Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Zapędzili nas w kozi róg.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najpierw przedświąteczna biegunka, potem świąteczna nirwana i przegapiłem wiele ważnych spraw, jak choćby oskarżenie nas przez zimnego czekistę Putina o wywołanie ii wojny

Co jakis czas potem docierały do mnie z internatów odgłosy odruchowych reakcji naszych pożal się Boże dyplomatołków, aż wreszcie dotarło do mnie, jak to znów zostaliśmy wydymani na sucho, bez mydła.

Ale rzeczy pierwsze najpierw:

Szanownym Blogerom i Czytelnikom życzę pomyślności w Nowym Roku i żebyśmy nadal mogli korzystać z goscinności naszego Dobrodzieja i toczyć dyskusje, które oby nigdy nie przerodziły się w jakieś – przepraszam za wulgaryzm - „habermasowskie dyskursy”  (własnie uświadomiłem sobie, że dys-kusja to od łacińskiego roz-trząsanie, zas dyskurs to rozbieganie tam i sam).

Celem dyskusji jest bowiem wspólne dążenie do prawdy ewentualnie przy braku zgody stworzenie protokołu rozbieżności, zaś celem dyskursu jak go definiują neomarkiści, jest takie rozegranie sprawy, żeby część dyskursantów mogła stworzyć i narzucić wszystkim pozostałym swoją „narrację”, którą potem – w celu zmylenia przeciwnika - nazywa się prawdą (zgodnie z zasadą wyrażona w filmie ‘Miś”, że „jest prawda czasu i jest prawda ekranu”).

Rozróżnienie to ma bardzo konkretne i niejednokrotnie bolesne skutki, o ile bowiem za dyskusję o tzw. żydowskim holokauście (w sensie nie holokauście popełnianym obecnie przez Żydów na Palestyńczykach, czy dawniej przez żydowskie domy bankierskie na czarnych niewolnikach, ale tym popełnionym przez Niemców na Żydach) można skończyć w więzieniu albo wzorem ś.p. dr Dariusza Ratajczaka, będąc już rozkładającym się trupem można taktownie zaparkować własnym samochodem przed supermarketem, o tyle za dyskurs prowadzony we własciwy sposób można wzorem Jana Tomasza Grossa zostać z dnia na dzień światowej sławy historykiem.

Wracając do zimnego czekisty Putina, to zarzucając Polsce winę za wywołanie II wojny światowej, miał on za soba dwa uzasadnienia:

- wojnę wywołał Franciszek Dolas alias Grzegorz Brzęczyszczykiewicz z filmu „Jak wywołałem II wojne światową”

- Polska była winna w myśl nauk bodaj Carla von Clausewitza, że za wywołanie wojny odpowiada kraj słaby i bezbronny, który swoją bezbronnością zachęca agresora (jak widac to pruskie bydlę było prekursorem opinii, że za gwałt odpowiada ofiara, jeśli tylko była atrakcyjna i sama w parku). Niestety, to nikt inny, tylko Polska była winna, że swoją nonszalancją pozwoliła na powstanie i usamodzielnienie się politycznego raka i zgorzeli, jaką były Prusy, szczególnie po traktatach welawsko-bydgoskich. To nikt inny, tylko dzisiejsza Polska odpowiada za umożliwienie przejęcia Ukrainy przez banderowskich zwyrodnialców i skoro jak widać nie wyciągamy żadnych nauk z przeszłości, to przyjdzie nam ja powtarzać aż do ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej (die Endloesung der Polenfrage), tyle, ze tym razem owa ostatecznośc będzie już miała wymiar dla nas eschatologiczny. No i gitara, nie wszyscy widać zasługują na samodzielny byt polityczny.

Putin nie powiedział nic nowego ponad to, co mówił juz na spotkaniu z Obamą na Westerplatte 17 września 2009, kiedy to stwierdził, iż przyczyną wojny było upokorzenie doznane przez wielkie państwa (takim upokorzeniem było niewątpliwie powstanie II RP).

Nie oglądałem, ale rzekomo mój idol czyli Grzegorz Braun (pewnie podświadomie wykorzystując okazję do pozbycia się łatki ruskiego agenta) ostro odpowiedział w internacie Putinowi, co ma takie samo znaczenie jak ostre tweety skądinąd chamowatej posłanki z PiS-u, pani Krystyny Pawłowicz na brewerie Hansa Timmermansa.

Istotne jest bowiem nie tyle co czy jak Putin powiedział, ale dlaczego teraz.

Ano nie rozwlekając, skutek jest taki, że nasz prezydent nie pojedzie do Jerozolimy i nie weźmie tam udziału w obchodach wyzwolenia „polskiego obozu zagłady” Auschwitz, za to będą tam Niemcy, Rosjanie i Francuzi.

A jak to podsumował jakis ruski senator (spontan i odlot, cha cha):

Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, to znaczy że Polska nie chce uznać zbrodni nazizmu

„– Odmowa udziału polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Światowym Forum Holokaustu stawia Warszawę na równi z nazistami – powiedział senator z Tatarstanu i dr filozofii Oleg Morozow. – Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, będzie to dodatkowe potwierdzenie, że współczesna Polska nie chce uznać zbrodni nazizmu na ludzkości i na Żydach. Polska oficjalnie stanie w jednym szeregu z nazistami i tymi, którzy byli zaangażowani w masową eksterminację Żydów. To bardzo krótkowzroczne”.

 

Jak widac nasi polityczni geniusze, a tak naprawde gówniarzeria w krótkich portasach) dali się rozegrać jak małe dzieci i o to własnie naszym sąsiadom chodziło.

Sytuację ze smutkiem podsumowuje Forum Żydów Polskich (szkoda, ze będące ledwo marginesem środowisk żydowskich):

„Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)”.

Nasi dygnitarze wszystko sprostują i wyjaśnią ... tyle tylko, że usłyszą ich ledwo Polacy, podczas gdy antypolski przekaz serdecznych przyjaciół Putina i Natenchuja pójdzie na cały świat.

Podsumowując: dupa zbita.

Taki jest skutek prowadzonej przez Polske polityki „miękkiego frędzla” i co ciekawe, jest on jednaki na każdym froncie – a wystarczyło pamiętać o przysłowiu, że na pochyle drzewo i koza skacze.

