Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Niedźwiedź podciera się zającem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ś.p. Andrzeja Waligórskiego musiały wspierać proroctwa.

Dawniej stosunki polsko-rosyjskie, dziś polsko-amerykańskie:

Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
- Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!

Strategiczne partnerstwo z Izraelem:

Płakał niedźwiedź przed lisem, pijąc wraz z nim wódę:
- Ty wiesz, mam czworo dzieci, ale wszystkie rude...
- Ha! - krzyknął lis obłudnie, ukrywszy twarz w dłoniach -
Mój syn także jest rudy, ktoś nas robi w konia!

O Trójmorzu-Międzymorzu, pomoście bałtycko-czarnomorskim, polskim prometeizmie, mesjanizmie, projekcie LBU i tym podobnych popierdółkach:

Raz kiedyś jurny wróbel w miłosnej euforii
Chwalił się, że zajeździ kobyłę historii,
Lecz kiedy wyładował temperament dziki,
Kobyła stwierdziła: - Chyba mam owsiki...

O sukcesach grupy rekonstrukcji historycznej przedwojennej sanacji:

Udzielał raz wywiadu kotek, że jest zdrowy,
Wtem uszki mu opadły, oczki wyszły z głowy,
Pękł mu brzuch, ogon, płuca i głosowa struna,
Wreszcie zdębiał, ocipiał, zesrał się i umarł. Amen.

Polska w strefie geopolitycznego zgniotu i Judeopolonia w budowie:

KSIĘGA XI: 1812 wersja II
O roku ów! Kto widział cię na Litwie i Rusi,
Ten wiedział, że ten burdel źle się skończyć musi!
Tłok, nie ma na czym usiąść (co najwyżej w kucki),
Poniatowski, Dąbrowski, bodajże Piłsudski,
Jankiel miast Poloneza, majufesa grzmoci,
Zosia płacze, bo Tadzia złapała na Cioci
A uwłaszczone chłopstwo wyrywa do miasta
I tworzy proletariat ... Wnet księga dwunasta.

O polskim kretynie marzącym o lokalnej wojence zastępczej (proxy war) niczym karp o Wigilii pod nieobecność Mai Ostaszewskiej:

KSIĘGA XII: Kochajmy się!
Pije szlachta przy Wiejskiej ulicy skupiona
Zdrowie Sędziego, Zosi i Napoleona
Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany!
I prezydent tych Stanów, pan Clinton kochany
Nikt nie chodzi do pracy, wszędzie dzwony dzwonią
Towarzysze pancerni do spowiedzi gonią
Bonaparte ocipiał i na Moskwę rusza
No, tu na szczęście koniec Pana Tadeusza.

 

Pożartowalim, to wróćmy do obserwowanej ku zdumieniu niektórych i mojemu przerażeniu ostrej fazy wojny dyplomatycznej między Rosją a Polską.

[Zastrzeżenie:

Żeby nie było, że jakiś zaczadzony amerykańskimi onucami zarzuci mi, że się nawąchałem ruskich onuc i bredzę – może i bredzę, ale to co najwyżej z powodu częściowej degeneracji połączeń synaptycznych w mózgu skutkiem wieloletniego nadużywania alkoholu, a nie że jestem na liście płac Władimira Władimirowicza. A propos, dotarło do mnie w końcu, że Rosja pana Putina nie jest żadną nadzieją ani dla chrześcijan ani dla konserwatystów, albowiem sprawy te traktowane są u naszego wielkiego sąsiada w sposób tylko i wyłacznie utylitarny, zaś jego elity w dużym stopniu cechuje niestety nihilizm].

Politycy rosyjscy, poczynając od zimnego czekisty Putina, walą w nas jak w kaczy kuper, podchodząc kreatywnie do prawdy niczym rebe zaprawiony w haggadach – to porównanie jest jak najbardziej sensowne, bo pojęcie prawdy historycznej w cywilizacji rosyjskiej jest takie samo jak u talmudystów – stricte utylitarne.

Z drugiej strony – jak mawiał mój kolega ze studiów (imieniem Stefan, ale nazywaliśmy go „Stiopa”, a to dla jego wyniesionej z domu fascynacji legendą Wielkiej Wojny Ojczyźnianej) – „ale spójrz na to obiektywnie oczyma Stalina”. Każde państwo potrzebuje legendy założycielskiej i bohaterów (por. starannie budowany kult s.p. Lecha Kaczyńskiego, będącego de facto tragedią pomyłek czy gdański kult Pawła Adamowicza, ... tu z ostrożności procesowej zacytuję za portalemprawy.pl, od którego się ze wstętem odcinam: „moim zdaniem facet nie powinien spędzać czasu w trumnie, tylko w więzieniu”).

