Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ku samobójczemu konfliktowi z WKL zwanym dziś Białorusią.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na możliwość takiego rozwoju wypadków zwrócił uwagę prof. Grzegorz Górki goszcząc u Rafała Otoki-Frąckiewicza (herbu Kameleon) w pogromie „Pitu-Pitu”.

To, że nasza Ojczyzna rządzona jest – mówiąc uprzejmie – przez bandę kretynów to chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Inna rzecz, że kto głosował na buraczano-pastewną hrabiankę Thun, na Jachirę, na Szczerbę i innych patałachów, wszak sami się nie wybrali – wielka tu rola głównego ośrodka walki ideologicznej przeciw Polsce, realizującego program dezintegracji moralnej i intelektualnej wyjęty zywcem ze stosownych podręczników – od Sunzi, po Jurija Biezmienowa (wiem, że Jurij to po polsku Jerzy, ale nie będąc sympatykiem UPR-u, zresztą mam już 20 lat i to po trzykroć, więc nie muszę stosować się w kwestii spolszczania imion do konwencji Korwina-Michalkiewicza i ich gimbazy).
Wielu obecnym nieszczęściom jesteśmy winni sami, prokurując je na własne życzenie. Klasyka gatunku to brak zgody na rurociąg Jamał II, ze względu na planowaną przez Rosjan „peremyczkę” uniemożliwiającą w zamiarze kradzież gazu przez banderowców. A polityka Giedroycia w praktyce kończy się zawsze tak samo – zamiast zarabiać na tranzycie, będziemy kupować rosyjski gaz od Niemiec, zapewne odstępując połowę gratis banderowcom, żeby ci mieli za co budować kolejne pomniki swoim nazistowskim zbrodniarzom. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby tylko kupowanie rosyjskiego gazu od bandyckiego państewka położonego w Palestynie – po naliczeniu marży niemieszczącej się w żadna rubryka ruski gaz byłby koszerny jak maca z krwią niemowlęcia.
Drugi przykład, to obecna polityka antypolska jeśli nie wręcz wojna hybrydowa Baćki przeciw Polsce – ale pamiętajmy, że jest to po 13 latach antybiałoruskiej propagandy Biełsatu – początkowo utworzonego chyba po to, żeby pani Agnieszka Romaszewska miała jakąs posadę odpowiadającą zasługom jej ojca i mogła brylować na eskimoskich salonach, pojadając czosnkowe lody. Krzywousty Morawer, z polecenia Amerykanów zapowiedział był przecież nawet ustanowienie w Polsce białoruskiego rządu na uchodźctwie, wiec nawet tak poczciwy polityk jak Baćka postanowił się odwinąć i dać nam po mordzie. Rząd na uchodźctwie – dam wam ja taka wasza bladź uchodźców.
Przy okazji mogliśmy zobaczyć, z jakich kretynów składa się totalna opozycja – nie zauważyli, ze w euromieście inne są już treście i nawet Adolfina kazała swojemu psu czyli po kaszubsku Tuskowi pilnować wschodniej granicy UE i nie wpuszczać Afgańczyków, którzy w dwa dni przeszli na pieszo z perskim kotem z Kabulu do Usnarza Górnego.
Napięcie skutkuje zwiększaniem ilości polskich służb i polskiego wojska na granicy z Białorusią, co znakomicie może posłużyć nie tyle Baćce, co Putinowi do oskarżania Polski o zamiar odbicia Grodna czy innych polskich ziem. Z tym, że głównym celem Władymira Władymirowicza w tej części strefy zgniotu jest nie tyle Przesmyk Suwalski, nad którym codziennie onanizuje się pan Jacek Bartosiak, ile połączenie z obumierającą gospodarczo Enklawą Królewiecką, zwłaszcza po zamknięciu małego ruchu granicznego przez Polskę. Szczęsliwie nakrótsza i najwygodniejsza droga od granicy białoruskiej do Królewca wiedzie nie przez Przesmyk Suwalski obsadzony polskim wojskiem z brytyjskim wsparciem, co przez Wilno i Kowno.

