Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

“Patriotyzm gospodarczy” premiera Morawieckiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak rozwścieczyć miliony Polaków.

Najpierw do 2049 zrealizowana zostanie podstawa programowa partii Wiosna czyli zamknięcie polskich kopalń. Warto wspomnieć, iż w przedwojennych Niemczech tamtejsze organizacje pokojowe były finansowane przez polski wywiad (mieli pecha, bo „głupi malarz” po dojściu do władzy posłał ich wszystkich do piachu i cały pogrzeb na nic), zaś organizacje pokojowe na Zachodzie w okresie zimnej wojny były finansowane przez Związek Nasz Bratni [Moją niespełnioną miłością z czasów kiedy byłem młody, a nie tylko jak teraz przystojny był język francuski „kra krę mija, kret ma ryja, tu lis ma norę i nos trę” i do dziś ze łzą w oku wspominam, że czasami w naszym małomiasteczkowym kiosku można było kupić pismo kompartii Francji z sowieckim agentem Georges’em Marchais na fasadzie, pod tytułem „L’Humanité”,  które to pismo drukowało podsyłane im z Moskwy artykuły, przedrukowywane następnie w polskim tłumaczeniu w „Trybunie Ludu” jako głos rozsądku na Zachodzie. Na podobnej zresztą zasadzie michnikowszczyna pisze dziś donosy na Polskę drukowane potem w zaprzyjaźnionej po linii rasowej „prasie międzynarodowej”, a których polskie tłumaczenia (albo i orginały) omawiane są z atencją przez polskojęzyczne autorytety „oralne” w ramach pedagogiki wstydu]. Stawiam sarmackie wąsy przeciw pejsom, że cała ta „Wiosna dla Hitlera” (świetna komedia z Melem Brooksem) finansowana jest przez niemieckie fundacje w ramach podziału ról w IV Rzeszy: Niemcy jako twarde centrum przemysłowe i Polska jako skansen.
A jako że ostatni po kopalniach dział polskiej gospodarki mogący konkurować z Zachodem to rolnictwo, więc w okresie kryzysu gospodarczego, pełzającego lockdownu, bankrutujących firm i kończących się pieniędzy, rząd ogłosił „Piątkę dla zwierząt” – szanuję!
Następnie w ramach konsekwentnej polityki odbijania się od ściany do ściany, rząd postanowił, iż Polacy nabędą odporność stadną, a dla wypędzenia ich w tym zbożnym celu na ulice, nakazał TK pilne zaopiniowanie aborcji eugenicznej. W minionym tygodniu dziesiątki tysięcy Polek płci wszelakich powymieniały się złowrogim wirusem, by następnie zanieść go do swoich domów – szanuję!
Jednocześnie na dwa dni przed dniem Wszystkich Świętych (Bracia Protestanci oraz Świadkowie Jehowy Dnia Ósmego Tygodnia Setnego – komentujcie błędy katolickiej dogmatyki u siebie i nie trollujcie u mnie), rząd zamknął cmentarze, opierając się zapewne na ekspertyzie prof. Simona, że szalejący na cmentarzach (szczególnie wśród zmarłych) wirus też popiera Strajk Kobiet i na czas protestów zawiesza swoją zjadliwość. Nawet jak na nasze jawnie dwulicowe czasy to jest coś – szanuję!
Tak jak restauratorów zaskoczono w nocy zostawiając ich z zakupionym jedzeniem, które będą musieli sami jeść przez najbliższe tygodnie, tak sprzedawcy zniczy i kwiatów teraz pójdą z torbami.
Oczywiście w ramach wspierania polskiej gospodarki nikt nie ośmieli się zamknąć w tym czasie zagranicznych supermarketów – albowiem dla wirusa narodowość właściciela ma znaczenie i wybiera on tylko tych polskich.
Kol. Tumanowicz z RN podpowiada zatem rządowi:
Jakie branże jeszcze zaskoczyć? Krótka instrukcja.
1. Zakaz sprzedaży choinek w grudniu.
2. Zakaz sprzedaży fajerwerków przed sylwestrem.
3. Zamknięcie kwiaciarni na dzień kobiet.
4. Zamknięcie cukierni w tłusty czwartek.
Myślę, że takie porady są zupełnie niepotrzebne i rząd sobie sam znakomicie poradzi.
PS
A na poważnie, jest rzeczą oczywistą, iż cały ten PiS powinien iść do piachu (nie w sensie, jak to rozumieją nasi sąsiedzi na zachodzie, wschodzie, południowym wschodzie czy Bliskim Wschodzie, ale w sensie przenośnym). Tyle tylko, że NAJPIERW musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, kto w zamian. Głównym hasłem obecnego Cipkomajdanu jest „wydymać PiS czyli obalić obecny rząd, a co potem, to się zobaczy” – przy takim podejściu potem zobaczylibyśmy bratnią pomoc (skądinąd jawnie wzywaną przez samozwańczą, zdegenerowaną elitę pokroju pani Róży Thun und Hände Hoch de domo Woźniakowskiej). Nie, nie, nie, alternatywa musi być NAJPIERW. I tu dopiero pojawia się sytuacja jak w greckiej tragedii – przez Cipkomajdan i pseudohrabianki w Brukseli, polscy państwowcy często zmuszani są do obrony pisowskich miernot (dlatego tez zapewne ta sytuacja jest jak najbardziej dla PiS-u korzystna, jeśli jedyną alternatywą miałaby być atakująca kościoły hołota). Osobiście popieram Konfederację, ale gdyby dziś upadł obecny rząd, to nie oni przejęliby władzę. Jeszcze nie dziś.

    

KOMENTARZE

 • x
  trąbię od 48 godzin! Wściekłe macice rzucić na JPMorgan! Nie dociera. Klepanie w klawisze nic nie da.!
 • Brawo Prezydent Przemyśla
  https://przemysl.naszemiasto.pl/bramy-cmentarzy-w-przemyslu-nie-zostaly-zamkniete-prezydent/ar/c1-7975031?fbclid=IwAR0xcHuJcoK3e0K9wJ1mdHSGz8cIQZMcsLiaP0TlZWKLqpZHq_lrfeTEZrk
 • WHO 5 października ogłosiła koniec pandemii. I co? Pstro. Stało się.
  5 października, podczas posiedzenia 35-osobowego prezydium Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO ogłosiła koniec pandemii. „Coronawirus nie jest bardziej niebezpieczny niż zwykła grypa” brzmiało oficjalne stanowisko prezydium WHO obradujące pod przewodem jej dyrektora generalnego Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa. Niestety, żaden rząd, żaden „autorytet kowidiański”, żaden pies z kulawą nogą nie zwrócili na to uwagi. Zgodnie z regułą „Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść” WHO pozostało ze swoją ewolucyjną tezą osamotnione. Są inni, ważniejsi, którzy pociągają za te sznurki. Dla ciekawych: tu jest opis całej sytuacji wraz z cytatem:

  https://off-guardian.org/2020/10/08/who-accidentally-confirms-covid-is-no-more-dangerous-than-flu/

  Tymczasem w Polsce liczy się codzienne „zarażenia” oraz zgony (z jakiego powodu?). To samo w Niemczech czy we Francji. Jakby ktoś dotąd nie wierzył, wiadomy dowód na to, że władzę przejęły skorumpowane faszystowsko-komunistyczne formacje mające na celu zniszczenie społeczeństw i zrujnowanie gospodarek. Wszystko już zostało powiedziane i napisane po wielokroć. Nie trzeba się powtarzać. Kto ma oczy, niech patrzy, kto ma uszy niech słucha. Pazerny murzyn, komunista etiopski, oszust Tedros jest winny "plandemii"! Śmiertelna pandemia zabójczego koronawirusa. W I połowie roku zmarło mniej osób, niż w ubiegłym. Z danych GUS wynika, że w okresie styczeń-czerwiec zmarło mniej osób, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Mainstreamowe media podkreślają, że dane te są "zaskakujące". W końcu one przekonują, że panuje śmiertelna pandemia zabójczego koronawirusa. W tym roku do końca czerwca zmarło 208 tys. osób. W stosunku do I półrocza roku ubiegłego, jest to o 0,7 tys. osób mniej. Zmalała także liczba urodzeń. Zarejestrowano ponad 177 tys. urodzeń żywych, co jest mniejszą liczbą, niż w I połowie 2019 roku aż o 5 tys. Pojawiają się już spekulacje, że śmiertelność w Polsce ma dopiero wzrosnąć. Przypominamy, że masowym wymieraniem już wcześniej nas straszono.                                                                                                                                                                                 
  Źródło: natemat.pl           
 • Znaczy sie rekomendujesz pan żeby
  zamknąć oczy i myśleć o Anglii? tak to należy rozumieć?
 • Wszyscy
  Premier: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami...czyli znów dodruk pieniędzy..
 • @JimA 12:13:11
  Ktoś wierzy, że 1/4 zgonów w Polsce (280 osób/1100 dziennie) to covidowcy? Polska ozdrowiała, w dobie braku badań diagnostycznych znikają zawały, rak, udary, angina i grypa. Zobaczymy, co będzie w grudniu. Statystyki ciężkich chorób będą o 50% niższe, a królował będzie covid+. Plandemia strachu i propagandy. Test to nie jest lekarstwo. Bardziej szkodzi niż pomaga. Testy RT-qPCR dają wyniki dodatnie w obecności nie tylko koronawirusa, ale również wielu innych wirusów i innych drobnoustrojów atakujących układ oddechowy. Dlatego dodatni wynik testu łatwo może zmylić lekarza, który zdiagnozuje SARS-Covid-19 i odstąpi od leczenia (bo na koronawirusa lekarstw nie ma). W przypadku zapalenia płuc czy innej groźnej choroby jest to wyrok śmierci. Tymczasem ustawa zdjęła z lekarzy odpowiedzialność karną za uśmiercenie pacjenta w takich przypadkach.
 • @JimA 12:13:11
  Test kasetkowy (antygenowy) pokazuje z krwi, czy miałeś kontakt z wirusem. Rzecz w tym, że koronawirusów wywołujących zwykłe przeziębienie lub zapalenie zatok z utratą smaku i zapachu jest około 5-6 rodzajów. Test taki pokazuje fałszywie wynik zakażenia jako koronawirus Sara Cov-2. Poczytajcie sobie, jak było przy Hiszpance (grypie) - bardzo podobne, tylko skompresowane do 12 miesięcy, ale czas dla wirusa nie ma znaczenia.
 • E no nie, podobno tak źle nie będzie. Mamy naszą polską Tichanouską,w dodatku w kraju .Tworzy rząd!albo ma zamiar ...na razie.
  Tak że tego no ..bezhołowia nie będzie!

