Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Cała Polska strefą wolną od Murzyna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli murzyńskość Rady Języka Polskiego.

Rada Języka Polskiego została utworzona w 1996 roku przy prezydium Przechowalni Komuszych Dziadków zwanej PAN i choć jej zadaniem miało być strzeżenie standardu poprawnej polszczyzny, to jak widać zeszła na manowce „polit-pop”-u (celowo użyłem tej obrzydliwej, a typowej dla sowieckiej nowomowy formy).
Niestety, w koszmarnych czasach Romantyzmu, kiedy wiersze składał Mickiewicz, ta rada jeszcze nie istniała i dlatego czytamy dziś w „Panu Tadeuszu” nie tylko:
 
Jęknęli wszyscy; wszystkich zagłuszył wrzask Zosi,
Która krzyczała, Sędzię objąwszy rękami,
Jako dziecko od Żydów kłute igiełkami [na macę].

 
Ale i:
 
Jak Jabłonowski zabiegł, aż kędy pieprz rośnie,
Gdzie się cukier wytapia i gdzie w wiecznej wiośnie
Pachnące kwitną lasy; z legiją Dunaju
Tam wódz Murzyny gromi, a wzdycha do kraju."

 
Ciemnoskóry jenerał Władysław Jabłonowski, pieszczotliwie nazywany przez kochających go polskich podwładnych „Murzynkiem”, był biologicznym dzieckiem ekumenicznej w kroku angielskiej, arystokratycznej żony gen. Konstantego Jabłonowskiego oraz jej Murzyna, tzn. lokaja, który po fakcie zapadł gdzieś w czarnej dziurze nie czekając, aż będzie musiał wyjaśniać, czemu dziecko miast cery bladej i pryszczatej jest pigmento-dodatnie. Konstanty Jabłonowski ciemnoty sobie i tak nie dałby wcisnąć, ale dziecko uznał za swoje i w miłości do Polski wychował je i wykształcił.
Jenerał Murzynek zmarł na Haiti w 1802 roku na żółtą febrę (bez związku z Chińczykami), zaś po przyjęciu przez niepodległe Haiti w 1805 roku rasistowskiej konstytucji (rasistowskiej w sensie „Haiti tylko dla Murzynów”) około 200 Polakom nadano honorowy tytuł Białego Murzyna (podobnego zaszczytu dostąpiła tez część bladych Niemców), zaś ich potomkowie żyją tam do dziś (np. wioska Cazale), olani przez ojkofobiczne rządy warszawskie ciepłym moczem.
Niewykluczone, iż stąd właśnie czerpał swoją inspirację Sławomir Mrożek w donosie z 1982 roku:
DO SZANOWNEJ ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH,
W MIEJSCU
Donoszę, że Polacy to też murzyni, tylko biali. W związku z niniejszym należy im się niepodległość.
Jakby Sz. Organizację raził ten kolor skóry, albo były z tym jakie trudności, to my się nawet możemy przemalować. W tym celu prosimy Sz. Organizację o transport czarnej pasty do butów marki Kiwi.
Że my są biali, to nie jest nasza wina. Tak się złożyło. A nawet sama Sz. Organizacja jakby szła ulicą i zobaczyła patrol, to by też zbielała na twarzy.
Chyba że Sz. Organizacja ma zamiast twarzy dupę.
My tej czarnej pasty nie chcemy nieodpłatnie. Za każde jedno kilo możemy Sz. Organizacji przesłać jedną tonę czerwonego lakieru.
Sz. Organizacja bardzo lubi ten kolor, a my go mamy duży remanent z importu.
No to będzie obustronne zadowolenie.
Z murzyńskim pozdrowieniem
Mrożek
Dziś raptem zbierają nam się na pustyni jacyś Murzyni pigmentacji wszelakiej i jedni z mody inni z głupoty a inni z komuszej błagonadiożnosti każą białym polskim Murzynom wstydzić się, że ileś wieków temu Żydzi będący poddanymi korony brytyjskiej kupowali pigmento- dodatnich od lokalnych afrykańskich kacyków za paczkę fajek i wywozili ich do Ameryki i dlatego „stop calling me Murzyn”. Nawierno pojebałoś szto nibut’ – bo jak to inaczej wytłumaczyć?
 
