Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Putin jednak nie zaatakował Polski jadem waszym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli cały pogrzeb na nic.

Zaatakowała za to izraelska telewizja.

W PiSdu, sztab kryzysowy do odkłamywania zimnego czekisty powołany, artykuły w „prasie międzynarodowej” wykupione i teraz co? Możnaby wykorzystać sztab do odparcia ataku izraelskiej  telewizji, ale jak wiadomo mamy z nimi wspólną krew (a przynajmniej pan prezydent – według jego własnych słów).

Powiem tak:

„Działania w celu poprawy sytuacji w relacjach polsko-rosyjskich powinny wyjść od Warszawy” – oświadczyło w środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji.

Wprawdzie to nie my prawie od dekady przetrzymujemy wrak rosyjskiego tupolewa, ale ja bym wykorzystał tę szanse i pierwszy wyciągnął rękę, bo jest to być może ostatnia taka okazja.

Jak pisałem we wcześniejszym tekście, mitem załozycielskim współczesnej Rosji jest Wielka Wojna Ojczyźniana oraz rola Armii Czerwonej w wyzwalaniu spod okupacji „nazistowskiej”.

Ja wiem, że do tej pory zasadą naszej polityki był WEREDYZM historyczny ... ale tylko wobec Rosji, bo np. w stosunkach z Litwą, Ukrainą, a już szczególnie Izraelem przyjmujemy ich haggady za prawdę. A tymczasem akurat Rosja nie chce od nas w tej kwestii aż tak wiele: poszanowania zwykłego faktu, że Armia Czerwona istotnie wyzwoliła nasze ziemie spod okupacji niemieckiej (zastąpiła ją swoją własną, ale my nie musimy się tej wiedzy wypierać) oraz poszanowania grobów i pomników poległych na naszych ziemiach żołnierzy (w swojej masie zwykłych chłopaków zmobilizowanych ze wschodnich obszarów Rosji europejskiej).  Rosja też ma swoją dumę i nie widzę powodu, ażeby tę dumę specjalnie drażnić, nawet jeśli podpuszczają nas do tego „inni szatani”.

W imię jakichs złudnych nadziei i fałszywych doktryn politycznych podjęliśmy się roli antyrosyjskiego harcownika w zamian za ... rezygnację z polskich ineteresów na wschodnich ziemiach utraconych. Doprowadziliśmy do sytuacji, że podważając porządek jałtański zaczęliśmy podważać nasze granice zachodnie jednoczesnie samemu cementując granice wschodnie i dokładając zbrodniczą rękę dolikwidacji polskości na wschodzie. Słowem, robimy wszystko, by przerobić Polske jak nie na Generalną Gubernię, to na Księstwo Warszawskie.

To na skutek naszej własnej polityki powstał projekt Nordstream i dziś zamiast Jamału II mamy Nordstream II. Najzabawniejsze (czy raczej najsmutniejsze) jest nasze usiłowanie zablokowania tego projektu z wykorzystaniem UE, kiedy kierownikiem politycznym UE jest współpartner tego projektu, zaś na jego finalizację czekają niecierpliwie nie tylko Niemcy, ale i Francja i kraje Beneluksu. My tymczasem bezpowrotnie poświęciliśmy możliwości zarabiania na tranferze węglowodorów dla mitomańsko pojmowanych interesów sojuszu z Ukrainą (słynna „peremyczka”). Tymczasem bliska finalizacja Nordstream II będzie tak naprawdę końcem zainteresowania zachodnich krajów „formatu normandzkiego” Ukrainą bo już nie trzeba będzie pilnować gazociągów biegnących przez ten zsomalizowany kraj – nie będą one już nikomu potrzebne. Gratulacje!

I mamy szanse pozostania jedynym krajem w Europie (pomijając takie potegi militarne jak Litwa czy Łotwa), który będzie wołał głosem straumatyzowanej  pani Fotygi o utrzymanie sankcji wobec Rosji i o „Chruszczowa -bis” czyli ponowne oddanie Krymu Ukraińcom, jednocześnie mającym w dupie próchniejące kości bestialsko pomordowanych rodaków na Wołyniu i dawnej Małopolsce Wschodniej.

