Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1922 posty 2791 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wspólczesna idea jagiellońska jako UE-bis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli jak zniszczyć naród polski w imię „nowoczesnego” patriotyzmu.

W niedawnym wpisie szydziłem z czytelników takich czy innych gazet zastanawiając się, jak radzą sobie ze stałym dysonansem poznawczym, jak choćby między nadętym, patriotycznym farmazonem a antypolską praktyką popieranych przez nich władz.

Można to robić tak, jak poseł Tarczyński, który napisał swego czasu na Twitterze:

„Prezes wie co robi. Kolejny raz powtarzam. Nie emocje, a strategia. Spokojnie”.

Ale nie każdy jest ufo-logiem, ślepo ufo-jącym swojemu prezesowi („ipse dixit”).

Do dziś utkwiła mi w pamięci atmosfera powszechnego zawstydzania rodaków podczas rządów PiS-u w latach 2005-2007. Nie tylko gazeta żydowska, ale i większość kloacznych portali internetowych każdego dnia robiły wszystko, by zglebić i tak już niską samoocenę Polaków i przytaczały obstalowywane w Polsce teksty z belgijskiego Le Soir, hiszpańskiego El Pais, włoskiej, komunizującej La Repubblica, a nawet z przysłowiowej prasy na Jamajce, jak to cały świat ze zgrozą i oburzeniem patrzy na to, co wyprawia faszyzujący rząd w Polsce. To wtedy pojawio się pokolenie Młodych Zniekształconych z Wielkich Miast, które nie mogło zaliczyć dnia bez internetowego komentarza o tym, jak to przez PiS wstydzą sie być Polakami, że ilekroć są na zachodzie, to udają ... no własnie, kogo oni tam mogli udawać, ze swoimi folwarcznymi manierami i słabą znajomością nawet własnego języka?

Na tle tego folwarcznego bydła z dużych miast (akurat wieś zachowywała się z godnością, normalnie) formacja braci Kaczyńskich jawiła się jako pierwsza, która wprawdzie w sposób niezgrabny i koślawy, ale próbowała zrzucić z Polski piętno postkolonializmu. Wywoływało to oczywiście oburzenie wsród elit zachodu zwyczajnie przyzwyczajonych do nieobecności polskiego głosu, czego przykładem było żachnięcie się jakiegos francuskiego polityka, że „Polska straciła okazję, żeby milczeć” – z ich punkt widzenia było to zrozumiałe, wszak „jak wół pierdzi, to obora słucha”, zas polska hołota nie jest od dyskutowania tego, co jej komunikują starsi i mądrzejsi.

Przełomowym tekstem, który pozwolił mi jakoś zrozumieć ówczesną sytuację polityczną w Polsce był artykuł pani Ewy Thompson o kolonialnej mentalności polskich (czy raczej polskojęzycznych) elit i próbach rządzącej wówczas krótko formacji z nią zerwania.

I dlatego PiS-PO nie było wówczas jednym złem ... i nie jest nim również dzisiaj (choć uprzedzając tok myśli, „dobra zmiana-dobra zdrada” może zlikwidowac nam państwo i naród szybciej, niż zrobiliby to „zdrajcy i zaprzańcy”, dbający o to, by Polska gniła powoli, ale skutecznie, by niemiecko-europejsaty jamochłon trawił nas bez pośpiechu, ale do białych kości).

W pewnym momencie PiS zaczął nawet budzić nadzieję wśród kresowian (biorac pod uwagę pochodzenie, jest nas co najmiej 8 milionów w Polsce), por:

Serdeczny list Jarosława Kaczyńskiego do Polaków na Wileńszczyźnie czy wcześniejsze zaproszenie Waldemara Tomaszewskiego do studia wyborczego PiS (25.10.2015)

W lutym 2017 w wywiadzie dla GaPola prezes-naczelnik powiedział słynne „Z Banderą do Europy nie wejdziecie” („Poziom ignorowania przez władze w Kijowie spraw związanych z ludobójstwem (...) przekroczył granice akceptowalności”), co potem w lipcu 2017 powtórzył ówczesny szef MSZ (Waszczykowski: mówimy Ukraińcom, że z Banderą do Europy nie wejdą).

No cóż, tak bardzo chciałem, zeby PiS był partią patriotyczną, że przelotne i w całokształcie zupełnie nieistotne gesty wziąłem za dobra monetę.