Ważne teraz, zeby wyciągnąć z tej wizerunkowej porażki wnioski – o czym innym razem. 

KOMENTARZE

 • Chyba nie sądzisz, ze wnioski wyciągną
  dyplomatołki? Czaputowicz juz błysnął po ostrzale rakietowym Persów:
  "Zaczekajmy jak USA interpretują tę sytuację".
  To juz głośno nawet pointerpretować nie potrafią.
 • pała, udowodnij kłamco, co napisałeś
  "oskarżenie nas przez zimnego czekistę Putina o wywołanie ii wojny"

  Bezrozumnym polskojęzycznym nawet nie można przygadać, nie rozumieją nie tylko słowa pisanego, ale i prostych wypowiedzi.
 • @Wican 14:37:06
  Srają w gacie nasi polskojenzyczi, aby coś nie chlapnąć, a propos irańskich rakiet to trzeba stwierdzić, że są na wysokim poziomie, bo odróżniają naszych żołnierzy od koalicji, nam nic nie grozi jęczy jakiś dyplomatoł.
  Patrząc na to z boku i na trzeźwo, nie tego nie da się na trzeźwo, to należy stwierdzić, że "nasi" są wyćwiczeni na pruski dryl, mają palec w doopie stoją wyprostowani i bez_jajecznym falsetem wspomagają bandytów !!!
  Sorry za zapachy jakie otaczają ten post, ale to szambo to nie perfumeria cytując klasyka.
 • 5*
  Pomijając kwestię „gazowania”, trudno się nie zgodzić z wypowiedzią Forum Żydów Polskich:

  „„Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)”.”

  Putin oskarżył Polskę o wywołanie wojny, co spotkało się z zaciekłym poparciem wartym lepszej sprawy, polskojęzycznych wielbicieli Putina i sowieckiej Rosji, z którą się on najwyraźniej utożsamia, a teraz reżim Putina idzie za ciosem, bo od takiej wypowiedzi: „Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, to znaczy że Polska nie chce uznać zbrodni nazizmu” do międzynarodowej interwencji w sprawie zbrodniczego nazizmu w Polsce tylko krok. Co oczywiście nie musi nastąpić dziś czy jutro, ale intencje są jasne.
  Jedyna pociecha, że w razie kolejnych, już bardziej konkretnych kroków antypolskich, wielbiciele Putina nie będą musieli składać wniosków o azyl w Rosji.

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
 • @Lotna 15:13:12
  Natępna, co nie potrafi zrozumieć prostej wypowiedzi.

  Co się z tymi polskojęzycznymi dzieje? Pomroczność jasna, czy ciemna?
 • Autor
  Świetne 5*

  Jak w tym dowcipie "Wygrał pan sprawę, jeszcze tylko odsiedzieć i zapłacić" - w tym wypadku 300 mld $
 • *5
  Będziemy mieli "śfaiatowy" pokaz hipokryzji. Oto "Ofiary Holokaustu" pokażą żądzę krwi /już pokazują/. Opowiastki o wampirach mogą okazać się prawdziwe.
  Pozdrawiam
  PS. Zszokowany byłem ultimatum Trumpa, że wycofa wojska gdy Irak zapłaci za bazy / i to ględzenie: wydaliśmy 2 tryliony "własnej krwawicy"/, ale Irak i Iran zachowali się świetnie. Nikt nie będzie płacił za niechcianą ruinę. Jasne, że odniosłem to do naszej historii- to tak jakby nam ZSRR kazało płacić za opuszczenie baz... Co z nich dzisiaj zostało?- już jak opuszczali w 89 to była ruina. Sytuacja identyczna. Zawsze należy pamiętać o tym: jak, skąd i dlaczego USarmy jest na terenie Iraku.
 • @Drab61 15:20:20
  Ten dowcip o Księciu Ferdynandzie też dobry!, uśmiałem się. :)
 • @JimA 15:21:52
  :) zapomniałem dodać, z tego co wiem, to ani światu ani ludziom specjalnie na wojnie nie zależy. Wręcz przeciwnie! No ale kto zabroni Bibiemu?...
 • @interesariusz z PL 15:17:31
  Wypraszam sobie. Pomyliłeś adresy, bo ja jestem Polką, a nie polskojęzyczna. Polskojęzyczni teraz wyją o racjach Putina na całym forum, postaraj się troszeczkę, bo znaleźć ich nietrudno.
 • @Lotna 15:29:43
  TO czemu kłamiesz ?
 • X
  "Jak widac nasi polityczni geniusze, a tak naprawde gówniarzeria w krótkich portasach) dali się rozegrać jak małe dzieci i o to własnie naszym sąsiadom chodziło.

  Sytuację ze smutkiem podsumowuje Forum Żydów Polskich (szkoda, ze będące ledwo marginesem środowisk żydowskich):

  „Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)”.

  Nasi dygnitarze wszystko sprostują i wyjaśnią ... tyle tylko, że usłyszą ich ledwo Polacy, podczas gdy antypolski przekaz serdecznych przyjaciół Putina i Natenchuja pójdzie na cały świat.

  Podsumowując: dupa zbita.

  Taki jest skutek prowadzonej przez Polske polityki „miękkiego frędzla” i co ciekawe, jest on jednaki na każdym froncie – a wystarczyło pamiętać o przysłowiu, że na pochyle drzewo i koza skacze.

  Ważne teraz, zeby wyciągnąć z tej wizerunkowej porażki wnioski – o czym innym razem. "

  To jest tylko "prawda o tym" jak władza kolejny raz odkleja się od Narodu.
 • @JimA 15:21:52
  „Ofiary Holokaustu” i wszyscy ich najlepsi przyjaciele najpierw ograbią Polskę do gołej ziemi i tysiąc metrów wgłąb, a potem resztą się podzielą jak ofiarnym barankiem. W ten sposób i zmyją swoje historyczne winy i się przy okazji wzbogacą. Nikt palcem nie kiwnie, bo propaganda antypolska działa już od dekad. Każde ludobójstwo zaczyna się od propagandy odczłowieczania tych ludzi, którzy mają być wyeliminowani.
 • @interesariusz z PL 15:37:00
  O czym ty bredzisz? Masz coś do mnie, to powiedz co ci leży na wątrobie. A może coś ci leźy na wątrobie i dlatego ci humor nie dopisuje? To zażyj ziółka.
 • @interesariusz z PL 15:06:13
  W sposób pośredni, zarzucając nam współpracę z Hitlerem oraz udział w rozbiorze Czechosłowacji:

  "Wspominając o rozbiorze Czechosłowacji w 1938 roku, prezydent Rosji oskarżył Polskę, że zajmując obszar Zaolzia, sama właściwie zapoczątkowała działania zbrojne w Europie".

