Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1893 posty 2675 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Prezydent Wrocławia o SWOJEJ historii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli bunt wójta Alberta w RP 3.5

Historyczny bunt to zbrojne wystąpienie części mieszczan krakowskich (maj 1311/ maj 1312) pod wodzą wójta Alberta, przeciwko księciu kujawskiemu, Władysławowi Łokietkowi, a wynikający z politycznej orientacji niemieckiego patrycjatu, który wolałby na polskim tronie Jana Luksemburczyka.

No i patrzcie Państwo jak ta historia się powtarza.

W Warszawie przez lata słoiki głosowały na chytrą babę z ratusza, którą teraz zastąpił ćwierćinteligent o zapachu czosnku, najbardziej znający się na seksualnej deprawacji cudzych dzieci, za to do królowej polskich rzek wybijają tony gówna, że aż kozy bigamisty Abdula pozdychały.

W Gdańsku ... z ostrożności procesowej (albowiem wesoła wdówka pieczołowicie buduje kult świętego i gotowa pozywac przed znane z żarliwej niezawisłości gdańskie sądy każdego) powiem tylko, że prawdziwi przyjaciele zabitego prezydenta, który równie ładnie prezentował się burłakując i ciagnąc szefowi AmberGold jak i otwierając rondo Wolnego Miasta Gdańska (nazistowskiego, antypolskiego potworka), prawdziwi tedy jego przyjaciele powinni przede wszystkim modlić się o zbawienie jego duszy. Opuszczony stolec zajmuje dziś Dulczessa, która nie potrafi sama z siebie sensownego zdania wypowiedzieć i dlatego trzeba ją nakręcac jak drewnianą kukułkę i jeszcze płacić lokalnym mediom za zrobienie z nią wywiadu (dla porządku wspomnijmy jeszcze planowane wesołe tańce w rocznicę agresji Wolnego Miasta Gdańska i III Rzeszy na Polskę – no takie to dziedzictwo).

We Wrocławiu wieloletni prezydent Dutkiewicz sam już nie wiedział, jak wejść Żydom na skróty do okrężnicy, więc w ramach zapisów na kasting szabesgoja w Judeopolonii tańcował w mycce w synagodze pod Białym Bocianem i głośno mówił o swojej nienawiści do polskich narodowców (ciekawe, czy wg talmudu była to mowa nienawiści?) oraz cieszył się z napływu Rusinów jako odtrutki na polski nacjonalizm.

Dzis jego następca, nijaki Jacek Sutryk pokazuje wyraźnie, jaką historię uważa za swoją:

„Są takie daty w naszej historii, o których wolelibyśmy zapomnieć. Ale na przekór temu musimy o nich pamietać. Są takie noce, w rocznice których chcielibyśmy milczeć. Ale na przekór temu musimy zabrać głos. 81 lat temu mieszkańcy Breslau wystąpili przeciwko mieszkańcom Breslau”.

Palantowi i godnemu nastepcy Dupkiewicza chodziło o niemiecki pogrom Żydów w nocy 9/10 listopada 1938 roku, zwany noca kryształową (po nazistowsku Kristallnacht), ale dla wójta Alberta prezydenta Sutryka to jego historia. Skoro jest prezydentem Breslau, to czy nie powinien zrezygnować z bycia burmistrzem Wrocławia?

Dobrze i we właściwym, tzn. nazistowskim języku, odpowiedział mu pan Jan Śliwa:

“Gott sei dank, gehörte damals Breslau nicht zu Polen und wir haben damit nichts zu tun. Sie vielleicht doch. Gut, dass Sie unsere deutsche Nachbarn daran erinnern, damit sie sich besser beherrschen”.

No i błagam, kto głosował na Sutryka, Trzaskowskiego, Dulczessę – nie chować sie teraz po krzakach za Abdulem, a śmiało wystapić i tryknąć pustym dzbanem posiadanym w miejsce głowy o jakis betonowy słup ... może pomoże i na Breslau i na Parszawę i na Pomorze?

Jak pisał Edmund Długopolski:

„Łokietek przez stłumienie buntu krakowskiego nie tylko utrzymał się na tronie polskim, ale raz na zawsze złamał tendencję żywiołu niemieckiego do stworzenia państwa w państwie, skierował go na tory pożytecznej współpracy z narodem polskim i przyspieszył proces jego asymilacji. Stąd też wypadki lat 1311 i 1312 można uznać za przełomowe w rządach Łokietka”.

