Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polacy za reparacjami ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sensacją nie jest pies, który ugryzł człowieka, ale człowiek, który ugryzł psa.

Czytam, ze sondaże nie pozostawiają wątpliwości, Polacy są za reparacjami wojennymi od Niemiec. No nie wiem, za jest ledwo 60%, 15% jest przeciw (Chceta darmo kasę od Niemiec? Nie, nie chcemy, brzydzimy się),  a sam sondaż wykonano na próbie 1100 osób.

Ale zakładając, ze Polacy rzeczywiście są za reparacjami, ważne jest, czy Niemcy są za reparacjami dla Polaków. Bo jeśli są przeciw, to kto ich zmusi?

Przypomina mi to bajkę przypisywaną Ezopowi pod tytułem „Kto zawiesi dzowneczek kotu?” (skąd pochodzi angielski idiom „Who will bell the cat?” ) o myszach, które szukając sposobu na kota zgodnie uradziły, że trzeba mu zawiesić na szyi mały dzwoneczek, który będzie je ostrzegał przed skradającym się drapieżnikiem ... i tylko pozostała nierozwiązywalna kwestia, kto miałby to zrobić.

Reparacje wojenne od Niemiec starczyłyby na 180 lat programu 500+ i jeszcze zostałoby na pół litra do obiadu i tylko kto zmusi Niemcy?

Amerykanie chyba nie, bo zajęci są zmuszaniem Polski do zapłacenia uroszczeń żydowskich, rząd warszawski też chyba nie, bo jak nie pozycja klęcząca, to kolankowo-łokciowa, a samo mydlenie oczu Polakom też wyczerpuje.

Powinni nam Niemcy zapłacić? – powinni.

(por. Niemcy zakończyły spłacanie zasądzonych w traktacie wersalskim 1920 reparacji za I wojnę światową na rzecz wielkiej Brytanii i Francji w 2010. Inna sprawa, czy reparacje za II wojnę światową na rzecz Polski nie były wypłacone Sowietom, a ci dzielili się z nami po bratersku).

Powinni Ruscy oddać zagrabione elementy dziedzictwa narodowego? – powinni.

Powinni Szwedzi oddać, co ukradli podczas potopu? -powinni.

Powinni Ukraińcy oddać zagrabione bezprawnie majątki polskie? – powinni.

Powinni Żydzi przeprosić za zbrodnie na Polakach? – powinni.

Powinna Polska zapłacić zbirom z Przedsiębiorstwa Holokaust złamanego szekla? – NIE POWINNA.

No tylko że wicie rozumicie, „on nie winien, ona winna, bocianów znać nie powinna” i jak tak dalej pójdzie, to stanie się dokładnie to, co nie powinno i nic ponadto.

A przyczynić się do tego może choćby fakt, ze dzisiejsza Polska (alias ChDiKK) jest państwem z dykty, które nie tylko paraliżowane jest przez podkręcaną przez Niemcy agenturę w sądownictwie, ale które w elementarnych sprawach podlega pręgieżowi instytucji unijnych (a to przede wszystkim za sprawą Traktatu Lizbońskiego).

Zanim zmusimy Niemcy do reparacji dobrze byłoby na tyle wzmocnić siłe własną, żeby sterowana z Berlina agentura nie doprowadzała do paroksyzmów w naszym państwie, należałoby wyprowadzić Bundeswehrę z Litwy i mieć gospodarkę, która proporcjonalnie do liczby ludności byłaby chociaż taka jak dziś w Czechach, z równie jak tam jednolitą strukturą narodowościową.

Trzeba w końcu zrezygnować z poświęcania rzeczywistych interesów państwa na rzecz utopii ( jak by nie były one urokliwe), a które pogrążyłyby państwa znacznie od nas dziś silniejsze.

Utopie, przez które kręcimy się w miejscu jak kurek na kościele tracąc siły własne:

- „wielonarodowa pierwsza Rzeczpospolita” realizowana przez PiS ... w obecnych granicach RP (pamiętam z dawnej historii naszego kraju Walończyków, Szkotów, Tatarów, ale jako żywo nie przypominam sobie Hindusów, Arabów, Nepalczyków czy Etiopczyków – ale pewnie nie uważałem na lekcjach).

