Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

SNP czyli szkockie KODziarstwo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szefowa autonomicznego rządu szkockiego Nicola Sturgeon zapowiedziała, że "Szkocja powróci do serca Europy już jako niepodległe państwo".

Tym bijącym sercem Europy jest oczywiście Mumia Europejska, tak jak w stanie wojennym bijącym sercem partii było ZOMO (N.B. nie było to prawdą, albowiem PZPR była już wówczas w rozsypce, Gierek był internowany i ZOMO było bijącym sercem, ale służb wojskowych). Oświadczenie pani Sturgeon jest równie wzruszające jak mądrości serca posagowo pięknej pani Kidawy-Błońskiej czy posła Pupki (rzekomo nieślubnego wnuka Władysława Gomułki, ale to tylko pogłoska,  w dodatku oficjalnie zdementowana, por. książę Gorczakow), że nie pozwolą Kaczorowi na Polexit (Polexit, Polexit – czy to czasem nie nowa wersja proszku Pollena 2000?). Wzruszające szczególnie teraz, kiedy UE nie kryje swojego totalniackiego oblicza i zamiast wspólnego wolnego rynku mamy wspólną promocję neomarksizmu, LGBT-RTVAGD, zrównoważony niedorozwój dla słabych i głupich czyli zamykanie kopalń w Polsce i budowę nowych w Niemczech, podatek od mięsa (tzw. spurkowe?) i chamskie „jourovanie” w wewnętrzne sprawy słabszych państw czyli generalnie utrwalanie się podziału na dymających i dymanych. A zatem propozycja SNP sprowadza się do tego, by cieszące się gwarantowaną wolnością i hojnie subsydiowane przez budżet centralny (czyli przede wszystkim Angielczyków rzeszę bladą) państwo wepchnąć do eurokołchozu, tyle, ze tym razem nie jako element silnego i potrafiącego bronić swoich interesów królestwa o globalnym zasiegu swoich interesów, ale na poziomie panstewek bałtyckich.

Kilka przykładów ciemiężenia dzisiejszej Szkocji:

Sfinansowanie przez Londyn „misia na nasze czasy” czyli budynku Parlamentu Szkockiego za bagatela 414 mln funtów (pierwotne szacunki opiewały na 10-40 milionów, więc jak widać nie tylko rząd PO potrafi)

W UK jedynie Anglia nie posiada własnego parlamentu (ten w Londynie to parlament brytyjski, w którym na ogolną liczbę 650 posłów izby gmin Szkoci mają 59 – w parlamencie szkockim maja zaś 100%).

Maksymalne czesne dla szkockiego studenta w Szkocji wynosi 1820 funtów rocznie, zaś dla angielskiego w Anglii 9’000 – zgadnijcie koteczki, kto dopłaca różnicę.

Szkotami są byli premierzy Tony Blair (urodzony w Edynburgu) oraz Gordon Brown (ur. w Glasgow).

To prawda, że nieszczęsny William Wallace, złapany przez Szkota Johna Menteitha i wydany Anglikom, został przez nich bardzo źle potraktowany, ale jak pisał Wyspiański:

PAN MŁODY
Myśmy wszystko zapomnieli;
mego dziadka piłą rżnęli…
Myśmy wszystko zapomnieli.
GOSPODARZ
Mego ojca gdzieś zadźgali,
gdzieś zatłukli, spopychali:
kijakami, motykami
krwawiącego przez lód gnali…
Myśmy wszystko zapomnieli.

No chyba że ktoś cała wiedzę o relacjach angielsko-szkockich czerpie li tylko ze znakomitego skądinąd filmu Mela Gibsona.