  https://twitter.com/i/status/1319760539522912256
 • @kula Lis 69 13:24:37
  To może zmierzać tylko w jednym kierunku, za długi pójdzie cały kraj,zbankrutowane gospodarstwa rolne i polskie firmy!!muszą o tym wiedzieć bo bezpardonowo wydają forsę, obecnie zakup nowych aut dla rządu.
  A propo pozornych "datków" rządu, mam kolejną podwyżkę czynszu za mieszkanie , udokumentowaną przez księgowość.
  Super majstersztyk, "podnieśli płace", tłuszcza zawyła z rozkoszy i wdzięczności/ o to chodziło/, a zaraz potem wszyściutko inne wali w górę jak gejzer na Islandii!!Jak to mówił genialny ekonomista Duda,, " no proszę państwa, rosną ceny bo wzrosły płace"!!czyli przelewanie z pustego w próżne.
  Do tego podwyżka C.O, wody, śmieci, prądu, biletów komunikacji miejskiej.
  Obrońcy robotników z Wybrzeża milczą????
 • @trojanka 14:04:29
  https://gazetaplus.pl/rzad-ma-2-142-limuzyn-a-calej-polsce-mamy-1360-karetek-pogotowia-tego-z-zawalem-czy-do-wypadku-dramatyczne-decyzje-dyspozytorow/4488/

  https://innpoland.pl/163077,rzad-chce-kupic-limuzyny-i-inne-samochody-a-w-budzecie-jest-dziura
 • @trojanka 14:04:29
  Ta dobroć, to za własne pieniądze czy pożyczone od masonów za sprzedany kolejny kawałek Polski? Ilu Polaków musi być za to wyszczepionych? Klub Rzymski wyznaczył redukcję Polski do 15 mln. A co ARiMR oraz KOWR zrobi z tymi kwiatami?, na kompost przeznaczą, czy rozdadzą za darmo chętnym? Znowu chcą pomagać cwaniaczkom którzy kupują kwiaty na giełdach i sprzedają dwukrotnie drożej pod cmentarzem. Wszystkim oszustom się pomaga tylko tym którym ciężko i uczciwie pracowali się zabiera np. emerytom. Premierze, powstanie wielki rynek spekulacji, "producenci "sprzedadzą cały swój śmietnik rozdrobniony na jak największą ilość, kilkakrotnie i po cenach przynajmniej złota, a za wszystko oczywiście zapłaci podatnik. Wygląda na to, że chcecie kupić wszystkie szklarnie w Polsce. Proponuję także refundację klozetową, za utracone zarobki z powodu mniejszej ilości sikających. Przez lewackich bandytów stałem w korku 2 godziny, ja też żądam zwrotu kosztów postoju, 200 zł/h czyli 400 zł x 5 dni = 2000 zł. Natychmiast !
 • @JimA 12:13:11
  W pewnej instytucji na Podlasiu poproszono o wykonanie wymazów pod kątem wirusa SARS-Cov-2. Ktoś długo myślał i wymyślił, że zamiast biegać od pracownika do pracownika będzie prościej jak wszystkie wymazy pobierze od jednej osoby - siebie. Szkopuł w tym, że pokazali się. Najciekawsze w tej historii było jednak nie to, że przekręt wykryto ale to, że połowa wymazów dała wynik pozytywny, a druga połowa negatywny. Nieszczęśnikowi który chciał uprościć sobie życie zagrożono procesem o oszustwo. Ten jednak nie w ciemię bity też zagroził procesem o oszustwo. W końcu sprawę zamieciono pod dywan...To jest właśnie prawdziwy obraz tej plandemii. Prokurator powinien wyprowadzić w kajdankach całe MZ i szefa GIS, bo oni doskonale sobie zdają sprawę z tej szopki. Pod polityczne zapotrzebowanie ciągną pandemię.
 • Niech kolega nie podpowiada takich rzeczy !
  Bo wprowadzą?
  Jakie branże jeszcze zaskoczyć? Krótka instrukcja.
  1. Zakaz sprzedaży choinek w grudniu.
  2. Zakaz sprzedaży fajerwerków przed sylwestrem.
  3. Zamknięcie kwiaciarni na dzień kobiet.
  4. Zamknięcie cukierni w tłusty czwartek.
  Myślę, że takie porady są zupełnie niepotrzebne i rząd sobie sam znakomicie poradzi.
  PS
  Skoro dali radę wprowadzić zakaz wszystkich świętych!
 • @zbig71 14:29:28
  Od kwietnia padło w Polsce jakieś 2500 restauracji. Chyba są lepsi niż "wojna o handel" Hilarego Minca?
 • @Wican 14:35:49
  Kumpel wsciekł się, bo zawsze handluje zniczami i kwiatami na cmentarzu tak z doskoku. Już pokupywał znicze i kwiaty, a te gnidy wczoraj ogłosiły zakaz.
  A ilu jest takich ludzi w skali kraju?
  Hilary Minc byłby z nich dumny.
 • Weszły same do kościoła z nożem i wrzaskiem " wypier....ć
  https://twitter.com/i/status/1322439228349964288
  Antifa katuje człowieka pałkami teleskopowymi w Warszawie! UWAGA DRASTYCZNE WIDEO!!!
  https://t.co/Ld64WWlsct?amp=1
 • @zbig71 14:47:04
  Cytat: "Kumpel wsciekł się, bo zawsze handluje zniczami i kwiatami na cmentarzu tak z doskoku."

  Z doskoku handluje? Czyli na czarno?
 • @trojanka 14:52:52
  odnosnie pierwszego filmiku to mam wrazenie, ze te dzieciaki sa centralnie szkolone, bo wszystkie mają - przepraszam za wyrazenie - ten sam modus operandi, tzn:

  - agresywnie atakować
  - w razie odporu udawac ofiare i dzwonic na policje

  Widzialem to juz wiele razy
  Tu akurat wpadly jak sliwka i maja swoje 5 minut slawy na cala Polske a takze, mam nadzieje, czeka je rozmowa na komisariacie
 • @stroiciel patafianów 14:57:07
  niekoniecznie na czarno, moze dorabiac oficjalnie w tym czasie
 • @trojanka 14:52:52
  Takim teleskopem to naprawdę boli. Zresztą gość złożył się, także chyba dostał solidnie.
 • @zbig71 15:13:30
  Odnosi się wrażenie, jakby to wszystko było starannie zaplanowane, od skutków pandemii począwszy/ czyli rozsierdzenie i skłócenie ludzi, obniżenie dyspozycji psychicznej , wzrost agresji, psychoz, nerwic//po łatwe wtedy podjaranie ludzi i wywoływanie takich "ruchów" z jakichkolwiek powodów.
  I naprawdę nie mogę wyjść ze zdumienia , co naprawdę było powodem " ruszenia" tej ustawy właśnie teraz,...... I KTO to doradził???bo że powody były także zakulisowe to pewne.
 • @zbig71 14:47:04
  Ja kwiatki posprzedawałem. Ale to skala mikro i tylko komuś kto je zaniesie na cmentarz. Myślałem, żeby mocniej pójść w chryzantemy, ale wcześniej kwaitów nie hodowałem i ten rok dałem sobie na nabranie doświadczenia w hodowli tych kwiatków. Wyszły i większość sprzedać zdążyłem. Ale jak pisałem, nie na sklepy to szło (to planowałem na przyszłość). Na szczęście mała skala bo co z tym bym zrobił.
  Ale z tymi szkodnikami to już niczego nie można planować. A te gamonie teraz ponoć mają wycofać się z "piątki dla zwierząt" i robić cąłkiem nową ustawę. W sumie większych szkodników a jednocześnie idiotów, to chyba Polska jeszcze nie miała.
  Ponoć Orlen i KGHM mają budować szpitale. Polecenie wydał premier. A odpowiadać ma za to Sasin, czyli klapa murowana. Temu cymbałowi to bym nie pozwolł zasznurować butów dziecku. Gęba, która nie wyląda na skażoną myśleniem. A on w czwartek twierdził, że nie planują zamknięia cmentarzy. Chyba dla jaj trzymają tam tego głupka
 • @Wican 15:39:53
  Pozwalają lewakom łazić po miastach i smrodzić, a ludziom na cmentarzach lampki na grobach nie wolno zapalić!!! Przecierz to komunistyczny rząd!!!!
  Zjednoczona Prawica .....k...a ich mać!!!!!
  Sasin już zmarnował 70 baniek w związku z wyborami, to teraz zmarnuje chyba z 700 baniek albo więcej.......
 • @trojanka 15:31:01
  Starannie zaplanowane jest od ponsd 30 lat.
 • x
  ""Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję"- Morawiecki obiecał kolejną tarczę.

  - tu jest potrzebny psychiatra ale nie dla wicepremiera; premier powinien się leczyć i to nie na kowid ale na JPMorgan. To jest dopiero choroba. Szumowski poszedł z dymem. Morawiecki odejdzie w kwiatach chryzantem i zniczy.
 • @JimA 16:02:41
  Co to jest "fundusz covid"? i kto to finansuje?!
 • @zbig71 15:55:53
  Kaczelnik wrzucił granat w szampo i lewackie gówno rozłało się po miastach. Wiedział co robi. Odwracają uwagę od łajdactw. A policja spisuje i zwija głównie narodowców i kibiców a nie agresywnych lewusów. Kamiński won. W zasadzie to przestępca, którego żałosny Gumiś ułaskawił.
  A na cmentarz do ojca, idzaków, ciotek, kolegów, iść nie mogę. I jeszcze rzucili to w ostatniej chwili, ten zakaz. Pewnie nielegalny, bo za cmentarze odpowiadają administratorzy a rozporządzenie tego nie zmienia.
  Gdzieś jakiś ksiądz postawił tabliczkę Park Cmentarny. A po parkach chodzić można. Ale to musiał być cmentarz parafialny. Pewnie zaraz biskup sie księdza czepi.
 • @Wican 16:04:30
  Cytat: "Gdzieś jakiś ksiądz postawił tabliczkę Park Cmentarny. A po parkach chodzić można."

  Idioci nie powinni być księżmi.
 • @stroiciel patafianów 16:10:49
  Nie odpisuj do mnie. Ksiądz bardzo dobtrze zrobił, a idiota to ktoś kto popiera głupie ograniczenia. Ale cóż,..... .
 • @Wican 16:16:12
  Cytat: "Ksiądz bardzo dobtrze zrobił, a idiota to ktoś kto popiera głupie ograniczenia."

  Nie popieram tego ograniczenia.
  W parkach nie można grzebać ludzi, więc z cmentarza nie można zrobić parku. Ksiądz myśli że jest cwany a jest po prostu głupi.
 • @stroiciel patafianów 16:20:22
  Bzdura. Akurat sporo cmentarzy parkowych w Europie widziałem. Sporo
 • @stroiciel patafianów 16:10:49
  Pełna tu zgoda z tobą.
 • @Wican 15:39:53
  i lalkarza z wykształcenia..dodam.
 • @Wican 16:27:53
  Cytat: "Bzdura. Akurat sporo cmentarzy parkowych w Europie widziałem. Sporo"

  A od kiedy to zgniła Europa jest dla nas autorytetem i mamy ją naśladować?
  Nie wiem jak wyglądają te europejskie cmentarzo-parki, ale uważam, że nie powinno się przerabiać cmentarzy na parki. Choćby z szacunku dla zmarłych tam pochowanych.
 • @stroiciel patafianów 16:20:22
  I jednak okazało się, ze nie znasz sie na tym. A ja sobie sprawdziłem na portalu komunalnym.

  "Cmentarz jest ogrodem, co ma piękna wiele – powiedział francuski poeta Guillaume Apollinaire. Również polskie przepisy prawa utożsamiają cmentarz z terenem zieleni i zalecają, aby projektować i utrzymywać go jako założenie parkowe."
 • @stroiciel patafianów 16:32:23
  Już się nie kompromituj, ale zapoznaj z przepisami. A Europa gdy tworzyła cmentarze parkowe to wcale nie była zgniła. Ale kończę z trollem
 • @stroiciel patafianów 14:57:07
  Na czarno i spekulant. Ja u producentów kupiłem wszystko znicze, stroiki za połowę ceny, a wkłady po 1.5 z ł te co w sklepach są po 6 zł a u spekulanta pod cmentarzem po 10 zł. Z dostawą do domu.
 • @Wican 16:33:08
  Cytat: ""Cmentarz jest ogrodem, co ma piękna wiele – powiedział francuski poeta Guillaume Apollinaire. Również polskie przepisy prawa utożsamiają cmentarz z terenem zieleni i zalecają, aby projektować i utrzymywać go jako założenie parkowe."


