Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2925 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kol. Bosaka plusy dodatnie i ujemne.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaja kobyły filosemita głosowałbym na rabina Grzegorza Brauna (prawdziwe nazwisko Gideon Regenschirmbestandteil), ale wygrał Krzysztof Bosak i ma teraz moje poparcie.

Plusy ujemne chłopaka wypunktował już w oddzielnym wpisie pan Zygmunt Wrzodak (którego jako żywą legendę „Solidarności” URSUS-a serdecznie pozdrawiam).

Dla mnie najistotniejsze zarzuty to (poza typowym dla Konfederacji i jej zwolenników żydowskim pochodzeniem i używaniem ruskich onuc – co innego onuce amerykańskie, na rzepy, pachną i sa ekologiczne):

- brak wykształcenia formalnego – wiele studiował, ale nigdzie nie dostudiował do końca; z drugiej strony pani europosłanka Syliwa Spurek jest doktorem prawa i mamy z nią teraz siedem nieszczęść (żal mi tej biednej dziewczyny, bo jakby tak w odpowiednim czasie poznała porządnego chłopaka, to nie musiałaby teraz kompensować jakimiś bzdetami – nawet teraz powinniśmy się modlić o dobrego męża dla niej – moja żona się modliła i dostała mnie, ja się nie modliłem i dostałem ją); albo weźmy naszego pana prezydenta Chanukowicza – także doktor prawa, a jak zaproponował pytania referendalne (łącznie z zapytaniem o wpisanie do konstytucji członkowstwa Polski w UE) to mój prosty umysł goja nie mógł tego pojąć.

- niejasności dotyczące pracy zarobkowej – np. święty Paweł z Freie Stadt Danzig nigdy nie pamiętał, ile miał mieszkań ani komu ciągnął (np. linę do samolotu), ale żeby w rozliczeniu rocznym podać zarobki w wysokości 18 tys PLN to przesada.

- nie ma żony; hm, z kwantyfikatora ogólnego „nie ma żony” wynika kwantyfikator szczegółowy „nie ma żony Żydówki” – czy to dobrze czy żle, tego nie wiem. Słyszałem, że rzekomo poczuł w końcu wolę Bożą i miejmy nadzieję, że bez związku z wynikiem prawyborów.

Red. Michalkiewicz podśmiewa się nieco z jego młodzieńczego wyglądu (no nie wygląda tak statecznie jak kontrkandydaci Braun czy Dziambor, ale zanim będzie miał prawdziwe szanse na urzad to może zmężnieje).

Plusy dodatnie to:

- jak zauważa red. Michalkiewicz, w żadnej debacie nie dał się wyprowadzić z równowagi (nie wiem, czy był już poddany próbie ostatecznej tzn. ubeckiemu przesłuchaniu u resortowej Stokrotki czyli u pani Moniki Olejnik).

- ma najmniejszy elektorat negatywny

- ma poparcie całej Konfederacji (może z wyjątkiem wiecznie wk*rwionego Dobromira Sosnierza – wiki pisze o tym ostatnim  „polski informatyk, przedsiębiorca i polityk, z wykształcenia teolog” – czapki z głów ale jak ci ludzie to robią, fizyk jądrowy, z wykształcenia socjolog, neurochirurg, z wykształcenia kulturoznawca itp. No i obarczył młodszą córkę imieniem Jokasta ... tak jak matka zakompleksionego Edypa ... no nie wiem, zwłaszcza, że imię jest na całe życie, a nie tylko na Święta).

- dobrze prawi.

Podoba mi sie jego prezentacja na twitterze:

Kultura chrześcijańska/klasyczna:

+Po pierwsze samodoskonalenie

+Wspólny ideał, harmonia cnót

+Budowa wspólnego dobra i służba innym

Kultura liberalna/ponowoczesna:

-Po pierwsze „wyrażanie siebie”

-Brak ideału, ciągłe redefinicje

-Indywidualny sukces, tolerancja dla innych

Wczoraj słuchałem jego rozmowy z Krzysztofem Skowrońskim w Radiu WNET. Gospodarz próbował brać gościa pod włos, ale patrz opinia red. Michalkiewicza.

Bardzo realistycznie wypowiadał się nt. naszego członkowstwa w Mumii Europejskiej. Korwin odpaliłby „unio delenda est” i tyle, podobnie jak Wojtek Cejrowski: z unii powinnismy wyjść, a do ruskich trzeba strzelac, a nie z nimi rozmawiać. No to weź chłopie i strzelaj do ruskich (nie wiem po co?) i zaraz zobaczysz mały atomowy grzybek nad Warszawiwem. A jakby rząd zadecydował o Polexicie, to nazajutrz mielibyśmy zupełnie inny rząd. A jakby wytrzymał, to eskimosi zakręciliby kurski z kasą, ruscy z węglem a hitlerowcy z towarem i nagle goły i bosy lud „500+” sam obaliłby mumiosceptyków. Pieprzenie głupot ku uciesze gimbazy piszącej „że” przez „rz”.

Tymczasem Bosy mówił jak jest: w 2010 roku Konfederacji nie było, ale jakby miała wówczas swojego prezydenta, to na pewno nie podpisałby Traktatu Lizbońskiego. Dlatego dziś koniec z jakimkolwiek dalszym wypłukiwaniem resztek polskiej suwerenności, zaś uznając realia trzeba przede wszystkim twardo realizować własny interes narodowy i państwowy, mając w głowie kwestie zadłużenia, odbudowy przemysłu, bogactwa litosfery itd.

Sam borykam się z kredytami, ale daje chłopakowi kredyt zaufania. 

