Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Orkiestra świątecznej ... przemocy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Temat jest delikatny, a ja pisuję z wdziękiem słonia w składzie porcelany, ale spróbuję.

Sam pomysł zbiórki publicznej na pomoc szpitalom jest zbożny i jeśli tylko dobrowolne datki nie sa przymusowe, to nie ma się czego czepiać.

Tu przypomniała mi sie gwiazda ze spalonego teatru, nijaka pani Omenaa Mensah, córka Polki i Ghańczyka, która po latach pracy w TVN uwierzyła, że to wszystko jest naprawdę.

[Dygresja od dygresji: dość przeciętny brytyjski historyk, profesor Norman Davies, w ramach zacieśniania kontaktów z Polską, dostał się u nas pod skrzydła „sralonu” z wszechwładną wówczas gazetą żydowską na czele i też w końcu uwierzył, że świat jest taki, jak go przedstawiają na łamach GW. I potem żalił się podczas pierwszych rządów PiS-u 2005-2007, że przez Kaczyńskich to nawet jego syn, studujący wówczas w walijskim Cardiff, musi sie wstydzić przed kolegami za to, co sie dzieje w Polsce ... chyba nie chcę wiedzieć co ten biedny chłopak i z kim studiował, że doświadczał takich przykrości. Przy okazji: profesor Davies uzyskał był swego czasu promesę rocznego kontraktu na Uniwersytecie w Stanford, ale na skutek protestów takich „historyków” jak Lucy Dawidowicz, kontrakt utrącono za zbyt propolską (czytaj: niezgodną z dogmatyką religii Holokaustu) postawę. Jak widać, życie nie zawsze jest czarno-białe.Tenże syn jest chyba dziś korespondentem „Guardiana” w Polsce i pisuje takie żenujące bezdety jak niżej (tu)

Liberal democratic values in Poland have long had to contend not only with the legacy of communism but also with that of a peculiarly Polish brand of national Catholicism that shares with communism a commitment to hierarchy, dogma and ritual, and the associated authoritarian vices of ignorance, passivity and paranoia that have come to the fore in recent years.].

Otóż pani Omenaa założyła w 2004 roku fundację wspierającą szkolnictwo w Ghanie, ale żaliła się ostatnio, ze Polacy niewystarczającą ją wspierają, bo są ... rasistami. No cóż, fundację zakłada się przede wszystkim za własne pieniądze. Nie wiem czemu, ale jako pierwszy przyszedł mi na myśl Solomon Guggenheim, który założył swoją fundację sztuki współczesnej kiedy był miliarderem, a nie pomniejszym prezenterem jakichś szajs-mediów, tłumaczącym brak sponsorów amerykańskim antysemityzmem.

Co do Jurka Owsiaka i jego Złotego Melona czy czego tam:

Jednym z głupszych zarzutów wymyślonych przez „wolnościowców” było wyliczanie, że jakby odjąć oddany na darmową promocję WOŚP-u czas telewizyjny i przeznaczyć go na wysokopłatne reklamy, to wyszłoby na to samo. Być może, ale przecież nikt takiego 24-godzinnego bloku kretyńskich reklam szamponu na łupież i tabletek na śmierdzące pierdy ani by nie sfinansował, ani nie oglądał. Myślę, że dla wielu telewizji medialna obsługa WOŚP-u to dar niebios (pomijam fakt, że oglądanie w studio na żywo pani Kingi Rusin i wdzięcznego niczym żelbetonowy kloc młodego Chajzera skutkuje chwilową lobotomią).

Z jednej strony, Jurek Owsiak nie jest papieżem Franciszkiem, by robić z siebie durnia i jeździć na pokaz rowerem z dwoma pedałami (gejami?), ale  nie jest też żoną cezara, by być poza wszelkim podejrzeniem i dlatego ludzie mają prawo wiedzieć, czy koszty własne akcji pochłaniają 5% czy też 50% wpływów.

