Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wysyp wstydliwych językoznawców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli na szczęście wciąż można wstydzić się za bycie Polakiem.

 Większość mediów głównego nurtu już dawno przestała o czymkolwiek informować – a przynajmniej o czymkolwiek istotnym, bo akurat kolor majtek Dody nie jest dla Polaków informacją o znaczeniu strategicznym.

[N.B. Doda Elektroda  jest jedyną blacharą, którą z jakiegoś powodu lubię – może z tej racji, iż głowa mi siwieje].
Co więcej, spora ich część stała się wyłącznie ośrodkami walki i dywersji ideologicznej przeciw Polsce i Polakom. W tych kategoriach można porównać TVP Info i TVN. Ta pierwsza to prymitywna propaganda rządowa na poziomie propagandy sukcesu niesławnej pamięci  Macieja Szczepańskiego (sam fakt, że wybiła dwudziesta jest już zasługą rządu Zjednoczonej Prawicy, zaś każdy przypadek porażki dyplomatycznej czy gospodarczej przedstawiany jest jako zwycięstwo, choćby tylko moralne). Ta druga znowuż (pomijając występujące w niej gwiazdy, które intelektualnie nadawałyby się co najwyżej do robienia striptizu w remizie strażackiej), są niekryjącymi się z tym ośrodkami wojny ideologicznej przeciw  naszemu państwu  i narodowi.
[Złośliwy plakat na meczu Widzewa-Łódż, pasujący do TVN jak ulał: „Od pół wieku udajemy Polaków, dzisiaj witamy prawdziwych  Rodaków”].
Na tym tle niczym na przysłowiowym bezrybiu i bezpticu wyróżnia się Neon24, do którego zawsze zaglądam, choć długo już nie pisałem. I nie umniejsza  mojego uznania dla Neonu  fakt, iż co najmniej połowa tu piszących  to wariaci w sensie medycznym. Bez urazy, ja sam do nich należę i jak tylko będę miał możliwość, to dam się przebadać jakiemuś weterynarzowi (jeśli weterynarz potrafi leczyć żywiołę niepotrafiącą mówić, to co dopiero ludzi).
[Czytam  tu, że w szczepionkach  na Zwid-19 są mikroczipy zbierające informacje, mikrokamery, grafen aktywowany przez G-5 itd. – a wystarczy przecież fakt, iż nie przeprowadzono normalnych badań nad  trwałością wstrzykiwanego mRNA (jak się rozpadnie po 2 tyg to OK, ale jak mielibysmy produkować kolce białkowe przez  rok, to wtedy kaplica), czy jest 100% pewność, że nie ma interakcji z DNA ( teoretycznie nie ma takiej możliwości, a jak jest, to co?) , czy jest pewność, że kolce nie przechodzą do mózgu , jaka jest trwałość  tych kolców w organizmie (a wykryto niedawno, że kolce nie zawsze pozostają zlokalizowane w okolicy podania zastrzyku oraz  same w sobie mogą prowadzić do choroby autoimmunologicznej) , dlaczego jednym  z NOP jest zakrzepica żył, w przypadku  naczyń  obwodowych mogąca prowadzić do amputacji, a w przypadku mózgu czy płuc do śmierci – jest tyle przerażających racjonalnych  pytań bez potrzeby tworzenia sci-fi. Za czasów PRL szczytem  nieufności miało być zajrzenie do rurociągu Przyjaźń  by sprawdzić, w którą stronę ropa płynie. Dziś wyrazem niezbędnej roztropności byłoby sprawdzenie, co tak nam naprawdę wstrzykują – komu  sól fizjologiczną, a komu środek na szybsze spotkanie ze Stwórcą].
Wracając do tematu:
Sekretarz Stanu US, pan Blinken  z białostockimi  korzeniami puścił na Twitterze kilka bąków w nos Polakom, że wicie rozumicie, podnieść rękę za TVN to gorzej niż na władzę ludową, o wymuszeniach  hien holokaustycznych nie wspominając. Nie wiem, czy Twitter jest oficjalnym kanałem dyplomatycznym  i czy dyplomacja polska może wzruszyć na to ramionami czy tez jej psim obowiązkiem jest tweet za tweet.
Na wspomniane bąki zareagował m.in. europoseł Patryk Jaki, odpisując na Twitterze po angielsku, co wywołało straszną burzę wstydliwych językoznawców, że jak tak można ośmieszać nas przed światem angielszczyzną gorszą niż z google-translatora.
Po pierwsze uważam, iż  online’owe translatory są dziś całkiem  przyzwoite, a po drugie wstyd to kraść i z baby spaść, wstyd to być dyplomatą kraju w całości zbudowanego na ziemi skradzionej jej prawowitym  mieszkańcom, a czy angielszczyzna polskiego polityka będzie bardziej czy mniej poprawna, to rzecz wtórna (byle była w treści jedno-, a nie wieloznaczna). No ale polskojęzyczny idiota z krótkim wackiem (alias Poliniak) zawsze musi mieć powód do wstydu, tak już jest kondycjonowany przez TVN-y i inne kloaki.
[Stary dowcip przytaczany często przez Ziemkiewicza, którego autorski kanał na YT polecam: „Panie Doktorze, moja żona cierpi na kompleks niższości – co mam robić, żeby jej tak zostało?” ].
Co ciekawe, tak oburza jednego durnia z drugim jakiś prawdziwy czy urojony błąd w języku angielskim, ale już bełkot analfabetów po reformach szkolnych Handkego bynajmniej.
Przy okazji – zdominowanie światowej infosfery przez angielszczyznę bywa dla nas czasami korzystne. Np. jeszcze 30 lat temu  najważniejszym dla Polaków językiem zachodnim był niemiecki – co w kontaktach z Niemcami z miejsca stawiało nas w pozycji pod górkę (tzn. taki hitlerowiec mówił do nas w swoim języku i mógł co najwyżej mniej lub bardziej pogardzać stopniem kaleczenia przez nas niemczyzny). Dziś, kiedy językiem komunikacji jest  angielski, Polak po angielskim zmywaku zna ten język często lepiej od Niemca, czyli  ten ostatni stracił przewagę językową.
I to by było na tyle.
PS
Jeden z esejów G.K. Chestertona (w tomie „The End of the Armistice”) nosi tytuł:  ‘Why Poland Is Hated?” – czy jest on poprawny gramatycznie, czy też wstyd na cały TVN?
 