  Do tego rzekomo mieliśmy podżegać Hitlera przeciw Żydom.

  Zupełnie nie rozumiem zdenerowania Kolegi, bo przecież nie robię ze słów Putina jakiegoś szczególnego dramatu, a powiedziałbym wręcz, że sami żesmy sobie ukręcili ten bat lekceważąc polityke historyczną i godząc się na jej przekłamywanie szczególnie w przypadku eskimosów

  pozdr
 • @Lotna 15:46:45
  Możesz przytoczyć cytat w którym są oskarżenia wobec Polski czy tylko powtarzasz kłamstwa za "polskimi"ścierwomediami
 • Zgadza się, lecz tylko mniej więcej,
  Bo musimy przyjąć FAKTY: Polska wraz z wtedy kumplem Hitlerem dokonała rozbioru Czechosłowacji.
  Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w celu połączenia się z Francuzami przeciw Hitlerowi. Każdy krok, ma swoje konsekwencje.
  To, że naszym zadaniem jako Polski jest szczucie na Rosję, nie upoważnia nas do nieprzedstawiania faktów historycznych.
 • @Lotna 15:46:45
  "W ten sposób i zmyją swoje historyczne winy"- nie zmyją!
  "Każde ludobójstwo zaczyna się od propagandy odczłowieczania tych ludzi, którzy mają być wyeliminowani."- A to zdanie powinno być na czerwono i podkreślone! Oni chcą z nami, nie od dziś, zrobić to to zrobiono z nimi. Ofiara staje się katem. :) Na to są paragrafy- międzynarodowe!
 • I to jest właśnie podstawowa sprawa.
  //Istotne jest bowiem nie tyle co czy jak Putin powiedział, ale dlaczego teraz.//
  Autora odpowiedź na to pytanie, jest jednak nieprawidłowa. Nie chodzi o nazizm i wojnę, czyli o to co było. Chodzi o to co jest. Putin coś wie czego my dziś nie wiemy i zapewne wkrótce będziemy wiedzieć. Coś kiełkuje, gdzie Polska znajdzie się w izolacji.
 • @matterhorn 15:54:07
  czy takie źródło jest wystarczająco wiarygodne:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019122611573262-Sputnik-avigdor-eskin-polska-musi-przyznac-sie-do-bledow-ii-wojna-swiatowa/
 • @lorenco 16:05:23
  Ach tak. Znaczy - Francuzów do Czech mieli przepuścić Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy, czy ktoś jeszcze?

  Tak debilnej uwagi - trudno spotkać...
 • @MacGregor 15:51:40
  To Ty, swoimi nieuprawnionymi spekulacjami oskarżasz Polskę, a nie Putin.

  Putin tylko wskazał, iż to nie pakt Pakt Ribbentrop-Mołotow był przyczyną wojny (chociaż umożliwił Niemcom zaatakowanie Polski), tylko Układ monachijski, w którym Polska nie brała udziału.

  A że cwani i pazerni Polacy wykorzystali go do zagarnięcia (inni wolą odbicia) ziem zamieszkałych przez polskjęzycznych, to inna sprawa. Wydali świadectwo o sobie, o swojej krótkowzroczności.

  Putin również wspomniał o polskim ambasadorze, który robił sobie żarty z wysiedlenia Żydów, jawnie pochwalając antysemityzm. Taki flirt z nazistami.

  To nie Putin wybrał nam ambasadora.

  A ja robię dramat z powodu zidiocenia Polaków, którzy po raz kolejny udowadniają, że nie są w stanie ani zrozumieć cudzych racji, ani nawet zrozumieć prostych, krótkich wypowiedzi. Sami udowadniamy, że z nami nie można rozmawiać, skoro cały czas rżniemy głupa.
 • Jest jedno ważne wydarzenie pomijane w mediach.
  Putin, Erdogan i liderzy Bułgarii Boyko Borissov i Serbii Aleksandar Vučić otworzyli nowy gazociąg z Rosji do Turcji TurkStream i Blue Stream do tych europejskich państw. Otworzono gazociąg mimo amerykańskiej opozycji.
 • @Lotna 15:13:12
  Wielbicielami Putina są jego wyborcy. My Polacy nie wybieramy Rosji prezydenta. Zatem swoją nienawiść i pouczenia, przedstawiaj na rosyjskich forach. Może zrozumieją i w następnych wyborach wybiorą Nawalnego na przykład. Do wyborów prezydenckich w Rosji jeszcze długo, masz zatem czas aby Rosjan naprowadzić na prawidłową drogę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:26:28
  Wojtas - szok, jakiś Ty hmm...niedoinformowany:)
 • @Lotna 15:50:15
  Nie znoszę kłastw, które szkodzą Polsce,

  a takie kłamstwo powtarzasz

  "Putin oskarżył Polskę o wywołanie wojny, co spotkało się z zaciekłym poparciem wartym lepszej sprawy, polskojęzycznych wielbicieli Putina i sowieckiej Rosji, z którą się on najwyraźniej utożsamia,"

  i jeszcze obrażasz ludzi, którzy w przeciwieństwie do Ciebie, rozumieją, co Putin powiedział.
 • @Anna-PK 16:35:55
  Grecja i Macedonia mają już gaz z tej rury.
 • @MacGregor 16:18:13
  :) jak to mówi pewna nacja: "Bingo!":)
 • @interesariusz z PL 16:26:33
  "To Ty, swoimi nieuprawnionymi spekulacjami oskarżasz Polskę, a nie Putin.

  Putin tylko wskazał, iż to nie pakt Pakt Ribbentrop-Mołotow był przyczyną wojny (chociaż umożliwił Niemcom zaatakowanie Polski), tylko Układ monachijski, w którym Polska nie brała udziału.

