Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Noc żywych trupów.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W miniony weekend spełniło się najskrytsze, choć zaledwie pierwsze marzenie żydokomuny.

Oto tłumy sprawiające swoją wulgarnością wrażenie opętania demonicznego, głównie  młodych ludzi , szturmowały kościoły w wielu miastach Polski, z nieukrywanym zamiarem ich sprofanowania, z profanacją sprawowanych w nich mszy świętych włącznie.
 
Wobec ewidentnej bierności policji, w  wielu miejscach młodzi katolicy zorganizowali się ad hoc do skutecznej obrony miejsc kultu przed wyuzdaną dziczą (miejsc kultu, do których nie ośmielali się wtargnąć ani hitlerowcy, ani komuniści – historycznym i niechlubnym wyjątkiem byli szwedzcy luteranie w czasie potopu; dzisiejsza żydokomuna, od dziesięcioleci zżerana nienawiścią do Kościoła Katolickiego nie ma już tych zahamowani, jakie ograniczały i Hitlera i Stalina – warto sobie uświadomić, z jakim upodobaniem mordowali księży i burzyli kościoły w czasie powstania Cristeros w Meksyku (1926-29) czy podczas wojny domowej w Hiszpanii (1936-39).
 
O ile iskrą do zajść stało się orzeczenie TK dotyczące poselskiej interpelacji w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, o tyle same zajścia były już od jakiegoś czasu i zaplanowane i zorganizowane, co widać po ich synchroniczności w całej Polsce, przygotowanych runicznych (a la Hitlerjugend) symbolach i innych „infernalnych parafernaliach”.
Jak w każdej rewolucji, iskra musiała paść na podatny grunt – ludzie są zmęczeni pandemią/plandemią, kolejnym zamykaniem gospodarki i niepewnością jutra, trudami życia codziennego, rozbuchaniem polityków od dawna celowo polaryzujących i rozhuśtujących emocje społeczne, napuszczających jedne grupy społeczne na drugie. Do tego dochodzą kompletnie niezrozumiałe decyzje likwidacji całych gałęzi gospodarki (osławiona piątka dla zwierząt, wg nieoficjalnych przecieków mająca na szczęście trafić do sejmowej zamrażarki). Destabilizująco na sytuacje wewnętrzną działają agendy politycznych ośrodków nam wrogich, takich jak Niemcy czy diaspora żydowska, planująca rabunek Polski i utworzenie na naszym terytorium swojej suwerenności wyspowej w ramach Polin czy Ukr-Polin (masochistom polecam wiele wyjaśniające twitterowe wpisy żydowskiej dziennikarki Katarzyny Markusz – nienawiść do Polski i Kościoła naprzemiennie z użalaniem się na polski antysemityzm, od którego gorszy jest tylko jego brak).
Do tego działające według leninowskich zaleceń „organizacyjnej funkcji prasy” media rządowe i antyrządowe, celowe dezinformacje i słaba znajomość rzeczywistej sytuacji prawnej przez ludzi skutkowały iskrą na beczce prochu.
Orzeczenie TK nie było tak naprawdę ani winą ani zasługą rządu czy tym bardziej wyjątkowo tchórzliwego episkopatu (w tym przypadku zupełnie niemającego z tym nic wspólnego, a od dawna chowającego głowę w piasek we wszystkich potencjalnie drażliwych sprawach), a wynikało jedynie z samej logiki obecnej konstytucji RP (jakże do niedawna bronionej OTUA), autorstwa takich katolików bezobjawowych i autorytetów oralnych jak Tadeusz „Żółw” Mazowiecki, a podpisanej przez prezydenta Kwaśniewskiego, bynajmniej ani nie klerykała ani prawaka. TK z definicji służy do rozpoznawania, czy tworzone prawo jest zgodne z ustawą zasadniczą i kiedy złożono doń formalny wniosek z zapytaniem o zgodność aborcji eugenicznej z Konstytucją, po prostu nie mógł orzec  inaczej (co wynikało z zapisów tejże Konstytucji, że leczenie przysługuje jednakowo osobom zdrowym, jak i chorym, niezależnie od rokowania). Ja nie komentuję w tej chwili zasadności, słuszności czy godziwości (albo ich braku) wynikającej z takiego orzeczenia sytuacji, bo orzeczenie TK tego nie dotyczy. I wbrew emocjonalnemu uniesieniu i wzmożeniu co poniektórych sympatycznych blogerów, teoretycznie nie powinno to mieć związku ani z lewactwem ani z prawactwem.
Zupełnie czym innym jest natomiast nieprzypadkowy fakt, że takie zapytanie do TK pojawiło się akurat teraz i że w odróżnieniu od innych zapytań, nie zostało ono odłożone np. na kilka lat, na spokojniejszy czas. I tak, jak za wyjątkowo sprawnym zorganizowaniem zsynchronizowanych zajść stoją i pieniądze starego grandziarza Sorosa (18 mrd USD na Open Society University Network) i żydokomuna i inne obce agentury (co nie przeszkadza, że większość protestujących robi to za darmo, szczerze i od serca), tak za terminem i błyskawicznością orzeczenia TK stoi niechybnie diaboliczny geniusz Naczelnika Państwa. Nie tylko udało mu się podburzyć miliony ludzi w Polsce, to jeszcze wypchnął niczego się niespodziewający i do porzygania pacyfistyczny Kościół Katolicki na pierwszą linię frontu. (Podejrzenie to potwierdza dziwne zachowanie się policji, która jeszcze w sobotę energicznie pałowała i gazowała przeciwników lockdownu jak za starej, dobrej komuny, ale już dzień później nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych czy nawet rzucane petardy i butelki przez palikociarnię obserwowała ze stoickim spokojem).
Co Naczelnik chciał tym przykryć i od czego odwrócić uwagę, to już inna sprawa i dla bardziej tęgiej niż moja głowy.
Natomiast zupełnie innym zagadnieniem są barbarzyńskie przejawy rozhuśtanych emocji, wykorzystywanych przez nihilistyczna palikociarnię (tę samą, która w w 2010 szczała do zniczy na Krakowskim Przedmieściu i wymachiwała bluźnierczym krzyżem z puszek po „zimnym Lechu”) i podbechtywanych przez stręczycielskie działania żydowskiej gejzety dla Polaków, scil. Wyborczej. Ta ostatnia jak w przedwojennym dowcipie: „Jak długo jeszcze policja tolerować będzie najlepszy w naszym mieście dom schadzek przy ulicy Zielonej 9, pierwsze piętro, czynny od osiemnastej, pukać trzy razy”. Pani Dominika Wielowieyska ze świętej rodziny niby nie pochwala, ale rozumie antykościelny gniew wściekłych macic i nie zachęca, ale skrupulatnie odnotowuje i informuje, gdzie i pod jakim kościołem manifestacja się odbędzie.
Tych barbarzyńców trzeba poskramiać na bieżąco, musimy bronić naszych kościołów wbrew hierarchom i pomimo ich zaprzaństwa, zaś wszelkie próby profanacji, szczególnie profanacji mszy świętej, skutecznie udaremniać, dokumentować i zgłaszać na policję, najlepiej przy współpracy z Ordo Iuris. Niedzielna obrona kościoła Św. Krzyża w Warszawie przez garstkę odważnych młodych ludzi (w tym Roberta Bąkiewicza i relacjonującą na bieżąco Agnieszkę Jarczyk z Mediów Narodowych) jako żywo skojarzyła mi się z powieściowym opisem Zbaraża, obleganego przez wyjącą czerń („Towarzystwo kłania się panom starszyźnie — tu pokłonili się wszyscy w pas — i prosiżeby im wydać tego Lacha, szczob z nym poihraty”).
Znamienna była reakcja rozwydrzonej hołoty na wiadomość, że działacze MN naprędce organizują Straż Narodową do obrony miejsc kultu (por. www.jestemkatolem.pl ) , że jak to, oni tylko chcieliby spalić kościół i „poihraty” z księdzem, a teraz faszysta Bąkiewicz będzie bił kobiety płci obojga (nagle zapomnieli, że płeć to tylko „konstrukt kulturowy”). Były nawet ofiary metodą „na Diduszko” (agresywna dziewczyna, grzecznie zniesiona ze schodów kościoła, najwyraźniej zapomniawszy, że wszystko jest nagrywane, udawała potem, że ją z tych schodów zrzucono i zażądała karetki pogotowia – że też pan Diduszko tym razem nie zginął był przed kamerami TVN-u, by po raz kolejny zmartwychwstać).
Zarówno rewolucja francuska 1789 jak i bolszewicka miały swój początek w marszach wściekłych macic (marsz kobiet na Wersal) i dlatego lepiej dać skuteczny opór zarówno prowodyrom jak i zmanipulowanemu przez nich motłochowi atakującemu kościoły teraz, niżby później rzeczywiściemiało dojść do zapowiadanej przez nich wojny, bo wojna ma już to do siebie, że po obu stronach giną ludzie (póki co jedna strona cieszy się całkowitą bezkarnością, a druga musi się tłumaczyć, dlaczego nie pozwala się zabić).
[Wstawka historyczna: kiedy francuski motłoch szedł na pałac Tuileries (miejsce pobytu Ludwika XVI i jego rodziny), szef gwardii szwajcarskiej zameldował monarsze, że działa nabite i za pozwoleniem ruchawka za chwile się skończy. Król zakazał strzelania i nakazał otwarcie ogrodów dla „dobrych ludzi”. Po chwili wszyscy Szwajcarzy leżeli wymordowani, zaś cała rodzina królewska znalazła się na łasce i niełasce hultajstwa. Francja spłynęła krwią – w czasie wielkiego terroru 1793-94 zgilotynowano bądź po prostu wymordowano ok. 40 tys. osób, w Wandei wymordowano 300 tys. osób, zaś w wyniku wojen napoleońskich zginęło 3 mln Francuzów].
Jedyny wyjątek zrobiłbym w przypadku ataków na kurie – skoro biskupi bardziej boją się opinii gejzety wyborczej niż Pana Boga i śmierdzi im bezinteresowna pomoc katolików świeckich, to niech sobie z motłochem sami dialogują, ekumenizują i czytają im encyklikę "Tutti Frutti” czy jak się ten masoński dokument nazywa. Ale od kościołów i kapłanów wara, bo zęby dwa razy nie odrastają!

