Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Judeopolonia w budowie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak informuja Eskimosi z S24:

 

Piękna pogoda i ludzie sympatyczni...
Wróciło lato. Zrobiło się ciepło i ludzie na ulicach, jakby mniej umykali, delektując się ciepłem i bezchmurnym niebem.
Gdy się tak snułam dziś po centrum Torunia, trafiłam na zespół klezmerski, który grał stare żydowskie utwory. Towarzyszył on uroczystości związanej z odsłonięciem  tablicy - umocowanej na jednej z zabytkowych kamieniczek, przy ul. Szerokiej - upamiętniającej jej dawnego mieszkańca, rabina Zwi Hirscha Kalischera, który nie ma swego grobu, ponieważ w 1975 r. komuniści zniszczyli miejscowy cmentarz  żydowski. Dziś jest tam tylko wielki kamień upamiętniający wszystkich kiedyś pochowanych.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz /miejscowychi z MSZ- nie minister, bo ten przygotowuje się  już do sesji ONZ/, a także goście z różnych stron świata / najliczniejsza grupa z Izraela - młodsi i starsi /,  biorący  udział w Światowym Kongresie Języka Hebrajskiego , który zawitał do Torunia, zapewne  z racji powstania w mieście Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej. Przy tablicy pamiątkowej był np. Gedeon Kouts z Sorbony, który pięknie przeczytał oryginalny tekst Rabina.
A dalej było odsłonięcie tablicy i podanie sobie rąk, gości i mieszkańców miasta, którzy licznie zgromadzili się wokół. Jak również uśmiechy i oklaski dla muzyków.
I to jest świetny przykład, jak można budować dobre wzajemne relacje między narodami.
Prawdziwie przyjacielska uroczystość, przy dźwiękach przyjemnej muzyki i w przecudnych okolicznościach przyrody.
( maia14 ).
 
Tymczasem w Warszawie, jedyna inwestycja realizowana zgodnie z planem:
 
Nie ma pięniędzy? Są! Muzeum Historii Żydów otrzyma dodatkowo 8 milionów
Aktualizacja: 2011-09-20 4:56 pm
Zamiast planowanych 2 milionów złotych, Muzeum Historii Żydów Polskich otrzyma 10 mln zł. Jak zapowiedział Bogdan Zdrojewski, zawiadujący tworem o nazwie “Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”: – W przyszłym roku przeznaczymy na bieżącą działalnośc [tej] instytucji po 5 mln zł z budżetu ministerstwa ["Kultury"] i miasta Warszawy. Dotychczas Muzeum otrzymywało po milionie złotych.
Muzeum ma zostać otwarte w 2013 roku, a pracować ma w nim aż 100 osób. Już dzisiaj muzeum w budowie zatrudnia 1/4 tej docelowej liczby.
Niestety, trudności z budową nawet tak “priorytowej” placówki mogły spowodować opóźnienie jej otwarcia, co zaalarmowało społeczność żydowską. Doprowadzono zatem do tego, że w napiętym harmonogramie prezydetna USA odwiedzającego Polskę, znalazł się czas na wizytę placu budowy Muzeum. Obama wyraził życzenie przyjazdu na otwarcie tej instytucji, co ma mieć miejsce w 70. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jak stwierdza autor informacji w Życiu Warszawy, dodatkowe pieniądze znalazły się, bowiem “pomogła wizyta prezydenta USA”.
Całkowity koszt budowy Muzeum ma wynieść około 200 mln zł, które to pieniądze pokryją po połowie “Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego” oraz władze Warszawy. Czytaj: budowę instytucji żydowskiej pokryją polscy podatnicy.
( za www.bibula.com ).
 
 
TymczasemKomisja Kultury na wniosek PO odrzuciła projekt ustawy o Muzeum Ziem Zachodnich
 
( por. wPolityce ).
 
Skoro planujemy Zydoland, to wiadomo jakie muzeum jest wazniejsze.