SNP (Szkocka Partia Narodowa) doznała pierwszej regalwanizacji po odkryciu złóż ropy na Morzu Północnym (por.It's Scotland's oil czyli „to sa szkockie złoża ropy” z lat 70-tych). Kotleta odgrzewał potem poprzednik Nicoli Sturgeon czyli Alex Salmond, jakoby przychody z pozyskiwania tej ropy przez niepodległą Szkocję  miały wystarczyć na sfinansowanie jej niepodległości. Wielu Angielczyków, cokolwiek znużonych ciagłym jojczeniem szkockich nacjonalistów żałuje, że Szkocja nie posłuchała pana Salmonda i rzeczywiscie nie poszła pod jego kierowictwem w kiebienie babuszki oparłszy swoją gospodarkę na owych złożach – co dziś byłoby powodem dla złych „Sassenach” (=Saksonów) do niezłej schadenfreude. 

Wszyscy moi angielscy koledzy słysząc o „niepodległosciowych” (w cudzysłowie, bo chodzi o „niepodległość w UE”) aspiracjach SNP mówią – pomijając wulgaryzmy i ekspletywy – że jeśli ci chcą na własne życzenie zostać krajem trzeciego świata, to droga wolna, ale powrotu nie będzie. Znowuż moi szkoccy koledzy kręcą z zażenowaniem głowami, że po co psuć coś, co dobrze i ku wzajemnej korzyści działa od ponad 300 lat, wskazując przy tym, ze czym innym jest interes Szkotów, a czym innym szkockiego KODziarstwa i ubolewają, że tak łatwo jest nasrać do głów dzisiejszej młodzieży, która niejednokrotnie nie widzi dalej niż wieczorny wypad do pubu za kieszonkowe od rodziców i państwowe stypendium.

Wyjątkowym niesmakiem napawa mnie informacja, że nasz blogerski Kolega, pan Rękas, udziela się w charakterze aktywisty SNP w Aberdeen, co wg mnie stawia jego deklarowany koń-serwatym na poziomie rosyjskiej tuszonki (dla niewtajemniczonych, tuszonka to koń-serwa z mielonką produkowana w USA na potrzeby Armii Czerwonej w czasie II wojny, rzecz zdecydowanie lepsza i pożywniejsza niż puding w proszku dr Oetkera – tak, tego Oetkera-  na potrzeby Wehrmachtu. PS – kupując dziś w Polsce produkty Oetkera czcimy pamięć dostawcy tej dzielnej armii). Jego rozumowanie geopolityczne jest jak na działacza partii „Zmiana” przystało:

„Jesteśmy pod okupacją USA, UK to najbliższy sojusznik USA, więc UK należy rozpruć po szwach narodowych/mniejszościowych”. Dlatego (za pieniądze UE?) należałoby stworzyć Wielkie Imperium Szkockie, zaludniając ich opustoszałe tereny (opustoszałe przez stałą migrację na południe czyli przede wszystkim do Anglii) imigrantami.

No cóż, „każdyj durak po swojemu s uma schodit”.

[Przypomina mi się jedyny chyba błąd w rozumowaniu Romana Dmowskiego: Wegry są podczepione pod rydwan niemiecki, więc zaleca się ich rozbiór. Na nasze szczęście opinia pana Romana nie miała wpływu na los Wegier, a i nasi Bratankowie nie mają do nas o to pretensji. Po jakimś czasie Dmowski przyznał się do błędu].

Bylismy pod okupacją pruską i rosyjską, byliśmy pod niemiecką i sowiecką, owszem, mamy polityków-kretynów prowadzących jak na kretynów przystało kretyńską politykę bezalternatywną i robiących Amerykanom łaskę za darmo, mamy szansę na okupację żydowską, ale póki co pod okupacją amerykańską nie jesteśmy, a nawet amerykańskie wojska w Niemczech pilnują tylko tego, zeby czasem Hitler nie zmartwychwstał.

Oczywiście nikt nie moze zabronić kol. Rękasowi działalności w ramach SNP, skoro SNP działa legalnie. Miałbym tylko prośbę, żeby to robił pod własnym szyldem, pod flagą własnej partii, ale zeby nie kalał  przy tym polskiej flagi.

 

Albowiem ani ja, ani kilkaset tysięcy rodaków na Wyspach nie chcemy sie tłumaczyć kolegom w pracy, że jako Polacy nie mamy z tą chucpą nic wspólnego.