- demokracja na Białorusi ponad wszystko, kosztem białoruskich Polaków. Brak k*rwa słów na kretynizm kretynów ze stajni po Geremku (lutnia po Bekwarku, stajnia po Geremku). Dziś Białoruś jak kania dżdżu potrzebuje polskiego wsparcia, ale na nasze nieszczęście dostanie je z Niemiec – albowiem Niemcy mogą uwiarygadniać „reżim Łukaszenki”, podobnie jak uwiarygadniają rezim swojego strategicznego partnera w Nordstreamie, a Polacy mają to surowo zabronione

- przyjaźń i strategiczne partnerstwo z państwem położonym w Palestynie, państwem rządzonym przez „litwaków” z Rosji, pierdzącym nam w nos przy byle okazji i podłączonym pod Przemysł Holokaustu. Jakie to łączą nas z nimi strategiczne interesy: pacyfikacja Libanu, Syrii, Iranu? Mam! wspólna walka z antysemityzmem ... w Polsce.

- Rzeczpospolita Przyjaciół – jak wyżej i dobrze byłoby, gdy głosicieli takich pierdoletów przebadał gruntownie jakiś weterynarz albo inny specjalista chorób odzwierzęcych.

- krucjata antyrosyjska naszym kosztem: szlachta na koń siędzie, Macierewicz  na czele i jakos to będzię – a chodzi o to, żeby znowu nie było jakoś, bo na jakoś nie ma miejsca w naszym miejscu Europy i jakoś kończy się jak nie rozbiorem to hakatombą.

- powiązane z poprzednim: mocarstwowa Ukraina ponad wszystko („odda nie odda, zainwestowac warto”), bo i bufor i pierwsza linia frontu wojny z Rosją ... i tylko zanim upomni się o Kubań, to wpierw o odwiecznie ukraiński Przemyśl, Chełm, Lublin czy coraz bardziej etnicznie ukraiński Wrocław.