Popełniłem ten sam błąd myślowy jak w na początku tzw. przemian ustrojowych, że wystarczy usunąć dławiące ówczesną gospodarkę paradoksy i ograniczenia (wynikające z narzuconej nam z zewnątrz ideologii), a stopniowo dogonimy/przegonimy kraje zachodniej Europy. O naiwności! Tak, jakby zachód chciał nam altruistycznie pomóc, żeby jeszcze potem mieć w nas konkurencję (jedyny znany tego typu przypadek na świecie to aktywne wspieranie przez polski MSZ antypolskiej konkurencji za polskie pieniądze, por. Najpierw maliny, teraz sery. Kolejny projekt MSZ uderza w polskich producentów. Wszystko z pieniędzy polskiego podatnika .Dopiero nagłosnienie tej sprawy i głośne oburzenie spowodowało odstąpienie MSZ-u od zakupu i bezpłatnego przekazania Ukraińcom 70 tys sadzonek malin ... w języku ludzi kulturalnych nie znajduję słów na określenie takiej polityki).

Otóż wydawało mi sie oczywistym, iż wobec zrzucenia więzów sowieckich, polska polityka wschodnia będzie polegac na odzyskiwaniu tam polskiej pozycji, na trosce o przemoca oderwanych od Macierzy i pozostawionych samym sobie Polaków (niejednokrotnie bezbronnych wobec tamtejszych, dzikich nacjonalizmów, por. SKANDAL na granicy polsko-ukraińskiej! Mikołajkowe paczki uznane za kontrabandę). Tymczasem koń, a raczej polski osioł jaki jest, każdy widzi.

Przyczyny sa uważam dwie.

Pierwsza, to nasze dzisiejsze ubezwłasnowolnienie i samo-wkomponowywanie się w politykę „najwazniejszego sojusznika” bez oglądania się na nasz własny interes. Ale nawet dyspensa udzielona przez naszą parszywieńką Jabłoneczkę (Anne Aplebaum) diabolicznemu nacjonalizmowi ukraińskiemu nie wyjaśnia, dlaczego jedyną naszą polityką wobec banderlandu jest żyrowanie w ciemno wszystkich pomysłów Kijowa.

I tu dochodzimy do przyczyny drugiej, którą za innymi stawiam wciąż jako hipotezę badawczą, choć bynajmniej nie nieprawdopodobną.

Otóż pan prezes-naczelnik nie jest bynajmniej tradycyjnym polskim patriotą, zaś ideowemu wychowankowi masona JJ Lipskiego idea narodowa czy państwo monoetniczne jawi się jako „ohyda spustoszenia” (abominatio desolationis, o której wspomina prorok Daniel – wszak jak to pisał lewicowy pieszczoch, Czesław Miłosz „Jest ONR-u spadkobiercą Partia”). Stąd ideałem prezesa-naczelnika jest nie tyle wielka i silna Polska, co raczej wieloetniczna i różnorodna religijnie Rzeczpospolita czyli taka pseudo-jagiellońska wersja UE-bis, w granicach „międzymorza”.

[Tu warto podkreślić po raz setny, że pierwsza Rzeczpospolita Obojga Narodów składała sie – jak sama nazwa wskazuje – nie z wielu, a z dwu narodów politycznych i nie była bardziej wieloetniczna, niż utworzone w wyniku unii realnej 1707 roku Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii].

Jest tylko jedna, zasadnicza różnica w budowie UE i naszej UE-bis. O ile ta pierwsza zapewnia zawsze pierwszeństwo interesu niemieckiego (z Francją jako młodszym partnerem) kosztem peryferii (ze szczególnym uwzględnieniem nowych peryferii wschodnich, w tym Polski), o tyle budowa UE-bis czyli jagiellońskiego międzymorza odbywa się zawsze kosztem Polski, kosztem Polaków na wschodzie, kosztem prawdy historycznej i na koszt polskiego podatnika.

Obrońca polskich kresów, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zamieścił na swoim blogu ważny tekst red. Marcina Skalskiego:

Od Marcina Salskiego.

