Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

PO-wyborach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie jak dojść do Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej?

 

Panie jak dojść do Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej?
- Tutaj prosto Aleją Żydowskich Ofiar Armii Krajowej, to przy Muzeum Polskiego Wrodzonego Antysemityzmu, potem skręci pan w prawo przy Pałacu Gazpromu w bulwar Polskich Obozów Koncentracyjnych. Przy Pałacu Gazpromu spokojnie raczej patrz Pan w ziemię, bo można dostać 48 godzin z byle powodu. Dalej prosto minie pan Instytut Miłości i Cudów. Przejdzie pan w lewo wiaduktem nad Aleją Tolerancji, stoi tam pomnik Jaruzelskiego z dużym napisem “GENERAŁ HONORU”, nie da się przeoczyć. Dalej Skwerkiem Prezydenta Komorowskiego Myśliwego i w lewo na skuśkę Parkiem Piłkarza Kaszuba. W Parku Piłkarza są tzw. Tablice Tuska, to wkopane w ziemię kamienne płyty z przykazaniami: “Dlaczego Polskość Była Chorobą”. Miniesz pan Park i jesteś na Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej.
A po co Pan w ogóle idziesz na Plac Przyjaźni?
- Potrzebuję zaświadczenie z Komitetu d/s Mniejszości Chrześcijańskiej. Syn mi się urodził i chciałem ochrzcić.
- Potem musi pan to zarejestrować w Ministerstwie Poprawności Politycznej przy Rondzie Kiszczaka – to akurat w drugą stronę. Chyba, że od razu zadeklaruje pan wychowanie w rodzinie gejowskiej, wtedy rejestrować nie trzeba.
Powyższe wydaje się tak dalece w absurd sięgającą przesadą, że po prostu niemożliwe, a więc należy to traktować tylko jako wymysł złośliwości pod adresem Obozu Postępu i Tolerancji. Tymczasem powieść Tomasza Terlikowskiego „Operacja Chusta” pokazuje, że pewne rzeczy, które przy jej lekturze (zaraz po jej wydrukowaniu, tj. w I kwartale 2010 r.) mogły wydawać się również takim absurdalnym wyolbrzymieniem (brutalne tępienie ludzi za wspólne publiczne modlitwy pod gołym niebem – w imię „świeckości państwa”, rzecz jasna), już bardzo rychło (chociaż akcja powieści toczy się dziesiątki lat później) okazały się czymś dobrze znanym z ekranów telewizyjnych.
Podobnie (niedoszłe) samospalenie bohatera literackiego w Warszawie, opisane przez Tadeusza Konwickiego w „Małej Apokalipsie” (I wyd. w 1979 r.), ziściło się wkrótce potem: dwa samospalenia (w III i V 1980 r. w Krakowie i Gdyni) dokonane przez dwóch rzeczywistych ludzi (w 2011 r. też zdarzyły się już dwa prawdziwe samospalenia w Polsce).
W dobie gazociągu Ribentrop-Mołotow (tak określił Nord Stream min. „Radek” Sikorski) niemożliwe staje się możliwe. Tuż przed 68. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, podczas Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych „Kremlowska Zorza” na Placu Czerwonym w Moskwie 13-16 IX 2007 [link] – ponad 50 zespołów z 9 krajów, leżących na 5 kontynentach – wykonano pewien marsz, z BARDZO znamiennym komentarzem dwujęzycznym (niemieckim i rosyjskim) o wieloletnich tradycjach więzi kulturalnych Rosji i Niemiec [link]. Ha, ha!…
Antoni Kosiba
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów autorskich - ('PO-wyborczy komentarz')
 

 