Wg najnowszego sondażu portalu Popierdółka.pl, ponad połowa respondentów zadeklarowała chęć bycia młodym, przystojnym, bogatym i żeby było pół litra do niewegetariańskiego obiadu. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ważna umiejętność krytycznego spojrzenia na świat, jakże rzadka w dzisiejszym podziale na dwie strony. Przydała by się szczególnie tym, którzy są w stanie jedynie powtarzać obowiązujący przekaz dnia.
 • Z tymi
  Reparacjami od Niemiec to lepiej zapomnieć. Przecież siedzimy u Niemca w kieszeni, nasz eksport jest uzależniony od zachodniego sąsiada, ten eksport to produkcja w niemieckich fabrykach na terenie Polski. W 2018 roku spotkali się szefowie MSZ 3RP i RFN i wydali wspólne oświadczenie dotyczące stosunków obu państw. Jedyne odmienne zdanie mieli odnośnie Nord S2. O żadnych reparacjach nie było mowy. PiS prowadzi politykę proniemiecką, a, że pan Mularczyk coś tam ględzi o odszkodowaniach, w końcu jest prawnikiem i samo prowadzenie takich spraw przysporzy mu wielu frajerów, jacy niewątpliwie dadzą się na taki myk złapać.
 • @zbig71 14:44:20
  Zwłaszcza, że Polska korzysć na Niemcach uzyskała. Tzw. Ziemie Odzyskane". Te PiSiackie pokrzykiwania to tylko na użytek wewnętrzny. Potem zadzwoni Makrela i Gumiś vetuje. A Mercedes dostaje 80 baniek.Poza tym, LOT wykupując bankruta Condora, dofinansowuje niemiecki budże.
 • Coraz lepiej
  https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1451157,reparacje-wojenne-od-rosji-wiceszf-msz-to-nie-jest-cos-co-sie-przedawnia.html
 • @Wican 15:03:51
  Ale Niemiec płakał jak sprzedawał, jeszcze dokupimy licencję na Trabanta i mamy ich!!!
 • @Wican 15:03:51
  No właśnie. Na użytek wewnętrzny. Teraz Gumiś coś tam porykuje w sprawach sądownictwa, a nawet odpowie prezydentowi Riwlinowi, że my nie faszyści, ale to taki bajer dla kampanii wyborczej. I ci co nad Gumisiem mają władzę o tym wiedzą i dla dobra sprawy siedzą cicho. Do czasu, oczywiście.
 • @MacGregor 15:04:45
  Jak Putin wyciągnie jakieś świstki, to wszystko się przedawni.
 • @trojanka 15:18:24
  Za komuny nazywał się Ford karton. Albo zemsta Honeckera.
 • @zbig71 15:28:51
  Głownie to on próbuje odpowiadac Putinowi. Nawet jak ten się nie odzywa. Ale skoro Gumiś pozuje na twardziela (a to nie jest rola dla niego), to PiSiory boją się wyborów prezydenckich. Oj, boją
 • @trojanka 15:18:24
  Jakby Polska kupowała BMW, Merceda, czy VW to bym klaskał. Nawet gdyby firmy były w średniej kondycji finansowej. Ale jakiś Condor? Za ciężkie pieniądze? Niemcy znaleźli frajera i opylili. Właściwie, to Condor nalezał do firmy angielskiej, chyba. Czyli zapłaciliśmy Anglikom i dopłacimy Niemcom? Bo wszak oni Condora ratowali.
 • @zbig71 15:34:52
  Te z silnikami VW to były już pociski. Trampek to moje pierwsze auto, kupione całkowicie za swoje. Ale jeszcze z dwusuwem. W latach 90-tych, auta były drozsze niż teraz. Tylko trampki i maluchy tanie. I trampka se kupiłem.
  Kolega miał wartburga. Nazwał go Piekło.
  Mojego trampka ktoś inny ochrzcił i namalował na nim napis Biała Mewa.
 • @Wican 15:52:27
  Hehe , dobre. Moje pierwsze, takie moje na 100%to Citroen C15. Zajebista fura. Nawet 800kg +ja i śmigał jak talala. Diesel, niezniszczalny silnik. To były lata dziewięćdziesiąte, a jeszcze ze 3lata temu mój mechanik, co go robił, mówił mi, że gdzieś tam jeździ. Wtedy auta były proste i trwałe, a nie ten badziew elektroniczny, co go robią teraz.
 • @Wican 15:48:06
  Pozując na twardziela ośmiesza się, zwłaszcza przed Putinem. Czy on ma samych doradców debili? Nikogo, kto by mu wyperswadował te wszystkie idiotyzmy?
 • @zbig71 16:22:08
  Później miałem Fiestę. Rocznik 1989. Taka przejściówka. Ojciec mi załątwił po jakiejś taniości. Bo wtedy to było auto bodaj 7 letnie. Zaj.biste. Potem skusiłem się na renault 19 a Fiestę sprzedałem. Też po taniości kuzynowi. On długo nią jeździł, aż uznał że odda ją na złom. Ale złomiarz powiedział mu żeby nie wyrejestrowywał, to zapłaci więcej. I dzisiaj jeszcze po złomowisku smiga. Bez tylnich siedzeń, ale coś tam podrzucają nią. Bo to złomowisko na kilka hektarów.
  A, kolega miał Poloneza. Jak pojechaliśmy nim na koncert Morbid Angel do Wrocławia, to koncert i nocleg tam z zabawą na mieście spowodował, ze w bagażniku potem miał ponad 100 puszek. Nie licząc tego, co obaliliśmy na mieście. 4 osoby plus kierowca, ale on tylko kilka piw, aby być gotowym do jazdy. To jego dziewczyna ochrzciła tego poldka jako menelowóz. Ah, fajne czasy. Ten polonez to jak pojazd rolniczy. Kolega kiedyś śpieszył się do roboty i uznał, ze pojedzie polami. Wpadł pod Ursusa. Ale tylko błotnik do wymiany. Poldki były twarde
 • @zbig71 16:24:38