No i tak nieubłagana rzeczywistość po raz kolejny, być może w ciągu najbliższych miesięcy, zweryfikuje bezsens doktryny Giedroycia i pokładania ufności w NATO (nie żeby nasze cymbały wyciągnęły z tego jakiekolwiek wnioski).

przecież nawet teraz wystarczyłoby zrzucić jarmułkę z głowy, przenieść panią Romaszewską na stanowisko dyrektora Polskich Elektrowni Jądrowych i Szydełkowania Półsłupków oraz  wyciągnąć rękę do Łukaszenki … ale to byłoby zbyt proste, byłoby to tożsame z przyznaniem się do dotychczasowych błędów w polityce wschodniej, nie mówiąc o niebezpieczeństwie ze strony pani Kingi Rusi, która w TVN24, w proteście ściągnęłaby na wizji majtki przez głowę.

KOMENTARZE

 • Wniosek?
  Trzeba dokonać ponownie Unii Polsko - Litewskiej.
  Należy pamiętać, że to teraz Łukaszenka by został królem.
  Resztę da się załatwić.
 • Wnioski i złośliwość.
  Jak najbardziej uzasadnione.
  Z tym że z Baćką już się nie dogadamy.
  Po naszych i własnych zakładaniach sznurka na szyję wszystko zaszło zbyt daleko.
  Strach przed łyknięciem przez Rosję bez popitki tez swoje znaczy.
 • ETPC przekazał Polsce wytyczne. Trybunał domaga się zapewnienia migrantom żywności, ubrań, opieki medycznej i... schronienia
  Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował w środę, że Polska musi zapewnić migrantom koczującym przy jej granicy żywność, ubrania, opiekę medyczną i, jeśli to możliwe, tymczasowe schronienie. „Jednocześnie środki te nie powinny być rozumiane jako wymóg”, by Polska wpuściła tych migrantów na swoje terytorium dodał ETPC.

  https://wpolityce.pl/swiat/563836-etpc-przekazal-polsce-wytyczne-ws-migrantow-o-co-chodzi
  Ps...„ETPC przekazał Polsce wytyczne.” - dla uchodźców znajdujących się na terenie Białorusi !? Do tej pory można było przypuszczać, że chorych umysłowo zgromadzono w Brukseli, okazuje się że tam brakło miejsca więc lokują ich też w Strasburgu. Ktoś się z koniem na łby pozamieniał! Przecież są na Białorusi to w jaki sposób nie mogą wrócić na Białoruś. Oni są po białoruskiej stronie. Przecież każde działanie bez zgody władz białoruskich to bezprawna ingerencja w wewnętrzne sprawy Białorusi; a dodatkowo to granica NATO. Należy przyznać, że Rosja doskonale zna tych palantów z UE i bez trudu robi z nich użytecznych idiotów. Ewentualne wykonanie wyroku Trybunału oznacza inwazję na terytorium Białorusi, czyli wywołanie konfliktu granicznego w przededniu rosyjskich manewrów.


  Znowu coś się jak zwykle „udało” opozycji, mianowicie wprowadzenie do polityki, senatu i sejmu wyjątkowo dużej liczby błaznów, zaprzańców i gówniarstwa. Wyjątkową, obłudą i bezczelnością jest nazywanie „pomocą” prowokacji i lansowania się w mediach przez nieodpowiedzialne próby naruszanie granicy obcego państwa, a szkodzenie własnemu. Przecież parę śpiworów i pizza niczego nie załatwia, bo to fikcja, gdyż Łukaszenka może w razie potrzeby dostarczyć natychmiast dowolną liczbę „uchodźców”.
 • Jeżeli
  ,Nasi,, chcieliby dogadać się z Łukaszenką, to musieliby przyznać się do błędnej polityki wschodniej. A jeżeli taka polityka okazała się błędna, to może obecne stosunki Polsko-rosyjskie też są błędne...???? I co w takim razie ludziska w obszarze nad Wisłą mają myśleć o geniuszu prezesa? Przed wojną sanacyjniaki woleli uciec na zachód i pozwolić utopić Naród we krwi, niż przyznać się do błędów i zmienić narrację z antyniemieckiej na proniemiecką.... także staniemy się ofiarami propagandy PiSu.....
  Inna sprawa, że oficerowie prowadzący z CIA mogą wyciągnąć papiery na ,,naszych,, zuchów rządzących. Mają też do wyboru, a to Hołownę, a to Gowina.....
 • Gratulacje
  Piękny tekst! Jesteś dzisiaj w formie! Idź za ciosem!
 • @anthony 09:47:28
  Jak rozwija się Twój biznes?
  Jakiś czas nie było Ciebie na Neonie, więc domniemywam, że rozkręcałeś firmę. Teraz powróciłeś, więc opcje są dwie: firma już się kręci sama a ty tylko "doglądasz", o drugiej opcji nawet nie wspomnę, żeby nie wykrakać.
  Pozdrawiam!
 • @anthony 09:52:37
  Wielkie dziéki ale prosze nie przechwalaj :)