 

KOMENTARZE

 • dawno Cię nie było
  Dobrze, że jesteś, przyjemnie jest czytać rozsądnie napisaną notkę.
  Mam nadzieję, że wszystko jest OK i będziesz pisał częściej.
  Pzdr
 • // niesławnej pamięci Macieja Szczepańskiego //
  A dlaczego "niesławnej" ?
  Dlatego że solidarnościowe szczury tak chciały i najprawdopodobniej wpłynęły na to że facetowi przypisano nie jego winy?
  Proces sądowy nie mógł być sprawiedliwy ponieważ odbywał się pod silną społeczną presją.Zaś "silna społeczna presja" została osiągnięta dzięki technologiom manipulacyjnym.
  Pamiętam że na początku,jak to jest u szczurów we zwyczaju, puszczano w obieg plotki mające źle nastroić do Szczepańskiego.Że niby na należącym do ZHP jachcie "Pogoria" wozi się z kurwami czy coś takiego.
  Obrzydliwe szczurze metody do dziś z powodzeniem kontynuowane.
  Dlaczego Szczepański miał przydomek "krwawy maciek" ? bo bezceremonialnie rozprawiał się z pracownikami telewizji.
  Za wikipedią:

  / Głośnym echem odbiło się odsunięcie Joanny Rostockiej od prowadzenia Wielkiej gry, ponieważ rzekomo podczas programu miała na szyi zawieszony krzyżyk /

  Gazeta Wyborcza o Kalinie Jędrusik

  /To wtedy podczas występu na imprezie barbórkowej Jędrusik pokazała się z krzyżykiem na odsłoniętym biuście. Sama tak to wspominała: - Słyszałam, że pan Gomułka rozbił telewizor, kiedy zobaczył moje omdlewające spojrzenie. /

  https://wyborcza.pl/7,101707,27170461,czy-gomulka-rozbil-przez-nia-telewizor-prowokowala-jak-nikt.html

  Sukinsynów wykorzystujący ciemnotę tuziemców którym w nieskończoność można wciskać tę samą hagadę,jestem w stanie zrozumieć.Ale dlaczego pan panie MacGregor" bezrefleksyjnie powtarzasz za nimi ich brednie tego nie rozumiem.
 • @MacGregor
  Gdzie to bywałeś ?. Salute Amigo :)
 • Witam
  Ma Pan do osiągnięcia 2000 postów tylko dwie notki. Już teraz gratuluję.