    

KOMENTARZE

 • Trudne czasy wymagają konsolidacji społecznej dla ich przetrwania.
  Wydarzenia polskie wskazują, że ani władza, ani społeczeństwo nie czują zobowiązania do wzajemnej lojalności.
 • @Anna-PK 22:57:33
  Pelna racja!
  Zwracala na to uwage pani Magdalena Zietek-Wielomska, wskazujac, jak jestesmy celowo dzieleni na zwalczajace sie grupy, zamiast jak Pani pisze, spolecznej czy narodowej konsolidacji.
  Napisalem ten tekst byc moze w zbyt ostrej formie, ale wciaz niemoge ochlonac po widoku atakow na koscioly - tu nie ma jakiejkolwiek zgody czy dyskusji.
  Z drugiej strony widze, ze wiele osob szczerze protestuje przeciw - jak im sie wydaje - zbyt dalekoposunietej ingerencji wladz z ich prywatne sprawy - no niestety, znow dla partyjnego interesu caly narod zostal celowo wzburzony i podzielony,a skutki moga byc tragiczne dla wszystkich - bo nasz kraj wojny domowej by juz nie przezyl.
  Dlatego dla dobra wszystkich trzeba pohamowac dalsza agresje jak najszybciej i nie dac sie prowokowac

  pozdrawiam
 • @MacGregor 23:04:45 Nie sądzę aby doszło do większych rozruchów.
  W zasadzie akcja zwykle rozgrywa się w Warszawie. Protesty nie dotyczą jednego problemu, a problemy są różne i dotyczą różnych grup społecznych, które nie jednoczą się w jeden protest, tylko każdy sobie.
  Nie ma też wyraźnego lidera w tych protestach. Zdaje się, że Kaczyński "musi odejść" dla dobra sprawy.
 • @ Autor
  "W miniony weekend spełniło się najskrytsze, choć zaledwie pierwsze marzenie żydokomuny.
  Oto tłumy sprawiające swoją wulgarnością wrażenie opętania demonicznego, głównie młodych ludzi , szturmowały kościoły "

  No, ale przecież żydokomuna to i kierownictwo PiS, PO i właściwie wszystkich partii koncesjonowanych.

  Ale mnie ogromnie cieszy, że Kościół, który od 1956r. ściśle współpracował z tą "żydokomuną" (dzisiaj to prawolewicowi demokraci i innni), czyli z żydowską V kolumną, w obalaniu PRL, dzisiaj przez swoich kamratów od wspólnej walki, przez "żydokomunę", jest atakowany.
 • Mądry tekst,
  trafne obserwacje i wnioski na przyszłość. Autor z klasą. Dzięki.
 • A pan myslałeś że jak zaistniały te banderowskie
  ugrupowania paramilitarne? No właśnie dokładnie według pańskiej logiki :

  //Wobec ewidentnej bierności policji, w wielu miejscach młodzi katolicy zorganizowali się ad hoc do skutecznej obrony miejsc //

  Jesteśmy zatem na dobrej drodze do wojny domowej i jeśli wieczorne wezwanie Kaczora (o tworzenie rodzimych AZOW-ów i batalionów Tornado) do rana nie rozejdzie się po kościach, to można być pewnym że obok "młodych katolików zorganizowanych ad hoc" wkrótce pojawią się "zorganizowani ad hoc młodzi obrońcy wolności ".
  Aktualne "kobiecy protest" tym się różni od wszystkich poprzednich że tym razem ma ogromne społeczne poparcie.Wyrok TK poruszył nawet tych którzy dotychczas wykazywali stoicki spokój.

  A w kwestii burzenia świątyń to po co panie MacGregor szukać przykładów odległych w czasie i przestrzeni ? Zupełnie jakbyśmy nie byli awangardą takich działać.A przecież o ile w XXI wieku do historii barbarzyństwa zapisali się afgańscy talibowie burzący pomniki Buddy, to w wielu XX palma pierwszeństwa należała do Polaków którzy w gorliwości burzenia i rozkradania prawosławnych cerkwi okazali się skuteczniejsi od sowieckich bolszewików.
 • A ja myślę że tu chodzi o Białoruś.
  Okazało się że zamach na Białorusi realizowany polskimi rękoma (solidaruchów) nie wygasł i jest kontynuowany.
  Jak temu zaradzić ?
  Jednym ze sposobów jest zdestabilizować agresora.
  I to się dzieje.
  Teraz solidaruchy z PO i PIS będą się wzajemnie lali na ulicach i służby będą miały co innego niż majdan na Białorusi na głowie.
  Będą miały majdan u siebie.

