Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

W oczekiwaniu na “Neue Polnische Ordnung” Morawieckiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Folksdojczy od cholery, ale jak potrzebne jest profesjonalne tłumaczenie z nazistowskiego na nasze, to ślimaczy się tygodniami.

Trzeba było zapłacić parę ojro Tuskowi, to sam by to zrobił i rząd warszawski już by dawno wiedział, co myśli w tej sprawie i co zamierza.
W oczekiwaniu na ten ważki dokument, Grzegorz Braun, goszcząc wczoraj u Tomasza Sommera ( tu ) przedstawił dokument może mniej ważny, choć niewątpliwie z „nowym polskim porządkiem” Morawieckiego całkowicie zgodny, a przy tym ciekawy choćby ze względu na firmującą go instytucję, czyli … Deutsche Bank:
„Mamy nadzieję, że raport Konzept przyczyni się do lepszego zrozumienia zmian, w jakie świat nieuchronnie wkracza” – zmiany są nieuchronne, a przecież jak powiada Hegel: „wolność to uświadomiona konieczność” [w orginale Freiheit ist die Einsicht in die Notwendigkeit – niemiecki idealizm poraża prefiguracją nazistowskiego realizmu].
Odsyłam Czcigodnego Czytelnika do linkowanej rozmowy, a tu zwrócę tylko uwagę na na strone 74 i nast, cytuję:
(ACHTUNG!!!) „Gotówka nie jest odporna na wirusa.
Covid-19 może stać się katalizatorem umożliwiającym pełniejsze przyjęcie płatności cyfrowych do powszechnego użytku. Globalny rozwój tej choroby zmusza poszczególne państwa do ponownego zastanowienia się nad korzystaniem z gotówki, która może być nośnikiem wirusów. Podczas pandemii korzystanie z gotówki postrzegane jest przez wiele osób jako jeden z potencjalnych czynników ryzyka. Aby wzmocnić zaufanie społeczne, banki centralne podjęły działania na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, obejmując banknoty kwarantanną, izolując je i dezynfekując. Obecna sytuacja prawdopodobnie przyczyni się do nasilenia głosów wzywających rządy, banki centralne, konsumentów i przedsiębiorstwa do przechodzenia na płatności cyfrowe.”
Ajajajaj, kiedy nasz żydłaczący minister finansów posługujący się nazwiskiem Kościński wezwał niedawno Polaków do wyjęcia gotówki spod materacy i przekazania jej bankom, wielu z nas zareagowało zdroworozsądkowo, wyjmując oszczędności z banków i chowając je pod materace.
„Płatności fizyczne: wektor transmisji patogenów
Fizyczne mycie gotówki jest uzasadnione, ponieważ nie ma większych wątpliwości, że banknoty i monety mogą być wektorem transmisji patogenów, tak samo jak komary”.
Mycie gotówki czyli „money laundering” – do niedawna równie gorąco praktykowane przez banki i korporacje jak werbalnie potępiane, a tu proszę, jest uzasadnione.
Gdyby kolanowiarus nie istniał, to starsi i mądrzejsi musieliby go wreszcie wymyśleć. (Co za czasy, w których odosobnionym głosem rozsądku w kwestiach szczepionek i plandemii mówi Edyta Górniak).
To, że międzynarodowi bandyci są bandytami jest tautologią więc dziwić się można co najwyżej tym, którzy się temu dziwią. Ale że polskojęzyczny rząd przyjął i podpisał się pod tą zbrodniczą agendą, to to akurat mnie przeraża – nie tylko wstawiony nam na fasadę po uprzednim namaszczeniu podczas koszernej kolacji u Jojny Danielsa Morawer, ale przecież odkąd Naczelnik Państwa przestał być szeregowym posłem i przejął bezpośrednio resorty siłowe, to siedzi w tym oficjalnie od kupra po kaczy dziób. A przypomnijmy sobie podpisanie się rządu Morawieckiego pod Zielonym Ładem dla Europy (likwidacja kopalń) czyli zrealizowanie planu partii zawodowego pederasty Biedronia, usiłowanie wdrożenia tzw. piątki dla zwierząt czyli likwidacji polskiego rolnictwa, dodajmy do tego luzowanie obostrzeń  będących własnością obcego kapitału galerii handlowych i irracjonalne wydawałoby się utrzymywanie obostrzeń wobec hoteli, gastronomii czy stoków narciarskich będących polską własnością … rządzą nami zdrajcy i zaprzańcy.
Redaktor Michalkiewicz od dawna szydzi, że duopol POPiS-u podzielił się rolami i podczas gdy jedni drapują się na płomiennych obrońców monopolu na patriotyzm, to drudzy na europejsów, dla których wyrzeczenie się polskości-nienormalności jest powodem do dumy (nie wiedzą durnie, w jakiej pogardzie mają ich poklepujący ich po plecach Niemcy, Francuzi czy nawet słynący dziś już tylko z czekoladek i pedofilii Belgowie). Tymczasem te teatralne rekwizyty mylą dziś już chyba tylko wyjątkowo mało spostrzegawczych – obecne różnice programowe i pragmatyczne między PO a PiSem są mniej istotnie niż onegdysiejsze między frakcjami Chamów i Żydów w PZPR.
W dawnych czasach bardzo często silni monarchowie usiłowali realizować własną, np. dynastyczną agendę wbrew wspólnemu dobru powierzonej im przez Opatrzność domeny (w naszej historii była to np. jagiellońska polityka dynastyczna wbrew interesom Korony i Wlk Księstwa, czy choćby spiskowanie króla Władysława IV Wazy z kozakami celem wywołania wojny z Turcją, co doprowadziło do zgoła nieoczekiwanego obrotu spraw i tragedii zarówno Rzeczpospolitej jak i szeroko pojętej Rusi.
Dziś nie mamy do czynienia z autonomicznymi decyzjami rządzących wbrew interesom narodu – gorzej, to tylko fasadowe marionetki, liczące co najwyżej na posady super-kapo w szykowanym nam przez starszych i mądrzejszych Konzentrationslager Polen/Polin. Czy czasem nie z tego powodu pan premier posyła swoje pociechy do żydowskiej szkoły – żeby mogły biegle porozumiewać się w języku nowych panów?
Jak pisałem w podsumowaniu poprzedniego tekstu: zostaliśmy sami i tylko na nas samych możemy liczyć. Dlatego żeby nie skończyć w orwelliańskiej zupie jak swarliwe warzywa z wierszyka Brzechwy, powinniśmy uważam odsunąć dziś na dalszy plan nasze różnice religijne czy ideologiczne i jako Polacy stać za sobą murem w kwestii wolności gospodarczej, wolności osobistej i zachowania rodzinnej własności.
I pamiętajmy co w przypływie niesłychanej szczerości stwierdzili nasi wrogowie, że wolą pogromy od bojkotu gospodarczego – doskonale wiedzą, jakie powinny być priorytety.