KOMENTARZE

 • @@@@!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15796242441d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727cd0007957345c04af5dd0fbcd3b5e18.jpg
  A to dobre! Kandydat Konfederacji tłumaczy swoje kompetencje: W liceum startowałem w olimpiadach! Ekonomią interesowałem się już od liceum, kiedy startowałem w olimpiadach ekonomicznych tak swoje kompetencje w zakresie finansów publicznych wyjaśniał dziś Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP. Krzysztof Bosak został w sobotę kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta. Zdecydował o tym zjazd prawyborczy elektorów. W ostatniej turze wyborów Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób. Po ostatnim, siódmym głosowaniu Bosak zdobył 51,9 proc. głosów elektorów, a prezes Korony, poseł Grzegorz Braun - 46,5 proc. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie nowym kandydatem. Dziś pojawił się on nawet w RMF FM, gdzie opowiadał o swoich ekonomicznych kompetencjach. Jak dało się wyczuć, jest to fachowiec z krwi i kości od finansów publicznych. Chciałem podkreślić, że ekonomią interesowałem się już od liceum, kiedy startowałem w olimpiadach ekonomicznych. Tutaj widać stały rozwój moich zainteresowań na tym odcinku. Proszę nie kwestionować moich kompetencji w tym obszarze stwierdził dziś w RMF FM kandydat Konfederacji na prezydenta RP.

  https://twitter.com/i/status/1219537957151039488

  Krzysztof @krzysztofbosak został zapytany przez Red. Mazurka w czym jest ekspertem. Posłuchajmy odpowiedzi. Wyraz twarzy Redaktora bezcenny. Kompetencje ekonomiczne: laureat olimpiady? uśmiechnął się prowadzący audycję Robert Mazurek.
 • @kula Lis 69 17:57:32
  Nie ma to jak kompetencje byłych preziów: Wałęsa - w zasadzie znał się na wszystkim z uwzględnieniem matematyki(plusy dodatnie i plusy ujemne). Kwaśniewski (trzeźwość i umiar w jedzeniu i piciu) Kaczyński(wstrzymywanie niepotrzebnych ekshumacji na prośbę rabinów i stanie na straży niepodległości -traktat lizboński) Komorowski (świetne dowcipy i WSI) Duda(Rzeczpospolita Przyjaciół i veta po rozmowie z Anielą z RFN) to ja jednak zaryzykuję i wolę Bosaka.
 • @zbig71 18:16:06
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMjQ0Ni9wLzIwMjAvMDEvMjEvODI1LzUwNC8zMGNlZjRiMmFlM2M0ZWI4ODE4ODdmZWYzYTg0ZmU1MC5qcGVn.jpeg

  Kandydat Konfederacji zaczyna już obiecywać. Bosak: Jako prezydent nie podpiszę żadnej ustawy podnoszącej podatki. Jako prezydent nie podpiszę żadnej ustawy podnoszącej podatki Polakom - zadeklarował we wtorek kandydat Konfederacji na prezydenta, wiceprezes Ruchu Narodowego i poseł Krzysztof Bosak. Według niego, ostatnie rządy miały trwałą tendencję do podnoszenia większości obciążeń podatkowych.
  https://wpolityce.pl/polityka/483277-bosak-jako-prezydent-nie-podpisze-podwyzki-podatkow

  Ps...Nie podpiszesz, bo nigdy Prezydentem nie będziesz! Temu chłopczykowi dać krótkie spodnie wiaderko i szpadelek, nie urząd 38 milionowego kraju. Panie Bosak - pan jako "ekonomista" to nawet nie będzie wiedział co jest w ustawach; myślę, że los panu oszczędzi takich rozterek, będzie litościwy dla nas.
 • @
  Miałem nie głosować.
  Ale skoro kolega kula Lis 69 tak zachwala...
 • @kula Lis 69 18:21:58
  Spokojnie Kula. Preziem zostanie Duda i będziesz zadowolony. Będzie Rzeczpospolita Przyjaciół i świece Hanukowe, maca zamiast płatka na Boże Narodz....., zaraz, jakie,, Boże Narodzenie,, toż to antysemityzm i mowa nienawiści, na święta oczywiście.
 • autor
  Podoba mi się to co pan napisał.
  Nie podobała mi się natomiast notka p. Z. Wrzodaka.
  Ogólnie Bosak też mi się nie podobał, za młodo za szczeniacko wygląda, tylko czy to jest jakaś szczególna wada?
  Duda też ma wygląd nieciekawy, niektórzy porównują go do Maliniaka.
  Bosak rzecz jasna nie wygra z obecnym prezydentem z przyczyn oczywistych, nie ta kasa, nie to zaplecze polityczne i medialne, ale dobrze że startuje, że da się szerzej poznać, że jest w polityce i mam nadzieję i życzenie by dostał jak najwyższe poparcie.
  Bosakowi trzeba się przyglądać, jak będzie się rozwijał, bo życie na dniu dzisiejszym się nie kończy.
  Te wybory przegra, następne być może także, ale że jest młody, to kto wie czy któryś kolejnych nie wygra.
 • @zbig71 18:53:05
  " Będzie Rzeczpospolita Przyjaciół i świece Hanukowe, maca zamiast płatka na Boże Narodz....."/zbig71/

  To jest agitacja na poziomie szpadelka i wiaderka z piaskiem. Osoby politycznie niedojrzałe będę głosowały na Bosaka.

