Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

„Umowa stulecia” czyli prefiguracja Judeopolonii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump przedstawił taki taki „plan pokojowy” dla Palestyny i Izraela, którego sam Netanjahu by nie wymyślił.

Polecam wczorajszą rozmowę Krzysztofa Lecha Łukszy z dr Wojciechem Szewko w telewizji internetowej wRealu24, link:

W co gra Izrael? Wojciech Szewko o "dealu stulecia" Trumpa! Co czeka Bliski Wschód?

Trwającej 45minut rozmowy słucha się z zapartym tchem i niedowierzaniem jednoczesnie, ale kto ma do dyspozycji ledwo kilka minut, niech sięgnie do polecanego przez dr Szewko tekstu na portalu Euro Kurier24:

"Umowa stulecia", czyli jak Trump robi świat w trąbkę

Super plan dla Palestyny (bez udziału czy konsultacji z jej władzami) ogłosił zagrożony impeachmentem prezydent USA oraz zagrożony 20-letnim więzieniem (bynajmniej nie w Iranie, ale w swoim państwie) kryminalista i podżegacz wojenny, premier Izraela – plan będący wyrazem oczekiwań skrajnej izraelskiej prawicy (no może wyłączając te jej frakcje, które byłyby za szybką, fizyczną eksterminacją Palestyńczyków, a nie za jej rozkładaniem w czasie). Strona palestyńska przyjeła ten plan ze stoickim można rzecz spokojem, jako nic szczególnie nowego – choć nikt sie na niego nie zgodzi, to nowością jest to, że do tej pory żaden inny POTUS nie dał się w tak sposób wykorzystać Żydom jako chłopiec na posyłki.

Parafrazując dr Szewko, wyobraźmy sobie, że Duda dzwoni do Trumpa i mówi: słuchaj no Donald, zrób nam Polskę aż po Ural, na co ten: nie ma sprawy, oczywiście. Ale słuchaj no wiewiór, trzeba będzie w tym celu ostrzelać Ruskich atomowymi kartaczami, na co tamten: nie ma sprawy, ostrzelamy.

Najistotniejsze zapisy tego dokumentu („Od pokoju do dobrobytu – wizja poprawy życia Palestyńczyków i Żydów”) wg linkowanego tekstu w Eurokurierze:

·        Około 97% terytoriów zamieszkanych przez Izraelczyków na Zachodnim Brzegu zostanie przyłączonych do terytorium Izraela (a przypomnijmy, że są to nielegalne osady)

·        Dolina Jordanu, która ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Izraela, będzie podlegać jurysdykcji Izraela

·        Państwo Izrael zachowa kontrolę nad wodami terytorialnymi, które są niezbędne dla bezpieczeństwa Izraela

·        Na rzecz Palestyny ​​zostaną zbudowane dwie drogi dojazdowe, które będą podlegały izraelskim wymogom bezpieczeństwa

·        Wyznaczanie granic zgodnie z mapą koncepcyjną pozostaje bez uszczerbku dla indywidualnych roszczeń własności lub praw własności tradycyjnie prowadzonych w izraelskim systemie sądowym

·        Ludzie każdej wiary powinni mieć możliwość modlitwy na Wzgórzu Świątynnym / Haram al-Sharif, biorąc pod uwagę czas modlitwy i święta każdej religii (tj otwarcie Meczetu Al - Aqsa dla Żydów)

·        Jerozolima pozostanie suwerenną stolicą państwa Izrael i pozostanie niepodzielnym miastem.

·        Suwerenna stolica Palestyny powinna znajdować się we fragmencie wschodniej Jerozolimy we wszystkich obszarach na wschód i północ od istniejącej bariery bezpieczeństwa (czyli w efekcie za miastem), w tym w Kafr Aqab, we wschodniej części Shuafat i Abu Dis, i może nazywać się Al Quds lub być określana inną nazwą wyznaczoną przez państwo Palestyny

·        Jerozolima powinna być uznana na arenie międzynarodowej jako stolica państwa Izrael. Al Quds (lub inna nazwa wybrana przez państwo Palestyny) powinna być uznana na arenie międzynarodowej jako stolica państwa Palestyny

·        Państwo Palestyna zostanie w pełni zdemilitaryzowane i tak pozostanie

·        Państwo Izrael utrzyma co najmniej jedną stację wczesnego ostrzegania w Palestynie, jak wskazano na mapie koncepcyjnej, która będzie prowadzona przez izraelskie siły bezpieczeństwa. Zapewniony zostanie nieprzerwany izraelski dostęp do bezpieczeństwa z dowolnej stacji wczesnego ostrzegania.

·        Stany Zjednoczone będą nadal zapewniać bezcłowe traktowanie towarów pochodzących ze wszystkich obszarów, które korzystają obecnie z takiego traktowania, i będą (dopiero wówczas) negocjować umowę o wolnym handlu z państwem Palestyny (ale bez gwarancji zawarcia)

·        Żadni palestyńscy więźniowie ani więźniowie administracyjni nie zostaną zwolnieni zgodnie z (zapisami) tego rozdziału, jeśli wszyscy jeńcy izraelscy nie powrócą do państwa Izrael.

