Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Cała Polska walczy z kolanowiarusem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł zbliżony do powyższego rzucił mi się niedawno w oczy w internecie.

Nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się to z walką całego narodu brytyjskiego z Niemcami podczas II wojny – nawet dzieci dokładały wówczas swoją cząstkę robiąc kupkę do nocniczka z wymalowanym w środku sympatycznym panem z wąsikiem. Dziś małe dzieci wystawiają w oknach domów pokolorowane tęcze z napisem „dziękujemy ci służbo zdrowia” – wprawdzie brytyjski NHS (jamochłon przeżerający jedna trzecią budżetu) praktycznie nigdy nie funkcjonował prawidłowo w najlepszych czasach, a dziś szczytowym osiągnięciem jest uzyskanie porady przez telefon komórkowy siedząc w aucie na parkingu przychodni lekarskiej (autentyczne!), ale jak walka to walka, żeby wręcz nie zacytować naszej Lemparcicy di Lampucera (ne mylić z Lampartem di Lampedusa), że to jest wojna, znaczy się mein Kampf.
Ostatnio zmroziło mnie, kiedy tutejszy pajac na fasadzie rządu Jej Królewskiej Mości, Borys Johnson przepraszał na okładce lokalnego „Halo, halo wielki świat” za każdą śmierć i każdą łżę spowodowaną kolanowiarusem – zrozumiałem, że mamy autentycznie przetrachane (co by nie mówić o naszym formalnym szefie rządowej grupy przestępczej, to Morawer choć kłamie i sam sobie zaprzecza, to w odróżnieniu od BoJo nie udaje przy tym klauna, jeno się coraz bardziej krzywi, niczym książę Bolesław dokonując podziału dzielnicowego na łożu śmierci). Tymczasem Brytyjczycy są jak powoli gotowane żaby i bardzo łatwo odróżnić osoby uzależnione od tutejszych TVP-TVN od ludzi wolnych. Np. moi sąsiedzi przez pół roku latem nie oglądali swojej nowonarodzonej wnuczki, bo rząd odradzał kontakty wykraczające poza własną „bańkę społeczną” (nowotwór językowy, jeden z wielu). Jadąc autostradą czyta się wyświetlane napisy „zostań w domu, ratuj życie” niczym w znakomitym filmie Johna Carpentera „Oni żyją” – bądź posłuszny, podporządkuj się, nie myśl samodzielnie. Po więcej odsyłam do rozmowy z Sebastianem Rossem na internetowym kanale TV „Tomasz Sommer EXTRA”.
Tenże Tomek Sommer prowadzi znakomite i dowcipne w formie, choć przerażające w treści bieżące analizy rządowego POGROMU gospodarczego i walki z kolanowiarusem, w oparciu o oficjalne dane statystyczne i biały wywiad – zanęcam!
Warto przypomnieć sobie, że pierwszy lockdown w Polsce miał na celu li tylko wypłaszczenie krzywej zachorowań, by dać czas państwu na przygotowanie i reorganizację służby zdrowia. Dziś celem kolejnych lockdownów, w naszej części świata według terminarza ustalanego w Berlinie (Morawer i syntezator mowy Niedzielski to tylko przekaźniki tych dyrektyw, choć oczywiście przekaźniki świadome swojego udziału w przestępstwie na gigantyczną skalę) jest likwidacja klasy średniej, przejęcie za bezcen majątku trwałego (domów, hoteli, punktów usługowych) oraz zaprowadzenie NOWEGO ładu czyli nowej mutacji STAREGO komunistycznego ładu.
Z tego też powodu największym zagrożeniem dla prowadzącego zbrodniczą politykę rządu jest góralskie, bałtyckie i każde inne weto, polegające na tym, że zdesperowani Polacy przestają się słuchać łamiących prawo urzędników i tysiącami zaczynają korzystać z prawa do pracy i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Dlatego też sprawujący oficjalne znamiona władzy w Polsce znowu spuścili wściekłe macice z łańcucha (parafrazując Żeromskiego: lemparcice poszły w las) oraz zorganizowali pokazówkę w Rybniku (nie dość, że dziesiątki funkcjonariuszy, inspektorów i urzędników wdarły się do dyskoteki bez biletu to jeszcze zorganizowali pałowanie-gazowanie w najlepszym stylu retro „ZOMO – wspomnień czar”). Mam nadzieję, że tym razem Polacy nie dadzą się już ani oszukać, ani podzielić.
PS
Kiedy piszę za Grzegorzem Braunem o rządowej zorganizowanej grupie przestępczej to mam jednocześnie świadomość, iż naszą tragedią jest równie nihilistyczna i moralnie zdegenerowana opozycja, nie mająca żadnego planu poza dosięgnięciem wyposzczonymi ryjami państwowego koryta. Osobiście jestem zwolennikiem Konfederacji, choć daleki jestem od przeceniania ich zdolności czy możliwości na tym etapie.
Póki co za harnasiem Sebastianem Pitoniem uważam, ze najważniejsze w obecnej wojnie jest wygranie „bitwy o handel” przeciw mentalnym spadkobiercom Hilarego Minca czyli przerwanie nielegalnego lockdownu przy jednoczesnym tworzeniu oddolnych, lokalnych porozumień przede wszystkim gospodarczych – nie procent politycznego poparcia wte czy wewte, ale kupowanie u lokalnego rolnika, zachowanie małych hoteli i zakładów usługowych w rękach dotychczasowych, często rodzinnych właścicieli jest najważniejsze. Druga bitwa to zapobieżenie bardzo realnej hiperinflacji, na którą rząd zdaje się grać, obiecując wszystkim dodrukowanie tyle pieniędzy, ile dusza zapragnie.
Dziś, nie tylko kiedy zachód spsił się, skiepściał i skapcaniał (przynajmniej patrząc na UK), jako Polacy mamy tylko siebie i tylko na siebie możemy liczyć. A wobec wszystkich istniejących między nami różnic, światopoglądowych i moralnych, niech nas połączy program minimum: wolność gospodarcza i osobista (w tej kolejności), własność prywatna i solidarność gospodarcza.
I nauczmy się wreszcie czegoś od wrogów, którzy otwarcie przyznają, iż wolą pogromy od bojkotu gospodarczego.