  Gdy myślę o odchudzaniu to przypominam sobie MacGregora notki o ośrodku Pani Dąbrowskiej. Jak tam z nadwagą? Ile tłuszczu jeszcze zostało? :))
 • @ikulalibal 17:38:09
  //A dlaczego "niesławnej" ? //
  Dlatego ,że ta pamięć nie zasługuje na sławę
  i nie chodzi o jakieś procesy po wyautowaniu Gierka
  lecz o kłamstwa serwowane w t zw "dziennikach telewizyjnych "
  gdzie prezentowano PRL jako 10 gospodarkę świata ,
  Gierka jako troskliwego ojca narodu a PZPR awangardę socjalizmu
  Najlepsze było to ,że każdy te blefy znał
  lecz wszyscy udawali ,że jakoś to będzie
  i była kolejna stracona dekada generała
  Warto jednak dodać ,że niektóre programy
  TVP ( kultura , rozrywka ) w tamtych czasach
  były na wyższym poziomie niż dzisiaj
  co nie było zasługą Szczepańskiego lecz całej
  parady wybitnych osobowości teatru i filmu ,
  oczywiście akolici Szczepańskiego będą
  perorować ,że przecież mógł tych ludzi
  do TV nie dopuścić
 • @roux 16:20:14
  dzieki za dobre slowa
 • @ikulalibal 17:38:09
  nie upieram sié, pewnie ma Kolega racje
 • @Repsol 22:09:53
  nowa praca na stare lata, stad i glowy nie mialem do pisania - najpierw musialem opanowac depresje i stresy ;)
 • @adevo 23:30:17
  Bardzo dziekuje

  Ja z osrodka dr Dabrowksiej nie korzystalem, bylem raz na jej diecie przez solidne 6 tyg i wiele dolegliwosci wyleczylem na stale (poczatki refluksu, niezyt zoladka, luszczyce itp - serio)
  Waga niestety wrocila, choc do nieco nizszego poziomu, bo wrocilem do zlych nawykow.

  Potem stosowalem, jeszcze te diete pare razy przez krotsze okresy, ale nieco niedbale, wiec rezultaty nie byly juz tak dobre, ale na zdrowie tez pomagalo.
  Poznalem osobe, ktora dzieki tej diecie wyszla w kilka tygodni z postepujacego zapalenia reumatoidalnego - uratowalo go to przed wozkiem inwalidzkim
 • @puuuq 00:00:24
  //Dlatego ,że ta pamięć nie zasługuje na sławę
  (...) kłamstwa serwowane w t zw "dziennikach telewizyjnych "
  gdzie prezentowano PRL jako 10 gospodarkę świata //

  W takim razie zwykła sprawiedliwość nakazuje aby prawo do orzekania o "niesławie Szczepańskiego" przyznać tej telewizji (gazecie rządowej) która jako pierwsza na świecie nie będzie posługiwała się propagandą.
  Jednak jak dotąd w skali świata nie odnotowano takiego przypadku.Wszystkie,dosłownie wszystkie media, w tym te o światowej renomie,okazały się tubami propagandowymi jak nie rządów to partii czy globalnych idei.
  Szczepański nie był w tej mierze ani lepszy ani gorszy od hersztów BBC czy innej wolnej Europy.
 • @MacGregor 01:07:46
  Ach dieta. Tak fajnie ją przebyć, ale jak zmieniać przyzwyczajenia.

  https://iddd.de/rys/pierogi.jpg

  Pytanie zmieniać, czy zmienić?

  https://iddd.de/rys/raki.jpg

  Do
  > "Polak po angielskim zmywaku zna ten język często lepiej od Niemca"
  -----------------------
  Gdy Polacy załatwiali sobie indywidualnie angielskie zmywaki, to rząd niemiecki organizował systemowo młodzieży wyjazdy na praktyki, czy studia w krajach anglosaskich.
  Dobrej nocki życzę
 • @puuuq 00:00:24
  No to historia zatoczyła koło, bo teraz w TVP mamy to samo.
 • Zmywak czy szkoła?
  "Dziś, kiedy językiem komunikacji jest angielski, Polak po angielskim zmywaku zna ten język często lepiej od Niemca, czyli ten ostatni stracił przewagę językową."