  Podobne obiecanki na wyrost rozgłaszał George H. W. Bush ("no new taxes") aby za wszelką cenę otrzymać nominację na kandydata na prezydenta i wygrać wybory. Kiedy już został prezydentem przyrzeczenia nie dotrzymał. Koniec bajki. Tak to głupim, a przy tym pazernym, wyborcom bywa.
 • @AgnieszkaS 19:29:41
  To nie jest agitacja tylko ironia, pani dojrzała. Proszę wystawić się na kalifornijskie słoneczko, to jeszcze bardziej pani dojrzeje.
 • @AgnieszkaS 19:29:41
  Osoby niedojrzałe i zdrajcy głosują na Dudę. A obrzydliwym jest, ze na Dude i PiS głosują osoby nie znajace polskich realiów i nie ponoszące konsekwencji własnych decyzji.
 • Ciekawe, ciekawe, i jak zwykle kulturalne merytoryczne opinie zwolenników...
  https://t.co/Oo1ldD9hmy
 • @zbig71 19:34:14
  Głosowanie na Gumisia to dopiero żenada. Już pokazał, że jest popychlem bez charakteru. A to gwiższe na niego ambasador obcego państwa a on biegnie z jęzorem na wierzchu. Ale pstryknie na niego szeregowy poseł. Albo zadzwoni do niego Makrela. W sumie Anielica zacowała się najkulturalnie. Po prostu ochrzaniła go przez telefon. Pozostała dwójka calkowicie nim pomiata i pstryka na niego lub gwiżdże. Niemcy to jednak klasa przy potomkach koniokradów i potomkach parchów z Odessy
 • @Wican 19:44:25
  Nie pisz tak, bo pani Agnieszka S wyzwie Ciebie od głupków że szpachelką i wiaderkiem i nie będziesz mógł w nocy spać!! !
 • @Wican 19:44:25
  Czy go ochrzaniła? Może po prostu coś obiecała? Wie doskonale kim jest typek pokroju Dudy i jak go rozgrywać. Do naprawdę poważnego polityka nie śmiała by zadzwonić. Nawet do głowy by jej to nie przyszło, ani jej,, doradcom,, z BND.
 • @zbig71 19:52:51
  Nie wszyscy emigranci w USA są tacy. Są też normalniejsi, acz smai przyznają, że szkoła amerykańska historii Europy nie nauczy. Korzystają więc z neta, ale nie z amerykańskich portali. Bo na tych portalach, nawet nominalnie historycznych, to wiekszość jest dyletantami w historii Europy.
  Teraz coraz częściej kontaktuje si e ze mną kuzyn. Ponad 20 lat młodszy ode mnie, urodzony i wychowany w USA. Obecnie studiuje budownictwo. On mi dużo naświetlił na temat tamtejszej edukacji i sam dla siebie czyta portale polskie lub angielskie oraz książki. Amerykańskich nie rusza. Ładnie nazwał dawne polskie imperium-Commonwealth. Nie skojarzył, że Rzeczpospolita to Res Publica. A samą republikę kojarzy jako brak monarchii
 • @zbig71 19:56:03
  Wg mnie, czymś zagroziła. Dudanie wyglada na charakternego. Klasyczne popychadło, zależne od kogoś. Taki podnóżek niczym bajkowy Toudi. Z charakteru
 • @Wican 20:00:16
  Cholera wie. Wiesz, czytałem gdzieś, że w tym dniu, co zawetował te ustawy, rozmawiał także z Chce wasz chajs. Czyli Szewach Weiss. Chyba tak to się pisze.
 • @AgnieszkaS 19:29:41
  A ty Jagienko na kogo będziesz głosowała?
  Założę się, że na "dojrzałego męża stanu" dudusia maliniaka.
  Zgadłem? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:11:18
  będąc obywatelem amerykańskim, nie mieszkającym w Polsce powinno się mieć zabrane prawa wyborcze na terenie Polski.
 • @zbig71 20:07:39
  Wiara handlowa, wyznanie prawnicze.
  Okazał się słaby
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:11:18
  PiSie prawo

  Jedzie Ziobro samochodem i potrącił dwóch pieszych na przejściu. Przychodzi do sędziego i się pyta: – Co z tym zrobimy? Sędzia się zastanowił i odpowiada: - Myślę, że ten, który głową rozbił przednią szybę może dostać 5 lat za uszkodzenie cudzego mienia, a ten drugi, co odleciał w krzaki, 8 lat za próbę ucieczki.
 • @zbig71 19:52:51
  "To jest agitacja na poziomie szpadelka i wiaderka z piaskiem."/AS/

  "Nie pisz tak, bo pani Agnieszka S wyzwie Ciebie od głupków że szpachelką i wiaderkiem..." /zbig71/


