Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1921 postów 2791 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czapka Mikołaja jak swastyka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak mawiała moja babcia, durniów nie sieją, sami rosną i pojedyńcze przypadki bełkotu po blekocie są co najwyżej materiałem do pisemek w stylu „halo, halo, wielki świat”.

Pamiętam, jak bodaj w 2008 roku zabłysnął dziennikarz brytyjskiego The Times, niejaki Giles Coren, pisząc na podstawie wspomnień swojego dziadka (Żyda z Europy Środkowej),  o „Polakach bawiących się na Wielkanoc zamykaniem Żydów w synagogach i podpalaniem ich”. Nie wiem, może i jest w tym źdzbło prawdy, bo przeciez i towarzysz Cimoszewicz Władysław  i towarzysz Święcicki Marcin i ostatnio nasza nobliwa noblistka wspominali, że mordowali Żydów – myślę, że nie oni osobiście, a co najwyżej ich rodzice i nie na okoliczność Wielkanocy, a zapewne w celach rabunkowych i nie jako Polscy, a raczej jako mniejszości narodowe tudzież elementy socjalnie bliskie.

Podobnie możnaby zbyć wzruszeniem ramion informację o tym, że jakiemuś myszugene kopf ze Szwecji przeszkadza ikonka z czapką św. Mikołaja, bo mu się kojarzy gorzej niż swastyka  (Bogu dzięki, że można póki co korzystać z piecyków gazowych w domach):

https://nczas.com/2019/12/19/microsoft-usuwa-czapke-mikolaja-bo-boze-narodzenie-kosztowalo-zycie-miliony-zydow-dla-mnie-to-rownie-obrazliwe-co-swastyka/

Dobrze czasem jest siegnąć do tekstu orginalnego

https://github.com/microsoft/vscode/issues/87268

w którym ów myszugene zaleca i powołuje się na tekst dla niego źródłowy, ergo autorytatywny i wyjaśniający, dlaczego Boże Narodzenie jest dla niego obraźliwe:

https://www.sefaria.org/sheets/51928?lang=bi

Portal sefaria.org (od sefer = księga, sifrija = biblioteka) to cyfrowa biblioteka online, udostępniająca gratis ważne dla cywilizacji żydowskiej teksty po hebrajsku i w tłumaczeniu angielskim, oraz różne teksty formacyjne ... takie właśnie, jak ten zalinkowany.

Po przedswiątecznych porządkach, przygotowaniach i wypiekach , szczególnie tych w których gorliwie pomagała mi moja dwuletnia wnuczka (jej ojciec jest typowym angielskim  „village idiot”, stąd dziecko bardzo wdzięcznie miesza dwa języki i ma obecnie, cytuję „vacations w dziadka house”) nie mam siły tłumaczyć całego tekstu, kto ciekawy, a nie sprecha po angielsku, niech poprosi niepłacącego podatków w Polsce doktora Google o pomoc.

Sam tytuł:

„Co judaizm mówi o Bożym Narodzeniu: noc, podczas której nie studiujemy [Pisma – na znak żałoby], dzień pogrążony w smutku i boleści, i wreszcie główna siedziba dzisiejszego, postępującego materializmu”.

A w treści m.in.:

„Boże Narodzenie to święto narodzin Jezusa, chrześcijańskiego „boga”, który przyszedł by uratowac ludzkość przed „przekleństwem Tory”

U swoich początków, Boże Narodzenie jest 24-godzinna deklaracją, że judaizm już nie obowiązuje

25 grudnia todzień, w którym Żydzi byli zawstydzani, torturowani i mordowani” (vide pogrom warszawski 1881).

Pomyślałem sobie, że wszystko to tkwi głęboko w tradycji Sefer Toledot Jeszu ... księdze skądinąd wspominanej w tekście.

Myślę, że dobrze to niestety nie wygląda i gdybyśmy tak - dzięki indolentnym rządom zarówno obozu płomiennych patriotów (mających nań monopol) jak i obozowi zdrady i zaprzaństwa spod sztandaru „ulica i zagranica” - nie daj Boże pozyskali sobie nową, jerozolimską szlachtę, która zapanowałaby niepodzielnie na obszarze sztandarowego projektu naszych „międzymorzan” czyli Judeopolonii vel UKR-POL-u, to mozemy czasem nie tylko podzielić, ale i pozazdrościć losu Palestyńczyków.

A tymczasem dziś nasze władze państwowe – w duchu nowej świeckiej tradycji zapoczątkowanej i upowszechnionej u nas przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego (warto mu to pamiętac, bo wszak nie po to jest światło Józef, by pod korcem stojało) – uroczyście obchodzą świeto zwycięstwa Żydów nad Grekami.