 

KOMENTARZE

 • @MacGregor
  "Skoro planujemy Zydoland, to wiadomo jakie muzeum jest ważniejsze"

  Celne
 • Najciekawsze są zestawienia środków budżetowych, oraz grantów na wydatki na mniejszości narodowe
  Jako że żydów rzekomo w Polsce nie ma, bo taki magiczny niewidzialny lud, dar zmieniania nazwisk, wyznania, życiorysów ponoć też (spis wykazał tysiąc osób, poprzedni spis, zatem nie czują się żydzi żydami, ale kim właściwie skoro także nie Polakami?), to w zestawieniach mają najmniej pieniędzy przyznawanych. Taki żart. W praktyce to większość, czyli Naród Polski dostaje drobne na przetrwanie, niewolnik musi żyć i pracować, konsumować, kupować, płacić podatki, spłacać lichwę. Jesteśmy jak te moje króliki które karmię trawą żeby im dać w łeb kiedy przyjdzie pora...

  I tu uwaga o patriotyzmie. Patriotyzm MUSI BYĆ TAKŻE NARODOWY, inaczej to nie jest patriotyzm, ale coś innego, mniej pełnego. Mamy swoje interesy narodowe, a żydzi swoje, reszta swoje. Nacjonalizm nie jest mitem, ale rzeczywistością i to nie my jesteśmy szowinistami-syjonistami jakiejś wersji. Nikt z nas nie zamierza kijem gonić żadnej mniejszości JEŻELI JEST LOJALNA wobec Polski, Suwerena Polski czyli Katolickiego Narodu Polskiego, bo to jest główny nurt mający prawa do Polski od 966 roku do końca świata. Nielojalna ludność powinna opuścić na zawsze terytorium III RP, więzienie nie ma sensu.

  Powinna istnieć opcja pozbawiania obywatelstwa polskiego, to należy przewidzieć, bywa taka wyższa konieczność. Dla mnie np tacy jak Gross, Stefan Michnik itp nie są obywatelami polskimi, trzeba to sformalizować. Niestety PiS nie ma jaj do tego, widziałem tradycyjny zapis w ich projekcie konstytucji. Obywatelstwa tam nie można pozbawić.
 • komuniści zniszczyli miejscowy cmentarz żydowski
  Sowieci to umieją podkręcać napięcie, najpierw niszczą cmentarz wskazując żydom przynależne im miejsce a teraz dają prikaz na budowę muzeum żeby nas z nimi skłócać a i z Ameryką za jednym pociągnięciem.
 • --komuniści zniszczyli ----a to komuniści z WSZECHWŁADNYM UB !!!
  --nie byli żydami ???
 • @
  Możliwości są trzy

  Pozwolić się zgnieść

  Robić coś w białych rękawiczkach

  Robić coś otwarcie


  do drugiej możliwości potrzebne są duże pieniądze aby skutecznie. wymóg -bogaci Polacy filantropi którzy po kryjomu będą dawać kasę. Takich prawie nie ma.

  Jeśli nawet będzie rządził PiS Judeopolonia będzie dalej w budowie.

  Powinien być program wspólny dla wszystkich Polaków.

  Podstawa - wymóg podania przodków do trzeciego pokolenia. Tego domagać się winni tzw zwykli ludzie. ale trzeba ich uswiadomić I nie patrzeć na zarzuty etc. ale w tych wyborach to już nie wypali.

  Bez organizacji się nie da. Pytanie jak ma działać. Na pewno kilkustrukturowa -jawne i tajne
 • @CyprianPolak
  Jeżeli PIS wygra wybory , Judepolonia może być w budowie ale należy to rozciągnąć w nieskończoność. Przy okazji wytykać im ilu żydów było w UB , co robili z polakami i innymi nacjami narodowymi.
 • @t-rex
  Ktoś Ci dziś powiedział, że dobrze gadasz?
 • T-Rexie
  Nie wiem, o czym piszesz.

  Bronek Wildstein czy Lutek Dorn sa takimi samymi Polakami ( jelsi nie lepszymi ) jak ja i nikt nie ma problemu z pochodzeniem.

  Judeopolonia polega zupelnie na czym innym - polecam znakomite opracowania s.p. A.L. Szczesniaka.

  PS - co jest wazniejsze dla nas - Muzeum Ziem Zachodnich czy Muzeum Zydow?
 • @MacGregor i T-Rex
  //Bronek Wildstein czy Lutek Dorn sa takimi samymi Polakami ( jelsi nie lepszymi ) jak ja i nikt nie ma problemu z pochodzeniem.//

  Bo oni sami nie mają problemu z pogodzeniem bycia Polakami i własnym pochodzeniem. Nie miał tego problemu ani Hemar ani Herling-Grudziński, ani Z. Wasserman.