Nie ma chyba niczego bardziej szkodliwego w polskiej polityce niż fałszywy „mit jagielloński”, tudzież mit „wielonarodowej Rzeczypospolitej”, egzemplifikacją której była jakoby przedrozbiorowa RP. Traktowana jest ona jak ideał, który trzeba wskrzesić, przy czym nie chodzi tu o odbudowę polskiej hegemonii w Europie Wschodniej, lecz o utworzenie „rzeczpospolitańskiej” wspólnoty politycznej na obszarze tzw. Międzymorza, pozbawionej przymiotów polskości. W tej optyce przedrozbiorowa Polska nie była Polską, ale bezprzymiotnikową Rzecząpospolitą, współczesna zaś polskość to jedynie bękart rozbiorów, Wersalu i Jałty. W ten sposób tworzy się teoretyczne i historiozoficzne uzasadnienie dla „polityki jagiellońskiej”, która przechodzi do porządku dziennego nad upośledzeniem realnych polskich interesów w Europie Wschodniej, czego doświadczają zapomniani przez III RP Rodacy na historycznych Kresach Wschodnich. Celem takiej polityki nie jest bowiem dowartościowywanie polskości, lecz budowa regionalnego aliansu polsko-ukraińsko-białorusko-litewskiego, odtwarzającego rzekomo „wielonarodową Rzeczpospolitą”, upadłą w roku 1795.

Wielonarodowość jako stan pożądany to też wygodny pretekst dla skrajnie proimigracyjnej polityki prowadzonej obecnie przez rząd. W ten sposób tworzy się nad Wisłą „rzeczpospolitański Piemont”, który nie będzie już monoetnicznym bękartem Jałty, lecz ponownie stanie się domem wielu narodów, jak to już drzewiej bywało.

Czytaj więcej

 

za  http://isakowicz.pl/o-falszywym-micie-jagiellonskim/

Szkoda, ze dopiero niedawno dotarła do mnie prawda słów tegoż red. Skalskiego:

Jestem kresowianinem - nie głosuję na PiS 

KOMENTARZE

 • jeszcze ciepły temat, pełna zgoda
  https://marucha.wordpress.com/2019/12/09/wspieranie-jagiellonia-org-to-skandal/
 • 5*
  Akurat PiS jest w USA odbierane jako partia prowadząca politykę antyemigracyjną. A w moim widzeniu federacja złożona z Polaków, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców różni się od federacji złożonej z Polaków, murzynów z Afryki, czy też Arabów z Bliskiego Wschodu. Co oczywiście nie znaczy, że jestem za federacjami.

  Świat liberalnie cywilizowany bardzo nie lubi PiS. Ja ciągle mam w pamięci panele ekspertów od spraw wszelkich, wielu pochodzenia żydowskiego, krytykujące w amerykańskiej TV tę niebezpieczną partię PiS.
  "Wall Street" najchętniej usunęłoby PiS z polskiej sceny politycznej. Żydzi jednak nie są jednolitą masą. Przykładowo, Trump trzyma bliskie stosunki z Izraelem. W ten sposób tworzy przeciwwagę dla miejscowej, nowojorskiej finansjery popierającej wrogich mu Demokratów.
 • Chyba
  Wielu się nabrało na słynną transformację ustrojową. Nie tylko ty, Grzegorz. Także spoko. Co do emigracji, to chyba nie da się jej uniknąć, zwłaszcza, że technologie teraz pozwalają na przemieszczanie się po świecie z szybkością światła niemalże. Tego nie unikniemy. Inna sprawa, że sprowadzenie Ukraińców do Polski przez PiS w takiej sytuacji politycznej, oraz akceptacja banderyzmu przez rząd, jest skandalem. No cóż, tak to jest, jak się jest na służbie Żydo-amerykańskiej.
 • @AgnieszkaS 18:13:42
  A co robił zięć Trumpa pracując u Sorosa? To jedna sitwa. Inaczej Trum nie miałby szans na zwycięstwo.
 • @Wican 19:39:17
  Jakie to ma znaczenie, co zięć robił?

  Trump nie był od nikogo uzależniony w kampanii prezydenckiej, w szczególności od wielkich dawców pieniędzy, jak Soros. Prawie sam wszystko sfinansował. Reszta to zebrane drobne dotacje. A więc Trump może działać jak zechce.
 • Zawsze chodzi o pieniądze...
  Aby zbudować Międzymorze, to trzeba przekupić, albo jakoś zastraszyć państwa sąsiednie do tej planowanej politycznej koalicji. Oczywiście, że ci potencjalni koalicjanci oczekują jakiejś korzyści z tego bratania. Przecież nikt nie zdecyduje się na ryzyko polityczne i unicestwienie tylko dlatego, że Polska tego bardzo chce.