  A że cwani i pazerni Polacy wykorzystali go do zagarnięcia (inni wolą odbicia) ziem zamieszkałych przez polskjęzycznych, to inna sprawa. Wydali świadectwo o sobie, o swojej krótkowzroczności.

  Putin również wspomniał o polskim ambasadorze, który robił sobie żarty z wysiedlenia Żydów, jawnie pochwalając antysemityzm. Taki flirt z nazistami.

  To nie Putin wybrał nam ambasadora." koniec cytatu i bredni. Weź się waść ogarnij! WEŹ SIĘ WAŚĆ OGARNIJ! Czytałeś to co nagwazdrałeś?
 • @interesariusz z PL 16:41:22
  To jest problem, ze młodsi nie znają rosyjskiego a wielu średnio-starszych wiekiem, zapomniało, albo uczyło się aby się nie nauczyć.
  I mało kto cytuje Putina, a raczej powielane są interpretacje.
 • @interesariusz z PL 16:41:22
  Widocznie niektóre osoby czują się bezpiecznie gdzieś tam poza Polską i jak coś pierdyknie w Polskę będą mogły się szczycić, że miały rację, że Putin to samo zło.
 • @interesariusz z PL 16:41:22
  No my, Naród Polski!, cieszymy się, że małpa interesariusz rozumie co chciał Putin powiedzieć, powiedział i co chciał przez to powiedzieć i czego nie powiedział, a mógłby. Ljudy nie cieławieki- małpa interesariusz- chcesz wojny- to masz! :)
  PS. Uprzejmie proszę, aby się Pan zastanowił następnym razem, zanim Pan zaatakuje. Dziękuję.
 • Nasz przyjaciel J.Daniels
  publicznie poradził Dudzie, aby ten nie wybierał się do Jerozolimy. To Putin wraz z oligarchami, a zwłaszcza Kantorem, któremu nie wypaliły interesy w Polsce stoi za tym, by Duda nie mógł tam zająć stanowiska. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-daniels-rosyjski-oligarcha-stoi-za-organizacja-swiatowego-fo,nId,4248700
 • @Wican 16:53:23
  My tutaj doskonale znamy rosyjski! ...
 • @wercia 16:55:53
  I będą w Polaków walić tam jak w bęben. Ale Gumiś bardziej by zaszkodził tam niż cokolwiek uratował. A portady sierżanta? Bez jaj. Na pewno dobrze Polsce nie życzy. Ale Gumiś by został tam tak przeczołgany, że jeszcze Polaków otwarłyby sie oczy.
 • @wercia 16:55:53
  Rzyg. Putin ma inne sprawy na głowie niż to, czy przyjedzie Duda do Izraela czy nie.
  Tan pan Daniels powinien być w Polsce persona non grata, judzi, skłóca, manipuluje. No ale to on rządzi!
 • @wercia 16:55:53
  Wera! Nic nie szkodzi! Duda nie weźmie udziału w "szopce". I tyle. Tym razem: aż tyle.
 • @wercia 16:55:53
  Refren:

  "Będziemy mieli "śfaiatowy" pokaz hipokryzji. Oto "Ofiary Holokaustu" pokażą żądzę krwi /już pokazują/. Opowiastki o wampirach mogą okazać się prawdziwe."

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 16:26:33
  ale niby czym oskarżam Polskę?

  Chodzi o to, że zostaliśmy wymanewrowani z w sumie propagandowo ważnego spotkania, zas Putin wpisał sie w historyczną polityke Izraela i Niemiec.

  ja nie oskarżam przeciez Putina o wszystko zło - choć akurat naszym przyjacielem nie był i nie jest i nie mam o to do niego pretensji

  pozdr
 • @Wican 17:01:36
  O tych poradach napisałam z ironią. One wskazują, co mamy wiedzieć i kto o czym decyduje (to też pyszałkowatość, ale podtrzymywana w Polsce, gdzie na podstawie zdjęcia z Trumpem Daniels został ogłoszony przyjacielem.Nic dziwnego, że nikt ich nie szanuje.
 • @lorenco 16:53:27
  "Widocznie niektóre osoby czują się bezpiecznie gdzieś tam poza Polską i jak coś pierdyknie w Polskę będą mogły się szczycić, że miały rację, że Putin to samo zło"

  - jeśli dotyczy to mojej osoby, to uważam to za osąd bardzo niesprawiedliwy
  Poza tym nigdy i nigdzie nie mówiłem, zę Putin to samo zło - przeciez od lat polemizuję z sektą Sakiewicza

  pozdr
 • @lorenco 17:03:46
  No ale jak skomentować, że umiłowany sojusznik nie udziela głosu temu, któremu nawet ustawy dyktuje. Powiedzieć "nie chcemy cię tutaj?"Jakoś niezręcznie, bo Duda się tam wybierał.
 • @JimA 16:50:12
  a w którym miejscu minąłem się z prawdą ?
 • @JimA 17:10:17
  I haggadę, że Duda nie przyjechał, bo wstydzi się przeszłości Polaków.
  Pozdrawiam wzajemnie.
 • @Wican 16:53:23
  Polskie tłumaczenia też nie usprawiedliwiały tych interpretacji.

  Głupi ten co mówi (omawia to, co mu się wydaje, że powiedział Putin), a jeszcze głupszy ten, co powtarza.
 • @interesariusz z PL 17:20:40
  W każdym.
 • @lorenco 16:53:27
  właśnie dlatego mam dopisek "z PL" do pseudo, aby się odróżnić od zbiegów.
 • @JimA 16:55:30
  a skąd ta małpa? dlaczego ci się kojarzy ze mną ?
 • @MacGregor 17:15:01
  Ja nie do Ciebie piję:) Nawet nie wiedziałem, że jesteś poza naszą Ojczyzną. Pozdr.
 • @Wican 17:01:36
  Najbardziej w Polskę walą te głąby, co twierdzą, iż to Polska wywołała drugą wojnę światową, dopisek, iż to nie oni, tylko Putin, nie ma żadnego znaczenia.
 • @wercia 17:21:15
  A "une" budują taki przekaz? No mogą, fakt. Ale to jest ich haggada- jak zwykle mile od PRAWDY.:)
 • @interesariusz z PL 17:23:08
  nie kojarzy, to jest fakt! @interesariusz...
 • @MacGregor 17:12:56
  już wyżej napisałem do innego mądrali,