A przecież jeszcze w 2012 roku poseł John Godson słusznie prawił „Jestem Murzynem i jestem z tego dumny” (polecam Słowianin z Murzynem, dwa bratanki z powodu czyichś fobii nie ma potrzeby wprowadzać zmian w słowniku i wyborze wierszy dla dzieci).
No właśnie, w Afryce mieszka miliard Murzynów, zazwyczaj dumnych ze swojej tożsamości, Brazylijczycy są pod względem koloru skóry całkowicie indyferentni, zaś w USA … odwołam się do socjologicznego mini-wykładu Freda z filmu „Chłopaki nie płaczą”:
– To jak ty się właściwie nazywasz, bo zapomniałem. Kolec? Stolec?
– Bolec.
– A więc uważnie mnie posłuchaj, Bolek. Byłeś w Stanach?
– Nie.
– No właśnie, a ja znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo. Wiesz, skąd się wzięli czarni w Ameryce?
– Z Afryki?
– No właśnie, handlarze niewolników przywieźli ich z Afryki. A czy ty myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę silnego, zwinnego Murzyna i wywieźć go za ocean?
– Chyba nie.
– No jasne, że nie. Udało im się to, ponieważ wywozili tylko takich, co nie potrafili spierdolić przed siatką albo byli największymi głąbami w plemieniu i wódz ich sprzedawał za paczkę fajek, bo i tak nie miał z nich żadnego pożytku. I ci wszyscy nieudacznicy pojechali do Ameryki. Pożenili się, porobili dzieci, świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty, ale co z tego, jeżeli ich serca pompują tę samą krew. Są potomkami człowieka, który dał się złapać w siatkę na własnym podwórku. Dlatego nie uważam, że naszym chłopakom brakuje luzu, kapujesz?
 
Niby dlaczego normalny Murzyn z Afryki miałby przyjmować jako swoją  optykę „Afro-Amerykanina” z jego strukturalną patologię społeczną (trzy pokolenia z rzędu bez ojca w rodzinie), strukturalne bezrobocie podtrzymywane socjalem i jeszcze wzorem raperów nosić na szyi 20-kilogramowy krzyż z tombaku? Z jakiej racji mieliby wchodzić w rolę mięsa armatniego neomarksistów?
Jedną z jasnych gwiazd w tym morzu afroamerykańskiej ciemnoty jest młoda, konserwatywna Murzynka i aktywistka polityczna, Candice Owens, współorganizatorka ruchu Blexit (chodzi o odspawanie amerykańskich Murzynów od podlizującej się im Partii Demokratycznej, ale de facto w zamian za poparcie polityczne utrzymującej ich w stanie permanentnego upośledzenia) i akcji „Blacks for Trump” (słuchałem w formie audiobooka jej autobiograficznej książki „Blackout: How Black America Can Make Its Second Escape from the Democrat Plantation” czyli „Blackout [gra słów]: Jak czarna Ameryka może po raz drugi uciec z plantacji Partii Demokratycznej”)
 
Polski happening ze słynnym „stop calling me Murzyn” był odpryskiem ogólnoamerykańskiej akcji Black Olives Matter (=czarne oliwki też się liczą w kuchni). Co ciekawe, dlaczego napisy były w większości po angielsku? Ano celowo po to, żeby dziennikarze „światowych mediów” mogli je obfotografować i pokazać, że Polacy to nie tylko antysemici, ale i rasiści. Okazuje się, że bodaj 10-letnia (sic!) Murzyneczka trzymająca ów plakat, zamiast skakać na skakance i odrabiać lekcje  … założyła i kieruje fundacją uczącą polskie dzieci tolerancji i wrażliwości na inne kultury, a po happeningu z miejsca wywiad przeprowadziła z nią pani Dorota Schnepf, słynąca z żarliwego obiektywizmu nie mniej niż red. Tomasz Lis. Normalnie mała Greta Thunberg w wersji pigmentododatniej.
 
Na anglojęzycznym portalu „Notes from Poland” (wiadomo, język polska trudna) pojawiła się po tym dyskusja, w której mieszkający w Polsce Murzyni i Murzynki dzielili się swoja traumą, jak to dzieci w przedszkolu nie chciały się bawić z koleżanką bardziej opaloną niż mama Dżesiki po solarium, a ksiądz nie chciał dopuścić małego muzułmanina do Pierwszej Komunii, pewnie dlatego, że skoro czarny to diabeł. Jakaś Leila zapytała, dlaczego (tzn. why) Polacy nie chcą zrezygnować ze słowa „murzyn” skoro mają w języku tyle innych słów.
 