  Odbyło się i chyba skończyło się niczym spotkanie Łukaszenko-Putin, w każdym razie nie podpisano żadnych wiążących dokumentów. A ten wynik można było odgadnąć od samego początku, kiedy Łukaszenko mówił: "konfederacja tylko na równych warunkach".
  A to oznacza, wy bierzcie nasze, a my weźmiemy wasze.
 • @
  ... to jest jakoś tak, że w zasadzie każda idea może być dobra, mniej dobra, lub szkodliwa w zależności od ustawionych priorytetów.

  Gdybyśmy mieli pewność że u władzy mamy ludzi oddanych sprawie polskiej, nie uwikłanych w podejrzane relacje z obcymi często wrogimi państwami - to i z koncepcji jagiellońskich i z stosunków z Izraelem i z udziału w NATO i z relacji polsko amerykańskich - moglibyśmy wyciągać dla siebie korzyści, różnego rodzaju : polityczne,militarne, gospodarcze.

  Problem w tym, że takiej pewności nie mamy, jak dotąd wszystko wskazuje, na zasadność podejrzenia, że rządzi nami obca agentura - i niewielki pożytek, że ta agentura jest, choćby deklaratywnie bardziej patriotyczna, a może wcale nie pożytek, tylko zagrożenie - bo tych, którzy wierzą bezkrytycznie ( i nie mam na myśli tym razem religii, Szanowny Autorze:) - łatwiej wywieść w pole.

  Istnieje podejrzenie i nie wydaje się ono całkiem od czapy, że trochę na tej zasadzie dokonano podmiany PO na PIS. Tam gdzie Tusk musiałby nas ciągnąć siłą - Kaczyński może zaprowadzić niesiony na rękach. Przynajmniej tak było do pewnego czasu. Jak powszechne jest otrzeźwienie, nie wiemy, wybory wskazują, że nie za powszechne

  Nastawienie patriotyczne lub jego brak ma oczywiście przełożenie na Polonię, na jej pozycję w krajach zamieszkania, na jej potencjał polityczny i siłę oddziaływania - słabą, lub silną w zależności od tego jaką pozycję i postawę przyjmuje centrum.

  A centrum jest tu, w Warszawie, na Wiejskiej i w okolicach - czy nam się podoba, czy nie

  pozdrawiam również
 • @AgnieszkaS 19:49:06
  Nie był uzależniony? Do dlatego w podskokach wykonuje polecenia Nathanyahu? To dlatego wciąż kryje zwykłego zbrodniarza, któy próbuje złamać saudysjki system sukcesyjny i chyba temu mordercy to się uda. Za darmo kryje zbrodniarza?
  Sam Trump by się nie sfinansował, bo jest na to za krótki. Duża część majątku zostałaby stracona.
 • @Wican 19:53:49
  Nie wiem o czym Pan piszę.

  A jeśli chodzi o finansowanie kampanii prezydenckiej, to mogę tylko polemizować z faktami, nie z uprzedzaniami i wyobrażeniami.

  Powtarzam, że Trump prawie wszystko sam sfinansował. A nawet gdyby chciał mieć po swojej stronie wielkich dawców pieniędzy, to raczej oni byliby mu niechętni, bo wszyscy obstawili Hillary Clinton. Nikt nie przypuszczał, że Trump wygra. Inwestorzy nie wyrzucają pieniędzy w błoto, coś chcą z tego mieć.

  A więc dobrze, że tak się stało, ponieważ Trump nie ma teraz związanych rąk.