  A wirus nie śpi, zaraża..
  a w kostnicach przyszpitalnych już brakuje miejsc są pierwsze doniesienia.
 • Wrzód pękł!
  Ten katolicki wrzód na ciele polskiego narodu (jakim jest Kościół Katolicki) nabrzmiewał w Polsce od dawna. Teraz pękł! Zamiast wypisywać dyrdymały trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i dokonać analizy: dlaczego wrzód pękł dopiero teraz?
  Kościół katolicki jest jedną z najbardziej zdemoralizowanych i skompromitowanych instytucji na świecie! Kler to nie słudzy Boga, to słudzy Szatana!
  To środowisko sług szatana gniło, gniło, aż fetor okazał się nie do zniesienia!
  Niech giną, co w polskim wydaniu oznacza, że niech się wezmą za jakąś uczciwą pracę, a nie nurzają w rui i porubstwie, złodziejstwie, pedalstwie, pedofilstwie i czym tam jeszcze.
  Niech ich piekło pochłonie!
 • Tak - dokładnie tak jest - jak to przedstawia Autor -
  i to wszyscy widzą> czego nie widać a jest to bardzo istotne dla poruszanego zagadnienia. Otóż ta rzymokomuna otumania i spedala polskie dzieci i młodzież i w szkołach i na uniwersytetach - i dlatego tak łatwo opętać teraz ową młodzież w każdym nieludzkim przedsięwzięciu
  Wniosek?
  Również łatwo będzie kiedyś pozyskać taka młodzież - do nie tylko masowego mordowania nienarodzonych na tzw. życzenie - ale i do mordowania tych - co np. nie nadają się już do pracy.
  Na koniec - widzimy wyraźnie, że obecnie światowa rzymokomuna chce wskrzeszenia nowego Hitlera i w ten sposób - mając już globalizacje w kieszeni - przejść do tzw. NWO.
 • @Zygmunt Korus 00:27:30
  Dziekuje
 • @ikulalibal 01:19:47
  Co za bzdury - Straz Narodowa mozna co najwyzej porownywac do polskiej samoobraony na kresach.
  Azow i Tornado to nie spontan - to kryminalne prywatne armie Kolomojskiego

  - no nie spodziewalem sie po Koledze
 • @anthony 07:56:27
  Czyli to kler katolicki przejal Polske w 1944/45 ?
  "Kler to nie słudzy Boga, to słudzy Szatana!" - kolega to tak po linii zydokomunistycznej czy raczej protestanckiej?
 • @ikulalibal 01:19:47
  barbarzynskie burzenie cerkwii to byla domena sanacji a wiec bynajmniej nie spontan narodowy - ale to nie ma zwiazku z tematem.Tu analogia jest raczej z komuna w Hiszpanii w 1936.
 • Najpierw FAKTY (znalezione)
  ~Robert- 1 godz. 43 min temu

  Jaka jest Kompetencja Trybunału Konstytucyjnego? Jest nią stwierdzanie zgodności z Konstytucją rozwiązań prawnych ustalanych przez Parlament i zatwierdzanych przez Prezydenta. Do tego Trybunał nie ma obowiązku ani merytorycznej potrzeby przeprowadzania konsultacji społecznych, bo jego decyzja wynika ze ścisłej interpretacji prawnej. Przedmiotem konsultacji była natomiast Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej pochodząca z 1997 roku jako efekt długich debat politycznych podjętych przez Parlament za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. Przyjęta została przez Zgromadzenie Narodowe i zyskała akceptację Polaków w wyniku ogólnokrajowego referendum. To w tej właśnie Konstytucji w art. 38 jest zapis "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia". Każdemu człowiekowi.Także nienarodzonemu (i ułomnemu);w tej sprawie nie ma żadnych wykluczeń. A współczesna nauka życie ludzkie zamyka w ramach od poczęcia do naturalnej śmierci. Trybunał nie mógł wydać innej opinii. Wyrok Trybunału nie ma najmniejszego wpływu na prowadzenie badań prenatalnych. A jeśli, to korzystny, bo wskazuje na potrzebę ochrony zdrowia i życia także dzieci nienarodzonych, na szukanie nowych form wykrywania i leczenia chorób w stanie prenatalnym.Odrzuca natomiast eugeniczną selekcję. A "drastyczne podziały społeczne" wywołują ci, którzy podważają porządek konstytucyjny w zakresie prawa do życia każdego człowieka. I organizują protesty, podczas których są przekraczane wszelkie granice kulturowe i cywilizacyjne sposobów wyrażania sprzeciwu w przestrzeni publicznej.ZWIŃ


  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-barbara-labuda-pora-mowic-mocniej,nId,4818765#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @anthony 07:56:27
  To nie pekl wrzod, ale wybilo szambo = zupelnie co innego
 • @Anna-PK 23:16:31
  Pani niech nie wierzy wielkim merdiom. W Częstochowie były próby ataku na dwa kościoły a potem próbowano wejść do klasztoru jasnogórskiego, były ataki w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Trójmieście, Białymstoku, Chełmży, Jaśle, Legnicy. Przy tlu miastach znalazłem szerszy opis
 • @Rzeczpospolita 00:21:29
  Żydokomuna nienawidzi KK i to pańscy sojusznicy w tej kwestii.
 • @ikulalibal 01:19:47
  Porónwuje się zjawiska porównywalne. I wyszedł antykatolik z kolegi.
 • @MacGregor 08:22:34
  W Warszawie było ostre starcie, ale przed 22 pojawiła się grupa Legionistów. Lewusy to bohaterowie w lumie. Gdy zaatakowała szóstka prywatne auto a z niego wyszedł wściekły facet to ta szóstka zwiała. W Polsce bojówki lewackie to jeden wielki śmiech. Ale zawsze mogą zaprosić Niemców
 • @MacGregor 08:27:57
  Kiedyś już było chyba takie orzeczenie TK, ale wtedy sejm je odrzucił. To było przez uchwaleniem obecnej Konstytucji (tworu SLD, PSL, UW i UP). I dlaczego lewusy nie atakują siedziby TK? Albo Sejmu? Tylko kościoły?
 • @Wican 08:32:42
  Niekoniecznie zaraz antykatolik - po prostu bledna diagnoza.
  Dziwi mnie aprobata dla profanacji przy jednoczesnym ostrzeganiu przed potencjalnym "faszyzmem" najzwyklejszej katolickiej samoobrony.
  Poki co Robert Bakieiwcz nie atakowal kamieniami i farba siedziby partyjnej pani Lempart (a propos, Zydowki wyjatkowo brzydko sie starzeja)

  A gdyby nie on i jemu podobni, to holota sprofanowalaby swiatynie i Bog wie co jeszcze

  Szczegolnie oburzylo mnie ze ze wzgledow bezpieczdenstwa zamknieto katedre w Olsztynie - ja bym im k,,, dal

  pozdr
 • @MacGregor 08:22:34
  "barbarzynskie burzenie cerkwii to byla domena sanacji a wiec bynajmniej nie spontan narodowy - ale to nie ma zwiazku z tematem"

  Napisał Pan w artykule:

  "miejsc kultu, do których nie ośmielali się wtargnąć ani hitlerowcy, ani komuniści – historycznym i niechlubnym wyjątkiem byli szwedzcy luteranie w czasie potopu"