Powodów jest całkiem sporo:
1 Akcję popiera żydowska gazeta dla Polaków, a co ona popiera, jest ex definitione dla Polaków szkodliwe.
2 Nie będzie mi byle przybłęda nie wiadomo skąd mebli w domu przestawiał ani obrazów ze ścian ściągał, bo mu się nie podobają
3 Rzeczone słowo nie ma żadnego związku z angielskim „negrem” ani z niewolnikiem, etymologicznie oznacza mieszkańca Afryki Północnej (Mauretanii) i naznaczone jest w polszczyźnie co najmniej sympatią i współczuciem (cos jak u Szekspira w Otellu „the noble Moor”)
4 Polacy nigdy nie mieli ani kolonii ani niewolników (wiem, pańszczyzna, ale tu akurat kryterium rasowe nie istniało, tak jak w starożytnej Grecji zresztą)
5. No i wreszcie, jak trafnie to ujął Rafał Ziemkiewicz w tytule swojego wideofelietonu „Miękka siła i miękkie faje”, wzbogacone na kolonializmie kraje zachodnie chciałyby nas wciągnąć do rozliczeń za ich własne zbrodnie. Co to jest miękka siła pokazuje ostatni wywiad kutej na cztery nogi, bezczelnej amerykańskiej aktoreczki filmów klasy C, żony niedojrzałego do swojej roli księcia Harrego, udzielony dla Oprah (Oprze?) Winfrey, jakoby to brytyjska rodzina królewska była rasistami (to akurat wiadomo, choć nie tyle wobec Murzynów, co do wszystkich poza Brytyjczykami wysokich sfer), co tak poruszyło okutego w cień kowidowej mgły prezydenta Bidena, że aż musiał publicznie zganić kuzynów zza morza. I bardzo dobrze, niech pryszczaci na własnej skórze zobaczą, jak to jest, kiedy trzeba się tłumaczyć z niebycia wielbłądem. Natomiast ci, co jak Rada Języka Polskiego rozkładają ręce i nogi przed obcą miękką siłą są niczym więcej jak miękkimi fajami.
 
Bo jak pójdziemy tą drogą, to bédzie jak w greckiej tragedii:
Kto za „Murzynkiem Bambo” ten rasista, a kto przeciw, to antysemita (bo Julian Tuwim!)
 
Tak więc Panie i Panowie – MUREM ZA MURZYNEM!
 
PS

Wiem, że post, ale chyba się skuszę na małą czarną i kawałek murzynka z serowym oczkiem … albo na cycki murzynki z truskawkami (najlepiej ciemnej odmiany zwanej u nas murzynkiem). 

 

 

PS 2

Na zdjęciu wprowadzającym znany oszust i defamator, Bart Staszewski, autor performensu "Polskie strefy wolne od czterech liter"

 

 

KOMENTARZE

 • Rada
  "chyba się skuszę na małą czarną i kawałek murzynka z serowym oczkiem … albo na cycki murzynki z truskawkami "

  Radzę z truskawkami. Z serem nie pasuje.
 • taka prawda
  Jeżeli niektórzy myślą że to jest śmieszne i ta paranoja Polski nie dotyczy więc się myli. Gonić to lewactwo póki jeszcze Polski nie zarazili swoimi poglądami.
  W USA także myśleli że są mocni. Jeszcze w latach sześćdziesiątych ponad 95 procent było tam ludzi białych. Teraz nawet karty do głosowania są także w języku hiszpańskim a czarnoskórzy stają się kastą uprzywilejowaną na których robią biali. Inne rasy gnoją białych w ich własnym kraju.
 • //murzynka z serowym oczkiem … albo na cycki murzynki z truskawkami //
  Przecież to ma tysiące kalorii!!!
  Zamieszczanie takich zdjęć powinno podpadać pod cyberstalking.
 • @ikulalibal 17:00:18
  "//murzynka z serowym oczkiem … albo na cycki murzynki z truskawkami //
  Przecież to ma tysiące kalorii!!!"

  Lekarze mówią mi, że jestem niedożywiony i powinienem przybrać na wadze. Żona też się martwi. ;)
 • @ikulalibal 17:00:18
  Czyli jak ?. Ciasto binarne odwrotnie ?. Granica głupoty została przekroczona . Salute :)))))
 • Jak szalet to szale... ekhm, szaleć.
  A co sobie żałować.
  Zabronić nazw słodyczy typu Michałki, Góralki, Grześki i tak dalej.
  Można jeszcze zniszczyć wszystkie kopie serialu o Robin Hoodzie.
  Bo występował tam jako czarny(aj waj, aj, jaj, jaj) charakter sir Guy z Ginsberg. Wymawiany raz jako Gaj a raz jako Gej Ginsberg a jeszcze gdzie indziej Gej Gisbern.
  Wszystkie kopie filmu na stos.

  https://www.youtube.com/watch?v=DNXMfRvEN28
 • Czy
  Teraz zabronią ,, Siekiery?,,

  Czy tu się głowy ścina?
  Czy zjedli tu murzyna?
  Czy leży tu Madonna?
  Czy jest tu jazda konna?

