Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1920 postów 2788 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Królewiec należy zintegrować z Polską GOSPODARCZO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przeciwnym wypadku zintegrują go sobie Niemcy.

I dlatego na przekop Mierzei Wiślanej (Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej) należy patrzeć w szerszym kontekście, jako na element gospodarczej rewitalizacji zaplecza dla enklawy królewieckiej ... i dlatego z chwilą tragedii jaką byłoby objęcie władzy przez PO projekt ten zostałby z miejsca anulowany, a Mierzeję zasiedlonoby będącymi pod ścisłą ochroną chomikami-„spurkowcami” (od upośledzonej umysłowo europosłanki), unikalną rozwielitką oraz motylem Apollo Adolfi Aloisovici z charakterystycznym wzorem (crux gammata aliter hamata) na skrzydłach.

Sprawa enklawy wypłynęła niedawno w zwiazku z raportem amerykańskiego think-tanku Jamestown Foundation pt „How to defend the Baltic States”:

Jest on poświęcony sposobom obrony państw bałtyckich przed potencjalną agresją ze strony Rosji, wychodząc z założenia, że Moskwa ma nie tylko potencjał, ale też intencje do takich działań, m.in. w formie odwołania się do obrony mniejszości rosyjskiej w państwach bałtyckich, szczególnie na Łotwie i w Estonii. Zgodnie z planem przedstawionym przez ekspertów z Jamestown Foundation, w razie agresji rosyjskiej na państwa bałtyckie Polacy mieliby się „poświęcić” i wspólnie z Amerykanami zająć obwód kaliningradzki. W zamian po zakończeniu konfliktu mogliby go otrzymać na własność. (za kresy.pl)

[na zasadzie Zagłoby i Niderlandów ... z całym szacunkiem dla Niderlandów i tym bardziej dla pana Onufrego Zagłoby herbu Wczele].

Jajcarze z tych neo-konów, na co zwraca uwage prof. Andrzej Zapałowski:

– Po pierwsze, polskie poświęcenie za teren obwodu kaliningradzkiego, nasze koszty i ofiary, nie są warte tego obszaru. To jest rzecz fundamentalna (całość ibid.)

Osiemdziesiąt lat temu gołymi rękoma wyjmowaliśmy gorące kasztany z ognia dla Francuzów i Brytyjczyków (upalając je sobie po kolana), a teraz mielibyśmy to zrobić dla USA (w ramach amerykańskiej doktryny „war per proxy” czyli haratania się mocarstw na przedpolach, np. w Polsce), w dodatku w obronie czcicieli łotewskiego legionu Waffen-SS.

Pod tekstem  portalu Kresy pojawiły się dwa komentarze, jestem pewien, ze powodowane szczerym patriotyzmem, ale chyba jednocześnie złym rozpoznaniem sytuacji:

Bajkologia stosowana, zneutralizowanie Królewca i okolic jest w zasiegu RP . Kontenery z niekierowanymi pociskami o zaięgu 40 km to nie jest abstrakcja . Brakuje woli politycznej. Problemem jest brak presji na pomoc wojskową USA dla Polski w odpowiedniej skali.

 

Krew człowieka zalewa jak czyta te wypociny ruskiego trolla. Obwód Kaliningradzki to wrzód na d.. dla naszego kraju i priorytetem jest jego przejęcie. Po właśnie rozbudowa artylerii, kraby itd. Inna sprawa jak pisze Tagore to większe zaangażowanie w dozbrajanie polskiej armii przez amerykanów.Trzeba tego bezsprzecznie wymagać.

Nie ma wątpliwości, że istnieje tej rosyjskiej enklawy militarnej jest nie tylko wrzodem na  na d... naszego kraju, ale i blokadą dla rozwoju graniczących z nią obszarów. Ponadto, po peerelowskiej i okrągłostołowej kastracji sporej części naszej pamięci historycznej zapomnieliśmy o wiekach polskości Królewca, o przywileju Zygmunta Augusta dla uniwersytetu królewieckiego czy wreszcie o zasłużonych dla krzewienia polskości pastorach Mrongowiuszu (skąd Mrągowo po 1945) czy Gizewiuszu (skąd Giżycko od 1946). Po II wojnie całe Prusy powiny były przypaść Polsce, podobnie jak Wilno (co najmniej w części), Grodno czy zawsze wierny Lwów.