Nie musimy Rosji kochać ani się z nią przyjaźnić, możemy też nosić tylko amerykańskie onuce, bo wiadomo, pachnące i na rzepy, ale kluczowe dla naszego bezpieczeństwa jest unormalizowanie stosunków z potężnym sąsiadem i ugrywanie wszystkiego co tylko możliwe, by wzmocnić siłę własną. Albowiem póki co, to wciąż balansujemy na granicy możliwości samodzielnego istnienia z przewagą niestety na nie, a taki stan nie może trwać wiecznie. 

KOMENTARZE

 • 5* PiS pod wodzą J. Kaczyńskiego nie jest w stanie zmienić
  polityki w stosunku do Rosji.

  1. Politykę taką ustawił L. Kaczyński. Proszę pamiętać jego relacje z prezydentami Ukrainy i Gruzji i "przyjechaliśmy tu walczyć" w Tbilisi.

  2. J. Kaczyński wie, że popełniono szereg błędów w tej wyprawie do Smoleńska. Zaprzestanie narracji o tym, że Tragedii Smoleńskiej jest winny Putin, należy winę przyjąć na siebie. A to jest niemożliwe, bo to oznacza koniec PiSu.
 • Głos rozsądku
  Wylazł z Ciebie całkiem niezły dyplomata. :)

  „Wprawdzie to nie my prawie od dekady przetrzymujemy wrak rosyjskiego tupolewa, ale ja bym wykorzystał tę szanse i pierwszy wyciągnął rękę, bo jest to być może ostatnia taka okazja.”

  „Rosja nie chce od nas w tej kwestii aż tak wiele: poszanowania zwykłego faktu, że Armia Czerwona istotnie wyzwoliła nasze ziemie spod okupacji niemieckiej (zastąpiła ją swoją własną, ale my nie musimy się tej wiedzy wypierać ([niestety, wiele osób się tej wiedzy wypiera]) oraz poszanowania grobów i pomników poległych na naszych ziemiach żołnierzy (w swojej masie zwykłych chłopaków zmobilizowanych ze wschodnich obszarów Rosji europejskiej).”

  „Nie musimy Rosji kochać ani się z nią przyjaźnić (...), ale kluczowe dla naszego bezpieczeństwa jest unormalizowanie stosunków z potężnym sąsiadem i ugrywanie wszystkiego co tylko możliwe, by wzmocnić siłę własną.”

  5*
 • Pamiętam
  Jak była dyskusja w TV o budowie Jamał 2, to kategorycznie protestował Naimski, bo rurociąg ominął Ukrainę, co było dla Naimskiego nie do pomyślenia. Zastanawiałem się, jaki kraj reprezentuje ten cały Naimski, który tak kategorycznie protestował. Teraz to już widać jak na dłoni. W 2014 roku w Listopadzie miałem tak fajną fuchę w geodezji, wyznaczaliśmy działki w powiecie grójeckim, znanym z produkcji jabłek. Już sankcje były na Rosję nałożone i słów ludzi, którzy zostali zostawieni sami sobie nie da się opisać. A kości naszych rodaków na Wołyniu niestety bieleją......
 • @zbig71 18:34:46
  Należy do tej rzeszy ludzi o której mówił pan Duda!Jakże mógłby zubożyć braci na Ukrainie, którzy porobili miliardowe fortuny na ruskim gazie!!To niedobra jest i się nie mieści w żadna rubryka!!

  Patriota , jeden z założycieli KORu.

  cytata:
  Czy interesował się pan tym, co znaczy pana nazwisko?

  – To nazwisko ma rdzeń hebrajski. Moja rodzina była rodziną frankistowską, czyli żydowską i dziesięć pokoleń temu przyjęła chrzest w katedrze lwowskiej. Ale nie chciała przyjąć w pełni polskiego nazwiska, aby nie zacierać korzeni. Został tylko dodany przyrostek „ski”. Natomiast słowo „naim” to mniej więcej znaczy „ładnie”.

