawany jest Ziemkiewicz od kilku dni. A wszystko zaczęło się od strzału w plecy, czyli pretensji jakie wobec publicysty wyraził Dawid Wildstein, żeby było śmieszniej jeden z redaktorów… „Gazety Polskiej Codziennie”.
Wildstein, syn bardziej znanego Bronisława, uważa się generalnie za prawicowca, ale oprócz tego stosuje znaną skądinąd zasadę „o Żydach na kolanach albo wcale”. I oburzył się na Ziemkiewicza za kilka jego uwag na temat przedwojennych stosunków polsko-żydowskich. Uwagi te zresztą nie zawierały żadnej nowej myśli, natomiast stanowiły nieco bardziej obiektywną od zwykłego, skrajnie filosemickiego standardu, ocenę przedwojennego numerus clausus oraz polsko-żydowskiej konkurencji handlowej. Wildsteina najbardziej rozwścieczyło poddanie w wątpliwość takiego nieprzyjemnego faktu, że przed wojną wszyscy podatnicy składali się na wyższe uczelnie po to by mogli studiować na nich głównie Żydzi. Zresztą i dziś mamy nieco podobną sytuację, tyle, że ktoś inny okupuje najlepsze uczelnie – konkretnie dzieci urzędników oraz innych osób związanych z pompowanie pieniędzy z państwa. A płacą na nie wszyscy.
Wildstein został wykorzystany jak pożyteczny idiota i jego facebookowa krytyka Ziemkiewicza natychmiast została rozdmuchana we wszystkich możliwych lewackich mediach. Przy czym ataki te zawierają już wprost jednoznaczny zarzut – Ziemkiewicz to antysemita, stojący w jednym szeregu z Leszkiem Bublem. Oczywiście media czekają teraz, aż Rafał się zacznie tłumaczyć. Jeśli rzeczywiście zacznie to będzie największy sukces nagonki – bo wiadomo, tłumaczy się tylko winny. W myśl lewacko-filosemickie doktryny, kto zaprzecza swemu antysemityzmowi tylko go przecież potwierdza. Najlepiej to widać na przykładzie działań braci Kaczyńskich. Zawsze byli przychylni wszelkim filosemickim inicjatywom, a mimo to zawsze uchodzili w pewnych kręgach za faszystów i antysemitów.
Jednak ten nienawistny atak na Ziemkiewicza może być początkiem czegoś znacznie gorszego dla filosemitów niż „zwykły” antysemitów. Może być początkiem powszechnego uznania oczywistej skądinąd tezy, że nie każdy kto wskaże na przykład na udział żydowskich zbrodniarzy w mordowaniu Polaków jest Adolfem Hitlerem. Jeśli więc Rafał zamiast się tłumaczyć będzie bronić swoich racji to może się stać Dreyfusem wobec lewackiego filosemityzmu terroryzującego dyskurs polityczny i intelektualny w Polsce ciągłymi oskarżeniami o antysemityzm.
 
Zerzniete z www.nczas.com

KOMENTARZE

 • @
  sprawy relacji polsko-żydowskich w II RP są delikatne jako że te były naprawdę różne.

  Ziemkiewiczowi coś się 'wypsło', Wildstein zareagował przesadnie.

  natomiast Żydzi sowieccy z ulicy Czerskiej widząc małe nieporozumienie, w dodatku dotyczące polskich Żydów, z radością to rozdmuchają.
 • To jest uwiarygadnianie Ziemkiewicza w oczach gojów.
  Jakby Ziemkiewicz był nasz - to by mówił o proroctwie Bartłomieja Kurzeji (przepowiedni o zabiciu króla za zdradę). A on nie mówi. Wiem, że zna sprawę, ale milczy.
  Po tym właśnie poznajemy prawdziwych endeków. Pomimo usiłowań bertonowców jesteśmy przy Krzyżu przed pałacem prezydenckim i wiemy o co tam chodzi. Myślimy po polsku i czujemy po polsku. Ziemkiewicz nie czuje.
  Kłótnia "między Żydamy" o Ziemkiewicza jest niewiarygodna. Nie dajmy się nabierać.
 • Znowu ten antysemityzm, który nie istnieje..
  Antysyjonizm, czy antyżydzizm.. ale nie antysemityzm..