Zneutralizowanie militarnej enklawy jest o tyle możliwe, iż Rosjanie nie mogliby wyprowadzić z niej ataku sił lądowych (w tym pancernych) mogących zagrozić Polsce ze względu na geostrategiczną płytkość tego obszaru (tu warto przypomniec kretynów z GaPola i współpracujących z nimi kretyno-ekspertów, eskcytujących kilka lat temu swoich i tak emocjonalnie labilnych czytelników przecinką lasów na wysokości Gołdapi, mającą służyć do ... pancernego ataku na Polske własnie – chłopcy bawią się wyjątkowo głupio na wzór ezopowego pastuszka, który wołał „wilk!”).

Rzecz w tym, iż próba wojskowego przejęcia rosyjskiego terytorium oznaczałaby ograniczony terytorialnie konflikt zbrojny z Rosją, który w każdym wariancie – jak pokazują AMERYKAŃSKIE symulacje - zakończyłby się likwidacją 100% siły żywej Wojska Polskiego i ewentualnie deeskalacyjnym atakiem jądrowym na nasze terytorium. Dlatego Amerykanom polecamy przepychanki z Ruskimi nad Potomakiem w okolicach Waszyngtonu DC, zaś naszym zadaniem jest kulturowa repolonizacja „Prus Książęcych” ze stolicą w Królewcu (Prusy Królewskie to Toruń, Gdańsk i Elbląg) oraz ich ekonomiczne związanie z polskim zapleczem. Właściwym i najprostszym krokiem w tym kierunku był mały ruch graniczny

(por:

Mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim wszedł w życie 27 lipca 2012[8]. Po niespełna czterech latach obowiązywania został tymczasowo zawieszony od dnia 4 lipca 2016 przez stronę polską. Powodem wstrzymania miał być szczyt państw Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) w Warszawie w dniach 8-9 lipca oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca[9]. Potem jednak już go nigdy nie odwieszono.

... Geniusze polityczni z PiS-u pokroju straumatyzwanej pani Anny Fotygi zarzucali, że MRG pozwala na penetrację rosyjskiego wywiadu w Trójmieście ... w odróżnieniu od niekontrolowanej, wielomilionowej imigracji z Ukrainy, z kraju, w którym oficjalnie połowa ludności posługuje się na codzień językiem rosyjskim?).

Kolejny to planowa integracja infrastrukturalna i gospodarcza z polskim zapleczem, ale założę się, że z chwilą podjęcia takiej decyzji enklawa królewiecka zostanie wręcz oblężona przez zagrożone gatunki z całej Europy.

A alternatywa jest taka:

Albo Królewiec zostanie zrepolonizowany i zintegrowany infrastrukturalnie i gospodarczo z Polską, albo zgermanizowany i zintegrowany z Niemcami, niezaleznie od oficjalnej politycznej przynalezności tego obszaru i stopnia jego zmilitaryzowania.

  

KOMENTARZE

 • Targalski
  i vel jakiś tam by cię rozszarpał za takie herezje.
  5*
 • Zostanie
  Zgermanizowany. I oczywiście zintegrowany z Niemcami. A doprowadzi do tego polityka PiS, potem będzie płacz, że Niemcy i Rosjanie znów przeciwko nam...... .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:03:02
  Najgorsze jest to, ze ja o ile Rosjan (a szczególnie Rosjanki) lubię, to wobec państwa rosyjskiego złudzeń nie mam - ruski niedźwiedź to nie miękki pluszak i jak nas drapnie pazurem, to możemy nie przeżyć

  Myślę, że mapka wprowadzająca to minimum,co powinniśmy mieć zawsze w pamięci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:03:02
  tego vel Grajewskiego powinni dawno na zbite wąsy
 • A pytali ruskich czy się zgadzają na oddanie Kaliningradu ?
  Takie rozważania to prawie jak wypowiedzenie wojny.
  To jawne przygotowania do wojny.
  To jest oczywiste uzasadnienie do ataku prewencyjnego.
  Co innego plotki a co innego wypowiedzi ludzi na stanowiskach.