  Osoby nie potrafiące zlokalizować podmiot w polskim zdaniu nie powinny w ogóle głosować.
 • @AgnieszkaS 20:35:56
  Nie potrafiące liczyć również. Czyli wiekszość zwolenników PiS odpada
 • @AgnieszkaS 20:35:56
  Czyli te, które potrafią zlokalizować podmiot w zdaniu głosować powinny. Bardzo ciekawy projekt prawa wyborczego, proszę to zgłosić, może nagrodę pani dostanie.
 • @zbig71 20:42:34
  Chodzi o to, że są osoby, które nie potrafią odróżnić krytyki czyjegoś argumentu (agitacja) od krytyki osoby posługującej się tym argumentem. To poważny problem wskazujący na niemożność właściwego zrozumienia czytanego tekstu w języku polskim.
 • @zbig71 20:42:34
  Talmudyczne wyjasnienia. Nie zrozumiesz. najlepiej aby prawo wyborcze mieli tylko obrzezani. Kto przeciw, ten antysemita.
 • @AgnieszkaS 20:48:24
  To ci nienawistnicy i niedojrzali co głosują za Bosakiem.
 • @zbig71 21:00:05
  Z Izraela już nadszedł atak. A Gumiś zebrał jakiś historyków i pijarowców i oczekiwał ataków ze strony Rosji. Ten tzw. sztab kryzysowy miał reagować. Na ataki z Izraela to jakoś boją się burknąć.
  I PiSIory chcą znowu wydać miliony na edukację Cyganów, gdy poprzednie tego typu programy przez niemal 20 lat nic nie dały. Braun zadał kilka trudnych pytan na Komisji i Wanda Nowicka odebrała mu głos, bo mało czasu zostało
 • autor
  Również pozdrawiam MacGregora,
  Proszę nie byc naiwnym, ja jak zwykle na początku staram się najpierw przeanalizować swoją decyzję polityczna, tak by znowu nie być na końcu rozczarowanym, ponieważ zawierzyłem Wałesie w 90 roku, póżniej Giertychowi i skończyło się dla mnie żle. Dlatego to co napisałem w tej krótkiej notce, proszę wziażć to pod uwage i zadac pytania Bosakowi. Bo On che by to Was zobowiązać do roboty dla niego, a w zamian może byc zdrada.
  Proszę zadać następujące pytania Bosakowi:
  - Co dla niego oznacza suwerennosć narodowa oraz Niepodległość Państwa?
  - Czy zgadza się na okupacje obcych wojsk Polski?
  - Czy zgadza sie na budowę za nasze pieniądze obcych baz w Polsce?
  - Czy zgadza sie na budowe tzw. ,,tarczy antyatomowej" w Polsce?
  - Czy zgadza sie na zakupy za nasze pieniądze uzbrojenia tylko w USA na rzecz armii NATO bez przetargu, bez offsetu?
  - Czy będzie wysyłał wojsko polskie na tzw. ,,misje" łupieżcze razem z usraelskimi wojskami?
  - Czy monopol na dostawy gazu i ropy mają mieć amerykansko - żydowskie spółki, czy ceny za energie ma decydować rynek poprzez przetargi?
  - Jakim chce być zwierzchnikiem sił zbrojnych?
  - Czy Polska ma być nadal w NATO i UE?
  - Jak widzi wspólpracę z krajami wschodnimi Jak Rosja i Białoruś?
  - Jak chce ulożyć sobie stosunki dyplomatyczne z Ukrainą, która broni ideologii Bandery i jak chce ukarać ludobójców z band UPA?
  - Jak ma wyglądać Polska podkreślam Polska polityka zagraniczna?
  - Czy jest za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  - Jaką ma wizję polskiej samowystarczalności żywnościowej, energetycznej?
  - Jak widzi służbę zdrowia, jak przywrócić Polska farmaceutykę?
  - Czy podejmię się ochrony zasobów naturalnych ziemi poprzez wpisanie tego do Konstytucji?
  - I wiele innych dziedzin na które nie odpowiada, tylko ślizga się po tematach podobnie jak DUda i Kidawa (zresztą wiedza mizerna)
  Tak jak pisałem, On nie robił, nie wiadomo z czego żył (troche kasy szarpnął z FR, która dostawała kase od Niemców), to miał możliwości cwiczyc propagandę, może razem z bratem, który pracuje u żydowskiego oligarchy z KGB w parabanku lichwiarskim VIVUS, tam trzeba byc mistrzem w kłamaniu by być skutecznym.
  Także Grzegorzu nie bądz naiwny, Ty masz żądac od niego odpowiedzi, Ty masz go do czegoś zobowiązac a nie On wymaga od ciebie pracy propagandowej w zamian możesz mieć za kilka lat ,,gest Kozakiewicza"
  Pozdrawiam
 • @zbig71 21:00:05
  "To ci nienawistnicy i niedojrzali co głosują za Bosakiem."

  To nie jest moja opinia na ten temat.