Fundamentem historycznym dzisiejszej Federacji Rosyjskiej jest wyzwoleńcza rola Armi Czerwonej w latach 1944-45. Jako Polacy wiemy dokładnie, na czym to wyzwolenie (rozpoczęte jeszcze 17 września 1939 roku) polegało i nie musimy podzielać rosyjskiej wersji historii. Tyle tylko, że ...

Zgadzam się z jedną opinią dr Bartosiaka (którego nie przeceniam, szczególnie kiedy sufluje nam banderland za sojusznika), że jako średniej wielkości państwo leżące w strefie zgniotu balansujemy na granicy mozłiwości samodzielnego istnienia (Rzeczpospolita jako lokalne mocarstwo przetrwała wojny na wszystkich frontach w XVII wieku, łącznie z najazdem szwedzkich barbarzyńców, ale w 1939 roku mocarstwem nie była). Z tego też powodu naszą politykę wobec Rosji powinien cechowac pragmatyzm, dbałośc o Polaków i polską kulturę na wschodzie oraz wypracowanie modus vivendi w kwestii polityki historycznej. Możliwości było wiele, ale z pewnością nie wolno było zachowywac się jak barbarzyńcy, albo jeszcze gorzej, jak jacyś banderowcy zwyrodnialcy i burzyć pomniki Armii Czerwonej, szczególnie te towarzyszące radzieckim cmentarzom.

[W moim najgłebszym odczuciu banderyzm jest najskrajniejszą odmianą barbarzyństwa z piekła rodem, porównywalną tylko z amerykańską „aborcją podczas porodu” i nic gorszego od tej odmiany ani nie było ani nie będzie].

W jednym z programów Mediów Narodowych pani Ewa Rzeuska z RN w Szczecinie zróciła uwagę na owo burzenie pomników jako kroplę, która przelała szalę (podobnie jak na słabo kontrolowane emocje w tej sprawie zawsze opanowanego Władimira Władimirowicza).

Kiedy my bohatersko walczyliśmy z pomnikami niczym swego czasu banderowcy z polskimi dziećmi i niemowlętami, Izrael właził w tej sprawie Ruskim do stolcowej kiszki no i dziś mamy to co mamy.

I teraz, żeby jakos przykryć porażkę w związku ze Światowym Forum Holokaustu (czyli za red. Michalkiewiczem, pierdnięcie nam przez Izrael prosto w nos) prezydent i premier powolali sztab kryzysowy do reagowania na kłamstwa Putina (najlepiej powołac do tego sztabu przekupki z Bazaru Różyckiego, żeby ich nikt nie przegadał).

Najgorsze jest w tym wszystkim, że ani prezydent belwederski ani rząd warszawski i tak nic nie zrozumiał ani nie wyciagnął jakichkolwiek wniosków.

Z wywiadu Chanukowicza dla „Financial Times” (za Interia)

Andrzej Duda ostrzegł jednak przed jakimikolwiek próbami złagodzenia unijnych sankcji na Rosję. "Nadal opowiadamy się i domagamy się zachowania integralności terytorialnej zarówno Ukrainy, jak i Gruzji. Jest absolutnie nie do przyjęcia, że w XXI wieku Rosja przesuwa granice w Europie siłą" - powiedział.

"Nie zgadzamy się z polityką, która prowadziłaby do prób złagodzenia sankcji lub ich zniesienia i powrotu relacji z Rosją, jakby nic się nie zmieniło. Jesteśmy przekonani, że takie zachowanie jedynie zachęci Rosję do agresywnych zachowań, jak pokazało ostatnie 12 lat, począwszy od ataku Rosji na Gruzję w 2008 roku" - wyjaśnił polski prezydent.


Czyli polityka na zwarcie, w interesie Gruzji i banderlandu ... szkoda klawiatury strzępić. Z jednej strony będziemy my z naszą słuszną racją, za to z piętnem antysemityzmu (co z tego, ze fałszywym), a z drugiej Rosja, ich partner w Nordstreamie czyli Niemcy i reszta UE, Izrael w którym dziś rządzą litwacy z Rosji i lobby żydowskie w USA. Ciekawe, kto wygra.

Pisane 22 stycznia czyli w 157 rocznice wybuchu Powstania Styczniowego, które rzecz jasna tez miało rację i prawdę po swojej stronie i miał być cud, bo z polską szlachtą polski lud i miało byc git, bo z polska szlachtą polski Żyd (Leopold Kronenberg, odznaczony przez cara po upadku powstania).

