Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1920 postów 2788 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

„Szlachetny dzikus” walczy z Watykanem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli absurdy turbolechityzmu.

Nie mogę sie pozbyć natarczywego przekonania, że ci źle czujący się w Polsce nieszczęśnicy, a którzy chcieliby wygonić „watykańskiego okupanta” z Polski, sami wywodzą się ze „sławiańskich” rodzin, niczym kupa gówna nawiezionych nam tutaj przez sowieckie czołgi.

Postać szlachetnego dzikusa pojawiła najpierw w literaturze angielskiej, a potem francuskiej dość wczesnie (np. John Dryden to II połowa XVII wieku), ale do Polski dotarła wraz z pismami Jana Jakuba Rousseau. Tę postać podchwycił potem romantyczny prymitywizm na zachodzie, przypisując „szalchetnemu dzikusowi” cechy ... przypisywane przez Tacyta Germanom (w rzeczywistości Tacyt posłużyl się był tym narzędziem literackim do bezpiecznej krytyki współczesnego społeczeństwa rzymskiego, ergo nie tyle chwalił i opisywał wspólczesnych sobie Germanów czy „Germanów”, co ganił swoich rodaków).

Rousseau twierdzi, że człowiek rodzi się dobry z natury, a psuje go społeczeństwo i cywilizacja. Mit ten zainspirował rewolucje (anty)francuską 1789, młodego Marksa z okresu paryskiego, Engelsa, hippisiaków 1968 roku, a dzis wślizgnął się nawet do programu synodu amazońskiego. Dziś w Polsce mit ten odżywa wśród samozwańczych proroków turbo-słowiańszczyzny. Ich ojcowie i dziadowie przewidywali upadek katolicyzmu w Polsce w starciu z nieubłaganymi prawami postępu, ale ponieważ to zawiodło, więc dziś trzeba odrzucić katolicyzm jako ciało obce, skrywające niczym martwa skorupa orzecha pożywne jądro PRAWDZIWEGO dziedzictwa. Rzecz w tym, że to nie tyle jak obieranie orzecha, a raczej obieranie cebuli – owego jądra nie ma, zaś od strony intelektualnej jest to tak żałosne, iż na mędrca zdaje się wyrastać znakomity kiedyś aktor Krzysztof (=niosiący Chrystusa) Pieczyński, którego antykatolicka obsesja wskazuje na wariactwo w sensie medycznym. Bloger Jacniacki w desperackiej potrzebie przedchrześcijańskiej tradycji Wielkiej Lechii sięga po mądrości Wed i Awesty (pewnie w orginale? – jak wiadomo Wedy i Awesta były w każdej wielkolechickiej bibliotece), zaś osoby, które nigdy nie zdobyły się na lekturę Homera (w pieknych polskich tłumaczeniach Franciszka Ksawerego Dmochowskiego i Jana Parandowskiego), głoszą istnienie jeszcze większych dzieł lechickich napisanych ...w runach słowiańskich (mój Boże, a wystarczy doczytac, co to było i do czego służyły runy), tyle, ze zniszczonych przez ... wiadomo, Watykan (powstały w 1870) i Niemców. A czemu owe wielkie eposy lechickie istniały? No bo nie mogło istnieć imperium tak wielkie bez takich eposów. I jak tylko Watykan eposy spalił (napisane runami czyli wyryte w kamieniu), to i imperium doznało implozji. W logice takie rozumowania nazywa się kołobłędem (circulus vitiosus), a w publicystyce czasami „ubeckimi rzygowinami”.

Najpiękniejszym wspomnieniem z mojego szczęśliwego dzieciństwa była zawsze swiąteczna choinka i jakie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałem się, ze jest to zwyczaj stosunkowo młody, bo wprowadzony do Polski w okresie zaborów przez niemieckich protestantów (w Anglii przez księcia Alberta w 1840). Typowo chłopski, ludowy żłóbek z krówką i konikiem ... to wynalazek św. Franciszka z Asyżu.