Ja nic nie sugeruję, ale bez współczesnej wersji „soczewica, koło, miele, młyn” daleko nie ujedziemy i dlatego czekam, kiedy w końcu złamana zostanie tendencja żywiołu nie tylko niemieckiego do stworzenia państwa w państwie i kiedy zostanie on skierowany na tory pożytecznej współpracy z narodem polskim i asymilacji.

 

 

  

KOMENTARZE

 • Ależ przecież Łokietek był katolikiem.
  Ale to brutal. Szkoda, że jego koronacji nie doczekał arcybiskup Jakub Świnka. Kurde, znowu "żydowski Watykańczyk" (że tak "polecę" tekstem tutejszych niedouczonych wariatów albo żydokomunistów [nie wierzę że wszyscy to wariaci-część to pozerzy]). A turbolechici o Polske nie walczyli?
  A, dzisiaj walczą. Przed monitorem. Taki szczyt odwagi współczesnych prożydowskich turbolechitów.
 • @Wican 16:09:56
  A dajmy już im spokój (choć niestety ożywili się nieco w okolicach 11.11).

  Ja niektórych zacząłem szanować, np. pana Dariusza wierząc, że jest on szczerym zwolennikiem teorii Stachniuka (tak myślę), choć nie jestem w stanie tego zrozumieć (tzn. nie tyle teorii Stachniuka, co takiej skłonności emocjonalnej powiedzmy, która by mnie do tej skądinąd ciekawej i orginalnej teorii mogła skłonić).

  A propos teorii: szanuję i lubię wielkich ekscentryków, takich jak np. nasz Stach Szukalski (uważany przez Leonardo di Caprio za kochanego dziadka).
  Zakupiłem sobie ostatnio na allegro książkę Susskina pt "Paninterlingwa", której autor udowadnia, dlaczego powszechnym językiem światowym (obok języków narodowych) powinienbyćnie angielski, a polski - wyszłomu to z analizy prakseologicznej - jakprzeczytam, to poisze na blogu, bo sprawa super (ekscentryk - ale jaki!!!!!)
 • @Wican 16:09:56
  nie chce sam siebie strollowac, bo wpis o czym innym i wiem, że tego argumentu żaden z naszych kochanych "przeciwników" nie przyjmie, ale winiłbym słaby poziom wiedzy szkolnej.
  Np.wielu młodych uważa, ze wiedza szkolna to jedno watykańskie kłamstwo (dlatego uczono jej np. w PRL-u????) i ze prawdę to pisze dopiero pan Bieszk. Problem jest taki, ze .... nie maja owej 'watykańskiej' wiedzy, a jedynie tę od Bieszka. Niby wyrośli w Polsce, ale nie maja pojęcia o religii katolickiej i wiedze o niej wyrabiają z hollywoodzkich filmów wg Dana Browna ( a propos, wczoraj obejrzałem antychrześcijański film 'Imię róży' - usmiałem się, bo choc film dobry jako sensacyjny, to tak przegięty, ze aż satyryczny).

  Autentyczny przykład:
  jakiś młody gniewny obsmiał w komentarzu fakt, ze sw. Mikołaj pochodził z Miry z dzisiejszej południowej Turcji ...bo niby jak miałby smigać po piasku saniami - SERIO. No i teraz co takiemu młodzieńcowi mozna powiedzieć czy niby o czym dyskutowac?

  natomiast nie można chyba przechodzić lekko nad faktem, że np. polityka papiestwa bywała sprzeczna z interesem Rzeczpospolitej (np. podczas wojen Batorego z Moskwą, kiedy łudzili się kłamliwymi obietnicami unii religijnej). Generalnie sprowadza się to do pytania: czy mozna być katolikiem i byc jednoczesnie wiernym poddanym swojego króla itd
  odpowiedź brzmi tak, ale logika jest nieco subtelniesza, a dzisiejsza młodziez niestety jest zbyt niecierpliwa (no i udaje starszych w internecie - niejeden mi tu się zapierał, ze jest starej daty,ale czlowiek starej daty nie waliłby 2 błędów ortograficznych w jednym słowie)
 • @Wican 16:09:56
  A co tam, jeszcze jedna sprawa.