  https://www.npr.org/2016/07/14/485699964/every-position-donald-trump-has-taken-on-how-he-is-funding-his-campaign
 • @AgnieszkaS 18:13:42
  Coraz więcej w Warszawie przynajmniej jest czarnych i Arabów, oraz Hindusów. Naprawdę niemało.
 • @AgnieszkaS 20:14:15
  Wszystko sam finansował? Poprosiłbym jakieś źródła. Sprawozdanie finansowe? Trump nie jest aż tak zamożny. Go poparła część establishmentu, choćby zbrojeniówka czy lobby naftowe (nie musi być całość, ale starczy część lobbystów.
  A Kushner? Zięć Trumpa i jego doradca? Obaj z Trumpem to sojusznicy saudyjskiego wykolejonego mordercy.
  Firma Kushnera, zajmująca się nieruchomościami, otrzymała od nieznanych darczyńców z zagranicy w 2017 roku, jakieś 90 milionów dolarów. Kasa pszeszła za pośrednictwem instytucji działającej na kajmanach i powiązanej z Goldman Sachs. I ci nieznani inwestorzy to chyba Saudyjczycy. W zasadzie łamią prawo. W amerykańskiej konstytucji jest coś co nazywa się klauzulą o wynagrodzeniu.
  A dlaczego Trum zatrudnił w Białym Domu, jako doradcę, Kushnera? Faceta bez żadnego doświadczenia w dziedzinie dyplomacji?
  Chciano się tandemu Trump-Kushner czepić za pranie brudnych pieniędzy, ale żydowskie banksterstwo nie pozwoliło.
  Jared Kushner był partnerem biznesowym Sorosa i ponoć wisi mu sporo kasy. Jakieś 250 milionów dolarów. Tzn. spółka Kushnera Cadre. I Kushner nie może zerwać z Sorosem bo ten trzyma go za gardło.
 • @zbig71 20:14:41
  W mojej okolicy pojawiają się Nepalczycy. Na razie pojedyńczy, ale poza Ukraińcami, jest bardzo dużo Turków, Wietnamczyków i Kitajców.
 • @Andrzej Tokarski 19:52:53
  Avangard i wszystko jasne . Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=OuveDP4DLR4 Salute . :)
 • Jakąż to rolę w tej chorej zabawie narodem, wyznaczono Polakom czyli Polsce???
  Dojnej krowy ??sponsora, skarbonki,woła ciągnącego wóz ....ofiary znoszącej cierpliwie wszelkie upokorzenia i razy????na jakich warunkach i zasadach ma się opierać ta współpraca i wspólnota??finansowych , kulturowych, opieki zdrowotnej,socjalnej??
  Pisze Pan o niewpuszczeniu samochodu z paczkami świątecznymi dla ubogich Polaków na Ukrainie, poprzednio nie wpuszczono zniczy na 1 listopada,które zbierała młodzież szkolna z Polski.Czego oni się uczą w związku z tym??jakie mają obserwacje i jakie wnioski wyciągną z tego???zgadujmy....
  Duma?? godność, poczucie wartości, wspólny cel???
  Ależ oni chyba nie chcą Polski sadząc po uniemożliwianiu u siebie polskiego szkolnictwa,nauczania języka polskiego,zachowania tradycji, pomocy Polakom tam mieszkającym, chociażby w kultywowaniu religii....tradycji itp
  W tym samym czasie Polska przyjęła na leczenie i rehabilitacje kolejną grupę Ukraińców w Osieku.Oraz kolejna transze gazu hamerykańskiego w Świnoujściu , także dla Ukrainy/ jaka płatność??!
  Litwa też ma jakieś :"wonty"....
  Jeszcze Białoruś zachowuje się w miarę przyzwoicie w stosunku do nas.
  Będziemy przy pomocy Romaszewskiej odrywać ją od Rosji??i zamiast niej udzielać Białorusi bezzwrotnej pożyczki tak jak Ukrainie 4 mld złotych, tylko teraz nie 4 mld a 40 mld????czy jak??

  Cytując klasyków chciałoby się rzec..."Poland First" " oraz "gospodarka głupcze".

  Oczywiście najlepszym cenzorem jest historia, ale my już nie mamy marginesu na błędy!Mam nadzieję, że ten chory pomysł zdechnie śmiercią naturalna, a może nawet być gwałtowną.
  Współpraca jak najbardziej, wymiana handlowa,kulturalna, naukowa...na równych zasadach.
  Rozumiem, , że ciągnącym za sobą w ogonie kraje Międzymorza , zbawcą, mentorem i adwokatem mają być i już są Polacy,/ bo w kraju już wszystkie sprawy mamy obcykane/bo to nas podatników się zadłuża w MFW, Banku Światowym,my spłacamy 82 mln odsetek DZIENNIE,bo to my tworzymy zasób budżetu kraju.