  Dość mam już tych wiecznie płaczących syjonistów!
 • @lju 18:37:38
  ilju tez chciałem to skomentować , ubiegłeś mnie ,
  to może polak mieszkający na terenie USa będzie polakiem amerykańskim ?
  Otóż nie będzie .A kim będzie , kto zgadnie , wszak to proste .
  Ta sama historia jest żydami mieszkającymi w Polsce.Nic do nich nie mam , no może w kilku drobniejszych sprawach.
 • @lju 18:37:38
  tak, mam "zabawny" światopogląd.

  odróżniam Żydów, którzy od pokoleń mieszkali w Polsce od tej komunistycznej, wynarodowionej masy, którą sowieci przywieźli na czołgach w 1945.
 • @Pirx 19:28:37
  A mógłby Pan podać jakieś przykłady konkretnie? Bo taki Cadyk Horovitz to był bardzo zły Żyd i wcale jego Sowieci nie przywieźli.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:57:50
  //Kłótnia "między Żydamy" o Ziemkiewicza jest niewiarygodna. Nie dajmy się nabierać//

  Trafił Pan w dziesiątkę. Od lat obserwuję zabiegi Sanhedrynu mające uwiarygodnić tą osobę w oczach gojów.
 • Odpowiedź RAZ już jest:
  http://tygodniklisickiego.pl/subotnik-ziemkiewicza-historia-pewnego-listu/
 • Rafał Ziemkiewicz już oficjalnie jest antysemitą”
  Aktorzy w fikcyjnym sporze.
 • @Pirx 17:48:09:"z radością to rozdmuchają."
  Nie wiem czy z Czerskiej i nie wiem czy Żydzi .. raczej nieco wyżej.. ale sami ten spór stworzyli i rozdmuchują.
 • Nie ma definicji "Żyda" poza zignorowaną przez SS definicja gubernatora GG Hansa Franka
  Dla przywódcow "żydowstwa" właściwie aszkenazyjskiego (poniemiecko-popolsko-przaewsażnie posowieckiego-) istotą zydostwa jest potencjalna zdolność "narodotwórcza" wykorzystania wiary w tradycję genealogiicznej plemienności talmudystycznego teatru religijnego. Ogromna większość ludności aszkenazyjskiej żyla lub pochodzila z terenow Polski i swą "etniczność" w duzym stopniu zawdzięcza wzorom i wplywom na Kościól Katolicki i polskość podobnie jak "mniejszości "zachodnio ukraińska' lub "etnicznie litewska" (ta ostatnia z depolonizacji rozpoczętej masowo po upadku powstania styczniowego przez księży z litewskojęzycznego seminarium dającego pierwszeństwo do stanowisk proboszczow na Litwie )
  Podobnie znaczna część rabinow i werbalnie antytalmudyczni frankiści ("wyznawcy" Jakuba Lejbowicza Franka vel Zbigniewa Dobruckiego vel...przyjął także machometanizm i, protestantyzm i prawosławie oglaszając się Mesjaszem i będąc wlaściwie ojcem duchowym autorow "Protokolow Mędrców Syjonu") jako sjoniści starali się prowadzić do sjonistycznej kolonizacji Palestyny w celu utworzenia narodu nowohebrajczykow tak jak ksieża litewskojęzyczni i rodziny popow na Wołuniu i Podolu utworzyli narody "etnicznie Litewski" i "zachodnio Ukraiński". Dla "etnicznych Litwinow' i "zacjodnichUkraińcow" antypolonizm jest podstawową i niemal formalną cechą ich narodoweej świadomości a dla "Żydow" sjonistycznych cechą raczej kontrolowanej podświadomości narodowej.
 • @konserwatystka 22:15:20
  Żydzi są różni. podobnie jak Polacy, Czesi ... tudzież inne nacje.

  w waszej teorii są jakimś monolitem, społeczeństwem mrówek czy jeszcze czym cholera wie.

  oczywiście jest tam grupa gnojków ziejących jadem nienawiści do tej czy innej nacji. ale nie przesadzajcie.

  oczywiście trzeba się przeciwstawić antypolonizmowi. tyle że po co z każdego Żyda (nierzadko nam życzliwego) robić wroga ?
 • @night rat 01:54:44
  ale to nie znaczy, że każdy Żyd jest problemem.

  poznałem w życiu Żydów. są różni. jest wśród nich kupę normalnych porządnych ludzi.

  nie wiem czy w interesie takiego normalnego Żyda, który chce normalnie żyć z rodziną jest tworzenie jakiegoś "problemu żydowskiego".

  a i owszem znajdą się kombinatorzy, którzy i w tym zwietrzą gieszeft. z nimi warto walczyć.