  Dodatkowo, dojrzałość polityczna nie jest efektem przegrzania się na słońcu, a szczytową dojrzałością nie jest udar słoneczny.
 • @AgnieszkaS 20:35:56
  Żeby nie było niedomówień
  Co do zasadności usunięcia w wyborach obecnego prezydenta Andrzeja Dudy nie powinno być sporu na stronie RN. A. Duda dał się poznać jako człowiek nie samodzielny, czy to w polityce wewnętrznej czy zewnętrznej, bez wizji Państwa Polskiego, bez charyzmy Patrioty Polskiego. Jego wierno – poddańcze decyzje w sprawach międzynarodowych budzą przeraźliwy strach przed całkowitym oddaniem Polski na rzecz określonych środowisk mafijnych z USA i Izraela.
  Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone w przyszłości przed Sądem i Trybunałem Stanu. Andrzej Duda wykonujący polecenia neo – konserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny na naszym Polskim terytorium w interesie światowych korporacji przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Każda, choć trochę samodzielna władza oddala grożby wojen na swoim terytorium, oprócz A. Dudy, który wraz z kierującymi antypolską partią PIS, przybliża swoimi działaniami grożbę wojny. Takie działania A. Dudy polegające na wspieraniu obcych interesów w Polsce, są działaniami wyjątkowo niebezpiecznymi dla istnienia Polski i Narodu Polskiego.
  Dochodzą do tego min. Takie działania jak:
  Prezydent, który lobbuje za budową i za pieniądze polskiego podatnika, obcych baz wojskowych na naszym terytorium, musi być potępiony i pozbawiony władzy.
  Prezydent, który na siłę sprowadza obce wojska okupacyjne na terytorium Polski, kosztem budowy i unowocześniania Polskiej Armii, musi być potępiony i odsunięty od władzy.
  Prezydent, który lobbuje za sprowadzaniem do Polski za wielokrotnie droższą cenę amerykańskiego uzbrojenia dla okupacyjnych wojsk amerykańskich w Polsce, przyczyniając się do budowy obcej armii w Polsce kosztem własnej armii, kosztem własnego przemysłu zbrojeniowego, musi być potępiony i odsunięty od władzy.
  Prezydent, który wspiera budowę tzw. ,,tarczy antyatomowej” na terytorium Polski za pieniądze Polaków, musi sobie zdawać sprawę z tego, że w tarcze te, muszą być wycelowane głowice nuklearne tych, przeciwko którym, instalowane są te tarcze. Takie działania prezydenta narażają Polskę na wojnę nuklearną na naszym terytorium, jest to zdrada stanu i Narodu.
  Prezydent, który wg Konstytucji jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych w Polsce, nie działa w ich interesie, jest tylko marionetką obcych wojsk, przede wszystkim tych z USA, które to wojska mają na sumieniu wiele zbrodni ludobójczych. Służeniu obcym wojskom i ich interesom, kosztem własnych, musi być potępione i za takie występki oskarżony za łamanie Konstytucji.
  Prezydent, który lobbuje za uzależnieniem Polskiej energetyki od międzynarodowych korporacji energetycznych i paliwowych z USA, działa na szkodę społeczną tych co płacą kilka krotnie drożej za paliwa i energie. Wzbogacanie światowych korporacji energetycznych kosztem polskich firm wydobywczych oraz oddawanie własnych zasobów naturalnych polskiej ziemi spekulantom światowych korporacji jest zdradą interesów narodowych.
  Prezydent, który nie dba o zasoby naturalne polskiej ziemi, działa na rzecz okupanta, który okrada Nas z tego co zostało jeszcze w polskiej ziemi, zasługuje na wszelkie potępienie.
  Prezydent, który nie prowadzi własnej polityki zagranicznej, tylko realizuje amerykańsko – izraelską politykę w Polsce, musi stanąć przed TS.
  Wygrana w wyborach prezydenckich A. Dudy, może oznaczać przyspieszenie rozbiorów polskich zasobów naturalnych, cenzury i dyktatury mediów i pieniądza, zwiększenie wojny medialnej przeciwko Rosji w interesie określonych środowisk syjonistycznych z USA, a więc narodowi polskiemu grozi ewentualna wojna nuklearna na terytorium Polski lub zrobienie z Polski jednego wielkiego obozu koncentracyjnego, a z Polaków narodu niewolniczego, który pozbawiony będzie całkowicie prawdy, własności, wpływu na cokolwiek w swoim otoczeniu, a demokracja będzie nadal fasadowa.
  Oddawanie Polski wrogom Polskości, grozi nawet fizycznym eliminowaniem wielu tych co będą próbować ratować siebie i pozostałych Polaków.
  Podporządkowywanie Polski i Polaków określonym środowiskom z USA i Izraela przez prezydenta Dudę wraz z jego partią polityczną, musi skończyć się dla Narodu Polskiego wielką tragedią już w nie odległej przyszłości.
 • @Wican 20:56:35
  Aż strach zrozumieć.
 • @kula Lis 69 17:57:32
  Bosak jest ukrytym multimilionerem, samofinansującym swoją kampanię wyborczą?
  No, no, dobrze się maskował.
 • @Wican 21:07:09
  No Żorżeta by im majtki pościągała, jakby chcieli coś burknąć na Izrael. Cygan jest szczęśliwy jak naje się słoniny, ukradnie coś i ucieknie, po co go edukować, jak on niechce? Nic na siłę. Wandzia Nowicka? O mój Boże, nieeee!!!! !
 • @AgnieszkaS 21:09:49
  Nie jest?
 • Okupant hoduje sobie
  tych - co to potem na świeczniku ich postawi - niemal od małego. Takim wyhodowanym jest także Hyży Ruj.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura - to nie są żarty. Nie żarty!
 • @Husky 21:27:23
  Skoro Bosak jest bez szans i jest taki niedoświadczony, to po co Ty i Kula Lis tak się podniecacie? To tylko dobrze dla Dudłaja, wygra i będzie mógł się położyć przed Żydami i koniokradami i wszystko im obiecać. To po kiego grzyba te nerwy?
 • @zbig71 21:49:48
  Właśnie. A oni dostali jakby rozwolnienia i tłuką w Bosaka. Wiedzą, że kampania ma swoje prawa, a skoro udało się wylansować kogoś tak bezjajowego jak Gumiś, to można wylansować każdego.
 • @AgnieszkaS
  masz obywatelstwo USA? Z pewnością masz!. Jeśli tak , to ślubowałaś coś tam ameryce. Nie dziwota więc , że walczysz o jej interesy w Polsce, albowiem to co się tutaj dzieje Ciebie absolutnie nie dotyka. To na nas Polaków tutaj mieszkających spadną rosyjskie, amerykańskie i pewnie żydowskie rakiety jak Twoja ojczyzna sprowokuje Rosję do ataku. A zrobi to jeśli nie będzie miała wyjścia.
 • @zadziwiony 22:13:45
  Ja nie jestem na przesłuchaniu, które prowadzi jakiś tam "zadziwiony". Nie jestem z panem na ty, czy to jest zrozumiałe, panie zadziwiony?

  Tematem dyskusji nie jest moja osoba, moje obywatelstwo i tak dalej, bo ja nie staram się o kandydaturę na prezydenta RP. Myślą przewodnią notki, a zatem i wymiany zdań pomiędzy komentatorami, jest odpowiedź na pytanie czy pan Bosak, który ubiega się o najwyższy urząd w państwie, posiada właściwe kalifikacje, czy też nie. Zdania są ze zrozumiałych względów podzielone, a wypowiedzi powinny dotyczyć tylko i wyłącznie omawianej kwestii.
 • @AgnieszkaS 23:12:43
  Skoro tak, to powinna wiec Pani dac mu szanse wykazania sie, nie podwazac z wyprzedzeniem kwalifikacji Bosaka. Jak wygra wybory na urzad prezydenta to zobaczymy czy dysponuje wymaganymi umiejetnosciam do pelnienia tej zaszczytnej funkcji. Innej drogi nie ma. Dlatego nalezy na niego zaglosowac, bo co od Dudy mozemy oczekiwac to wiemy.
 • Plepleple!
  Mnie interesuje tylko, czy kandydat na prezydenta RP, Krzysztof Bosak porzucił miłość do banderowców i Prawego Sektora?
 • @lorenco 04:08:43
  Mnie także.
 • Autor
  Żenada.

  1*
 • @milusia 03:19:35
  Wiemy już, że Duda umiejętnościami, a przede wszystkimi, ani odwaga, ani rozwaga, nie sa Gumisia atutami.
 • @lorenco 04:08:43
  To Prawego Sektora to nie on, ale bardziej NOP. Z banderowcami też sympatyzował kolega Bosaka Jakub Siemiątkowski
 • @kula Lis 69 08:17:18
  Wiadomo, ze Kaczelnik i Gumiś w tej służebnej miłości do banderowców wciąż tkwia. I to już jest pewne
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMTgwNy9wLzIwMjAvMDEvMjIvODI1LzU1Mi9jM2IyYzgxNDhjZTY0MGFmYWFkMzNlNWRlOGJhNTQ3NC5qcGVn.jpeg
  To jest hit! Kidawa-Błońska zarzuca Kaczyńskiemu, że zależy mu na Polsce. Internauci: To mówi o PO więcej, niż setki analiz..Wiele było wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, które nie jednego wprawiły w zdziwienie. Jednak teraz, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta błysnęła wyjątkowo. Oskarżyła Jarosława Kaczyńskiego o to, że… zależy mu na Polsce. Kidawa-Błońska udzieliła wywiadu dziennikarzom TVN. Wypowiedziała się na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce oświadczyła Kidawa-Błońska.