  https://wolnemedia.net/tracimy-codziennie-82-mln-zl-na-odsetki-od-dlugu-skarbu-panstwa/
  Jeżeli natychmiast nie zacznie się naprawa zaniedbanej służby zdrowia, to zacznie się prawdziwy genocyd Polaków.
  Dzisiaj w Rzeszowie zamknięto kolejny szpital, szkoda już liczyć który to!!!
  .W całym kraju trwają ogromne podwyżki czynszów w spółdzielniach,w związku z podwyżką płacy minimalnej, zwolnienia z PITu/przerzuconego na samorządy/oraz wzrostu cen energii elektrycznej/co najmniej o 10-aż nawet do 40%/, już zapowiedzianego.Co generuje kolejne podwyżki, towarów i usług.Itd

  https://t.co/wjyNGP3YON

  Poza pozostałymi mediami, są miejsca, że śmieci o 400%.

  https://pbs.twimg.com/media/DumPNRYXgAIAAEl.jpg
  zdjęcie z:
  https://joemonster.org/mg/154182,lastup

  Zresztą,pewnie nie ma już ruchu... totalna podmiana narodu już trwa w najlepsze.Wynarodowienie Polski staje się faktem.
  Proponuje na szefa Międzymorza pania Grybauskaite, albo Wołodymira Zeleńskiego, przynajmniej będzie śmiesznie!Bo Łukaszenka może donosić co nieco Putinowi.
  Polityka kresowa, a co to jest , i po co to komu?jakie kresy?coś tam było,ale teraz to już jakieś bzdety.. historię napisze się na nowo "pod kątem".odpowiednim.....i przerobi jej ogląd, młodzi łykną to co się im poda...

  Co tam "Semper Fidelis"....tanie sentymenty!!!
  https://youtu.be/hFlbBcy3Vjw
 • @trojanka 20:47:52
  "Jeżeli natychmiast nie zacznie się naprawa zaniedbanej służby zdrowia, to zacznie się prawdziwy genocyd Polaków."

  "Zresztą,pewnie nie ma już ruchu... totalna podmiana narodu już trwa w najlepsze.Wynarodowienie Polski staje się faktem."

  Nie warto tracić sił na rozpacz. Nie z takich opresji wychodziliśmy.
  Przeżyliśmy Tatarów, Szwedów, Niemców i Sowietów to i teraz sobie poradzimy. Tylko trochę czasu to zajmie...

  Polacy ponoszą konsekwencje swoich głupich wyborów od 1989 roku, oby chociaż po tym jak dostaną w tyłek, wreszcie się opamiętali i zmądrzeli.

  Lepiej skupić się na tym co możemy zrobić aby za kilka lat znowu nie mieć wyboru między PO i PiS (ew. PO i PiS pod jakimiś nowymi nazwami).
 • @Repsol 20:38:15, all
  witaj

  z Sorosem to jest taka sprawa, że reprezentuje on środowiska żydów liberalnych, lewicujących, kojarzonych z amerykańskimi demokratami spod znaku np Hillary Rosenberg Rotham znanej jako Clinton, a także środowisk związanych i mających w UE -

  - natomiast Kutshner, to żydzi konserwatywni, prawicowi, skupieni w sekcie Chabad Lubawitz, ale również prawicowcy spod znaku Bibiego. Trump jest ich słupem, sprawują władzę skryci za nim. Jak wieść gminna niesie Trump nie raz i nie dwa podmoczywszy dupsko w interesach - korzystał z ich pomocy - ale nie za darmo. Dlatego jest ich, Kutshner jest jego rodziną, a córka wyznawczynią judaizmu.
  Jak mawiają w filmie: to nic osobistego, same interesy - ale w tych interesach Trump jest trzymany za jaja żelaznym uchwytem - to wyjaśnia sposób w jaki tańczy - jak mu grają

  Przekładając rzecz na koncepcję Międzymorza i naszych sojuszników - warto zwrócić uwagę na Węgry i Orbana - to tam z jednej strony postawiono szlaban Sorosowi - ale utrzymuje się bardzo dobre kontakty z Izraelem

  Oba środowiska żydowskie, jak to w rodzinie - równocześnie i współpracują ze sobą - i walczą o władze

  Warto też pamiętać, że sekta Chabad Lubawitz ma bardzo silną pozycję w Rosji. kto weźmie i to pod uwagę, zauważy prawidłowość rządzącą tym teatrzykiem cieni, jaki się nam przedstawia

  i już na koniec, by nie zanudzić na śmierć - Jonny - to Chabad - teraz powinno się składać - do Smoleńska włącznie
 • @Andrzej Tokarski 22:14:15
  Jeżeli Jojnie to Chabad no to mamy przerąbane . Salute .
 • @Repsol 22:45:41
  mamy przerąbane

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031