  Ma doradców gamoni. Patrz na Szczerskiego. Rola twardziela do Gumisia nie pasuje. Jeżeli miałby rozumnych doradców, to raczej powinien pozować na dialogowca. To byłoby bardziej naturalne dla tego typu człowieka
 • Mdaaa...
  https://sun9-67.userapi.com/c856524/v856524156/c6f3b/j1YqRYo-nls.jpg
 • @zbig71 16:22:08
  Nie wiem czemu, ale wielu moich znajomych nazywało swoje auta. Koleżanka kupiła Matiza to jej brat nazwał go Truskaweczką. Bo taki czerwony pojazd był
 • @Wican 18:21:54
  Gumiś był, jest i pozostanie czerstwy.
 • @fretka 18:27:28
  Hmmm...
  https://pbs.twimg.com/media/EPgdVLAXkAEi3AU?format=jpg
  Przepraszam za wklejki ale brak mi słów.
 • @Wican 18:20:49
  To na skup metali szlachetnych i na parę browców by było.
  W latach 90tych robiłem w ogrodach. Sianie trawników, oczka wodne, żywopłoty itd. Pracowali ze mną ukraińcy(ze wschodu i z zachodu krainy U. Czasami było gorąco, parę razy musiałem ich rozdzielać, zwłaszcza po popijawie. No i 6 chłopa u nas mieszkało, +ja, brat i ojciec. To po 2 tygodniach jechałem z puszkami i zawsze na browca z tego było.
 • @zbig71 18:44:51
  Nawet nie czerstwy. On jest po prostu nijaki. To ktoś bez charyzmy. Takie zero, acz wygląda na lizusa. Smerf Ważniak? W sumie określenie Gumiś obraża trochę te stworki. Niemniej spodobało mi się to określenie, którego kiedyś użył bodaj Ronald Lasecki. Że taki gumowy, znaczy giętki czy plastyczny. Ale ten jego charakter, bardziej pasuje do jednej postaciz bajki o Gumisiach. A mianowicie do Toudiego. Księciunio to kaczelnik a Ogry to PiSiacka kadra (Sasin, Suski, Błaszczak, Kuchciński). Takie tępe ogry, uzależnione od księciunia-Kaczelnika
 • @fretka 18:27:28
  Unikalne historyczne zdjęcie - spotykanie Stalina i Hitlera we Lwowie
  https://pbs.twimg.com/media/EPb0cqZXUAIMAXA?format=jpg
 • @Wican 18:34:38
  Potem miałem Partnera z silnikiem HDI. Wszystko fajnie, tylko awarie z kołem dwumasowym. Ale przejechałam nim 180 tysi i to było super praktyczne auto. Potem golf 4 w kombiaku. Też diesel, super auto. Po prostu killer.
 • @zbig71 18:50:59
  Ja też puchy a w latach 80-tych butelki. Zawsze jakis własny szmal. Zarobiony. Rodzice kiesoznkowego nigdy mi nie dawali, nie byliśmy krezusami. czasem dziadki coś odpalili, lub chrzestni.
  Kurde, dużo nie mieliśmy, a byliśmy szczęśliwi. I mogłem liczyć na kolegów zawsze.
 • @zbig71 18:55:20
  Teraz sama elektronika. Ja kilka tygodni kupiłe vw candy. Taki van z 2005. SIlnik super chodzi (z mechanikiem jechałem po niego), a elektroniki aż tak dużo nie ma. Teraz zawsze bede kupował starsze auta. To samo z motorami. Rok temu zaplanowałem sobie wycieczkę do Albani. A miałem BMW (motocykl). I nagle coś się sprzeprzyło. Nie miałem pojęcia co. A syn jechał do Holandii do pracy, aby zarobiś se na auto. Robota w wakacje, bo dopiero w tym roku skończy szkołę i zda maturę. Myślę, że zda, acz jest średniakiem. I w końcu tego auta se nie kupił, bo oddałem mu motor. I on go zrobił. Przy niewielkim wsparciu mechanika i w warsztacie tego mechanika. Ale 2 miechy dochodzili do źródeł awarii.
  Teraz została mi mała Cagiva i WSK. To drugie nie ma elktroniki i gitara. Poluję teraz na Urala. Facet z Gostynia sprowadza ze wschodu motory. W końcu trafię takie cudo.Nawet wiekowe. Żadnej elektroniki, sama mechanika
 • @Wican 18:52:24
  Spoko. Ja nie oglądałem bajki o gumisiach, to nie łapię o co chodzi. W każdym razie Duda w 3ciej literze swego nazwiska powinien wstawić p zamiast d i to by było adekwatne do jego postawy. Bardzo by się sprawdzało i idealnie oddawało jego skuteczność na arenie międzynarodowej.
 • @Wican 19:03:19
  Kupiłem sobie swego czasu gs500f suzuki. Nówka z salonu, miałem chajs. Prosty silnik, nie za mocny, ale solidniak. Chłodzony powietrzem. Ale teraz wolę rower. Nie chce mi się już zakładać kurtek i kasków. Rower dobry dla zdrowia i na bańce można śmigać, byle psy się nie p...... ły. A tego Urala to chyba amerykańce kupili i trzsskają za spory szmal chyba.
 • @zbig71 20:11:21
  Rowerek też lubię. WOlę szosówkę, ale wtedy szukam asfaltów, gdzie nie ma ruchów.Motorki to jednak klimat. Ja w sumie jeżdże w dżinsach. I trochę Polski na tej BeMce zwiedziłem. Chciałem do ALbanii i nie wyszło
 • @zbig71 20:11:21
  Co do Urala nie wiem. Ale ja Poluje na Urala w moim wieku. Ewentualnie lekko młodszy (czyli 40+)
 • Najnowsza wersja historii
  To Hitler zwyciężył w drugiej wojnie światowej ponieważ popełnił samobójstwo.
 • @MacGregor 15:04:45
  Coraz lepiej
  https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1451157,reparacje-wojenne-od-rosji-wiceszf-msz-to-nie-jest-cos-co-sie-przedawnia.html
  MacGregor 30.01.2020 15:04:45