  Jej słowa wywołały falę komentarzy na Twitterze.

  Pani Marszałek trudno się nie zgodzić #PolandFirst odpowiedział Krzysztof Sobolewski.

  Wreszcie Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała coś z sensem. Wniosek dla sztabu jest prosty, mniej promptera i dać mówić. Ale, już poważnie, potwierdzam, że J.Kaczyńskiemu bardzo zależy na POLSCE. Zrobi wszystko, by Polakom żyło się lepiej i bezpiecznie, a pozycja PL była coraz bardziej znacząca podkreśliła europosłanka Beata Mazurek.

  Kandydatka kandydatką… ale że TVN do czegoś takiego dopuścił?! zwrócił uwagę poseł Paweł Lisiecki.

  Kandydatka PO na Prezydenta Kidawa-Błońska powiedziała, że Prezesowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie - „Jemu zależy tylko na Polsce”. Jaka to piękna różnica wobec Marszałka Grodzkiego i reszty opozycji, która nawet doniesie na swój kraj dla swoich interesów politycznych zauważył poseł Kazimierz Smoliński.

  Gdyby Kidawa-Błońska nie istniała, Kaczyński musiałby ją wymyślić.

  Jeszcze chwila i Kidawa dostanie zakaz udzielania wywiadów

  Kampania na Urząd Prezydenta jeszcze się dobrze nie zaczęła, ale już w tej chwili odnoszę wrażenie, że głównym pijarowcem na rzecz PiS będzie Małgosia Kidawa napisał „Dumny Polak”.

  TVN zablokował, ale o jakieś naście godzin za późno! Cała Polska i pół świata już wie. Brawo Pani Kidawa-Błońska. Jaka będzie piękna porażka!!

  Kidawa-Błońska: „Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie, zależy mu tylko na Polsce”. Ten „zarzut” mówi o polityce PO więcej, niż setki analiz publicystów i politologów! A tak na marginesie: Kidawa godnie reprezentuje Bula.
  TT
 • @kula Lis 69 10:34:55
  No to się zapowiada ciekawe starcie z prezydentem Dudą. Nic czas na suflerkę zza pleców jak u hrabiego Komorowskiego bo inaczej to będzie tragedia. Kidawa Błońska to Komorowski w spódnicy. Kidawa to jest "Bul" bigosiarz w wersji żeńskiej. Taki sam poziom, czyli ZEROWY. Woda sodowa i pustka umysłowa. Ta baba jest paradoksem matematycznym. Udowodniła, że całość może być mniejsza od swojej części. Bo ona jest głupsza od swojego POdogonia. MK-B "polska polityk i producentka filmowa, z wykształcenia socjolog"? Jak to coś o IQ kury zdobyło takie wykształcenie…. Zainteresował bym się dyplomami czy aby nie z bazaru Różyckiego.
 • @AgnieszkaS 23:12:43
  Wiesz Aga, jestem już na tyle stary , że konwenanse mam głeboko w tyle i do każdego zwracam się na Ty.
  A mój komentarz jest w temacie notki. Uważam bowiem, że osoba z obcym obywatelstwem do tego ślubująca temu państwu swoją lojalność nie ma moralnego prawa do oceniania i agitowania w Polsce za określonymi siłami politycznymi, do tego prowadzącymi politykę proamerykańską i przeciwko polskim interesom. W Twoim osobistym interesie jest dobrostan obywateli amerykańskich bo tam żyjesz , a nie Polaków. Im więcej ameryka wyssa z Polski tym Tobie będzie lepiej, a Polakom gorzej. W interesie amekańskim nie jest rozwój Polski, a zwasalizowanie tego kraju i przejęcie jego bogactw naturalnych. Polską racja stanu jest odsunięcie od rządów sługusów obcych w tym i ameryki, a takich w swoim interesie Ty popierasz? Zrozumiałaś teraz?
 • Podróba!!!!!!!
  Jaki tam BoSack?
  Ludzie, co wy??!!!
  Jak chcecie głosować na prawdziwego prawicowca z dorobkiem, prawdziwka na bosaka to jest tylko jeden.
  Oryginalny.
  Wojciech Cejrowski!
 • @brian 12:09:21
  O Cejrowskim można powiedzieć że :
  Lata melanży
  3 dekady w branży.
  To naprawdę już Bosak jest o niebo lepszy.
 • @zbig71 13:10:44
  Cejrowski przynajmniej medialny:))))))
  I Yerba-ma-te doświadczenie przed kamerą.
  No i jest za powszechnym dostępem do broni palnej.
  To plus nad plusy.
  A nie żeby tylko taki Korwin walił serię za serią.
  Z mównicy co prawda ale bez tłumika:)
 • @brian 13:17:42
  Korwin ma już 77lat i raczej kończy karierę. To są ostatnie lata Ozjasza Golberga :) przy czym życzę mu 100lat!!
  Cejrowski to dla mnie błazen.
 • Wystarczy przeczytać Konstytucję RP i bez trudu można udzielić sobie odpowiedzi , czy p. Bosak ( a także inni kandydaci)
  maja jakiekolwiek kwalifikację do pracy na stanowisku prezydenta.

  Przykładowe obowiązki:
  "Art. 134.

  Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  W czasie pokoju Prezydent Rzeczypospolitej sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej.

  Prezydent Rzeczypospolitej mianuje Szefa Sztabu Generalnego i dowódców rodzajów Sił Zbrojnych na czas określony. (...).

  Na czas wojny Prezydent Rzeczypospolitej, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, mianuje Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych. W tym samym trybie może on Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych odwołać.
  ...."

  Kto poważnie uważa, ze p.Bosak ( i pozostali ) mają szansę rzetelnie wywiązać się z realizacji powyższych zadań?
  A jest wiele innych wymagających bardzo specjalistycznej wiedzy...