Rok polskiego chłopa od wieków zrośnięty jest z tradycją chrześcijańską, por. Zofia Kossak-szczucka ‘Rok polski” (te wszystkie świątki, rzeźby Chrystusa Frasobliwego, kapliczki i odprawiane przy nich nabożeństwa majowe – no ale tak jak francuscy jakobini, tak nasi „turbosłowianie” chcieliby nagle odebrać polskiemu chłopu jego duszę i kazać mu w łapciach z łyka hasać wokół dębu. O ile można odnaleźć pokrzywioną, ale jednak logikę w starej, komunistycznej myśli postępackiej, że niby przeszości ślad dłoń nasza zmiata, to dziś, kiedy do walki z katolicyzmem chce się uzywać ściągniętych z internetu „mądrości Wed i Awesty”, pilnie przetłumaczonych z run słowiańskich ... a wszystko to jeszcze podlewane jakimś pseudorasistowkim sosem .. aktor Pieczyński jawi się na tym tle jako mędrzec).

Gdzie spotykamy najpiękniejsze fragmenty polskiej muzyki ludowej? W PRL-owskim cyklu „Z Kolbergiem po kraju’? Bynajmniej, ale w kompozycjach Fryderyka Chopina (tak jak z zachowaniem proporcji, najpiękniejsza wegierska muzyka ludowa to ... „Tańce węgierskie” Brahmsa w aranżacji na orkiestrę, a nie zapiewanie starego dziada spod budki z miejscowym tokajem).

Dlaczego Mickiewicz, Słowacki, Krasiński to giganci światowej kultury i literatury, zaś najwybitniejszy poeta szkocki Robert Burns to jakieś ludowe popierdółki w mało znanym dialekcie? Bo biedny „Rabbie Burns” to „turbolechicki naturszczyk”, zaś nasz Mickiewicz to absolwent najlepszego uniwersytetu w swojej części Kontynentu, przesiąkniety do szpiku kości „narzuconą nam przez Niemców i Watykan obcą wiarą”.

Współczesną polszczyznę stworzył Jan Kochanowski (wystarczy porównać ją z drewnianym językiem Biernata z Lublina i Mikołaja Reja) i wzniósł ją na tak niebywały poziom, że jego „Psałterz Dawidów” stał się wzorem dla całej środkowej i wschodniej Europy. Oczywiście wg dzisiejszych poszukiwaczy mądrości Awesty zapisanych słowiańskimi runami to wszystko jest niewiele warte w porównaniu z dziełami spalonymi przez Niemców i Watykan – tak to nieznajomość własnej kultury i literatury, kompletna ignoracja, które kiedys normalny czlowiek starał sie ukryć, przychodzi w sukurs intelektualnym dewiacjom. A przecież gdyby jeden z drugim znał choc w stopniu minimalnym kulturę własnego narodu, to nie sięgałby desperacko bo jakieś wymyślane ad hoc konstrukty.

Tymczasem geniusz Kochanowskiego nie stał na „lechickich epopejach”, ale na dogłębnym wykształceniu klasycznym, najpierw w Krakowie, a później we Włoszech.

Albo weźmy te wyrózniające polska kulture ludową przepiękne stroje ludowe i tańce – wbrew wynikającym z nieuctwa wyobrażeniom co niektórych, nie są to stroje słowiańskie, ale kopie strojow szlacheckich z epoki, a te znowuż były kopiami strojów magnackich (a były to czasy, kiedy ustawą sejmową zakazano sołtysom noszenia złotych łańcuchów). Typowo słowiańskie sa byc może – wywołujące u mnie odruch wymiotny – krajki ukraińskie; krajki rosyjskie są bardziej do przyjęcia, poniewaz są stylizowane.

Unikalna na tle całej Europy i do dziś godna podziwu polska myśl polityczna zaprezentowana przez polską delegcję podczas soboru w Konstancji 1415 to nie jakieś refleksy starosłowiańskiego wiecowania (prędzej by im Mieszko i Chrobry nogi z de powyrywał), ile dokładnej recepcji i przepracowania myśli Cycerona i św. Tomasza.

Idźmy dalej – smok wawelski „całożerca”, Polacy odnoszący zwycięstwa nad Aleksandrem Wielkim i Juliuszem Cezarem (wszystko to według turbo-ignorantów „spalone i zatajone przez Watykan i Niemców”) to wynik klasycznych z samej swojej zasady studiów Wincentego Kadłubka we Włoszech (być może Francji), zaś sama koncepcja kroniki zapozyczona jest z jedynego wówczas znanego na Zachodzie dialogu platońskiego czyli Timajosa (tego od Atlantydy).