[SPROSTOWANIE: zdjęcie wprowadzające nie ma nic wspólnego z kol. Rękasem, znalazlem je przypadkowo w internecie - za niezamierzoną sugestię, że to On mógłby być na tym zdjęciu serdecznie przepraszam]

 

 

  

KOMENTARZE

 • Faktyczna ucieczka spod skrzydeł Londynu
  pod skrzydła Brukseli, trochę śmieszna jak na niepodległościowców.
  Ale wstawianie, ile to Londyn dopłaca też średnie. Bo przez wieki Anglicy rabowali zasoby. Coś jak Amerykanie. Najpierw niszczyli Indian fizycznie i zabierali ich tereny, a teraz dopłacają.
  Cóż, skoro Irlandia potrafi funkcjonować jako państwo niepodległe, to i Szkocja by sobie poradziła. Acz w Szkocji mnóstwo osób, które są bardziej brytyjskie niż Anglicy.
  A że SPN to lewica? Nacjonalizm prawicowym być nie musi
 • Ciekawe, z czego wynika ta nadgorliwość?
  „propozycja SNP sprowadza się do tego, by cieszące się gwarantowaną wolnością i hojnie subsydiowane przez budżet centralny (czyli przede wszystkim Angielczyków rzeszę bladą) państwo wepchnąć do eurokołchozu, tyle, ze tym razem nie jako element silnego i potrafiącego bronić swoich interesów królestwa o globalnym zasiegu swoich interesów, ale na poziomie państewek bałtyckich.”

  Sympatycznie jest mieć „własne” państwo, z własnymi zasobami, ale się „uwolnić” po to, żeby się pchać do kołchozu, który zajmie się tych zasobów rozdzielczością, a raczej rozdawnictwem, to już doprawdy przekracza wszelkie granice głupoty. Albo zdrady.

  Przyłączam się do prośby Rodaków na Wyspach do p. Rękasa o wypowiadanie się w imieniu własnym, albo swojej partii i zostawienie flagi polskiej w spokoju. Ciekawe, z czego wynika taka nadgorliwość i dbałość o interesy Unii Europejskiej - bo przecież nie Szkocji - w wykonaniu p. Rękasa? Słyszał kiedyś o metodzie „dziel i rządź”?
 • A niech się odłączają-co to pana obchodzi.
  Skoro dążących do własnej państwowości nazywa pan szkockim kodziarstwem to automatycznie zakwalifikował się do angielskiego PISiorstwa.A może nie tylko angielskiego.
  Mogła Czechosłowacja podzielić się na Czechy i Słowację? mogła.
  Mogła Jugosławia "podzielić się" na tuzin państewek? mogła
  A co? Szkoci gorsi czy co ?
  Jak na Szkotach zna się pa równie głęboko jak na koń-serwach to gratuluję.Ale jednocześnie przypominam że wspomniane konserwy (jak również inny asortyment) został przez ZSRR zakupiony .USA które jak wiadomo nigdy na wojnie nie zarabiają a przeciwnie -od ust sobie odejmują aby wspomóc innych,w 1941 wprowadziły prawo Lend-Lease Act
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease_Act

  W 2015 Rosja zapłaciła ostatnią transzę pożyczki.Kwota pożyczki uwzględniając kurs z 2015 wynosiła 160 miliardów dolarów.

  //Wyjątkowym niesmakiem napawa mnie informacja, że nasz blogerski Kolega, pan Rękas, udziela się w charakterze aktywisty SNP w Aberdeen,/

  A mnie przeciwnie.Mnie cieszy że wykazuje aktywność w realu.