  No więc jak?
 • @Rzeczpospolita 00:21:29
  Że kościół jest atakowany mnie nie cieszy. Mimo że jestem ateistą to uważam że miejsc kultu, cmentarzy i pomników się nie rusza. Jednak z autorem się nie zgadzam. Moim zdaniem ta polaryzacja jest nietrafiona. Zdecydowana większość tych protestujących to katolicy. Wiadomo w każdej demonstracji znajdą się prowokatorzy, czy ekstremiści eskalujący emocje.
 • @MacGregor 08:19:32
  Cyt:
  Czyli to kler katolicki przejal Polske w 1944/45 ?.."
  Nie, ale to bolszewicy przejęli kler!
  Ilość agentów służb w klerze, była (i pewnie jest) tak duża, że była to praktycznie filia SB w Kościele, albo i filia kościoła w SB!
  Cyt: Kler to nie słudzy Boga, to słudzy Szatana!" - kolega to tak po linii zydokomunistycznej czy raczej protestanckiej?..."
  Ja Kolego tak po linii człowieka uczciwego i spostrzegawczego! Jak widzę szambo- to mówię, że widzę szambo a nie perfumerię.
  Jak widzę zgraję pederastów, pedofilii, złodziei, zwykłych kurwiarzy i burdelarzy, to nie udaję, że widzę świętych, tylko mówię, że widzę ludzki odpad! Moralne szambo!
  Ja Kolego widzę świat takim jak on jest i tak go opisuję. Ty bujasz w obłokach i ściemnasz, w czym klerowi nie pomożesz!
  We wszystkich państwach gdzie Kościół Katolicki wyzionął ducha, sprawcami zgonu okazali się sukienkowi.
  Tej instytucji nie da się obronić, zresztą nie ma po co!
  Przykład Czech pokazuje, że religia taka czy inna nie jest potrzebna aby utrzymać wysokie morale społeczeństwa!
  Każda religia - to trucizna, zatruwająca umysły ludzkie, zaś religia katolicka to trucizna do kwadratu!
  Niech zginie w Polsce, jak i zginęła w Europie!
  Ja płakał po niej nie będę!
 • @Pedant 08:39:05
  Mialem na mysli koscioly katolickie. Burzenie cerkwi bylo barbarzynstwem (pod pretekstem walki z nacjonalizmem, a nie celem profanacji czy walki z klerem grekokatolickim)
  - zupelnie inny temat i za chwile zostane strollowany

  Mam nadzieje, ze burzeniem cerkwii za sanacji nikt nie chce uzasadniac dzisiejszych atakow na koscioly
 • @MacGregor 08:16:54
  Amicus Plato, sed magis amica veritas.

  Dlaczego na ostatek nie zdobyć się na odrobinę prawdy? Po co okłamywać? już pal sześć innych ale samego siebie,po co? Po co stroić się w cudze piórka stylizując się na bohaterskiego obrońcę Wandei czy niezachwianego w wierze depozytariusza odwiecznych wartości?
  Przecież to nie nasza bajka,nie nasza tożsamość bo my już dawno (za cenę niewygórowaną) sprzedaliśmy duszę diabłu i właśnie on przyszedł po swoje.Po co się szarpać? zapierać i wypierać? to niehonorowe.Wszak slowo się rzekło "kobyłka u płota".

  Już lepiej: Młoty w dłoń!
  Kujmy broń!
  Miotnie stal
  czerwoną iskrę w dal,
  żar iskry tej
  tli w piersi mej!
  Powstań zburz,
  Pobudka gra nam już!


  Prawda że od razu robi się swojsko? bo to autentycznie jest nasze.To nasza dusza z gruntu buntownicza,rewolucyjna i niszczycielska.

  //ale to nie ma zwiazku z tematem//

  To oczywiste że wszytko co niewygodne i demaskatorskie nie ma akurat związku ze stanem naszej kondycji moralnej.
 • @anthony 08:43:49
  Ma Kolega prawo do swojego zdania - jakkolwiek blednego i zacietrzewionego - ale ja akurat jestem katolikiem :)
 • @ikulalibal 08:46:18
  Dostrzegam wzburzenie emocjonalne, ale o co Koledze chodzi - jako zywo nie mam pojecia - czy to mial byc jakis bialy wiersz???

  Wymowa mojego tekstu jest dosc prosta, choc poruszany w nim temat ma sporo odcieni,

  pozdr
 • @marek500 08:40:18
  "Że kościół jest atakowany mnie nie cieszy. Mimo że jestem ateistą to uważam że miejsc kultu, cmentarzy i pomników się nie rusza."

  Oglądałem nagranie. Nic takiego strasznego się nie działo. Trzymały napisy w środku kościoła i pokrzykiwały.

  Jak Pussy Riot wyszydzały modlitwę, to Zachód stanął w ich obronie, i nawet nałożył sankcję na Rosję.
 • @MacGregor 08:38:12
  Może przesadziłem. Ale skoro ktoś ma od razu takie skojarzenia, to faktycznie usprawiedliwia wandalizm.
 • @marek500 08:40:18
  Formalni katolicy. Jak mają odwagę to powinni formalnie z KK wyjśc
 • @MacGregor 08:44:22
  "Mialem na mysli koscioly katolickie. Burzenie cerkwi bylo barbarzynstwem"

  Aha, że nikt nie ważył się burzyć kościółów katolickich od czasów najazdu luterańskiego, rozumiem. Co się zmieniło, dlaczego teraz się ważą?
 • @Wican 08:51:51
  "Formalni katolicy. Jak mają odwagę to powinni formalnie z KK wyjśc"

  Zrobi się wtedy pusto, jak w Zachodniej Europie.
 • @Pedant 08:50:35
  Widzisz co chcesz widzieć. A była skinówka Scheuring Wielgus zakłócila mszę. I mnie nie obchodzi co na zgniłym zachodzie, gdzie miejscowi są ganiani przez obcych. W Warszawie obrońcy ledwo wytrzymali. Latały butelki, jajka, petardy. A niszczenie samochodów?
 • @Pedant 08:57:50
  Ale sprawa będzie jasna. I może grubasy w episkopacie się zreflektują? Już tracą. Jak w kościele jest zbiórka na KUL to nie rzucam.
 • @Wican 09:01:09
  "@Pedant 08:50:35
  Widzisz co chcesz widzieć"

  Mam halucynacje czy aż tak silną wyobraźnię?
 • 5****dla Autora!
  https://youtu.be/te1wVA8cSV4

  Laudetur Iesus Christus!
  https://youtu.be/76TMD72rKVo
 • @MacGregor 08:49:45
  //czy to mial byc jakis bialy wiersz???//

  Nich mnie kolega nie rozśmiesza i na każdym kroku nie dowodzi że utracił kontakt z polską rzeczywistością.

  https://www.youtube.com/watch?v=YskTGtJHIZA

  To pieśń rewolucji 1905 r napisana i skomponowana przez polskich patriotów przebywających w Zurichu.I to na długo przed Sorosem.
 • Mac
  Czy ktoś z KK stanął w obronie palonych, profanowanych, niszczonych bezpowrotnie Słowiańskich kącin, chramów, świętych gajów. Nie ! Karma wraca i to ze zdwojoną siłą. I tu nie chodzi o kościoły, tylko o ten czarny sukienkowy sprzedajny motłoch. Uczepili się wszyscy lewactwa. A co to jest w teraźniejszości lewactwo? Czy KK to nie kosmopolityczny beton. Czy niby partie "prawicowe" PiS, Konfederacja nie popierają kosmopolitycznego lewackiego KK.
  Nie popieram działań, które mają na celu atak kościoła. Kościół czy to katolicki, prawosławny, czy ewangelicki i wszystkie pozostałe odpryski jest dla wyznawców nad jordańskich guseł. Dlatego ja omijam te przybytki szerokim łukiem. Bo to nie jest nasz kościół, tylko został tu przywleczony i dał nie raz dowody, że jest anty Polski. I teraz też dzieli Polaków, bo taka jego rola.