  Albo zrobią ,,pip,, w miejscu gdzie wcześniej był sobie murzyn.
 • @brian 21:01:16
  Zakazać nazywania niektórych klapków "japonkami". wszak to dyskryminujące dla dumnego starożytnego narodu
 • @zbig71 22:47:22
  Tutaj to dopiero obraźliwe? Haha
 • @Wican 06:35:13
  Nazewnictwo- ......ctwo( dowolne wyzwisko konczace sie na "ctwo").
  Dzis w telewizorze nauczala jedna z Wielce Postepowych( od paralizu postepujacego znaczy) osoba z macicom, z Sejmu.
  Obrazala sie bardzo obrazliwie na okreslenie... Totalna Opozycja.
  Znaczy, nienawidza sami siebie.
  Tak juz w glowach im sie, stosunkuje.
 • @Wican 06:34:43
  Jest jeszcze typ szczotki do zamiatania zwanej"ryzowka(od pierwotnego materialu- slomy ryzowej) lub o zgrozo- wietnamka.
  Niewolnictwo!!
  Niewolnictwo i rasizm.
  A jak kto sie sprzeciwi, "francuzem" w leb.
  No chyba ze szybciej wyjdzie brr. "po angielsku"- cista pogarda.
 • @brian 09:49:42
  No i jeszcze przyslowiowa "murzynskosc" polskich politykow z lat 90- tych eobec tzw. Zachodu.
 • @autor
  A dla mnie po wsze czasy murzyn pozostanie murzynem,żyd pozostanie żydem,pedał pozostanie pedałem lub ciotą a lesba lesbą,debil pozostanie debilem.Jak to mówią co w głowie to i na języku.
 • Też jestem "rasistą"
  nigdy nie kochałem się z murzynką!

  Lepiej niech każdy się zastanowi, ile w nim samym rasizmu.
 • @interesariusz z PL 11:46:55
  To albo pomalować jakąś lokalną kobitkę czarną farbą, albo wyskoczyć np: do Amsterdamu do dzielnicy czerwonych świateł.
 • @Wican 06:34:43
  Kiedyś glany to były ,, Rumunki,, za komuny.
  Jak byłem młody, to w takich pomykałem.
  Teraz nie do pomyślenia.....
 • @zbig71 12:58:40
  Obracasz w nędzny żart poważny problem, co prawda też ubrany w żart, ale dobry, taki, który unaocznia błędne rozumienie rasizmu.
 • @interesariusz z PL 13:23:01
  Nie spinaj się tak, bo ci maska spadnie i dostaniesz koronawirusa.
 • @matterhorn 11:26:06
  Paradoks COV19: im dłużej badają ‘covida ‘, tym bardziej się okazuje, że trzeba leczyć mózg a nie płuca!
 • @matterhorn 11:26:06
  Feministkom nie podoba się określenie „ofiara”. Chcą zastąpić je słowem „przeżywczyni” lub „doświadczyni”. W czwartek (11.03.2021) Fundacja Feminoteka ogłosiła konkurs na nowe określenie, które zastąpiłoby słowo „ofiara”. Według feministek jest to bowiem określenie zawierające „pasywność”. Ofiara. Czy to jest właściwe określenie? Ofiara gwałtu. Jest w tym wyrazie pasywność. Osoba, która doświadczyła przemocy, osoba, która doświadczyła gwałtu brzmi dużo lepiej. No, ale, nie oszukujmy się, to jest bardzo długie sformułowanie – piszą feministki. Co proponują w zamian? Oto trzy opcje: ocalała/ocalały, przeżywczyni/przeżywca, doświadczyni/doświadec. Ze swojej strony mamy propozycję, żeby zaprzestać używania słowa „feministka”, ponieważ nie oddaje ono przymiotów cechujących takie osoby. Nasze propozycje zamienników to: szajbnięcini, pustołbica, głupiejówka, mózgosieczka, idiotczyni. A patrząc na obrazek z manify 8 marca opublikowany przez Dziennik Wschodni, którym Fundacja Feminoteka chwali się na swojej stronie FB, a który doskonale ilustruje sposób myślenia feministek , wypadałoby jeszcze dodać: obscenodajka i cipotłuk. Oczywiście zapraszamy do konkursu, w którym można podawać własne pomysły. Wpisujcie je w komentarzach. Liczymy na kreatywność naszych Czytelników.

