Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Francuscy publicyści w Tysolu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak poinformował na twitterze współpracujący z „Tygodnikiem Solidarność” Patrick Edery, Tysol udostępnia od teraz swoje łamy francuskim publicystom ograniczanym we Francji kagańcem polit-poprawności.

Pierwszym tekstem jest apel wygłoszony przed katedrą w Angers przez Guillaume’a Bernarda (jednego z dyrektorów Katolickiego Uniwersytetu Wandei (ICES), będący wezwaniem do jedności i solidarności katolików wobec łamiącego wolność (liberticide) rządu Macrona:
 
 
W tym miejscu warto zauważyć (idąc tropem red. Michalkiewicza), iż Tysol rozpoczął w ramach solidarności z prześladowanymi katolikami we Francji publikować francuskie teksty katolickie jako odzwierciedlające poglądy francuskich katolików.
Tymczasem żydowska gazeta dla polskojęzycznych mikrocefali (z greckiego: kefale – głowa, por. Bucefał Aleksandra Wielkiego) na bieżąco akomodując narrację do mądrości etapu drukuje poglądy żydokomunistyczne, niemieckie czy banderowskie jako obiektywne.
Niech Bóg ma w swojej opiece Polskę i Francję.
Grafika wprowadzająca – okolicznościowy rysunek Cezarego Krysztopy „Avec Dieu. De Pologne”, dedykowany francuskim katolikom.

    

KOMENTARZE

 • Smutek z nadzieją w tle.
  Najpierw powinien być smutek.
  Bo to się dzieje nie nastraja dobrze samych Francuzów.
  Z kolei tamtejszy Rząd bezczelnie oskarża Nas o wszystkie swoje grzechy.
  Z drugiej zdumienie, że swą osławioną Wolność Słowa znajdują w tej niedobrej Polsce.
  Kto wie, może nawet "Charlie" ucieknie, oby nie do nas ale w najgorszym wypadku... powinni uszanować gospodarza który dał im schronienie.
  Z trzeciej nadzieja, na razie przez małe "n" bo wygląda że Najstarsza Córa Kościoła nie do końca zgłupiała.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930