Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1921 postów 2791 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Bufor na wschodzie i inne szkodliwe miraże.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najważniejszą i nieodzowną rękojmią bezpieczeństwa jest SIŁA WŁASNA.

Miło mieć przyjaciół, dobrze mieć sojuszników, ale bez siły własnej to choćby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów i każdy nie wiem, jak się napinał (na wschodniej flance NATO), to marny koniec i marny finał.

Wyobraźmy sobie, że przychodzą do nas Niemcy (ale ci dobrzy ... wybaczcie, ale muszę: Babcia chciała się zapisac do ZBoWiD-u i wypytywana na okoliczność swej działalności w czasie wojny odparła, że nosiła partyzantom jedzenie do lasu. – A co oni na to? – Bardzo im smakowało i mówili zawsze „sehr gut, danke Oma”. – Jak to, pomagaliście Niemcom???!!! – Tak, ale to byli dobrzy Niemcy, z NRD ...). Przychodzą do nas tedy dobrzy Niemcy i powiadają w swoim psim języku:

„Sluchajcze, sluchajcze, mamy dla was Polaci gut forszlag: my reprezentujemy wartości europejskie, a wy będziecie ich pasem transmisyjnym na wschód. Ponadto będziecie naszym buforem odgradzającym nas i w razie draki broniącym nas przed Rosją”.

Że sytuacja surrealistyczna? A przecież od 30 lat tak właśnie wygląda polska polityka wschodnia wobec krajów LBU i nikt nie zauważa jej ... śmieszności i zwykłej (czy raczej niezwykłej i nadzwyczajnej) głupoty? Często twierdzi się przy tym, że tak nauczał Jerzy Giedroyć (i Juliusz Mieroszewski), popierdując w fotel  w podparyskim Maison-Laffitte.

Nie widzę najmniejszego powodu, by z jakimkolwiek nabożeństwem podchodzić do pseudo-geopolitycznych wypocin choćby i dobrze chcących literatów na emigracji, zwłaszcza, jeśli byli i są idolami takich osobników jak Adam Michnik.

[Argumentum ad Michnikum

Najtragicznejszym powstaniem w dziejach Polski było powstanie Gazety Wyborczej, zaś  praktyka ostatnich 30 lat dowodzi, iż 99% rzeczy chwalonych przez Michnika jest ipso facto szkodliwe dla Polski. Dlatego tez sam fakt stręczenia nam doktryny Giedroycia-Mieroszewskiego przez rednacza GW powinien skreślić tę doktryne nawet bez jej czytania. Na ewentualne zarzuty odpowiem: mógł premier Tusk podpisać Traktat Lizboński bez czytania, bo z rekomendacji Adolfiny Merkel, to mogęć chyba i ja wykopsaczyć doktrynę Giedroycia, bo z rekomendacji Michnika? Przy okazji, warto pamiętać o zapewne mimowolnym wysypaniu się tego ostatniego się z pomysłem stworzenia UKR-POL-u, jako niewątpliwie bazy terytorialnej pod przyszłą Judeopolonię – byłby to „POL-UKR”-owany UKR-POL, cokolwiek podstrzyżony ze wschodu na rzecz Rosji i z zachodu na rzecz Niemiec].

Dr Leszek Sykulski zwraca przy tym uwagę na być może celowo pomijany aspekt doktryny Giedroycia. Otoż jej autor twierdził, iż w przypadku przejęcia na Ukrainie władzy przez nacjonalistów, Polska winna szukać zbliżenia z Rosją.

No i się stało – Ukrainę przejęli właśnie banderowcy, między innymi na skutek polityki polskiej, która z kolei jest tylko pochodną polityki amerykańskiej w naszym regionie. Jak twierdzi dr Szewko, Polska bezrefleksyjnie realizując  wobec Ukrainy politykę amerykańską kosztem siły własnej, poniosła kolosalne szkody zarówno polityczne jak i gospodarcze. Od siebie dodam, że kosztem naszej siły własnej wcale nie zbudowaliśmy siły państwa ukraińskiego (co byłoby zresztą dla nas szkodliwe i niebezpieczne!!!), wręcz przeciwnie, przyczyniliśmy się do jego somalizacji i rozkradzenia przez miejscowych grandziarzy i co dla nas najgorsze, dokarmiając raka banderyzmu pozwolilismy na jego przerażający rozrost, ku naszej własnej hańbie, po trzykroć hańbie.