    

KOMENTARZE

 • W
  2020 roku parę miesięcy spędziłem w Holandii, wyjeżdżając w Czerwcu z Polski od razu zwróciłem uwagę, że w Holandii nikt nie chodzi w maskach....
  Dopiero po jakiś 2 tygodniach w sklepie widziałem starszą panią w maseczce(jedną na cały sklep!!!!), wracając do Polski późną jesienią znów nie mogłem przyzwyczaić się do aktualnego reżimu z maskami i całą resztą, wydaje się, że Polacy spsieli i dali sobie wejść na głowę całej rządowej bandzie. Dlatego wielkie brawa dla Sebastiana Pitonia i jego inicjatywę!!!
  Pozdr.
 • Najpierw trzeba ustalić, czy epidemia jest, czy jej nie ma...
  Różni, różnie mówią. W Kanadzie nie ma wielkich tragedii, jest duża descyplina, a nasz ładny premier cieszy się szacunkiem, nawet mu procenty akceptacji społecznej wzrosły. Granice szczelnie zamknięte, a otwarte tymczasowe pseudohotele na kwarantanne, tych co się koniecznie do Kanady pchają.

  W mojej mieścinie nikt maseczek nie nosi, ale już wyjazd do większej aglomeracji pokazuje, że ludzie są posłuszni. My maski trzymamy w samochodzie i zakladamy kiedy z samochodu wychodzimy, a konkretnie raz w tygodniu na zakupy.

  Młodzi z naszej rodziny pracują. Część informatyczna młodych pracuje w domu przez internet, a medyczna pracuje normalnie, tylko mocno uzbrojona. Zakłady produkcyjne pracują na tyle, na ile mają zamówienia, czasem 4 dni w tygodniu. Rozwinęły się usługi dostaw zamówionych zakupów do domu.

  Wczoraj w telewizji wywołano lekarza, byłego kosmonautę, który pół roku siedział na stacji w kosmosie z zapytaniem jak się znosi kosmiczną izolację. Lekarz powiedział, że kosmiczną znosił dobrze, a izolację ziemską znosi źle, więc poszedł do pracy w szpitalu walczyć z koronowirusem. Dlaczego? " Bo w domu mogę tylko odrzucać śnieg".