  A okres największego rozkwitu rodziny?

  – Pierwsza połowa XIX wieku. Wtedy także najwięcej numerów hipotecznych w Warszawie było przypisanych mojej rodzinie. Na przykład przy placu Trzech Krzyży, w miejscu, na którym teraz jest wznoszony budynek banku ING, w pierwszej połowie XIX wieku stał należący do nas browar.

  https://naimski.pl/782/
 • @zbig71 18:34:46
  "Jak była dyskusja w TV o budowie Jamał 2, to kategorycznie protestował Naimski, bo rurociąg ominął Ukrainę, co było dla Naimskiego nie do pomyślenia. "

  Minister Naimski: „Nie” dla energii z Białorusi:
  "„PSE zdemontuje resztki linii w kierunku Białorusi” – dodał Naimski.
  https://www.energetyka24.com/minister-naimski-nie-dla-energii-z-bialorusi
 • @trojanka 18:51:49
  To chyba ten chrzest 10 pokoleń temu to nie do końca się przyjął rodzinie Naimów? Widziałem zdjęcie Naimskiego, Macierewicza i przez. Regana zrobione w Białym Domu w latach osiemdziesiątych. Prezydent Regan że swoimi agenciakami?
 • @Pedant 18:58:52
  Dzięki, warto przeczytać komentarze pod artykułem. Mówią same za siebie.
 • Piąteczka
  dziś,

  to już sam nie muszę nic pisać,
  ani o drugiej rurze, ani o utraconej kasie, ani o utraconych możliwościach, ani o maluśkim wołającym sława .....

  może uda się jeszcze uratować zachodnią granicę, bo bardzo nie chcę zostać folksdojczem z przymusu, ale nie jest to pewne.
 • @Anna-PK 18:02:45
  Bez wątpienia, prezydentem, który wydał Polskę na łup, był ten filoizraelita, co leży na Wawelu.

  I tak dopełniło się polskie warcholstwo, najgorsi dostępują najwyższych zaszczytów. Tak to u nas jest.
 • @zbig71 18:34:46
  Dlaczego ludzie nad Wisłą uważają, że CIA i neokoni ich oszczędzą ?
 • @interesariusz z PL 19:12:05
  Musiałbyś mieć trochę krwi germańskiej do tego folksdojcza. Chyba, że na obecnym etapie można mieć krew nie germańskà i zostać...... no, tu już powinien wypowiedzieć się prezydent Duda, on jest specem od krwi.....
 • @interesariusz z PL 19:15:49
  Dlaczego mnie pytasz? Ja tak nie uważam.
 • @zbig71 19:18:17
  wystarczy, że się urodziłem na (dawnych) ziemiach niemieckich.
 • @zbig71 19:20:07
  pytanie było retoryczne.
 • @interesariusz z PL 19:21:45
  Ciekawe, czy długo jeszcze te ziemie będą dawne?
 • @interesariusz z PL 19:22:07
  Pewnie dlatego, że oglądali dużo amerykańskich filmów, a nie zwracają uwagi na to, co ostatnio spotkało Kurdów. Albo o tym nie wiedzą.
 • Izrael zrobił ogromny prezent Putinowi. Zbudowano pomnik
  upamiętniający blokadę Leningradu. To jest ważne, bo Putin stamtąd pochodzi. Putin był bardzo wzruszony, mówiąc, że jego ojciec przeżył wojnę w Leningradzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=xGYvQnztnus

  Nie wiem co to wszystko znaczy, że taki pomnik teraz akurat ufundowano.
  Coś od Putina Izrael oczekuje, ale to wyjdzie później.
 • @zbig71 19:08:44
  Da interesu i fruktów nawet się chrzcili , i tak zawsze jest u nich wyższość religii talmudycznej nad chrześcijańską.
  Jakis odsetek pewnie robił to szczerze,ale niewielki raczej!
  http://mazovia.genealogiapolska.pl/date/converts.htm
  są dawne nazwiska , różne były nawet Kamiński....