  Zatem , do czego maja doprowadzić rozmowy o tzw. kandydatach, gdy żaden z z nich nie ma najmniejszych kwalifikacji?

  Jeżeli prezydenturę traktuje się jako szopkę medialną, to ... klawiatura jest oczywiście odpowiednim instrumentem.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:39:44
  A ktoś przejmuje sie konstytucją? Zwierzchnik sił zbrojnych? Czy ktokolwiek w Polsce się nadaje?
 • "Niebo i ziemia są bezstronne. Pozwalają wszystkim umrzeć”. - Lao Tzu, Tao Te Ching
  -
  Oby świadomość tego faktu pomagała trzymać uczucia nienawiści lub uwielbienia w rozsądnych proporcjach.
 • @Wican 13:43:04...A ktoś przejmuje sie konstytucją? Zwierzchnik sił zbrojnych? Czy ktokolwiek w Polsce się nadaje?
  -

  To o czym jest powyższa dyskusja???
  Przecież prezydentura , z definicji, wyrasta z zapisów konstytucyjnych.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:49:36
  Z definicji tak. Ale to od dawna konkurs "piekności" Tak faktycznie jest. Czym wyróżniał się Kwasniewski? Pioseneczką "Ole, Olek" i tańcami. Oraz ubiorem, wiekiem, wygladem. Czym Duda górował nad Komorowskim?
  A USA? Trump wyjątkiem i tam w ogóle idzie ogromny szmal. Kim był Obama? produktem. A kim jest Macron? Równiez produktem.
  Zważ nawet na pewne lekkie podobieństwa: Dudy, Hołowni, Kosiniaka, Biedronia, Bosaka. Wyuczone usmiechy, swoboda w wypowiadaniu się, gesty mające wzbudzać zaufanie.
  Na to teraz sie głosuje a nie na kompetencje. Dobrze mieć jeszcze franczyze partii
 • @Wican 13:56:56...Ale to od dawna konkurs "piekności"....
  -
  Zmienię zatem pytanie : to po co ta dyskusja?

  Jeżeli na "Forum Polaków " przyjęty zostanie Pański pogląd, to lepiej przeznaczyć czas na oglądanie prawdziwych konkursów piękności.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:03:20
  To nie mój poglad, a rzeczywistość. A ona jest taką jaka jest. ja wolałbym bardziej wyrazistego Brauna, albo Wielomską. Jednak, aby osiągnąć sukces, trzeba widzieć rzeczywistość taką jaka ona jest, a nie jaka byśmy chcieli ją widzieć. Poza tym, Bosak nie gra o zwycięstwo a o dobry wynik, np. 15%.
  A będzie jakiś kompetentny i bardziej wyrazisty kandydat od tych, którzy już się zgłosili?
  Jest jak jest. Tu nie idzie o efektowność, a o efektywność.
 • @zadziwiony 11:56:59
  Nie wiem, kto to jest Aga. Jeśli komentarz skierowany był do mnie, to proszę tego więcej nie robić. Nawet zgrzybiałą starością nie da się ciemnoty i chamstwa wytłumaczyć. Nie mam przyjemności wymieniać z panem jakiekolwiek uwagi, niezależnie od tematu.
 • @AgnieszkaS 17:55:45
  Nic tak nie gorszy, jak prawda.
 • @
  Jak turbokatolik każe strzelać do Ruskich, to wie co mówi. Ruscy, jak się połapali w działalności jezuitów na swojej ziemi, to dali Watykowi kopa w rzyć i od tamtej pory są wrogiem nr 1 każdego porządnego katolika! A przypominam, że świat niewidzialny przenika świat widzialny i ma nań wpływ, stąd wiele, bardzo wiele cudów które działy się na naszych oczach, z obaleniem PRLu, ze likwidacją całego dobytku wielu pokoleń, dziś czczone jako ,,odzyskanie wolności", nigdy nie kończy się np rzuceniem zgniłymi jajami w go śwętujących, ale raczej pojękiwaniem "ratuj Maryjo w godzinę śmierci naszej.."
 • @Wican 13:56:56
  "Czym wyróżniał się Kwasniewski?"

  Tym, że w oczach ludu reprezentował miniony PRL. Więc lud zagłosował na niego i jego towarzyszy. Zaś oni poszli w drapieżny kapitalizm.
 • @Oracz 21:14:07
  "Ruscy, jak się połapali w działalności jezuitów na swojej ziemi, to dali Watykowi kopa w rzyć"