    

KOMENTARZE

 • 5*
  Szanowny Autorze,

  W ramach KONIECZNEJ lektury uzupełniającej do pańskiej publikacji pozwolę sobie zamieścić trzy odnośniki do artykułów Busines Autsajdera, którego tu przed paroma miesiącami już cytowałem w swoich komentarzach.

  Linki te zawierają opis kryminalnego geszefciarstwa "Federalnej Skarbonki" banksterów USA z wykorzystaniem cwaniaków, jak się jednak okazało, frajerów z Deutsche Banku.

  I dziś ta mafijna zbankrutowana korporacja finansowych przegrywów ma być "siłą przewodnią" w "suwerennej" III RyPy w czasach zaplanowanej Plandemii wirtualnego świrusa...

  "Deutsche Gang Bank. Część 1. – Model biznesowy"

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/01/06/deutsche-gang-bank-czesc-1-model-biznesowy/

  "Deutsche Gang Bank. Część 2. – Dollar, Dollar über alles"

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/02/02/deutsche-gang-bank-czesc-2-dollar-dollar-uber-alles/

  "Deutsche Gang Bank. Część 3. – Ostateczne rozwiązanie"

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/12/deutsche-gang-bank-czesc-3-ostateczne-rozwiazanie/
 • Znajomy
  Ponad 30 lat prowadził bar (a nawet parę barów) na dworcu Zachodnim w Warszawie. Teraz bary zwinął, po prostu padły. Morawiecki ze swoją zgrają zasłużyli tylko na szafot. Czego nie zrobili zdrajcy i zaprzańcy z PO, to zrobił i dobił wszystko PiS. Udawali patriotów, a dobijają polską własność, ci dopiero to prawdziwi zdrajcy!
 • @zbig71 16:39:50
  ..a nie dostrzegasz w tym czynnika pandemii.. ?
  Ile trupów byś zaakceptował dla utrzymania baru twojego znajomego ?

  Bo to jest właściwe pytanie..
  w sytuacji pandemii jest coś za coś...
  blokada i mniej trupów albo brak blokady i więcej trupów.

  Jak byś rozstrzygnął taki dylemat ?
  Rząd musiał odpowiedzieć na to pytanie.

  Gdyby rząd nie uruchomił blokady zapewne byś oskarżył rząd o to że twój znajomy złapał kowida na śmierć....od "zakowidowanych" klientów.
 • @Oscar 17:27:30
  Weź jebnij się w ten pusty sagan, może ci przejdzie.
 • @Oscar 17:27:30 Bełkot opłacanego kretyna
  ..czy musimy to tolerować i znosić ???
 • @Kmieć 16:33:53
  dzięki serdeczne
 • @zbig71 16:39:50
  No własnie sam złapałem kolanowiarusa czyli jak to było w starym angielskim skeczu "the dreaded lurgy" - jako ostatni z rodziny

  Żona odchorowała w Polsce jak ciężką grypę i dopiero po pół roku wraca jej zmysł smaku i węchu
  Brat lekarz byl przez pierwsze kilka dni wystraszony, bo mial wysoką gorączkę, stracił smak i węch ale po tygodniu wrócił do normy

  Kuzyn przywiózł z Londynu i sprzedał mi - właśnie siedzimy na kwarantannie. szczęsciem w obu przypadkach objawy jak w bardzo lekkiej grypie - Bogu dzięki, stare drzewo skrzypi, ale sie nie łamie :)
  Mam wrażenie, że mało nie umarłem od grypy ponad rok temu zanikm kowid był jeszzcze modny - autentycznie myślałem, ze się przekręcę

  Kolega OSCAR chyba trochę myli nam pojęcia - to nie jest hiszpanka, są leki (amantadyna, remsvir i inne), zaś w założeniu sensowny miał być tylko pierwszy lockdown po to by wypłaszczyć krzywą zachorowań.
  Teraz epidemie owszej, super-grypy zawłąszczyli starsi i mądrzejsi żeby przebudować świat według planów szatana.
  Tak a propos:
  Jaka szatańska pycha musi rozpierać takiego Billa Gatesa dla któego kształtowanie ludzkości stało się hobby - a to zmniejszyć populację, a to zasłonić słońce nad szwecją, a to planowanie kolejnych pandemii - nie chciałbym miec jego pieniędzy, jeśli by się to wiązało z takim stanem ducha i duszy jak jego

  pozdr
 • @MacGregor 19:15:31
  Też bym nie chciał. Ja nikogo nie znam, kto by miał świrusa, 2 lata temu przez parę dni miałem mocne zaziębienie, prawie 40°gorączki , 3 dni zdychałem, potem kupiłem jakieś proszki w Biedronce, 100gram spiryta i wszystko było ok. Czyli metody Łukaszenki najlepsze.
  Oscar jest komunistą i rozumuje jak komunista, czyli zakazać, zabrać i zastrzelić.
 • @zbig71 19:54:56
  Ty i Max7 proste chłopaki które niczego poza inwektywami powiedzieć nie potrafią.
  To jest objaw głupoty..
  człowiek mądry używa argumentów nie obelg..

  Argument "ja nie umarłem to nie ma epidemii" jest skrajni idiotyczny.
  Powiem jeszcze raz .. decyduje statystyka...
  a ta zabija ok 2 % chorych w tym ok 20% osób w wieku ponad 80lat
  To są argumenty...
 • @Oscar 20:12:48
  Jeszcze raz spytam tchórzliwy panikarzu.
  Jak można stwierdzić na 100 procent, że ktoś ma czy miał covida, a w związku w z tym skąd wiesz, że dane które pofajesz są prawdziwe. To ty za grosz logicznym rozumowaniem nie grzeszysz. Jedynie co potrafisz wnieść do dyskursu w temacie to strach i panika, a więc narzędzie dzięki któremu ta wojna przeciwko ludziom ciągle nabiera rozpędu. To ty jesteś narzędziem zła w rękach psycholi i im służysz
 • @Oscar 20:12:48
  A ty jako krzywy chłopek wszystko komplikujesz.
  Sklepy spożywcze są otwarte, gdzie masy ludzi łazi koło siebie i nawet się o siebie ociera i wszystko jest w pożądku, ale zwykły bar to już zagrożenie covidowe. Wy, komuniści wszystko widzicie na opak. Socjalizm zawsze wynajduje problemy, by potem bohatersko je zwalczać.
 • @Oscar 20:12:48
  Tu masz większy tłok niż w barze, siłowni, czy restauracji i brak przepisowego odstępu 2 m.
  I co ? Covidu się nie boją?

  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-ZAu4-goXG-FTtA_kordon-policji-blokuje-strajk-kobiet-1920x1080-nocrop.jpg
 • @Oscar 20:12:48
  https://bi.im-g.pl/im/7c/72/19/z26684284V,13-01-2021--Waszyngton--zolnierze-Gwardii-Narodowe.jpg

  https://bi.im-g.pl/im/20/74/19/z26689824Q,Zolnierze-Gwardii-Narodowej-w-holu-Kapitolu--Waszy.jpg
 • @Oscar 20:12:48
  Witam,

  Wydaje mi się, ze umieralność na covid jest do czterech razy większa niż na coroczną grypę.
  Nikt nie neguje istnienia tego wirusa ani jego dotychczasowej wiekszej niz zwykle zjadliwosci, ale obecnie sytuacja jest wykorzystywana przez zlych ludzi do realizacji globalnych projektow typu likwidacja gotowki czy likwidacja klasy sredniej.