KOMENTARZE

 • Napisałam podobnej treści post
  na "Niezależnej "ale chyba że wątpię czy tam wejdzie/chociaż nie wiem bo tam się długo czeka na moderację a ja jestem z natury niecierpliwa:)/
  Jest już po kolejnych sfałszowanych wyborach a PIS milczy.
  Stołki na następne 4 lata zapewnione,to po co się burzyć.
  Status quo okrągłostołowe zachowane, wszystko gra !
  Kolejna zdrada!
  Nie jestem ortodoksyjnym ludem Pisowskim ale uważam że w tych wyborach tylko ta partia dawała nam szansę przetrwania a tu znowu taki sam jak w poprzednich wyborach pasztet .
  Nasza klasa polityczna to zindoktrynowane DNO.
  Nowej krwi układ nie dopuści a stara zaczyna już cuchnąć padliną.
  Zgnijemy razem z nią.
  Jestem wk.....ona.
 • P.S Odziwo wpuścili
  Będzie ciekawie ortodoksy będą mnie teraz flekować:))
  Idę przyglądać się tej rzezi:)))
  MacGregor piękne zdjęcie:))
  Pozdrawiam.
 • PO wyborach
  http://wtfpalace.com/wp-content/uploads/2011/05/creepy21.jpg
 • @inka1
  Dlaczego PO wygrało?
  Z jednej strony wyborcami platformy są ludzie zamożni, zarabiający dużo powyżej średniej krajowej oraz elity, celebryci, często występujący w tv, osoby znane publicznie, wolnych zawodów i często cenione za swój dorobek (Wajda, Kora, Hołdys). Z drugiej strony to ludzie młodzi, zazwyczaj w trakcie lub po studiach.
  Co do "starych" - nie trzeba się dziwić - oni już się dorobili, a ich nazwisko to gwarancja sukcesu. Im zależy na zachowaniu "status quo", bo nic już ich w życiu nie czeka, poza uwielbieniem przez tłum. Nastawieni są na spijanie śmietanki. Mało ich obchodzą przyziemne sprawy, ot choćby - za co opłacić dziecku przedszkole, czy skąd wziąć pieniądze na kurtkę zimową.
  Ten stan, w którym elity się znajdują, jest doskonałym środkiem znieczulającym. Uzależnienie od niego zaś powoduje ignorancję na problemy szarego obywatela, ślepotę na złą sytuację gospodarczą kraju i wreszcie strach przed zmianami. To jest powód gremialnego głosowania przez elity na PO, partię która, w ich mniemaniu zapewni im "status quo", niezmienny komfort trwania. A każda inna partia, która choćby w najmniejszym stopniu spróbuje czynić coś innego, zaproponuje, nie daj Boże, zmiany, co zakłóci spokój elit, z miejsca jest atakowana, jak obcy owad w gnieździe os.
  Przyjęło się w środowisku elit, że głównym sprawcą chcącym zmian, partią niebezpieczną dla nich jest PIS. Pierwszy powód jest oczywisty - to jedyna, duża partia opozycyjna zdolna realnie zagrozić świętemu "status quo". Reszta jest albo spolegliwa, albo się nie liczy. Drugi powód, nie mniej ważny to potencjalne zagrożenie dla układu biznesowo - medialnego, będącego w znacznej mierze efektem jeszcze peerelowskich starań ich obecnych właścicieli, powiązanych w różny sposób ze specsłużbami PRL (np. Mariusz Walter - hasło wikipedia). A przecież dla elit media są tym, czym dla człowieka powietrze - nie można bez niego żyć. Jasnym zatem się staje, dlaczego akurat PIS jest kozłem ofiarnym.
  Ale partia ta stała się kozłem ofiarnym także dlatego, że jej członkowie i zwolennicy to ludzie wierzący, dla których ważne są wartości chrześcijańskie i patriotyzm. Wartości dla elit anachroniczne, nie przystające do wizerunku nowoczesnego europejczyka, bezpaństwowca, do którego to wyznawcy "statu quo" starają się upodobnić, co zresztą bywa zabawne, gdyby poznać środowisko, w którym dorastali. Zwolennik PIS to zabobonny, głupi katolik, a taki z pewnością związany jest ze środowiskiem rydzykowej rozgłośni, to znienawidzony moher - taki zaszufladkowany i fałszywy obraz utrwalany jest przez media głosem elit.
  I tu pojawia się druga grupa wyborców PO. Ludzie młodzi, "wykształceni z większych ośrodków", jak to ktoś napisał. Młody człowiek nie bardzo zajmuje się polityką, jeśli nie liczyć tych specjalnie zainteresowanych. Nie ma na to czasu, bo studiuje, pracuje, woli spędzać czas z przyjaciółmi, albo posłuchać muzyki; jest zakochany i ma tysiąc spraw na głowie lub po prostu polityka go brzydzi. Zadajmy sobie pytanie. Jaki obraz rzeczywistości postrzega poprzez tv taki młody człowiek? Świat, który widzi jest światem wykreowanym przez media. To świat wspaniałych celebrytów i głupich moherów. To blichtr i błyskotki, a z drugiej strony nędza i ciemnogród. To obietnica wspaniałej przyszłości i sława, a z drugiej strony krzyże i tragedia smoleńska.
  Kogo chce zatem naśladować młody człowiek? Co wybierze? Odpowiedź jest oczywista. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto będzie potrafił ocucić tak oszołomionego człowieka, kto będzie potrafił pokazać rzeczywistość odartą ze sztuczek medialnych, to z całą pewnością ten młody, wartościowy człowiek stanie po stronie "status quo" i zasili rzeszę wyznawców PO. Przywódcy platformowi doskonale zdają sobie sprawę z tego uwarunkowania i dlatego głównym ich celem jest uniemożliwienie rzeczowej dyskusji w mediach i fabrykacja rzeczywistości przez manipulację informacjami.
  W tak spreparowanym świecie można funkcjonować długo, co nie wróży dobrze przyszłym pokoleniom. Dopóki nie przytrafi się Polsce katastrofa na miarę Grecji, ale wtedy będzie jak w przysłowiu - "mądry Polak po szkodzie".
  Dziękuję za uwagę i przepraszam, że takie to długie.
 • @Czarne Pantery 2
  Stawiam inną tezę.
  P. O. nie wygrało !'
  P.O sfałszowało wybory.
  Polacy nie są idiotami./"nawet młodzi wykształceni z dużych miast" mają kredyty i to często we Franku Szwajcarskim ,który przez politykę pieniężną tej tfu formacji politycznej
  szalał/
  Pozdrawiam
 • Śluby łączą
  Ponoć (według Ambasady Pokoju http://wiecznaplaneta.pl/eltaoo.html) najlepiej łączą narody wesela... należy więc oddawać Wandy Niemcom i brać Germanki za żony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031