  By nie dopuścić do wojny takich "analityków" należy ubezwłasnowolniać .. bo oni wprost szczują do wojny.

  Rosja Pribałtyki nie musi zajmować siła wystarczy że doprowadzi do uczciwych wyborów. .. czyli do takich gdzie ludność rosyjska też będzie miała praw wyborcze.
  30% mniejszość to w istocie większość gdy reszta jest podzielona na
  pederastów LGBT i religijnych "republikanów".
  Wystarczy poczekać .. poziom życia maleje "ewropejczycy czyli miłośnicy LGBT wyjeżdżają do Europy.. a ruskie trwają...i mają tuż pod bokiem przyjazny kraj czyli Rosję.
  Wystarczy poczekać .. na uczciwe wybory , referendum .. i by by Jewropa.
  Brytyjczycy już to robią.
 • @Oscar 14:47:03
  Dlatego jedyną opcją jest uważam współpraca gospodarcza Polski z okręgiem królewieckim, zaś mały ruch graniczny temu sprzyjał - sam widziałem całe rodziny Rosjan np. w hotelu Gołębiewski.
  Nasi rolnicy bardzo sobie chwalili handel z Rosjanami - i komu to przeszkadzało?
 • @MacGregor 14:15:24
  Dałem 5 i dodam, że mam identyczne poglądy.
  Polityka PiS w temacie tego okręgu a i Rosji jest fatalna i oby jak najszybciej uległa zmianie.
  Wzajemna wymiana pomiędzy Kaliningradem i Warmią i Mazurami dobrze się rozwijała i mimo to dalej istnieje, choć nie na taką skalę jak powinna.
 • NOTKA
  Czy to z pis czy z po, to tylko, sami wrogowie dookoła i czynią wyłącznie zło.
 • Kaliningrad
  Tych co piszą i nazywają to miasto Królewiec, nazywam " zacofanymi w czasie ". Ale spokojnie szanuje inne poglądy dopuki i moje są szanowane. bo takie jest w świecie wolnym od chorych ideologii prawo. Dziś to miasto to Kaliningrad, czy to się komuś podoba czy nie! Tak samo jak Wrocław już nie jest Breslau czy Gdańsk nie jest już Dantzing. A ci zakorzenieni w konserwie przeszłości niech sobie idą jeden krok do przodu lub stoją w miejscu robiąc trzy kroki do tyłu. To ich sprawa jak chcą koniecznie wlec się w ogonie mijającego czasu i drogi ku przyszlosci..
 • @Alfax 16:23:00
  Dodam, ze po rozgromieniu hitlerowskich niemiec, jak przystało na dyktatora Stalina to popełni wielki błąd nie zabierając sobie w całości Prusy Wschodnie tylko podzielił sie nimi z Polską.
  A tak historycznie to te ziemie ani nie byly Niemiec ani Polski ani Rosji. To są ziemie wymordowanego plemienia Prusy przez Niemców (Zakon Krzyżaków ) .
  Polecam,... https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prusowie

  " Prusowie – ludy bałtyckie zamieszkujące w średniowieczu tereny międzyPomorzem, Mazowszem, Litwą, Bałtykiem (wybrzeże Bałtyku między dolną Wisłąa dolnym Niemnem) oraz Niwą. Obecnie ich terytorium zajmują: województwo warmińsko-mazurskie, fragment województwa pomorskiego i częśćwojewództwa kujawsko-pomorskiego (ziemia chełmińska) oraz obwód kaliningradzki."
 • @Alfax 16:36:17
  "Dodam, ze po rozgromieniu hitlerowskich Niemiec, jak przystało na dyktatora Stalina to popełni wielki błąd nie zabierając sobie w całości Prusy Wschodnie tylko podzielił sie nimi z Polską"

  - szkoda,ze nie włączył Polski do ZSRR i nie zrobił z nas rep radzieckiej?