  Ktoś niedawno napisał u nas na blogowisku, ze teoria wielkiej lechii jest autorstwa watykańsko-niemieckiego, żeby ośmieszyć Słowian.
  Ręce opadaja, ale prawdziwie załamałem się, kiedy tekst ten dostał szereg 5* ... od tych samych osób, które jeszcze dzień wcześniej były zwolennikami (i pewnie pozostały) tejże teorii.

  Doprawdy nie wiem, co w takich okolicznościach przyrody można zrobić?

  Chciałbym napisac kolejny odcinek do mojego 'cykielu' o Polsce i Anglii drzewiej, ale jeden temat tchórzliwie opuszczę niestety. Otóż okazuje się, ze bardzo ciekawa i bogata kultura łużycka rozpada się ok. 500 pne (najazdy Scytów od wschodu, protogermanie od zachodu).
  Mija tysiąc lat, około 400-500 n.e. nasze tereny pustoszeją i są ponownie zaludniane przez Słowian - nie wiem, czy tak było, moze było zupełnie inaczej, ale nie mam siły - może w miedzyczasie dokonaja sie jakies nowe odkrycia, nowe Biskupiny, jeden z 100 pne, drugi 400 n.e. - daj Boże, daj Boże ;)
 • @MacGregor 17:14:24
  "400-500 n.e. nasze tereny pustoszeją i są ponownie zaludniane przez Słowian"

  Nie wiem czy "ponownie" czy raczej pierwszy raz, w VI wieku w sojuszu z Awarami. Przedtem od Łaby do Bugu i później do Krymu zamieszkiwali te tereny Goci, Wandalowie, Burgundowie, Helweci i inni Germanie (pod naciskiem Hunów uchodzili na tereny rzymskie). Zapewne byli tam też Celtowie (mniej) oraz proto-Słowianie dalej na wschód.