[Pamiętam, jak zaraz po Majdanie (nie tym, na kórym była Doda, ale kijowskim), niezbyt chyba lotny redaktor GaPola, Dawid Wildstein, przejechał Ukrainę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu banderowca i nie mógł znaleźć – myślę, że przy dzisiejszym zblatowaniu GaPola z PiS-em, błąkałby się biedaczyna od alei Bandery do prospektu Szuchewycza czy innego ludobójcy z piekła rodem a i tak nic by nie zauważył, no chyba, że jakis heroj-weteran zasadziłby mu widły w plecy za semickie rysy, ale ostatecznie czego się nie robi dla jedynie słusznej idei – skoro pijemy brudzia z gloryfikatorami morderców kilkuset tysięcy naszych Rodaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to i utratę jednego czy dwu redaktorów GaPola moglibysmy dla tej samej sprawy wybaczyć.

A propos:

Dlaczego nie ma wódki w czopkach? – Bo nie byłoby jak brudzia wypić].

Co do rzekomej potrzeby silnego buforu między nami a Rosją:

Kiedy w 1987 roku Eduard Szewardenadze udzielił wstępnej zgody na „zjednoczenie Niemiec” (tzn. na aneksję NRD przez RFN – tym sposobem BND przejęło archiwa STASI ku utrapieniu wielu polskojęzycznych autorytetów oralnych), jako warunek podał utworzenie rozbrojonej i pozbawionej ciężkiego przemysłu strefy buforowej między Rosją a Niemcami (być może tu leży najwazniejsza przyczyna kształtu naszej „transformacji ustrojowej”, opartej na bezprzykladnym rabunku mienia państwowego i pospiesznej likwidacji zakładów przemysłowych).

Zauważmy, ze nie postulował zbudowania silnego, prężnego gospodarczo i uzbrojonego po zęby „bufora” w postaci Polski, tylko dokładnie odwrotnie.

Uczmy się od mądrzejszych i zrozummy nareszcie, że np. nie potrzebujemy silnej militarnie i prężnej gospodarczo Ukrainy (mającej jak to u turańców nieograniczone apetyty – na Przemyśl,  potem na Chełmszczyznę, potem na odwiecznie ukraiński Kraków i tak aż do spotkania z Niemcami, których szanuja tak jak rab silnego pana), tylko odwrotnie: państwa małego, rozbrojonego, uzupelniającego naszą gospodarkę, a którego samo istnienie zależy od dobrej woli władz w Warszawie i całkowicie oczyszczonego z banderyzmu.

A my zamiast dziecinnych banialuków o buforze LBU myślmy o budowie SIŁY WŁASNEJ

PS

Profesor Andrze Nowak dał się wcześniej poznać jako uparty zwolennik tzw. linii Giedroycia, ale od kilku lat pod ciężarem faktów zmienił zdanie – otóż uważa (ku swojej rozpaczy), że nie ma w tej chwili jakichkolwiek elit na Ukrainie, z którymi moglibyśmy rozmawiać i że stan taki potrwa co najmniej jedno pokolenie,więc ten czas powinniśmy spożytkować na ... BUDOWĘ SIŁY WŁASNEJ. 

KOMENTARZE

 • "ten czas powinniśmy spożytkować na....."
  Nie sądzę abyśmy mieli czas.
  Zwłaszcza taki jego szmat,który trwa aż tyle co jedno pokolenie.
 • Link
  "Profesor Andrzej Nowak dał się wcześniej poznać jako uparty zwolennik tzw. linii Giedroycia, ale od kilku lat pod ciężarem faktów zmienił zdanie"

  Można prosić o link?
 • @Pedant 16:10:06
  Witaj

  M.in. tutaj:

  http://solidarni2010.pl/604-polityka-wschodnia-wywiad-z-prof-andrzejem-nowakiem.html

  prof. Nowak krytykuje w tym wywiadzie min. Sikorskiego za nietrzymanie się linii Giedroycia, czyli za bezpośrednie rozmowy z Moskwą bez uprzednich rozmów z LBU (koncepcja dziwaczna, ale to był roku 2011)

  Słowa o sile własnej i braku partnera do rozmowy na Ukrainie pochodza m.in. z jednego z wykładów z serii "Węzły dziedzictwa polskiego" z roku 2016 lub 17 - musze odszukaći wkleje link

  pozdr
 • @MacGregor 16:23:58
  "Słowa o sile własnej i braku partnera do rozmowy na Ukrainie pochodza m.in. z jednego z wykładów z serii "Węzły dziedzictwa polskiego" z roku 2016 lub 17 - musze odszukaći wkleje link"