  "A tak historycznie to te ziemie ani nie byly Niemiec ani Polski ani Rosji. To są ziemie wymordowanego plemienia Prusy przez Niemców (Zakon Krzyżaków ) .
  Polecam,... https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prusowie"

  - serio? nigdy nie słyszałem ... to nie można Prusów wskrzesić i im tej ziemi oddać?

  Myślaem , że era WUML-ów już ostatecznie minęła ...
 • @Jwu 17:27:26
  Źli Niemcy nie tylko zabrali im ziemię, ale nawet nazwę ;(
 • generalnie lata mi to kalafiorem
  ale za co dostałem te pały - za sugestię, ze enklawe nalezy spolonizować zamiast dopuścic do jej germanizacji?

  czy to moze prześladuje mnie młodzież rodzimowiercza w przerwach między biciem pokłonów perunowi i składaniu ofiar dziadom ... Mickiewicza części II ...
 • @Alfax 16:36:17
  Prusowie – ludy bałtyckie....
  P:Rusowie, dalej była Biała Ruś i kolejne Rusie, Siewierska, Czenichowska, Halicka, Włodzimierska, Kijowska ( trudno zliczyć)
 • @Jwu 17:27:26
  Wystarczy wejsc na strone "Prusy.pl" i mozna sie dowiedziec.
  Bez "hi,hi" raczej..
 • Tylko Rydzyk i Macierewicz temu podolają
  Morawiecki i nawet obaj bliźniacy razem z Ziobro i wszystkimi słupami dialektycznymi nawet przy poparciu służb specjalnych poPRLowskich mogą tylko odczytywać apel smoleński nad przekopem.
 • @MacGregor 17:39:11
  Piątka !
  A mogło być tak pięknie... Wystarczyło w majestacie prawa przyłączyć Prusy Książęce do Polski po wygaśnięciu pruskiej linii Hochenzolernów, która to linia wygasła w 1570r.
 • @Autor
  Przywołany w tekście mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim, który wszedł w życie 27 lipca 2012 roku, był elementem ówczesnej polityki resetu USA-Rosja, w ramach której próbowano realizować projekt EURAZJI, czyli wspólnej przestrzeni współpracy polityczno gospodarczej rozciągającej się od Pacyfiku po Atlantyk i od Władywostoku po Lizbonę, czyli Konfederacji Rosji z jej unią eurazjatycką z UE.
  Ruch bezwizowy był elementem współpracy Niemiec, Polski i Rosji w ramach powołanej inicjatywy parlamentów zwanej Trójkątem Kaliningradzkim.
  W ramach tej konfederacji planowano podział stref wpływów i stref bezpieczeństwa w Eurazji i wiele wskazywało na to, że linią stref wpływów Rosji i UE będzie linia Ribbentrop - Mołotow, co by oznaczało włączenie Obwodu Kaliningradzkiego do strefy niemieckiej UE.
  Dlatego Niemcy/niemiecka UE przygotowywały się do tej operacji poprzez politykę regionalizacji UE, wraz z infrastrukturą(dlatego IIIRP ograniczała inwestowanie w rozwój tzw. ściany wschodniej).
  Była np. przygotowana w UE dyrektywa dotycząca administracyjny podział kontroli ruchu lotniczego w UE, wg którego kontrola ruchu lotniczego nad wschodnią Polską z Warszawą w niej, miała być zlokalizowana na Litwie w Wilnie czyli po rosyjskiej stronie linii Ribbentrop -Mołotow.
  Preferowanie budowy autostrad w Polsce na linii wschód -zachód, to też element tej strategii.
  Inwestycja niemiecka w port lotniczy Berlin Brandenburg(z zapleczem gospodarczym i połaczeniami komunikacyjnymi) była elementem ówcześnie realizowanego projektu EURAZJI(po klęsce polityki resetu, ten port lotniczy stracił jak na razie rację bytu i dlatego Niemcy nie spiesza się z jego dokończeniem i uruchomieniem a za to pojawił się konkurencyjny projekt w Polsce jako CPK i śmiesza wypowiedzi ludzi z PO, np. Trzaskowskiego, że po co CPK, skoro mamy w Berlinie).