  Na ile można wierzyć koronawirusowym statystykom, to w Kanadzie o takiej samej ilości ludzi co w Polsce, śmiertelność jest prawie dwa razy mniejsza.
 • @Anna-PK 17:32:35
  Wszystko zależy co zalicza się pod covid zalicza. Można fałszować statystyki i pod każdą śmierć podawać - zmarł na koronawirusa.
 • ????
  Kogo w pierwszej kolejności?

  https://m.salon24.pl/bd33627ef701e99fcb155c37e877806d,860,0,0,0.jpg
 • @zbig71 17:46:33 Można.
  //Można fałszować statystyki i pod każdą śmierć podawać - zmarł na koronawirusa.//

  Więc jak, fałszują czy nie?
 • @Anna-PK 17:55:43
  A kto to wie, droga pani......
  Można tylko podejrzewać......
 • Tragiczne jest to, że
  tak łatwo tym - co to ich ojcem jest diabeł - przyszło odpalenie okołoświrusowych restrykcji i to w wymiarze globalnym?
  Wniosek?
  W sytuacji - jak wyżej - ludzkość leży przed dziećmi diabła z rozłożonymi nogami.
 • Najpierw trzeba ustalić, czy epidemia jest, czy jej nie ma.
  No ustalamy ..
  epidemia jest.. i to poważna gdyby nie restrykcje..
  Przykład.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-jak-portugalia-stala-sie-europejskim-centrum-pandemii-covid-19/0h8fp3w,79cfc278

  Przykre restrykcje na czas stosowane obniżają liczbę ofiar śmiertelnych.
  Rozluźnienie oznacza natychmiastowy (w ciągu 4 tygodni) niekontrolowany skok zachorowań i ofiar.
  a szczęście szczepionki uodpornią podatnych na wirusa emerytów i chorych.. w ciągi kilku tygodni..
  Wtedy będzie można zdejmować obostrzenia.

  Z drugiej strony duże firmy działają i produkują.. PKB ma się dobrze.
  Zamknięto tylko usługi masowe...bez znaczenia dla PKB ale duże znaczenie psychologiczne dla młodzieży (rozrywka, sklepy, balangi...)
  No zamknięcie dla drobnicy bez rezerw finansowych to duży problem.

  Rząd już obiecuje odpuszczanie za 2 tygodnie...
  moim zdanie za szybko... umrze więcej ludzi.
  Najpierw trzeba zaszczepić emerytów i chorych wtedy prawie nikt nie umrze..

  Zima koronowirusa ..ale wiosna nasza...
  byle do końca lutego...
  damy radę
  o ile wrogowie Polski i pożyteczni idioci nie zniszczą tego plany...
  a następnie oskarżą rząd o to że za wcześnie zdjął restrykcje i spowodował wiele niepotrzebnych zgonów.

  To się mieści w "logice" totalnej opozycji.. tak było w latach 80tych
  gdy solidaruchy blokowały strajkami każdą produkcję i głośno nawoływały o embargo ze strony zachodu ...a potem jeszcze głośniej oskarżały rząd o puste pułki w sklepach.

  Teraz będzie podobnie...
  Rząd co by nie zrobił to go oskarżą....
 • @Anna-PK 17:32:35
  "
  Na ile można wierzyć koronawirusowym statystykom, to w Kanadzie o takiej samej ilości ludzi co w Polsce, śmiertelność jest prawie dwa razy mniejsza.
  "
  Kanada jest dużo większa więc jest naturalna separacja społeczna.
 • @Oscar 18:28:15 Tak, to ma duże znaczenie.
  //Kanada jest dużo większa więc jest naturalna separacja społeczna.//

  Oprócz tego, Kanadyjczycy mają zaufanie do władzy. Zachowanie niezgodne "z wytycznymi", jest raczej potępiane społecznie.
 • @Anna-PK 19:09:38
  No tak zaufanie do władzy . https://www.youtube.com/watch?v=oxWb-MThO9s Salute .
 • @Oscar 18:26:39
  Cos ci się całkiem pokręciło Tyn rzond to właśnie te przebrzydle solidaruchy
 • @Anna-PK 19:09:38 We wrześniu odwiedzałem "starych znajomych" w Genewie
  Już na wiosnę Genewa (obok okolic Bergamo) była jednym z epicentrów Covida w Europie, jedna tam moja znajoma covida przechorowała tracąc 2 kg wagi. We wrześniu nie trzeba było nosić masek na ulicy ale w sklepach i autobusach tak. Ja sprawdzałem przedwczoraj, antykowidowe obostrzenia w Szwajcarii są IDENTYCZNE jak w Polsce i maja trwać do końca lutego.