  Kiedy po 15 latach pracy w jednej firmie znalazlem sie na zielonej trawce, zamiast pakowac palety zalozylem wlasna firme, ale szlo jak po grudzie, a poza tym po jakims czasie cala ta sytuacja zaczela mi sie odbijac na psychice.
  Dlatego tez kiedy 4 miesiace temu dostalem oferte podobnej pracy w nowo powstalej duzej firmie, co wiecej, 10 minut jazdy autem od mojego domu, przystalem z przyjemnoscia.
  Wiekszosc moich dotychczasowych dostawcow uznala, ze przeszedlem do konkurencji i odmowila mi dalszych dostaw towaru, wiec chyba bede zmuszony uspic firme (bo jest to LTD) do ewentualnego pozniejszego wykorzystania.


  pozdrawiam serdecznie
 • @MacGregor
  Salute 5*.
 • @Repsol 11:58:54
  https://www.youtube.com/watch?v=dNJYS5oLpX8 Popelina :)))
 • Autor
  Bardzo dobry tekst 5****
 • Bardzo dobry felieton polityczno satyryczny
  Masz talent..
  Takie felietony powinno się czytać na wizji w TV...
  Podobne w stylu felietony pisał śp. Waligórski.
  fakt że z ostrzem wymierzonym w innym kierunku...

  Czemu w Polsce nie ma TV która puszczała by takie "kabarety" .

  To byłby hit.
  To będzie hit ...tylko trzeba wyzwolić Polskę od solidaruchów oraz KK.
 • @Oscar 15:55:26
  nieprawdopodobne... Oscar i Anthony mają podobne zdanie..
  co się dzieje ?
 • @Oscar 15:55:26
  Jak tak zaczniesz ,,wyzwalać,, to i kabaretów nie będzie, lepiej przestać koncesjonować działalność gospodarczą i będą tv i będzie miejsce na kabarety....
 • @zbig71 16:20:53
  Gospodarka na żywioł ?
  kończy zawsze tak samo...
  większy silniejszy pożera słabszego a po czasie bierze wszystko...
  i już mamy model Amerykański ..gdzie rodzina Oligarchów ma większość Ameryki na własność a cała reszta ma NIC... no nie mają ...
  namioty w których dzięki dobroci tych co mają wszystko mieszkać na ulicach wspaniałym amerykańskich miast...
  i muszą być wdzięczni za dobroć i serce ze strony tych co mają wszystko ..na własność.

  Inne scenariusze nie istnieją... gdy panuje wolność gospodarcza ...czyli bezprawie...czyli dżungla czyli większe bydle pożera mniejsze bydle.
  to kwestia czasu by tak się skończyło jak w Ameryce.
 • @zbig71 16:20:53
  ".. lepiej przestać koncesjonować działalność gospodarczą i będą tv i będzie miejsce na kabarety......"

  pewnie że będą... takie jak w USA media... wszystkie wychwalające jaśnie panujących oligarchów i wszystkie własnością tych oligarchów.

  .. inne kabarety niszowe będą zaciekle ścigane przez "niezależne sądy"...
  zaprzyjaźnione z jaśnie panującą oligarchią za ohydne
  oszczerstwa, za antysemityzm, terroryzm, zdradę narodową..
  czyli praktycznie ich nie będzie...

  Prawda że to obraz "demokracji" zachodniej ? (w tym Polskiej)
 • @Oscar 18:24:08
  Ile czasu mieszkasz w USA, bo twoje wnioski to nic innego, tylko powiesić się.....
  ?????

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930