  W 2010 roku C.Grabarczyk podpisał ze swoim odpowiednikiem z Rosji list intencyjny w sprawie planowanej budowy szybkiej kolei na poduszce magnetycznej Berlin-Warszawa-Moskwa, niemiecka firma Rheinmetall realizowała w Mulino pod Moskwą centrum szkoleniowego wojsk rosyjskich i jak zapewniano niemieckich a Francja realizowała kontrakt na budowę dla rosyjskie marynarki wojennej dwóch okrętów desantowych Mistral.
  W 2014 roku wstrzymano budowę centrum w Mulino i nie dostarczono Rosji Mistrali.
 • @MacGregor 17:39:11
  Salut 5*.
 • @35stan 19:52:26
  Dobra uwaga . Salut .
 • @ autor
  totalny odlot jelopa ale co się dziwić świrowi który twierdzi, że Prusowie sami się wybili zupełnie bez pomocy pełnych chrześcijańskiej milości krzyżaków
 • Nie na temat;
  1 listopada rocznica bohaterskiej obrony Lwowa przez polskie dzieciaki.
  Polskie władze jak zwykle " nie widziały zagrożenia",....

  "We Lwowie 31 października 1918 r. przebywało 1500 żołnierzy ukraińskich, co znacznie ułatwiło im realizację zamierzonego celu. W tym samym czasie było tu zaledwie kilkuset polskich wojskowych, wywodzących się z szeregów Polskiej Organizacji Wojskowej, Polskiego Korpusu Posiłkowego i Polskich Kadr Wojskowych.

  Trzeba przyznać, że Polacy zlekceważyli przeciwnika, mimo doniesień wywiadowczych i pogłosek szerzących się w mieście. Przedstawiciele wspomnianych organizacji nie potrafili się porozumieć i wyłonić jednolitego dowództwa ani przeprowadzić akcji uprzedzającej. Zagrożenie zlekceważył też szef lwowskiej policji, Józef Reinlender, który na wiadomość, że Ukraińcy zajmują miejskie automobile, nie przerwał partii preferansa w miejskim kasynie.

  W nocy z 31 października na 1 listopada 1918 r. Ukraińcy zajęli we Lwowie wszystkie ważne obiekty, z wyjątkiem lotniska na Lewandówce. Ranek Wszystkich Świętych zgotował Polakom przykrą niespodziankę. Z gmachów publicznych zwisały żółto-niebieskie flagi, ulice patrolowali uzbrojeni ukraińscy żołnierze, którzy nierzadko z użyciem broni rozpędzali gromadzących się przechodniów...
  itd

  https://youtu.be/qXlkSBbn10s

  https://www.tysol.pl/a25518-Obrona-Lwowa-jak-bylo-naprawde-Ta-grafika-wiele-wyjasnia%21

  https://kresy.pl/kresopedia/obrona-lwowa-1-22-xi-1918-i-orleta-lwowskie/
  I tutaj rzuca się w oczy polska beztroska i podzielone politycznie elity...

  Ukraińcy poczęli czynić przygotowania do zbrojnego zamachu i objęcia ważniejszych obiektów w mieście.

  .....Niestety podzieleni politycznie Polacy zbagatelizowali doniesienia o wrogich przygotowaniach.....


  Będzie kolejna odsłona????
 • @zbig71 14:13:10
  "Zostanie
  Zgermanizowany."

  Boję się tego samego. I potem wszyscy będziemy żyć w Festung Ojropa. O ile będziemy żyć. Bo takie festung to byłoby jakby nie patrzeć mocarstwo. A doktryna usraela zakłada niszczenie konkurencji. Więc raczej by sobie nie żałowali. Czy to możliwe?
  Podejrzewam, że niektórzy już coś czują: ickowa ambasada zamknięta, brexit...