  Problem leży w tych, którzy swego Judaizmu (dawno zarzuconego, sflaczałego i wykoślawionego) się poniekąd wstydzą, ale wtedy kiedy im to wygodne to wyciągają go z szafy spod skarpet i gaci, i walą nim jak pałą po Polsce i Polakach.

  Tylko, że nie można popadać w skrajności (to oczywiście nie do Ciebie MacGregorze, mówię ogólnie) i za winy Michników, Baumanów i innych Brystigierów nie można obwiniać wszystkich Żydów, ani osób takigo pochodzenia bo jest to zasada plemiennej, zbiorowej odpowiedzialności, której sprzeciwiamy się przy okazji prób wyłudzenia $65 mld. "restytucji" przez organizacje żydowskie i ich klakierów.
 • Polacy KOCHAJA zydow.....
  Chcecie dowodów? Proszę bardzo! Oto lista osób pełniących ważne funkcje i odgrywających istotną rolę w życiu Polski. Nazwiska rodowe niżej wymienionych można odszukać, między innymi, w archiwalnych numerach tygodnika "Nasza Polska".
  Czyż nie są to osoby popularne, wybrane w wolnych wyborach przez cały Naród? I co, Polacy wybrali bo są antysemitami??? Na złość??? Sobie???
  Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
  1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).
  2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
  3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

