Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dał nam przykład pan Pompka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Nikt nazywa go „latającym wieprzem”, ale tym razem mamy więcej szczęścia niż rozumu.

Generalnie cały nasz MSZ to stajnia po Geremku, i tak jak stajnię po Augiaszu Herkules, tak u nas chyba tylko opcja zerowa mogłaby wyczyścić, łącznie z wymianą babć klozetowych alias kał-girls, albo lepiej, z wyburzeniem całego gmachu przy Alei Szucha, żeby nawet duch starego kozła nie mógł tam straszyć.

Oczywiście przesadzam, hiperbolizuję i przebzdęczam dla stylistycznego efektu, ale jako Polakowi (choćby i obrzezanemu) ubliża mi, że mamy w MSZ-cie bandę kretynów, która sama z siebie palcem do ... nosa trafić nie potrafi, jeśli im amerykański sojusznik nie pokaże.

[Ki bies mnie podkusił, żeby zerknąć do Wikipedii do hasła MSZ. Poniżej cytat z tegoż:

„Do zadań Ministra Spraw Zagranicznych należy:

·        reprezentowanie i ochrona interesów Polski i jej obywateli (dyplomacja);

·        utrzymywanie dobrych stosunków Polski z innymi państwami oraz organizacjami międzynarodowymi;

·        współpraca z Polonią;

·        promocja Rzeczypospolitej Polskiej i języka polskiego;

·        ustalanie organizacji i kierowanie działalnością misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych;

·        kierowanie działem administracji rządowej, sprawy zagraniczne;

·        obsługa Komitetu do Spraw Europejskich'

·        współpraca ze służbami specjalnymi innych państw;

·        monitorowanie wystąpień antysemickich w Polsce.

No i pytanie: rzuca się coś w oczy czy nie?

Porównajmy to z zadaniami brytyjskiego Foreign Office (hasło: Foreign and Commonwealth Office):

·        Safeguarding the UK's national security by countering terrorism and weapons proliferation, and working to reduce conflict.

·        Building the UK's prosperity by increasing exports and investment, opening markets, ensuring access to resources, and promoting sustainable global growth.

·        Supporting British nationals around the world through modern and efficient consular services.

Spolszczę:

-      gwarantowanie bezpieczeństwa narodowego Zjednoczonego Królestwa przez przeciwdziałanie terroryzmowi i rozpowszechnianiu broni oraz działanie na rzecz łagodzenia konfliktów

-      Budowanie dobrobytu UK poprzez wzrost eksportu i inwestycji, otwieranie nowych rynków, zapewnianie dostępu do surowców i promowanie zrównoważonego wzrostu światowego [OK, świat niech wzrasta w sposób zrównoważony, co innego UK; a tymczasem wg Żurawskiego vel Grajewskiego, jakis polski hodowca świń czy dostawca jabłek nie będzie nas tu pouczał, jak mamy prowadzić polityke wschodnią]

-      wspieranie brytyjskich obywateli na całym świecie poprzez nowoczesne i skuteczne służby  konsularne.

Czy ma ktoś może jakies wnioski z porównania zadań MSZ i FO, poza opcją zerową rzecz jasna? ].

W tej chwili ważą się losy całego „pomostu bałtycko-czarnomorskiego”, a to ze względu na co prawda nieskrywane od 30 lat, ale ostatnio zintensyfikowane zakusy Federacji Rosyjskiej wobec Białorusi.

Słuchałem z rana rozmowy radia WNET z dr Bartosiakiem:

https://wnet.fm/broadcast/dr-jacek-bartosiak-musimy-uaktualnic-doktryne-giedroycia-stalismy-sie-wiezniem-polityki-zachodu-wobec-rosji/

(razi mnie trochę, że zamiast po polsku, to facet używa języka kreolskiego Ponglisz, ale każdy ma widac potrzebę przyszpaniowania, jakby istotnie było czym)

i gość jak kawę na ławę wyłożył, dlaczego Białoruś jest dla polskiego bezpieczeństwa kluczem.