  https://zastopujczas.pl/zydzi/papiez-uznal-zydowski-talmud-za-ksiege-zakazana/
 • Autor
  No właśnie Putin uznał, że mu się nie tym razem kłamać nie opłaca. A dlaczego? Bo po raz pierwszy Polska nie siedziała cicho lecz powiedziała basta dość kłamstw.Teksty Putina o Polsce odpowiedzialnej za wybuch IIWŚ są dobre dla homosovietikus w Rosji bo w Europie nikt ich nie kupi.. Tam takimi tekstami Putin ich dowartościować bo wie, że prawda o ZSRR i armi czerwonej by ich zabiła. Rosji na prawdę po prostu nie stać.
 • @Anna-PK 19:37:32
  "Coś od Putina Izrael oczekuje, ale to wyjdzie później."

  Widzę trzy rzeczy, integracja i współpraca w podtrzymywaniu narracji historycznych rosyjskiej i żydowskiej. Drugie zabezpieczanie Izraela od sąsiadów, na których Rosja ma wpływ.

  Trzecie, po prostu Żydzi, szczególnie ci z Rosji postrzegają drugą wojnę światową podobnie, i są też dumni ze swojego udziału w walce na froncie. Wielu z nich miało w swoich rodzinach weteranów.
 • @Anna-PK 19:37:32
  Ustępstwa rosyjskie w sprawie złowrogiego Iranu? Pomnikiem Żydzi chcą przekupić zimnego ruskiego czekistę Putina?
 • @trojanka 19:39:40
  A może nawet..... Kaczyński???.....
 • @interesariusz z PL 19:14:35
  Koh7,9 To wszystko widziałem,
  zwracając uwagę na wszystkie sprawy,
  jakie się dzieją pod słońcem,
  w czasie gdy człowiek jeden panuje nad drugim,
  na jego nieszczęście.
  10 Ponadto widziałem,
  jak złoczyńców ze czcią składano w grobie,
  a ludzie przychodzili i odchodzili z miejsca świętego,
  i zapomniano w mieście o tym, co tamci czynili.
  To również jest marność.
  11 Ponieważ wyroku nad czynem złym
  nie wykonuje się zaraz,
  dlatego serce synów ludzkich
  bardzo jest skore do czynów złych;
  12 zwłaszcza że grzesznik czyni źle stokrotnie,
  a jednak długo żyje.
  Chociaż ja również i to poznałem,
  że szczęści się tym, którzy Boga się boją,
  dlatego że się Go boją.


  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=576
 • @Husky 19:41:48
  Obyś się nie zdziwił, Europa jest tak zlewaczona, że o reakcyjnej Polsce kupi wszystko.
 • @zbig71 20:03:03
  Prawda jest tak że cały plan Putina poszedł w piz....u bo mu nasz Prezydent pokazal środkowy palec.
  To dlatego Putin wykreślił z kartki połowę swojego "przemówienia", a zobaczysz co PAD powie w Auschwitz. Putin biegunki w locie dostanie
 • @zbig71 19:59:37
  "Ustępstwa rosyjskie w sprawie złowrogiego Iranu? Pomnikiem Żydzi chcą przekupić zimnego ruskiego czekistę Putina?"

  Niekoniecznie tak cynicznie. Żydzi wierzą w swoją wersję historii (nie mniej niż Polacy w swoją i chyba bardziej), i widzą rosyjską jako pokrewną. Czują też wdzięczność za uratowanie ich. Pomoc z Iranem to wisienka na torcie.

  Lepiej jak narracje historyczne różnych wspolnot, czyli perspektywy dla pokrzepienia serc nie kłócą się ze sobą.

  Natomiast solidna historiografia jest zagmatwana, wielowymiarowa i podatna na sprzeczne interpretacje.
 • @Pedant 20:14:43
  Sądzę, że góre wezmą bieżące interesy. Tym bardziej, że Bibi od dłuższego czasu o nie zabiega w Rosji.
 • @Oracz 20:02:08
  "Chociaż ja również i to poznałem,
  że szczęści się tym, którzy Boga się boją,
  dlatego że się Go boją."