  1. Jerzy Albrecht - Finkelstein
  2. Amsterdamski - Saul Henrykowski
  3. Stanisław Arski - Apfelbaum
  4. Stefan Arski - Artur Salman
  5. Bronisław Baczko - Gideon
  6. Leszek Balcerowicz - Aaron Bucholtz
  8. Jan K. Bielecki - Izaak Blumenfeld
  9. Bolesław Bierut - Rotenschwanz
  10. Alef Bolkowiak - Alef Gutman
  11. Michał Boni - Jakub Bauer
  12. Jerzy Borejsza - Beniamin Goldberg
  13. Wiktor Borowicki - Aaron Berman
  14. Marek Borowski - Szymon Berman - jego wuj - Jakub Berman
  15. Stefan Bratkowski - Blumstejn
  16. Stanisław Brodzki - Bronstejn
  17. Jan Brzechwa - Jan Worobiec
  18. Ryszard Bugaj - Izaak Blumfeld
  19. Zbigniew Bujak - lewy syn rabina Małachowskiego
  20. August Chełkowski - Dawid Cnajbaum
  21. red. Kamila Chilińska - Halpern
  22. Wiesław Chrzanowski - Szymon Knopfstejn
  23. Adam Cichocki - Aaron Zigenbaum
  24. Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein
  25. Bernard Cukier - Kolski
  26. Józef Cyrankiewicz - Izaak Cymerman
  27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) - Wachter
  28. Tadeusz Daniszewski - Dawid Kirschbaum
  29. Ostap Dłuski - Adolf Langer
  30. Jan Dobraczyński (pisarz) - Gutmacher
  31. Ludwik Dorn - Dornbaum
  32. Andrzej Drzycimski - Abraham Engel
  33. Lech Falandysz - Aaron Fleischman
  34. Arkady Fidler - Efroim Trusker
  35. Pawel Finder - Pinkus
  36. Aleksander Ford - Liwczyc
  37. Władysław Frasyniuk - Rotenschwanz
  38. Jerzy Frydberg - Izrael Frydberg
  39. Bronisław Geremek - Berele Lewartow
  40. Zofia Gomułkowa - Liwa Szoken
  41. Henryk Goryszewski - Jakub Glikman
  42. Jan Górecki - Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
  43. Wiktor Górecki - Muhlrad,"komandos" z 1968
  44. Maria Górowska (sędzia) - Sad lub Berger
  45. Halina Górska - Rasa Kugelschwanz
  46. Alina Grafowska - Rasa Rotenfisch
  47. Hanna Gronkiewicz-Waltz - Haka Grundbaum
  48. Ryszard Marek Wroński - Goldberger
  49. Wiktor Grosz - Izaak Medres
  50. Jacek Groszkowski - Hersz Herszkowicz
  51. Leon Halban - Blumenstok, prof. KUL-u
  52. Aleksander Hall - Miron Hurman
  53. Marian Hemar - jan Marian Herscheles
  54. Józefa Hennelowa - Zyta Goldmond
  55. Szymon Hirszowski - Szymon Hirsz
  56. Józef Hubner - Dawid Szwarc
  57. Piotr Ikonowicz - Dawid Goldsmith
  58. Henryk Jabłoński - Apfelbaum
  59. Jerzy Jakubowski - Miszkatenblit
  60. Ludwika Jankowska - Luba Kowieńska
  61. Andrzej Jaroszewicz - Aron Samet
  62. Piotr Jasienica - Lech Benar
  63. Jerzy Jaskiernia - Aaron Aksman
  64. Mieczysław Jastrun - Agatstein
  65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława - Agatstein
  66. Kalina Jędrusik - Makusfeld
  67. Roman Juryś - Chaim Szacht
  68. Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein
  69. Ida Kamińska - Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
  70. Jan Karski (kurier AK) - J. Kozielewski-?
  71. Andrzej Kern - Dawid Ginsberg
  72. Jan Kobuszewski - Weisleder
  73. adm. Piotr Kołodziejczyk - Robert Cajmer
  74. Grzegorz Kołodko - Samuel Hanerman
  75. Maria Komar (generałowa) - Riwa Zukerman
  76. Janusz Korczak - Henryk Goldszmit
  77. Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg
  78. Jerzy Kosiński - Josek Lewinkopf
  79. Janina Kotarbińska - Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
  80. Mikołaj Kozakiewicz - Jakub Kleinman
  81. Helena Kozłowska - Bela Frisch
  82. Stanisław Krajewski - Abel Kaimer
  83. Hanna Krall - Haka Rejchgold
  84. Krzysztof Król - Aaron Rosenbaum
  85. Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
  86. Lucyna Krzemieniecka - Wiera Zeidenberg
  87. Edward Krzemień (dziennikarz GW) - Wolf
  88. Kunicki - Goldfinger
  89. Kazimierz Kuratowski - Kuratow
  90. Zofia Kuratowska-Jaszuńska - Goldman
  91. Jacek Kuroń - Icek Kordblum
  92. Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman
  93. Jolanta Kwaśniewska -Konty - Kohn
  94. Stanisław Jerzy Lec - Letz de Tusch
  95. Janusz Lewandowski - Aaron Langman
  96. Olga Lipińska - Fajga Lippman
  97. Teresa Liszcz - Rasa Lankamer
  98. Jan Lityński - Jakub Leman
  99. Lubiejski - Zygielman
  100. Łozowski - Salomon Abramowicz
  101. Aleksander Łuczak - Dawid Lachman
  102. Helena Łuczywo - Chaber (ojciec), Guter (matka)
  104. Aleksander Małachowski - Jakub Goldsmith
  105. Marek Markiewicz - Samuel Moritz
  106. Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman
  107. Jacek Merkel - Samuel Nelken
  108. Adam Michnik - Aaron Szechter
  109. Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman
  110. Jerzy Milewski - Dawid Machonbaum
  111. Leszek Moczulski - Robert Berman
  112. Karol Modzelewski - Samuel Mendel
  113. Zygmunt Modzelewski - Fischer
  114. Jerzy Morawski - Izaak Szloma
  115. Stanisław Nadzin - Gutman
  116. Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselbaum
  118. Piotr Nowina-Konopka - Haim Kromer
  119. Róża Ochabowa - Grunbaum
  120. Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein
  121. Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemek)
  122. Jan Olszewski - Izaak Oksner
  123. Janusz Onyszkiewicz - Jojne Grynberg
  124. Jerzy Osiatyński - Szymon Weinbach
  125. Janina Paradowska - Rachela Busch
  126. Jan Parys - Haim Pufahl
  127. Aleksander Paszyński - Finkelstein
  128. Mirosława Pażyńska - Srula Kundelman
  129. Lesław Podkański - Izaak Freinkel
  130. Ezdra Podlaski - Rotenschwanz
  131. Kazimierz Pomian - Furman lub Rotenschwanz
  132. Radkiewiczowa, żona min. - Ruta Teitsch
  133. Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
  134. Mieczysław Rakowski - Mojżesz Rak
  135. Jan Reguła - Josek Mützenmacher
  136. Jan Maria Rokita - Izaak Goldwicht
  138. Adolf Rudnicki (pisarz) - Schneider
  139. Jan Rulewski - Fikelman
  140. Rutkowski Botwin
  141. Hanka Sawicka - Szapiro
  142. Ryszard Setnik - Szymon Bauman
  143. Izabela Sierakowska - Rebeka Sommer
  144. Janusz Sityński - Jakub Leman
  145. Ernest Skalski - Wilker lub Nimen
  146. Skrzeszewski - Fokenman
  147. Krzysztof Skubiszewski - Szymon Schimel
  148. Władysław Sławny - Rosenberg
  149. Antoni Słonimski - Stomma
  150. Zenon Smolarek - Izaak Zimmerman
  151. Ewa Spychalska - Salome Stein
  152. Marian Starownik - Symeon Steinman
  153. Stefan Starzewski - Gustaw Szusterman
  154. Stanisław Stomma - Szaja Sommer
  155. Michał Strąk - Baruch Steinberg
  156. Julian Stryjkowski (pisarz) - Pesah Stark
  157. Jerzy Stuhr (aktor) - Josek Feingold
  158. Hanna Suchocka - Haka Silberstein
  159. Bolesław Sulik - Jakub Steinberg
  160. Kalman Sultanik - Chaim Studniberg
  161. Irena Szewińska (sportowiec) - I. Kirszenstein
  162. Stefan Szwedowicz (brat Michnika) - Szechter
  163. Roman Szydłowski - Szancer
  164. Wiesława Szymborska - Rottermund
  165. Paweł Śpiewak - Stinger
  166. Bolesław Tejkowski - Benio Tejkower
  167. Jerzy Turowicz - Jakow Turnau
  168. Stanisław Tuszewski - Salomon Hardnik
  169. Magda Umer (piosenkarka) - Humer
  (córka zbrodniarza UB)
  170. Jerzy Urban - Josek Urbach
  171. Mieczysław Wachowski - Jakub Windman
  172. Henryk Walczak - Zukerman
  173. Lech Wałęsa - Lejba Kohne
  174. Dawid Warszawski - Konstanty Gebert
  175. Adam Ważyk (poeta) - Wagman
  176. Andrzej Werblan - Aaron Werblicht
  177. Andrzej Wieczorkiewicz - Hirsz Gelpern
  178. Aleksander Wirpsza - Leszek Szaruga
  179. Dariusz Wójcik - Dawid Wisental
  180. Andrzej Wróblewski - Andrzej Ibislauer
  181. Ludmiła Wujec - Okrent
  182. Jan Wyka - Leopold Wessman
  183. Roman Zambrowski - Rubin Nusbaum
  184. Janusz Zaorski - Jakub Bauman
  185. Andrzej Zoll - Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
  186. Janusz Ziółkowski - Izaak Zemler