Bardzo prosto i bez zaśmiecania polszczyzny międleniem klusek w gębie wyłożył to Krul:

Podczas wtorkowej konferencji prasowej przed siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, Korwin-Mikke przekonywał, że nie ma ważniejszej sprawy w polskiej polityce wschodniej, niż niepodległość Ukrainy i Białorusi, które oddzielają nas od Rosji. [nie mylić z budową silnej Ukrainy kosztem Polski; poza tym choćby tolerowanie banderyzmu to niszczenie Ukrainy -McG].

Jak dodał, traktowano go jak „ruskiego agenta”, gdy wiele lat temu przekonywał do dbania o niepodległość Białorusi i popierania Łukaszenki, żeby tę niepodległość zachować. Przypomniał, że w grudniu ub. roku były „bezprecedensowe naciski” na Łukaszenkę, aby Białoruś przyłączyła się do Federacji Rosyjskiej. W Polsce „nie zrobiono ani kroku”, aby wesprzeć prezydenta Białorusi – zauważył.

– Na szczęście pan prezydent Łukaszenka odmówił, po raz kolejny potwierdził, że nie przyłączy się do Federacji Rosyjskiej. Ale cały czas istniała groźba szantażu, że (Rosjanie) odetną Białoruś od (dostaw) ropy i gazu – powiedział Korwin-Mikke.

Sytuacja, w której Polska nie zagwarantowała Białorusi „przepływu potrzebnych ilości ropy i gazu”, jego zdaniem dowodzi, że „PiS to albo ruscy agenci, albo ludzie zupełnie bez wyobraźni politycznej”.

[kto, jak nie ruski agent importowałby takie ilości węgla z Rosji ku chwale Putina? -McG]

Korwin-Mikke mówił, że w odpowiedzi na jego apele ws. niepodległości Białorusi, zawsze mu odpowiadano, iż „nie można popierać Łukaszenki, bo tam nie ma demokracji”. Zwrócił jednocześnie uwagę, na sobotnią wizytę w tym kraju sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo.

– Na szczęście Stany Zjednoczone 3 dni temu poparły pana Łukaszenkę. Przyjechał pan Pompeo na Białoruś, uścisnęli sobie ręce z panem Łukaszenką. Okazuje się, że interesy polityczne są ważniejsze, niż to, czy w danym kraju panuje demokracja, czy nie panuje demokracja, albo jakikolwiek inny ustrój – zauważył Korwin-Mikke.

– Domagam się, aby Polska prowadziła politykę realnego interesu państwowego, a nie kierowała się różnymi fantasmagoriami, jak demokracja, czy coś takiego – podkreślił.

(za Janusz Korwin-Mikke wzywa do wsparcia Łukaszenki „broniącego niepodległości Białorusi”)

Po wizycie Mike’a Pomki na Białorusi pewnie i nasze ociężałe umysłowo san-escobary podadzą Łukaszence końce palców (zamiast pomocnej dłoni – Bogu dzięki choćby i za to), ale szczerze mówiąc skóra na rzyci się marszczy, jak człowiek pomyśli, kto tam jest u steru naszej polityki zagranicznej.

  

KOMENTARZE

 • stary lis, łukaszenko
  Ten stary lis łukaszenko stojąc w rozkroku skończy jak Janukowicz.
  Z tą różnicą że będzie zwiewał na zachód a najbliżej ma do Wilna ewentualnie do Warszawy.

  Białoruś to nie banderowska upa dlina. Tam nie ma prywatnych armii szkolonych w lasach przez polską agenturę za usraelskie dolary.

  Większość Białoruinów jest pro Rosji, mówią po Rosyjsku i pamiętają jakich mordów i zniszczeń doświadczyli od zachodu w czasie 2 wojny światowej.