  "Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”

  Cytat z książki dla harcerzy "Czuj duch" ksiądza Kazimierza Lutosławskiego napisanej krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

  "Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan"

  Roman Dmowski w rozmowie z Wańkowiczem
 • @marek500 08:40:18
  pelna zgoda, choc sporo tu niezrozumienia i manipulacji
 • @Wican 08:32:42
  //. I wyszedł antykatolik z kolegi.//

  Ze mnie? nie z kleru od dziesięcioleci oddanego babilońskim kultom,nie z papieża stojącego o krok od uznania związków jednopłciowych,nie z tutejszych "sztandarowych katolików i Polaków" obrzucają ostatnimi wyzwiskami polskie kobiety,ale ze mnie.No cóż skoro tak pan to widzi.
 • @trojanka 09:04:53
  Rewelacyjny jest ten ksiadz - jak sié nazywa?

  trafil w punkt "w Polsce jest katolikofobnia, a nie homofobia, to nie kluby gejowskie sa oblewane farba,ale koscioly"
 • @goat 09:17:23
  Witaj

  I tak Cie lubie sympatyczny Kolego.
  Ale niewlasciwie rozpoznajesz sytuacje - to nie jakas bezosobowa karma, ale zydokomunistyczna inspiracja.
  Porownaj rabacje galicyjska w 1846.
  Chlopi zwiazali swojego plebana w sobote i chcieli go powiesic. A on na to "dzieci moje, ale dlaczego" - a bo wladza kazala.
  - ale jesli mnie teraz powiesicie, kto kto wam jutro msze odprawi?
  Chlopy pomyslaly i zadecydowaly poczekac do jutra, ale trzymali straz pod plebania.
  W niedziele ksiadz msze odprawil, dlugo kazal, uspokajal i sprawa szczesliwie rozeszla sie po kosciach.
  A potem jeszcze przez wiele lat byl proboszczem w tej parafii ;)

  Ot i taka karma

  Serdecznie pozdrawiam Mlodego Gniewnego
  McG
 • @MacGregor 09:22:33
  O.Remigiusz Recław Łodź!

  http://www.remi.jezuici.pl/
 • @ikulalibal 09:22:28
  "sztandarowych katolików i Polaków" obrzucają ostatnimi wyzwiskami polskie kobiety
  - na Boga, co tez Kolega pisze? To narodowcy przed kosciolem sw, Krzyza wydzierali sie "j***c kler" a zgromadzone na dole kobiety odmawialy rozaniec, czy odwrotne?
 • @MacGregor 09:31:45
  taaa..

  https://twitter.com/i/status/1320809862750679045
 • @MacGregor 09:31:45
  No i poparcie swoich z "właściwej" strony, jest!!!Kupą mości panowie Polin w budowie!
  https://t.co/5oMlGkwz6q?amp=1
 • @trojanka 09:39:55
  Normalnie wsciekla macica ;)
  A serio, to najbardziej przeraza mnie (poza przyzwoleniem na profanacje kosciolow) wulgaryzacja nie tylko kobiet, ale i dziewczat.
  ja bylem za mlodu zulikiem (sorki, ale nie mam chwilowo polskich znakow), ale przy kolezankach w szkole nigdy przenigdy najwwiekszy lobuz nie przeklinal. A dzis mlode dziewczynki sypia takimi wiachami, ze pomyslalby kto, ze to jakas banda przestepcow wyszla wlasnie z wiezienia.
  Smutne, ale coz
 • @Wican 08:51:51
  Jak coś nie styka w rodzinie to próbuje się to naprawiać a nie od razu uciekać. Każda instytucja od czasu do czasu wymaga reform. W mojej młodości za zjedzenie mięsa czy wędliny w wigilię czy wielki piątek dostawało się po łbie, teraz nawet kościół podchodzi do tego liberalnie.
 • prosze bardzo
  https://kresy.pl/wydarzenia/poznan-wolomin-ataki-na-osoby-broniace-kosciolow-video-foto-18/

  - polski kato-faszysta zaatakowal glowa noz i trzonek od siekiery?
 • @marek500 09:53:26
  A kiedyś wybijano zęby.
 • @marek500 08:40:18
  " Zdecydowana większość tych protestujących to katolicy." To uproszczenie jest nazbyt już duże. Otóż katolicy mają takie "wytyczne", że zwolennik aborcji z automatu zaciąga ekskomunikę, przez co jego katolickość jest pod dużym znakiem zapytania (też w uproszczeniu). Ergo: w tłumie protestujących akurat katolików to jest raczej niewielu.
  Co do reszty - pełna zgoda.
  A w ogóle, czy tylko ja i Autor uważamy, że wyrok TK akurat teraz to jakieś dziwne jest? Przecież wiadomo było, że będą protesty. N.b. na te protesty poszła akurat ta część społeczeństwa, która jeszcze "do wczoraj" zażarcie, agresywnie wręcz, broniła "kowidowych wytycznych" (w tym zakazu gromadzenia się). No dobra, to odrębne tematy;).
 • @MacGregor 09:44:59
  To sa kolejne etapy rozwalenia społeczeństwa!Ktoś to zaplanował nad tym czuwa i zaciera włochate łapska.
  Dziewczyna , kobieta jako przyszła matka,opiekunka domu, mając duży wpływa na wychowanie dzieci /przyszłych obywateli/ musi zostać sprowadzona do prymitywa,łatwo "dającego", wulgarnego,wyzywającego , bijącego koleżanki, z petem w zębach.
  Jedne bardziej inne mniej.
  Zniszczenie i zwulgaryzowanie dziewcząt, to niszczenie przyszłej rodziny a więc całego społeczeństwa.
 • @bez kropki 10:00:16
  Nie zgadzam się z Panem. Pana wpis robi wrażenie że te kobiety są wyzute z wszelkich wartości i moralności. Jestem pewien że większość z nich w chwili ,,próby'' postąpi zgodnie ze swoim sumieniem .
 • @MacGregor 09:54:58
  Ale za to "śmieszne" filmiki produkują, w proteście!!!