To natarczywe wymyślanie przedchrześcijańskiego dziedzictwa przy jednoczesnym pomijaniu prawdziwych skarbów jakie ma źródło? Przede wszystkim myślę z nieznajomości własnej historii i jej dziedzictwa (zapewne łatwiej bredzić coś o Aweście i słowiańskich runach niż wysilic się i sięgnąc po dzieła Pawła Włodkowica czy Stanisława ze Skarbimierza, łatwiej przeczytać Bieszka z Biedronki niż sama kronike Kadłubka, z przypisami i zrozumieniem, o Timajosie nie wspominając). Nie mamy dziś kryzysu wiary, ale kryzys rozumu, a na domiar złego przeciętny dureń jeszcze nigdy nie obnosił się z taka dumą ze swoją ignorancją, co widac niestety i na naszym blogowisku.

 

Obrazek wprowadzający: agresywna i zaprzedana Niemcom agentka Watykanu walczy laską i modlitwą z prawdziwą tradycją lechicko-sławiańską.

  

KOMENTARZE

 • Właściwa kolej rzeczy
  Dziękuję za ten tekst, bo niekiedy po lekturze turbolechitów tracę wiarę w sens otwierania NEonu.
 • @Andrzej Madej 16:33:04
  Tekst pisałem pośpiesznie, stąd pozostawia wiele do życzenia.

  Przypomniało mi się, jak to w ramach chłopomanii Kazimierz Przerwa-Tetmajer udał się z oświadczynami o rękę gospodarza ... boso. Nie wiedział, ze boso to chłop może w pole iść ;)

  Zapomniałem tez dodać, ze z braku laku najlepszym zobrazowaniem życia za czasów Mieszka I może być serial "Wikingowie" stworzony przez Michaela Hirsta w 2013 (sezon 1)

  pozdrawiam
 • Dobry tekst
  Bodaj siódmy raz na neonie dałem ocenę. I po raz siódmy jest to piątka. Niżej nie stawiam, bo nie.
 • @MacGregor
  Salute 5*
 • @MacGregor 16:41:12
  Nieco to naciągane.
  Nie przeczę, że "wielkolechitom" brak podstaw w postaci zapisów; czy zostały skasowane?
  Ta teza także nie jest w pełni wiarygodna.

  Jednak twierdzenie, że cywilizacja przyszła do nas z Zachodu a zwłaszcza poprzez KK - jest równie fałszywa.

  Pozostaje - szukać źródeł i powoli budować wiedzę o dawnych czasach.
 • @MacGregor 16:41:12
  Watykan zdemaskowany Mafia, zbrodnie, pieniądze
  Paul L. Williams
  Mroczna historia Państwa Watykańskiego, od konkordatu z Mussolinim, po ostatnie lata pontyfikatu Jana Pawła II - związki z mafią, pranie brudnych pieniędzy, podejrzane interesy, skandale seksualne.

  Rzeź katarów. 'Dzieło boskiej zemsty było zachwycające' - o wymordowaniu 20 tys. mieszkańców Béziers donosił papieżowi opat Arnold Amaury.

  "Zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich" - te słowa Arnolda Amaury'ego, opata Citeaux, rozwiewały dylemat, jak odróżnić heretyków katarów od pozostałych mieszkańców wydanego w 1209 r. na pastwę żołdaków miasta Béziers w Langwedocji."
 • @MacGregor 16:41:12
  ONZ ostro do Watykanu: usuńcie z Kościoła wszystkich pedofilów
  Komitet ONZ do spraw Praw Dziecka zażądał, aby Watykan „natychmiast usunął” wszystkich duchownych-pedofili i podejrzanych o nadużycia seksualne wobec dzieci.
  Ogłoszony w środę raport Komitetu jest dla Stolicy Apostolskiej miażdżący. W dokumencie skrytykowano Watykan za jego postawę wobec homoseksualizmu, antykoncepcji oraz aborcji, a także potępiono za przyjęcie zasady, według której przymykano oko na gwałty i molestowanie dziesiątek tysięcy dzieci. Komitet wzywa Stolicę Apostolską, by otworzyła swoje akta dotyczące winnych pedofilii duchownych i tych, którzy ukrywają swoje przestępstwa – ci mają zostać wydaleni z szeregów Kościoła, a sprawy przekazane cywilnym władzom.