  Na terenie Białorusi stacjonują wojska rosyjskie i mają bazy. A stary lis łukaszenko na stare lata głupieje flirtując z amerykańskim syjonistycznym prosiakiem. Myśląc że Moskwa się przestraszy i dostarczy mu ropę i gaz za pół darmo. Ta gierka bedzie do czasu aż tym razem białoruskie siły pro Rosji wymiotą go na śmietnik historii za nóż w plecy który wbija on Rosji.
 • To...
  ---------------
  "Janusz Korwin-Mikke wzywa do wsparcia Łukaszenki „broniącego niepodległości Białorusi”"
  ----------------
  To nic nie znaczy - ponieważ Żym zawsze siedzi okrakiem na każdej barykadzie - i tyle.
 • Od razu
  Widać, jakie priorytety są najważniejsze dla polityki Wielkiej Brytanii a jakie dla naszego Polinu. Walka z antysemityzmem, mój Boże......
  To Amerykanie rzeczywiście trzymają PiS za jaja i ten ani drgnie. Widać to, jak tylko Żorżeta pogrozi palcem(wara od TVN!!! ), no i groteskowa postać Pizdupowicza, który już nawet nie dba o pozory, tylko otwartym tekstem mówi, ,,zobaczymy, co amerykanie na to,,. No i nasi rodacy poliniacy, wierzą w Amerykę, jak nikt na świecie. Obyśmy nie byli świadkami ich srogiej pomyłki.
 • @Monaco 18:29:42
  I wtedy przyjdzie ktoś, kogo Moskwą podstawi i będzie anszlus Białorusi i będziemy mieć wschodniego nowego sąsiada. Rosję.
 • Łukaszenko jest już stary.
  Myślę że nie chce sobie niszczyć karty Ojca Narodu...
  Łukaszenko odda władzę zostając Dziadkiem Narodu...

  A następcy zrobią to czego Ojcu Narodu nie wypadało.
  Rosja i Białoruś się "stowarzyszą" i wszyscy będą zadowoleni..
 • @zbig71 18:41:32
  Też to tak widzę. JKM poucza , ale słowem nie powie że to USA nam kazało wprowadzać te awantury i ograniczać rynki zbytu na wschodzie. Dzisiaj to już pozamiatane, rynków tych nie odzyskamy. Raczej nie wierzę że Putin dąży do zjednoczenia z Białorusią, bo oprócz satysfakcji nic na tym nie ugra. Białorusini mimo sympatii do Rosjan już się przyzwyczaili do własnego państwa. Jednak jak dadzą sobie zainstalować jakiś ,,majdan'' to Rosja nie będzie miała wyjścia i będzie musiała interweniować. Rosja może stracić jakąś Gruzję, Armenię czy nawet zachodnią Ukrainę, ale przesunięcie strefy wpływów USA za Bug to koniec Rosji.
 • @Oscar 18:47:56
  Łukaszenko ma 65 lat, jest w sile politycznego wieku. On właśnie nie chce anszlusu z Rosją i gra na 2fronty. Polska, gdyby miała po pierwsze suwerenność i po drugie mądrych polityków, to dawno wyciągnełaby pomocną dłoń do Białorusi. A nie tworzyła Biełsat z panią Romaszewską. Niestety mamy Pizdupowicza (którego wybór poparł Kaczyński, taki ci on wielki strateg) który jest takim dnem jak ta cała Fotyga.
 • @marek500 19:02:39
  "Rosja może stracić jakąś Gruzję, Armenię czy nawet zachodnią Ukrainę, ale przesunięcie strefy wpływów USA za Bug to koniec Rosji."

