Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Agnieszka Holland się zapomniała

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i potraktowała Angielczyków rzeszę bladą z buta tak samo, jak zwykła traktować polskich katoli i innych „podludzi”.

Słowem – żydokomuna znów popuściła w nieszczelnego pampersa, a Brytyjczycy po jej kolejnym liście otwartym już się nie podniosą.

The Guardian drukuje słowa 27 europejsów do opuszczających wspólnotę Brytoli. Polskę reprezetuje – zero zdziwień – pani Agnieszka Holland, aczkolwiek tym razem bez współudziału pani Mai Ostaszewskiej, być może akurat zajętej ratowaniem kaszalotów (nie mylić z Dunkami służącymi w duńskiej marynarce wojennej)

Orginalny test tutaj:

https://www.theguardian.com/politics/ng-interactive/2020/jan/31/27-europeans-say-farewell-to-britain-brexit-bjorn-ulvaeus-nicola-coughlan-wolfgang-tillmans (trzeba wyszukac Polskę)

Pierwszy akapit:

“Over a year ago, a group of young Europeans from Poland, Germany and other countries launched a campaign to write to the British, appealing to them to “stay with us”. Its message was: “We love you, you’re important to us, we’re a community.” The campaign did not evoke any great response, and when the British elected a scruffy narcissist as their prime minister, whose ambition was a leap into the unknown, those eager for the UK to remain in the EU finally lost their remaining illusions”.

„Ponad rok temu, grupa młodych Europejsów z Polski, Niemiec i innych krajów rozpoczęła kampanię pisania do Brytyjczyków, apelując do nich, by zostali z nami.

Nasze przesłanie brzmiało: Kochamy was, jesteście dla nas ważni, jesteśmy społecznością. Jednak ta kampania nie spotkała się z odpowiednią reakcją, a kiedy naród brytyjski wybrał niechlujnego narcyza na premiera, którego jedyną ambicją było wskoczenie w niepewność, stało się jasne, że była to tylko iluzja” itd

Nie wiem, czemu tygodnik „Od rzeczy” przekręca, pisząc, jakoby byli to „proeuropejsko nastawieni Polacy”, a nie jak stoi w orginale „młode europejsy z Polski”. Pokazałem ten tekst z „Guardiana” moim bladym kolegom i reakcja musze przyznać przeszła moje najsmielsze oczekiwania – jeden z nich pobladł i spąsowiał dwukrotnie, podczas gdy zazwyczaj jednokrotne spąsowienie oznacza stan skrajnego wk*rwienia. Dla pewności wytłumaczyłem im, że o ile typowy Polak to Kowalski czy Nowak, o tyle typowy europejs w Polsce to Rozencwajg , zas pani Holland nie może wybaczyć Polakom krzywd zadanych im przez swojego ojca.

Trochę bez związku przypomniał mi się Marian Opania, ktory swego czasu odmówił zagrania ś.p. Lecha Kaczyskiego w filmie „Smoleńsk” (skądinąd chyba wyjątkowy gniot) bo nie identyfikował się z postacią byłego prezydenta – a tymczasem w innych filmach nie miał najmniejszych oporów przed graniem alfonsa. No takich to mamy europejczyków.

 

  

KOMENTARZE

 • Naród wybrany może wszystko
  Ona jest megalomanką
 • Wiesz,
  Że pan Nikt nazywa Borisa Jonsona,, swoim ulubionym Żydem,, ?
  Widać pani Holland idzie w pierwszym szeregu z postępem i dzierży w dłoni sztandar europejsów w postaci..... Europejsów.
  To,, wskoczenie w niepewność,, jest najlepsze. Propagandowe zagranie niczym późne lata czterdzieste i wczesne pięćdziesiąte, czyli okres aktywnej działalności świeckiej pamięci towarzysza Hollanda. Czyli niedaleko pada jabłko od jabłoni. Pani Holland dumnie kontynuuje tradycje rodzinne, czyli europejsy wszystkich krajów łączcie się!
 • @zbig71 13:46:00
  Borys ma tureckich przodków po dziadku ze strony ojca, zaś po matce ma rzeczywiście odległe, ale właściwe korzenie, choć ona sama była ochrzczona w KK
  Borys jest ochrzczonym katolikiem, choć w Eton zostal przyjęty do kościoła anglikańskiego.
  Generalnie podobny nieco do Donalda Trumpa w tym zakresie.
  Pan Nikt czasami przegina ;)
 • @MacGregor 14:00:00
  Dlatego takie deklaracje traktuję z przymrużeniem oka.
 • Uch. Coś dla odpornych
  Wyobrażam sobie Panią Holland w obcisłym sznurowanym gorsecie, siatkowych pończochach i szpilkach.
  Pan Boris klęczy przed nią błagając o litość a ona okłada go różowym bacikiem krzycząc: a ty, a ty, a ty!!!
 • Grzegorz
  Z ostatniej chwili, wydawnictwo 3dom zostało zablokowane. Czyli sanacja w pełnym wydaniu, Studnickiemu też książki przed wojną nie wydali, czy zablokowali ją.
 • @brian 14:36:46
  Sprośne myśli Niebu obrzydłe! :))
 • @zbig71 14:49:24
  Ciekawe, dla kogo byłaby to kara? :))))
 • @zbig71 14:37:46
  Wcześniej Szcześniaka zmusili do wycofania portalu prawica.net
 • @brian 15:00:26
  Może dla Jarosława Kaczyńskiego?
 • @Wican 15:20:45
  Tak, tam były fajne dyskusje, szkoda portalu. No cóż, wolność wypowiedzi jest osią w gardle totalniakom.
 • „pani Holland nie może wybaczyć Polakom krzywd zadanych im przez swojego ojca.”
  Pani Holland najwyraźniej nie może wybaczyć żadnemu narodowi krzywd zadanych mu przez jej ziomków.

  Przeczytałam ten list - bezczelny i pogardliwy. Kiedy czytałam jej wyznania o miłości do Anglii, przypomniał mi się list (?) Tuska „kochającego” „polską nienormalność. Oni widocznie już tak mają - „przepraszając” - obrażają, „kochając” - pogardzają i nienawidzą.
 • @Lotna 15:49:13
  To w sumie z obfitości serca usta mówią.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829