  --- Tak, coraz lepiej. Aberracja sięga - zdaje się - zenitu.
 • @zygmuntbialas 21:29:23
  Cóż, policzą każdego martwego krasnoarmiejca. Nasi kreyni nie wiedząś co to myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest akcja, jest reakcja
 • @Wican 20:42:19
  No, to jeszcze radzieckiego szukasz. Kolega na początku lat dziewięćdziesiątych sprowadzał z Rosji stare Beemki i Harley -e, te z czasów wojny i na,, filmowych,, papierach gonił je do Niemiec. Oczywiście wcześniej remontował. Niezły pieniądz na tym trzaskał. Teraz wszedłem na stronę Ural Polska i 10 patyków Euro trzeba za maszynę dać. Ale fajnie wyglądają, nie ma co, lubię klasyki.
 • @zbig71 21:43:55
  Ja chcę ural do remontu. Ponoć za 1000 ojro jest mozliwość maszynę z papierami i na chodzie ściągnąć. A wyglancuję ją już sobie sam. Lubisz baskijskiego nacjonal-lewackiego rocka?

  https://www.youtube.com/watch?v=9O84LWo2PHE&list=RD9O84LWo2PHE&start_radio=1

  Kurdę, ja prawicowiec a lubie lewackiego rocka. na studiach we Wrocku chodziłem do lokalu w którym wisiała flaga NRD a z głośników leciały pieśni rewolucyje. Włoskie i kubańskie
 • @zbig71 21:43:55
  Mam teraz Cagivę i WSK. Bmw dałem synowi. Cagiva tylko 125. Ale szybko mogę śmignąć nad jeziorko. A WSK nie do zaje..nia. Kuzyn ma WFMkę i nią jeździ na ryby. I po okolicy. Papiery są. to po dziadku. On dostał WFM , a ja WSK. tak dziadek zdecydował, gdy jeszcze żył
 • @Wican 21:52:08
  Z muzy lubię przeróżne rzeczy. Uwielbiam np: The Beatles, a oni, zwłaszcza Lennon byli lewakami. To samo z Dead Kennedys. Albo Talking Heads. Prawicowa muzyczka to country. Choć pewnie też nie wszystko. A mimo to lubię Blues, Jazz, Funky, klasykę itd. Bo jak lewak z przekonań, ale świetnie śpiewa, lub gra? Bo ma talent. Różnie w życiu bywa i tyle.
 • @Wican 21:56:44
  Szkoda, że teraz nie produkujemy żadnych motocykli i samochodów. Dobrze, że przynajmniej są firmy, co robią rowery.
 • @zbig71 22:48:06
  Niestety, prawica odpuściła trochę rocka.
  Ja to i The Exploied, i UK Subs. Ale punka głównie brytyjskiego. Watie z Exploited (z wielkim irokezem na łbie) to był chuligan Heart of Midlothian-klub z Edynburga. I ciekawostka. Taki ładnie ubrany aktor jak Michael Caine był chuliganem Millwall. A któryś gość z Iron Maiden był fanatykiem (właściwie jest) West Hamu. Sztukę opanowało lewactwo, a nieliczni prawicowcy, za bardzo wychylać się nie mogą.
 • @zbig71 22:49:51
  Szkoda, że WSK nie robimy. Są romety i junaki ale to chyba chińszczyzna. Tylko marka polska. W romecie bodaj 10 000 km zrobisz i silnik zarżnięty.
 • Reparacje od Niemiec to kolejna PiSiacka bajka
  Niby chcą, ale rozmów z Niemcami w tych kwestiach nie zaczynają. Jednocześnie to Polska płaci jakieś "reparacje" Niemcom. Choćby dotując fabrykę Mercedesa czy teraz niemiecki budżet (kupując bankruta Condora, którego nikt poważny nie chciał). Z tym Condorem coś cicho się zrobiło. Chyba PiSiaccy "macherzy" połapali się, że naród podchodzi do tego zakupu nieufnie. I lepiej tematu nie ciągnąć, bo jeszcze ktoś dociekliwy, coś wyniucha.