  Ale zakaz zbierania się w więcej niż 5 osób, drobni hotelarze (przynajmniej w Saint Moritz) zinterpretowali w ten sposób, że wolno im przyjąć do 5 klientów na pobyt. Stąd moi znajomi z Wa-wy zamówili sobie noclegi w tym centrum narciarstwa, mając nadzieję, że pomimo oficjalnego zamknięcia centrów sportowych, pojeżdżą sobie tamże na nartach.

  Na wszelki wypadek biorą jednak foki do nart, bo jak się okaże że sytuacja wygląda tam jak na zakopiańskim Kasprowym, to (oszczędzając na wyciągach) po trasach alpejskich popodchodzą sobie na nartach. To dla zdrowia starszych panów o circa 10 lat młodszych ode mnie.
 • @Repsol 20:25:38 Ja nie wiem o czym ten facet mówi.
  To są wiadomości dla tych co nie mogą sami wyszukać informacji. Rozumiem to jako - sensacja! Przyślijcie pieniądze.

  Połowa Kanadyjczyków (51%) twierdzi, że odpowiedź na COVID-19 jest najważniejszym problemem, którym rząd federalny musi się teraz zająć. Jest to najwyższy odsetek, który podziela tę opinię od początku pandemii. Opieka zdrowotna zajmuje drugie miejsce (38%), a gospodarka trzecia (29%) na liście priorytetów.
  http://angusreid.org/federal-politics-january-2021/
 • @Anna-PK
  Pandemia oczywiście jest i zbiera śmiertelne żniwo tyle , że w głowach oglądających reżimowe media , czytających Annę i Oscara. W moim otoczeniu ok .40 osób nikt w ciągu ostatniego roku nie chorował. Do tego nikt nie osi namordnika w przeciwieństwie do Oscara i interesariisza.
  Bardzo ciekawe to zjawisko. Znaczy strach i wiara w pandemię czyni wirusa aktywnym. Idźcie dalej tą drogą , a szybko na kompostowniku z rodzinami skończycie. Ale to wasz wybór. Ty oczywiście w spiski nie wierzysz więc nie masz się czym martwić. Rządy zadbają o wasze bezpieczeństwo.
 • @zadziwiony 20:56:21
  Strach jest nadrzędny ponad wszystko . NSDAP-e to w w Niemczech kiedyś już przerobiła , tak że większość ich popierała teraz mamy powtórkę i stado baranów restrykcje poprze . Szkoda dyskutować . Salute .
 • @Berkeley72 20:39:55
  // jedna tam moja znajoma covida przechorowała tracąc 2 kg wagi.//

  2 kg, proszę szanownego Berkeleya, to traci dorosła osoba po solidnym wyszlakowaniu się w ubikacji :-)
 • @Berkeley72 20:39:55 W Kanadzie jest dużo śniegu,
  są górki, są lodowiska, pod tym względem to koronawirus jest nawet chwalony, bo siedzi w dużych miastach i daje dużo czasu na zimowe sporty.
 • @Repsol 21:07:36 Odnoszę wrażenie, że ocena zdarzeń i ludzi
  nawet na drugiej półkuli, odbywa się tylko z perspektywy własnego doświadczenia. Ja nie wiem jak jest w Polsce i nawet nie próbuję oceniać tych co oceniają mnie, którym się wydaje, że wiedzą wszystko.

  Dam taki przykład. W Kanadzie w różnych sklepach, restauracjach, aptekach bywają dni gdzie staruszkowie mają duże zniżki. A kto senior, to widać po włosach.