  Pozdro!
 • @Oscar 14:47:03
  "Wystarczy poczekać .. poziom życia maleje"

  No jak? Przecież są w NATO i UE. I to długo. I jeszcze nie ma dobrobytu?
  O kuźwa, my też jesteśmy członkiem/szpicą...

  Pozdro!
 • @Alfax 16:23:00
  "Dziś to miasto to Kaliningrad, czy to się komuś podoba czy nie!"

  Dupa. Do tej nazwy trzeba jeszcze dodać lenińskie mauzoleum na Placu Czerwonym. To taka mała kacabska zadra w ruskiej d...
  Ja pewnych rzeczy nie zrozumiem.
  Porównać to można chyba tylko z banderyzmem na Ukrainie, z tą różnicą, że Ruskim może to być jakoś tam potrzebne, bo politycy grają na jedność społeczeństwa mocarstwową nutą. W przypadku banderowców nawet o tym ciężko mówić, bo nuta może być chyba tylko debilowa.

  Pozdro!
 • @takisobie 19:52:04
  "Wystarczyło w majestacie prawa przyłączyć Prusy Książęce do Polski po wygaśnięciu pruskiej linii Hochenzolernów, która to linia wygasła w 1570r."

  Niech zgadnę kto "doradził" żeby tego nie robić...
  Obstawiam turbwatykańczyków/ojczulków jezuitów.

  Mylę się?

  Pozdro!
 • @trojanka 21:02:58
  "Ukraińcy poczęli czynić przygotowania do zbrojnego zamachu i objęcia ważniejszych obiektów w mieście.

  .....Niestety podzieleni politycznie Polacy zbagatelizowali doniesienia o wrogich przygotowaniach.....


  Będzie kolejna odsłona????"

  Musieliby zrobić to na terenie Polski. Teraz jest OT. I właśnie chyba na to pod przykrywką antyzielonoludzikową, bo teraz tak moda nakazuje, została owa OT utworzona. Tak myślę. Wprawdzie, że to wystarczy 100% pewności nie ma, ale w tej dziedzinie na pewno nie zaszkodzi.
  No a to, że OT istnieje oznacza z całą mocą, że była na nią zgoda usraela, którą to zgodę i szkopki i banderopiteki musieli przyjąć bez piskania ;-)

  Kwiatuszek:

  @---->>>>>>>>------------------------
 • @ Autor
  "Królewiec należy zintegrować z Polską GOSPODARCZO!"

  Tylko co na to Watykan? ;-)
  Bo ZUS już zaciera ręce...
  Ale chyba "prikaz" z usraela zabrania.
  Zanosi się co najwyżej na polityczną integrację Polski z Rosją jak się Trump z Putinem dogadają w sprawie stref wpływów. A to dla niektórych może oznaczać drugi "Smoleńsk" jak jeszcze szkopy będą chcieli coś uszczknąć..
 • @Jasiek 01:15:30
  Questionnaire.
  Czy to Jasiek ? Czy głupi jasiek ?
  trudno wywnioskować !

  Pozdrawiam ;)
 • Danzing ? Sttetin ?Królewiec ?
  Jakoś nie mogę znaleźć królewiec na mapie? Ofszem Kaliningrad tak.
 • @MacGregor 16:52:43
  Masz pan przecież link, więc kliknij i przeczytaj kto wymordował co do jednego plemię Prus.

  Ja dla ułatwienia podpowiem, to byli germanie czyli nasi sąsiedzi z za miedzy.

  Czuj czuwaj ♤
 • Ktoś chyba chce ostatecznie rozwiązać problem...
  ostatniego już chyba, na tej Kuli ziemskiej, kraju katolickiego.