  Źródło informacji: Facebook/Fundacja Feminoteka
 • @matterhorn 11:26:06
  Chociaż rekomendacja Rady Języka Polskiego nie jest równoznaczna z zakazem, można się spodziewać, ze zostanie wykorzystana przez środowiska lewicowo-liberalne do ataku na „polskich faszystów”. Niedługo może okazać się, że dzieciom nie wolno czytać „W pustyni i w puszczy” i „Murzynka Bambo”. W USA film „Przeminęło z wiatrem” już został zdjęty z ekranów jako rasistowski. Jaki los czeka film „Vabank”?

  Ps...To tylko oznacza, że utytułowany profesor może być kompletnym idiotą byle dostosowywał się do obowiązującej mądrości etapu. Za co mu dali tytuł – chyba nie za to, że jest głupi? Chociaż u żydków wszystko jest możliwe. To oznacza też byśmy ową radę natychmiast rozwiązali i nie marnowali na nią pieniędzy. Rada Języka Polskiego odradza używanie słowa Murzyn. A ja odradzam Radzie ogłaszanie idiotyzmów, bo się kompromituje. Polacy nie kolonizowali Afryki, polskie słowo "murzyn" nie jest odpowiednikiem angielskiego "negro" Wy durne zakompleksione, bezmyślnie importujące neomarksistowskie zachodnie kalki naukopodobne puste łby z Rady Języka Polskiego. W związku z rekomendacją Rady Języka Polskiego dotyczącej słowa Murzyn najbardziej przejebane mają ludzie tu mieszkający.
  https://pbs.twimg.com/media/EvsrwrkXEAIAG4Q?format=jpg&name=small
  To kolejny dowód na to, że Polacy a w dodatku katolicy to nacjonaliści i rasiści.

  Ps..II...Murzynka „Bambo” napisał żyd. Żądam w związku z tym by rabin Szuldrich przeprosił za tego rasistowskiego poetę z narodu panów oraz by Izrael wypłacił sowite miliardowe odszkodowanie wszystkim Afropolakom za lata upokorzeń za ten rasistowsko-nazistowski wiersz.
 • @brian 09:49:42
  Te dyskusje i dywagacje, żeby człowieka o czarnej skórze nie nazywać murzynem są tyle warte, co dyskusje dlaczego w j. polskim mówimy Włochy zamiast Italia. Ten lewacki obłęd jest gorszy niż rewolucja obyczajowa lat 60. Istnieją wypowiedzi bardziej i mniej znaczących żydów – Morgenthau, Coudenhove-Kalergi, Freud, czy głośne w ostatnich latach wypowiedzi niejakiej Barbary Spectre i Noela Ignatieva, dostępne w internecie, w których wprost mówią o konieczności zniszczenia białej rasy jako jedynego realnego konkurenta żydów do władzy nad światem lub o konieczności kolonizowania państw należących do białych ludzi za pomocą masowej imigracji przedstawicieli innych ras. Otwarcie ujawnimy swoją tożsamość wśród ras Azji i Afryki. Stwierdzam z pewnością że obecnie rodzi się ostatnie pokolenie Białych dzieci a nasza Komisja Kontroli będzie „w interesie pokoju” unicestwiała międzyrasowe napięcia. Zakażemy Białym rozmnażania się z Białymi i wykorzenimy wszelkie religie aby nasza była górą. Białe kobiety muszą współżyć z przedstawicielami ciemnych ras, biali mężczyźni z czarnymi kobietami. Wówczas Biała rasa wymrze, dlatego że po wymieszaniu się Białych z czarnymi będzie to koniec Białej rasy a nasz najgroźniejszy wróg zostanie tylko wspomnieniem. Zaczniemy wówczas 10.000 erę pokoju i dobrobytu, Pakt Judaizmu, i nasza rasa będzie rządziła niepodzielnie nad światem. Nasza wspaniała inteligencja z łatwością umożliwi nam kontrolę nad ciemnymi rasami Rabin Emmanuel Rabinovich 1952
  Ps...Murzyn, czarnuch, asfalt, to normalne określenia używane w przestrzeni publicznej i żaden prof. czy dr nie będzie mi narzucał jak mam nazywać tych nierobów i brudasów określających siebie mianem „ludzi”. A może w/w „naukowiec” lubi robić czarnuchom loda i stąd ta nadwrażliwość? Mówi jak ten chory na łeb norweski polityk, zgwałcony we własnym domu. Potem płakał, że jego gwałciciela deportują… zwyrodniały, zdegenerowany zachodniolewacki ludek – już na wykończeniu. Za 50 lat biały na ”zachodzie” będzie niczym i nikim – na własne życzenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930