  a czy wśród Polaków czy innych nacji takich nie ma ?
 • Ziemkiewicz to kłamca i manipulant. Jego tekst "Antysemici won z prawicy" powinien być jego trumną w obozie narodowym
  Ziemkiewicz to kłamca i manipulant. Jego klasyczny już tekst "Antysemici won z prawicy" powinien być jego trumną w obozie narodowym. I byłby, gdyby w Polsce obóz narodowy istniał. Libertarianie i fanatycy katoliccy udający narodowców pod szyldami ONR, KNP itp. ( http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/01/13/jak-narodowcy-w-ciagu-roku-zlikwiduja-problem-narkotykow-i-narkomanii/ ) niczego nie pojęli. O antysemityzmie Dmowskiego trafnie napisał pewien komentator na NowymEkranie:
  |
  | Ziemkiewicz od dawna lansuje tezę, że niechęć Dmowskiego do Żydów
  | miała tyko podłoże ekonomiczne (blokowanie rozwoju klasy średniej,
  | finansjera itd.). Otóż negatywne zdanie Dmowskiego o Żydach w
  | związku ze sprawami Polski, ugruntowało się w czasach gdy walczył On
  | o niepodległą Polskę na arenie międzynarodowej. Opisał to
  | szczegółowo w monumentalnym dziele ,,Polityka polska i odbudowanie
  | państwa”. Można tam znaleźć rozdział ,,Żydzi wobec wojny” z którego
  | pozwolę sobie zacytować ostatnie zdanie: ,,Walka z przeszkodami
  | stawianymi sprawie polskiej przez Żydów, stała się odtąd, jak to w
  | następstwie zobaczymy, najtrudniejszym zadaniem polityki polskiej”.
  |
  | __________
  | Źródło: http://mediologia.pl.nowyekran.pl/post/86330,jesli-jestem-endekiem-musze-byc-antysemita#comment_751494
  |

  Antysemityzm to nienawiść do Żydów pozbawiona uzasadnienia. Antysemici być może gdzieś są, ale to margines - i absurd.

  Większość osób nie darzących Żydów sympatią ma po temu bardzo dobre powody. Żydzi są programowo i systemowo zaangażowani w działalność niszczącą narody ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/22/multikulti/ , http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/13/chybione-wyobrazenia-profesury-kul-o-naturze-multikulturalizmu-i-jego-propagatorach/ ) i zwalczającą ich samoświadomość ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/07/01/ksenofobia-jako-objaw-swiadomosci-narodowej/ ). W tej sytuacji niechęć do agresora niszczącego państwa (poprzez sterowaną imigrację elementów obcych etnicznie i kulturowo) i negującego wartość poczucia wspólnoty u wielu narodów świata jest czymś całkowicie naturalnym. Kiedy niszczą nasz dom - państwo narodowe i nasz naród mamy obowiązek się bronić. Tą obronę świadomości narodowej i państwa narodowego Żydzi nazywają "szowinizmem" i "antysemityzmem".

  Narodowcy nie mają się kierować strachem przed kastetem oskarżeń o "antysemityzm", które są PUSTĄ FIGURA RETORYCZNĄ, tylko egoizmem narodowym - wąsko pojętym interesem narodu polskiego. Polska nie jest przytułkiem ani noclegownią, do której zastraszając jej mieszkańców dokwaterowuje się lumpów - tylko domem dla Polaków żyjących dziś - i przyszłych pokoleń. Polakom nie wolno dopuścić do tego, by polskie miasta zaczęły przypominać przedmieścia Paryża czy dzielnice niemieckich miast. Ta ziemia ma na wieki należeć do etnicznych Polaków. Przykład Kosowa pokazuje, czym się kończy ŹLE POJĘTA GOŚCINNOŚĆ.
  Dość ulegania pedagogice wstydu, dość ulegania antypolskiej propagandzie i antypolskiej socjotechnice!
 • ANTYSEMITYZM
  Nazwa „antysemityzm” jest nazwą celowo mylącą i zastosowana dla zmylenia powszechnego. Jeszcze nie zdarzyło się, aby jakiś Żyd odważył się głośno zdefiniować dokładnie, w jakiś analityczny, dokładny, prawdziwy sposób co to jest antysemityzm. Nazwa „antysemityzm” jest przez Żydów pokrętnie i złośliwie przypisywana tym, którzy – w ich ocenie – źle się wyrażają o… Żydach. Należy zwrócić wyraźnie uwagę na to, że nie chodzi tu o złe wyrażanie się o narodach semickich, ale wyłącznie o… Żydach.
  Żydzi tym prostym zabiegiem starają się podszyć pod reprezentowanie wszystkich narodów semickich. Nic bardziej mylnego!
  Wśród wszystkich narodów semickich Żydzi stanowią zaledwie ułamek procenta. Jednak Żydzi zdołali wbić do głów naiwnych Gojów (Nie-Żydów), że „antysemityzm” oznacza negatywne, irracjonalne (bezpodstawne), niczym nie wytłumaczalne nastawienie do… Żydów. A przecież o wiele poprawniej byłoby, aby taką negatywną postawę do Żydów nazwać po prostu i zgodnie z prawdą „antyżydowizm” a nie „antysemityzm” – bo „antysemityzm” oznacza wrogość do wszystkich narodów semickich (czyli głównie arabskich), a „antyżydowizm” oznacza wrogość tylko do Żydów i jest bardziej precyzyjny. A nawet całkowicie precyzyjny.
  Jednak Żydzi poprzez wieloletnie, po milionkroć, przy każdej okazji, obsesyjne powtarzanie jak mantrę w kółko jednego i tego samego – nawet gdy mowa jest na całkiem inny temat – zdołali wbić do większości głów tym sposobem otępiałych Gojów przemożne skojarzenie, że antysemityzm – to „niekochanie Żyda”. Nic bardziej mylnego!
  „Kłamstwo powtórzone 100 razy – staje się prawdą!”
  /dr Joseph Goebbels (Żyd) – minister propagandy III Rzeszy/
 • @Eugeniusz Sendecki 17:57:50
  > To jest uwiarygadnianie Ziemkiewicza w oczach gojów.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brawo panie Sendecki, o to właśnie w tej całej hucpie chodzi