  W ręce wymiaru sprawiedliwości mają być przekazane również archiwa dotyczące spraw związanych z molestowaniem dzieci.
 • @MacGregor 16:41:12
  Pierdoły pan wypisujesz panie Mac Gregor

  Rzymianie potrafili zająć całą Galię, półwysep Iberyjski, Azję Mniejszą, północną Afrykę i znaczną część Brytanii, natomiast nie byli w stanie wkroczyć i zająć północno wschodniej Europy.
  Co ich powstrzymało?
  Kto im wzbronił wejście na te ziemie?

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Roman_Empire_Map.png
 • ?
  "Nie mamy dziś kryzysu wiary, ale kryzys rozumu, a na domiar złego przeciętny dureń jeszcze nigdy nie obnosił się z taka dumą ze swoją ignorancją, co widac niestety i na naszym blogowisku."

  No cóż, winni są temu wszelkiej maści erudyci, którym nie chce się tłumaczyć dziecku, lub dorosłemu pytającemu jak dziecko.

  To nie jest tak, że górnolotne myśli mogą zaprzeczać podstawowym prawdom, one mogą tylko je rozwijać.

  Kiedyś jeden z laureatów nobla (na szczęście nie z literatury) stwierdził, że teoria naukowa, której nie da się wytłumaczyć sprzątaczce, nie jest warta włożonego w nią trudu. (czy coś w tym sensie).

  Wdzięczny będę autorowi, za przypomnienie autora i dokładej wersji maksymy.
 • zaczyna się od obrazy narodu
  "którzy chcieliby wygonić „watykańskiego okupanta” z Polski, sami wywodzą się ze „sławiańskich” rodzin, niczym kupa gówna"

  to jest oczywiście ordynarne pomówienie chyba 80 procent narodu, ale nie wnikam xd..
  Na pewno ci chłopi z dziesięcin byli zadowoleni i z kadzenia burżujom i jaśniepanom, którym ci chłopi mieli przykazane łapy całować i kłaniać się do ziemi...
  Na przednówku szczególnie byli zadowoleni, że bogaty kościół ma za co pić xd...
  Jak bardzo obecny naród jest zadowolony widzimy z przymusu religii w szkołach, z operacji kradzież niedziel handlowych i tak dalej... 80 procent niekatolickiego narodu jest megazadowolone z dokonań watykańczyków... którzy to i obecnie, i wtedy grzeszyli według obecnego papieża rozpasaniem i dbałością o dobra doczesne.... tak że ci chłopi na pewno byli zadowoleni z rozpasania duchownych i ich dbałości o wino i złoto xd...
  Jak jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
  Rzekomo mamy 95 procent katolików, dla których historia a tym bardziej historia kościoła powinna być znana bardziej jak własna kieszeń. To dlaczego jest tak źle?
  Moim zdaniem dlatego, że ta religia nie reprezentuje chrześcijaństwa. Ani nikogo niczego nie uczy. Na pewno tych chłopów nieźle wykształcili kadząc im po łacinie i po łacinie im wykładając pisma. ha ha ha
  Bym teraz dogadał o tym, że więcej rozumu by się przydało, no ale naprawdę nie jestem w ochocie do pisania czy rozbierania tekstu autora. Nic nie daję żadnej gwiazdki, jeden by było za dużo. MOże czegoś nie doczytałem nie wiem na pewno pobieżnie zerknąłem ... a może jestem w opozycji i dlatego tak piszę. Mi na słowo katolik nóż by się w kieszeni otwierał, gdybym taki nóż posiadał.... to nie jest dobra marka niestety... co widać, słychać i czuć.
 • Trudno skometowac "na chybcika". Ale kilka zasług KATOLICYZMU (czyli Watykanu) jest dobrze znana.
  Otóż jeszcze w "głebokim PRL-u" w "Polityce" czytałem artykuł, że KATOLICYZM wniósł do historii świata KULT TECHNIKI.