  Co Francuz wymyśli, to Polak polubi :D
  A założenia parkowe, to założenia. Pewnie chodzi o wygląd i funkcjonalność cmentarzy (alejki, zadrzewienie itp) a nie robienie z nich miejsca rozrywki.
 • @kula Lis 69 16:36:43
  Przecież każdy sklep ma marże. A ty od razu od spekulantów? Wiedziałem, ze fanatyczny PiSior=mentalny bolszewik. Oni też walczyli ze "spekulantami".
  I pewnie nie wiesz, że ten pod cmentarzem musiał też ponieść koszty? Placowe, itd?
 • @Wican 16:34:10
  Cytat: "Już się nie kompromituj, ale zapoznaj z przepisami."

  Ty się zapoznaj. W Polsce nie wolno grzebać zmarłych w parkach.
 • @Wican 16:41:44
  Cytat: "I pewnie nie wiesz, że ten pod cmentarzem musiał też ponieść koszty? Placowe, itd?"

  A w dniach 31 X - 2 XI koszty , placowe itp wzrastają kilkukrotnie, i dlatego wtedy handlarz podnosi ceny kilkukrotnie?
 • @Wican 16:34:10
  Słusznie. Nie zwracaj na niego uwagi.
 • @stroiciel patafianów 16:20:22
  "W parkach nie można grzebać ludzi, więc z cmentarza nie można zrobić parku. "

  Oczywiście że są cmentarze parkowe.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Rural_cemetery

  Czasem bardzo piękne. Może najsłynniejszym jest Mount Auburn w Cambridge, Massachusetts.

  https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g60890-d104301-Reviews-Mount_Auburn_Cemetery-Cambridge_Massachusetts.html#photos;aggregationId=&albumid=101&filter=7
 • @zbig71 16:59:19
  Nierząd ogłosił, że przygotują 180 baniek na pomoc tym, którzy nie sprzedali świeczek i kwiatów. To w krótce będą wykupywać choinki i karpie
  180 baniek to ponad 2.5 Sasina będzie.

  Komentarz z tt:

  "O to już nie boję się o Boże Narodzenie rząd wykupi karpie i choinki, upiecze makowce, połamie się opłatkiem, pójdzie za nas najebany na pasterkę będzie pięknie. Cudowne święta i Kewin będzie na TVP zaraz po orędziu Kurskiego"
 • @Pedant 17:15:11
  Ale nawet wg polskich przepisów, cmentarze są traktowane jak parki
 • @Pedant 17:15:11
  A co mnie obchodzą zwyczaje cmentarne w dzikich krajach.
  W Polsce są jakieś cmentarzo-parki? Z czynnym cmentarzem, gdzie odbywają się pochówki?
 • @stroiciel patafianów 17:26:03
  "W Polsce są jakieś cmentarzo-parki? Z czynnym cmentarzem, gdzie odbywają się pochówki?"

  Oczywiście że są. Na przykład Cmentarz Rakowicki w Krakowie.
 • @MacGregor 15:09:48
  https://media.wplm.pl/thumbs/fc4/OTYwL3VfMS9jY182Y2FiOC9wLzIwMjAvMTAvMzEvOTYwLzY0MC82NDIyOTRlZDZlMGQ0MGE0ODc4MTAyZmE5YjBlOTk4Ni5qcGVn.jpeg
  Setki gróźb śmierci pod adresem Bąkiewicza i jego rodziny. Prezes MN: "Tak wygląda w praktyce 'tolerancja' cywilizacji śmierci". Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Roty Marszu Niepodległości”, poinformował w mediach społecznościowych, że dostaje setki informacji, w których znajdują się groźby i życzenia śmierci. Podkreślił, że nie ugnie się pod naciskiem. Bąkiewicz poinformował w poniedziałek o powstaniu nowej organizacji o nazwie „Straż Narodowa”, której celem jest m.in. obrona kościołów. Trzon nowej organizacji ma stanowić Straż Marszu Niepodległości, do której należy obecnie kilkaset osób. „Straż Narodowa” powstała, gdyż w ramach akcji „Słowo na Niedzielę”, zainicjowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji organizowane były nie tyko na głównych ulicach miast, ale też przed kościołami i w ich wnętrzach.

  Życzenia śmierci
  Działacz poinformował na Twitterze, że od momentu utworzenia straży, dostaje setki gróźb śmierci. Mimo tego, nie zamierza odpuszczać.
  Odkąd powstała Straż Narodowa dostaje setki życzeń śmierci i gróźb w kierunku moim oraz całej mojej rodziny. Tak wygląda w praktyce „tolerancja” ludzi, którzy są przedstawicielami cywilizacji śmierci. Wasze groźby nic nie dadzą. Nadal będę działał dla Polski i w obronie Wiary napisał Bąkiewicz na Twitterze.

  https://pbs.twimg.com/media/ElqGlvZXUAYCTOq?format=png&name=360x360

  Zupełnie abstrahując od istoty protestów - wytłumaczcie teraz Narodowcom, że nie mogą wyjść 11 listopada.

  https://pbs.twimg.com/media/ElmH9LGWkAA4ceI?format=jpg&name=small
  Ps...Panie Bąkiewicz, dzięki za odwagę. Jesteśmy z Panem! Służby powinny zając się tymi groźbami, mają sposoby na dotarcie do autorów skandalicznych życzeń! Czy policja będzie czekać, aż stanie się tragedia?Precz z bolszewią! W wyborach prezydenckich (dzięki pana apelowi wygrane) i teraz pokazał pan format męża stanu. Kiedy założy pan partię Narodową? Konfa jest kołtuńska i warcholska. Nie można oczekiwać od tej bolszewii zasad kultury czy honoru- skąd maja to mieć- od Stalina? To są ludzie bez żadnych korzeni i bez wartości, a więc nic ich nie powstrzymuje żadne zasady- tylko siła. Młotki, bejsbole i pałki teleskopowe to podstawowy ekwipunek każdego „pokojowo protestującego” za aborcją. Lewica oczywiście nie odetnie się od tej bandyterki, bo to zapewne ich dobrzy znajomi.

  https://twitter.com/i/status/1322300953865949185


  Proszę bardzo: pałac Stalina ze znakiem szatana. Jak to się wszystko precyzyjnie układa... Jakbyśmy żyli w świecie Tolkiena. Zło przybiera realne kształty, zdejmuje maski i staje się rozpoznawalne z daleka.

  https://pbs.twimg.com/media/ElmoYcGXIAExkWG?format=jpg&name=900x900


  https://pbs.twimg.com/media/ElpCLzqXYAApEv4?format=jpg&name=small
  Korona Kielce.

  https://pbs.twimg.com/media/ElmVONAXEAMyQuU?format=jpg&name=900x900

  Zagazowali nam Ch D i KK Twarz z otwartymi ustami
  - No jak mi przykro

  https://pbs.twimg.com/media/ElmGJvaWMAAKJnO?format=jpg&name=900x900


  Zauważyliście, że na potrzeby chwili zniknęło 196 płci i przywrócono tradycyjny podział na kobiety i tych drugich?
 • @Wican 17:25:16
  Dobry koment.
  Od razu niech wykupią zające wielkanocne.
 • @Pedant 17:28:04
  Cytat: "Oczywiście że są. Na przykład Cmentarz Rakowicki w Krakowie."

  To że jest wstęp wolny i każdy może tam spacerować, czy posiedzieć na ławce, nie oznacza że to jest park.
  W parkach urządza się imprezy muzyczne, kulturalne itp. Są na ich terenie placyki zabaw z wrzeszczącymi dziećmi.
  Cmentarze nie nie są i nie powinny być przeznaczone do takich celów.
 • @kula Lis 69 17:29:06
  "Zauważyliście, że na potrzeby chwili zniknęło 196 płci i przywrócono tradycyjny podział na kobiety i tych drugich?"

  Te setki tysięcy protestujących kobiet to nie są żadne lesbijki. LGBT może się dołączać, jak każdy inny kto chce, bo protesty nie są kontrolowane ani cenzurowane. Pan też może.
 • @stroiciel patafianów 17:38:22
  "W parkach urządza się imprezy muzyczne, kulturalne itp. Są na ich terenie placyki zabaw z wrzeszczącymi dziećmi.
  Cmentarze nie nie są i nie powinny być przeznaczone do takich celów."

  Kręci Pan niemiłosiernie. Parkowe cmentarze nie są używane do imprez czy na place zabaw. Ale można w nich spacerować i są ławki. Są urządzone tak aby było pięknie.

  Sam lubię się udać, usiąść przed grobem nieznanej osoby i o niej pomyśleć.
 • @Pedant 17:44:23
  Nic nie kręcę. Park to park. Cmentarz wyglądający na park, nie jest parkiem. Piszę o Polsce a nie jakichś dzikich krajach.  park I «duży ogród z alejkami i ścieżkami spacerowymi»
  https://sjp.pwn.pl/szukaj/park.html

  Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla: park cmentarny
  https://sjp.pwn.pl/szukaj/park%20cmentarny.html
 • ?
  Co to jest fundusz covid? I kto tę inwestycję finansuje?
 • @stroiciel patafianów 17:53:27
  "Nic nie kręcę. Park to park. Cmentarz wyglądający na park, nie jest parkiem. Piszę o Polsce a nie jakichś dzikich krajach."

  Niby nie park, ale wygląda jak park. Niech będzie, o słowa
  nie będę się spierał.

  Dzikusem to jest Pan.
 • @zbig71 17:38:12
  I nadwyżke jajek sciągną. Po drodze niech wykupią wszystkie pączki w tłusty czwartek
 • @Pedant 17:39:23
  Jakich kobiet człowieku? Kurew, po prostu Kurew... Tak mawiał Piłsudski i wracamy do tego samego. Ani nie pogoniliśmy bolszewików ani kurew nie pogonili i mają za swoją głupotę. A mówią, że Polak mądry po szkodzie, wygląda na to, że jednak nie...
 • @kula Lis 69 18:24:17
  "Tak mawiał Piłsudski i wracamy do tego samego."

  Piłsudski by Pana spacyfikował, albo jego zausznicy.
 • @JimA 17:58:44
  Cytat: "Co to jest fundusz covid? I kto tę inwestycję finansuje?"


  NWO finansuje.
  Ale całością sterują jaszczuroludzie.
 • Zadeklarowana lesbijka na czele ruchu skrobankowego. To tylko w "tenkraju" możliwe. A policja to ochrania.
  To ani "strajk", ani "kobiet". Nie chodzi też o żadne "prawa kobiet". Proszę wszystkich o zaprzestanie używania tych określeń wprowadzających w błąd osoby niezorientowane. Zamiast tego proponuję ścisłe powiązanie tej rewolty z osobą jej przywódcy, niejakiej lewackiej maciory i żydowskiego parcha po żydzie tate Lempart. Posiada ona osobowość na tyle nieatrakcyjną, że dla przeciętnej młodzieży wiązanie ich zabaw w rewolucję z ta postacią może stanowić obciach. To dobra metoda, by niektórych powstrzymać od udziału. A więc "strajk lempartów", "lempartiada", "lempartowa wojna", znów na ulicy "lemparty", albo "lempartowcy", "marsz lempartów" etc. Gdybyśmy wszyscy zaczęli tak mówić i pisać, uświadomienie niektórym, że to naprawdę postać obciachowa, może się udać. Przy innych okazjach wspomnieć można o prawdopodobnym dziadku ubeku (Tomasz Lempart, służba w latach 1945 -52, rzadkie nazwisko) i o kamienicy w centrum Wrocławia, którą parę lat temu dostała ("kupiła" za 500 tys.) w ramach przygotowywania do obecnej roli. Ale to już nie do młodzieży, bo oni mają to w... Spróbujmy, może się udać! Poniżej o jej tate żydzie z UB...