  https://i.pinimg.com/originals/5c/b4/a6/5cb4a68cbae233042b691e4c008686a3.jpg
 • @Pedant 17:33:54
  Ważnym argumentem na późne przybycie Słowian jest ceramika. Otóż w VI wieku Słowianie nie znali jeszcze koła garncarskiego (znajdowanego wcześniej na dzisiejszych ziemiach polskich). Takich rzeczy się nie zapomina.
 • @MacGregor Kto rządzi policją we Wrocławiu bo na pewno nie PiS
  "tu jest Polska, a nie Polin" -- i to ma być antysemickie hasło? Gdzie ja żyję i kto naprawdę rządzi tym krajem? Czy to Wrocław czy Bresłau ? Znowu czerwoni rządzący w tym ratuszu zakazali Marszu Niepodległości i wypuścili "nieznanych" sprawców. We Wrocławiu dalej panuje komuna, gdyż władza wie lepiej. Czerwone betony nasyłają na ludzi współczesne ZOMO. Oto jak wygląda demokracja wg Platformy Obywatelskiej. Jak to dobrze, że te czerwone ryje nie rządzą w kraju bo mielibyśmy takie jatki w wielu miastach. Powinno być przeprowadzone prokuratorskie śledztwo w tej sprawie bez oglądania się na jakąkolwiek poprawność polityczną. Najwyższy czas ukrócić takie idiotyzmy władzy lokalnej. Dlaczego organizatorzy Marszu Polaków nie skierują sprawy o ściganie lewackiego skurwysyna Surtryka i innych urzędoli z SS wraz z komendantem policji (miejskim i wojewódzkim)za bezpodstawne rozwiązanie legalnego zgromadzenia. PO takim wpisie o Breslau - facet powinien być aresztowany - zagraża Polskiej Racji Stanu. Czego boją się służby? W Warszawie policja grzecznie wynosiła zwolenników KONSTYTUCJA z pod palmy. Wie z kim należy obchodzić się delikatnie, a kogo pałować. Dlatego że policja podlega pod PiS osoba z magistratu też złamała prawo i naraziła tysiące osób. Jeśli nie zostaną ukarane osoby za to odpowiedzialne PiS mój głos straci. Dodam tylko, że nic odkąd PiS rządzi mnie tak nie oburzyło. Nienawidzę niesprawiedliwości.
 • @MacGregor 16:56:56
  Chyba najbardziej zabolało "tu jest Polska, a nie Polin"- to antysemickie hasło?, choć to jedynie stwierdzenie faktu. To hasło nie miało nic wspólnego z antysemityzmem, więc władze miasta kłamią aby przykryć swoje własne działanie przestępcze. Pozostałe hasła palą marksistów lewicowych i lenników IV Rzeszy jak diabła święcona woda. Tu jest Polska a nie Polin, czysty antysemityzm. Dobry żart. A policja jeszcze się do tego miesza, zamiast powiedzieć takiemu Sutenerykowi rezydentowi Wrocławia, że niech sobie swoich partyjniaków samych wyśle, jak mają chęć się "ciulać" z kibicami, a nie wyposażać tych UBywateli w ochraniacze, broń i pałki policyjne. Komendant do dymisji i degradacji, policja podlega pod MSW nie samorząd, wprowadzić do kodeksu pojęcie antypolonizm i karać za antypolonizm, dość gadania PiSu, czyny, albo za 4 lata Konfederacja będzie miała 20%, dość mówienia, czynów, wprowadzić przepisy o ochronie Polaków w Polsce...Decyzja magistratu o rozwiązaniu tego marszu jest działaniem kryminalnym przeciwko niepodległości Polski. Instrukcja Carycy Katarzyny II, córki feldmarszałka Zerbst-Anhalt (i wzoru dla Merkel) do ambasadora w Warszawie, jak pokonać Polskę --- Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał.Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
 • @MacGregor 17:14:24
  Banda ZOMO 12.11.2019 14:08