  https://twitter.com/i/status/1321126490306678786
 • @marek500 10:06:17
  Nie musi się Pan zgadzać;). Nie zmienia to jednak faktu, że co do zasady katolik popierający aborcję zaciąga ekskomunikę itd. Takie po prostu zasady mają katolicy.
  A co do protestujących pań, ich sumienia - ich sprawa. Nie jestem strażniczką cudzych sumień. Natomiast osobiste wrażenie (upraszam nie mylić osobistego wrażenia z osądem/oceną) istotnie mam takie, że nie dość, że dały się podpuścić (co dowodzi miałkiego umysłu), to jeszcze są wyzute z sumienia. Ale to już nie mój problem.
  Za cudze wrażenia przy czytaniu moich tekstów nie odpowiadam.
 • @MacGregor 09:29:07
  Kościół ma swoją rolę i niech zajmje się nią. Czarne tałatajstwo nie różni się niczym od brandzli LGBT. Wolny człowiek nie identyfikuje się z organizacjami ograniczającymi wolność. Jeżeli ktoś chce wierzyć w Joszue niech sobie wierzy, ale niech pozostawi to dla siebie. Natomiast Watykański KRK to już organizacja ze stukturami i finansjerą. Jeśli ktoś chce być pedałem czy lezbą to w czterech ścianach, a nie wymuszac to na innych,pod postacią walki o ruwność. Nie może mniejszość decydować o wikszości. Nie może też większość decydować o życiu prywatnym mniejszości. A protesty kobiet są jak najbardziej na miejscu i nie są to żadne wściekłe macice. Kobieta i męszczyzna są sobie równi, tylko podzieleni rolami. To co jest dla kobiety nie przystoi męszczyźnie, a to co jest dla męszczyzn nie przystoi kobiecie. Takie jest moje zdanie. Są jednak przypadki gdzie kobiety muszą pomóc męszczyzną, chociażby w walce. Wojowniczki. I na odwrót męszczyźni zajmujący się wychowaniem dzieci
 • @trojanka 10:08:58
  Zawsze gdy spotykam kobietę, która deklaruje swój feminizm, mówię: Jak jesteś feministką to wnieś szafę na czwate piętro. I nagle jej feminizm bladnie, nabiera wody w usta. Takie to feministki
 • @bez kropki 10:13:56
  I myślę że te protestujące się z Panią zgodzą. Na mój gust nie chodzi o to żeby kobiety usuwały ciąże na potęgę tylko żeby miały taką alternatywę. To jak postąpią to już sprawa ich sumienia i to one poniosą konsekwencje swojego wyboru.
 • @trojanka 10:00:43
  Ostre tłumienie jednych protestów, a patrzenie przez palce na drugie protesty to jest dowodem, że:

  To sa kolejne etapy rozwalenia społeczeństwa!Ktoś to zaplanował nad tym czuwa i zaciera włochate łapska.

  Pozdrawiam
 • @marek500 10:28:23
  I to jest to, o co chodzi. 5*** za komentarz
 • @bez kropki 10:00:16
  "Otóż katolicy mają takie "wytyczne", że zwolennik aborcji z automatu zaciąga ekskomunikę, przez co jego katolickość jest pod dużym znakiem zapytania (też w uproszczeniu). Ergo: w tłumie protestujących akurat katolików to jest raczej niewielu. "

  Większość Polaków jest przeciw takim ograniczaniom aborcji. Ergo, większość Polaków nie jest katolikami?

  I mniejszość, do której należycie, zamierza narzucić swoją wolę siłą państwa? Powodzenia.
 • @bez kropki 10:13:56
  "A co do protestujących pań, ich sumienia - ich sprawa. Nie jestem strażniczką cudzych sumień."

  Dlatego chce Pani użyć prawa i policji aby narzucić im swoją wolę i wierzenia?
 • Autor
  5* za poczucie humoru z jakim opisuje Pan to, co się obecnie dzieje. Ale wątpię, że Kaczor tworzeniem bojówek chciałby wystawić Polaków na rzeź a kościołom też nic złego się nie dzieje. Jeśli krewkie baby w amoku potarmoszą jakiegoś lawendowego szaraczka też "nic to" jak mawiał pan Wołodyjowski. Zasadniczym pozostaje pytanie o parytety zwolenników aborcji w sejmie, bo do odrzucenia wyroku TK potrzebne jest 2/3 posłów, cdo definitywnie zakończyłoby rozruchy a ludziom dało upragnione poczucie wpływu na politykę rządzących.
 • @ikulalibal 01:19:47
  I myśli Pan, że coś gorszego od PiS-u nastanie?
 • @demonkracja 07:57:26
  Charakterystycznym jest, że synuś Beaty Szydło rychło po złożeniu ślubów kapłańskich wiał z Kościoła Katolickiego aż się za nim kurzyło, nie, jakby go mafia lawendowa ścigała i pewnie więcej w tym było na rzeczy niż w usłużnej plotce zmachaniu brzucha jakiejś panience :)
 • @MacGregor 08:22:34
  Jakie burzenie, jakie burzenie, taż anorektyczna panienka nawet jedną cegłą porządnie rzucić nie da rady.
 • @Pedant 10:51:29
  Nie odpowiadam za (nad)interpretacje moich wypowiedzi.
 • @viridiana 11:09:45
  To nie jest kwestia myślenia, tylko pewności;).
 • @Pedant 08:50:35
  "Oglądałem nagranie. Nic takiego strasznego się nie działo. Trzymały napisy w środku kościoła i pokrzykiwały."

  Pewnie odpustu od nielegalnych aborcji chciały, to gdzież miały z tym lecieć, jak nie do kościoła? A Wy od razu lewacką bandyterkę z nich robicie :)
 • @Pedant 10:48:10
  O podstawach państwa i prawa, paradygmatach było w innej dyskusji.
  Pan, jak rozumiem, spotkał, zankietyzował ową "większość"?
 • Tylko
  Czy nie lepiej jsk te wszystkie ,,Spurki, Jachiry, Środy itd rzeczywiście się powyskrobywują? Bo jak za jakiś czas będą mieć potomstwo........
  Brrr......
 • @Pedant 10:51:29
  PS poza tym wiara/niewiara nie ma tu akurat nic do rzeczy. To kwestie przyrodnicze. Nie wiem jak teraz, ale mnie podstaw genetyki nauczano w liceum. No, ale to obskurantyzm jest;).
 • @goat 09:59:53
  No, w tej chwili Kaczyński już pewnie zębów nie ma a Terlecki tym bardziej. Nawet uśmiech Moraweitzkego tak jakby coraz bardziej sztuczny...
 • Do @MacGregor 08:27:57
  Piszesz pan ! cytuje [ Konstytucja Przyjęta została przez Zgromadzenie Narodowe i zyskała akceptację Polaków w wyniku ogólnokrajowego referendum. ] koniec cytatu

  Panie MacGregor ! owszem Konstytucja została przyjęta przez żydowski sejm i senat ale NIE ZOSTAŁA przyjęta przez Polaków ! bo w referendum poparło tą żydowską konstytucje 22 % Obywateli !!!

  Przypominam żeby Konstytucja była WAŻNA to powinna uzyskać 50 % plus 1 głosów Obywateli !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @bez kropki 11:25:11
  "Pan, jak rozumiem, spotkał, zankietyzował ową "większość"?"

  Już to zrobiono. Wielokrotnie.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/jQGk9kpTURBXy8xMzVlNmM2ZDEyM2JmZWE2YTkxMTBmNWFjNWZiYjNmMi5wbmeWlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw5QGzP_M_8z_lAbM_8z_zP-UBsz_zP_M_5QGzP_M_8z_gaEwBQ

  Ocena ustawy antyaborcyjnej w elektoratach ośmiu partii:

  blob:https://oko.press/d3d99ffa-bbcd-4d47-bcfd-f4901d6630cb
 • @bez kropki 11:26:52
  " To kwestie przyrodnicze. Nie wiem jak teraz, ale mnie podstaw genetyki nauczano w liceum."