 • @Wican 07:08:33
  Tak, to chińszczyzna. Dobrze, że marka została, może coś się wykluje. Z rowerów to polecam krossa. Dobre sprzęty robią.
 • @Wican 07:19:14
  Z Condorem wszystko wyjdzie w praniu. Te dotacje dla Merola to już poddaństwo na całego. A co z tymi elektrycznymi furami? Morawiecki gadał coś o milionie tych aut na polskich drogach i zdaje się, że dupa? O te reparacje to politycy Konfederacji powinni zgłosić się do polityków AFD na przykład i poprosić ich o komentarze w tej sprawie. Zresztą dlaczego tylko AFD? I CDU, i CSU i FPD i SPD, wypytać wszystkich i opublikować odpowiedzi, tym samym kasując pisiackie kłamstwa na ten temat.
 • @zbig71 09:16:45
  Ale czy elektryki w Polsce to ekologia? Czy znowu dotowanie cwaniaków? Wszak takie auto trza doladować, a elektrownie w Polsce głównie na węgiel.
  A kwestii reparacji bym nie ruszał. Po co dotować Żydów? A tak by to się skończyło
 • @zbig71 09:09:11
  Znajomy ma fajną ramę i lampę do węgierskiego Csepela. To motor chyba z lat 40-stych. Ja mówiłem mu, aby próbował silnik WSKi tam wcisnąć
 • @Wican 09:20:59
  Żadnych reparacji nie będzie, bo szkopy załatwiła to już w latach pięćdziesiątych z komuchami i tyle. A tych niemieckich polityków to bym spytał i odpowiedzi upublicznił.
  Same ogniwa do tych aut to spore użycie... ekologii, no i składowanie zużytych ogniw to też temat do podjęcia na poważnie. Ale ja nie o tym, chodzi mi o to, gdzie są te auta, gdzie są fabryki, które je miały produkować!? Bo miały być, już pomijam, czy to dobrze dla ekologii, czy źle. Bo prototypy są, choćby chłopaki z Politechniki z Łodzi zdaje się zrobili. Zamiast 80 baniek dla Merola, to już lepiej było dać dla produkcji rodzimych aut.
 • @zbig71 09:38:44
  nasze politechniki klasa. A że są nisko w rankingach? Jak maja budżety 100 000 razy mniejsze od uczelni amerykańskich?
  A reparacje? Dostaliśmy Pomorze, Warmię, Mazury, Ślask. Dostaliśmy reparacje za zwycięską wojnę. A PiSiory to zwycięstwo kwestionują
 • @Wican 09:45:38
  To niby miała być rekompensata za Kresy. Tak czy owak, teraz po Brexicie to lepiej, aby Niemcy nie zaczęli kwestionować naszych ,,zwycięstw,, skoro PiS je tak kwestionuje. No chyba, że PiS robi to pod Niemcy, to w takim razie mamy w Sejmie aż dwóch folksdojczy.....
  Popatrz matko, popatrz ojcze
  Oto idą dwa folksdojcze
  Co za hańba, co za wstyd
  Jeden Polak, drugi Żyd.
  Też Żyd to PiS oczywiście......
 • @Wican 09:45:38
  To już lepiej było dać te80 baniek politechnikom. A Mercedes jak chce, to niech buduje. Biedni nie są.
 • @zbig71 10:12:14
  Priwilno. PiSiorom mozna zaśpiewAĆ "zakazane piosenki".

  https://www.youtube.com/watch?v=ari0gxUr4Ng
 • @zbig71 10:09:12
  Ale jaka rekompensata? Kresy Wschodnie wziął ktoś inny. Ja mieszkam na historycznej Ziemii Lubuskiej i proniemiecki lans to tutaj norma
 • @zbig71 10:12:14
  Oczywiście, ze lepiej. Polibuda wrocławska to klasa, ale brak szmalu
 • @Wican 14:24:17
  Szkoda, że propolski lans przegrywa......

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829