Na zdjęciu wprowadzającym: barbarzyńskie zburzenie Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance. 

KOMENTARZE

 • 5* NATO szykuje się do ogromnych manewrów.
  Wojsko będzie ćwiczyć atak na Rosję. Aby zaatakować Rosję, trzeba w całej Europie stworzyć warunki na przemarsz czołgów. Najważniejsze jest zaopatrzenie, które trzeba dostarczyć z USA.

  Piszą tak: "Jedna dywizja czołgów samej armii amerykańskiej wymaga ponad 4000 ton paliwa dziennie. Dochodzi zaopatrzenie w intensywnie wystrzeliwaną amunicję i wiele więcej. Wszystko to będzie musiało zostać dostarczone gdzieś na granicy obwodu kaliningradzkiego, Białorusi, Norwegii i Ukrainy, być może Gruzji. Jednocześnie kupowanie tego wszystkiego na miejscu, w Europie, nie zadziała - dla samych Niemiec przerwa w dostawach rosyjskiego gazu oznacza śmierć gospodarczą i może po prostu nie uczestniczyć w takich przygodach. Podobnie będzie z resztą krajów Europy Zachodniej."
  https://bulgarianmilitary.com/2020/01/22/the-united-states-will-carry-out-a-suicide-mission-if-they-decide-to-attack-russia/
 • Kto nie, czy to nie jest ostatnia szansa
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-rosyjskie-msz-to-polska-powinna-poczynic-kroki-w-celu-popraw,nId,4283315

  - mówiąc nieco sarkastycznie, gdybysmy tak szanowali wrazłiwość historyczną Rosjan jak robimy to wobec rezunów i eskimosów, to bylibyśmy najlepszymi przyjaciólmi
 • 5*
  „jako średniej wielkości państwo leżące w strefie zgniotu balansujemy na granicy możliwości samodzielnego istnienia (...) Z tego też powodu naszą politykę wobec Rosji powinien cechowac pragmatyzm, dbałośc o Polaków i polską kulturę na wschodzie oraz wypracowanie modus vivendi w kwestii polityki historycznej.”

  Oczywiście.

  „Możliwości było wiele, ale z pewnością nie wolno było zachowywac się jak barbarzyńcy, albo jeszcze gorzej, jak jacyś banderowcy zwyrodnialcy i burzyć pomniki Armii Czerwonej, szczególnie te towarzyszące radzieckim cmentarzom.”

  Tak się postępuje, kiedy chce się sprowokować gwałtowną reakcję, o co najwyraźniej rządom okupacyjnym chodziło. Jak widać, był to jeden ze sposobów prowadzących do celu, jakim jest przepotwarzenie Polski w Polin, nad czym przecież rząd nazywany dla niepoznaki „polskim” usilnie pracuje.
  „Wszystko można, co nie można, byle z wolna i z ostrożna”, a zaniedbane pomniki z czasem same się w proch rozsypią.
 • @MacGregor 16:31:25 Polska polityka nie uznaje racji Rosji
  w pomocy Asaddowi w Syrii. Nie wiem jak to uzasadniają, ale Syryjczycy widzą to inaczej.
  Oto adwokat z Syrii konno jedzie do Moskwy, aby oddać mu w prezencie tego pełnej krwi araba.
  https://gdb.rferl.org/9EAC02B6-D1C3-436E-B2C4-4887A0EB6909_cx0_cy17_cw94_w1023_r1_s.jpg

  "Syryjski mężczyzna od miesiąca jeździe konno z Damaszku do Moskwy, aby „pokłonić się, uścisnąć i pocałować”, prezydenta Władimira Putina, aby podziękować rosyjskiemu przywódcy za wszystko, co zrobił „w walce z terroryzmem” w Syrii."
  Już jest blisko Moskwy.
  https://www.rferl.org/a/russia-syrian-man-horse-for-putin/30384708.html
 • @Anna-PK 16:46:15
  myślę, że Polska ślepo powtarza za USA - słynne zdanie, kiedy nasz Czaputowicz pytany o ocene irańskiego ataku na amerykańskie bazy w Iraku odpowiedział, ze czekamy na wypowiedź Trumpa ;)
 • Ależ co tam......wystarczy, że z naszych podatków,będą odnawiane i restaurowane pomniki UPA w Polsce,czyli zapłacimy
  za odnowienie pomników zbrodniarzom naszych Rodaków, a potem jeszcze zapłacimy za ekshumacje ofiar /o ile polska ekipa,dostąpi zaszczytu pozwolenia na to/.
  Natomiast to, że pan z ukraińskiego IPN twierdzi, ze nazywanie ludobójstwem 200 tysięcy bestialsko pomordowanych na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej i Bieszczadach to..nieporozumienie..... przeszło bez echa!!!!