  oskarżasz Polskę, że wywołała 2WŚ. Tylo ta część twojej wypowidzi pójdzie w świat.
 • Moim zdaniem nareszcie.
  Czy zapędzili nas w kozi róg to bym nie powiedział. Prędzej to bezwiednie zmusili nas aby się określić. Ostatnich dekad lizanie wrogów po dupie daje teraz efekty. To było do przewidzenia.
  Poza tym, jak najbardziej Polski prezydent w sytuacji gdy Putin i żydowski rosyjski miliarder organizuje tą imprezę tak aby Polskę zeszmacić, powinien tam nie jechać. Nareszcie podjął dobrą decyzję. Od psów Polska się nie uwolni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będą nam nogawki szarpać. My musimy żyć dalej i nie robić takich błędów z Izraelem i tym całym holokaustem jak przedtem. Powinniśmy być twardzi i odporni na polityczne plucie. Boimy się bo nas ktoś zwymyśla od morderców żydów? I tak nas tak opluwają. Musimy w końcu zacząć być honorowi i powiedzieć kłamcom spier......aj. Zacząć być panami we własnym domu.
  Pragnę zwrócić uwagę na inną przyczynę związaną z wypowiedzią Putina. Przyczynę która jest bardzo ważna. Mianowicie (nie wiem czy
  się już dogadali) ale Rosja zażądała od Białorusi zapłaty za ropę w innej walucie aniżeli dotychczas. Białoruś jej nie ma więc się nie zgodziła a oni zakręcili im kurki. Istniała poważna obawa Rosjan iż Białoruś na swoje potrzeby zacznie brać ropę od Polski co było by poważnym błędem Rosji. Zaczęto w Rosji nawet pomrukiwać o niebezpieczeństwie wskrzeszenia przez Białoruś i Ukrainę oraz Litwę dawnej Rzeczpospolitej. Możliwe że to ten scenariusz wywołał u Putina atak szaleju na Polskę.
 • @JimA 17:22:14
  czyli w żadnym
 • @interesariusz z PL 17:24:26
  Zmieniasz zdanie? tak w 5 minut?- przed chwilą broniłeś " bat'i Putina". Coś masz problem...
 • @JimA 17:26:14
  taki angol z ciebie, a mimo to nie kumasz, że ja jestem intersariusz
 • @interesariusz z PL 17:27:06
  No gadaj zdrów!
  Pozdro
 • @interesariusz z PL 17:28:04
  Jestem Góralem, z Bachledów! A ty to kto? małpa interesariusz?
 • @matterhorn 15:54:07
  Nie wiem, co mówią polskie ścierwomedia bo ich nie czytam ani nie słucham, a więc trudno by mi było cokolwiek za nimi powtarzać.
 • @JimA 16:09:17
  Zmyją w ich mniemaniu, a ze trzymają media w swoich kosmatych łapskach to taka będzie opinia tzw. międzynarodowa.
 • @lorenco 16:05:23
  tym "Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w celu połączenia się z Francuzami " żeś walął. Jak można publicznie puszczać tak śmierdzące bąki ?
 • @Stara Baba 17:26:30
  "Putin i żydowski rosyjski miliarder organizuje tą imprezę tak aby Polskę zeszmacić" - gdzie Putin organizuje imprezę? W Izraelu, TĘ w Izraelu?
  Jakieś źródło proszę!
 • @lorenco 16:36:13
  Sam idź sobie na rosyjskie fora wielbić Putina i matuszkę Rossiję razem z ich „prawdami” historycznymi. Ja nie mam tam nic do roboty.
 • @JimA 16:50:12
  "Putin tylko wskazał, iż to nie pakt Pakt Ribbentrop-Mołotow był przyczyną wojny (chociaż umożliwił Niemcom zaatakowanie Polski)"

  Nie tyle umożliwił, tylko co najwyżej ułatwił. Pakt był tylko na tydzień przed atakiem, więc atak był już przygotowany. Hitler mógł sie obawiać, że Związek Radziecki wejdzie jako obrońca Polski z odsieczą, więc się zabezpieczył, zaś Stalin uzyskał ponad 200 kilometrów głebi strategicznej przed nieuniknioną wojną.

  Co do tej "odsieczy" to trudno sobie wyobrazić polski rząd odmawiający takiej pomocy po pierwszych klęskach na zachodnim froncie, więc Hitler musiał taką możliwość wykluczyć. Jeśli by doszło do współdziałania Polski i Sowietów, kampania by ugrzęzła i Francja byłaby chętniejsza do uderzenia w plecy Rzeszy.

  Grajcie więcej w szachy, drodzy Państwo.
 • @Anna-PK 16:35:55
  Ważne jest pytanie co ustalili Putin z Erdoganem, ale nie w sprawie tego gazociągu.
 • @lorenco 16:53:27
  "Widocznie niektóre osoby czują się bezpiecznie gdzieś tam poza Polską i jak coś pierdyknie w Polskę będą mogły się szczycić, że miały rację, że Putin to samo zło."