  Nic takiego z genetyki nie wynika. Proszę nie fantazjować.
 • @trojanka 10:08:58
  Az mi sie niedobrze od tego filmiku zrobio.
  moze to taki mlodzienczy bunt, ale - moj Boze moj Boze ... w taki sam sposob zartowano bodaj w Kijowie kiedy zjedzono ciasto w ksztalcie dziecka
 • @bez kropki 10:13:56
  Wydaje mi sié, ze ekskomunice ipso facto podlega np. zbezczeszczenie Najswietszego Sakramentu oraz dokonanie aborcji.
  Co do popierania ustawodawstwa to tego nie wiem, chyba nie.

  pozdr
 • @goat 10:18:48
  OK, ale zauwa prosze, ze inkryminowane orzeczenie TK nie ma zwiazku z KRK nic a nic

  pozdr
 • @Pedant 10:48:10
  Przypominam FAKT: inkryminowane orzeczenie TK nie ma nic wspolnego z KK, a tylko i wylacznie z "OTUA"

  pozdr
 • @viridiana 11:07:59
  dziekuje.
  niestety chyba Kaczynski celowo doprowadzil do wzbudzenie emocji i kolejnych podzialow w Polsce

  A pomyslec, ze do niedawna dalbym sobie za PiS reke uciac ;(
 • @Pedant 09:04:33
  Są fizyczne ataki. A pewnie wkrótce przyjadą zaprawieni w dewastacji miast, lewacy z Niemiec
 • @ikulalibal 09:22:28
  Ale ty uważasz, ze "na złośc babci...". To jest atak na dziedzictwo kulturowe i narodowe.. Nie ma jakoś ataków na sejm czy TK i ataków fizycznych na posłów.
 • @MacGregor 11:55:46
  Problem polega na przesuwaniu granic coraz dalej i dalej!do czego dojdzie to przesuwanie??


  To jest jak z wychowaniem dziecka.
  Dużo lepiej sobie radzi w życiu, jak miało zakreślone przez Rodziców rozsądne granice i wymagania. Ciekawe, kto pozwala w domu dziecku na wszystko,chociaż one próbują rodziców.
 • @MacGregor 09:44:59
  Jakby z rynsztoka wylazły. Ale biora przykład z liderek Strajku Kobiet. Gdy Kosinia zaproponował referendum to M. Lampart "wyp...dalaj z tym referendum". A to oficjalne liderki
 • @marek500 09:53:26
  To jest prawda I kościół traci. W takiej Francji to wkrótce katolicy zostaną tylko przy Bractwe św. Piusa. Zmiekczanie wcale nie zachęca.
 • @viridiana 11:17:44
  Co do burzenia - wsrod protestujacych przewaza mlodziez, nastawiona bardziej przeciw piS niz przeciw kosciolowi, ale szczegolnie w duzych miastach kreca sie wokol nich bojowkarze (prawdopodobnie w Poznaniu z nozem i trzonkami od siekier to juz byla niemiecka Antifa)
 • @marek500 09:53:26
  Poza tym, oni nie chcą naprawiać tylko wywrócic wszystko do górny nogami. Ci niny katoliccy protestanci
 • @Pedant 10:48:10
  Ale taka jest prawda. A wiekszość w kwestiach dużych, często sie myli. Masami ludzi łatwo manipulować
 • @Pedant 10:51:29
  Czyli popierasz wandali? Gratuluję. Bo za wszelką cenę starasz się tę bandyterkę usprawiedliwić
 • @zbig71 11:25:19
  Środa ma córkę
 • @MacGregor 12:00:22
  Różne interpretacje słyszałam. Jak to jest formalnie, to nie wiem, bo nie mam czasu, ani mi się nie chce tego rozgryzać. Powtarzam, że "funkcyjni" w Kościele różnie mówią. Tak więc nie upieram się. Zaznaczam jedynie, że opierałam się na zdaniu, być może prywatnym, a nie oficjalnym, jakiegoś tak księdza.
  Prywatnie (powtarzam, że prywatnie) tak sobie dumam, że na logikę biorąc, przywiązanie do grzechu i to ciężkiego jakoś stawia pod znakiem zapytania katolicyzm delikwenta. Na przykładzie: ja osobiście prywatnie, owszem, rozumiem kobietę decydującą się na aborcję umierającego dziecka. Jednak to nie znaczy, że pochwalam, popieram, ba! domagam się. Walki w sumieniu sobie toczymy, bo taka jest nasza natura, ale aprobata dla grzechu... No to chyba inna sprawa?
 • @MacGregor 12:02:54
  Tak. Też mnie ciekawi, gdzie teraz jest OTUA:).
 • @Pedant 11:54:55
  Wracaj dziecko do szkół. Powtórzysz materiał, to może poprawisz lufę.
 • @Pedant 11:51:20
  Ile osób brało udział w badaniu? Pomijam już fakt, że czym innym jest "miarodajna próbka", a czym innym "większość";).
 • @Pedant 11:54:55
  Od kiedy dziecko (dla innych płód) posiada własne niepowtarzalne DNA? Od kiedy czuje ból? To ostatnie chyba co najmniej od 10 tygodnia. Wtedy nawet ponoć może ssać paluszka
 • @MacGregor 12:02:54
  "Przypominam FAKT: inkryminowane orzeczenie TK nie ma nic wspolnego z KK"

  Oczywiście że ma. Duchowni KK nawoływali do tego, posłowie PiSu ich posłuchali i zażądalo orzecznia.

  Przyłębska była atakowana przez media powiązane z KK, za to że się ociąga.

  "Julia Przyłębska została ostro skrytykowana przez katolicki tygodnik "Niedziela". "Prezes Trybunału Konstytucyjnego dąży do umorzenia skargi konstytucyjnej ws. aborcji eugenicznej" – czytamy. A w tytule artykułu wprost stwierdzono, że Przyłębska broni aborcji."

  https://natemat.pl/288417,katolicki-tygodnik-o-julii-przylebskiej-zarzuca-jej-obrone-aborcji
 • @Wican 12:09:00
  "Nie ma jakoś ataków na sejm czy TK i ataków fizycznych na posłów."

  Były ataki fizyczne na księży? Protesty były pod Sejmem i TK, i biurami PiS, ale tego Pan się nie dowie z mediów, które Pan ogląda.
 • @MacGregor 12:13:03
  "wsrod protestujacych przewaza mlodziez, nastawiona bardziej przeciw piS niz przeciw kosciolowi"

  Dlatego lepiej jest trzymać Kościół z daleka od tego sporu. Inaczej młodzież się przeorientuje.
 • @Wican 12:15:28
  Ja napisałem "chce Pani użyć prawa i policji aby narzucić im swoją wolę i wierzenia?"

  A Pan odpowiada: "Czyli popierasz wandali? Gratuluję."

  Pańska "logika" jest dla mnie za trudna.
 • @bez kropki 12:23:29
  "Wracaj dziecko do szkół. Powtórzysz materiał, to może poprawisz lufę."

  Pracowałem w badaniach medyczno-biologicznych przez lata i mam wykształcenie powyżej licealnego. Ale Pani wierzy autorytetom guzowo-karoniowym, więc wie lepiej.
 • @bez kropki 12:26:01
  "Ile osób brało udział w badaniu? Pomijam już fakt, że czym innym jest "miarodajna próbka", a czym innym "większość";)."