  Jesli lockdown uratowal na danym obszarze powiedzmy 100 osob,to taki sam lockdown uratowalby dwa lata temu 25 osob ktore zmarly na powikalnia pogrypowe.
  Lekarstwo nie moze byc gorsze od choroby

  pozd
 • @zbig71 19:54:56
  W sumie mam tego wirusa o tyle, że zarowno u kuzyna jak i u mnie pelne testy wykazaly odczyn dodatni a kilka dni wczesnieju obaj dostalismy nagle stanu podgoraczkowego i kaszlu, na szczescie wszystko w formie bardzo lagodnej.

  Wiekszosc przechodzi bezobjawowo, wiec moze test pokazal tylko obecnosc przeciwcial, a teraz dostalismy po lagodnej powtorce - serio nie wiem.

  40 stopni goraczki to nie sa zarty, to juz trzeba pilnie zbijac taka goraczke.
  Ja teraz za dnia zazywam wit C z cynkiem i Neosine, a na noc nie ukrywam tzw. hot toddie czyli goraca wode z cytryna, miodem oraz "a wee dram of whisy" :)

  Wzrok mi slabnie o tyle, ze nie dostrzegam juz kasy w portfelu :)
 • @Oświat 22:30:34
  Powinni sobie sami wlepić mandaty i przyłożyć pałą.
 • @MacGregor 23:26:33
  Czyli leczymy się podobnie;;;)))
  U mnie jeszcze smalec z czosnkiem, cytryna pomarańcze no i spirit wrzątek i miód.
  Obawiam się, że to już koniec wolności, jaki znaliśmy.
 • @MacGregor 23:26:33
  Czyli leczymy się podobnie;;;)))
  U mnie jeszcze smalec z czosnkiem, cytryna pomarańcze no i spirit wrzątek i miód.
  Obawiam się, że to już koniec wolności, jaki znaliśmy
 • @zbig71 21:40:59
  Sklepy spożywcze.. żreć trzeba tu nie ma wyboru muszą być otwarte.
  a bary i knajpy to dużo większe zagrożenie bo żeby zjeść na miejscu trzeba zdjąć maskę...i przez ok pół godziny wydychać zarazki do pomieszczenia...
  ..w sklepach ludzie chodzą w maskach więc nie wydychają do pomieszczenia zarazków.

  To czysta statystyka zagrożenia ... a statystyka to nie komunizm tylko nauka ścisła. Jakbyś umiał liczyć to byś sobie policzyło jaka jest różnica ryzyka zakażenia.
 • @zadziwiony 20:26:39
  Podaje dane zgodne z tym co podają we wszystkich krajach świata...
  ok 2 % śmiertelności średniej i ok 10-20% śmiertelności dla osób starszych... liczby zgonów i liczby zachorowań...
  Cały świat a podobne statystyki...(Europa, Azja, Ameryka...)
  To co cały świat perfidnie okłamuje @zdziwonego ?
  czy może @zdziwiony czegoś nie rozumie albo nie chce zrozumieć ?

  Bardziej wierzę światu niż @zdziwionemu.
 • @Oświat 22:30:34
  Młodzi są dla nich Kowid jest jak grypka..
  ale już ich rodzice są narażeni poważniej

  Policja niestety musi działać nawet jak jest Kowid, pada deszcz czy jest zimno...albo wieje wiatr... inne służby też..
 • @MacGregor 23:18:42
  To prawda ..Kowid jest i źli ludzie też są.
  Porównanie Kowida do grypy (podane liczby) jest nietrafione.
  Grypy nikt nie ogranicza ..a śmiertelność jest na poziomie 0,001%
  1 na 100 tys. chorych .to nie zagraża załamaniem systemu opieki.
  Kowid zabija ok 2% chorych a starszych ponad 80 lat to nawet 20%.
  Kowid jest bardzo zaraźliwy.. bez blokad po miesiącu zachoruje nie kilka tysięcy a duże kilkadziesiąt tysięcy ludzi a 2% z nich umrze..
  system nie wytrzyma takie napory chorych w szpitalach (brak respiratorów, miejsca, kadry) a bez tego umrze nie 2% ok 4-10%
  (pobawionych opieki szpitalnej)
  w przybliżeniu przejdzie Covida w krótkim czasie ok np 20 mln ludzi
  z tego np. 5% umrze czyli ok 1 miliona.
  I o życie tego miliona ludzi toczy się gra w Polsce a na świecie to już są setki milionów.

