Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polska jako kraj drugiej prędkości.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tekst zainspirowany przez ... nomina sunt odiosa, zmilczę, żeby uniknąć zupełnie niepotrzebnych komentarzy ad personam.

[Może niepotrzebnie szpanuję z tą łaciną, ale wyjaśniam: nomina sunt odiosa – nazwiska są nienawistne czyli w pewnych okolicznościach nie należy ich wymieniać].

Polskojęzyczne europejsy niejednokrotnie straszyły i nadal strasza Polaków, że jak przestaniemy robić łaskę za darmo Niemcom, Francuzom i Holendrom, to zostaniemy krajem drugiej prędkości

Jak nie przyjmiemy euro, żeby to Niemcy decydowali za nas o finansach, to zostaniemy krajem drugej prędkości.

Jeśli nie zrezygnujemy z gotówki na rzecz rozliczeń całkowicie elektronicznych, to ... druga prędkość. Podobnie jak nie pozamykamy kopalń, jak nie przestaniemy jeść mięsa, jak nie przeprowadzimy przymusowej lgbt-yzacji itd.

I nie chodzi tu o  drugą prędkość kosmiczną czyli ponad 40 tys km/godz, ale o to, że jesli nie będziemy słuchać się we wszystkim starszych i mądrzejszych, to staniemy się krajem drugiej kategorii w UE.

Żeby nie być gołosłownym:

Jerzy Buzek: Bez euro Polska będzie krajem UE drugiej prędkości.  (rok 2014)

W Unii dwóch prędkości Polska spada do prędkości trzeciej (rok 2018 – przez brak Euro i przez PiS)

[Kiedy Jerzy Buzek został charyzmatycznym premierem – miał charyzmę, bo nikt tak jak on nie portafił raptownie zwielokrotnić zatrudnienia w administracji czyli pasników dla swoich  - w męskiej toalecie sejmowej ktoś napisał moczem na ścianie „Buzek łobuzek”. Energiczne śledztwwo wykazało, że wprawdzie mocz był Leszka Millera, ale charakter pisma ... Izabeli Sierakowskiej].

Na sekutki nie trzeba było długo czekać:

Polska na szarym końcu rankingu demokracji (2018)

Polska na szarym końcu elektromobilności w Europie (2019)

Polska na szarym końcu w rozwoju OZE (odnawialnych źródeł energii)

Aktywność zawodowa kobiet? Polska na szarym końcu Europy

Polska na szarym końcu w Europie w rankingu dotyczącym ochrony zdrowia

Polska na szarym końcu w rankingu krajów przyjaznych osobom LGBT

 ... normalnie jak rzyć, panie Biedroń?

Ja widać, bez euro, za to z pisowskim reżimem, pozostaje nam tylko koniec i w dodatku szary.

Tymczasem jest dokładnie odwrotnie: to kraje pierwszej prędkości (Niemcy, Francja, Holandia) zadecydowały, że Polska ma być krajem drugiej prędkości, de facto kolonią, rezerwuarem taniej siły roboczej, tanią montownią, dostarczycielem surowców po zaniżonych cenach i odbiorcą śmieci.

To dlatego nie wolno nam dokonać przekopu Mierzei Wiślanej, eksploatować własnych kopalń węgla, dofinansować rolnictwa, utrzymywać własnego, tradycyjnego modelu rodziny, żebyśmy nie stali się zbyt bogaci i żeby nam się czasem nie zamarzyło dołączyć do krajów pierwszej prędkości.

Unia ma naszą demokrację, samorządność czy sądownictwo dokładnie tam, gdzie słońce nie dochodzi, ale interesuje się wszystkim, czego może użyć przeciwko nam jako pałki.

Dlatego też tym bardziej należy docenić szczerość, nawet niezamierzoną:

„Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho” (rok 2003,komentarz ówczesnego prezydenta Jacques’a Chiraca na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku).

 

Marzec 2017:

„Najważniejsi unijni politycy radzili nad wyborem Donald Tuska (60 l.) na kolejną, dwuipółletnią kadencję w roli szefa Rady Europejskiej. Cała Unia, poza Polską, była zgodna i głosowanie zakończyło się wynikiem 27:1. Kompromitacja naszego rządu? Hollande nie chciał być gorszy! – WY MACIE ZASADY, MY MAMY FUNDUSZE STRUKTURALNE – tak, według relacji dyplomatów, francuski przywódca powiedział Beacie Szydło (54 l.). Ta podkreślała, że wybór Tuska jest wbrew podstawowym zasadom UE. Premier nie pozostała Hollande'owi dłużna. – Jak mogę poważnie traktować szantaże prezydenta, który ma tylko 4 proc. w sondażach! – odgryzła się Szydło w piątek na konferencji” ( za Faktung).

 

Słowem, jak byk ryczy to obora ma słuchać i tyle. I dokładnie w takim kontekscie powinniśmy patrzeć na bezustanne nękanie Polski przez TSUE, czy KE, z jej najnowszymi wątpliwościami dotyczącymi specjalnej ustawy pozwalającej na przekop Mierzei Wiślanej, jako ... niezgodnej z unijną dyrektywa środowiskową. W tym samym czasie Niemcy karczujący prastary las Hambach pod nową kopalnię wegla brunatnego jakoś nie budzą niczyich watpliwości.