  Bojaźń Boza jest początkiem mądrości,
  (Mądrość Syracha)

  "Nie pokładajcie ufności w książętach
  ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.
  Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi,
  wówczas przepadają jego zamiary.
  Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba,
  kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim,
  który stworzył niebo i ziemię,
  i morze ze wszystkim, co w nich istnieje.
  On wiary dochowuje na wieki,
  daje prawo uciśnionym
  i daje chleb głodnym.
  Pan uwalnia jeńców,
  Pan przywraca wzrok niewidomym,
  Pan podnosi pochylonych,
  Pan miłuje sprawiedliwych.
  Pan strzeże przychodniów,
  chroni sierotę i wdowę,
  lecz na bezdroża kieruje występnych. " (Psalm 146)
 • @zbig71 20:20:08
  "Sądzę, że góre wezmą bieżące interesy."

  Po stronie polskiej też?
 • @Husky 20:12:28
  "Putin wykreślił z kartki połowę swojego "przemówienia"

  Skąd to Pan wie? Polska nie jest dla niego najważniejsza. Natomiast obiecał przygotować opracowanie na temat źródeł drugiej wojny światowej.
 • @Pedant 20:24:57
  Wiem
  Są już przecieki
  Polska 17 września 1939r napadła na Rosję.
 • @Husky 20:12:28
  No i Putin wstrzymał oddech, bo wasz prezydent pokazał mu środkowy palec. No jasne, zaraz Putin z Ławrowem i z Szojgu z tego powodu schowają się że strachu w bunkrze. Kto jak kto, ale Husky znał przemówienie Putina od deski do deski..... Z tą biegunką to może być prawda, Putinowi że śmiechu mogą puścić zwieracze.
 • @Husky 20:27:37
  "Wiem
  Są już przecieki"

  Radzę zmienić pampersy.
 • Prezydent Ukrainy
  w ostatniej chwili stał się autorem gorszącego skandalu.
  Otóż w ostatniej chwili ogłosił że miejsca przeznaczone dla ukraińskiej delegacji pragnie "odstąpić" izraelskim weteranom którzy nie mogą wziąć udział w uroczystości właśnie z powodu braku miejsc.
  Natychmiast zareagował Jad Waszem oświadczeniem iż nie rozumie decyzji prezydenta Zelenskiego. I że zastała ona (decyzja) przyjęta ze zdumieniem i rozczarowaniem gdyż miejsca będą niewykorzystane z uwagi na to że weterani to ludzi starzy w związku z czym ich przybycie na uroczystości powinno być przygotowane z odpowiednio wcześniej.
  Wszyscy komentatorzy są zgodni;prezydent Ukrainy przestraszył się faszysty Wiatrowicza który na kilka godzi przed uroczystościami zamieścił w sieciach społecznościowych wpis o tym że udział Zieleńskiego "w imprezie Putina" to zdrada Ukrainy.
 • @Husky 20:12:28
  natępny, co mu się wydaje, że odgadł plan Putina.
 • @Pedant 20:22:16
  Dotyczące BW.
 • @Husky 20:27:37
  i po co pisać idiotyzmy ?

  Tak się bronią winni, ale przecie Husky do nas nie należy.
 • @interesariusz z PL 20:35:28
  A WY to kto?
 • @ikulalibal 20:30:10
  Jednak banderowcy mają swój ciężar gatunkowy.
 • Pisałam to już wielokrotnie i powtarzam to jeszcze raz.
  Retoryka historyczna służy dzisiejszej sprawie.

  1. Rezolucję w sprawie układu Ribbentrop-Mołotow przygotowali Litwini razem z Polakami. Należy zastanowić się co było tego powodem.
  2. Czemu była tak gwałtowna reakcja Putina na tę rezolucję.
  3. Czego można się spodziewać po tych zaburzeniach na najbliższą przyszłość.
 • @zbig71 20:00:43
  No nie.... zostali ochrzczeni ,po bożemu. 2 lata po urodzeniu, ale za to mieli matki chrzestne intelektualistki , pisarki!smutno skończyły.