  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/616967,ukraina-szef-ipn-ludobojstwo-polacy-nieporozumienie.html
  w wywiadzie udzielonym izraelskiej gazecie pan prezydent Duda zapytany, czy Katz powinien przeprosić za obrażanie Polaków" o antysemityźmie wyssanym z mlekiem matki", powiedział "że są w Polsce głosy żydów, którzy uważają , ze powinien przeprosić:.

  To się nazywa "obórzenie ókierunkowane".Tu się oburzamy , tam udajemy że deszcz pada!!!
  PS, Złożony w sejmie z podpisami ponad 200 tysięcy Polaków, projekt o zablokowaniu możliwości jakichkolwiek wypłat "uroszczeń" związanych z JUST 447 czyli dostosowaniem i nagięciem prawa krajowego pozwalającego na jakiekolwiek "wypłaty" tychże uroszczeń, NIE został dopuszczony do rozpatrzenia!!
  https://medianarodowe.com/pis-olewa-200-tysiecy-patriotow-wniosek-nie-zostal-rozpatrzony/

  Tak samo jak za za obu partii , wnioski o referendum w paru sprawach ważnych dla SUWERENA!!
  "Obórzenie" musi iść we właściwych kierunkach...tako każe panisko zza wielkiej wody i wielkiej pustyni.
  I dlatego bezustanne protesty polskiego ?MSZ w czasie zamieszek w Rosji przed wyborami za każdym razem pojawiało się kategoryczne żądanie MSZ o przestrzeganie praw człowieka.

  Przypominam Marsze Równości w Polsce i pobicie tych którzy ich nie chcieli!!!

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz-w-zwiazku-z-reakcja-rosyjskich-wladz-na-pokojowa-demonstracje-w-centrum-moskwy
  No pękać ze śmiechu lub rozpaczy na brak ..czegokolwiek....
  Do Francji, ANGlii USA,Ukrainy już takich wniosków Nie było, mimo że np. we Francji ginęli ludzie, byli oślepieni, połamani, pobici....Żądania "ókierunkownae".

  Przypominam ze nie wolno nam już po setkach lat tradycji , spalić kukły Judasza , ani topić Marzanny, ani wnosić polskich flag na teren obozu w Auschwitz!!

  https://prawy.pl/101793-zydzi-juz-kompletnie-odlecieli-topienie-marzanny-to-palenie-zydowskiej-kobiety/
 • @Lotna 16:40:10
  No własnie - trudno się z Rosją zaprzyjaźnić, ale można mieć stosunki poprawne i akurat wiele od nas nie chcieli - po prostu poszanowania pomników swoich żołnierzy.
  Przecież na naszych ziemiach nie ginęli sami politrucy, ale przede wszystkim zwykli rosyjscy chłopcy z głębi kraju, więc nie rozumiem,dlaczego nie można uszanować miejsc ich pochówku, zwłaszcza,kiedy wozimy się z nielegalnymi pomnikami bandziorów z UPA jak z jajkiem?
 • Być może dyplomacja to za trudne zadanie dla "elit".Bo wymaga inteligencji, wiedzy historycznej, umiejetności
  kojarzenia faktów,odrobiny psychologii i znajomości ludzkiej natury,oraz co najważniejsze ...zdolności długofalowego przewidywania skutków swoich poczynań!!!Nie wiem czy uczą tego na kursach które niektórzy z nich przechodzą w USA!
 • Nadzieja
  "Pożartowalim, to wróćmy do obserwowanej ku zdumieniu niektórych i mojemu przerażeniu ostrej fazy wojny dyplomatycznej między Rosją a Polską."

  Nadzieja w tym, że poza Polakami i Rosjanami nikt tego na świecie nie zauważy, może poza niektórymi Żydami, którzy też się pokłócą kibicując jednej albo drugiej stronie.