Ktoś, kto nie chce płacić na WOŚP nie musi uważam się z tego tłumaczyć, tak jak ja nie muszę się z niczego tłumaczyć przed panią Omenaą Mensah. Może wspiera Caritas, a może Radio Maryja – jego sprawa. Moi rodzice płacą co miesiąc 20,-PLN na RM i corocznie wrzucają 5,-PLN na WOŚP do puszki dziecku zbierającemu pod kosciołem  – i jak komuś się nie podoba, to niech pocałuje psa pod ogon.

Za bezczelny szantaż uważam twierdzenie, że jak ktoś nie daje na WOŚP, to nie ma prawa korzystać z zakupionego sprzętu – po pierwsze nie ma obowiązku okazywania serduszka w szpitalu, a po drugie, takie  serduszko można dostac za dwa złote na rok i to niby miałoby decydować o dostępie do sprzętu za miliony – puknijcie sie.

Przy okazji WOŚP-u, jak zawsze przy takich okazjach lansują się przeróżni celebryci i celebrytki (rozebrał mnie i lansowal przez dwie godziny), zazwyczaj szokując swoim pustogłowiem. Jak trafnie zauwazył RAZ, babcie wychodząc z kościoła wrzucaja do puszek gotówkę, a już pani Kasia Tusk, zamiast przekazać w świetle reflektorów czek na powiedzmy tysiąc PLN daje na aukcję spacer ze swoim psem (czyli jaki jest jej finansowy wkład w WOŚP???), ale nie mój cyrk i nie moje małpy.

Można zarzucać tej imprezie jej jednorazowość (lepsza byłaby zapewne działalność całoroczna, choć wówczas siłą rzeczy nie byłąby az tak spektakularna)

Jedyny poważny zarzut wobec WOŚP jest innej natury, a mianowicie – przepraszam za wyrażenie – IUNCTIM – czyli łaczenie tej imprezy z bardzo wyrazistym modelem ANTYKULTUROWYM.

Chodzi mi o słynne „róbta co chceta”, tylko z pozoru identyczne z powiedzeniem św. Augustyna: kochaj i rób co chcesz (tak jak „ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer” nie ma nic wspólnego z „jedną owczarnią i jednym pasterzem”).

Pomijając wszystko inne, mimo pozytywnych elementów, szczytnego celu i złotych serc młodych wolontariuszy, mamy ścisłe powiązanie między „pomocą dzieciom” a promocją antykultury i antywartości (a wszystko to mające swój początek w nowoczesnych technikach manipulacji testowanych w okresie „transformacji ustrojowej”).

To tak jak dzisiejsza UE, szczegolnie po podpisaniu TL i ogłoszeniu błękitnej księgi UE, mamy ścisłe powiązanie swobodnego przepływu osób i towarów z ideologią neomarksistowską.

I to tyle.

  

KOMENTARZE

 • @róbta co chceta? to zło! Róbta co wam każemy! To dobro!
  "przeciętny brytyjski historyk, profesor Norman Davies"

  Wskaż zatem NIEPRZECIĘTNYCH historyków brytyjskich (i kto o tym zadecydował, że są nieprzeciętni),
  bo inaczej to tylko dorabianie gęby NoDzie.

  "dlatego ludzie mają prawo wiedzieć, czy koszty własne akcji pochłaniają 5% czy też 50% wpływów."

  A dałeś? Jak nie to gucio cię to obchodzi.

  Ale tak poważniej....

  Ale-ż tu się zgadzam! Jak rzadko kiedy z tobą.
  Mimo, że daję na WOŚP to z wypiekami na twarzy śledzę
  tasiemiec pod tytułem procesy Matka Kurka-Jurek.

  A także drugi serial dla gawiedzi typu:
  czemu katolicki PiS nie wsadził jeszcze Jurka O. mimo, że
  PiS rządzi od ponad 4 lat i ma takie (niby oczywiste) dowody przekrętów Jurka?
  A jeśli nawet nie katolicki PiS to czemu
  sprawy nie nagłośniła ultra-katolicka Konfederacja?

