Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Poprzeć Andrzeja Dudę w pierwszej turze!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie, nie dokonałem samoobrzezania mózgu, to tylko tytuł. Pewnie lepszy byłby: „poparcie w pierwszej turze w zamian za ustawę anty-447 przed wyborami”.

Ale i tak tytuł ten nie jest gorszy od znalezionego na portalu Nczas-u:
 
Osobiście nie ineteresuje mnie, co Borys Budka (według fałszywej plotki wnuk Władysława Gomułki z nieuznawanej oficjalnie gałęzi rodu – plotka fałszywa, ale w zaletach fizjologicznych i innych tak podobny do towarzysza Wiesława, że wprowadza dysonans poznawczy) ma do powiedzenia na jakikolwiek temat, a na temat obecnego Pana Prezydenta w szczególności – chyba już wolę śledzić wegański Twitter pani Spurek i opisywane przez nią życiowe dramaty krów dojnych.
A przy okazji: na tymże portalu przynajmiej dwa razy w tygodniu pojawia się, no może nie mrożąca krew w żyłach, ale rozluźniająca stolec w okrężnicy informacja o kolejnej tragedii w rodzinie Zenka Martyniuka:
 
Na początku miesiąca, 4 lutego, Zenek i Danuta obchodzili 31. rocznicę ślubu. Z kolei 12 lutego wypadły zarówno pierwsze urodziny wnuczki, a także białostocka premiera filmu “Zenek”.
To sprawiło, iż Zenek musiał przeżyć prawdziwy dramat, kiedy nie mógł świętować wraz z wnuczką pierwsze urodziny, które są czymś wyjątkowym. Jak jednak udało się ustalić, choć Zenek nie był obecny podczas pierwszych urodzin Laury, to weźmie udział w okolicznościowej weekendowej imprezie.
[Chyba coś ze mną nie tak - tyle lat w Anglii, a nie rozpoznałem typowo angielskiej ironii].
Ale powróćmy do tematu.
Red. Marian Miszalski w Emisja TV (12 lutego br) podzielił kandydatów na urząd prezydenta na poważnych (Andrzej Duda i Krzysztof Bosak) oraz resztę. Ten pierwszy jest kandydatem poważnym mocą dotychczas sprawowanego urzędu, poparciem rządzącej partii politycznej oraz mimo wszystko realizacją składanych obietnic i ma dużą szansę na reelekcję. Ten drugi nie ma większych szans na wygraną, ale jest – co przyznaje większość nawet wrogich mu komentatorów - najbardziej merytorycznym i rzeczowym kandydatem.
Reszta to kandydaci niepoważni – posągowa pani Kidawa Błońska, jak cała platforma silna tylko i wyłącznie swoją bezczelnością, Hołownia czyli Petru-Reaktywacja, sequel gorszy niż orginał („ile szydeł wylazło z wyborczego worka, ilu wielkich działaczów wyjrzało z rozporka”), Biedroń chcący dobrać się nam wszystkim do de czy Kosiniak-Kamysz jak z przedwojennego anonsu: ”fryzjer damski, czesze wszędzie”.
Wg p. Miszalskiego dzisiejsza sytuacja Polski niebezpiecznie przypomina tę z drugiej połowy XVIII wieku, tyle, ze zamiast Austrii są Eskimosi, zaś gwarantem ustroju Rzeczpospolitej i jej „źrzenicy wolności” (sądów wolnych od jakiejkolwiek odpowiedzialności) nie jest już Rosja i jej imperatorowa, a UE i TSUE (zamiast wprowadzania wojsk kary finansowe itd) ... a trzeba pamiętać, że mówimy UE, a myślimy Niemcy (za komuny mówiło się partia, a myślało Lenin, mówiło Lenin, a myślało partia i tym sposobem człowiek zawsze co innego mówił, a co innego myślał).
Otóż biorąc pod uwagę możliwości i terminy realizacji wrogich wobec Polski planów, największe niebezpieczeństwo grozi nam ze strony naszych ... potencjalnych współgospodarzy „Rzeczpospolitej przyjaciół” - od 447, przez szlachtę jerozolimską do Judeopolonii. A jaka byłaby sytuacja Polaków w Judeopolonii to widzimy po ogłoszonym przez Trumpa i  Netanjahu „planie stulecia dla Palestyny” (ciekawe, ile palestyńskich dzieci zostało postrzelonych w głowę w tym tygodniu).
Drugie w kolejności niebepieczeństwo grozi nam ze strony niemieckiego jamochłona, z którym nie mamy traktatu pokojowego, który stracił był na rzecz Polski jedną trzecią naszego obecnego terytorium, a my nie mamy już gwaranta naszej zachodniej granicy w postaci Sowietów i co więcej, z podważania postanowień poczdamskich uczyniliśmy podstawę naszej polityki historycznej.
Najmniejsze niebezpieczeństwo  – choć też nie należy go lekceważyć – grozi nam ze strony Rosji i być może dlatego starsi i mądrzejsi tak ekscytują Polaków przeciw Rosji, by tym łacniej mogli nas zajśc od tyłu Judejczykowie i Teutonowie.
W związku z powyższym red.Marian Miszalski sugeruje (za MM):
„Konfederacja może zaproponować prezydentowi Dudzie, by to on złożył ów projekt (scil. anty-447), jako własny, jeszcze przed majowymi wyborami. Gdyby złożył – Konfederacja mogłaby wycofać swego kandydata na prezydenta w I turze, wzywając elektorat do głosowania na Dudę, co mogłoby dać mu zwycięstwo już w I turze.
Kandydat Konfederatów nie ma dużych szans: jego udział w wyborach służy raczej popularyzacji konfederackiego programu i „odliczeniu się”, sprawdzeniu własnego potencjału wyborczego. Gdyby jednak za cenę rezygnacji własnego kandydata z udziału w wyborach Konfederaci uzyskali poparcie urzędującego prezydenta dla blokady żydowskich roszczeń – sukces polityczny Konfederacji zaprocentowałby na przyszłość może bardziej, niż udział własnego kandydata w wyborach prezydenckich”.
(taka propozycja sfalsyfikowałaby przy okazji kłamliwe oskarżenia, jakoby Konfa w ewentualnej II turze miała głosować na kandydatkę PO).