  Całkiem możliwe ale tak się ustawiają podświadomie. Punkt siedzenia określa punkt widzenia. Tak to może widzą.
 • @Lotna 17:33:33
  Nie będzie :) media są nasze... oczywiście do momentu kiedy je/ich nie wyłączą- za strachu. Dzięki temu/ tym mediom- porozumiewamy się- jeszcze. :)
 • @Pedant 17:36:15
  Gramy, tyle, że szachownica krótka.
  :)
 • @JimA 16:55:30
  Dziękuję.
 • @interesariusz z PL 16:41:22
  Powiedziałam ci, weź ziółka, bo niestrawność szkodzi twojej percepcji.
 • @Stara Baba 17:26:30
  Słyszałem już że Polska ma własny gaz i może go dostarczać Ukrainie, ale nie słyszałem że ma własną ropę by móc dostarczać ją Białorusi. Cóż, napisać wszystko można. W rzeczywistości ponad 90% ropy zużywanej w Polsce pochodzi z Rosji.
  Putin to nie Hitler - ataków szału nie dostaje. Nie słyszała Pani, że to zimny
  ruski czekista ? Michalkiewicz o tym często pisze.
 • @Lotna 17:40:09
  No nie ma za co, Hej! :)
 • @Pedant 17:38:03
  A może nie, bo w Polsce mają bliską rodzinę?
 • @lorenco 17:35:13
  Oficjalnie przed kamerami i w prasie mówił o tym Daniels i wyraża ubolewanie bo stało się źle iż Izrael dał się wciągnąć w rosyjską grę
  holokaustem którą w Izraelu finansuje Rosja i rosyjski oligarcha. Uważa
  także iż obchody rocznicy powinny odbyć się w Polsce a nie w Izraelu.
  Można to znaleźć w mediach.
 • @Stara Baba 17:26:30
  link do fajnej pogadanki o tej sytuacji w rosyjskojęzycznych mediach,
  o Białorusi, Rosji i ropie.
  https://www.youtube.com/watch?v=HOxISCikdPA
 • @Drab61 17:34:37
  Nie będę się z koniem kopał.
 • @Lotna 17:35:15
  To co tu judzisz? W jakim celu?
 • @lorenco 16:53:27
  Kiedy i gdzie „niektóre osoby” stwierdziły, że Putin to samo zło? Czytaj ze zrozumieniem.
  Jeśli „pierdyknie”, to z pewnością nie samo z siebie, a gwoli twojej informacji, „pierdyknięcie” w Polsce dotyczyłoby „niektóre osoby” tak samo jak i ciebie, bo w Polsce mają bliską rodzinę.
  Doprawdy, mógłbyś już przestać się błaźnić swoimi wyskokami i popiskiwaniem do wtóru chóru wujów zatroskanych o nieskazitelny wizerunek Putina.
 • @Pedant 17:36:15
  "zaś Stalin uzyskał ponad 200 kilometrów głebi strategicznej przed nieuniknioną wojną."- "ponad" czyli 300 km- tyle żeby tego żaden czołg nie ogarnął, i lotnictwo. Wiem o tym zasięgu. Ale to nie znaczy, że będę bił czołem przed Stalinem... no tego by jeszcze. Nie mówmy o tym co było! to se ne wrati! Znając historię, brońmy się przed atakami i agresją dziś. ! :)
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 17:21:49
  Ja to wiem, ale nie potępiam w czambuł. Tak po prostu jest
 • @lorenco 17:24:14
  Akurat McGregor jest racjonalny a nie sekciarski.
 • @Drab61 17:47:18
  ... a słyszałeś że w małych ilościach, ale jednak, Polska eksportuje banany?
  Nie słyszałeś bo nie chcesz słyszeć. Ciekawe w jaki sposób kiedyś Polska kupowała gaz i ropę od Niemiec. Nie no, to niemożliwe... powiedział @Drab61.
 • @Stara Baba 17:54:28
  Daniels głupi czy o drogę pyta? Raczej łże. Putin ma dobre realcje z Nathanyahu. Nie wiem więc kto tu kogo wciągał. Raczej partnerstwo widzę.
  Lepiej że tam. U nas waliliby w nas (tak jak będą tam robić), ale jeszcze byśmy musieli to sfinansować.
 • @Lotna 17:53:05
  "A może nie, bo w Polsce mają bliską rodzinę?"

  Może.
 • @Lotna 17:58:36
  Mnie chodzi o mój kraj, w takich granicach jakie mamy teraz.
  Kraj, który żyje dobrze z sąsiadami.
  Ciężko to zrozumieć?
  Mamy XXI wiek a ja się czuję, jakbyśmy wrócili do II RP.
 • @Wican 18:03:43
  Tu nie o to chodzi ze mamy do czynienia ze żmijami lecz o sponsorowanie całej imprezy. Kilka źródeł podawało iż sponsoruje to Rosja. To czy żydzi chcą coś tu ugrać to inna kwestia.
 • @lorenco 18:05:42
  jest gorzej. Jak w XVIII. Dzisiaj partia proniemiecka, prosyjonistyczno amerykańska.
  Wtedy partia pruska i ruska. Oraz pomniejsze "płazy".
 • @JimA 17:58:44
  "ponad" czyli 300 km- tyle żeby tego żaden czołg nie ogarnął, i lotnictwo."

  Może i 300.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Poland1939_physical.jpg
 • @Wican 18:09:52
  Zawsze musiało być jakieś pro. Propolskich jakoś niewiele.
 • @Stara Baba 17:26:30
  che, che, wcześniej Polska się rozpadnie.
 • @JimA 17:27:54
  jesteś w stanie zrozumieć nieswoje wypowiedzi ?
 • @JimA 17:31:57
  Bacheledowie to ci, co zajumali Tatry ?
 • @Pedant 18:11:55
  Może komuś ta mapa się podoba?
 • @Lotna 17:41:35
  Dowody twojej percepcji są wyżej, na piśmie.
 • @
  nawet chciałem na żywo wpisać wystąpienie Trumpa pod
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze
  ale mi się odechciało.
 • @lorenco 18:16:31
  "Może komuś ta mapa się podoba?"

  Mnie się podoba. Myślę o dzieciństwie moich rodziców.
 • Sprostowanie.
  Nie o ropę chodzi a o gaz ziemny. Często mylą mi się już te słowa.
  Za długo poza granicami kraju.
 • @Pedant 18:20:32
  Mnie się obecnie nie podoba, ze względu na to, że w ramach budowania Ukrainy, banderowcy wyrżnęli moich przodków, oprócz mojego dziadka. Nie chcę mieć z nimi nic do czynienia!
  A ziemie zachodnie były, są i będą nasze. Tam był przed wiekami nasz piastowski ród.
 • @Pedant 18:20:32
  Gdyby jeszcze Warmia, Mazury, całe Pomorze i cały Śląsk, to bym nie narzekał. Cały czyli z Ostrawą i Opawą. Eh, rozmarzyłem się
 • @lorenco 18:27:25
  "Mnie się obecnie nie podoba, ze względu na to, że w ramach budowania Ukrainy, banderowcy wyrżnęli moich przodków, oprócz mojego dziadka. "