·        Nie będzie prawa powrotu ani przyjęcia jakiegokolwiek uchodźcy palestyńskiego do państwa Izrael.(jest ich 5 milionów wypędzonych)

·        Palestyna powstrzyma się od wszelkich prób podjęcia współpracy w ramach międzynarodowych organizacji bez zgody państwa Izrael;

·        Palestyna nie podejmie żadnych działań i odwoła wszystkie toczące się działania przeciwko państwu Izrael, Stanom Zjednoczonym i ich obywatelom przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości i wszystkimi innymi trybunałami;

·        Palestyna nie podejmie żadnych działań przeciwko obywatelom Izraela lub Stanów Zjednoczonych przed Interpolem lub jakimkolwiek systemem prawnym nieizraelskim lub nieamerykańskim (odpowiednio);

Dr Szewko porównuje ten plan do takiej sytuacji (znów parafrazuję):

Polska we wrześniu 1939 roku dostaje plan pokojowy:  oddajemy Niemcom ziemie zachodnie, Rosjanom wschodnie, na powstałej Generalnej Guberni wszystkie podstawowe miasta przejmuja Niemcy, podobnie jak zarząd nad infrastrukturą, stolicą GG jest odtąd Zabierzów k/Krakowa, ale Polacy mogą go nazywać Krakowem,w odróżnieniu od przejętego przez Niemców w całości miasta królewskiego Krakau. Wszyscy dotychczasowi uciekinierzy i wypędzeni nie mają prawa powrotu ( mogą się bujac, gdzie chcą), Niemcy będą mogli budowac na terenie GG obozy koncentracyjne, zaś Polacy będą mogli dochodzić swoich praw tylko i wyłącznie przed sądami niemieckimi – ale za to wszystko Polacy będa mieli swoje państwo czyli GG właśnie.

Uważam, ze to wszystko stawia w cokolwiek innym świetle potencjalne skutki bezalternatywnego podwieszenia się pod polityke amerykańską, „sojusz strategiczny” z Izraelem i „Republikę przyjaciół” prezydenta Dudy, bo własnie na naszych oczach narysowano projekt takiej „Republiki przyjaciół”,tyle że narazie w Palestynie.

Obyśmy nie usłyszeli kiedyś w Białym Domu „Planu stulecia dla rzeczpospolitej przyjaciół” w granicach od Wisły po Dniepr, ze szlachtą jerozolimską odpowiadająca za nasz jeszcze lepszy dobrobyt i bezpieczeństwo, bo póki co wykluczyć tego nie można. 

KOMENTARZE

 • Palestyna 02
  Już się w Polsce zaczęła, tak że wszystko przed nami.
  https://youtu.be/-pnacKMqrQ0
  https://youtu.be/pw5LNT-4ebg
  https://youtu.be/qvJB6ttKhVI
 • To
  Pewnie niedługo Izraelowi będzie przypadał cały glob ziemski z księżycem zresztą. Bo był holokał, więc wszyscy będą musieli się poświęcić. A za 100lat to i pewnie całą galaktyka.
 • @Lotna 16:10:42
  To się dzieje od dawna, ale dopiero teraz wychodzi na jaw.

  Trzeba patrzeć im na ręce - i panu prezydentowi Dudzie i takiemu śliskiemu lizusowi jak Gowin
 • @zbig71 16:23:23
  Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno- pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici.
 • @zbig71 16:23:23
  To jedno, ale jak trafnie Pan NIkt - czytamy plan dla Palestyny, a myślimy o planie dla Polski.

  A propos, dr Szewko jest specalistą i linkowany wywiad z wrealu24 jest naprawdę lepszy od filmiku pana NIkt na ten temat
 • @MacGregor 16:56:01
  Spoko, zaraz zabieram się do oglądania.
 • Judeopolonia
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/land/j_polonia.html
 • Ponoć istnieje propozycja Rosji co do zbuntowanych terenów Ukrainy.
  Rosja chce aby po zjednoczeniu Ukrainy w całość, dwa korpusy rosyjskiej armii pozostały na terenach Donbasu w celu nadzoru dobrego traktowania prorosyjskiej ludności.
 • @Anna-PK 18:35:04
  Czyli Rosja wypuszcza balon próbny do Amerykanów.
 • @Anna-PK 18:35:04
  //prorosyjskiej ludności.//