  //Szkotami są byli premierzy Tony Blair (urodzony w Edynburgu) oraz Gordon Brown (ur. w Glasgow).//

  To nic nie znaczy.Chrystus jak wiadomo urodziła sie w stajni ale to wcale nie oznacza że był koniem
 • Szkocja sobie bez Anglii poradzi.
  Mają ropę, whisky, ryby, huty. Normalnie, bardziej zdolni do samodzielności niż III RyPy
 • W tym całym rozrachunku pominął Pan city
  wszyscy pomijają w każdej sprawie,

  w związku z tym dyskusje o państwach to jak dyskusje dzieci, które dziś wyrzuci śmieci (rodziców).
 • "SNP czyli szkockie KODziarstwo."
  -----------
  Tytuł adekwatny do sytuacji - ponieważ eurokołchoz sklecono po to aby łatwiej było zlikwidować Europę białego człowieka, jego cywilizację i oczywiście jego samego.
  Wniosek?
  Ichni, czarci pomiot i niektórym Szkotom też zrobił miszmasz w ich szarych komórkach - i tyle.
 • @ikulalibal 19:11:13
  Abstrahując od szkockiej hipokryzji (siebie widzą jako byt niepodległy a Katalończykom tego samego odmawiają), to:

  //To nic nie znaczy.Chrystus jak wiadomo urodziła sie w stajni ale to wcale nie oznacza że był koniem/?

  Mamy tu problem.
  Weźmy takiego takiego osobnika, znanego pod pseudonimem operacyjnym na Polskę "Michnik". Uplągł się w Polsce. Czy to oznacza, że jest koniem?

  A Chrystus (Joshue) - wracając do tej postaci. Skoro, mimo narodzenia w stajni, koniem jak "wiemy" nie był, ale królem żydowskim już jak najbardziej, i to ze znamienitego żydowskiego rodu, a jednocześnie jak chce ogromną część Polaków, jest także martwym królem III RyPy, to nachodzi mnie pytanie, kim/czym są Polacy? Końmi (osłami?), czy może, jak chce pan Andrzej, mąż swojej żony, cząstkowymi (wybrakowanymi) żydami?...

  Wolę, gdy Szanowny Pan @Ikulalibal operuje argumentami jak dotychczas, opartymi o wydarzenia i postaci, których można bezsprzecznie dowieść i logicznie uzasadnić.

  P.S. Czy niejaka Królewna Śnieżka była rozwiązłą nimfomanką? Bo jak WIEMY, zamieszkała z aż siedmioma krasnoludami w jednej chatynce, która to stajnią nie była...
 • @ikulalibal 19:11:13
  Co do premierów pochodzących ze Szkocji, to nie upieram się, nie jest to najważniejsze, ale:
  https://www.scottishfield.co.uk/living/ten-prime-ministers-who-were-made-in-scotland/ - nie wiem czemu pominęli Gordona Browna.
  Co do tego ostatniego:
  "W latach 1983–2005 reprezentował okręg wyborczy Dunfermline East w Fife w Szkocji, a od 2005 okręg wyborczy Kirkcadly and Cowdenbeath"

  - jak widac jego związek ze Szkocja jest oczywisty
 • @Wican 19:23:39
  "Szkocja sobie bez Anglii poradzi.
  Mają ropę, whisky, ryby, huty"

  - na jakiej podstawie tak sądzisz?

  por.
  "Polska sobie bez UE/Niemiec/USA poradzi.
  Mamy węgiel, wódkę, śledzie, budownictwo"

  - ???

  pozdr
 • @MacGregor 09:43:28
  Mamy węgiel (z Rosji), wódkę ( Stock, Roust, Diageo, Pernod Ricard), śledzie (wyłącznie z importu, bo na Bałtyku łowić już nie można), budownictwo (z unijnych funduszy)....
  Polin potęgą jest i basta!
 • @ikulalibal 19:11:13
  Wolałbym być pisorem niż kodziarzem.
  Porównuję SNP do KOD-u ze względu na podnoszoną w obu przypadkach "europejskość" - zarówno KOD jak i SNP chcą się słuchać Brukseli, a w zamian mieć europejskie fundusze

  Czechosłowacja była od początku sztucznym tworem masońskim (to tylko dla nas była czymś naturalnym, być może ze względu na swoiste, zachodniosłowiańskie kontinuum językowe w tym państwie),
  "Południowa Słowiańszczyzna" (Jugosławia) też nie była tworem naturalnym, w odróżnieniu od Wlk Brit, mającej za sobą 300 lat wspólnych sukcesów.