  Blokady jak widać są konieczna do czasu aplikacji szczepionek.
  Jeszcze kilka miesięcy i po strachu.
  A spadek gospodarczy o 5% nie jest wielkim dramatem.
  Są natomiast niestety malutkie indywidualne dramaty.. głównie w obszarze usług masowych...ten biznes szybko odrośnie i wyzdrowieje..
 • “Neue Polnische Ordnung...”
  ----------------
  Jaki Neue Polnische Ordnung - no jaki?
  Światowe dziecko diabła już panem, towarzyszem Hitlerem określiło kiedyś ten nowy porządek wobec Polaków. To jest kontynuacja tego - co światowe dziecko diabła zapoczątkowało kiedyś tutaj panem, towarzyszem Hitlerem - tylko innymi już metodami.
  Wniosek?
  Polacy mają być niewolnikami u żymo-szkopa- i plan ten zaczęto urzeczywistniać ponownie - stosunkowo niedawno rozpirzając niejakim Balcerowiczem w pył - dorobek PRL włącznie z ludźmi. W efekcie Polska na mapie jest - ale w rzeczywistości to jest tylko jej atrapa. Atrapa! Atrapa - jako żerowisko dla wszelkiej maści tych - co to ich ojcem jest diabeł - nie wyłączając nawet tego banderssynów. A jak!
 • @Oscar 07:01:51
  Bzdury opowiadasz. Zajrzyj na strony CDC i poczytaj ostatnie dane. Do 60lat śmiertelność wynosi ok. 0,02 procent. Dopiero powyżej 80 lat śmiertelność skokowo rośnie do 5 procent. I to w sytuacji gdy choroba nie jest leczona, bo to zabronione , a raczej ludzie są zabijani respirtorami.
  Poza tym ani ty ani tobie podobni panikarze jeszcze nie podaliscie nazwy testu wykrywającego wirusa sars cov2 ponoć odpowiedzialnego za chorobę covid19.
  Co do sławnych objawów covida czyli utraty węchu i smaku. Takie bajdy to można wciskać małolatom.
  W młodszym wieku częściej łapałem grypę niż teraz i już z 30 lat temu że dwa razy przy grypie miałem takie objawy. W tej chwili panika i strach sztucznie wywołane je po prostu pogłębiają. Ot i tyle.
  Udowodniono ponad wszelką miarę, że statystyki dla kasy się podrasowuje , a wy apiać w koło to samo o
  za psycholami o wielkiej śmiertelnosci. Nie można tego inaczej nazwać jak głupotą lub złą wolą.
 • @zadziwiony 09:10:59
  a tak opowiadają bzdury na Onecie.
  i mają rację niestety...
  za wcześnie na zdejmowanie obostrzeń...
  może na końcu lutego ...ale nie teraz..
  dzisiaj zmarło kolejne ponad 400 osób a przed nami ofiary demonstracji antyaborcyjnych i otwieranych nielegalnie barów, fitnessów, ...itp.
  w marcu będzie można myśleć poważniej nad zdejmowaniem restrykcji.
  szczepienia emerytów zabezpieczą najbardziej wrażliwych.
  marzec tuż tuż..
 • @Oscar 10:50:03
  zapomniałem linka do Onetu
  https://businessinsider.com.pl/firmy/dla-firm/odmrazanie-gospodarki-a-zachorowania-na-covid-19/wlbx8ev
 • @zadziwiony 09:10:59
  nikt nie mówi o wielkiej śmiertelności...
  2% to światowa norma.. a dla starych i chorych to ok 10-20%.
  cały świat kłamie ?
  czy tylko świry świrują ?
  ja myślę że cały świat nie kłamie.
 • @Oscar 10:54:00
  Doczekam się wreszcie nazwy tego testu, który wykrywa sars cov 2? Oczywistym przecież jest , że musi być jakaś rzetelna podstawą do diagnozy - prawda?
  W jakim ty świecie żyjesz? Obostrzenia zostaną zdjęte gdy psychole osiągną swoje cele, nie wcześniej. Zachorowania na grypopodobne nie mają z tym nic wspólnego. To tylko narzędzie. Zresztą już ich służby to ogłosiły. Epidemia skończy się 31 stycznia 2025. Wiedzą bo mają opracowany szczegółowy plan tego cyrku który tak ciebie przestraszył. Ty sobie możesz paradować w ubraniu przeciw chemicznym nawet do śmierci. Nie moja sprawa. Ale nie wymuszają tego na innych, bo to faszystowski obyczaj.
  I jeszcze jedno. Jeśli czerpiesz wiedzę z germańskich portali będących na służbie gadów, nie dziwota, że żyjesz w obłąkanej rzeczywistości i ze strachu się moczysz.
 • @Oscar 17:27:30
  Może zamiast "chronić wszystkich przed ich głupotą", rząd winien zająć się chronieniem tylko tych, którzy sami chcą chronić swoje życie!

  Rządowym problemem jest narodowy polski kretynizm, w tym kretynizm sędziów, którzy nie uznają, iż bazując na cechach zapadalności na covid można uznać wszystkich za podejrzanych o zachorowanie, a więc za ludzi podlegających ograniczeniom epidemicznym.

  Natomiast tarcza mnie wkurza, bowiem chroni tylko "oligarchów". Mali dostają w dupę równo, jak emerytka, która aby wykupić leki wynajmowała pokój studentowi, sama śpiąc w pokojo-kuchni, a teraz całą emeryturę oddaje tytułem czynszu i zdycha. Taka to pomoc seniorom.
 • @MacGregor 19:15:31
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Czyli Ty jako groźną wspominasz zwykłą grypę, na którą ja "kicham", a twoja żona covida.

  Jaka z tego ma być nauka? Dla mnie taka, że nieodpowiednio leczyłeś grypę, i teraz się mądrujesz.

  A jeśli chodzi o Gatesa. W zasadzie większość pozwoliłaby mu wygubić połowę ludzkości, jeśliby dla zatrzymania tego nowego holocaustu musiałaby zrezygnować z używania windows. Wszyscy dla głupiej wygody zciepnęliśmy się kiedyś na jego rządy. A przecież świadomi byliśmy, jaki bicz na nas kręci. Widzieliśmy kręcenie tego powroza na naszą szyję, tylko woleliśmy "żyć wygodnie dziś, mniejsza o śmierć jutro".
 • @zbig71 19:54:56
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Czy ja krytykując Ciebie, mówię, że rozumujesz jak Qrwa? Według Ciebie, to wiele rządów na świecie jest bardziej komunistycznych od tych, które się do tego przyznają.

  A ja chorując na odrę, miałem 42° gorączki, według pomiaru szpitalnego. I co? I nie uważam, że się odry należy bać. Natomiast byłem chory na covida i miałem 35° gorączki, i doprawdy, boję się zapaść drugi raz.

  No i przy okazji się przekonałem, że "nie dla psa kiełbasa", tj. pomoc medyczna nie dla mnie. Do szpitala mnie nie przyjęli, mimo wywiadu, iż w nocy saturacja spada mi poniżej 80%.
 • @MacGregor 23:18:42
  Nie ma powikłań pogrypowych, są powikłania przy źle leczonej, albo w ogóle nie leczonej grypie.

  Ja miałem powikłania po nieodleżanym zwykłym katarze. Nawet z domu nie wychodziłem, ale siedziałem całymi dniami nad pilną pracą na kompie.
 • @zadziwiony 11:45:38
  psychole nie mają włazy nad całym światem..
  ale epidemia rozlała się na cały świt.
  Teza że psychole decydują o wszystkim na całym świecie jest absurdalna.
  Oni chcieli by ale jeszcze nie a chyba nawet wcale nie.
  A Świat ma testy wykrywające Covida i na tej bazie buduje statystyki...
  i to są obiektywne fakty.. nawet jeżeli błędy są na poziomie 10-20% podawanych wartości...to niczego nie zmieniają..
 • @Oscar 06:56:44
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Nie rób sobie jaj. Największe zagrożenie to zbiorowa komunikacja. Ta codzienna, bo w samolotach nikt się nie zaraża, każdy ma indywidualny nawiew powietrza.

  Szczytem nonsensu były rządowe ograniczenia liczby pasażerów w tramwaju. A czym ludzie mieli dojechać do pracy, to już rząd nie powiedział. Żadnych dodatkowych możliwości rząd nie zapewnił.

  Nawet kiedyś popełniłem notkę o końcu komunikacji miejskiej. Nie ukazała się, bowiem skutecznie zniechęcono mnie do neonu.
 • @Oscar 07:17:22
  "Jeszcze kilka miesięcy i po strachu." optymista :-(
 • @zadziwiony 09:10:59
  Co to jest śmiertelność, według Ciebie ?
 • @interesariusz z PL 11:55:21
  Sędziowie to "nadzwyczajna kasta" czyi twierdza globalnej mafii i to tłumaczy wszystko..(walka z PISem ).