  Nauczony takim doświadczeniem nasz znajomy, straszy pan, już emeryt pojechał do Polski. Z lotniska do miejsca przeznaczenia należało jechać pociągiem. Nad kasą informacja: "zniżka dla seniorów".
  Zadowolony starszy pan kupił bilet ze zniżką i wsiadł do pociągu. W pociągu konduktor sprawdził bilet i poprosił o legitymację. Jaką legitymację? Legitymację seniora oczywiście. Starszy pan pokazł, paszport, dowód osobisty, legitymację emeryta kanadyjskiego, wszystko nie to. Legitymację seniora podobno w trzeba wykupić w jakimś polskim urzędzie.
  Może mi to ktoś logicznie uzasadnić?
 • @Anna-PK 21:37:21
  //Może mi to ktoś logicznie uzasadnić?//

  Pewnie chcą odstraszyć Hiszpanów i Meksykanów aby nie wykorzystywali sytuacji, bo tam wszyscy są señorami :-)
 • @Anna-PK 21:37:21
  Logiki w Polin proszę raczej nie szukać , my tu teraz robimy za gamoni a nie naród . Śmiesznie i strasznie , prawda ?. Salute .
 • @Anna-PK 21:37:21
  Uzasadniam logicznie: yo klasyczny polski burdel urzędniczy.
  W Warszawie wszyscy chodzą w maskach , a jak raz zapomniałem włożyć namordnika w autobusie, to mi o tym przypomniała starsza pani dla mojego dobra oczywiście.....
 • @Repsol 21:55:32
  Ale poczucie humoru w narodzie nie ginie: https://www.youtube.com/watch?v=m1UbVSCMyt0&feature=youtu.be
 • Idzie wiosna...;)
  Dzisiaj w Ameryce Pn. jest Groundhog Day, czyli Dzień Świstaka, który przepowiada pogodę. Kanadyjski świstak zajmujący się prognozowaniem mieszka w stacji meteorologicznej i w zasadzie powinien spać całą zimę. Do obowiązków pogodowych ostrożnie jest wybudzany, nawet przez dwa tygodnie. Świstak się obudzi, popatrzy na swój cień i przekaże informację władzom stacji i po spełnieniu tego obowiązku idzie dalej spać.
  Zgodnie z tą przepowiednią świstaka, wiosna będzie już gdzieś w kwietniu. Ja natomiast widzę już wiosnę znacznie bliżej. Pojawiły się objawy:

  1. Media chwalą rosyjską szczepionkę. Sięgają po nią Węgry, Serbia i obecnie...Niemcy. Jeden zastrzyk kosztuje $10.
  https://www.politico.eu/article/russia-sputnik-v-coronavirus-vaccine-breakthrough-leverage/

  2. J. Biden jest skłonny do zdjęcia sankcji z powodu Nord Stream 2, pod pewnymi warukami.
  https://polandin.com/52094016/us-allegedly-proposes-lifting-sanctions-on-ns2-german-daily

  3.Cena ropy naftowej idzie w górę. obecnie już $55 za baryłkę.
  https://oilprice.com/Energy/Energy-General/Oil-Prices-Continue-To-Rise-As-Bullish-News-Mounts.html
 • @Anna-PK 23:21:27
  Fajny film jest ,,Dzień Świstaka,,.
  Demokraci będą bardziej ulegli niż Republikanie w dtosunku do Rosji.
  Ciekawe, co na to PiSiory z Macierewiczem? Biden ruskim agentem?
 • Witam!!!!!
  Jak to się mogło zdarzyć, że przegapiłem fakt Pańskiego powrotu na łamy?!
  Mistrzu, na Neon (oprócz okazjonalnego umieszczania własnych wypocin) wchodziłem dla Pańskich tekstów!
  Od pół roku nie sprawdzałem. Cieszę się, że będę miał co czytać!
 • @Polantek 20:36:27
  no wiem wiem..
  PIS to też solidaruchy wprawdzie historycznie II sorta ale też.
  Solidaruchy pierwszego sorta do jednak PO, Bolek, żydowskie doradcy.