  Z dniem 1.07.1955 przekazany do dyspozycji dowódcy KBW i wyznaczony do pełnienia służby w Z.S. "Gwardia". Z wyjaśnień Lemparta Tomasza z dnia 3.06.1951 wynik, że: w 1941 dał on, jak sam to określił, "pewne dokumenty" obywatelowi Fischerowi w celu uratowania mu życia (ten bowiem był prześladowany przez okupanta niemieckiego z racji pochodzenia żydowskiego). Powyższe dokumenty były wystawione na nazwisko Lempart. Po zakończeniu wojny Fischer Dawid posługiwał się nadal nazwiskiem "Lempart" (IPN BU 0193/8335, k. 30). KW MO WROCŁAW BRAK DANYCH SZOFER - 01-11-1947 IPN BU 0193/8335, IPN BU 2074/1 8968/V, 913/63/16 akta osobowe WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU INSTRUKTOR - 01-06-1949 WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU STARSZY INSTRUKTOR - 01-07-1951 WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU KIEROWNIK - 01-02-1953

  Ten protest został starannie przygotowany dużo wcześniej przed orzeczeniem TK. Stoją za tym SBcy ,WSIoki i wrogowie Polski z Niemiec, Rosji i Izraela! Ta machina jest wielka i jest utrzymywana wielkim nakładem finansowym. Co robią i zrobiły w tym zakresie ABW i inne służby państwa polskiego!? Dlatego dziwne, że rząd polski wybrany przez nas, nie potrafi reagować, nie potrafi zrobić porządku z policją, tą niemrawą co trzyma stronę, nie prawicy ale lewactwa. Oni potrafią tylko ścigać narodowców i kiboli ... bo to stare zatargi pewnie jeszcze z rządów PO/PSL.
 • @Pedant 17:39:23
  Protest morderczyń dzieciobójców - mówić prawdę, a nie jakieś bzdety marksistowskie. Czy ja mam też mówić, że mój pies, który urwał nogawkę spodni listonoszowi też tylko "zawarł bliższą znajomość z listonoszem"? Marksistowskie fałszowanie języka to największa plaga XXI wieku.
 • "Czyli jak rozwścieczyć miliony Polaków."
  ---------------
  Już od zaborów każde zadymy/powstania na terenie dawnej Polski a obecnie atrapy Polski - były i są inicjowane przez śmiertrlnych wrogów Polaków.
  Wniosek?
  W kraju podbitym nie występuje oddolnie żadna znacząca akcja/zadyma/powstanie/rewolucja, etc.
 • @kula Lis 69 18:42:19
  To nie marksizm, wbrew temu co twierdzi niedouczony w tej kwestii Karoń. To postmodernizm. On spowodował zmianę znaczeń w słować. Wszystko ma być konstruktem kulturowym. W tym płeć.
 • @Pedant 17:39:23
  W Niemczech czy w Holandii w domach publicznych dla kolorowych bezcennych przybyszów, lekarzy i inżynierów, najwięcej personelu stanowią kobiety wiesz skąd. Nie tylko kobiety, dodam, bo klient zrobił się wybredny. Popatrz na takich Michałów Wiśniewskich.
 • Protest kobiet blokuje autostradę A1
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1604151064c6e7708bc4b8f61ac485dd4e037293346764e97f0c68bf4e2d6cc8ab04b4ae4a.jpg
  Z powodu protestu kobiet występują utrudnienia na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Kowal i Włocławek Północ. Po dwóch pasach wolno porusza się 60 samochodów poinformował dyżurny GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Mietz. Protest prowadzony jest pomiędzy węzłami Kowal i Włocławek Północ. Uczestnicy początkowo poruszali się dwoma pasami z prędkością 40 km/ h, a później zmniejszyli jeszcze prędkość do 30 km/ h.

  Ps...Władze słabe dla lewaków, silne dla prawicy. Protest na autostradzie mógł tylko przyjść do lewackiej pustej głowy. To sprowadzenie zagrożenia życia dla wielu osób. Dać im po 8 lat więzienia. Czy Speed Grupa z KG Policji nie może ich dogonić? Też mają spętane nogi tak samo jak warszawska policja? A Policja wspiera protest tych kurew. Policja działa na rzecz tych lewackich matołów i warchołów. Podejrzewam, że policja unika tych protestów, bo tam są w protestach ich swojaki. Dlatego się nie pokazuje aby ukarać winnych. Policja bije brawo, a lewactwo w Warszawie odwdzięcza się okrzykiem "jebać psy". Normalnie wszystkich pogięło do reszty. Czy lewactwo w Polsce jest wyjęte spod prawa? Mogą pozwolić sobie znacznie więcej niż reszta społeczeństwa. Kiedy rząd zamierza zareagować na bezprawie ustawicznie protestujących? Rząd albo robi to celowo albo, nie panuje, albo policja nie wywiązuje się z obowiązków, ale nad policją jest Gł. komendant, Minister, i Premier. Gdzie prawo, gdzie poważne państwo? Mam dość! A co na to drogówka? Policja drogowa zaniemogła, poszli znowu na L4? A policja od czego jest? Są przepisy na ruch po autostradzie czy nie? nie można bydłu pozwolić na terroryzowanie państwa, trzeba bezwzględnie walić największe mandaty lub grzywny tak, żeby bolało a jak nie to puścić ciężarówki bez hamulców. Widać, że policja wyżyła się już na kibicach w Warszawie to i nie będzie się naciągać utrzymaniem porządku na autostradzie. Jest nadzieja, że jakiś pijany tirowiec z Litwy czy Ukrainy, etc..nie wyhamuje przed tymi kurwami.
 • @Pedant 18:31:01
  Ciebie tak mnie nie bo ja z rodziny piłsudczyków.
 • @kula Lis 69 18:34:20
  Rząd ma reagować...hm....
  Przypominam Ci, że ruchy LGBT, które także są jak sądzę aktywnym i planistą i prowodyrem i udziałowcem tych protestów, są gorąco bronione popierane przez...no KTO ostatnio upominał się o ich "prawa"???Polacy po "złej stronie historii"??Lobby LGBT NIE zapomniało i NIE odpuściło.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1977048,1,idziemy-razem-kobiety-i-lgbt-y-protest-pod-siedziba-tvp.read

  PIS pójdzie jak po sznurku,bo się zobowiązał do bezkrytycznego przyjmowania wszelkich "nakazów....... próbuje krajem piekła krajem nieba.
  Takie granie i na gaz i na parę jest skazane na buuuuuu.....
  Tak więc w Polsce rozwinie się pełnoskalowe LGBT,pełnoskalowy banderyzm/już jest na 50%/

  https://wiadomosci.wp.pl/mosbacher-o-liscie-ambasadorow-w-kwestii-lgbt-jestescie-po-zlej-stronie-historii-6559028247767904a

  Przytaczam opinię politologa dr L.Sykulskiego z dyskusji bodajże w MN" razem z wojskami i bazami USA dostaniemy i musimy zaakceptować LGBT w pełnym wymiarze".
 • TYLKO
  latarnie mogą nas uratować!
 • @kula Lis 69 18:52:32
  Gdzie jest Kamiński? On może policjantom wydac polecenia. A jakoś nic nie robi
 • @autor
  Nie mam zamiaru bronić tutaj ani rządu ani PIS-u bo oni mi po prostu zwisają,ale taki wpis jest trochę fałszywy.

  Przecież PIS czy rząd nie wprowadził zakazu sprzedaży zniczy czy kwiatów.Cmentarze zamknięto na 3 dni więc jest jeszcze 362 dni w którr można odwiedzić groby i zapalić znicze.Można to zrobić 3,4,5,6,7,czy 11 listopada.Zmarły się nie obrazi jak odwiedziny zostaną przesuniete.

  U mnie jest taki zwyczaj,że ludzie kupują kwiaty i znicze i zanoszą je kilka dni przed 1 listopada.We Wszystkich Świętych przychodzą się tylko pomodlić i ewentualnie wymienić wypalone wkłady do zniczy.Więc całe te jojczenie o biednych handlarzach jest przesadzone.Owszem są tak zwani handlarze którzy handlują tylko w święto 1 listopada i Zaduszki ale większość stoisk jest czynna przez cały rok

  Ponieważ jutro cmentarz parafialny będzie nieczynny to wybiorę się na cmentarz żołnierzy radzieckich poległych podczas walk o Wrocław.Cmentarz ten jest nieogrodzony i przez teren cmentarza prowadzą chodniki dla pieszych..Drugi cmentarz na Skowroniej Górze we Wrocławiu jest położony na terenie parku i też nie ma ogrodzenia.

  No ale jest okazja dowalić znienawidzonemu pisowi ,Prezydentowi i rządowi.
 • @Pedant 18:02:44
  A w ogóle to w parkach chyba nie ma obowiązku maseczek?
 • @zadziwiony 19:00:08
  Cytat: "TYLKO latarnie mogą nas uratować!"

  Chcecie je obsikiwać czy się pod nimi sprzedawać?
 • @matterhorn 19:01:41
  Bzdura. Dla niektórych to biznes tylko na kilka dni na kórych jest duży utarg. A kwaty to juz w ogóle nie wytrzymaja długo. Zwłaszcza, ze w nocą już mogą być przymrozki.
  Dlaczego nie zamkną marketów? przecież przez resztę roku mogliby sie odkuwać. Taka jest Twoja logika
 • Kto może nich kupi, jeśli nie na cmentarz to nawet na balkon.
  https://pbs.twimg.com/media/ElrRArbXgAAJG18?format=jpg&name=medium


  https://pbs.twimg.com/media/ElrRJspWMAAKxPe?format=jpg&name=900x900
 • @trojanka 19:09:55
  https://twitter.com/i/status/1322523081118801920
 • @kula Lis 69 18:24:17
  Masz rację Lisie.Byłem osobiście zobaczyć ten marsz szmat we Wrocławiu .Mówienie o tysiącach uczestników to ordynarne kłamstwo i żydo-tęczowa propaganda.Nazywanie tej dziczy kobietami to obraza dla kobiet .Matki,żony i kochanki pracują albo idą do domu do męża i do dzieci.
  Natomiast to co tam widziałem to nawet nie można nazwać prostytutkami bo bym bardzo znieważył prostytutki .One przynajmniej nie używają tak wulgarnego języka jak te ścierki wydzierające ryja