  Tarcza .. tarcza jest dziurawa to prawda chroni najważniejsze obiekty państwa.. a drobnica nie jest chroniona.
  Takie są prawa strategii.. w warunkach kataklizmu.. ratuje się najcenniejsze zasoby.. a potem resztę jak starczy sił środków i czasu.
  Tarcza nie chroni dorabiających na czarno, nie chroni dziwek.. złodziei..
  ale i słabo chroni legalnych drobnych..

  Moim zdaniem powinien być dochód minimalny dla każdego obywatela
  pomniejszony o dochody z pracy...
  Zablokowane firmy powinny płacić pracownikom postojowe.
  Dzierżawcy obniżyć dzierżawę o 50%
  Firmy zablokowane powinny mieć dostęp do tanich kredytów na przetrwanie. (do spłacenia po pandemii)

  Koszty przestojów trzeba rozłożyć na wszystkich.. tak by nikt nie zginął a wszyscy mieli nieco cieniej..
  Pandemia zatrzymała tylko ok 10% PKB gospodarki czyli pozostałe 90% powinno się złożyć na to by te 10% przeżyło (skromnie ale bez bankructwa).

  Najgorzej mają nielegalne geszefty... dochód minimalny na czas blokady jest rozwiązaniem.
 • @interesariusz z PL 12:22:48
  no widzisz.. a warczą a mnie że pesymista..
 • @interesariusz z PL 12:20:57
  z komunikacją nie jest tak źle większość jeździ samochodami.
  przed pandemią autobusy też były puste..
  no i maseczki pomagają...

  a z samolotami nie masz racji.. każdy ma nawiew ale obieg powietrza jest zamknięty wystarczy jeden chory i po kilku godzinach lotu chorobę łapią wszyscy...to sprawdzono wielokrotnie.. (wydycha się zarazki nie do nawiewu ale do wspólnej kabiny).. tu nawet maseczki nie pomogą...
  mała przestrzeń i wielu wydychających...jak na siłowni albo w knajpie
 • @interesariusz z PL 12:23:34
  "Co to jest śmiertelność, według Ciebie ?"
  jest wiele de3finicjii.
  Porównywać można liczby z tej samej definicji.... najlepiej z takiej dla której dane sa powszechnie publikowane..

  Taką łatwą do wyliczenia definicją jest stosunek ofiar śmiertelnych z Cowidem do ilości osób chorych na Cowida (wg posiadanych testów).
  To powszechnie dostępne dane na całym świecie.

  Warto tu uwzględnić że liczba ofiar śmiertelnych odnosi się do liczby zachorowań wcześniejszych o 2-3 tygodnie (tyle trwa umieranie na covida).
 • @Oscar 12:27:05 najwyższa pora zrównać "firmy" z ludźmi
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  Zablokowane firmy powinny być zwolnione z kosztów stałych. Całkowite zwolnienie podatkowe, czy dzierżawne. Nie może być tak, że firma nie zarabia z powodu blokady, a właściciel lokalu oblicza długi. Nie. Wynajmujący też jest pozbawiony na mocy ustawy dochodu. No i oczywiście kosztów podatkowych też. Żadnych subsydiów na utrzymanie pracowników. Jeśli nie pracują, to dostają bezzwrotną zapomogę od państwa z tytułu przymusowego czasowego bezrobocia. Ale znacznie lepiej by było, gdyby rząd zatrudnił owych bezrobotnych do robót publicznych. W 3RP nie wykonuje się mnóstwa prac, które były wykonywane za komuny.
 • @Oscar 12:33:27
  złośliwy by powiedział, tak jest tylko w "ruskich" samolotach.
 • @Oscar 12:41:04
  To chyba było nie do Ciebie.

  Ja żyję być może w błędnym przekonaniu, iż śmiertelność to wskaźnik zgonów wśród chorych, a umieralność to wskaźnik zgonów w populacji.

  Niestety, są one mylone.

  Śmiertelność to wróżenie z fusów. W zasadzie jako tako znamy tylko szpitalną śmiertelność, tj. śmiertelność wśród zdiagnozowanych chorych.

  Umieralność ma dużo większą wiarygodność, ale też nie całkowitą. Wiele osób umiera bez rozpoznania zarażenia.

  W Polsce umieralność cały czas rośnie, i jesteśmy już w ścisłej czołówce peletonu. (0,1%, przy 0,2% na czele).
 • @interesariusz z PL 13:00:14
  Proszę cię o nazwę rzetelnego testu na covida.
  Choćby prawdziwego w 20 procentach.
 • @interesariusz z PL 13:00:14
  decyduje formuła matematyczna ..a przypisana formule nazwa jest wtórna..
  dlatego warto zawsze zdefiniować formułę..

  nas interesuje w jaki procencie zabija Covid.
  ilość zmarłych dziennie znamy
  ilość nowych chorych dziennie też znamy.
  To wystarczy by policzyć wskaźnik pokazujący poziom zagrożenia.
  Grypę też tak można przeliczyć... i porównać..
 • @interesariusz z PL 12:51:51
  to inna koncepcja rozwiązania problemu...
  nie neguje.. to kwestia dyskusji.
  problem w tym że na dyskusję nie ma czasu ..wirus nie czeka..
 • @zadziwiony 13:05:46
  i po co ? przecież nie wiem? badania (testy) są różne, różnych producentów.

  Byłem chory na covida i miałem zrobione trzy badania, które to potwierdziły.

  Skoro straciłem węch i smak, to pomijając inne charakterystyczne objawy, uważam, że byłem na świrusa chory.

  A więc w moim przypadku trzy trafienia, trafiony-zatopiony.
 • @zadziwiony 13:05:46
  "Choćby prawdziwego w 20 procentach."
  odwrotnie "Choćby prawdziwego w 80 procentach" a niepewnego w 20%.

  Odsyłam do lekarzy oni w tym siedzą takich testów wykonują tysiące..
  Ja miałem tylko raz robiony test...nie pytałem o nazwę...wynik miałem negatywny.
 • @Oscar 13:10:41
  nie żartuj, ilości chorych w ogóle nie znamy, trwa tylko dyskusja, czy chorych jest 3 razy, czy 10 razy więcej.
 • Szanowny Autor
  Podpisuję się oboma rękami :)

  Kłaniam się 5*
 • @interesariusz z PL 13:14:58
  znamy tych co ich wyłapaliśmy ..z różnych powodów...(teraz ok 4-6 tys. dziennie) testami, albo bo się zgłosili..itp
  i "umarlaki" to ok 2% z tych co ich wyłapaliśmy (teraz ok 200-300).
  Nie wyłapanych jest pewnie więcej ale oni nie chorują ciężko, raczej lekko lub wcale...
  Liczby wyłapanych szybko rosną bez blokad ..kolejne fale..
  to też wiemy.
  Wiedząc jak szybko rosną kolejne fale wyłapanych chorych i jaki ich % pójdzie do piachu, wiemy też jaki % będzie potrzebował szpitala i jaki % respiratora.. możemy przewidywać jaką falę możemy dopuścić by system szpitali się nie załamał.. ta fala max w Polsce to ok 30-35 tys.
  zachorowań dziennie (zapieprz na 3 zmiany całej kadry szpitalnej) ....
  i dziennie ok 600-700 osób dziennie do piachu...kolejki do szpitali i do grabarzy...
  a jak by się system załamał bo będzie więcej chorych to z tego całego nadmiaru chorych umrze ok 10% (brak miejsc w szpitalu, brak respiratora.. chorujesz w domu..) tak już było w Hiszpanii i w Portugalii.