  Tekst o tuszonce to był żart - taka gra słowna 'konserwatyzm - konserwa - tuszonka" - co do finansowego wydojenia i Sowietów ... i Angoli przez USA to oczywista prawda

  Ja nie mam tu jakiejś ukrytej agendy - jak Szkoci chcą się odłączyć to ja mogę co najwyżej życzliwie obserwować, bo to oni są gospodarzami u siebie, ale nie zamierzam się w taki proces angażować, bo uważałbym go nie tylko za szkodliwy dla Polski, ale i dla samych mieszkańców UK

  Nie każda działalność w realu jest godna pochwały - jako Polaka na rzecz wzmocnienia Polski jak najbardziej, ale jako Polaka działającego na rzecz rozbicia UK, kiedy w tym samym czasie pól miliona Polaków jest "metojkami" na Wyspach ...???

  pozdr
 • @Wican 18:27:23
  "przez wieki Anglicy rabowali zasoby" - rabowali, ale razem ze Szkotami i były to zasoby ludów kolonialnych (Szkoci mają dokładnie to samo na sumieniu, co Anglicy, bo byli przez wieki w spółce) ... choć trzeba przyznać, że okręty z niewolnikami odbijały głównie z portów angielskich (Bristol, Liverpool)

  Nawet czasy "walecznego serca" to bardziej kwestie powinności feudalnych, a nie rabunku
 • @interesariusz z PL 21:44:34
  City to 17% dochodu narodowego.

  Akurat dla City wolność przepływów jest opłacalna, więc powinni być za pozostaniem w UE, ale nie znam szczegółow
 • @demonkracja 21:52:37
  "czarci pomiot" - nie przesadzajmy, choć nie wykluczałbym obcej agentury podsycającej tendencje odśrodkowe (np. ze strony Rosji)
  W Polsce też RAŚ nie wziął się sam z siebie - a zresztą,po co RAŚ, NIemcy stale futrowali tego starego durnia Bartoszewskiego, bynajmniej nie z miłości do dziada
 • @ikulalibal 19:11:13
  //.Chrystus jak wiadomo urodził sie w stajni ale to wcale nie oznacza że był koniem //
  Wypadałoby to zdanie opatrzyć cudzysłowem bo sformułował je lord Wellington
  bo niektórzy podważali jego angielskie pochodzenie z uwagi na to ,że urodził się
  w Irlandii
 • Zdjęcie
  Skoro już mnie Pan zawołał - proszę łaskawie usunąć "ilustracyjną", a kłamliwą sugestię jakobym był na załączonym zdjęciu.

  Konrad Rękas
 • @MacGregor 10:05:16
  Wielka Brytania i 300 lat sukcesów? Ciekawe co na to sami Szkoci. A potem jeszcze dołączyła Irlandia. Na razie w Szkocji jest pół na pół, ale ci probrytyjscy to pewnie w dużej mierze nalot z południa. Dzisiaj już potomkowie.
 • @MacGregor 10:10:00
  Szkoci w spółce? Jako bardzo mniejszościowy pacjent. W sumie Polska była w spółce z Rosją przy kolonizacji Syberii.
  Waleczne Serce? Kto nim był tak naprawdę? Czy William Wallace? Czy jednak Robert Bruce? Ale wojna była w tympowym stylu średniowiecznym.
  A co do spółki. To jaki to toast wznosili stronnicy Stuartów? Znaczy wznosili ich kilka, ale jeden był za małego dżentelmena w czarnym aksamicie. Czy jakoś tak
 • @MacGregor 09:43:28
  Oni nie są w Europie środkowej. Mogą wyjść na wielkie wody. My byśmy sobie poradzili, gdyby nas nie uzależniono. Nas uzależniali polskimi rękoma Niemcy, Amerykanie, Francuzi, a Szkotów Anglicy. To raczej Anglia ma problem. Z ogolnoświatowego imperium, do niewielkiego państewka.
  A co do zasobów. Ropa jednak ważniejsza niż węgiel, któy chcą zabronić nam wydobywać. Wódka, poza Wyborową nieznana na świecie, sledzie również (byłem kiedyś na wigilii we Wloszech. ŁŚedzie nazywali rolmopsami. Nie znali nazwy ryby, a tylko rolmopsy w słoikach mieli. Budownictwo? Ta branża w sumie funkcjonuje nienajgorzej, choć wciąż sporo bankructw. I my jesteśmy gospodarczo landem Niemiec, a Szkoci?
  Ja tam jestem zwolennikiem samostanowienia narodów. Irlandia była biedniejsza niż Szkocja (w porownaniu do ówczesnej Anglii jak Szkocja do współczesnej).
 • @chart 15:03:18
  Pierwszy raz zwracam się do Pana.