  Zastanawiająca postawa PiS i Konfederacji, nie?

  Jak Jurek robi przekręty, to się go po prostu wywali z WOŚP do więzienia,
  kasę odzyska a WOŚP dalej będzie grała (pod nowym zarządem).
  Proste.
 • @kowalskijan584 15:51:48
  Zapomniałeś jeszcze o pedofilach w KK wspomnieć, to byłby komplet.

  Nic nie napisałem w tekście ani o rzekomych przekrętach, ani o znerwicowanej Matce Kurce, ani o PiS-ie ani o Konfederacji ani o procesach - czytanie ze zrozumieniem nie jest łatwe, ale ten tekst nie był o tym.
  Ani Matki Kurki ani jego procesów nie śledzę, bo mnie to w ogóle nie interesuje ( a już szczególnie odkąd MK przeszedł do GaPola i zaczął wypisywać brednie)

  Tu na angielskiej prowincji WOŚP-u nie ma, więc nie miałem jak dać, ale też i specjalnie się tym nie martwię - rodzina w Polsce wspiera za siebie i za mnie.

  Co więcej, sam wpis jest wobec WOŚP-u prawie przychylny, z wyjątkiem jego złączenia z przekazem antykulturowym, który raził mnie od zawsze (pewnie wtedy waliłeś jeszcze kupę w pieluchę)

  Również mój stosunek do prof. Normana Daviesa jest dość wyważony - pewnie taka jest między mną a Tobą różnica młody człowieku, że ja jego książki czytałem a Ty pewnie pierwsze o nim słyszysz, a mimo to rzucasz się jak wesz na grzebieniu

  pozdr
 • @kowalskijan584 15:51:48
  ponadto "róbta co chceta" to kwintesencja współczesnej anty-pedagogiki; jak podrośniesz i przeczytasz ze dwie książki to może kiedyś zrozumiesz, że
  według zasady "róbta co chceta" wychowuje swoje dzieci margines i rynsztok, zaś elity wychodują swoje dzieci wg surowych, klasycznych zasad - i dlatego w takiej Francji masoni posyłają dzieci do szkół katolickich, w Anglii elity do surowych szkól prywatnych - a hołota niech się uczy naciągać kondona na banan, bo to potem do pracy w burdelu jak znalazł

  Podsumowując prostym językiem:

  akcja WOŚP byłąby OK, gdyby nie złaczenie jej z przekazem ANTYKULTUROWYM, czego ofiara jest jak widze Kolega
 • @MacGregor 16:06:21
  "Temat jest delikatny, a ja pisuję z wdziękiem słonia w składzie porcelany (...)"

  Teraz dopiero zrozumiałem, że to na poważnie a nie filuterna retoryka.

  "Również mój stosunek do prof. Normana Daviesa jest dość wyważony - pewnie taka jest między mną a Tobą różnica młody człowieku, że ja jego książki czytałem (...)"

  Chcesz pogadać o "Bożych Igrzyskach" czy o "Zaginionych Królestwach"?

  "Zapomniałeś jeszcze o pedofilach w KK wspomnieć, to byłby komplet."

  Sarkaz rozumiem, więc do wyciągania wszystkich grzechów KK nie dałem się sprowokować. Moja powściągliwość została ukarana :(
  Ale się nie przejmuję, tak bywa, samo życie :D

  W swoim poście poruszyłeś, niczym Michalkiewicz, ze 100 tematów.
  Można o nich podywagować na zasadzie "nocne Polaków rozmowy" ale skoro się jeżysz to ja napraszać się nie będę.