  I niech się nie dziwią,że któraś z nich dostanie po mordzie albo kopa w dupę.Nie trzeba było bić i wyzywać księży.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
 • @Wican 19:09:25
  Nie kłam. U mnie kwiaty w doniczce stoją prawie miesiąc a jak są odpowiednio pielęgnowane to znacznie dłużej Przymrozków w listopadzie nie było u nas już ładnych parę lat.
  Moje kwiaty stoją już na grobach od czwartku i płoną piękne znicze.Na mnie handlarze zarobili ok 150zł.
 • @stroiciel patafianów 19:08:31
  Nie tylko do tego latarnie mogą służyć, a tych ponoć dzięki unii jest u nas dostatek, szkoda drzew na wiesz co..
 • @stroiciel patafianów 18:31:13
  Co to jest NWO? I kto to finansuje?
 • @Wican 19:09:25
  Nie zamkną marketów, bo markety mają właścicieli. Już była historia dotycząca opodatkowania sklepów wielkopowieszchniowych i jak to się zakończyło?
  Im chodzi o zgnojenie polskich drobnych handlowców.
 • @matterhorn 19:11:36
  Najpierw profanacje - teraz feministki przerabiają psalm. "Tym młodym ludziom można tylko współczuć. Podczas protestów aborcjonistek, które odbywają się od zeszłego czwartku, doszło do wielu prowokacji. Niszczono kościoły, przerywano msze święte, atakowano księży. Na tym jednak strajkujące kobiety nie poprzestały. "Oprócz aborcji nie brak mi niczego" - wyśpiewywały. Interpretacja psalmu 23 w wykonaniu młodzieży proaborcyjnej pt. "Oprócz aborcji nie brak mi niczego". Tym młodym ludziom można już tylko współczuć, bo nie wiedzą nawet, że ich "pasterze" prowadzą ich przez ciemną dolinę, w której przez nich porzuceni. Samotni, zagubieni i puści.
  https://twitter.com/i/status/1322502758940004354

  https://niezalezna.pl/361215-najpierw-profanacje-teraz-przerabiaja-psalm-tym-mlodym-ludziom-mozna-tylko-wspolczuc

  Ps....Pozostaje im tylko "ciemna dolina", i to co piszą na transparentach. Wstyd. Oprócz mózgu nie brak im niczego. Skoro oprócz aborcji nie brak im niczego to znaczy, że mogą już umierać? Tak, idiotki, tak. Macie jedynie macice, a mózgu i serca zabrakło. Należało was wyskrobać, zamiast rodzić. Tym gówniarzom obiecują po 100 zł za wyjście na zadymy a najlepsze to, że Niemcy za to płacą żeby rozwalić rząd. Ciekawe, że w skrobankowych protestach rej wodzą lesbijki. Zniszczą kościół katolicki, przyjdzie islam, to będą rodzić dzieci dziesiątkami i nikt ich nie będzie pytał o zdanie. A LGBT islam karze śmiercią. No cóż "jakie życie... taka śmierć, nie dziwi nic", te słowa tej piosenki jak bardzo pasują do tych które myślą że będą żyć wiecznie, niestety tak nie ma i szybciej niż im się wydaje zanucą sobie słowa innej piosenki "jak szybko mija życie, jak szybko mija czas" a Pan Bóg nie rychliwy, ale każdemu wymierzy tyle na ile zasłużył, a zegar tyka dla nas ludzi nie dla Pana Boga. Nie mają nic do zaprezentowania, oprócz głupoty chamstwa i agresji czyt. amoralnego zachowanie. To nie "materiał" na dziewczynę tym bardziej żonę. Co może urodzić dzika i pusta jak bęben, w dodatku wulgarna? Tam-tamy można sobie sprowadzić z Afryki. Te zdziry ani do pracy się nie nadają, ani do niczego, co służyło by Polsce. Kudły wytargać i tyle. Kiedyś łby miałyby ogolone. One są wściekłe, że im nie zwieźli muzułmanów. Bo zamiast mózgu ma to, co ma miedzy nogami. Te dziewczyny nie mają już nic z kobiecości prócz piersi i krocza i dlatego "kroczą" w złym kierunku. Chcą seksu na prawo i lewo. A to dlatego, że nie są zapładniane. Wynalazek pigułki antykoncepcyjnej zmienił świat w tym względzie. Niezapładniane kobiety bez dzieci mają takie odloty. No i tu wychodzą wieloletnie zaniedbania w kształceniu młodych, nic nie wynieśli ze szkoły ani z rodzinnego domu- gdzie promowano "europejskość", kompletną nieznajomość historii, a patriotyzm traktowano jako "wadę ". Akt Urodzenia III RP to "porozumienie" z czerwonymi oprawcami odciętymi od stryczka w Magdalence, "gruba kreska" pozwalająca tym kanaliom do powrót na istotne stanowiska w państwie i całkowity brak reakcji rządu po 2015r, który rezygnuje z represji karnych w stosunku do coraz bezczelnego zachowania marginesu społecznego finansowo wspomaganego z zagranicy. Rada to natychmiast uderzyć w znanych prowodyrów aresztować i postawić zarzuty zgodne z kk powszechnie znane. Tłum traktować po europejsku, patrz Francja i Niemcy czyli gazem i wodą, znakować chemicznie uczestników i internować na "Orlikach". Publikować adresy i zdjęcia tego marginesu w środkach przekazu. Czekacie na nowego małoletniego Cybę?
 • @JimA 19:59:17
  New World Order czili Nowy Porządek Świata, a finansują eskimosi.
 • @matterhorn 19:11:36
  Współczuć to można naszej polskiej (nie odbiegającej od zachodniej) edukacji i wychowaniu. Łykamy sterowane trendy zachodnie. Masz umieć czytać pisać i pracować. Mądrych przekabacimy raz dwa. Niewielu ma ich być.
 • @kula Lis 69 20:12:56
  Czy czasem nie finansuje tego przedsięwzięcia Masoneria?
 • @matterhorn 19:11:36
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16041548181d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723ef575392c196b812c1967bad3fb9778.jpg

  Opozycja chciała się podlizać aborcjonistkom, a one: "Dziadersi, "wypierdalać" jest również do was". "Drodzy dziadersi, jeśli naprawdę popieracie naszą walkę, po prostu dołączcie do nas. I przestańcie gadać rzeczy, które sprawiają, że zamiast jako sojuszników postrzegamy was wyłącznie jako wrogów" pisze felietonistka Krytyki Politycznej, Kaja Puto. W tekście o wielce wymownym tytule "Drodzy dziadersi, wypierdalać jest również do was" podkreśla ona, że politycy opozycji wcale nie są mile widziani w gronie protestujących. Do "dziadersów" zaliczyła m.in. Tomasza Grodzkiego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego czy Bronisława Komorowskiego. Całość tu

  https://niezalezna.pl/361208-opozycja-chciala-sie-podlizac-aborcjonistkom-a-one-dziadersi-wypierc-jest-rowniez-do-was


  Ps...Coraz mniej w Polsce, Matek Polek, a coraz więcej, polskich dziwek. Niestety. Psychologia i biologia wyjaśniają tu wszystko. Te krzyki wypierdalać, to według genialnego Zygmunta Freuda głośne wezwanie, by je ktoś wreszcie pierdolił, bo potrzebują seksu. Według Freuda nazywa się ro sublimacja. Bo ostatni chłop jakiego czuły, to ojciec, gdy były jeszcze embrionami.
 • @zbig71 20:02:35
  Bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – zapewnił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Dodał, że Straż Miejska nie ukarze nikogo, kto zechce pojawić się przy grobach bliskich. W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że na podstawie nowego rozporządzenia od soboty do poniedziałku (tj. 31.10 oraz 1 i 2.11) na terenie całego kraju obowiązywać będzie zakaz wstępu na cmentarze. Nowe restrykcje postanowił obejść prezydent Przemyśla. – Odpowiadając na liczne pytania w tej sprawie informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – napisał na Facebooku Wojciech Bakun.
 • @zbig71 20:02:35
  Mam nadzieję, że odkupienie towaru będzie się odbywać po cenach i ilościach uwidocznionych na rachunkach zakupu plus ew. marża.
 • @kula Lis 69 20:31:37
  Brawo ten pan!!!!
 • @kula Lis 69 20:32:52
  Było nie wprowadzać bzdurnego zakazu.
  A nie używać pieniędxy podatnika.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1604148553c6e7708bc4b8f61ac485dd4e0372933449aead4f420b14f3a8cc079dc00d65ca.jpg

  Prof. Aleksander Nalaskowski dla Niezalezna.pl o kompromisach w sprawie aborcji: "DOŚĆ!". Nie zgadzam się na to, ja pedagog z prowincji, po prostu nie zgadzam się na dyskusję kto ma prawo żyć, a kto nie. Jaki kompromis?! Zwariowaliście?! Kto dał wam prawo do jakichś „kompromisów”? Z kim? Z Dawcą Życia? pisze w komentarzu dla Niezalezna.pl prof. Aleksander Nalaskowski. Akademik konkluduje: „ Albo to załatwimy teraz, albo nigdy. Dzieci czekają”. Oburzenia wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nie podziela jednak Aleksander Nalaskowski, profesor zwyczajny pedagogiki z Torunia. W specjalnym komentarzu dla naszego portalu wyraża aprobatę wobec rozstrzygnięcia sędziów. „Dość! Premier, prezydent, działacze partyjni postanowili poprawić orzeczenie Trybunału i skorygować dopuszczalność aborcji zgadzając się na te przypadki aborcji, kiedy dziecko nie ma szans na przeżycie. Podejmą rozmowy z terrorystami? Pewnie to szlachetne, polityczne i dyplomatyczne. Ale i tak brzmi jak „będziemy zabijać dzieci, tylko trochę rzadziej”. Nie zgadzam się na to, ja pedagog z prowincji, po prostu nie zgadzam się na dyskusję kto ma prawo żyć, a kto nie. Jaki kompromis?! Zwariowaliście?! Kto dał wam prawo do jakichś „kompromisów”? Z kim? Z Dawcą Życia? Mam już dość mdłych katolików, którzy mówią o niewymaganiu heroizmu, o indywidualnych przypadkach, mam dość „zatroskanych” kobiet mówiących „ja bym nigdy w życiu nie usunęła, ale rozumiem…”. Mam dość udawania, że nadal kochamy św. Jana Pawła II i jego naukę, mam dość lękliwych „dyplomatów” w sutannach, mam dość tej zbrodni dzieciobójstwa. Dość już tej hipokryzji po naszej stronie! „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.”. Albo to załatwimy teraz, albo nigdy. Dzieci czekają”.

  Ps...Krótko, zwięźle, treściwie, rozsądnie i uwaga! bez wulgaryzmów, czystą, poprawną polszczyzną. Podpisuję się pod tym apelem. Profesor zapomniał wymienić, mówiąc mam dość, pana prezydenta, który już proponuje kompromis. Z terrorystami się nie negocjuje chyba, że w celu uwolnienia zakładników. Niech prezydent i rząd nie myśli, że oni odpuszczą jak im się pozwoli jednak zabić trochę dzieci. Oni nienawidzą państwa, Kościoła i samych siebie. Wszystko chcą rozwalić i tyle. Małym okupem w postaci kilku aborcji rocznie się nie zadowolą. Z kim Prezydent, Rząd i Parlament chce się naradzać? Z kimś takim?

  https://i.postimg.cc/ydXnNq0z/strajk-kobiet.png


  Ludzie mają wolną wolę czy chcą iść w dobrą stronę czy w złą. I rządzący też taką mają. "Nie zabijaj" jest powiedziane jasno. Nie ma w piątym przykazaniu - nie zabijaj pod pewnymi warunkami. Nie ma co ulegać terrorystom, bo to nic nie da, a tylko ich rozzuchwali. Ale jeśliby kto umyślnie przeciw bliźniemu swemu zasadziwszy się zdradą zabił go, i od ołtarza mego weźmiesz go, aby umarł." Tak ma być! Żadna ustawa aborcyjna, od tego jest kodeks karny. Nawet jak dziecko umrze kilka minut po porodzie, można mu nadać imię, ochrzcić (nie trzeba wołać księdza, ochrzcić może pielęgniarka) i pochować. Mamy dość gadania o tym, że "zabijemy, ale inaczej". Już od dawna się zastanawiam, kto w Kancelarii Prezydenta RP podpowiada Głowie Państwa te zgniłe kompromisy? Kto w imię śmierdzącej zgody narodowej znów otwiera furtkę do zabijania bezbronnych dzieci? Na bruk z nim! A nie do polityki. Tu chodzi o ludzkie życie! Obawiam się, że to Gowin i żonusia z córusia mu tak podpowiadają. Straciły u mnie wszystko. Dobrze, że to jego ostatnia kadencja. Córusia już teraz błyszczy w polskojęzycznych szczujniach, a obsmarowywali ją bez przerwy. Ten Prezydent to mięczak, ale córka, jak on ją wychował? Tak samo jak Gowin synka. Co to za reprezentanci Narodu. Przerażenie.
 • @zbig71 20:02:35
  A se wyobraź gdyby jakies protesty były pod synagogami. To Mosbacherowej silikony by powypadały.
  Teraz trwa dokładnie dobijanie drobnych przedsiębiorców. Nie może być niezależności w biznesie
 • @Wican 21:07:07
  Protesty pod Synagogami? Armia amerykańska by je ochraniała. Żorzetę chyba wymienią na innego cwanika.
 • @kula Lis 69 18:42:19
  " Marksistowskie fałszowanie języka to największa plaga XXI wieku."