  Francuski historyk nauki Pierre Thuiller podkreślał, że Prawosławie, w momencie schizmy z Zachodem, przestało się W OGÓLE interesować postępem technicznym: ostatni wynalazek Bizancjum, to były "ognie greckie" do walki z drewnianymi statkami na morzu, gdzieś w połowie IX wieku. Wielką praktyczną różnicę między tymi odłamami chrześcijaństwa powodował i powoduje - ich stosunek do metody CZCZENIA BOGA: w prawosławiu nie ma wzmocnienia akustycznego długachnej mszy za pomocą ZEWNĘTRZNYCH MECHANICZNYCH ORGANÓW, Boga wypada czcić a pomocą swojego WEWNĘTRZNEGO ORGANU GŁOSU - stąd Rosjanie - i Rosjano-podobni - tak pięknie śpiewają i to nie tylko dla zagranicznych turystów opływających bezmiary ich kraju luksusowymi statkami - wyprodukowanymi jeszcze w DDR - wciąż imponującą siecią kanałów zbudowanych za Stalina.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/06/Knezna-Anastasia.jpg
 • @ Autor - 1*
  Sławi Pan m.in. J.Słowackiego - i dobrze. Wypadałoby zatem skorzystać z mądrości naszego wieszcza, który 200 lat temu zrozumiał to, czego Pan dzisiaj pojąć nie jest w stanie

  Beniowski - Pieśń I
  (fragment)

  O Polsko!
  (...)
  Krzyż twym papieżem jest – twa zguba w Rzymie!
  Tam są legiony zjadliwe robactwa:
  Czy będziesz czekać, aż twój łańcuch zjedzą?
  Czy ty rozwiniesz twoje mściwe bractwa,
  Czekając na tych, co pod tronem siedzą
  I krwią handlują, i duszą biedactwa,
  I sami tylko o swym kłamstwie wiedzą,
  I swym bezkrewnym wyszydzają palcem
  Człeka, co nie jest trupem – lub padalcem.
  ___________________________________

  Wypadałoby także zaniechać żydo-katolickiego zacietrzewienia i szowinizmu, które jak widać skutecznie blokują umysł przed poznawaniem prawd oczywistych, ale sprzecznych z doktryną religijnego prymitywizmu i ograniczenia i poszerzyć własne horyzonty historycznej wiedzy słuchając np. wykładu historyka:
  https://www.youtube.com/watch?v=6d_U5RVw2iA

  lub czytając:
  https://tygodnik.tvp.pl/40950141/slowianie-antropologiczny-smietnik-czy-najbardziej-wierni-genetycznemu-dziedzictwu-europy
  ____________________________________

  A jeśli źródłowych tekstów Pan potrzebuje, proszę:

  http://bc.wimbp.lodz.pl/Content/12337/Paplonski_Helmolda_kronika_a.pdf
  http://slowianieiukrytahistoriapolski.pl/literatura/kroniki_slowianskie_i_pl/kronika_wladcow_pl/kroniki_historyczne_artykuł/index,pl.html
  Źródła pisane o Słowianach - http://www.taraka.pl/zrodla_pisane_o_pochodzeniu
  ______________________________________

  Pan przemyśli sobie jedną charakterystyczną kwestią, że negują, wyśmiewają, historię Słowian, Lechitów, zarówno zdeklarowani żydo-katolicy - może być torbo-żydo-katolicy, bo dlaczego nie? - na czele z instytucjonalnym Kościołem oraz Żydzi - żydowscy syjoniści (żydowska Krytyka polityczna - https://krytykapolityczna.pl/kultura/historia/cala-postprawda-o-imperium-lechitow/).