  PIS się częściowo wyłamał z szeregów...
  głównie w zakresie zwalczania neoliberalizmu czyli polityki gospodarczej i socjalnej.. pozostając w szeregu w zakresie polityki zagranicznej, historycznej i wyznaniowej..
  PO to liberalizm czyli antyspołeczna polityka, i antyklerykalizm...
  w zakresie polityki zagranicznej i historycznej tacy sami jak PIS a do tego jawny antypolonizm (proniemieckość).
 • @Nibiru 21:08:30 //2 kg to traci dorosła osoba po solidnym wyszlakowaniu się w ubikacji/
  Czyżby "dorosła osoba" Nibiru ma takie - pieczołowicie ważone przezeń - fizjologiczne osiągi?

  To gratuluję. Jest prawdziwym NADCZŁOWIEKIEM!
 • Sprostowanie
  "Warto przypomnieć sobie, że pierwszy lockdown w Polsce miał na celu li tylko wypłaszczenie krzywej zachorowań, by dać czas państwu na przygotowanie i reorganizację służby zdrowia."

  To nieprawda. Ci idioci naprawdę myśleli, że wprowadzając lockdown zatrzymają "epidemię".

  "Resort Zdrowia zapowiada koniec obowiązku noszenia maseczek! Kiedy przestaniemy zakrywać usta i nosa? Ministerstwo odpowiada 19.01.2021 (...) Epidemiolodzy ostrzegają, że szczyt zachorowań w Polsce będzie pod koniec kwietnia - na koronawirusa będzie umierać nawet 70 osób dziennie, w maju - około 40, w lipcu - będzie już kilka zgonów na dobę."
  https://malbork.naszemiasto.pl/resort-zdrowia-zapowiada-koniec-obowiazku-noszenia-maseczek/ar/c1-7660267
 • @PiotrZW 09:12:54
  Odpuścili blokady na wakacje... ludzie pojechali nad morze.. a potem wrócili do domów i stamtąd wirus został rozwleczony na cała Polskę.

  W Portugalii odpuścili na święta ..i dzisiaj muszą eksportować pół trupy bo nie mają miejsc w szpitalach i chłodniach.

  Blokady trzeba utrzymywać aż do zaszczepienia wrażliwej grupy ludzi (starsi i chorzy) .
  W Polsce to do końca lutego lub ciut dłużej..
  Śmiertelność u młodszych nie jest wysoka...ich można szczepić po zdjęciu lock down'u.
 • @Berkeley72 08:45:07
  Bardzo ciekawa rozmowa dwojga ekspertów na temat "szczepionek" mRNA. (po ang.)

  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/01/31/covid-19-vaccine-gene-therapy.aspx
 • @Anna-PK 21:37:21 W Polsce to się nazywa legitymacja emeryta-rencisty wydawana przez ZUS
  Ale nikt nigdy mi się nie pytał w pociągu czy tramwaju, czy mam taką legitymację. Wystarcza dowód osobisty z datą urodzenia.

  Na Słowacji też wystarcza Polski dowód osobisty, by wyrobić, za darmo i na stacji kolejowej, minil-egitymację ze zdjęciem, zezwalającej na DARMOWE przejazdy pociągiem po całej Słowacji. I to dla wszystkich seniorów z UE. Nie wiem, czy emerytowi kanadyjskiemu by ją wydano.

  A w Genewie emeryci, którzy wcześniej OBOWIĄZKOWO płacili 5 % podatku na "Assurance Vieillesse et Survivance" mają zniżki 33% w transporcie miejskim. Ja te 5% płaciłem między 30 a 40 rokiem życia, ale w PRL-u odzyskałem całość mych wpłat na AVS. Pomimo to, będąc tam płacę 2 FrS a nie 3 franki za przejazd i jak dotąd za to mnie nie szykanowano.
 • @Nibiru 14:33:14
  Dopóki w telewizji nie powiedzą, to nie uwierzy.
 • @zadziwiony 19:50:33 odnośnie //Bardzo ciekawa rozmowa dwojga ekspertów na temat "szczepionek" mRNA. //
  Dyskutują na temat "How COVID-19 ‘Vaccines’ May Destroy the Lives of Millions"
  Analysis by Dr. Joseph Mercola

  Już ciekawsza by była dyskusja nt. Rewolucji Naukowej w zakresie TEORII PŁASKIEJ ZIEMI

  A nick "zadziwiony" bardzo dobrze pasuje do CHŁOPTASIA w wieku mentalnym < 11 lat. (to jest termin z zakresu psychologii rozwojowej Jeana Piageta)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930