  Dziękuję, chodzi mi o to drugie.
 • 100 (sto) * (gwiazdek) za
  "Najtragicznejszym powstaniem w dziejach Polski było powstanie Gazety Wyborczej"
 • Tu mamy podane, co jest dla nas ważne
  https://kresy.pl/wydarzenia/wiceszefowa-zwiazku-polakow-na-litwie-domagamy-sie-od-polski-wsparcia-politycznego/
 • Tak - największe
  sk***ysyństwo wyrządzone Polakom przez grandziarzy zza wielkiej wody nie licząc tzw. transformacji - to właśnie wskrzeszenie banderlandu na odwiecznych ziemiach polskich. To jest sk***ysyństwo tego samego kalibru - co oddanie zwłok Polski po II WŚ w pacht - bolszewikom wraz z okaleczonymi sierotami po Polsce. To najwieksze sk***ysyństwo wyrządzone człowieczeństwu - bo przekaz tego wskrzeszenia jest taki, że banderssynom opłaciło się mordować Lachów, kobiety, dzieci, starców w niewyobrażalny dla ludzi sposób.
  Wniosek?
  Nie byłoby wskrzeszenia banderaldu - gdyby wcześniej nie obsadzono steru atrapy Polski - żymokomuną z ukraińskimi korzeniami.
  Na koniec - przecież tak naprawdę tego banderlandu nie wskrzeszono przeciwko Rosji - tylko z myślą o znienawidzonych przez światowy, czarci pomiot - sierotach po Polsce. Jeszcze jedno - na banderland musieli się także zgodzić rządzący Rosją - bo inaczej ani grandziarzom zza wielkiej wody ani polskojęzycznym - bamderland nawet by nie zaświtał w ich głowach.
 • Może nie ma otwartej wojny, ale już jest blisko.
  W kłopocie są USA, nie tylko państwa europejskie mają własną politykę, ale Turcja jest zdecydowanie antyamerykańska. A to w wyniku tego, że Amerykanie zaplanowali eksploatację gazu na wschodzie Morza Śródziemnego, tak gdzie już się zagnizdził Edrogan.
  Bułgarzy piszą, że on ma S-400 i jest gotowy użyć przeciwko samolotom amerykańskim. A Turcja jest drugą co do wielkości w NATO.
  https://bulgarianmilitary.com/2020/01/10/russias-s-400-triumph-putins-missile-which-takes-off-us-stealth-jets-from-the-sky/
  Innym wydarzeniem jest proces wypchnięcia USA z Bliskiego Wschodu i już Irak chce również kupić S-400.
  https://www.eurasiareview.com/09012020-turkey-and-russia-made-a-deal-against-us-oped/
  A oprócz tego rosyjskie okręty dokuczają amerykańskim na Morzu Arabskim.
  https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb/1215658747701407747/pu/img/IW8JGsiGBVJcalCL?format=jpg&name=small
 • @demonkracja 18:12:31
  100/100 Amen.
 • @MacGregor 16:23:58
  Autor, ma duże Polskie serducho, ale w polityce raczej w jej ocenie jeszcze sie bardzo gubi. Podsuwając nam A. Nowaka jako ,,guru polskiej" historii jest bardzo naiwne.
  Ten gościu łazi od radia do radia o gazety banderowskiej do portali banderowskich i pluje na Rosję, właśnie językiem Giedroycia.
  Atakując (i słusznie) Sikorskiego za brak ,,polskiej polityki zagranicznej" jest smieszne. Sikorski coś tam jeszcze robił, ale obecnie to juz katastrofa na wielką skalę. Nie mamy żadnej własnej polityki zagranicznej. MSZ jest jakaś nimota podczepiona pod mossad i cia, udający MSZ. Albo BBN to farsa pachołków żydowskich.
  Narzekanie, że Rosjanie budują NS2 jest przyznaniem się do działań antynarodowych L. Kaczyńskiego. To dzięki mlaskatemu zawdzięczamy, że powstaje NS2. Albo o umowie na import gazu z Rosjii. Ja czytałem te umowy i muszę uczciwie przyznać, że najbardziej niekorzystne umowy z Gazpromem podpisali Goryszewski i Jasinski.
  Ale ,,wielki" historyk o tym nie powie nie napisze, on jest od naganiana do pisuaru mało kumatych ludzi, których ciągle straszą w interesie światowej mafii Rosją i ten pseudo - historyk jest od tego.
  Płacze Nowak, że wielkie kontenerowce nie wpłyną do Świnoujścia, bo rura leży na dnie Bałtyku, ale nie powie za ile ten gaz i rope o pośredników zydowskich z usraela klakierzy z pisuaru sprowadzają.
  Monopol na dostawy z Rosji paliw zastępują monopolem amerykańskich firmami, różnica polega tylko na tym, że gaz z usraela kosztuje o 120% więcej od naszego i rosyjskiego, podejrzenie jest takie, że to jest spłata wynikająca z ustawy 447.
 • @Wrzodak Z. 21:25:24
  "spłata wynikająca z ustawy 447" - to może być. Ja od dawna podejrzewam że PO-wski skok na Vat był dokładnie tym samym. Tym bardziej że PiS łapie płotki, a prawdziwą kasę na tym zarobiły korporacje ... że tak powiem "międzynarodowe". A i kwotę jakby z 60 mld $ zbilansować można ...
 • @Wrzodak Z. 21:25:24
  Nie tylko gaz!!!!!
  https://youtu.be/h_T08TDpngQ
 • @Wrzodak Z. 21:25:24
  "Płacze Nowak, że wielkie kontenerowce nie wpłyną do Świnoujścia, bo rura leży na dnie Bałtyku"

