Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Poprzeć Andrzeja Dudę w pierwszej turze!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie, nie dokonałem samoobrzezania mózgu, to tylko tytuł. Pewnie lepszy byłby: „poparcie w pierwszej turze w zamian za ustawę anty-447 przed wyborami”.

Ale i tak tytuł ten nie jest gorszy od znalezionego na portalu Nczas-u:
 
Osobiście nie ineteresuje mnie, co Borys Budka (według fałszywej plotki wnuk Władysława Gomułki z nieuznawanej oficjalnie gałęzi rodu – plotka fałszywa, ale w zaletach fizjologicznych i innych tak podobny do towarzysza Wiesława, że wprowadza dysonans poznawczy) ma do powiedzenia na jakikolwiek temat, a na temat obecnego Pana Prezydenta w szczególności – chyba już wolę śledzić wegański Twitter pani Spurek i opisywane przez nią życiowe dramaty krów dojnych.
A przy okazji: na tymże portalu przynajmiej dwa razy w tygodniu pojawia się, no może nie mrożąca krew w żyłach, ale rozluźniająca stolec w okrężnicy informacja o kolejnej tragedii w rodzinie Zenka Martyniuka:
 
Na początku miesiąca, 4 lutego, Zenek i Danuta obchodzili 31. rocznicę ślubu. Z kolei 12 lutego wypadły zarówno pierwsze urodziny wnuczki, a także białostocka premiera filmu “Zenek”.
To sprawiło, iż Zenek musiał przeżyć prawdziwy dramat, kiedy nie mógł świętować wraz z wnuczką pierwsze urodziny, które są czymś wyjątkowym. Jak jednak udało się ustalić, choć Zenek nie był obecny podczas pierwszych urodzin Laury, to weźmie udział w okolicznościowej weekendowej imprezie.
[Chyba coś ze mną nie tak - tyle lat w Anglii, a nie rozpoznałem typowo angielskiej ironii].
Ale powróćmy do tematu.
Red. Marian Miszalski w Emisja TV (12 lutego br) podzielił kandydatów na urząd prezydenta na poważnych (Andrzej Duda i Krzysztof Bosak) oraz resztę. Ten pierwszy jest kandydatem poważnym mocą dotychczas sprawowanego urzędu, poparciem rządzącej partii politycznej oraz mimo wszystko realizacją składanych obietnic i ma dużą szansę na reelekcję. Ten drugi nie ma większych szans na wygraną, ale jest – co przyznaje większość nawet wrogich mu komentatorów - najbardziej merytorycznym i rzeczowym kandydatem.
Reszta to kandydaci niepoważni – posągowa pani Kidawa Błońska, jak cała platforma silna tylko i wyłącznie swoją bezczelnością, Hołownia czyli Petru-Reaktywacja, sequel gorszy niż orginał („ile szydeł wylazło z wyborczego worka, ilu wielkich działaczów wyjrzało z rozporka”), Biedroń chcący dobrać się nam wszystkim do de czy Kosiniak-Kamysz jak z przedwojennego anonsu: ”fryzjer damski, czesze wszędzie”.
Wg p. Miszalskiego dzisiejsza sytuacja Polski niebezpiecznie przypomina tę z drugiej połowy XVIII wieku, tyle, ze zamiast Austrii są Eskimosi, zaś gwarantem ustroju Rzeczpospolitej i jej „źrzenicy wolności” (sądów wolnych od jakiejkolwiek odpowiedzialności) nie jest już Rosja i jej imperatorowa, a UE i TSUE (zamiast wprowadzania wojsk kary finansowe itd) ... a trzeba pamiętać, że mówimy UE, a myślimy Niemcy (za komuny mówiło się partia, a myślało Lenin, mówiło Lenin, a myślało partia i tym sposobem człowiek zawsze co innego mówił, a co innego myślał).
Otóż biorąc pod uwagę możliwości i terminy realizacji wrogich wobec Polski planów, największe niebezpieczeństwo grozi nam ze strony naszych ... potencjalnych współgospodarzy „Rzeczpospolitej przyjaciół” - od 447, przez szlachtę jerozolimską do Judeopolonii. A jaka byłaby sytuacja Polaków w Judeopolonii to widzimy po ogłoszonym przez Trumpa i  Netanjahu „planie stulecia dla Palestyny” (ciekawe, ile palestyńskich dzieci zostało postrzelonych w głowę w tym tygodniu).
Drugie w kolejności niebepieczeństwo grozi nam ze strony niemieckiego jamochłona, z którym nie mamy traktatu pokojowego, który stracił był na rzecz Polski jedną trzecią naszego obecnego terytorium, a my nie mamy już gwaranta naszej zachodniej granicy w postaci Sowietów i co więcej, z podważania postanowień poczdamskich uczyniliśmy podstawę naszej polityki historycznej.
Najmniejsze niebezpieczeństwo  – choć też nie należy go lekceważyć – grozi nam ze strony Rosji i być może dlatego starsi i mądrzejsi tak ekscytują Polaków przeciw Rosji, by tym łacniej mogli nas zajśc od tyłu Judejczykowie i Teutonowie.
W związku z powyższym red.Marian Miszalski sugeruje (za MM):
„Konfederacja może zaproponować prezydentowi Dudzie, by to on złożył ów projekt (scil. anty-447), jako własny, jeszcze przed majowymi wyborami. Gdyby złożył – Konfederacja mogłaby wycofać swego kandydata na prezydenta w I turze, wzywając elektorat do głosowania na Dudę, co mogłoby dać mu zwycięstwo już w I turze.
Kandydat Konfederatów nie ma dużych szans: jego udział w wyborach służy raczej popularyzacji konfederackiego programu i „odliczeniu się”, sprawdzeniu własnego potencjału wyborczego. Gdyby jednak za cenę rezygnacji własnego kandydata z udziału w wyborach Konfederaci uzyskali poparcie urzędującego prezydenta dla blokady żydowskich roszczeń – sukces polityczny Konfederacji zaprocentowałby na przyszłość może bardziej, niż udział własnego kandydata w wyborach prezydenckich”.
(taka propozycja sfalsyfikowałaby przy okazji kłamliwe oskarżenia, jakoby Konfa w ewentualnej II turze miała głosować na kandydatkę PO).