  Czy policja podlega samorządom i wykonuje ich polecenia? Byłem na tym marszu i jestem przekonany, że to była prowokacja i chęć zrobienia jak największej zadymy przez nasz pożal się Boże ratusz. Jeden policjant krzyczał na początku marszu, że jest rozwiązany gdzie już 5 metrów dalej nie było go słychać aaaha i widziałem jak starsza kobieta twierdziła, że pierwsze race rzucali policjanci. Stara metoda ubecji sprowokować a potem pałować. A co do policji to dała pokaz jak za dawnych lat. Widać lewak Sutryk lubi takie akcje, jestem ciekaw jakby było we Wrocławiu 300 tys ludzi czy też by rozwiązał marsz za hasło raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę. Co nawet sporo Ukraińców krzyczało swoją drogą. Brutalne pacyfikowanie legalnego patriotycznego marszu Polaków! Co to ma być! Czy władze Polski nie umieją przywołać do porządku urzędasów z Wrocławia wrogo nastawionych do wszystkiego co polskie? To gnoje z matecznika zbira Schetyno, załatwimy was na cacy smutni frajerzy na niemiecko-sorosowskim garnuszku. Będziecie buce błagać o litość jak lud wam urządzić kulturalną ścieżkę zdrowia według receptury spółkownika Mazguły.
 • Cóż do diaska! Czy wolność słowa dotyczy tylko żydów?
  Czy nie słyszeliście o antypolonizmie żydowskim? Czy to nie plama na honorze władz państwowych, że pozwalają rozwiązywać narodowe zgromadzenia pod byle jakim i fikcyjnym pozorem? Na przyszłość trzeba temu zapobiec! Oni urządzają antypolskie wydarzenia w muzeum Polin i robią to bardzo często. Wystarczy poczytać co nosi na transparentach lewactwo od Sorosa, jakie brednie bełkocą Hartmany, jakie kalumnie o polskiej historii i niezłomnych opowiadają ich telewizje z całego świata.
 • Podsumowanie Marszu Niepodległości 2019! Jak zmienić Polskę? | R. Bąkiewicz
  https://youtu.be/XI3pPvONxcQ
 • Winnicki: Żeby Polska była wolna musimy mieć silną armię, a nie liczyć na obce wojska.
  https://www.youtube.com/watch?v=xoekrNqsCkg
 • Kogo kocha Duda i dlaczego ICH? Stanisław Michalkiewicz UJAWNIA II NCzasTV
  https://youtu.be/3VG4SyUoKgM
 • Jeśli chodzi o noc kryształową to :
  1. Ktoś ją zorganizował.
  2. Nie byli to naziści.
  3. Burdy wywoływali lokalnie nikomu nie znani prowokatorzy.
  4. Społeczność żydoska nie poniosła żadnych znaczących szkód a większość nawet nie wiedziała o "pogromach".
  5. Propagandowo odbiło się to wszystko szerokim echem w prasie żydoskiej.
 • @MacGregor 16:56:56
  "jakiś młody gniewny obsmiał w komentarzu fakt, ze sw. Mikołaj pochodził z Miry z dzisiejszej południowej Turcji ...bo niby jak miałby smigać po piasku saniami "(pisownia oryginalna)
  To nie ja wyśmiałem to wy robicie z siebie pajaców, bo od dawien dawna Mikołaj pochodzi z Laponii. To wy dorabiacie mongolskie teorie. Że żył jakiś Mikołaj i był biskupem Miry to jedno, a Mikołaj, Gwiazdor, Дед Мороз, to drugie. I to jest właśnie hit:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZSrWmCmeuBo
  a tu jest następny o inkwizycji
  https://www.youtube.com/watch?v=zDwbXl6dpuo
  https://www.youtube.com/watch?v=U1JUGiLCo7I
  i powiedzcie jak tu z was nie lać
 • @MacGregor 17:14:24
  I żeby było jeszcze śmieszniej:
  https://www.gosc.pl/doc/1024376.Mikul-Claas-Clawsdach-czyli-kim-naprawde-byl-swiety-Mikolaj/2
  a tak naprawdę to wizerunek tzw. św. mikołaja stworzyła coca-cola w latach trzydziestych
  www.coca-cola.pl/baw-sie-dobrze/ciekawostki/historia-swietego-mikolaja
 • piss
  https://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=ROmzwNGrV-k&NR=1
 • psychiatra potrzebny
  https://www.youtube.com/watch?v=ldf6JVrIXQo
 • @goat 20:53:08
  Św. Mikołaj to nie ten, który wszystkim przynosi prezenty 24 czy 25 grudnia i śmiga saniami czy sańmi (obie formy są poprawne) spod bieguna północnego, a ten, który wrzuca dzieciom prezenty do butów w swoje imieniny, 6 grudnia. Ten z 24 grudnia nazywany był Gwiazdorem albo, za naszymi przyjaciółmi ze wschodu, Dziadkiem Mrozem, ale także, nie wiedzieć czemu, często był także nazywany św. Mikołajem, albo Mikołajem - stąd nieporozumienie.
 • @Lotna 01:00:14
  Gwiazdor > idol > bałwan