  Indie z Pakistanem mają znacznie większe spory, i kogo to poza nimi obchodzi?
 • @MacGregor 16:56:23
  "akurat wiele od nas nie chcieli - po prostu poszanowania pomników swoich żołnierzy"

  Można by było kompromisowo zastąpić irytujące niektórych gwiazdy na pomnikach, krzyżem prawosławnym i gdy trzeba półksiężycem czy gwiazdą Dawida.
 • @Pedant 17:35:19 Ani Pakistan, ani Indie nie są członkiem
  układu wojskowego czy gospodarczego. Polska natomiast jest i ten fakt sprawia trudności, np. NS2 dla Niemiec i innych państw.
  Tak pisze gazeta z Izraela: "Zmuszony do wyboru między obrazą Rosji a Polski, Izrael zawsze będzie stawał po stronie Władimira Putina."
  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-auschwitz-75-years-israel-yad-vashem-poland-victim-holocaust-geopolitics-putin-1.8432285
  I nie wszyscy muszą tak dobitnie się wyrażać. Inne państwa mogą to robić bez afiszowania się.
 • @Anna-PK 17:51:15
  "Ani Pakistan, ani Indie nie są członkiem
  układu wojskowego czy gospodarczego. Polska natomiast jest i ten fakt sprawia trudności, np. NS2 dla Niemiec i innych państw.
  Tak pisze gazeta z Izraela"


  Czytałem ten artykuł na Sputniku.
 • @Anna-PK 18:14:03
  "Ja w każdym bądź razie pisząc nie korzystałam ze Sputnika."

  Podała Pani link do Haaretz, ale niektórym to się myli :)
 • @Talbot 18:01:05 Jaki artykuł na Sputniku?
  Proszę to pokazać. Ja w każdym bądź razie pisząc nie korzystałam ze Sputnika.
  Pan cytując fałszuje mój tekst, nie wiem czy celowo, czy nie rozumiejąc o czym piszę.
 • @Pedant 18:30:04 Niektórzy powinni dorosnąć, polityka państwowa
  nie jest dla dzieci. Te izraelskie zabiegi są podyktowane potrzebą wejścia na rynek rosyjski, bo zauważono, że jest minimalny eksport do Rosji. Przy tym Bliski Wschód jest niebezpiecznym miejscem do życia i dobrze jest mieć silnych przyjaciół.
 • @trojanka 17:00:31
  To jest pospolite chamstwo a nie tam dyplomacja. Elementarny brak kultury.
  Ważny urzędnik MSZ w japońskiej świątyni udaje, że obmywa sobie genitalia rechocząc przy tym radośnie: https://www.wprost.pl/kraj/10291558/byly-ambasador-doniosl-na-szefostwo-msz-zaczal-symulowac-ze-obmywa-sobie-genitalia.html
  Wystarczy patrzeć, co mówią i robią. Może ich nadzorcy stosują jakieś nowoczesne technologie na mózgi?
 • @wercia 18:54:11
  "Ważny urzędnik MSZ w japońskiej świątyni udaje, że obmywa sobie genitalia rechocząc przy tym radośnie: https://www.wprost.pl/kraj/10291558/byly-ambasador-doniosl-na-szefostwo-msz-zaczal-symulowac-ze-obmywa-sobie-genitalia.html"

  Przeczytałem. Koszmarne.
 • @Pedant 17:50:18
  Kiedy jacyś nawiedzeni ortodoksi próbują torpedować narodową politykę w imię swojego fiku-miku, proponuję stosować sprawdzone wzorce izraelskie zamiast marnować pieniądze na dopasowywanie pomników do gustów nawiedzeńców. A w Bezcennym Izraelu robią to tak:
  https://www.telegraph.co.uk/content/dam/news/2017/09/18/TELEMMGLPICT000140843562_trans_NvBQzQNjv4BqRjjRTclCn5EntB_unxOyXmH28ZiNHzwg9svuZLxrn1U.jpeg
 • @Anna-PK 16:08:06
  Dobry wieczór.
  Zastanawia mnie Pani Aniu, dlaczego Gruzja i Ukraina zadeklarowały się brać udział w Rocznicy w Jerozolimie. Czy to by oznaczało, że stara miłość nie rdzewieje?
 • @MacGregor 16:53:15
  Niestety. Takiego dna dawno nie było. Zero samodzielności wśród polityków nibyPolskich.
 • @fretka 22:08:50 Tak Gruzja jak i Ukraina mają dobre relacje
  z Izraelem. Myślę, że ich zaproszono, więc ktoś tam się pokaże. Nie wiem nic o starej miłości, ale w Gruzji za czasów Saakszwilego Izrael miał jakieś inwestycje, a przynajmniej sprzedawał amerykańską broń, chyba Gruzini mieli też ministra obrony pochodzącego z Izraela. To na skutek tego, Saakaszwili poczuł się tak silny, że odważył się na wojnę z Rosją.

  Zełenskiego ojciec jest pochodzenia żydowskiego. Matka jest chrześcijanką i ochrzciła syna w cerkwi, ale sentyment i paru współpracowników Zełenski ma żydowskich.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829