  Fakt że choruje więcej niż wyłapanych świadczy tylko o tym że szybciej przechorują wszyscy.
  jak wyłapanych do dzisiaj jest ok 1,5 mln (w ciągu roku)
  to niech by nawet niewyłapanych było np. 5 razy więcej czyli np.6 mln
  (w co wątpię) to i tak pozostaje zdrowych do zachorowania ok 24 mln
  zakładając że co roku zachoruje 7,5 mln (wyłapanych i niewyłapanych)
  to mamy jeszcze 24/7.5 =3 lata epidemii...z czego (24/5)*2% umrze.
  czyli ok 100 tys. ludzi...

  Na szczęście szczepionki uodpornią ludzi i śmiertelność oraz transmisja wirusa spadnie radykalnie....a to już za miesiąc.. dwa..
  Zaszczepienie emerytów już radykalnie poprawi sytuację.
  śmiertelność spadnie z 2% do 0.1% lub mniej (młodzi nie umierają)
  Wtedy można będzie otworzyć dyskoteki, burdele, knajpy, wyszynki.. i inne rozrywki masowe prostego ludu... i sklepy dla prostych kobiet..
 • @MacGregor, all
  Wiem, że to, co napiszę nie zmieni sytuacji PRZYMUSU "nadawania" p. Oskara na forum Neonu.
  Jak z wglądu w codzienną aktywność wynika, pan Oskar wypisuje swoje sentencje o grożących zwałach trupów z powodu "epidemii" i zachwalaniu kovido-szcze
  piosnki systematycznie, codziennie. Zasiada o 7 rano i pracuje do ok 16-18. Z przerwami, rzecz jasna.
  Jest dość pracowity.
  W oczekiwaniu na “Neue Polnische Ordnung” Morawieckiego.
  Oscar 04.02.2021 06:56:44
  @zbig7
  Ty i Max7 proste chłopaki które niczego poza inwektywami powiedzieć nie potrafią.
  To jest objaw głupoty..
  człowiek mądry używa argumentów nie obelg..
  ----------------------------------------------------------------------------------
  Argument "ja nie umarłem to nie ma epidemii" jest skrajni idiotyczny.
  Powiem jeszcze raz .. decyduje statystyka...
  a ta zabija ok 2 % chorych w tym ok 20% osób w wieku ponad 80lat
  To są argumenty...
  W oczekiwaniu na “Neue Polnische Ordnung” Morawieckiego.
  Oscar 03.02.2021 20:12:48
  ============================================

  Pan Oskar rzadko powołuje się na źródła. Ale są w śród nich nawet rosyjskojęzyczne.
  Przykładowo:
  " https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-usa-para-zmarla-na-covid-19-trzymajac-sie-za-rece/jp1np9m,79cfc278

  https://colonelcassad.livejournal.com/6502804.html

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021020113757106-w-mjanmie-ogloszono-stan-wyjatkowy-po-zatrzymaniu-przywodcow-kraju-sputnik/

  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--smiertelnosc---co-wiemy-o-ofiarach-,artykul,07236681.html?utm_source=zielonypredator.neon24.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs
  Monika Mikołajska"
  ============================================
  Ponieważ interesuję się BIOLOGIĄ, to wszystkie zjawiska analizuję pod tym kątem.
  Pan Oskar nabył odruchu warunkowego. Być może otrzymuje za swoją pracę jakiś ekwiwalent, być może nie.
  Głupkiem, który nie zdaje sobie sprawy z tego. że
  1/ epidemia jest hoaxem elit finansowych
  2/ szczepionka i restrykcje są pomysłem elit finansowych
  NIE JEST.
  Z moich doświadczeń wynika, że taka postawa życiowa prowadzi do dysharmonii pracy mózgu. Z przykrymi konsekwencjami - udar/zawał.

  Jeśli prawdą jest, iż miał operację usunięcia zmian skórnych w narkozie, to nie był raczej banalny zabieg. Gdyż usunięcia zmian skórnych zwykle robi się przy znieczuleniu miejscowym. Przypuszczam, że zmiany miał na twarzy lub na plecach.
  Stan przedzawałowy i wstawienie stentów oznacza, że pozostawił za sobą jakiś etap w swoim życiu, który te zmiany powodował.

  Pomijając prymitywną mentalność tego biedaka, której naprawić się (chyba) nie da. A która ujawnia się w przekonaniu, że zakaz aborcji unieszczęśliwia dziewczyny, które mogłyby korzystać z rzyci, gdyby ten "zabieg" był dopuszczalny.
  Trzeba pogodzić się z "nadawaniem" i nie emocjonować tym, co pisze.

  Lubię czytać to, co piszą mężczyźni. Potrafią logicznie myśleć, precyzyjnie się wypowiadać i trafnie wyciągać wnioski.

  Ubolewam, kiedy trafiam na mężczyznę, który pisze brednie. Wiedząc/ nie wiedząc o tym.
  Nie wiadomo co gorsze.

  Zawsze wtedy się pocieszam stwierdzeniem cybernetyka, Mariana Mazura:
  " Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy nie mają INFORMACJI"
  Zrozumiałam to zjawisko podczas rozmowy u znajomej byłej sędziny. W dyskusji brało udział mąż pani, która była znajomą gospodyni, były pracownik (policji ?). Już na emeryturze. Komentując jakieś tematy związanie z kościołem powiedział, że często bywa w kościele, by się czegoś dowiedzieć. Z kontekstu wynikało, że kiedyś tam bywał służbowo.
 • @Maria. 15:45:42
  //Pan Oskar rzadko powołuje się na źródła. Ale są w śród nich nawet rosyjskojęzyczne//

  Istnieje jakiś "indeks zakazanych źródeł" czy odwrotnie "indeks dopuszczalnych źródeł " ?
 • @Maria. 15:45:42
  raczej nieprzychylny bełkot.
  nie chce mi się go prostować..

  piszę by prostować to co krzywe moim zdaniem.. i tyle..
  swoje wypowiedzi argumentuje liczbami ogólnie dostępnymi..
  jak ktoś nie rozumie lub nie chce rozumieć tego co piszę to trudna ...to jego nie mój problem..

  "
  Głupkiem, który nie zdaje sobie sprawy z tego. że
  1/ epidemia jest hoaxem elit finansowych
  2/ szczepionka i restrykcje są pomysłem elit finansowych
  NIE JEST.
  "

  wiele razy pisałem..
  - Epidemia być może jest sztucznie wywołana (tak sądzę)
  - Epidemia nawet sztucznie wywołana jest prawdziwa i zabija naprawdę.
  - jedną znaną metodą ochrony jest separacja(blokady) lub szczepionki..
  - być może BigFarma chce zarobić na szczepionkach (nawet na pewno)
  ale szczepić i tak trzeba, inaczej ludzie będą umierali..