  Przecież Pan nie ma zielonego pojęcia co to jest marksizm. Podobnie zresztą jak Karoń i ks. Guz.
 • a
  Albo Morawiecki, alb Boże Narodzenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:31:41
  "Albo Morawiecki, alb Boże Narodzenie."-

  - właśnie. użyję szytofskiego: bingo!

  10* za komentarz :)
 • @matterhorn 19:11:36
  Zobaczcie kim był dziadek lewackiej maciory jewrejki Lempart.
  Eskimosi w całej okazałości. https://pbs.twimg.com/media/ElpCLzqXYAApEv4?format=jpg&name=small
 • @matterhorn 19:11:36
  Tak działały Czarne Bolszewickie Sotnie w czasie rewolucji w Rosji w1917r . W pierwszym okresie zwanej „rewolucją żydowską”. Andreas Breivik jednak miał rację. Te kobietony i maszkary wprowadzają po prostu żydobolszewię i działają pod osłoną polskich służb, policji (po wyrzuceniu Macierewicza) i PiS. Te liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet a zwłaszcza ta zionąca nienawiścią i plująca jadem żydolewacka tępa maciora i lesba Lempart to wyjątkowo podłe, złe do szpiku kości, cyniczne kobiety takie współczesne wiedźmy. One po trupach tysięcy Polaków prą do swojego podłego celu jakim jest bezkarne mordowanie nienarodzonych dzieci. To takie emisariuszki piekła. A „Opozycji” nie chodzi wcale o interes kobiet czy feministek z nieludzkim hasłem „aborcja jest OK.”, bo przerwanie ciąży z ważnych przyczyn nadal jest możliwe. To jest pretekst, bo „strajk kobiet” nie chciał dialogu na ten temat, są tylko absurdalne żądania jak „oddanie władzy” przez Zjednoczoną Prawicę. Prowokatorzy zakłócają pracę Sejmu, wyprowadzają na ulice ludzi często nie potrafiących powiedzieć o co chodzi, mają tylko slogany i wyzwiska! Lewaccy prezydenci dużych miast zachęcają do „strajku” i do udziału jest też haniebnie zachęcana pozbawiona rozrywek młodzież. To wszystko ma spowodować paraliż i destabilizację instytucji Państwa oraz obalenie legalnych władz. Burdy i prowokacje profesjonalnie przygotowują pozbawione przywilejów byłe służby z aparatu ucisku PRL, oraz „politycy” i aferzyści oderwani w 2015 r. od łupienia naszego narodu i od władzy. Ochoczo pomagają zewnętrzni wrogowie naszego państwa i obce polskojęzyczne media. Angażują duże nielegalne środki finansowe, bo liczą, że jak wrócą do władzy, to sobie to naszym kosztem odbiją z nawiązką. Rozległość i synchronizacja wrogich działań jest nieprzypadkowa, one nasiliły się po wszczęciu dochodzeń w sprawie korupcji i afer i na wielką skalę, przeciwko miliarderom i prominentom III RP i po „ruszeniu” kilku członków „kasty”. Akurat teraz w Gdańsku niektórym marzą się czasy zwierzchności niemieckiej, a może jeszcze zażądają autonomii i „korytarza” do „Vaterlandu”? ABW i policja powinna rejestrować wszystkie wybryki, by można potem zidentyfikować sprawców korzystając z programu do rozpoznawania zamaskowanych twarzy i wdrożyć karne postępowania. Na te pizdy jest paragraf. Szkoda tylko, że państwo jest z tektury…Nie wolno nam dać się zastraszyć lewackiej dziczy. A jeśli przez was suki poleje się polska krew, to my Polacy przyjdziemy po was i zutylizujemy, bo nie jesteście ludzkimi istotami, tylko potworami w ludzkiej skórze, morderczymi gnidami, gorszymi od ludożerców. To to coś jak ta ropucha, żydolewacka tępa maciora i lesba Lempart jak by miała władzę to Adolf przy niej to pikuś. A żydolewacka tępa maciora i lesba Lempart lewaczka Suchanow sama na siebie ukręciła bicz bo skoro one mogą robić, co czują, to ja także. Czuję z całą mocą, że jeśli stado rozwydrzonych bachorów przekroczy bramę mojego parafialnego kościoła z jakimiś kartonowymi transparentami lub sprayem, litości nie będzie i ząbki się posypią. Zrobię to, bo żydolewacka tępa maciora i lesba Lempart ilewaczka Suchanow mnie do tego przekonały.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://media.wplm.pl/thumbs/096/OTYwL3VfMS9jY19kNDY4NS9wLzIwMjAvMTAvMzEvODQ3LzUwMC83NGE5YWU3YzBiZDU0YTVjODVmMTUyNzY5NmE2YmFlMy5wbmc=.png

  Rudzińska-Bluszcz: "Na jakiej podstawie prywatne bojówki bronią dostępu do kościołów?" Mocna odpowiedź księdza! WIDEO .. Zamiast potępić ataki na kościół i wiernych, to Zuzanna Rudzińska-Bluszcz w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem („Rz”) zastanawiała się na jakiej podstawie prawnej „prywatne bojówki bronią dostępu do kościołów”. I ona pretendowała do objęcia funkcji Rzecznika praw Obywatelskich? Kpina!

  Na jakiej podstawie takie prywatne bojówki bronią dostępu do kościołów? Na jakiej podstawie naruszają nietykalność cielesną osób, które do tego kościoła chcą wejść. Przecież na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie dochodziło do wyniesienia protestującej kobiety (…) Moim zdaniem nie ma takich podstaw prawnych mówiła Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.
  Na słowa Rudzińskiej-Bluszcz odpowiedział ks. Janusz Chyła.

  Szanowna Pani Zuzanna RB a na jakiej podstawie obraża się ludzi i profanuje świątynie? Pani broni takich aktów i odmawia prawa do obrony? pyta duchowny.

  Twitter


  Ps...Riposta godna mistrza. Zadanie takiego pytania, po aktach niebywałej agresji na Kościół, dowodzi mocnego niedorozwoju intelektu. Toż przy niej nawet jej lewacki szef, kryptopedał i ukrożyd Bodnar to tytan intelektu. Na jakiej podstawie? Na podstawie zdrowego rozsądku i posiadanego rozumu. Przed lewacką dziczą ktoś musi kościoły, księży i wiernych bronić. Ale dla inteligentnej i moralnej inaczej lewej ręki Rzecznika Patologii Obywatelskiej jest to za trudne do zrozumienia. I to chciało być rzecznikiem praw obywatelskich SKANDAL i KPINA. Na jakiej podstawie prawnej do Polski przenika lewacka organizacja terrorystyczna ANTIFA? A na jakiej podstawie lewacko-nazistowskie bojówki spod znaku Hitlera dewastują miasto? Chroń nas Boże przed taką rzeczniczką. Pytam na jakiej podstawie ona dostała świadectwo ukończenia podstawówki? A może nie dostała …Ta lewacka suka nadaje się do burdelu, a nie na RPO! Teraz to może zostać najwyżej rzeczniczką strajku kobiet/wściekłych macic/wieszaków i parasolek. Bo są wiarygodniejsi niż policja, patrz tu:

  https://img4.dmty.pl//uploads/202010/1604189734_barpqu_600.jpg
 • @matterhorn 19:11:36
  To jest połączenie komunizmu z nazizmem ale i z satanizmem, mocno zastanawia ta nienawiść tych zwierząt do Chrześcijaństwa i Polskości - to naprawdę wygląda jak pochód opętanych zombi.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://media.wplm.pl/thumbs/026/OTYwL3VfMS9jY182OGE3Yi9wLzIwMjAvMTAvMzAvMTYwMC8xMDY3LzY4YTQ2NjllYmY1MjRkNWVhZTIwOTE3YTBjYzUyZGQyLmpwZWc=.jpeg
  KO wyciąga ludzi na protesty, nie potępia agresji i obiecuje bezkarność. Kim są wulgarne liderki Strajku Kobiet i kto za nimi stoi? Wsparcie polityczne i prawne, zapewnienie bezkarności i gorąca zachęta do udziału w dzisiejszym proteście. Tak Koalicja Obywatelska zamierza wykorzystać uliczny, agresywny potencjał do przeprowadzenia zamachu stanu. Ani jednym ani drugim nie chodzi o prawa kobiet. Chodzi o obalenie konserwatywnej władzy i rewolucyjne wprowadzenie nowego, neomarksistowskiego ładu. Kim są wulgarne i bezwzględne aktywistki wypowiadające wojnę polskiemu państwu i kto je wspiera? Całość tu
  https://wpolityce.pl/polityka/524382-ko-obiecuje-bezkarnosc-kim-sa-wulgarne-liderki-protestow

  Ps...„Generałka” i żydolewacka tępa, obleśna lesbijska maciora Lempart jest psychicznie chorą osobą, która już od dawna powinna przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Wykorzystuje nie swoje dzieci jako „pociski” dla swojej chorej chuci. W dobie zagrożenia życia i zdrowia społeczeństwa ci panowie i panie bez macic powinni ponieść odpowiedzialność karną. A kto na ten bałagan funduje? To proste rozgoryczony sąsiad z zachodu. Gdzie jest nasza policja, wygląda na to że jest to piąta kolumna opłacana przez Sorosa, a lewackie szmaty zlasowały im mózgi i sprowadziły do poziomu rynsztoka. Oglądałem wywiad z rzecznikiem KG Policji, ręce opadają, ochraniają bandziorów, leją patriotów. Czarno to widzę. A V-ce minister Sprawiedliwości Michał Woś oświadczył, że : „Prokuratorzy będą traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców i grozi im do 8. lat więzienia” Słusznie, bo organizatorzy sprowadzają zagrożenia publiczne o wielkiej skali, narażające nawet tysiące ludzi na ciężką chorobę i śmierć. Jak dotąd z pewnością uzbierały się już setki dowodów w postaci wypowiedzi, tekstów i nagrań obrazujących działania podżegaczy i organizatorów, bo od szeregu dni wyprowadzają oni na ulice tysiące ludzi, a głównie naiwnej młodzieży. Powodują tym wielki wzrost liczby zakażeń, przez które zachorują i umrą zapewne tysiące ludzi. Tymczasem dzień w dzień coraz śmielej prowodyrzy nadal agitują i organizują te nielegalne marsze i „happeningi” Powstaje pytanie, na co jeszcze Ministerstwo Sprawiedliwości czeka i kiedy zacznie działać, żeby powstrzymać takich jak żydolewacka tępa, obleśna lesbijska maciora Lempart organizatorów tego szaleństwa? Zamach na legalny rząd jest karalny. Takie osoby już dawno powinny być zatrzymane i postawione im zarzuty - zapewne bez organizatorów nie doszło by do aż takiej skali łamania prawa! Jeśli Państwo nie jest „z dykty” jak twierdzi opozycja, to powinni zostać także ukarani nieodpowiedzialni politycy jak Borys Budka, Rafał Trzaskowski i inni, którzy podżegają i usilnie wspierają tych organizatorów.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://media.wplm.pl/thumbs/2a5/OTYwL3VfMS9jY19jMDI2My9wLzIwMjAvMTAvMzEvODI4LzUxMC81OGY0ZGJmOWQ0MWE0NTA3YWY5YTFiZGRmMmRhOGQzNC5qcGVn.jpeg