  Katole chyba się budzą, więc widać, że komuś się bardzo spieszy. Wydaje się, że my Polacy zaczynamy w końcu dostrzegać ostatnią i w ogóle jedyną szansę na nasze przetrwanie :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  ZWRÓĆMY SIĘ WIĘC DO NIEJ...
 • @Monaco 06:56:19
  Przysrywki proszę wysłać na Cubę. Albo do Monaco...

  Też pozdrawiam ;-)
 • @Jwu 11:08:15
  Mam na myśli powtórkę z "katastrofy". Kiedy Rosja, USA i Chiny dogadają się w sprawie wszystkich lub części problemów to Rosja i ich główny partner w Europie czyli Niemcy mogą sobie najzwyczajniej nie życzyć pomiędzy sobą rządu idiotów, którzy psują naokoło atmosferę, płacą za okupację własnego kraju, krzyczą za sankcjami, zbroją się na Rosję, organizują konferencję przeciwko Iranowi (zaplecze Chin), nazywają sojusznika Rosji Assada tyranem itd.
  A S447, JPM i IPN to po prostu sprawa wewnętrzna Polski i Polaków. Pisząc krótko: zdrada.
  Więc wcale się nie zdziwię jak tym razem przy powtórce "katastrofy" i polskie służby będą maczać palce w jej organizacji...

  Smutne, ale może okazać się prawdą.

  Pozdro!
 • @Jasiek 01:19:20
  Raczej dojutrkowość. Akurat jezuici byli zwolennikami przyłączenia Prus do Polski.
 • @Monaco 07:07:58
  Nieprawda, że co do jednego. Duża część przetrwała, ale sie zniemczyła. Germanie też nie wymordowali Slowian połabskich, ale ich zniemczyli.
 • @Jan Paweł 07:22:09
  Politykę chrześcijańską starają sie prowadzić Uganda i Ghana
 • @Jwu 08:49:54
  Gdy powstała twierdza Malbork, to Konrad już chyba nie żył
 • @autor
  W Królewcu Rosjanie umieścili rakiety Iskander. Znaczenie tego regionu dla Rosji jest absolutnie KLUCZOWE. Oczywiście nie pod względem gospodarczym, ale militarnym. Dlatego z niego nie zrezygnują, bo nie po to o niego w Jałcie Stalin walczył. Wiedział, co robi.

  Królewiec i wojska tam stacjonujące są w stanie odizolować ewentualną odsiecz armii polskiej w stronę państw bałtyckich, gdyby były zagrożone agresją Rosji. No chyba że pójdziemy przez Białoruś.

  Natomiast uzależnienie gospodarcze wymaga pewnej, że tam powiem, miękkiej kampanii uprzedzającej. Pewnego przygotowania, by nóż wszedł miękko, jak w masło. [Swoją drogą, polityka ma swoje prawa, natomiast zupełnie innymi prawami rządzi się poparcie elektoratu. Jeśli jakiś nielubiany kraj kieruje się w polityce prawem, trzeba go wspierać, nawet jeśli jest nielubiany wśród własnego elektoratu. A własnym dzieciom opakować własne działanie w cudze opakowanie. Dlatego - abstrahując - najlepszy biznes robią spółki (nielubianego w państwie Y) państwa X, które ekspansję na państwo Y uskuteczniają poprzez zakładanie w (lubianym) państwie X własnych spółek zależnych i poprzez nie działanie w pożądanym kierunku]. Oczywiście wymaga to stosownego doinwestowania, bo za pieniądzem, wiadomo, idą tłumy. Oraz bieżącej aktualizacji, wedle stanu wiedzy].
 • @maharaja 09:54:56
  Ekspansję gospodarczą RP w stronę Królewca można robić topornie (inwestując pod szyldem Orlenu czy w tamtejsze spółki paliwowe), a można robić to wyrafinowanie, zakładając w Moskwie uprzednio spółki celowe z rosyjskojęzycznym zarządem.
 • @maharaja 09:54:56
  Komu mamy pomóc? Ty dalej w połowie XX wieku mentalnie? Nikt się zabijał o kraje bałtyckie czy Polske nie będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031