  Nie koniecznie. Rosja straciła w w 1918 i w 1941 więcej, a jednak się nie skończyła. Ma ogromne terytorium i głębie strategiczną.

  https://cdn.britannica.com/71/64871-050-8548CA22/Eastern-Front-troops-Germany-Austria-Hungary-Turkey-Russia.jpg
 • o kim tu mówimy?
  Panie bloger to nie świadczy o niczym innym jak podporządkowaniu Polski polityce USA. Nie podali ręki Białorusi bo to właśnie USA chciało ją bezpośrednio podać i odgonili nas od stołu. To są marionetki. Dostali polecenie "won" i je wypełnili.
 • @Pedant 19:18:08
  Tą głębię ma, to jasne. Tylko z tej głębi dochodzi oddech smoka.
 • Łukaszenko boi się Polski i całego Zachodu.
  Drażni się nieco z Putinem i chce pokazać swoim, jak on jest ważny. Niestety to, jak została potraktowana Ukraina i jak wytarto podłogę Zełeńskim, już jest odnotowane u wszystkich do których Pompeo robi dziś uśmiechy.
 • @zbig71 18:44:30
  Panie Zbig71 :)) Ups .... :)

  A z iloma państwami Polska obecnie graniczy?

  Rosja nowy sąsiad, :)))))

  A gdzie się podział ten stary sąsiad Rosja ?

  Przecież ciągle graniczy z nami na północ od Olsztyna :)))))

  I isksndery czy inne kolibry też tam już są.
 • @Monaco 20:12:45
  Jasna sprawa, pisałem o NOWYM sąsiedzie na wschodzie. To, że od północy graniczymy z FR, o tym doskonale wiem. Zresztą Macierewicz skasował ruch przygraniczne, już nawet nie pamiętam z jakiego powodu. Także jako szkodnik ten człowiek sprawdza się w 100%.
 • O jejku..... to dalej nie jest dobrze w kraju Polan??Nie nadążam,,,wojska sojusznika , planowana duża baza, stacja nasłuchowa na
  Mazurach,miliardowe kontrakty na zakup broni z USA, bank JP Morgan też z 20mln dotacją, masa firm z bratniego USA,Ubery, plany USA wydobycia miedzi i innych cennych kopalin,zapewne Suwałki,obniżone podatki dla bratnich firm i dotacje z budżetu państwa dla tychże,zakupy drogich leków przez NFZ pod dyktando pani gubernator,minister finansów z City of London,konferencje antyirańskie w Wawie ogłoszone przez sojusznika na Twitterze , nawet przekazanie dokumentów IPN z II wojny w umiłowane ręce sojusznika i "przyjaciela", objęcie błogosławionymi rękami energetyki polskiej , nawet dostawy dla Pipy Bałtyckiej.Cyberbezpieczeństwo, wieloletnie kontrakty gazowe....itd

  https://szczecin.onet.pl/porozumienie-polski-i-usa-ws-elektrowni-dolna-odra-georgette-mosbacher-komentuje/z4x1268
  że o keczupie pana Kerry/Buffet grupa kerrygroup,/dawniej Pudliszki/ produkowanym w Polsce nie wspomnę...
  itp......czyli ogromne oddanie i posłuszeństwo "nasze" to nie gwarant bezpieczeństwa?????no???
  https://www.bisnode.pl/firma/?
  id=702926&nazwa=KERRY_POLSKA_SP_Z_O_O

  https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,57871


  To niepodobna jest, żeby ktoś nas naruszył, bo to będzie ręka podniesiona na teren JUESEJ!!!
 • @Pedant 19:18:08
  Tylko że dzisiaj nikt nie będzie puszczał zagonów pancernych ani zajmował terenów. Liczy się czas kiedy doleci rakieta do celu i liczy się krycie takich baz jak Kaliningrad czy Krym. Strata Białorusi to i strata Kaliningradu. Na to żaden przywódca Rosji się nie zgodzi.
 • @trojanka 21:08:18
  I społeczeństwo bezgotówkowe.
 • @zbig71 21:29:50
  No właśnie,poza tym Polacy trzymają "piniondze" w skarpetkach..a to niedobra jest!!Trzeb im to wyciągnąć ze skarpetek!!
  No i ponieważ nasze dziki zamarzają na drzewach wcześniej zarażone ASF,po wybiciu nawet zdrowych stad polskim rolnikom...świnie sprowadzimy też z USA!!
  https://www.topagrar.pl/articles/rynek-swin/ekspansja-rodem-z-usa/
  Wprawdzie, nie mam jak zapewne większość Polaków, nic naprzeciwko abyśmy kupowali tanią energię elektryczną od Białorusi,ale rebe Naimski się nie zgadza,poza tym nie można drażnić litewskiej wrażliwości!!Łotwa drażni i kupuje od Białorusi!!
  https://wolnemedia.net/bialorus-chce-nam-sprzedawac-tani-prad/