  SONDAŻ. Zero zdziwienia! Aż 87,9 proc. badanych nie oddałoby swojego głosu na Strajk Kobiet, gdyby taki komitet startował w wyborach.

  https://wpolityce.pl/polityka/524558-sondaz-strajk-kobiet-bez-szans-w-wyborach


  Ps...Przecież to nie są kobiety to są kurwy i durne sługi belzebuba, brzydkie obleśne i wulgarne. Kobiety są piękne delikatne i nie używają wulgaryzmów. Ta stara lampucera lesbijka i lewacka maciora Lempart w niczym nie przypomina kobiety. Żeby popierać psychicznie chorą lesbijkę i lewacką maciorę Lempart trzeba być takim samym jak ona …
 • @matterhorn 19:11:36
  Dr Dangel, założyciel Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci: Orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne
  „Trybunał Konstytucyjny stwierdził: „Zakaz naruszania życia ludzkiego, w tym życia dziecka poczętego wynika z norm o charakterze konstytucyjnym. W takiej sytuacji ustawodawca zwykły nie może więc być uprawniony do decydowania o warunkach obowiązywania takiego zakazu, czyniąc tym samym normy konstytucyjne normami o charakterze warunkowym”. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Zatem Prezydent i Sejm nie mogą ich kwestionować mówi portalowi wPolityce.pl dr hab. n. med. Tomasz Dangel, założyciel Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

  wPolityce.pl: Prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży przewidujący „wprowadzenie nowej przesłanki, która przywraca możliwość przerwania ciąży, w sposób zgodny z zasadami Konstytucji RP, jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne”. Jak jako lekarz ocenia Pan ten projekt?
  Dr hab. n. med. Tomasz Dangel: Artykuł 38 Konstytucji RP stwierdza, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Nie wynika z tego zapisu, aby dzieci z wadami letalnymi miały być tej ochrony pozbawione. Wartościowanie życia ludzkiego ze względu na prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci jest jedną z przesłanek mentalności eugenicznej. Co w tym złego, „że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne”? Takimi właśnie dziećmi zajmują się w Polsce hospicja, akceptując ich godność i oferując opiekę paliatywną. W Polsce w 2018 r. zmarło 1068 noworodków. Czy wszystkie te dzieci powinny zostać wcześniej zabite, ponieważ zmarły przedwcześnie? Papież Jan Paweł II w encyklice Evagelium vitae napisał: „pierwotne i niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, choćby nawet liczebnie przeważającej. Jest to zgubny rezultat nieograniczonego panowania relatywizmu: „prawo” przestaje być prawem, ponieważ nie jest już oparte na mocnym fundamencie nienaruszalnej godności osoby, ale zostaje podporządkowane woli silniejszego. W ten sposób demokracja, sprzeniewierzając się własnym zasadom, przeradza się w istocie w system totalitarny”. Z kolei Trybunał Konstytucyjny stwierdził: „Zakaz naruszania życia ludzkiego, w tym życia dziecka poczętego wynika z norm o charakterze konstytucyjnym. W takiej sytuacji ustawodawca zwykły nie może więc być uprawniony do decydowania o warunkach obowiązywania takiego zakazu, czyniąc tym samym normy konstytucyjne normami o charakterze warunkowym”. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Zatem Prezydent i Sejm nie mogą ich kwestionować.

  Czy jest jakaś różnica między przeprowadzeniem aborcji z przyczyn eugenicznych a przeprowadzeniem aborcji z powodu wad letalnych?

  To zależy jak zdefiniujemy „wadę letalną”. Nasza definicja jest następująca: Wada letalna u dziecka w okresie płodowym lub noworodkowym to: (1) zaburzenie rozwojowe prowadzące do poronienia samoistnego lub zgonu wewnątrzmacicznego; (2) zaburzenie rozwojowe prowadzące do przedwczesnej śmierci żywo urodzonego dziecka, bez względu na zastosowane leczenie; oraz (3) zaburzenie rozwojowe zakwalifikowane do przerwania ciąży zgodnie z obowiązującą ustawą. Zaburzenia należące do trzeciej kategorii mogą, ale nie muszą, pokrywać się z objętymi kategorią pierwszą i drugą. Jednak we wszystkich trzech sytuacjach wada bezpośrednio lub pośrednio okazuje się letalną. Z definicji wynika, że wada letalna to taka, która prowadzi do śmierci dziecka. Np. zespół Downa był dotychczas wadą letalną do 24 tygodnia ciąży (dopuszczalny termin przerwania ciąży), a potem już nią nie był. Aborcja z przyczyn eugenicznych jest synonimem aborcji z powodu wad letalnych wg tej definicji.

  W przestrzeni publicznej pojawiają się argumenty, że lepiej jest dokonać aborcji w sytuacji wad letalnych niż urodzić dziecko, które wkrótce i tak umrze. Jakie są dla kobiety skutki (hormonalne, psychologiczne i inne) aborcji? Czy jednak mimo wszystko nie lepiej jest urodzić?

  Lepiej dla kogo? Zacznijmy od dziecka. Jako lekarz z 25-letnim doświadczeniem pracy w hospicjum dla dzieci, twierdzę, że naturalna śmierć nieuleczalnie chorego dziecka nie jest drastyczna, jeżeli jego cierpienie jest kontrolowane zgodnie z zasadami opieki paliatywnej. W „Standardach perinatalnej opieki paliatywnej” opisaliśmy skuteczne metody leczenia bólu i duszności u noworodków, a także dzieci między 20 a 23 tygodniem ciąży, które okazują oznaki życia po poronieniu. Natomiast sytuacja kobiety, która dowiaduje się o rozpoznaniu wady letalnej jest bardzo trudna, ponieważ najczęściej informacja taka powoduje u niej szok. Z naszych doświadczeń wynika, że tylko po kilkanaście procent kobiet w naszej populacji ma ugruntowane poglądy dotyczące przerwania albo kontynuacji ciąży w takiej sytuacji. Reszta, czyli ponad 70 proc. jest podatna na sugestię lekarza, który to rozpoznanie przekazuje. Od niego więc zależy, czy wypowiada się o dziecku z szacunkiem i informuje o opiece paliatywnej, czy sugeruje przerwanie ciąży. Kobiecie (rodzicom) należy stworzyć takie warunki, żeby po otrzymaniu rozpoznania wady letalnej mogli pod opieką psychologa najpierw ujawnić swoje emocje, a potem odzyskać równowagę i spokojnie rozważyć obydwa scenariusze oraz ich konsekwencje: w przypadku decyzji pro-life konieczność opieki nad chorym dzieckiem, a w przypadku decyzji o przerwaniu ciąży ryzyko zespołu poaborcyjnego. Powinni zastanowić się, czy kochają swoje dziecko i jak rozumieją jego dobro.

  Na jakiego rodzaju pomoc kobieta w ciąży z dzieckiem z wadą letalną może liczyć w hospicjum perinatalnym?

  W Poradni USG Agatowa zintegrowanej z Warszawskim Hospicjum Perinatalnym weryfikowane są rozpoznania wad letalnych oraz udzielane konsultacje prenatalne przez lekarzy i psychologów refundowane przez NFZ (tel. do psychologa: 509 797 524). Przyjmowane są kobiety z całej Polski, a także z innych krajów. W przypadku podjęcia przez rodziców decyzji pro-life, planowana jest dalsza ciąża pod opieką odpowiedniej poradni. Wystawiany jest tzw. protokół DNR, który chroni noworodka przed resuscytacją i innymi formami uporczywej terapii. Informowani są położnicy i neonatolodzy w szpitalu, w którym planowany jest poród. Ponadto prowadzone są dla rodziców tzw. Szkoła Rodzicielstwa oraz grupa wsparcia w żałobie.

  Jest jeszcze kwestia wiarygodności badań prenatalnych. Spotkałam się z przypadkami, gdzie ich wyniki nie miały przełożenia na rzeczywistość. Na ile są one wiarygodne? Czy istnieją jakieś statystyki? Jeżeli tak, to jakie?

  Nie ma takich danych. Problem błędnych rozpoznań niewątpliwie istnieje. Dlatego konieczne jest potwierdzenie rozpoznania wady letalnej w ośrodku referencyjnym, np. w Poradni USG Agatowa.

  Spotkałam się również z opinią, że prowadzenie ciąży z dzieckiem z wadami letalnymi może być traktowane jako uporczywa terapia? Jak to wygląda z punktu widzenia medycyny?

  Uporczywa terapia jest to stosowanie procedur medycznych w celu podtrzymywania funkcji życiowych nieuleczalnie chorego, które przedłuża jego umieranie, wiążąc się z nadmiernym cierpieniem lub naruszeniem godności pacjenta. Donoszenie ciąży nie wiąże się z cierpieniem lub naruszeniem godności chorego dziecka. Ciąża taka nie jest sztucznie podtrzymywana. Jeżeli dziecko jest niezdolne do życia, jego umieranie po porodzie nie jest przedłużane. Reasumując, określanie kontynuacji ciąży w przypadku rozpoznania wady letalnej mianem „uporczywej terapii” nie ma uzasadnienia.

  Dziękuję za rozmowę.

  Rozmawiała Anna Wiejak


  Ps...Ależ mogą negocjować panie Doktorze, tak jak mogą zamknąć cmentarze i pałować narodowców. Bo to ukryta opcja satanistyczna. Pan dr powinien wszędzie taki wykład głosić, rodzice byliby o niebo mądrzejsi. Matki zaś spokojniejsze, tak o siebie, jak i o dziecko.