  Pozdrawiam
 • @kowalskijan584 16:23:22
  Sorki, niepotrzebnie się zjeżyłem

  pozdr
 • Owsiak
  W sprytny sposób promował ludzi związanych z ogólnie pojętym salonem. Na koncertach w Kostrzynie na przykład. No a na tych imprezach mogliśmy obejrzeć sobie np męczęstwo pana Miecugowa, albo zgryzoty Buzka czy innego Balcerowicza. Owsiak deklarował się jako,, apolityczny,, co jest kłamstwem wyjątkowo bezczelnym . Takim zachowaniem wkręcał młodych ludzi w,, odpowiednie,, autorytety. Zresztą zawsze miał poparcie mediów lewicowych i antypolskich.
 • @kowalskijan584 15:51:48
  Każdy podatnik ma prawo wiedzieć.Owsiak nie wynajmuje ochrony za koncerty w róznych miastach. Robią to samorząde. Najczęściej zresztą zadłużone. One organizują koncerty.
  Owsiak nie ponosi kosztów, tylko same zyski. Przelot F16 też kosztuje. I ciekawe czy różni strażacy są w trakcie godzin pracy na WOŚP, czy to ich czas wolny?
 • @MacGregor 16:06:21
  Jak na Angoli, to Davies nie jest taki zły.
  Generalnie, historycnzych książek autorów anglosaskich czytać nie lubię. Zychowicz ich małpuje. Ale Davies najgorszy nie jest. Ciekawie pisze Irving. Niektóre kwestie są dla Polaka szokujące, ale to Angol i on nas nie rozumie, ani nie zna polskiej historii
 • @zbig71 17:35:30
  Jak ktoś w Kostrzynie zadał trudne pytanie Lisowi, to szybko został wyciszony
 • @Wican 18:46:54
  Owsiak przypomina mi takich amerykańskich kaznodziei telewizyjnych. Co to koszą szmal za pomocą programów telewizyjnych w których występują.
 • @Wican 18:51:44
  Ja pamiętam męczeństwo Miecugowa, któremu jakiś małolat sprzedał plaskacza. Miecugow porównał to do Holokaustu i o dziwo żaden Żyd nie protestował.
 • @kowalskijan584 16:23:22
  MacGregor gorąca głowa, się szybko jeży ( i czasem bluzga) ale też potem też szybko jest skruszony. :)
 • Autor
  Słonie też mają swój urok!

  „Chodzi mi o słynne „róbta co chceta”, tylko z pozoru identyczne z powiedzeniem św. Augustyna: kochaj i rób co chcesz (tak jak „ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer” nie ma nic wspólnego z „jedną owczarnią i jednym pasterzem”).”

  :))))
 • @zbig71 21:14:20
  Bo w takim tłumie, nie każdy to wyznawca Owsiaka
 • @Lotna 03:50:53
  Witaj :)

  Zawsze zastanawiałem się, dlaczego mimo formalnie szczytnego celu coś mi w tym Jurku Owsiaku nie pasowało.
  Myslałem, ze może to różnica wieku - orkiestra gra do końca świata, a ja specjalnie za takim rzępoleniem i szyciem na wiośle nie przepadam
  nie potrafiłem tego jakos wysłowić i w końcu zrozumiałem:

  WOŚP niesie za sobą w pakiecie przesłanie antykulturowe (tak jak to definiuje K Karoń) i stąd mieszane uczucia.

  pozdr
 • @MacGregor 09:50:20
  To bys posłuchał wiązanki, jaka Owsiak potrafił puścić. Teraz to nie wiem, może się hamuje?
  W Żarach jak jakiś szczeniak pokazał mu podobno srodkowy palec., to wrzasnął ze sceny, cyt: "za.ebcie go, za.ebcie tego sqrwysyna".
  Jak jego ochrona chwyciła jakiegoś handlarza ziołem, to wtedy z Woodstocku wywalil TVN. Bo ekipa z tej stacji zaczęła nagrywać jak Owsiak kopie po całym ciele leżącego dilera. A to nie jego rola. Ochrona chłopaka zatrzymała i powinna przekazać policji.
  Ale czasy to były.
 • Autor
  "Za bezczelny szantaż uważam twierdzenie, że jak ktoś nie daje na WOŚP, to nie ma prawa korzystać z zakupionego sprzętu"

