Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

X. Isakowicz: Wymordowanie Barysza na Podolu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamordowano także po torturach miejscowego Ukraińca, który odmówił zamordowania swojej matki, Polki.

W nocy z 5 na 6 lutego 1945 roku oddziały UPA, dowodzone przez Petra Chramcuka ps. "Bystry" i wspierane przez okoliczność ludność ukraińską, uderzyły na bezbronne miasto. Głównym celem było wspomniane osiedle Mazury. Rzeź trwała przez 5 godzin. Ludzi wywlekano z domostw na podwórza i mordowano nożami i bagnetami. Następnie palono zabudowania. Część Polaków obroniła się w kościele i szkole oraz innych budynkach murowanych. Zginęło jednak 135 osób, głównie kobiet, dzieci i starców. Trzeba dodać, że w przeddzień napadu część członków samoobrony z Barysza została odkomenderowana do Buczacza, co do dziś rodzi przypuszczenie, że doszło do współpracy Sowietów z banderowcami.

Zagłada nie ominęła też pobliskich wsi. Tylko kilka przykładów. 7 lutego sotnia UPA, powracająca z rzezi Barysza, spędziła do suszarni tytoniu w Zalesiu Koropieckim ok. 50 Polaków w tym kobiety i dzieci. Ściany suszarni oblano naftą, paląc ich żywcem. Zamordowano także po torturach miejscowego Ukraińca, który odmówił zamordowania swojej matki, Polki.

(...)


W Czortkowie władze ukraińskie postawiły okazały pomnik, ale nie ofiarom ludobójstwa w Baryszu, lecz - uwaga! - jego sprawcy Petro Chamczukowi ps. "Bystry", który najpierw służył w Armii Czerwonej, później w policji niemieckiej, a następnie w UPA. 

 

Całość:

Tadeusz Isakowicz-Zaleski: 75 lat temu wymordowano "mazurski" Barysz na Podolu

Przypomnijmy:

Wicemarszałek Sejmu: “Poparcie dla Ukrainy jest bezwarunkowe i nie zależy od naszego dialogu historycznego”

To, że Wielce Czcigodna Pani Wicemarszałek ma w d*pie polskie ofiary ukraińskich ludobójców, to wiemy. Ale co z ukraińskimi ofiarami, co z pamięcią tego Ukraińca, którego torturowano i zamordowano dlatego, ze odmówił zamordowania swojej matki, Polski?

Chyba jednak wiem co. Wszak jak stwierdził jeden z największych „bohaterów”, który ilością stawianych mu pomników ustępuje chyba tylko samemu Banderze, honorowy obywatel Lwowa, Iwano-Frankowska, Tarnopola i in. czyli Roman Szuchewycz:„Jeśli trzeba będzie zlikwidować nawet połowę Ukraińców, to ta druga połowa będzie czysta jak szklanka źródlanej wody”

 

KOMENTARZE

 • Bóg nierycliwy ale sprawiedliwy.
  Już obecnie jest mniej Ukraińców na Ukrainie niż Polaków w Polsce.
  Ciekawe czy ci prężący muskuły banderowcy obronią swoją ziemię przed sprzedażą. Niemcy naciskają, bo Ukraina dostała kredyty pod warunkiem uwolnienia sprzedaży ziemi. Żydzi wybierają się na "swoje historyczne ziemie" opodal Odessy (także rodzinne Kaczyńskich).
  https://www.youtube.com/watch?v=yRRbcHaJw1s
 • Pan Profesor W.Osadczy o poniżaniu Polski!!!!!
  https://youtu.be/IUslQiLrqMQ
  Pani Gosiewska popiera bezwarunkowo.....?????bo na pewno nie w imieniu Polaków...
  https://kresy24.pl/bestialsko-zamordowany-przez-ukrainskich-nacjonalistow-rusza-proces-beatyfikacyjny-o-ludwika-wrodarczyka/
 • wazny tekst.
  Banderowcy to najbardziej barbarzynski element..
 • @Wican 00:12:31
  Najgorsze jest to, że wiadoma nacja która już prawie przejęła Ukrainę, zaszczepia , pielęgnuje , podsyca intensywnie pod płaszczykiem "patriotyzmu" ideologię banderowską młodemu pokoleniu Ukraińców!
  Aby manipulować nimi i wykorzystać ich do swoich celów, wtłacza im się w mózgi religię Doncowa.!Stąd ta cisza w sprawie pogromów jidowskiej ludności na Ukrainie, w sprawie "zwrotu mienia", bo sobie już zabrali całą Ukrainę/stąd totumfacki Kołomojskiego został prezydentem,żeby ułatwiać zadanie.
  Podobna idea jak za II wojny, "poświęcenie" pamięci "gorszej części" dla chwały i bogactwa obecnej!!!
  Ukraińcy pozbywają się obecnie resztek czarnoziemi , to jeszcze ze "sreber rodowych" im zostało.
  Do tego, Polska jest zmuszana do "pomocy", zapewne groźbami "sankcji",do bezustannego ograbiania budżetu polskiego narodu , w celu "ścielenia gniazdka" nacji pustynnej na Ukrainie ,oraz zapobieżeniu rewolcie ekonomicznej na Ukrainie, więc polski czyli nasz budżet,reanimuje rolnictwo, mleczarstwo, ochronę zdrowia,straż pożarna,meliorację,zabezpieczenia Czernobyla...w zeszłym roku zgodnie z oficjalnymi danym w Polsce przebywało na stałe lub czasowo prawie 10 mln!!!Ukraińców.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-w-2019-r-9-9-mln-ukraincow-przekroczylo-granice-z-polska,370797.html

  Miliardy dolarów dzięki pracy w Polsce..przekazali na Ukrainę.
  Do tego w Polsce róże ściele się pod stopami "przyjaciół rzondu".
  Emerytury polskie mogą mieć po miesiącu pracy z doliczeniem okresu na Ukrainie.... BEZ zwrotu składek z ukr ZUSu,500+, na dzieci na Ukrainie także jeśli ojciec pracuje w Polsce,300+,13 emerytura,leczenie za darmo "weteranów'"na koszt polskiego płatnika NFZ,mnóstwo długów w szpitalach powstaje po niezapłaceniu rachunków przez nieubezpieczonych obywateli od "sąsiadów"..itd przykłady można mnożyć.

  W tym czasie podczas orki po uprawę , traktorzyści na Ukrainie wyorują polskie kości/za prof.Osadczym/.co z nimi robią?????Żyzna gleba musi tam byc rzeczywiście, pszeniczka na mąkę jedzie do Polski!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930