  Wojskowi

  187. gen. Edward Braniewski - Brandsteter
  188. gen. Jan Drzewiecki - Holzer
  189. gen. Marian Graniewski - Gutaker
  190. gen. Wiktor Grosz - Izaak Medres
  191. gen. Artur Jastrzębski - Artur Ritter (Niemiec)
  192. gen. Grzegorz Korczyński - Kalinowski
  193. gen. Leszek Krzemień - Maksymilian Wolf
  194. gen. Matejewski - Kugelschwanz
  195. gen. Marian Naszkowski - Wasser
  196. gen. St. Popławski - Siergiej Grochow (Rosjanin)
  197. gen. Karol Świerczewski - Walter Goltz lub Tenenbaum
  198. gen. Leon Turski - Tennenbaum
  199. gen. Mieczysław Wągrowski - Izaak Pustelman
  200. gen. Tadeusz Wilecki - Wałłach
  201. gen. Zarako-Zarakowski - Zarako, Nacz. Prok. WP
  202. gen. Janusz Zarzycki - Neugebauer
  203. płk Michał Bron - Bronstein, prac. MSZ
  204. płk dr Charbicz - Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa
  205. płk Otto Fiński - Finkenstein, szef sztabu "Służba Polsce"
  206. płk Garbowski - Caber lub Gruber, d-ca dyw.
  207. płk Gradlewski - Goldberg, GZP WP
  208. płk Mieczysław Kowalski - Kohn
  209. płk Anatol Liniewski - Liberman, prac. ASG
  210. płk Rosiński - Rosenberg, DOW
  211. płk Rotowski - Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
  212. płk St. Sokołowski - Szabat, prac. WAP
  213. płk Paweł Solski - Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
  214. płk Szulczyński - Szulcynger, d-ca pułku
  215. płk Wł. Tykociński - Tikotiner, attache wojsk.
  216. płk Wadlewski - Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
  217. płk Żarski - Silberstein, prac. WAP
  218. ppłk Jerzy Bryn - Izrael Alter, prac. MSZ
  219. ppłk Jan Dolanowski - Dollinger, DOW
  220. ppłk Adam Łaski - Gutbrot, prac. ASG
  221. ppłk Henryk Zieman - Zysman, DOW
  222. mjr Roman Domanski - Rosenstand, DOW
  223. mjr Marcel Kot - Abram Sterenzys
  224. mjr Józef Śliwiński - Flaumenbaum, szef Wyd. "Służba Polsce"
  225. mjr Henryk Umiński - Keff
  226. Filip Berski - Badner, prokurator wojskowy
  227. Kazimierz Golczewski - Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
  228. sędzia Franciszek Kapczuk - Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław
  229. Maksymilian Litiński - Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
  230. Lubiejski - Zygielman, II Zarząd
  231. Jakub Lubowski - Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
  232. Jan Orliński - Unterweiser, Prok. Wojsk.
  233. Henryk Podlaski - Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
  234. Rajski - Rajgrodzki, II Zarząd
  235. Roman Rawicz - Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
  236. Henryk Trojan - Adler, II Zarząd
  237. Henryk Walczak - Zukerman
  238. Zagórski - Winter, II Zarząd
  239. Arnold Załęski - Załkind, prac. Prok. Wojsk.