  Jak ktoś tych prostych prawd nie rozumie ..to nie jest w pełni sprawny intelektualnie .. (to nie grzech ..to tylko wstyd)
  no chyba że rozumieć nie chce.. wtedy nie jest w pełni sprawny moralnie...(a to już grzech i hańba)

  i ostatnie .. to dywagacje na temat mojego zdrowia ..to niezdrowe zainteresowania.
 • @Maria. 15:45:42
  "Wiem, że to, co napiszę nie zmieni sytuacji PRZYMUSU "nadawania" p. Oskara na forum Neonu."

  Tęskni Pani za cenzurą, odbiera ktoś Pani prawo do wypowiedzi?

  Nieładnie.
 • @Pedant 16:17:14
  To można powiedzieć prawidłowość.Im kto więcej ględzi o wolności tym większa w nim chęć na nałożenia kagańca.Innym.
  Wolność w pojęciu takich ludzi to prawo do wygłaszania własnych opinii, zaś prawo do wygładzania innych opinii niż ich własna, winny być reglamentowane.
  Ci którzy manipulują ludzkimi masami doskonale wiedzą że w większości z nich drzemie mały podły jezuita który prędzej czy później zażąda cenzury.

  PS
  wczoraj ukraińska Rada Najwyższa przyznała prezydentowi prawo do likwidowania nieprzychylnych mu mediów.Bez zlecania śledztwa,bez sądowych wyroków,po prostu jednym pociągnięciem pióra prezydent Ukrainy ma prawo zlikwidować każde medium
  Zieleński już skorzystał z tego prawa i wczoraj skasował trzy opozycyjne media (chyba lokalne telewizje).Opozycyjne w sensie przynależące do legalnej,parlamentarnej opozycji.
  Politycy USA i Kanady już pochwaliły te nowe kompetencje ukraińskiego prezydenta
 • @ikulalibal 16:40:06
  "To można powiedzieć prawidłowość.Im kto więcej ględzi o wolności tym większa w nim chęć na nałożenia kagańca. Innym."

  Ciekawa i paradoksalna prawidłowość, warta psychologicznej analizy.
 • @ikulalibal, Pedant
  @ikulalibal 15:56:00
  ///Istnieje jakiś "indeks zakazanych źródeł" czy odwrotnie "indeks dopuszczalnych źródeł " ?///

  @ Pedant ///Tęskni Pani za cenzurą, odbiera ktoś Pani prawo do wypowiedzi?
  Nieładnie.///
  ==========================================

  Podałam linki p. Oskara odnoszące się do komentarzy politycznych, niepotrzebnie.
  Z zasady nie odnoszę się do tematów, co do których mam świadomość, iż nie mam wystarczającej wiedzy. Jak np. polityka czy historia.

  Ja korzystam z informacji na temat biologii ze wszystkich możliwych, miarodajnych źródeł, włączając obcojęzyczne. Jest to możliwe (ocena miarodajności), dzięki posiadanym, pewnym podstawom z tej dziedziny.
  Nie posiadam monopolu na prawdę. Jestem wdzięczna za merytoryczne uwagi i wskazanie błędów w komentarzach.
  Proszę o wybaczenie słabości - złośliwego wydźwięku niektórych moich komentarzy
  ============================================
  Co do wypowiedzi p. Oskara w temacie rzekomej pandemii i szczepionek.
  Jeśli się systematycznie i uparcie twierdzi, że statystyki i prognozy wskazują na istnienie strasznej pandemii i prorokuje trupy na ulicach, a prośby o podanie tych źródeł IGNORUJE, to wg. mojej znajomości reakcji agentów/trolli, jednoznacznie wskazuje, kto jest autorem.

  Krótko i po męsku powiem - niechże pan Oskar oszczędzi tego bredzenia w temacie "epidemia" i "szcze
  piosnki". Bo to szkodzi jemu samemu najwięcej.

  Ja szczerze radzę wszystkim, którzy maja nieszczere intencje wypisując różne twierdzenia. Póki (jeszcze) jest dostęp do informacji w sieci, wszystkie kłamstwa, mniemanologie, manipulacje (w dziedzinie nauki) są do sprawdzenia i zweryfikowania.
 • @Maria. 17:19:57
  Nic mnie nie obchodzi co o szczepionkach sądzi pan Oskar jak również nie interesuje mnie pani opinia o pandemii.Więc jeśli tylko nikt z was nie narusza norm dobrego wychowania czy nie daj bóg prawa cywilnego,to macie takie samo prawo do głoszenia tego w co wierzycie.
  Tyle waszego że se pogadacie bo o to ostatecznie chodzi.
 • @Maria. 17:19:57
  "
  a prośby o podanie tych źródeł IGNORUJE, to wg. mojej znajomości reakcji agentów/trolli, jednoznacznie wskazuje, kto jest autorem."

  kobieto ogarnij się...
  przecież rząd codziennie podaje liczby na które się powołuję
  ..powtarzają te liczby we wszystkich mediach w TVP i w Onetach...
  nawet w ruskich polskojęzycznych..

  Z tych liczb wyliczam w elementarny sposób inne liczb.. (proste proporcje)
  Matematyka ta elementarna to chyba nie jest pani mocna strona..
  to co piszę to rachunkowy elementarz...
  a liczy wejściowe podaje rząd codziennie... trudno ich nie zauważyć.
 • @Maria. 17:19:57
  "Podałam linki p. Oskara odnoszące się do komentarzy politycznych, niepotrzebnie."

  Raczej niepotrzebnie. Mnie interesuje treść wypowiedzi a nie osądzanie autorów. Albo się zgadzam, albo nie, a jak się nie znam to milczę.
 • @Oscar 17:32:35
  /// podaje rząd codziennie... trudno ich nie zauważyć.///

  Niech się Pan, Panie Oskarze zlituje !!!
  I nie powołuje się na to, co podaje rząd CODZIENNIE.
  Czy jest Pan w stanie HIPNOZY ?
  I uważa, że to, co podaje rząd codziennie, to PRAWDA ?
  ===========================================
  Wg. https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pierwszy-miesiac-szczepien-przeciw-covid-19-za-nami,

  "Pierwszy miesiąc szczepień: 94 proc. lekarzy i 80 proc. pacjentów DPS zaszczepionych"

  Nie wiadomo, czy zaszczepiło się 94 % lekarzy, gdyż

  1/ w innym źródle podawano cyfrę 87 %
  2/ relacja w wiadomościach TV I brzmiała: 94% lekarzy z TYCH, KTÓRZY SIĘ ZGŁOSILI !
  ============================================
  Oczywiście, ja Pana,Panie Oskarze, nie przekonam. Nawet, gdybym zacytowała tekst o maseczkach i jej "podmiankę" umieszczona na stronach RZĄDOWYCH.
  ============================================
  Co do skutków przyjęcia szczepionki:
  Ponieważ moja matka, schorowana, biorąca leki nasercowe, p/ bólowe zastrzyki otrzymała zastrzyk koronawirusowyi nic się jej (jak do tej pory) NIE STAŁO, to przypuszczam, że szczepionka nie jest tak toksyczna/niebezpieczna, jak się ogólnie przypuszcza.
  Czekam na efekt II szczepienia. Nie mam żadnego wpływu na decyzje mojego brata. WIERZĄCEGO w błogosławieństwo szczepień.