  Mam do pańskiej osoby dość dużą dozę uważania. Czytuję pańskie publikacje od dawna i zwykle odbierałem je z życzliwością.

  Ale od jakiegoś czasu...
  Którego mi brakuje, więc się nie mogę rozpisać.

  Chciałem zapytać, jaki ma Pan cel w tym epatowaniu - i tak już kompletnie pogubionych w tym, czym jest wolność - Polaków jakimiś zawirowaniami w trwaniu brytyjskiego kondominium?
  Co to Polaka obchodzi, czy Szkot oderwie się od City i będzie trwał przy Brukseli, czy nie?

  Mnie, jako rdzennego słowiańskiego Polaka, interesuje, czy, i jak szybko, szlag trafi Wyspy Rotszylda w całości, a nie jakieś interesy Szkotów, Walijczyków, czy innych tamtejszych "Ciapatych".

  Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że taka pańska pisanina jak powyższa, to woda na młyn wszelkich RAŚowców, GoralenVolkowców, TuskoKeszebe, itp?

  W czasach gdy trzeba chuchać i dmuchać na resztki, nawet na tę atrapę, jaką jest III RyPy, żeby się rozpadając krwią polską nie oblała, to Pan SZKODZI?

  Gówno mnie, za przeproszeniem, obchodzi, że Pan się czuje Nowym Szkotem i zamierza chwytać za polską szabelkę w obronie niepodległości jakichś atlantycko-nordyckich górali.
  Pan chce? Pan agituje w tej sprawie na forach brytyjskich.

  P.S. Acha. Żeby Panu tylko nie przyszło do głowy organizować zbiórki pieniędzy wśród Polaków zamieszkujących III RyPy na szabelkę do walki o szkocką niepodległość.
  Bo Polacy już zapłacili krwią i ukradzionym przez sanacyjnych kryminalistów (przez Zaleszczyki) złotem za wyspiarską "wolność waszą".
  WYSTARCZY!!! A i tak tego złota zabrakło. Polska Rzeczpospolita Ludowa musiała dopłacić, szubrawcom.
 • @chart 15:03:18
  Broń Boże nie sugeruję, że to Pan jest na zdjęciu - zaraz ujednoznacznię w treści
 • @chart 15:03:18
  Zamieściłem sprostowanie:

  SPROSTOWANIE: zdjęcie wprowadzające nie ma nic wspólnego z kol. Rękasem, znalazłem je przypadkowo w internecie - za niezamierzoną sugestię, że to On mógłby być na tym zdjęciu serdecznie przepraszam


  - użyłem słowa 'zdjęcie ilustracyjne' w takim sensie, ale istotnie mogło to być fałszywie zrozumiane.
  jeszcze raz wielkie SORKI
 • @MacGregor 15:55:17
  Dziękuję za szybką reakcję. Nie ma sprawy.

  Pozdrawiam

  KR
 • @Kmieć 15:33:41
  Tłumaczyłem to w swoich tekstach, jeśli jest Pan ciekaw odpowiedzi na swoje pytania - proszę łaskawie do nich sięgnąć. Wystarczy na moim blogu odnaleźć tagi "Szkocja" i "UK". Nie będę naszemu gospodarzowi grasował po jego forum.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829