Ja tymczasem jako prymityw i faszysta (albowiem tylko prymityw i faszysta nie zachwyca się dziełami pani Olgi Tokarczuk) nie zamierzam świetować cudzych zwycięstw i w zamian życze wszystkim PT Czytelnikom (niezależnie od poglądów) Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 

 

  

KOMENTARZE

 • Wszystkiego najlepszego
  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń.
 • @zbig71 15:27:04
  dziękuję i wzajemnie, oraz dużo zdrowia, bo coś czuję, ze tematów nam w nadchodzącym roku nie zabraknie :)
 • @zbig71 15:27:04
  Jakby się spełniły marzenia MacGregora - to święta by spokojne nie były....

  PS. Dlatego życzę Świąt Radosnych.
 • U nas też tak będzie.
  Już mam kilkoro znajomych, którzy byli klasycznymi antyklerykałami, a pod rządami PiS, stali się antykatolikami i też marzą o politycznej poprawności. Czyli nowomowa, nie żadne Boże Narodzenie tylko jakieś święta, itd. PiS to skuteczna dechrystianizacja Polski i Polaków.
 • Oczywiście, szczęśliwych,
  zdrowych, rodzinnych, radosnych świąt.
  Ale trza powoli przygotowywać się na wycofanie się do katakumb. Może to dobrze, właściwie. Zostaną ci co podchodzą poważnie do wiary.
  Czytam teraz sobie "Teokrację bizantyjską". Niewielka książeczka, acz treściwa. I trochę kojarzy mi się ze współczesną polską władzą i ze współczesną hierarchię. Z tym, ze w Bizancjum była jedna dużo wyższa liga i władz, i kleru, niż obecnie.
 • "Czapka Mikołaja jak swastyka."
  ----------
  To my - ludzie stworzeni przez Boga mamy czerpać moc z przyjścia na świat Syna Boga Ojca - Jezusa Chrystusa. Jednak dobrze wiedzą o tym dzieci Złego i stąd to - jak w cytacie lub tzw. miękkie nagrody Nobla dla takich a nie innych osobników.
  Wesołych, zdrowych, pogodnych, rodzinnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Czerpmy z faktu narodzin Jezusa Chrystusa - moc - potrzebną nam do godnego życia na Ziemi - bo niestety - nie jesteśmy na niej sami.
 • Czy coś przeoczyłem ?
  Bracia Słowianie ! coś w tym roku cicho w sejmie u prezydenta żydów Dudy ze świętem Chanuki !!! a może coś przeoczyłem ?

  https://www.youtube.com/watch?v=smeDH0zGQj8

  tytuły w mass-mediach 2018 r !

  12 gru 2017 - Pięknym i jasnym, jak to święto rozjaśnione blaskiem chanukowych świec - powiedział Marszałek Sejmu, witając przybyłych gości.

  5 gru 2018 - Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek wzięła w środę udział w uroczystości zapalenia lampy chanukowej z okazji święta świateł.

  3 grudnia 2018 - 16.00 w Sejmie (hall główny, I piętro) odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji żydowskiego święta świateł.

  Apel do internautów ! jeżeli przeoczyłem tak ważne dla sejmu i prezydenta Dudu święto Chanuki to bardzo proszę poinformować mnie będę wdzięczny za informacje !

  PRECZ z żydo-Natowską okupacją Polski ! Polska Krajem NEUTRALNYM


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  No to k..wa kim ja jestem ? Bo ani za prymitywa ,a tym bardziej za faszystę się nie mam,i dzieła szanownej noblistki nie kręcą mnie, pomimo tego ,że ich nie czytałem i nie zamierzam tego robić.
 • Więcej niż źdźbło
  Ich przodkowie udający Polaków mordowali żydów, a teraz oni chcą się podzielić odpowiedzialnością z polskim narodem.

  „Nie wiem, może i jest w tym źdzbło prawdy, bo przeciez i towarzysz Cimoszewicz Władysław i towarzysz Święcicki Marian i ostatnio nasza nobliwa noblistka wspominali, że mordowali Żydów – myślę, że nie oni osobiście, a co najwyżej ich rodzice i nie na okoliczność Wielkanocy, a zapewne w celach rabunkowych i nie jako Polscy, a raczej jako mniejszości narodowe tudzież elementy socjalnie bliskie.”

  Wesołych Świąt!
 • Mikołaj ???
  Białobrody mężczyzna okradł bank na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, a potem wyrzucił pieniądze w powietrze i entuzjastycznie życzył przechodniom wesołych Świąt Bożego Narodzenia
  Policja potwierdziła, że ​​„starszy biały mężczyzna” obrabował Bank Akademii w Colorado Springs w poniedziałek w porze lunchu.
  „Okradł bank, wyszedł, wyrzucał pieniądze wszędzie” - powiedział świadek Dion Pascale.Świadkowie twierdzą, że "włochaty" podejrzany podszedł do pobliskiej kawiarni Starbucks, usiadł przed nią i czekał na aresztowanie.W szczególnie świątecznym geście przechodnie zgarnęli wszystkie pieniądze z ulicy i odnieśli je z powrotem do banku.

  Policja z Colorado Springs podała że podejrzany to 65-letni David Wayn Oliver . Uważa się, że nie miał on żadnych pomocników.


  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/1DBA/production/_110301670_mediaitem110301669.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031