  Pracownicy MSW

  240. gen. Józef Hübner - Dawid Szwarc
  241. gen. Matejewski - Kugelschwanc
  242. gen. Miecz. Moczar - Mykoła Demko (Ukrainiec)
  243. Gen. Julian Polan - Harasim, morderca sądowy
  244. gen. Roman Romkowski - Natan Grinspan-Kikiel
  245. gen. Józef Maria Różański - Rosenzweig
  246. płk Leon Andrzejewski - Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra
  247. płk Bielecki - Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
  248. płk Julia Brystiger - Prajs
  249. płk Górecki - Goldberg, dyr. Depart. IX
  250. płk Mieczysław Mietkowski - Mojżesz Borowicki, doradca MSW
  251. płk Orłowski - Kugelschwanz
  252. płk Marian Reniak - Marian Strużyński
  253. płk Józef Różański - Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
  254. płk Sienkiewicz - Lewi, dyr. depart.
  255. płk Szeryński - Szhnkman, prac. MBP
  256. płk Józef Światło - Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
  257. ppłk Helena Wolińska-Brus - Ochsmann
  258. mjr Adam Kornecki - Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
  259. Antoni Alster - Nauman, v-ce szef MBP
  260. Barbara Giller - Basze Lea, prac. MBP
  Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce ( alfabetycznie)
  1. Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego
  2. Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.
  3. Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów
  4. Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.
  5. Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ "Solidarność"
  6. Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.
  7. Michał BONI b. Min. pracy, liberał
  8. Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności
  9. Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności
  10. Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów
  11. Andrzej CELINSKI Unia Wolności
  12. Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności
  13. Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów
  14. Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN
  15. Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury
  16. Kazimierz DEJMEK Minister Kultury
  17. Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum
  18. Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu
  19. Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów
  20. Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta
  21. Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA
  22. Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności
  23. Aleksander GAWRONIK aferzysta
  24. Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.
  25. Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego
  26. Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej
  27. Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski
  28. Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy
  29. Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum
  30. Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli
  31. Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych
  32. Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski
  33. Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej
  34. Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich
  35. Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności
  36. Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności
  37. Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.
  38. Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa
  39. Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych
  40. Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD
  41. Barbara LABUDA Unia Wolności
  42. Jan LITYNSKI Unia Wolności
  43. Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow
  44. Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.
  45. Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR
  46. Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich
  47. Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u
  48. Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR
  49. Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności
  50. Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ
  51. Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów
  52. Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy
  53. Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów
  54. Tomasz NALECZ Unia Pracy
  55. Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego
  56. Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka
  57. Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego
  58. Michał OGOREK twórca Antypolonizmu
  59. Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności
  60. Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności
  61. Daniel PASSENT publicysta
  62. Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa
  63. Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności
  64. Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.
  65. Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
  66. Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP
  67. Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności
  68. Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi
  69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie
  70. Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu
  71. Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
  72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.
  73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
  74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
  75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu
  76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
  77. Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
  78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
  89. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
  80. Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności
  81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich
  82. Anna SZULC Prezenterka TVP
  83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
  84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
  85. Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce
  86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego
  87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .
  rzadu PRL,red.nacz.tygodnika NIE
  88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
  89. Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia "ZET"
  90 Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ
  91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
  92. Henryk WUJEC Unia Wolności
  93. Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia "ZET"
  94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej,
  agentura zydowsko - niem.
  95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
  96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.
  97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

  Liste sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.