Podsumowując: nie dlatego jesteśmy krajem „drugiej prędkości”, że się nie słuchamy starszych i mądrzejszych tylko dlatego, że starsi i madrzejsi wyznaczyli nam własnie taką rolę. i od nas zalezy, czy się na taką rolę godzimy, czy ryzykując ciągłe euro-połajanki i euro-podsrywanki zrobimy to, co udało się Korei Południowej czyli dołączymy do krajów wysoko rozwiniętych i rozdających karty.

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • @Anna-PK 17:57:14
  OK, ale jak się to ma do treści :)
 • @MacGregor 18:04:16 A co do treści, to normalnie: narzekania
  jak zwykle. Unia to wstrętna macocha, co krzywdzi sierotkę. ;)
  Co tu można więcej.
 • Cóz, Polska zobowiązała się
  do przyjęcia EURO, akceptując traktat akcesyjny. A że tego prawie nikt nie czytał? Trudno. To żadne usprawiedliwienie, bo umowy czytać należy. Ja większość przeczytałem, acz też nie cały. Ale wiedziałem dlaczego mam być przeciw
 • @Wican 21:02:38
  Ale z tego co wiem, to nie podaliśmy konkretnej daty wejścia do Uni Walutowej. Także możemy wejść np:w roku 2100, jak do tego czasu Euro przetrzyma, to śmiało możemy wchodzić.
 • @zbig71 22:01:53
  Wejdziemy, gdy będziemy gotowi. Ale mamy zbyt wysoką inflację, nie wiem jak liczyć wzrost PKB bo PiSiackim instytucjom nie wierzę. Chyba też trza mieć odpowiedni deficyt.
  Jak będziemy spelniać wskaźniki, to wejść powinniśmy. Taki paradoks. Im gorsze wskaźniki, tym mniejsza szansa na euro
 • @Wican 22:11:40
  Własną Waluta to kawałek suwerenności. A już niewiele nam jej pozostało.
 • @MacGregor
  Niepoprawny optymista z Ciebie .Salute :)
 • @zbig71 22:40:17
  Nawet nie kawałek, ale obecnie pozór. Przy zdradzieckich władzach. Bardzo zdradzieckich. Z moich podatków (i nie tylko moich) szkoli sie wojsko, aby walczyło w interesie Izraela na BW. Z moich podatków finansuje się pobyt jankeskich żołdaków. A to bardzo prymitywny element. Z moich podatków ma być finansowany Fort Trump. A czym takie włazidupstwo rózni się od nazwania Katowic Stalinogrodem? Obecni polskojęzyczni decydenci ulegają Amerykanom, jak za Bieruta ulegano Sowietom. Z tym, że wtedy ambasador sowiecki tak nie tyrał publicznie polskich polityków i jednak wysyłali tu generałów albo marszałków. Obecnie rozkazy Gumisiowi wydaje sierżant, albo sprzątaczka z departamentu stanu. I to w TV cos powie, a Gumiś w lot łapie.
 • @Wican 07:41:30
  Karierka, Karierka, Karierka. To w zasadzie cechy wszystkich rządów po 89roku. Załapać się i swoją rodzinę. Czyli polityka pro-rodzinna. Ponoć Kidawa oznajmiła, że F35 oznacza wiek tych samolotów. Takich mamy mężyków i żoneczki stanu, więc zagranicą obrabia nas sierżantami, bo więcej nie trzeba.
 • @Anna-PK 18:31:11
  Niepotrzebnie skasowała Pani swój pierwszy komentarz - byl nieco 'off topic', ale ciekawy.

  Co do tego:

  "narzekania jak zwykle. Unia to wstrętna macocha, co krzywdzi sierotkę"
  - no nie jest to komentarz merytoryczny - pisałem o konkretach i o tym, jak jestesmy traktowani przez stare państwa unii

  pozdr
 • WSZYSCY DRODZY KOMENTUJĄCY
  bardzo dziękuję za komentarze ... ale że tekst został strollowany, to insza ;)
 • @Anna-PK 18:31:11
  A może to my jesteśmy krnąbrnym bękartem, który cały czas robi na złość rodzinie ?
 • @marek500 09:58:24
  ta, bękartem traktatu wersalskiego ;)

  Pani Ania czasami sprawia wrażenie, ze czyta bez zrozumienia
 • @MacGregor 10:08:14
  Nie pisałem tego w tym sensie. Nieraz w najlepszej rodzinie trafia się syn który uważa się za pokrzywdzonego, że wszyscy mają do niego pretensje i go karzą. Jednak za żadne skarby nie chce się przyjrzeć swojemu postępowaniu i przeanalizować dlaczego się wszyscy jego właśnie czepiają.
 • @MacGregor 09:45:50
  W sumie faktycznie. Ja przepraszam. Ale pomyśl. Czy nam wprost coś narzucono? Czy Polacy własnymi rękami do tego doprowadzili? Zgoda na Traktat Akcesyjny (referendum), a potem podpisanie Traktatu Lizbońskiego? Przecież Polska zgadzała się na ograniczanie własnej suwerenności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829