  A co to jest ludność prorosyjska? Wedle spisu ludności z 1989r na terytorium Ukrainy żyje 11.000.000 Rosjan.
  wedle spisu z 2001 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B5
 • @MacGregor 16:52:13
  Ha, ha, ha! Super!
 • @ikulalibal 18:52:47 Kiedy to było... Ci Rosjanie już są dawno
  w Rosji, albo gdzie indziej. Obecnie Ukraina liczy 37.3 mln ludzi, czyli mniej nie Polska i niektórzy mają też rosyjskie paszporty.
 • @ikulalibal 18:52:47
  Nie rozumiesz prostych pojęć? Prorosyjska ludność, to ludność opowiadająca się po stronie Rosji, a nie ludność etnicznie rosyjska. Można być etnicznym Rosjaninem i nie opowiadać się po stronie Rosji. Przykład: mój sąsiad jest Rosjaninem po matce i Ukraińcem po ojcu. Mówi płynnie w obu językach, czuje się Ukraińcem i nie jest prorosyjski, co jest eufemizmem.
 • Szlachta i magnateria to w Polsce się już...
  odradza.
  Powstają np stowarzyszenia magnatów polskich. Unia już wcześniej dała "nam" granty na inwentaryzację dworków, pałaców i zamków.
  Prawo dostosowuje się do tego feudalnego m.in tzw zrównoważonym czasem pracy (już nie 8-mio godzinnym, jak nasi przodkowie wywalczyli).
  Funkcjonują już wyższe(sic) szkoły guwernantów i służących, powstają juz tzw prywatne majątki ziemskie (na ziemiach dawnych PGR-ów)
  itd, itp...
  Jednym słowem idzie monarchia:-) król pewnie zamieszka w zamku budowanym mu w rezerwacie nad Notecią...

  Nie chcemy być poddanymi Jezusa Chrystusa Króla Polski, to będziemy poddanymi jakiegoś króla np czekolady
 • @Jan Paweł 19:48:34
  I Jezus i król czekolady mają cechę wspólną. Wywodzą się z tego samego plemienia.
 • @zbig71 20:30:00
  Ale król Polin będzie się nazywał nie Jezus czy Poroszenko, tylko Moszko XII, a i reszta "herbowych" będzie jak u Niemcewicza:


  http://i.imgur.com/J33bn5i.jpg
  http://www.bibula.com/?p=73171

  "Mój dorożkarz , korzystając z oczyszczonej na ulicy luki, ruszył i naprzód, a przejeżdżając około wielkiego owego starego Pana, zdjął czapkę i schyliwszy głowę aż na kolana długo w tym położeniu zostawał. Zapytałem kto by był ów żyd bogaty?

  — Jest to — odpowiedział —Książę Wojewoda Icek Szmulowicz, prezes rady stanu, jeden z największych panów naszych. Oprócz znacznych dóbr ma pałac na Krakowskiem Przedmieściu, i blisko miasta Wilanów 2).

  — Co—zawołałem—-żyd jest panem Wilanowa?
  — A skąd że znów Jegomość jedzie?—zapytał z zadziwieniem woźnica—jużci zapewne nie będzie go miał żaden z chrześcijan, tym nie wolno tylko za pańszczyznę uprawiać rolę, albo po miastach prowadzić podlejsze rzemiosła.
  — W jakimże stanie jest dzisiaj Wilanów, czy tak piękny i porządny jak był za dawnych właścicieli, czy ta murowana wioska, ten folwark, ta nowa część ogrodu, co ją pani Potocka założyła, dobrze są utrzymane?
  — Nie wiem ja—odpowiedział dryndulkarz — co było wprzódy, to wiem. że dziś stoi tam wielka gorzelnia, browar, wolownia. Pałacysko brudne strasznie, zachowano nad Wisłą dwa drzewa, pod któremi Icek Szmulowicz kuczki swoje odprawia, król go bardzo kocha.
  — To macie króla, i któż jest tym królem?
  — A któż ma być? jużci żyd.
  — Jakże się zowie?
  — Moszko XII—odpowiedział mój przewodnik. "
 • Autor
  Kraczcie dalej o tej judeopolonii, obyscie w paskudna godzine nie wykrakali.
 • @Światowid 21:09:48
  Oby proroctwa go nie wspierały.
 • @morgan 21:14:37
  Wszystko się może zdarzyć.
 • @autor
  Jerozolima od dawna była miastem trzech kultur i wyznań,muzułmańskiego.chrześcijańskiego i judaistycznego.Teraz bandycko złodziejskie plemię judaistyczne chce przy pomocy drugiego bandyty zza oceanu zawłaszczyć Jerozolimę tylko dla siebie.Nie rozumiem czemu świat siedzi cicho .W tej sprawie powinni zjednoczyć się muzułmanie i chrześcijanie na całym świecie i wskazać bezczelnym bandytom gdzie jest ich miejsce
 • @matterhorn 13:51:46
  Sami chrześcijanie są skłóceni. Bijatyki franciszkanów z duchownymi prawosławnymi czy ormiańskimi kompromitowało chrześcijan bardzo.
 • @morgan 21:14:37
  "
  Kraczcie dalej o tej judeopolonii, obyscie w paskudna godzine nie wykrakali"
  To wygląda na akcję prowadzoną przez umyślnych i nierozumnych pod kryptonimem "oswajanie z przyszłością".
 • @wercia 20:03:02
  A jak się o tym mówić nie bedzie to problem nie zaistnieje? Sukcesem szatana jest to, że ludzie w niego nie wierzą

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829