  Pewnie, po co Polacy mają mieć tani gaz czy prąd!Niech płacą!!

  https://polskatimes.pl/polacy-nie-placa-rachunkow-zadluzenie-jest-ogromne-najwiecej-winni-jestesmy-operatorom-telefonicznym/ar/c1-14758738
 • @trojanka 21:47:19
  Dlatego ja ich nazywam zdrajcami i szubrawcami, którzy frymarczą interesem państwowym i narodowym. Pana Naimskiego wsadzić do F35 i wysłać.... do bardzo odległej galaktyki.
 • @demonkracja 18:35:43
  "To nic nie znaczy - ponieważ Żym zawsze siedzi okrakiem na każdej barykadzie" -

  po jaki ch*j pisac taki komentarz? jaki bym zamysł?
 • @Monaco 18:29:42
  "białoruskie siły pro Rosji wymiotą go na śmietnik historii za nóż w plecy który wbija on Rosji"

  - serio???
 • @Monaco 20:12:45
  "I iskandery czy inne kolibry też tam już są" - no i co z tego?

  To jest malutka enklawa - zajęcie Białorusi zmieniłoby cały układ geopolityczny - nie widzi tego Kolega?
 • @Anna-PK 19:38:15
  Czy się boi? Lubi niezależność. A że Białoruś nie ma wielu atutów, to musi cały czas grać.
 • @MacGregor 09:10:25
  Monaco odleciał. Lepszego nie znajdą. To jest jednak kozak. Nie Janukowycz, który przy kryzysie wieje. Bo za Łukaszenkę by nie wszedł żaden polityk prorosyjski, ale jakaś jankeska marionetka. Putin wręcz musi tolerować Łukaszenkę. Lepiej Białoruś zaprzyjaźniona z Rosją i nawet neutralna niż w Białoruś w NATO. A Białoruś ma mniej minusów niż Ukraina czy Gruzja. Nie ma konfliktów granicznych z sąsiadami, a to jeden z głównych warunków
 • @MacGregor 09:12:25
  Po u..ja mieszać sprawy gospodarki z polityką. Palę węglem i jak tańszy ruski
  to będę chciał nim dalej palić.Gospodarka głupcze/liczy się/parafrazując B.C.
  Jak można na handlu z Rosją zarobić to dlaczego nie.Chyba ze jesteśmy mesjaszem narodów i inne trele lele i za guzik nie oddamy itp.itd...duperele
 • @ide 11:15:57
  A dlaczego ruski tańszy? Bo na polskimmnóstwo podatków i innych opłat. Liberałowie jednak rzeczywistości nie rozumieją dalej
 • @Wican 13:57:21
  "A dlaczego ruski tańszy? Bo na polskimmnóstwo podatków i innych opłat."

  Nie tylko. Złoża tam są płytsze i wbrew twierdzeniom mediów jest zwykle dobrej jakości.
 • @Pedant 14:06:21
  Pewnie tak. Wiem, ze mają dobrej jakości. Do tego tańsza siła robocza. Ale trzeba doliczyć koszty transportu, składowania. Czas jaki jest potrzebny na transport.
  A na polskim węglu jest ponad 30 podatków

  http://nettg.pl/news/151506/gornictwo-czyli-podatki-razy-34

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829