  Połowa mojej rodziny była na Wileńszczyźnie, ci co zginęli, to z rąk Niemców, w ramach akcji odwetowych.
 • "Zapędzili nas w kozi róg."
  -------------
  Ano zapędzili ale już w 1989 roku. Teraz są tylko tego konsekwencje.
  Wniosek?
  To są rozgrywki ponad głowami sierot po Polsce w atrapie Polski - natomiast jak psa chce się uderzyć - kij zawsze się znajdzie.
 • @Pedant 18:34:18
  Moi mieszkali na Podkarpaciu, koło Leska. Wyrżnięci zostali przez bandy banderowskie już po zakończeniu wojny.
 • @interesariusz z PL 18:14:51
  Nie! Ci co je mają od zawsze!:) Ja nie z Curusiów, jeśli Ci to w czymś pomoże, tylko się nie zsikaj. o
 • @interesariusz z PL 18:14:51
  i nie mówi się "Bachledowie" a " Bachledy"- nauc sie!
 • @Pedant 18:11:55
  Yyy tak- ale o co konkretnie chodzi z tą mapą? Dobrze. Dziękuję za "materiał poglądowy". :) Dziękuję.
 • @interesariusz z PL 18:17:13
  A w kufe percepcji wces?
  No.
 • @Stara Baba 18:03:25
  o bananach nie słyszałem, słyszałem natomiast o tym że Polska jest potęgą w eksporcie telefonów komórkowych. Z jakiejś nieznanej mi przyczyny pisali o tym w kronice kryminalnej.
 • @Drab61 18:45:46
  :)))))
 • @Drab61 18:45:46
  USA Mówią, że nie odpowiedzą zbrojnie na atak na bazy... :)
 • @lorenco 18:27:25
  aż do Łaby !
 • @Pedant 18:34:18
  Skąd wiesz że były to ręce Niemieckie a nie Litewskie ? o Saugumie słyszałeś ? Ponoć byli gorsi od Gestapo, choć niby pod nich podlegali ?
 • @Drab61 18:52:02
  My żeśmy przerzucali przez Tomanową. :)... i to tyle.
 • @JimA 17:24:55
  A kogo dzisiaj prawda interesuje? Dzisiaj nadrzędnym zadaniem jest morda w kubeł ewentualnie opowiadanie o d.Maryni. Już dzieci w USA są ćwiczone, co mają myśleć o II wojnie świadowej. U nas nie inaczej. Ludzie w masie oglądają samą prawdę w telewizorze, nie wiedzą nawet i się nie interesują, czy jest inna.
 • @Drab61 18:52:02
  "Skąd wiesz że były to ręce Niemieckie a nie Litewskie ? o Saugumie słyszałeś ? Ponoć byli gorsi od Gestapo, choć niby pod nich podlegali ?"

  Zeznania świadków, sąsiadów. Udokumentowane. Są w moim posiadaniu.
 • @wercia 19:04:48
  :) no. A dzisiaj nawet dowiedzieli się gdzie i co to takiego: Iran. No przecież rzucam kątem oka na tv kurskiego. Ludzie są zagonieni, robią co mogą żeby związać koniec z końcem... a potem pójdą wybierać...Ech.
 • Putin Polski nie oskarzyl o wywolanie wojny.
  Sluchalem wypowiedzi Putina i tego tam nie bylo. Putin wymienil jedynie pakty, ktore podpisywaly wszystkie panstwa Europy z Niemcami i w zasadzie pomagaly Niemcom. Jak to bylo mozliwe, ze Niemcy w ciagu 21 lat potrafili osiagnac taka potege a jednoczesnie splacajac reparacje wojenne z 1 wojny w wysokosci 3% PKB? Ostatnia rate splacili w 2010 roku.
 • @staszek kieliszek 19:59:30
  "Putin Polski nie oskarzyl o wywolanie wojny.
  Sluchalem wypowiedzi Putina i tego tam nie bylo." nie było jeszcze.
  Naiwność? Nie powie Putin to inna Biba. Proste.
 • @JimA 20:06:12
  "Sluchalem wypowiedzi Putina i tego tam nie bylo." nie było jeszcze."

  Czy przestał Pan bić swoją żonę? Nie bił Pan jeszcze?
 • @Pedant 20:14:49
  :) Nie jestem żonaty:)))
 • @Pedant 20:14:49
  Jeszcze.
 • @Pedant 20:14:49
  Sądzę, że na tym etapie historii przyda się przyśpiewka.

  https://www.youtube.com/watch?v=tUGL0gqRpiU

  :)

  https://www.youtube.com/watch?v=rn4dPqvGFs0

  :)
 • @Pedant 20:14:49
  Moja, moja, nie bojsa. :)
  https://www.youtube.com/watch?v=i_l_i9MikMM
  :)
 • @Pedant 20:14:49
  A to ?
  https://www.youtube.com/watch?v=uJHbevckEvw

  :)
 • @Pedant 20:14:49
  https://www.youtube.com/watch?v=4dhAub6FUAU&list=RD4dhAub6FUAU&start_radio=1&t=10

  na dobranoc :)
 • @Pedant 20:14:49
  A to na jutro :)

  https://www.youtube.com/watch?v=5ccaaBffxE0&list=RD4dhAub6FUAU&index=4
 • @Pedant 20:14:49
  :)
 • @staszek kieliszek 19:59:30
  może z tego samego powodu z którego Chińczycy są dziś bogatsi niż Polacy, choć w 1989 roku byli dużo biedniejsi - kojarzysz o co chodzi ?
 • @staszek kieliszek 19:59:30
  Tak, Polacy zawsze ignorowali fakty, żyją we własnym kociołku w ułudzie, że te ich zwyczaje są normą,