  Ponadto Gwiazdor prezenty ułoży pod drzewkiem, symbolizującym drzewo poznania dobra i zła, z którego prarodzice mieli NIE SPOŻYWAĆ owocu, ale jak wiemy: spożyli. Teraz poznają co to zło i dobro, by być jak Bóg (w kwestii znajomości tych zagadnień).
  Tu szatan nie kłamał.
  Bombki, łakocie na choince, symbolizują te owoce. Dodatkowe świeczki mają ew wywołać pożar i straty w ludziach i mieniu.

  Kto za tym wszystkim stoi??
 • @Oracz 07:03:49
  https://www.youtube.com/watch?v=mRYHie1N64k

  Sorry za OT
 • @Lotna 01:00:14
  Dziękuje, o tym właśnie pisałem. Niby święty z Miry to jedno , a Mikołaj, Gwiazdor itd to drugie
 • @MacGregor
  Przekleństwem Polski jest następstwo wycięcia przez Niemców i Rosjan elit-elitarne stanowiska z konieczności są obsadzane przez motłoch i niestety nie dotyczy to tylko polityki. Ludzie z tytułami doktorskimi, profesorskimi itp. nie potrafią się nawet wysłowić w ojczystym języku publicznie wiec jak wysławiają się potocznie? Poziom studiów tylko pogłębia ten stan.
 • @Oracz 07:03:49
  Ten dalej swoje, przystrojone drzewko to nie zwyczj krystowierczy, a ty dalej dopasowujesz mongolskie filozofie. Teraz ja ci napiszę wzorem "wielkiego łba" Wicana-poczytaj i doucz się
 • Do tego
  --------------
  "...w końcu złamana zostanie tendencja żywiołu nie tylko niemieckiego do stworzenia państwa w państwie i kiedy zostanie on skierowany na tory pożytecznej współpracy z narodem polskim i asymilacji."
  --------------
  Do tego potrzebna jest świadomość aby postrzegać wspólnego wroga - i Polaków i Niemców i ludzkości stworzonej przez Boga w ogóle.
  Wniosek?
  Jak do tej pory nawet Synowi Boga Ojca - Jezusowi Chrystusowi - nie udało się zaszczepić wśród ludzi w/w świadomości - więc prędzej niż później szlag trafi naszą cywilizację - niźli posiądziemy wspomnianą świadomość.
 • @MacGregor 16:56:56
  Bywała. Bo papiestwo miało zawsze swoje interesy na względzie. Ale nasi biskupi potrafili być samodzielnymi. Wybitnym politykiem, był np. arc. jabuk Świnka.
  Ale rzeczywiście. Może bardziej w temat tekstu należy wejść. Z tym, że drażni mnie dyletanctwo. A co do Stachniuka to on nie wymyślał nieistniejących źródeł. To byl jednak myśliciel. Ale czy określenie ateista, by pasowało? Nie mam pojęcia.
  A co do Wrocławia. Dziwne miasto. Tam sędzia sądząc chłopaka z kodeksu wykroczeń, skazał go na karę bezwzględnego więzienia (nie na żadne zawiasy). Bo protestowano przeciw wykładowi baumana.A chłopak niekarany. Jak na jakiś uroczystościach katyńskich, policja pałowala niewinnych, to wstawił się za nimi Grzegorz Braun i sam oberwał na komendzie.Sąd uwierzył 5 rosłym policjantom, że to mikry Braun na nich napadł.
  Gdy 11 lipca był we Wrocławiu marsz, to sędzia Romanowska uznała, że niedopuszczalne jest hasło: "Wielka Polska niepodległa".
  A służby do rozwiązania marszu szykowały się wcześniej
 • @MacGregor 16:56:56
  A "Imię Róży" fajny film i dobra książka. Swoją drogą, mało coś dobrych filmów o przekazie prawicowym. Może poza dzielami Mela Gibsona
 • @Drab61 20:21:22
  Nie wymyślaj i trochę poczytaj o genezie. Goebbels a nawet Goering to podkręcali. Z tym, ze to poszło za daleko, a że Zydzi byli często ubezpieczeni, to i odszkodowania dostali. Niemieckie ubezpieczalnie byly rzetelne i zrobiły "dymy" Hitlerowi. A ten opr. Goebbelsa
 • @goat 20:53:08
  Znowu się ośmiesyzłeś. Aleś ty podatny na manipulację jankeskich burżujów? Dowiedz się, kto wymyślił Mikołaja z Lapnoo. Na pewno nie Słowianie. Za darmo robisz z siebie ...? Ja bym się wstydził
 • @goat 08:58:34
  Sam się doucz, chłopcze. Poczytaj źródla. Podalem ci ich sporo. Dla kogo ś o twoim poziomie, to pewnie życia nie starczy. Dlatego nie dokładam. A choinka oczywiście, z samym Bożym Narodzeniem nic nie ma.Acz dodaje klimatu, żydowski sługusie.Tylko Żyd albo wariat, może tak nienawidzić katolików.
 • @Wican 13:35:52
  A "Imię Róży" fajny film i dobra książka. Swoją drogą, mało coś dobrych filmów o przekazie prawicowym. Może poza dzielami Mela Gibsona

  - książkę czytałem bardzodawno temu, a film dobry jako sensacja, ale te oświeceniowe stereotypy są tam tak przejaskrawione, że aż boli
  (bernarda Guio gra bardzo dobry aktor i syriacki chrześcijanin, F Murrey Abraham).

  Wczoraj oglądałem po raz drugi film naprawdę cudowny i polecany "A Man for All Seasons" (po polsku gównianie przetłumaczony na "Oto głowa zdrajcy") ale ten z 1966, nie słaby remake z 1988.
  Jest to mój kolejny temat na artykuł - juz wkrótce :)
 • @goat 15:48:20
  Witaj

  Przepraszam, ze mnie poniosło ostatnim razem i trochę Cię obrugałem.
  Nie wiem,co zarzucasz Wicanowi czy mi, ale my też kochamy naszą Ojczyznę taka jaka ona jest, jej korzenie i tradycję. Tylko że z miłością Ojczyzny jest tak jak z miłoscia do kobiety - po jakimś czasie kochamy ją taką,jaka jest w rzeczywistości, a nie nasze o niej wyobrażenie

  W młodym wieku jest to moze trochę abstrakcyjne, ale tak jest :)