  Bo nie zna geografii, cieśniny duńskie są płytkie, i największe kontenerowce nie mogą wpłynąć na Bałtyk.
 • @interesariusz z PL 16:50:19
  Popieram te 100 i jeszcze Milion *
  Wódka w czopkach też *
  I ten bufor:
  "Dlaczego nie ma wódki w czopkach? – Bo nie byłoby jak brudzia wypić].

  Co do rzekomej potrzeby silnego buforu między nami a Rosją:

  Kiedy w 1987 roku Eduard Szewardenadze udzielił wstępnej zgody na „zjednoczenie Niemiec” (tzn. na aneksję NRD przez RFN – tym sposobem BND przejęło archiwa STASI ku utrapieniu wielu polskojęzycznych autorytetów oralnych), jako warunek podał utworzenie rozbrojonej i pozbawionej ciężkiego przemysłu strefy buforowej między Rosją a Niemcami (być może tu leży najważniejsza przyczyna kształtu naszej „transformacji ustrojowej”, opartej na bezprzykładnym rabunku mienia państwowego i pospiesznej likwidacji zakładów przemysłowych).

  Zauważmy, ze nie postulował zbudowania silnego, prężnego gospodarczo i uzbrojonego po zęby „bufora” w postaci Polski, tylko dokładnie odwrotnie."
  I stało się, żydosyny wraz z ujnią i ussa rozpirzyli Polskę do cna !!!
 • @Pedant 22:08:29
  Na pewno ?
  https://finanse.wp.pl/msc-gulsun-w-polsce-najwiekszy-kontenerowiec-swiata-wplynal-do-gdanska-6416641620084353a
 • @provincjał 10:44:10
  Jestem zaskoczony. Zanurzenie tego największego na świecie kontenerowca wynosi 16.5 metra. Limit w cieśninach duńskich wynosi 15.4 metra. Czy czekają na przypływ, dobrą pogodę i mają specjalny pilotaż?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Baltimax

  "Konsorcjum ... uspokaja polską stronę i mówi,
  że gazociąg nie przeszkodzi w rozwoju portów i obiecuje wkopanie go głębiej. Jednak zrobi to jedynie wtedy, gdy port na przyjmowanie dużych jednostek będzie już przygotowany (czyli pogłębiony). ... Zaproponowano również alternatywną trasę wpływania do portu ... Obecnie rura na dnie Bałtyku nie utrudnia ruchu największych statków, które wpływają do Świnoujścia (o zanurzeniu 13,5 m), ale zablokuje trasę dla największych jednostek, które w przyszłości ma przyjmować
  port (w przeciągu od 5 do 10 lat) czyli do 15 m."

  https://www.czasopismologistyka.pl/artykuly-naukowe/send/205-artykuly-na-plycie-cd3/813-artykul
 • @Pedant 11:09:16
  Co do największych gazowców typu Q-Max, to ich zanurzenie wynosi 12 metrów. Tak więc z importem gazu skroplonego nie powinno być problemów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031