  To jest Bóg Panem życia i śmierci nie człowiek. Nie ma kompromisu w kwestii ochrony życia. Nie można kierować się zdaniem tych, którzy są za zabijaniem, zwłaszcza, gdy sataniści widzą w tym ofiarę składaną szatanowi. Mądre i wyważone słowa Człowieka, który wie, czym jest cierpienie i odejście. Tyle mówi się o aborcji w przypadku wady letalnej, ale każdy pomija jak taką aborcję odczuwają te zabijane dzieci. Tak samo jak przy cierpieniu ciężko chorego, umierającego człowieka, najważniejsza jest opieka mająca na celu zwalczenie bólu, tak samo i najważniejsze jest, aby dziecko z wadą letalną odeszło bezboleśnie. To na tym polega człowieczeństwo - nie zabijać, a dać odejść bez cierpienia. Należy wykorzystywać wszystkie możliwe środki, osiągnięcia medycyny, aby zapewnić pełną opiekę paliatywną takim dzieciom. Śmierć tych dzieci będzie bolesna dla ich rodziców, ale bez wyrzutów sumienia, bo będą wiedzieć, że zrobili wszystko co mogli.
  „Twierdzenie, że należy zabić nienarodzone dziecko, bo po urodzeniu będzie cierpiało, uważam za fałszywe i demagogiczne” dr hab. Tomasz Dangel, założyciel Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, anestezjolog, specjalista medycyny paliatywnej. Specjalista wyjaśnił, że aborcja w Polsce dokonywana jest poprzez sztuczne poronienie doprowadza się do przedwczesnego porodu. Dziecko, które narodzi się w ten sposób przed 24. tygodniem życia ma niedojrzałe płuca, przez co ma trudności z oddychaniem. Z tego powodu odczuwa duszność, tak długo jak jeszcze żyje, np. kilka godzin. Duszność jest znacznie trudniejsza do wytrzymania niż ból. W ten sposób torturuje się jeńców wojennych w celu uzyskania zeznań (podtapianie). Człowiek, który sam tego nie doświadczył, nie może sobie wyobrazić cierpienia sztucznie poronionego dziecka, które próbuje samo oddychać i się dusi.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://media.wplm.pl/thumbs/f32/OTYwL3VfMS9jY19lYmNhNC9wLzIwMjAvMTAvMzEvOTYwLzU0My9iMjEzM2I4MDdkMTQ0MGJmOTc5NWQ3MzYwYzk4ZTQ2Mi5wbmc=.png
  Światowy Zakon Szatana odprawił „czarną mszę” o zwycięstwo aborcji w Polsce. Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, że tocząca się obecnie walka o życie ma wymiar duchowy, to powinna je rozwiać wiadomość rozpowszechniona przez Światowy Zakon Szatana. Otóż Światowy Zakon Szatana, który poparł antyrządowe protesty w Polsce, postanowił przyzwać wszystkie moce piekielne do walki z obozem władzy w Polsce. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Zakonu, została odprawiona specjalna „czarna msza” za Polskę w intencji wsparcia sił, które protestują na ulicach naszych miast. Uczestniczyli w niej on-line sataniści z siedmiu krajów świata. „Czarna msza” została nagrana i umieszczona na stronie internetowej Zakonu. W ten sposób organizatorzy, jak piszą, chcą udzielić „wsparcia naszym przyjaciołom w Polsce, zarówno w społeczności satanistycznej, jak i LGBTQ +”.

  Jednocześnie Światowy Zakon Szatana uruchomił zbiórkę pieniężną na rzecz takich organizacji, jak Kampania Przeciw Homofobii, Lambda w Warszawie czy inne podmioty wspierające LGBT.

  Niech ta informacja stanie się powodem do zadania sobie przez wielu chrześcijan uczestniczących w protestach pytania: po której jesteś stronie: tej, po której jest Kościół katolicki, czy po tej, po której jest Światowy Zakon Szatana? To jest chwila prawdziwego wyboru.

  Global Order of Satan
  @G_O_Satan
  Sharing this again - we originally did this Black Mass to support the LBGTQ+ community, who were being oppressed by the Duda government, but we feel that it stands with the women's movement in Poland too.

  "Solidarni z polskimi kobietami"

  https://twitter.com/G_O_Satan/status/1300096065669128193?s=20
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524483-swiatowy-zakon-szatana-odprawil-czarna-msze


  Ps...Dzisiaj nawet wielu katolików nie wierzy w szatana, w jego istnienie. A szatanowi właśnie o to chodzi, ma wolną rękę w działaniu. A aborcja to nie jest polski wyraz, po polsku to brzmi dzieciobójstwo. I na transparentach proszę pisać po polsku. Nie mówić, abortowałam, ani usuwałem, tylko zabiłam. Wy wszyscy politycy, premier, prezydent którzy cofacie się jesteście tymi za których modły swoje odprawiają sataniści. Sprzymierzeńcy zła! I Policja która sprzyja złu! Bójcie się Boga! No, to żydzi od rebe Schudricha i Tatarzy z Muzułmańskiego Związku Religijnego są w godnym siebie towarzystwie… To się nazywa samozaoranie! Czekamy na tych z potworem spaghetti za uszami..
 • @kula Lis 69 09:29:51
  Kula, ale rząd się sam zaorał wkładając nam naryjce, blokując i "drukując" Wielką Tarczę. ... ? no nie jest tak? chaos jest matką tego rządu.
 • @matterhorn 19:11:36
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16041770961d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372b95a08c35366f14430ada27bbf008a3d.jpg
  Znudził jej się protest, więc chciała do domu. Pretensjonalna nastolatka hitem internetu. "Czy mogę iść do domu? Czy mam prawo dotrzeć do domu?" - pyta młoda dziewczyna o zmęczonych oczach, na nagraniu, które stało się już internetowym wiralem. Młoda kobieta postanowiła zrezygnować z udziału w proteście, który się toczył i wrócić do domu, przechodząc przez miejsce odgrodzone przez funkcjonariuszy policji. Internauci wyśmiewają główną bohaterkę, zarzucając jej hipokryzję - bo przecież chwilę wcześniej blokowała ona drogę i nikt nie mógł przejechać. Kiedy to ona wraz z koleżankami zechciała wrócić do domu, pojawił się problem. Nie mogę niczym dojechać. Po pierwsze, wszystko jest zamknięte. Po drugie nie ma komunikacji miejskiej. Po trzecie, nie stać nas na, eee, prywatny transport. Bo nas na to nie stać z podatków tłumaczy swój stan dziewczyna. To krótkie nagranie pełne jest takich perełek. "Którędy mam iść do domu?" - pyta główna bohaterka, po czym sama odpowiada sobie, mówiąc "Ja idę do domu tędy". I rusza pomiędzy policjantów, pilnujących porządku. Co ciekawe do rozmowy włącza się... reporter Onetu, który prosi policjantów, aby wskazali drogę dziewczętom. Całość tu

  https://twitter.com/i/status/1322537334588559362

  https://niezalezna.pl/361254-znudzil-jej-sie-protest-wiec-chciala-do-domu-pretensjonalna-nastolatka-hitem-internetu


  Ps...A jakie ona płaci podatki? Ma błyskawicę nie tylko na czole ale i na chorej piździe! No, jak to czym dostać się do domu. Z sabatu czarownic czarownice odlatują na miotle. Albo Bolek przyleci i odwiezie do mamusi motorówką, wystarczy zadzwonić! To już nie jest i nigdy nie będzie kobietą. To przeklinająca zepsuta strzyga bez kręgosłupa i mózgu. Lewacka wydmuszka nastawiona roszczeniowo do ludzi, obrażająca po prostu PUSTAK. Powinna być przewieziona do izby dziecka. W krajach Skandynawskich i Niemczech jeśli ta gówniara nie jest pełnoletnia to była by odebrana rodzicom i przekazana do adopcji, a najczęściej adoptują takie gówniary rodziny muzułmańskie, burka na łepetynę i gęba w kubeł, szybko by te siusiu majtki sprowadzili do pozycji klęczącej. Już żydzi pedał i ciota Lenin, Trocki a nawet Stalin i Hitler nazywali takie "Julki" nawozem historii. I tak jej traktowali. Wykorzystane dzieci we mgle, bez drogowskazów, komórek, w tym i mózgowych, komputerów! Czytam książkę o homo sapiens, że ma największy mózg. W tym i wielu przykładach to wierutne kłamstwo. To są ulicznice czyli kurwy, a dom ulicznic jest na ulicy, czyli tam, gdzie są na nagraniu. W czym więc problem? Myślę, że ta siksa to jeszcze nie pracowała bo nie opowiadała by takich głupot. Po prostu nakręcone gówniarstwo. Za moich czasów zamykano je w izbie dziecka i rodzice musieli odebrać. Z dziećmi się nie dyskutuje. Sam mam dorosłe dzieci i dobrze wiem o co w tym chodzi. Dobrze, że tę '' panienkę '' rozpoznają koledzy, sąsiedzi, rodzice...ma to jak w banku/ nie mBanku /. Ona powiedziała do koleżanki: "Nie pójdziesz, kurwa dziś do domu". Skąd te głupie dzieciaki? Patologia. To są przykłady debili do potęgi i żal nawet na to coś patrzeć a co dopiero cosik innego. Nie daj Bóg żeby to coś urodziło bo będzie jeszcze gorsze od tego! Takie coś je Polski chleb wytworzony z polskich pól i rąk polskiego rolnika nie wspomnieć Polska daje szkołę i naukę za darmo żeby nie było analfabetą? Co zza grobu na to Dzieci Wrzesińskie? Wstyd i hańba!
 • @matterhorn 19:31:18
  Nie konfabuluj. na cmentarzu moga tyle postać, ale bywają przymrózki w listopadzie. Wyobraź sobie, że naprawdę bywają. Ale ty będzie zawsze bronil pisizmu i popierał zwalczanie polskiego drobnego biznesu. Cóz, syjonistyczny pachołek niskiej rangi
 • @Pedant 23:08:02
  Dokładnie. Wkurzające jest to wycieranie sobie buzi Marksem.
 • @Wican 12:01:18
  "Dokładnie. Wkurzające jest to wycieranie sobie buzi Marksem."

  Dla mnie jest to raczej śmieszne i żałosne ;) Karoń wierzy Guzowi, Guz wierzy Karoniowi a wielbiciele klaszczą.
 • @Pedant 12:17:37
  A ciekawe jeszcze kogo oni czytali? jakiego "marksistę"? Bo wiedzę o Marksie to mają najwyżej na poziomie szkolnym
 • @Wican 14:00:01
  Ja miałem w domu ,,Kapitał, Marksa, wydany chyba w 1951 roku nie czytałem, natomiast ciekawostką jest to, że głównym redaktorem naczelnym tego wydania był Ozjasz Szechter, ojciec A. Michnika.....
 • @zbig71 15:36:00
  "Ja miałem w domu ,,Kapitał, Marksa, wydany chyba w 1951 roku nie czytałem, natomiast ciekawostką jest to, że głównym redaktorem naczelnym tego wydania był Ozjasz Szechter, ojciec A. Michnika....."

  Czyli ma Pan wiedzę o marksiźmie na poziomie Karonia i Guza. Nie czytał ale wie że Żyd wydawał książkę napisaną przez Żyda.
 • @Pedant 16:15:15
  Niech kolega się nie denerwuje. Napisałem, że to ciekawostka.
  To nie moja wina że jeden Żyd napisał, a drugi wydał.
 • @zbig71 17:38:13
  "Niech kolega się nie denerwuje. Napisałem, że to ciekawostka.
  To nie moja wina że jeden Żyd napisał, a drugi wydał."

  Ależ ja się nie denerwuję, jestem rozbawiony. Mógł Pan napisać, że trzymał "Kapitał" pod poduszką i zaabsorbował w ten sposób treść.
 • @Pedant 17:58:36
  A po co ściemniać,? A tak, to znów mógł kolega zdemaskować podłego antysemitnika na NEONie.
 • @zbig71 19:19:56
  "A po co ściemniać,? A tak, to znów mógł kolega zdemaskować podłego antysemitnika na NEONie."

  Mało mnie to obchodzi. Ale ciekawi mnie, co Pan się nauczył o "Kapitale"?
 • @zbig71 15:36:00
  Ciekawe. Ja miałem sporo tomów Dostałem po historyczce z technikum zestaw Marksa i Lenina. W sumie żałuje, że to gdzieś oddałem. twarde okładki, konkretne zestawy
 • @Wican 20:28:52
  Wydane były fest. Ta moja była chyba z 1951roku.
 • @Pedant 19:21:48
  W sumie niczego. Przeglądałem tylko, dawno temu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930