  Fakty się Pani nie imają. Nie szkodzi, rzeczywistość Panią obudzi.

  http://tajnikipolityki.pl/wp-content/uploads/2019/09/Wyniki-GWP-17wrz19.png

  Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP.pl na ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna. Próba ogólnopolska N=1043 osoby. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 13 – 17 września 2019 roku. Metoda CAWI.
 • @Pedant 12:48:26
  Jak wygląda elewacja sejmu? Ja żadnych merdiów nie oglądam. Szukam tylko oryginalnych nagrań. A o pyskówkach pod sejmem wiem. Ale to nie szturm, tylko pikety i pyskówki. Ale faktycznie, jednak wyszedł z Ciebie hipokryta. Za każdym razem starasz się usprawiedliwić zwykły wandalizm.
 • @Pedant 12:53:27
  Ale ty zwyczajnie nadinterpretowałeś czyjeś słowa. Oj, jednak nie jesteś taki rzetelny Pedant. Juz kilka razy przyuważyłem u Ciebie ciągoty do manipulacji
 • @Wican 13:10:22
  "Ale ty zwyczajnie nadinterpretowałeś czyjeś słowa."

  Ja cytowałem a nie interpretowałem.

  Z wami (Pan, bez kropki, itd ...), dyskutuje się jak ze Świadkami Jehowy. Żaden argument się nie przebije.

  Nic nie szkodzi, macie prawo do swoich "poglądów".
 • @Pedant 13:15:42
  Bzdura. manipulujesz coraz bardziej a argumentów zbyt wielu nie podajesz. Po prostu usprawiedliwiasz zadymiarzy, i tyle. Tak można wnioskować z całości twoich wpisów.
 • @Wican 14:08:00
  "Bzdura. manipulujesz coraz bardziej a argumentów zbyt wielu nie podajesz."

  Nie liczy się ilość argumentów ale ich jakość! Niestety żadne argumenty Pana nie przekonają.
 • @Pedant 13:04:02
  O ła! tysionc osub! Też mi próbka. Te 1043 os. to jest ta "większość"? Gratuluję znajomości tematu.
 • @Pedant 12:56:07
  Najwyraźniej pracowaliśmy na różnych poziomach;). Albo do różnych szkół chodziliśmy;).
 • @Wican 12:39:36
  Mniejsza o ssanie paluszka. Wystarczy zapytać "byle kogo" z jakiegoś labu kryminalistycznego - jak odróżniają tkanki ludzkie od "nie-ludzkich", co robią, gdy jakiś materiał okazuje się być tkanką ludzką i, najważniejsze, czy wiek osobnika od którego pochodzi owa tkanka ma dla nich znaczenie (w sensie prawa karnego)...
 • @bez kropki 14:38:52
  "O ła! tysionc osub! Też mi próbka. Te 1043 os. to jest ta "większość"? Gratuluję znajomości tematu."

  Nie ma Pani pojęcia o statystyce. Tysiąc to standartowa próbka, z marginesem błędu 3%

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/Marginoferror95.PNG/634px-Marginoferror95.PNG
 • @bez kropki 14:39:58
  "Najwyraźniej pracowaliśmy na różnych poziomach;). Albo do różnych szkół chodziliśmy;)."

  Najwyraźniej. Kompromituje się Pani.
 • @MacGregor 09:31:45
  Proszę tak tanio nie manipulować.Sądzę że stać pana na więcej.
  Przecież ja nie piszę o "sztandarowych katolikach i Polakach" w ogóle a tylko o tutejszych,portalowych,tych którzy tak właśnie się prezentują ale gdyby sądzić tylko z tego co piszą trudno byłoby się domyśleć że to katolicy.
 • @Wican 12:09:00
  //Ale ty uważasz, ze "na złośc babci...". //

  Niczego nie uważam.Ja tylko wierzę w słowa pewnego Żyda który już jakiś czas temu ostrzegał "Co posiejesz to i żąć będziesz " .
  Nie wiem co w tym jest ale rodzice rozwydrzonych i nieznośnych bachorów znacznie częściej niż pozostali rodzice,zastanawiają się kto jest odpowiedzialny za złe zachowania ich dzieci.I zazwyczaj przychodzi im do głowy że odpowiedzialność ponosi: internet,gry komputerowe,telewizja,koledzy,wszystko,cały świat,za wyjątkiem ich samych.
  Kościół cieszy się dokładnie takim społecznym szacunkiem na jaki zapracował.
 • @ikulalibal 16:24:07
  A, to teraz zcząłem Cię dopiero rozumieć. Ale głównie winni sa rodzice, media i Kościół instytucjonalny. Mimo, że na dole jest wielu wspaniałych księży. Ale oni karier nie robią
 • @Pedant 15:30:06
  W Myśliborzu pobito księdza wikariusza. A to małe miasteczko
 • @Wican 17:08:40
  "W Myśliborzu pobito księdza wikariusza. A to małe miasteczko"

  Proszę o źródło.
 • @goat 09:17:23
  POZDRAWIAM.
 • @Pedant 17:12:14
  https://www.tysol.pl/a55715-video-Jest-nagranie-z-pobicia-ksiedza-w-Mysliborzu

  Tez pisze o tym szczecińska Wybiórcza
 • @Pedant 17:12:14
  Jednak jesteś bardzo wybiórczym obserwatorem
 • @Wican 18:12:33
  "Jednak jesteś bardzo wybiórczym obserwatorem"

  Obejrzałem to wideo. Widać szarpaninę i słychać czyjś głos "to jest ksiądz".

  Piszą, że ksiądz ostrzegał ludzi ze świecami, że są za blisko stacji benzynowej, i został napadnięty.

  Co z tego ma wynikać?
 • @MacGregor 08:27:57 // Trybunał nie mógł wydać innej opinii.//
  No to po co tę opinię wydał, akurat obecnie w 23 lata po zaakceptowaniu tejże Konstytucji za pomocą referendum?

  To była ZWYKŁA PROWOKACJA. Cytuję z mego komentarza nt. https://reemigrant1331.neon24.pl/post/158501,ssakiewicz#cmnts

  //Proponuję, zamiast nieustającego "beczenia" o "żydowskiej okupacji Polski", zacząć patrzyć w TWARZ aktualnego OKUPANTA, nie tylko naszego kraju:

  Otóż planowaną "ZOG" okupację Białorusi dyryguje ATLANTIC COUNCIL wraz z Fundacją Batorego/Sorosa, dobrze zainstalowaną i w Polsce. (Ta"Fundacja B/S" popiera zarówno rozbójniczy ruch BML w Stanach Zjednoczonych, jak i "bunt kobiet" w Polsce dzisiaj)

  A sam nasz wicepremier "Jaruś" Kaczyński jest silnie związany z AMERYKAŃSKĄ, z jej definicji ultra-konserwatywną (stąd ta obecna "nowa interpretacja" polskiej Konstytucji z lat 1990) fundacją HERITAGE.

  I należy patrzeć na to, co się dziej obecnie w Polsce, jak na walkę tw. "liberałów" z "konserwatystami"w USA. Nic dalej, żadnej szerszej myśli za tymi "wydarzeniami się nie ukrywa.

  Za wyjątkiem PANAMERYKAŃSKIEGO DEEP-STATE CIA Planu zbęcwalizowania możliwie wszystkich narodów świata. (Bo z głupimi robi się najlepsze interesy - Lech Wałęsa w przebłysku inteligencji)

  ZOG =Zionists Occupied Government

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930