  Ale już za chwilę Pan miesza:
  > Pomimo usiłowań bertonowców jesteśmy przy Krzyżu przed pałacem
  > prezydenckim i wiemy o co tam chodzi. Myślimy po polsku i czujemy po
  > polsku.

  Tamto było spontaniczne przez pierwszy tydzień. A do dziś jest hucpą, nie mającą nic wspólnego z polskością. Tak, jak nie miał z nią nic wspólnego prezydent likwidujący Traktatem Lizbońskim polską suwerenność. A tu mamy Lecha Kaczyńskiego, jak tłumaczy Żydom, że polscy żołnierze bronią w Iraku i Afganistanie interesów Izraela – i tylko dlatego tam są:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x9o9m08F5AE

  To jest polskość?
 • @Radomiak 09:29:19
  celny wywód, zaś z obserwacji moich wynika, że "antysemitą" (użyję tego sformuowania) nie jest ten, kto nie lubi Żydów, tylko ten kogo Żydzi nie lubią
 • @Pirx 00:45:21:"w waszej teorii są jakimś monolitem,"
  Dlaczego w "waszej"..?.. czy ja napisałam, że są monolitem?

  Wprost przeciwnie. Zagrożeniem dla Polski jest Rosja i tylko ci Żydzi, którzy są na jej usługach. Służby rosyjskie, jak powszechnie wiadomo sa jednymi z najlepszych na świecie, bardzo sprytnie podsycają antagonizmy (prawie już zamierzchłe) między Polakami a Żydami wykorzystując swoją agenturę sprowadzoną tu w 45 a teraz i jej dziedziców. Dlatego trzeba patrzeć na pochodzenie ale nie tyle etniczne ile na przodków.. kim byli i co robili w prlu.

  Natomiast zwykli Żydzi czy żydzi nie mający takich konotacji.. niech sobie żyją w spokoju. Tylko kto takiego widział na piedestałach i salonach???

  A antagonizmy między Polakami i Żydami służą konfliktowaniu nas z Zachodem i Ameryką. Wszak Izrael jest sprzymierzeńcem USA. Ale ilu tam swych agentów sowiet wysłał...???
  Przypuszczam, że tysiące. I to oni wzniecają obserwowane przez nas konflikty.

  Komu służy Ziemkiewicz?
  Na czyich salonach bywa?
  Kto go i dlaczego w telewizjach przyjmuje?
  W czyich rękach są te telewizje?

  Sowiet w 91 roku opuszczając nasze tereny nie zostawił ich w prezencie ani Unii ani Ameryce ani Niemcom.. zostawił tu swoją doskonale wyposażoną armię agentury wpływu i działa i szkodzi.
 • @p.e.1984 09:33:01
  Pan/Pani się powinien/na zapoznać z moim wystąpieniem nad grobem Dmowskiego, w którym wyłożyłem jakie jest narodowe, polskie i prawidłowe podejście do tego co się dzieje przed pałacem prezydenckim. Wiem, że są ludzie, którzy w Warszawie szerzą dezinformacje na temat mojej roli odegranej w wydarzeniach przed pałacem prezydenckim w Warszawie po 10-tym kwietnia 2010. Prawdopodobnie byli obecni przy moim wystąpieniu wtedy na cmentarzu, ale Zły Duch zasłonił im uszy i nie usłyszeli dobrze, chociaż blisko stali;
  http://www.youtube.com/watch?v=7LjahBvKzE8

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930