  To nie jest moje doświadczenie, Niemcy znają dość dobrze angielski, często prawie bez akcentu.

  Zresztą porównajcie spotkania międzynarodowe w wiadomościach, kto mówi sprawniej.
 • @ikulalibal 01:30:22
  Pamiętam jak w latach 60 ubiegłego wieku mój ojciec codziennie oglądał dziennik tv, następnie słuchał ,,Radio Moskwa'', a na koniec ,,Radio wolna Europa''. Dzięki temu mógł wyciągnąć jakąś średnią. Dziś też każda stacja prowadzi propagandę zgodnie z zaleceniami swoich pryncypałów. Dlatego moim zdaniem każda próba usunięcia którejś stacji to zamach wolność. O rzetelności i propagandzie w TVN, TOK FM, itp. mam swoje zdanie, ale mimo wszystko często przekazują takie informacje o których w stacjach zależnych od rządu nawet się nie zająkną. Tak że na dobrą sprawę niewiele się zmieniło w propagandzie, oprócz tego że jak na razie za słuchanie jakiejś stacji, dziś Polak nie jest narażony na jakieś nieprzyjemności.
 • @marek500 07:19:29
  Ogółem to MY jesteśmy płatnikami i to MY powinniśmy decydować jaka stacja powinna istnieć, a jaka nie, dopisując np. na przelewie programy, które nam pasują i które chcemy sponsorować.
 • @werka1321 07:50:54
  Nie wiem czy to dobry pomysł. Po za tym uzależnienie mediów od mas dobrze by nie wróżyło. Nie zdziwiłbym się jak wiodącą stacją stała by się TV Trwam. Media niech lepiej będą niezależne od takich regulacji, a o ich popularności niech stanowi oglądalność. Jedyne co to powinno się stworzyć przejrzyste przepisy o finansowaniu, którym by musiały podlegać wszystkie media. Jak jest dziś? Wiadomo !
 • "Wysyp wstydliwych językoznawców"
  -----------------
  Wielkie media mamy w kosmatych łapkach - więc nie dziwmy się, że wekslują one ważne, bieżące tematy np. na kolor majtek Dody czy na jakieś wpadki z obcym językiem, które nie umniejszają znaczenia sensu wypowiedzi.
  Wniosek?
  Powyższe wynika z tego, że ludzie pozwalają się traktować czarciemu pomiotowi - jakby bydłem w ludzkiej skórze byli.
  Na koniec - jest pewien obszar w którym owe, wielkie media pieją z jednego klucza - bo to jest niezbędne do budowania ludziom rzeczywistości podstawionej przez czarci pomiot.
 • @marek500 08:45:11
  Od jakich regulacji ? Przecież demokracja to inaczej Wola Ludu. Więc istnieją media, które chcą ludzie i tym samym media nie są upolitycznione. Pisze Pan jak typowy niewolnik, który władzę w DEMOKRACJI chce zostawiać kaście. Mądre to to ?
 • @werka1321 09:40:06
  Nie zrozumiała mnie Pani. Ja nie jestem za segregowaniem mediów według przelewów obywateli. Jak dla mnie każdy powinien móc założyć swoje media, a jaką zyska popularność to już zależało by od tego co chce przekazać i kto to łyknie. Wiadomo że do tego głównego nurtu się nie dostanie bez kasy (opłaty za częstotliwości, koncesje itp.), jednak dzięki internetowi może zaistnieć każdy. Jedyne co powtórzę to transparentność finansowania. Nie ile na tym zarobi tylko kto i ile kasy daje na jego ,,twórczość''. Co do upolitycznienia to każdy ma swoje preferencje i będzie tworzył programy zgodne z własną ideą. I jeszcze jedno. Ludzie w masie to bezwolne stado, kto obieca więcej i przedstawi obraz większej szczęśliwości za tym pójdą, nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.
 • @marek500 10:04:16
  Ale dopiska na przelewie jakie programy mi odpowiadają to demokracja w czystej postaci. W czym ma Pan problem ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930