  I CIEKAWOSTKA DLA WYTRWAŁYCH J)

  4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów - według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce.
  Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 ml 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze "zydokomuny" terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości "pracowników" i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.
  W 1989 przeprowadzono "holocaust" na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj "prywatyzacja" i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to - tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w "zydokomunie", a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.
  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). "Gazeta Wyborcza" i "Nie" to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
  Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich.
  2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę.
  Plany Żydów:
  - wyniszczyć kraj finansowo;
  - pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  - zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało "za chlebem";
  - "oczyścić" kraj z inteligencji patriotycznej;
  - wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  - zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach.
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów..
 • --WYNARODOWIENIE Polaków --poprzez kościół
  --DIABELSKI majstersztyk !!! KOŚCIÓŁ jest w rękach żydów -suchocka żydówka -DOŻYWOTNIM AMBASADOREM polskim w Watykanie -podpisany przez nią NIELEGALNY KONKORDAT miał na celu odcięcie Narodu polskiego od WPŁYWU jakiegokolwiek na działalność K.K. w Polsce --Polacy nie mają DOSTĘPU / WIEDZY o relacjach Polska /Watykan -ŻYDZI wykorzystali PARALIŻUJĄCY STRACH Polaków przed KLEREM wiedzą ,że NIKT !!! nie zada pytania -DLACZEGO ??!! -PURPURACI ŻYDZI umiejętnie wykorzystują koniunkturalizm różnej maści kacyków politycznych --WPROWADZAJĄC !!! religię do szkół / kilka godz.-- j.polski/historia ZNIKOMY czas !!! / wprowadzili PROFANUM -młodzież polska NIE CHODZI do kościoła - już nie wierzy / TO NIE CZAS PRZEDWOJENNY Polacy !! to era komputera / internetu -KTO TY JESTEŚ ?? POLAK MAŁY ...... już nie usłyszysz w ustach młodzieży polskiej -NIKT ICH WIERSZYKA nie uczy!!!!! za to AKCENT ZMASOWANEJ klerykalizacji Polski kładziony jest na ŻYDOSKOŚĆ !! rodz.św ----INDOKTRYNACJA trwa w najlepsze -WYPIERANIE z POLSKOŚCI na rzecz CHRZEŚCIJAŃSTWA a właściwie dzięki zastosowaniu SZYBKIEJ ŚCIEŻKI JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA / udaje im się to w dużej mierze dzięki SZANTAŻOWI !!! znikomej !!! polskiej części kleru na który MAJĄ KWITY !!!! / szybką ścieżkę można było zastosować DZIĘKI partii z lat 90 Z.CH.N samo żydostwo - DURNIOM !!! tzw. antyaborcjonistom którzy w razie potrzeby są ODPALANI jako świeca dymna ----------KLINCZ !!!! w takiej sytuacji znajduje się Naród polski --DO WAS POLSCY PATRIOCI !!!! należy jaki obierzecie kierunek --ALBO WSPÓLNY MIANOWNIK --POLSKA albo ???!!! jesteśmy w MATNI
 • @ninanonimowa
  Ty scierko klozetowa , dzieki KOSCIOLOWI ZOSTALA ZACHOWANA POLSKOSC . Wara od kosciola ty lewacki szambonurku.Poszla ty na ONET.
 • --UCZCIWOŚĆ i PATRIOTYZM nakazywałyby
  --zamieścić spis żydów zajmujących stanowiska w K.K. w Polsce i poza nią !! a związanymi z K.K. / suchocka /
 • @ninanonimowa
  Ty czosnkowy pomiocie , cos mi sie wydaje ze twoje nazwisko jest na liscie .Czytaj dobrze komentarz (Suchocka) . Twoje miejsce jest tam gdzie jest szczuka i jej towarzystwo . Niemam przyjemnosci z toba dyskutowac lewacki prowokatorze . Spadaj.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31