  jak na razie, dwa razy się to powtórzyło, Niemcy, państwo wdeptane w ziemię w 1WŚ i 2WŚ, staje się w krótkim czasie potęgą, podczas gdy Polacy nadal się kłócą.
 • @Drab61 21:10:59
  ja nie.
 • @interesariusz z PL 21:35:48
  Polacy się nie kłócą. To Pan się kłóci z Polakami.
 • @interesariusz z PL 21:35:48
  For ju;)
  https://www.youtube.com/watch?v=qk02gDX-Ezo
 • @JimA 21:57:56
  To dla Ciebie:
  https://www.youtube.com/watch?v=7onjyysH_ZA
  https://www.youtube.com/watch?v=ADsl88_n6To
 • @interesariusz z PL 21:36:27
  Podpowiem - kto ma banki, do tego należy państwo.
 • @JimA 21:57:56
  Koreanki:
  https://www.youtube.com/watch?v=3bF0knyugFQ
 • @lorenco 00:11:26
  A tu trochę kultury od ludów współtworzących Rosję.
  https://www.youtube.com/watch?v=Nl9uWRu0fo4
  https://www.youtube.com/watch?v=QnXWGD-k9PQ
 • @Drab61 21:10:59
  Oczywiscie znam tego powod. Chinczycy sa nagradzani przez szatana za swe poganstwo a Polacy karani za swe chrzescijanstwo.
 • @lorenco 00:42:49
  https://www.youtube.com/watch?v=eiRtedTSZRg
  zaczyna się zawsze tak samo
  potem
  https://www.youtube.com/watch?v=dDYN2D4MvOM

  i dalej

  https://www.youtube.com/watch?v=PVYlh66jB5w

  i tak do końca
  https://www.youtube.com/watch?v=ZsK28AgTxKU
 • @lorenco 00:53:45
  https://www.youtube.com/watch?v=vsRmwSnULaE
 • @Drab61 17:34:37 Odnośnie uwagi @lorenco 16:05:23 "Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w ce
  //"Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w celu połączenia się z Francuzami " żeś walął. Jak można publicznie puszczać tak śmierdzące bąki ?//

  To przecież w Pakcie Czechosłowacji z Francją (zdaje się zwanym małą Entetą" Francja miała pomóc tej ostatniej atakując - w wypadku ataku Niemiec na Czechy - Niemcy od strony zachodniej, czyli od Azacji i Lotaryngii, dokładnie tak jak to było przewidywane w zawartym w kilkanaście miesięcy później "antyniemieckim" Pakcie Polski z Francją i Anglią.

  ZSRR nie miał wspólnej granicy z Niemcami, stąd konieczna była zgoda na przemarsz (w sumie chodziło tylko o przelot kilkuset samolotów) z ZSRR do Czechosłowacji, by stamtąd mogły one, już w pierwszym dniu wojny z Niemcami, zacząć bombardować Berlin.

  Tego prostego przypuszczenia to i kol. Wojtas nie potrafi zrozumieć.
 • Nikt nas nie zapędził w kozi róg.
  .
  To wina złego systemu równowagi władzy.

  Bez równowagi sami chodzimy do koziego rogu.

  Większa Tragedia b.blisko po tolerowaniu liczby nieparzystej jako równowagi władzy.
  Zamiast koziego rogu, możemy się stoczyć w przepaść.
 • @Berkeley72 10:35:30 A tak to się zatanawiam, dlaczego Trump przeniósł nagle swe expose wczoraj z planowanej godz. 11 na 17 godz
  i dlaczego tak nagle, po wszystkich możliwych oskarżeniach Iranu o terroryzm NIC NIE POWIEDZIAŁ CO USA Z TYM "TERRORYSTYCZNYM IRANEM" ZAMIERZAJĄ DALEJ ROBIC?

  I tak sobie myślę (bo dotarła do mnie opinia eksperta lotniczego z Białorusi, który stwierdził, że ukraiński Boeing, który wyleciał z Teheranu o 5.45 rano został ZESTRZELONY na wys. ok 2000 metrów nad ziemią).

  Kto takiego wyczynu mógł dokonać i kto posiada nisko lecące rakiety o zasięgu 2000 km, podobne do tych, których użyła "pokazowo" Rosja kilka kat temu, strzelając nimi, precyzyjnie z dokładnością do metrów, z Morza Kaspijskiego w odległe o 1600 km cele w Syrii?

  Może inicjatorzy "strzału" w UKRAIŃSKIEGO boeinga się pomylili, mieli na celu samolot IRAŃSKI linii wewnątrz krajowych, by nikt o tym na świecie długo nie dyskutował i wszyscy by myśleli, ze lotnictwo cywilne irańskie, nie mając części zamiennych jest przestarzałe. (Tak tłumaczono podobny wypadek w Libii przed bodajże dziesięcioleciem).

  Ja tylko tak sobie myślę, dlaczego Trump zakończyl swą, opóźnioną o 6 godz konferencję ŻADNYM NA PRZYSZŁOŚĆ PROJEKTEM postępowania z Iranem? (I od strony irańskiej też nagle wszelkie akcje militarne zastopowano) No cóż, pod Teheranem poległo, jak podają agencje, nie tylko 82 Irańczyków, ale i 62 KANADYJCZYKÓW, 11 Ukraińców, 10 Afgańców, 3 Niemców itd.
 • @Berkeley72 11:16:36
  Bo to jest fake war. :)
 • @JimA 16:55:30
  Nie nazywaj polaczku nikogo małpą. Jak chcesz to pojedź do Czech lub na Słowację i przekonaj się co myślą o takich mundrych jak ty.
 • @Lotna 17:35:15
  A jak tam się żyje w tej Kanadzie?. Słyszałem, że potomków pewnych "przyjaciół" Polachów tam bez liku.
 • @JimA 17:48:21
  Aaaa, widzę, że swój do swojego .Normalnie wróbelki. Dziubki .
  https://www.youtube.com/watch?v=GHr7O1Ix0OM
 • @JimA 18:39:20
  Taki z ciebie Bachleda jak ze mnie Curuś. Bardziej mi na Nędzę wyglądasz ale umysłową.
 • @d.jaś 12:23:05
  zawiedzony buda!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:26:09
  To ten yntelygent? W sumie ja nie nadążam za wariatami.
 • @d.jaś 12:23:05
  ? Masz "Problem Syndrome"? Jaś z Dzianisza? to trza było tak od razu.
  Spedej!
 • @d.jaś 12:23:05
  Gryzie sment, oj gryzie.
 • @d.jaś 12:23:05
  Monumentalne 4u
  https://www.youtube.com/watch?v=S4u0--qZn5U

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930