  Świat jest bardziej skomplikowany. Ruscy uratowali jezuitów przed likwidacją, a potem pomogli odbudować Państwo Kościelne. Nazywało się to Świętym Przymierzem. W zamian za to KRK potępiał powstania i popierał monarchów.
 • @AgnieszkaS 17:55:45
  Agnieszka S - arogancka, przemądrzała, typowa Amerykanka.
 • @lorenco 21:26:06
  Wymieniam poglądy tylko z ludźmi kulturalnymi, którzy nie obrażają innych
  osób.
 • @Pedant 21:17:07
  Nie tylko dlatego. Podobał się młodszemu pokoleniu. A jeszcze Wałęsa dał się sprowokowac w debacie i poleciał po buracku.
 • @lorenco 21:26:06
  I obrażająca inteligencję innych. Cóż, Amerykanie łączą arogancję z ignorancją.
 • Autor
  Ta dyskusja pokazuje,jak ułomne są zapisy konstytucji nt.prezydenta. Moim zdaniem kandydat powinien spełniać kilka formalnych kryteriów:
  wykształcenie wyższe,służba wojskowa,pełnienie funkcji zarządczych,wiek powyżej 40 lat, być może jeszcze coś.Ponadto pełna jasność pochodzenia,info o rodzinie,miejsce urodzenia:Polska. Z powyższego wynika,że żaden z poprzednich prezydentów nie spełniał tych wszystkich kryteriów jednocześnie. Jak więc widać byłaby to ostra selekcja. I to jest przy okazji odpowiedż na wątpliwości LisaKuli,AbnieszkiK oraz innych opiniujących. Znajdżcie wśród aktualnych polityków dwu kandydatów spełniających te proste kryteria i zaprezentujcie ich kandydatury a wtedy zobaczymy. Excalibur
 • @AgnieszkaS 21:47:11
  I dalej arogancka, patrząca na Polaków z góry - moje zdanie to nie było w celu obrażania lecz stwierdzenie faktu.
 • @excalibur 23:20:20
  10+
 • @zbig71 13:31:51
  Ależ teraz czas błaznów a im bardziej który bredzi- tym większe ma pozycje w rankingach.
  Dlatego Cejrowski ze swą praktyczną, powtarzam PRAKTYCZNĄ prawicowością nie pasi układzikowi.
  W ostateczności powiedzieliby mu: bzydki jezdeś, nie myjesz kopyt i jedzie ci z pyska. Poza tym pokazujesz w swoich goopich programikach jak to ludzie żyjom na swoim bez pomocy/przeszkadzania rządów.
  A to już grube przestępstwo. No i kcesz uzbroić tych paskudnych antysemitów na ulicach(nas znaczy).
  Dziś W Modzie młodziutkie krawaciarze z mydlanym wiadrem(udało się Czarzastemu) od ucha do ucha.
  Tłoczą się a i tak decydujące słowo będzie miał ten z największą muchą.
 • @brian 07:42:06
  Dlatego- Niech żyje wiecznie młody Federalissimuss Generalissimus Geriatrikus Korwin Mikke.
  Mikke, Mikke, Mikke!!!!
 • @brian 07:42:06
  No właśnie, pokazuje, że rząd wcale nie jest potrzebny.
 • @zbig71 09:30:45
  Woj- ciech.
  Woj- ciech.
  Woj- ciech.
  Cej- row- ski!!!

  Kor- winna ren- tę!
  Kor- winna ren- tę!

  Woj- ciech.
  Woj- ciech.
  Woj- ciech.
  Cej- row-ski!!!

  No i mamy prościutkie hasło wyborcze do skandowania. A co, kurza twarz.
 • Przestańcie tylko narzekać! Trzeba działać konstruktywnie!
  Elementarne kryteria, jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o
  Urząd Prezydenta Państwa Polskiego

  1. Prezydentem Polski może być tylko mężczyzna w wieku powyżej 40 lat.
  U kobiet uczucia górują nad rozumem – taka osobowość nie nadaje się na kierownicze
  stanowiska państwowe!

  2. Polak z metryki i z ducha.
  Udokumentowane pochodzenie polskie do 5 pokolenia wstecz. Jeśli żonaty, żona również musi być Polką z udokumentowaną polskością do 5 pokolenia wstecz.
  Dumny z bycia Polakiem, ma siłę moralną by realizować polskie interesy narodowe wewnątrz i na zewnątrz.

  3. Katolik.
  Naród Polski jest katolicki, i tylko katolik może mu przewodzić! Nie godzi się inaczej!
  Postawą życiową potwierdził zasady wyznawanej wiary.

  4. Odbył służbę wojskową, jako oficer w jednostkach liniowych Wojska Polskiego.
  Prezydent Polski jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nie godzi się, aby maminsynek, czy lawirant wydawał rozkazy ludziom honoru! To jest dyshonor dla oficerów i żołnierzy! To niszczy dobre obyczaje w państwie.

  5. Osoba o dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym.
  – Osobowość zrównoważona, o silnym charakterze i wyższych aspiracjach.
  – Roztropna w działaniu, nie naiwna ani łatwowierna.
  – Posiada predyspozycje przywódcze.
  – Nie może to być człowieczek żądny sławy i pieniędzy.

  6. Jest osobą niezależną, reprezentuje sobą wysoki poziom moralno-intelektualny.
  – Osoba niezależna materialnie.
  – Dobrze wykształcona i samodzielnie myśląca.
  – Nie splamiła się antypolskimi wypowiedziami i działaniami.
  – Zna się na polityce, zorientowana w polityki światowej.
  – Ma klarowną wizję polityki i funkcjonowania państwa.
  – Nie jest człowiekiem obecnego systemu władzy!

  7. Rodzina kandydata. Prześwietlenie rodziny.
  Mówić to można wszystko, obraz kandydata można spreparować.
  Wiarygodnych danych dostarczy nam obraz rodziny: czy walczyli o Polskę, ich powiązania i działania, itp.


  Pytania kontrolne do kandydata.
  – Czy potępia dzieciobójstwo i LGBT?
  – Stosunek do systemu bankowego i kreacji pieniądza. Jeśli ujemny, to co proponuje?
  – Stosunek do mniejszości narodowych w Polsce i wizja rozwiązania tego problemu.
  – Stanowisko w kwestii pobytu obcych wojsk na polskim terytorium.
  – Ocena Unii Europejskiej.  Sankcje Boże ciążące na wyborcach


  – Każdy ludzki wybór pociąga za sobą konsekwencje – jestem odpowiedzialny za swoje wybory.
  – Nie można głosować na obcoplemieńców, ludzi niemoralnych i złych. Jest to grzech ciężki.
  – My Polacy jesteśmy łatwowierni. Mam obowiązek i mamy prawo poznać istotne dane dot. kandydata. Tu nie ma łaski! Od mojej decyzji wyborczej zależy jakość życia mojego i moich dzieci, wnuków.
  – Dla katolika nie ma „mniejszego zła”! Albo popieram dobro, albo zło!
  Jeśli nie byłoby godnego kandydata, to nie wolno brać udział w głosowaniu. W tym systemie liczy się przede wszystkim udział w wyborach, tzn. legitymizacja systemu. O to ludziom obecnego reżimu chodzi!
 • @brian 10:58:17
  Bosak myśli, że jest na niego nagonka. Prezydent, premier, służby. Wszyscy go inwigilują i niszczą. Myślę, że to prawda. Niedługo porwie go różowy jednorożec i zabierze do baby jagi. Później już spokój w domu... bez klamek.

  8-))))))))
 • @Husky 15:42:36
  Gdzie tak Bosak mówi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829