  Zaczynam się zastanawiać, czy czasem wieloletnie przyjmowanie ("hormezowanie") farmakologicznymi trutkami w rodzaju pochodne warfaryny (trutka na szczury) i inne wynalazki z chaty szamana, będącego dziś laboratorium firmy farmaceutycznej, nie działają prozdrowotnie !
 • @Pedant 17:55:39
  ///"Podałam linki p. Oskara odnoszące się do komentarzy politycznych, niepotrzebnie."
  --------------------------------------------------------------------------------
  Raczej niepotrzebnie. Mnie interesuje treść wypowiedzi a nie osądzanie autorów. Albo się zgadzam, albo nie, a jak się nie znam to milczę.///
  ============================================
  Oj tam , oj tam, Panie Pedant.

  Jeśli, mimo wykazywania błędnych wniosków przez wielu komentatorów, ktoś nie potrafi obronić słuszności swoich wypowiedzi. - Uparcie powiela bzdurne stwierdzenie o stosach trupów, działając w służbie CHAOSU i PANIKI, to nie mogę się oprzeć, aby pewnych faktów nie sprawdzić.
 • @Oscar
  To tylko jeden z dowodów na twoją niezbyt rzetelną wiedzę o rzeczywistości.
  https://www.siemysli.info.ke/portugalski-sad-apelacyjny-uznaje-testy-pcr-za-niewiarygodne-i-cofa-kwarantanne/
 • @zadziwiony 18:59:31
  " Uparcie powiela bzdurne stwierdzenie"

  Nie chcę Pani urażać, ale niektóre z Pani stwierdzeń uważam za bardzo bzdurne. Jednak nie chcę aby Panią ktoś cenzurował czy atakował osobiście. OK?
 • @Oscar 17:32:35
  A to drugi dowód
  https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/testy-pcr-zadziwiajace-oszustwo-promujace-blokady-i-pandemie-oraz-szczepionki/
  Jest ich dookoła pełno, tylko trzeba chcieć rzetelnej wiedzy.
 • @Oscar 15:29:51
  Oskarku - panikarzu, jak będziesz miał tak silne lęki to wcześnie skończysz życie o które tak walczysz!

  Pomyśl, to nie boli - dlaczego w soboty i niedziele umiera na kowida 40 osób a w dni powszednie powyżej 400-sta (twierdzisz że ufasz danym rządowym)

  Dlaczego na Białorsi jeszcze żyją ludzie, skoro tam nie panikują.

  Popatrz matole (przepraszam, inaczej nie mogę) na oficjalne statystyki MZ odnośnie śmiertelności lekarzy i pielęgniarek którzy zachorowali na kowida - podpowiem śmiertelność jest niższa niż przy grypie (poniżej dzięsiątych części promila)

  Zdejmij maseczkę idż na spacer od raz Ci się poprawii.
 • @Pedant 16:17:14
  Pedanciku,
  Potrafisz czytać ze zrozmieniem - gdzie Maria wyraziła chęć cenzurowania.
  A może podać definicę cenzury?
 • @Pedant 19:02:13
  ///Nie chcę Pani urażać, ale niektóre z Pani stwierdzeń uważam za bardzo bzdurne. Jednak nie chcę aby Panią ktoś cenzurował czy atakował osobiście. OK///
  =============================================

  Panie @Pedant/cie, ależ ja się cieszę, kiedy mi się wykaże, że się mylę, albo podaję bzdurę. I sprowadzi moje myślenie z błędnej drogi.
  Przecież: Errare humanum est.
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Co do "osobistego atakowania", to mam pokaźny zestaw epitetów i zarzutów (oryginalne kolekcjonuję). I jestem nawykła.

  Od bycia "agentem wpływu" z grupy"bogoojczyźnianych" (na forum dietetycznym), przez miano paskudnej feministki (na forum katolickim) po zarzut uprawiania hasbary (na forum zw. z historią). Wyzwiskami to nawet w obcych językach mnie obdarzano. A ja wypowiadam się o sprawach związanych z biologią, zdrowiem, z naciskiem na ujawnianie kłamstw medycznych (szczepionki, leczenie chemio, radioterapią). Za demaskowanie kłamstw w sprawie szczepień zostałam ordynarnie zwyzywana i wyrzucona z forum WPS. Jak więc widać, wypowiedzi z dziedziny biologii też można "cenzurować". W niebyt.
  ============================================
  Czytałam nieco Pańskich tekstów, uważam je za interesujące. Mało szanuję osoby z wykształceniem humanistycznym (które jak sadzę, jest działem Pańskiego wykształcenia/zainteresowania) Ale teksty trzymają poziom.
  ===========================================
  Więc "atakować" ale merytorycznie. OK ?

  Za wiele nie popiszę, bo korzystam grzecznościowo. Padł mi dysk. W komputerze.
 • Deutsche Bank jest odporny na wirusa.
  .
  "Gotówka nie jest odporna na wirusa."

  Deutsche Bank (DeBa), który w ostatnich paru latach nie był w stanie wyłudzić od swych klientów żadnych zysków, akurat w roku wirusa osiągnął je po paroletniej przerwie, co jest zamierzonym celem tzw. "pandemii", bowiem: "zakaz wykonywania zawodu dla miliardów mieszkańców Ziemi miał doprowadzić do bankructwa wiele milionów ludzi ...", patrz:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Inzynieria

  to jest bowiem przede wszystkim inżynieria finansowa.

  "żydłaczący minister finansów". czyż może być inny ?

  "Płatności fizyczne: wektor transmisji patogenów", już na początku tzw. "pandemii" stwierdzono, że SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się kropelkowo a nie na przedmiotach, w tym pieniądzach fizycznych, w przestrzeni cyfrowej przenosi się za to bez trudności wirus pana B. Gates, nazywany Windows jaki i inne produkty z koncernu tego pana, który ściśle współpracuje z wywiadem USA.
 • @Oscar 17:27:30
  Niestety widzę u ciebie potworny objaw tej pandemii strach u.ał ci rozum i odebrał duszę. Już człowiekiem nie jesteś tylko lemingiem
 • WANTED !
  .
  Grupa przestąpcza poszukiwana za zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu

  - https://www.gov.pl/web/premier/ludzie2

  i współudział w realizacji operacji "Pandemia" w celu wyniszczenia i zniewolenia narodu polskiego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Prehi

  rząd "polski" -> wrząd "polski" -> wrzód poski.

  - https://www.wnp.pl/parlamentarny/rzad/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930