  Pozdrawiam
 • @goat 15:48:20
  Przy okazji - do dziś nie mogę zrozumieć, o co tak naprawdę chodziło koledze Kowalskiemu i czy jakiś taki pseudonim, że niby watykańczycy i Niemcy wymyślili teorię Wielkiej Lechii ażeby ośmieszyć Słowian i ich początki - nie mogę uwierzyć w to, że właściwie rozumiem tamten tekst.
  Najgorsze było to, ze 5* postawili pod tamtym tekstem ...zwolennicy tej teorii właśnie. Trochę mnie to skonfundowało :)
 • @Wican 13:38:51
  poczytaj głębiej, nie tylko to co publikuje syjonistyczna propaganda ... przykładowo: zastanawiające jest łagodne potraktowanie zabójcy niemieckiego dyplomaty a więc kreatora zdarzenia które rzekomo było przyczyną rzekomej nocy kryształowej - można nawet odnieść wrażenie że został za ten czyn nagrodzony ...
 • @goat 08:58:34
  Charlie Chaplin napisał: Tylko niekochani nienawidzą".
 • @MacGregor 17:38:30
  Czy ja postawiłem 5* przy tym wpisie? Jeśli tak, to może i tak było, ale 5*była za cały wpis nie za zdanie wyrwane z całości. Proszę nie mieszać mnie z żadną Wielką Lechią z pamem Bieszkiem, Białczyńskim czy Nosalem i z ich teoriami
 • @Wican 13:40:12
  Słuchaj no panie oczytany. Słowianie nie wymyślili Mikołaja, ale teżnie wymyślili go krystowiercy. Jeżeli krystowiercy tak usilnie utożsamiją Mikołaja, Gwiazdora czy Dziadka Mroza z postacią biskupa Miry, to z kim utożsamiacie św. Lucyfera biskupa Cagliari?
 • Podoba mi się humor tej notki
  ;-)))
 • @Pedant 17:33:54
  Muszę pochwalić za świetne opanowanie wiedzy na ten temat, szkoda jedynie że sprzed półwiecza. Natomiast dane genetyczne twierdzą co innego. Wspierane przez badania pyłków roślin , dendrologii klimatologii i danych ze źródeł pisanych . twierdzą że tu jesteśmy od 7000 lat a niektórzy jeszcze wcześniej tj. wcześniejsza laponoidalna ostatki w Opolskiem (lądolód sie roztopił, a oni zostali na podgórzu) natomiast pustka osadnicza to efekt ogólnoświatowej zarazy. A na ziemiach "polskich" szacuje się że zostało przy życiu jedynie 10% przy czym jedynie tych co w danym czasie nie mieli kontaktów z "cywilizacją" takich prepersów ciężko jest wytwarzać coś o czym nie ma się pojęcia. Stąd zanik znajomości rzemiosł czy koła garncarskiego. Rutyna obecna przy zarazach nakazuje spalenie wszystkiego z czym miała kontakt ofiara zarazy. A wtedy wszystko było drewniane. Stąd również drastyczne ograniczenie pyłków zbóż.
 • @goat 20:53:08
  Goat dzieciaku trącasz swoim króciutkim życiem!! Za komuny i mych gówniarskich lat św Mikołaj, to był biskup z pastorałem i workiem z prezentami. Takiemu trzeba było zaprezentować się wiedzą, a jak się było niegrzecznym to dostawało się jedynie rózgę. To nie twój wytwór baptystów i innych protestantów . W postaci olbrzymiego krasnala z wielkim kałdunem saniami reniferami i resztą tej komercyjnej chucpy. Znowu dziadek Mróz to oswojenie pogańskiego bożka czy demona co w ramach prezentu obdarowywał odmrożeniami, śniegiem, mrozem i śmiercią. Po wiekach jego atrybuty zelżały i rozdaje prezenty w towarzystwie seksownej śnieżynki. Dla zaznaczenia pory roku i jej atrybutu opadów śniegu. W dodatku kiedy kształtowała się ta obyczajowość panowały ostatki małej epoki lodowcowej i sniegi bywały częściej niż dzisiaj w Turcji. A bywają i dziś
 • @goat 08:58:34
  Zależy po raz który zostało wymyślone. Bogini z dzieckiem na ręku była: W Egipcie, jako Izyda, w Babilonie jako Asztarte, w Rzymie jako Królowa Nieba - Matka Boska (Boga).

  Strasznie z ciebie nerwowy kozioł!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031