 
Jeśli pan Prezydent taką propozycję odrzuci, to i tak nie zaszkodzi ona w niczym kandydatowi Konfederacji, a raczej da szanse na otrzeźwienie jakiejś części uczciwych zwolenników PiS-u.
 
 

    

KOMENTARZE

 • Pomarzyć dobra rzecz
  Duda przy okazji nabyłby się struny grzbietowej, no i może wreszcie wyrósłby na prezydenta.

  Obrazek wprowadzający - pierwsza klasa. :)))
 • Z tymi oszustami się układać?
  Ustawa musiałaby być przyjęta przez sejm i podpisana przez prezydenta
 • @Lotna 16:28:32
  Po raz pierwszy pomysł ten wyczytałem na stronie autorskiej red. Miszalskiego:

  http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=617&Itemid=1

  i z początku to do mnie nie przemówiło.
  Ale wczoraj był gosciem w E-misji TV (prowadzącym był łodzki działacz RN, kol .Klimczak , którego rysy zdradzają wg mnie przodków tatarskich, skądinąd przesympatyczny chłopak) i zrozumiałem, o co mu chodzi.
  Taka propozycja to byłoby SPRAWDZAM

  Niestety, red. Miszalski jest chyba mniej medialnie aktywny od choćby Michalkiewicza i po pierwsze jego sugestia winna dojść do Konfy, a po drugie i Bosak i cala Konfa musieliby schowac swoje prywatne ambicje dokieszeni.
  Z drugiej strony, mimo że zastawka byłaby mocna, to nie wierzę, że Duda przyjąłby tę propozycję, raczej wszyscy staraliby się sprawę zamilczeć
 • @Wican 16:41:59
  Też nie wierzę im za grosz.
  Z drugiej strony gdyby prezydent poszedł na taki układ, to wyrósłby na męża stanu ... cholerny świat, gdyby może miał cokolwiek inne, jak by to ująć, koneksje rodzinne ...

  Przy okazji -wszystkim polecam rozmowę JK-M z Moniką Jaruzelską na jej kanale 'Towarzyszka Panienka' - bomba, mimo wszystkich korwinizmów Korwina ;)

  (Bliżej pani Monice do Konfy niż do lewicy)
 • @MacGregor 16:50:46
  Ale taki projekt ustawy byłby bezprzedmiotowy. Bo nie byloby ciągu dalszego. A nawet "Eskimosi" by zrozumieli i taktownie przycichli.
  Musiałaby być ustawa przyjęta. Oni już wprowadzali ustawę o IPN.
 • @MacGregor
  Sztuka w polityce , to nie dawanie alternatyw obywatelskich . Ma być jak zwykle . Rozdziobią nas kruki i wrony .Salute 5*
 • Odnoszę takie oto wrażenie, że
  tacy a nie inni kandydaci na prezydenta są wystawieniu po to aby wygrał obecnie urzędujący prezydent. Oprócz Bosaka i Dudy wszyscy kandydaci robią wszystko aby zniechęcić do siebie wyborców. Część rowerowa wyciera sobie w PE swój pysk atrapą Polski tak ostentacyjnie, że każdego musi to zbulwersować. Kidawa Błońska z kolei robi wrażenie - jakby nie była obecna a przecież pcha się przed kamery - jakby jej się film urwał przed tymi kamerami. Hołownia też stara się pajacować - zapominając dlaczego pajacuje.
  Wniosek?
  Magdalenkowa ferajna gra do jednej bramki i wcześniej już wybrała obecnego prezydenta na druga kadencję. Widocznie taka była wcześniej umowa w ferajnie.
 • @demonkracja 21:32:39
  100/100 Salute .
 • A nie można prościej?
  Każdą umowę, w tym umowę międzynarodową, można wypowiedzieć. Dlatego Polska powinna wycofać się z porozumienia w Terezinie. Wtedy Ustawa 447 nie dotyczyłaby Polski.
  Proste?
  Po co te wygibasy z anty-ustawami, demonstracjami, oświadczeniami i tym podobnymi "podrygami"?
  Wystarczy wola rządzących i po temacie. Jednak tej woli brak. I tu jest problem, a nie w Ustawie 447.
 • Podpowiedź świętego Ducha: parafie będą zbierać podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy
  https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-informuje-o-zbiorce-podpisow-poparcia-dla-andrzeja-dudy/99b3zwq

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829