  https://pikio.pl/bracia-kaczynscy-tajemnice/


  dzieciństwo mieli za to straszne.....
  https://books.google.pl/books?id=Cj_igU7isPwC&pg=PA35&lpg=PA35&dq=Chrzest+kaczy%C5%84skich&source=bl&ots=mU_A1gfM9c&sig=ACfU3U0LB_L-7vbdMz1716x26UTgDC4btw&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwitktfMu5rnAhWmsaQKHYd0AIw4FBDoATADegQIChAB
 • Autor
  Netanjahu podziękował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi i wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi za "przeciwstawienie się tyranom z Teheranu, którzy zagrażają stabilizacji na Bliskim Wschodzie i całym świecie" i za to wystąpienie otrzymał gorące brawa od.....Putina i pozostałych uczestników tej imprezki
  Rozumiem i szanuję ...Putina.
  Też bym bił brawo.
 • @Husky 20:45:08
  Tyrani z Teheranu zagrażają całej galaktyce.
 • @Anna-PK 20:39:27
  "Rezolucję w sprawie układu Ribbentrop-Mołotow przygotowali Litwini razem z Polakami. Należy zastanowić się co było tego powodem."

  A może Łotysze nie Litwini, posłanka z Łotwy się podpisała.
 • @zbig71 21:02:24
  Musimy być przygotowani na falę antysemityzmu, która przechodzi przez świat i musimy stać ramię w ramię - powiedział dziś wiceprezydent USA Mike Pence podczas Światowego Forum Holokaustu Jeden kraj na świecie zaprzecza Holocaustowi i zagraża Izraelowi. Musimy mu stawić czoła. To Islamska Republika Iranu

  "naziści nadali polskiemu miastu niemiecką nazwę, by wykorzenić polską kulturę". - Gdy żołnierze otworzyli bramę obozu, znaleźli 7 tys. obdartych więźniów, setki tysięcy dokumentów świadczących o morderstwach. Przez pięć lat istnienia zginęło w Auschwitz milion istnień

  - 6 mln ofiar Holocaustu to liczba zatrważająca. Ci, którzy szli doliną śmierci, odbudowali państwo Izrael i odbudowali naród żydowski. Jako prezydent USA, mówię z dumą: jesteśmy z wami od 1948 r. i będziemy dalej - zadeklarował.
 • @zbig71 21:02:24
  Hm..głos wołającego...może znajdzie się jeszcze 9 sprawiedliwych i Sodoma ocaleje......albo nie...
  https://youtu.be/2_a_D0l3f70
 • @Husky 20:12:28
  Haski jesteś jak dziecko we mgle. Putinowi i reszcie gości wisiało i powiewało czy będzie Duda. Największy ból zwieraczy mieli Żydzi. Ich żal że nie będzie Dudy wyglądał jak żal Polaka który się dowiaduje że na spotkanie rodzinne nie przyjedzie nielubiana ciotka. Za PRL często puszczali filmy dokumentalne z czasów wojny np. francuski ,,soah''. Jak Żydzi moga pozwolić u siebie na potępienie Rosji, jak w tych dokumentach rozpływają się w wdzięczności za ochronę ludności żydowskiej która uciekała przed hitlerowcami na wschód. Że dopiero pod ochroną Armii Czerwonej uciekający Żydzi poczuli się bezpiecznie, o wdzięczności za uwolnienie z obozów zagłady pisać chyba nie muszę. TVP tego filmu nie puści, nawet za PRL co niektórzy protestowali że jest antypolski. Jednak na zachodzie takie obrazy nie mają ograniczeń i to one głównie kształtują wiedzę o tamtych czasach.
 • @Pedant 21:18:20
  "Rezolucja powstała z inicjatywy europosłów z Litwy, przy współpracy polityków z Polski - razem w tej sprawie działali między innymi deputowani PiS i Koalicji Europejskiej."
  https://polskieradio24.pl/399/7977/Artykul/2370492,Parlament-Europejski-zatwierdzil-rezolucje-ws-paktu-RibbentropMolotow
 • @Anna-PK 21:52:56
  Coś się nie zgadza. Rezolucję przedstawili:

  Ryszard Antoni Legutko, Anna Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Witold Jan Waszczykowski, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Bogdan Rzońca, Anna Zalewska, Jacek Saryusz-Wolski, Grzegorz Tobiszowski, Joanna Kopcińska, Elżbieta Rafalska, Joachim Stanisław Brudziński, Beata Szydło, Beata Mazurek, Andżelika Anna Możdżanowska, Beata Kempa, Patryk Jaki

  oraz Dace Melbarde z Łotwy. Żadni Litwini się nie podpisali.

  http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0098_PL.html
 • @Pedant 22:05:29 Czyli można przyjąć, że to prawie polskie dzieło ta
  rezolucja.
  Czego się spodziewano po tej rezolucji? Jaki efekt tego miał być?
 • @Husky 21:24:02
  Tak jak pisałam, Iran zagraża całej galaktyce i dla dobra całej postępowej ludzkości należy wymazać go z mapy świata. Oczywiście poza gazem i ropą, to jasne.
 • @Anna-PK 22:27:43
  //Czego się spodziewano po tej rezolucji? Jaki efekt tego miał być?//

  Miał być akordem zamykającym pewien cykl rozpoczęty analogiczną rezolucją z roku 2009 r
  https://ria.ru/20090709/176760997.html

  Tak jak tamtą sprzed 10 lat Rosja potraktowała jako sygnał do mobilizacji,tak tę drugą i ostatnią jako wypowiedzenie wojny.
  Teraz tylko patrzeć "zatknięcia zwycięskiego sztandaru na ruinach reichstagu".
 • @ikulalibal 22:37:14 Nie rozumiem co komu mogło przjść z akordu.
  Akordem się nikt nie naje. Problem jest w tym taki, że Polska jest
  słaba i nie ma sojuszników. Ten artykuł tego żydowskiego autora pokazuje wszystkie polskie słabości. Zapewne Polacy nie zdają sobie sprawy z tych słabości. https://www.unz.com/ishamir/the-battle-for-auschwitz/
  Szkoda, że on to napisał tak późno.
  "Bolszewicy, którzy rządzili powojenną Polską, nie uważali, że syjoniści powinni być opłacani; uważali Polskę za nazistowską ofiarę, a nie beneficjenta. Teraz nie ma już komunistów, więc proszę, zapłaćcie, powiedzieli Żydzi."
 • @Anna-PK 22:27:43
  "Czego się spodziewano po tej rezolucji? Jaki efekt tego miał być?"

  Przypuszczam, że było to dość spontaniczne, bez myslenia o paru ruchach naprzód.

  Przypuszczam też Putin zastosuje metodę aikido, czyli miękko rozbroi oponenta. Jeśli dotrzyma obietnicy opublikowania analizy, to przedstawi propozycję narracji historycznej, dobrej dla Rosji i nie agresywnej w stosunku do Polski, trudnej do odrzucenia. Tak aby spór ucichł.

  W Jerozolimie wspomniał Polaków tylko raz - jako ofiary nazizmu na równi z Rosjanami i innymi narodowościami.
 • @Anna-PK 23:27:41
  // Nie rozumiem co komu mogło przjść z akordu.//

  Żeby zrozumieć wystarczy przeczytać mój dzisiejszy komentarz z innego tematu .Komentarz zaczynający się od słów "A teraz dla tych którzy naprawdę myślą logicznie
  Kontynuując polemikę z teksem "Gwiazda czerwona i gwiazda Dawida" "
  http://swiatowid.neon24.pl/post/152769,dla-myslacych-logicznie-skasowane-przez-lotna-komentarze#cmnts

  //Szkoda, że on to napisał tak późno.//

  Dlaczego późno.Po prostu należało śledzić jego publicystykę.To chyba nie wina Shamira że polska publika wybiera publicystów takich jakich wybiera.A już szczególnie pożąda takich (patrz drnowopolski), którzy mówią to co słuchacz chce usłyszeć.
 • @Pedant 23:30:34 Spodziewano się, że Putin będzie musiał się
  bronić. Nikomu nie przyszło do głowy, że Putin zaatakuje silniejsza bronią.
  Ci posłowie w tych wszystkich organizacjach się nudzą i wymyślają sobie zajęcie, ale takie aby się nie męczyć. I to są tego skutki.