 
Jeśli pan Prezydent taką propozycję odrzuci, to i tak nie zaszkodzi ona w niczym kandydatowi Konfederacji, a raczej da szanse na otrzeźwienie jakiejś części uczciwych zwolenników PiS-u.
 
 

    

KOMENTARZE

 • Pomarzyć dobra rzecz
  Duda przy okazji nabyłby się struny grzbietowej, no i może wreszcie wyrósłby na prezydenta.

  Obrazek wprowadzający - pierwsza klasa. :)))
 • Z tymi oszustami się układać?
  Ustawa musiałaby być przyjęta przez sejm i podpisana przez prezydenta
 • @Lotna 16:28:32
  Po raz pierwszy pomysł ten wyczytałem na stronie autorskiej red. Miszalskiego:

  http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=617&Itemid=1

  i z początku to do mnie nie przemówiło.
  Ale wczoraj był gosciem w E-misji TV (prowadzącym był łodzki działacz RN, kol .Klimczak , którego rysy zdradzają wg mnie przodków tatarskich, skądinąd przesympatyczny chłopak) i zrozumiałem, o co mu chodzi.
  Taka propozycja to byłoby SPRAWDZAM

  Niestety, red. Miszalski jest chyba mniej medialnie aktywny od choćby Michalkiewicza i po pierwsze jego sugestia winna dojść do Konfy, a po drugie i Bosak i cala Konfa musieliby schowac swoje prywatne ambicje dokieszeni.
  Z drugiej strony, mimo że zastawka byłaby mocna, to nie wierzę, że Duda przyjąłby tę propozycję, raczej wszyscy staraliby się sprawę zamilczeć
 • @Wican 16:41:59
  Też nie wierzę im za grosz.
  Z drugiej strony gdyby prezydent poszedł na taki układ, to wyrósłby na męża stanu ... cholerny świat, gdyby może miał cokolwiek inne, jak by to ująć, koneksje rodzinne ...

  Przy okazji -wszystkim polecam rozmowę JK-M z Moniką Jaruzelską na jej kanale 'Towarzyszka Panienka' - bomba, mimo wszystkich korwinizmów Korwina ;)

  (Bliżej pani Monice do Konfy niż do lewicy)
 • @MacGregor 16:50:46
  Ale taki projekt ustawy byłby bezprzedmiotowy. Bo nie byloby ciągu dalszego. A nawet "Eskimosi" by zrozumieli i taktownie przycichli.
  Musiałaby być ustawa przyjęta. Oni już wprowadzali ustawę o IPN.
 • @MacGregor
  Sztuka w polityce , to nie dawanie alternatyw obywatelskich . Ma być jak zwykle . Rozdziobią nas kruki i wrony .Salute 5*
 • Odnoszę takie oto wrażenie, że
  tacy a nie inni kandydaci na prezydenta są wystawieniu po to aby wygrał obecnie urzędujący prezydent. Oprócz Bosaka i Dudy wszyscy kandydaci robią wszystko aby zniechęcić do siebie wyborców. Część rowerowa wyciera sobie w PE swój pysk atrapą Polski tak ostentacyjnie, że każdego musi to zbulwersować. Kidawa Błońska z kolei robi wrażenie - jakby nie była obecna a przecież pcha się przed kamery - jakby jej się film urwał przed tymi kamerami. Hołownia też stara się pajacować - zapominając dlaczego pajacuje.
  Wniosek?
  Magdalenkowa ferajna gra do jednej bramki i wcześniej już wybrała obecnego prezydenta na druga kadencję. Widocznie taka była wcześniej umowa w ferajnie.
 • @demonkracja 21:32:39
  100/100 Salute .
 • A nie można prościej?
  Każdą umowę, w tym umowę międzynarodową, można wypowiedzieć. Dlatego Polska powinna wycofać się z porozumienia w Terezinie. Wtedy Ustawa 447 nie dotyczyłaby Polski.
  Proste?
  Po co te wygibasy z anty-ustawami, demonstracjami, oświadczeniami i tym podobnymi "podrygami"?
  Wystarczy wola rządzących i po temacie. Jednak tej woli brak. I tu jest problem, a nie w Ustawie 447.
 • Podpowiedź świętego Ducha: parafie będą zbierać podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy
  https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-informuje-o-zbiorce-podpisow-poparcia-dla-andrzeja-dudy/99b3zwq

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930