  Wskaż mi dokładnie gdzie i kiedy Owsiak tak powiedział

  Bo póki co NIGDY tego z jego ust nie słyszałem
  Natomiast słyszałem to nie raz od ludzi go opluwających - przy czym ten Twój tekst pomimo iż jest anty Owsiakowy to jeszcze do tych plugawych się nie zalicza
  Ja sam nie raz mówiłem i pisałem do kogoś kto opluwa Owsiaka, jego inicjatywę i jej efekty że jeśli NIE DAJE a nawet to opluwa to dlaczego korzysta ze sprzętów zakupionych przez WOŚP?
  Pisałem to i mówiłem głównie do tych którzy łącznie z pluciem jadem na WOŚP jojczeli że na takim sprzęcie oni sami czy ktoś z ich rodziny był obsługiwany - to trzeba było nie wyrazić na to zgody I TYLE
  Nie ma nic na siłę

  Ale u takich opluwaczy na ogół jest słowotokowa i umysłowa sraczka powodująca plucie jadem z jednoczesnym wyzbyciem się logiki, gdyż jednym ciągiem:
  - najpierw plują jadem że WOŚP kroi ich na kasę - pomimo iż jej przecież nie dają (jak ostatnio np. Krzysztof Jaw)
  - później że WOŚP a dokładnie Owsiak kasę przywłaszcza i mało co z niej wydaje na sprzęt szpitalny
  - po czym jojczą że tam gdzie byli wszystko było WOŚP-u i strasznie to ich w oczka raziło i nie mieli innego wyboru jak z tego korzystać

  To albo sprzęt nie jest kupowany a kasa defraudowana - albo do koorfy jasnej jest kupowany i jest go w szpitalach pełno

  JA WIDZIAŁEM TO: P E Ł N O i zaje...fajnego

  Ale nie ma o co kruszyć kopii - Wolacy i tak fiedzom najlepiej
 • @MacGregor 16:06:21
  "Tu na angielskiej prowincji WOŚP-u nie ma, więc nie miałem jak dać"

  1- teraz wiem dlaczego "szczekałeś" z portalowym psem przewodnikiem po Londyńskich spelunach :))

  2- jest coś takiego jak PRZELEW - jeśli ja potrafiłem to zrobić to każdy też potrafi - no może poza kaczelnikiem bo on nie ma konta - on wysyła bezpośrednio prezesa Banku
 • @MacGregor 16:06:21
  "Co więcej, sam wpis jest wobec WOŚP-u prawie przychylny, z wyjątkiem jego złączenia z przekazem antykulturowym, który raził mnie od zawsze"

  WOŚP to WOŚP - a festiwal to festiwal

  Łączy je tylko osoba patronująca organizację festiwalu, która to organizacja nie jest finansowana pieniędzmi WOŚP'u

  ~naście lat nikt tego w najmniejszym stopniu nie udowodnił ale nie przeszkadza to w taki "pierdleniu" - bo to jedyny sposób na walkę: opluć zza węgła
 • @Wican 09:55:59
  "To bys posłuchał wiązanki, jaka Owsiak potrafił puścić"

  Wican a niby dlaczego nie miałby tego potrafić czy też robić?
  A co on prowadzi jakieś rekolekcje z dziećmi do lat 10-ciu?
  Mieliśmy nawet "prezydenta tysiąclecia" co straszył "dziennikarkę" że: "jest na jego krótkiej liście" to dlaczego dorosły chłop między dorosłymi nie może powiedzieć czegoś mocniej?

  Wolę konkretnego chłopa niż cichą ciotę co pluje zza węgła - albo takiego fajansiarza jak JEŁOP z Gdyni co rzuca zza krzaków kamieniami w rówieśników ;))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930