  „Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca.” Sokrates
 • Putin nie zaatakował...
  Cały sztab kryzysowy powołany w celu odparcia ataku Putina, jest zawiedziony, buhahahaha:)
 • @Husky 19:41:48
  Wiesz, gdzie Putin ma Polskę? W czarnej żopie.
  Czas najwyższy do tego się przyzwyczaić.
 • @lorenco 02:54:36
  Ignoruj tego kundla.
  Gdyby zrobili tak wszyscy on sam by się stąd wyniósł.
 • @lorenco 02:54:36
  Czyli i ciebie ma w czarnej żopie
  Hmmmm
  Skoro ci ta wygodnie,....
 • @Robik 05:51:47
  Tylko pod jednym wpisem zignorowali mnie 376 razy......... (i to po "moder..nizacji")
  https://antykomunista.neon24.pl/post/152403,na-polecenie-prezydenta

  cholera, co za pech
 • Mamy alternatywę:
  1. Wcześniejsze zaatakowanie Putina - jakoby Polacy z II RP chcieli panu, towarzyszowi Hitlerowi pomnika stawiać za takie a nie inne podejście do Żymian - było adresowane do konkretnych osób, środowiska i odniosło ono pożądany przez Putina skutek.
  2. Zamarkowano atak z innej strony niż on rzeczywiście nadejdzie - czyli elementarz wojowania.
  Wniosek?
  Tak czy siak - te zabawy odbywają się jakby ponad głowami sierot po Polsce w atrapie Polski - co nie znaczy, że ich nie dotyczą.
 • @autor
  Co też Pan tu za bajki opowiadasz.

  Zaatakował jak najbardziej.On przez cały czas pobytu na tej ziemi ukradzionej Palestyńczykom myślał nienawistnie o Polsce.I za tą myślozbrodnię powinien ponieść ciężką karę.PIS ponoć ma wnieść projekt rezolucji do UE z żądaniem wysłania Putina za karę na orbitalną stację kosmiczną i pozostawienie go tam na wieki.
 • @Husky 06:40:18
  Ciebie na pewno. Kolejna kompromitacja PiSiactwa. Takich tepakow to Polska jeszcze przy wladzy nie miala. Bylo pewnym,ze Putin nie zaatakuje Polski. Bo po co? To przyglupy z PiSu nie znaja celow swoich dzialan. Gumis ponapinal sie,ale byl.w tym nienaturalny. Coz,miernota na stanosisku.
 • @Wican 13:02:28
  A jak tam sztab kryzysowy Gumisia? Ta cała pisiacka banda jest butna i przez butę nie jest w stanie zauważyć własnej śmieszności.
 • @zbig71 13:08:46
  To mentalne szczyle. Niezalezmie od wiekow. Takiego DNA na stanowisku glowy panstwa,to jeszcze Polska nie miala. Wliczajac w to Wladyslawa Hermana (on mial tez "Kaczelnika"-Sieciecha) I Korybuta.
 • @Husky 20:12:28
  Daruj sobie opowiastki na poziomie "naród głupi wszystko kupi" o wielkości "pajacyka, co chłopcem chciał być. Mamy dalszy festiwal "dyplomatolstwa" ogranego przez Putina. Z jednej strony nie zapewnili możliwości wypowiedzenia się Polski na tym forum, z drugiej strony starali się być pierwsi zanim Putin ogłosił, co chciał ogłosić. Tak więc ci wytoczyli armaty, a Putin przedstawił się jako człowiek mówiący rozsądnie i znów nasze "dyplomatołki" wyszły na oszołomów, stali się pośmiewiskiem świata. Dyplomacja nie jest dla chłopczyków w krótkich majteczkach.

  Co by nie mówić "pajacyk" winien odejść do lamusa.
 • @Husky 20:12:28
  Na pewno Putin miał w swoim notatniku zapisano dwa słowa.
  Andrej wymiękł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829