  Wespół z Żydami zwalczacie i niszczycie słowiańską, polską historię, kulturę, państwo polskie i polski naród. Co was łączy - ? Łączy was wspólnota religijnego szowinizmu - barbarzyńskiej religii o tych samych żydowskich korzeniach, a instytucjonalny Kościół i Żydów łączy wspólne pasożytnictwo na organizmie zniewalanych narodów.
 • @Oświat 19:54:11
  Warto też pamiętać, że Rzym padł pod ciosami ,,barbarzyńców” z północy z tych terenów które na podanej mapce zostały nazwane Sarmatią.
  Bez znaczenia jest jak historycy tamtych czasów mieszkańców tamtych terenów nazywali, barbarzyńcami, Ostrogotami, Wizygotami, Wandalami czy Hunami.
  Imperium rzymskie padło, Rzym został splądrowany i zniszczona została jego potęga. Nie zrobił to jakiś szczep, czy plemię, lecz potężna dobrze uzbrojona i wyćwiczona armia, zdolna nie tylko do stawienia czoła rzymskich legionów ale do ich pokonania i zniszczenia.
  Ta armia została wystawiona przez …
  Są tacy co nazywają ją umownie Lechią.
  Ot i cała prawda
  Obecnie też funkcjonują różne nazwy, takie jak, sowieci, Rosjanie, ZSSR, bolszewicy, komuniści, gdy tym czasem mamy na uwadze jeden naród.
  Jak to mówią, jak zwał tak zwał.
  Faktem jest, że północno wschodniej Europy i jej mieszkańców imperium rzymskie nie było w stanie podbić i że samo padło pod naporem jej ludności.
  Kto był tam władcą, kto wodzem, jakie miała struktury administracyjne, dziś się nie dowiemy.
  Ze względu na ostry klimat budowało się z najlepszego do tego celu surowca, nie z zimnego kamienia, lecz z drewna, z budulca, z którego zbudowany dom starczał na dwa, trzy pokolenia.
  Dwa tysiące lat później śladów tych budowli nie znajdziemy, chociaż w Biskupinie trafiono na jakąś nieduża wioskę.
 • @Berkeley72 20:32:09 A tak prawdę mówiąc, to WATYKAN ZACZYNA GRAĆ ROLE SZLACHETNEGO POGANINA
  Oglądać więcej tutaj:

  https://youtu.be/H6P39XswlzI

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/10/Franciszek-sadzi-drzewko.jpg

  W końcu ci "Niemcy" dokonali bardzo dokładnych zapisów (kronika Thietmara z XII w. jak żyli Pomorscy Słowianie, w tym czasie jeszcze nie schrystianizowani. Co mi się najbardziej podobało, że przybywających do nich z niemiec "chrześcijańskich misjonarzy" już nie bestialsko zabijali (patrz św. Wojciech), tylko by ich ośmieszyć kazali im wystrzygać znak krzyża we włosach na głowie, jako ich znak rozpoznawczy.

  I oczywiście Słowianie czcią otaczali stare dęby w centrum np. Szczecina, ponoć bogatego kupieckiego miasta. (Katolicy natomiast "chrzest" zajętego przez nich grodu rozpoczynali od wyrębu w nim Świętego Gaju.)

  Jak nam opowiadano w trakcie rejsu od Moskwy do Petersburga (d. Leningradu) w mieście Jarosław na Wołgą, jeszcze tysiąc lat temu czczono Świętego Niedźwiedzia, który się spokojnie po mieście przechadzał. Gdy do ówczesnego pogańskiego grodu przybył Jarosław Mądry, z "propozycją nie do odrzucenia" instalacji chrześcijaństwa, to według legendy musiał z niedźwiedziem osobiście stoczyć walkę i go zabić "by Chrystus zwyciężył".
 • @Oświat 20:50:57
  Takich wiosek, osad jak w Biskupinie musiało być dziesiątki tysięcy. Bo przecież nie jedna.
  I był władca, jak w każdym innym miejscu na ziemi, czy to w Egipcie, czy w Asyrii, czy Perski, czy w dalekich Chinach. Jaką miał władzę, jakimi ludźmi się otaczał, czy była to stała rada, czy głowy rodów i plemion.
  Naszą tradycją były sejmiki. Ta tradycja nie przyszła z Watykanu, ani z cesarstwa niemieckiego, była tradycją miejscową, widocznie pielęgnowaną przez stulecia, od zarania.
  Tradycja sarmacka, lechicka,
 • @autor
  .....a świstak zawijał to hovno w sreberka.
  Kolejny gniot zdesperowanego turbokatola no i oczywiście na jedynce. Coś źle w tej Polsce skoro tacy wybitni autorzy na zmywaku.
  Pozdrowienia ze słowiańskiej ojczyzny.
 • To...
  -----------------
  "„Szlachetny dzikus” walczy z Watykanem czyli absurdy turbolechityzmu."
  -----------------
  To nie jest nieznajomość historii - chociaż odcinano nas od korzeni nie jeden raz i to w niewyobrażalnie drastyczny sposób - fałszowano i fałszuje się historie na bieżąco po dziś dzień - ale to nie jest powód tego turbolechityzmu. Powodem jest uzasadniona obawa o w ogóle byt biologiczny narodu i obserwacja tego - co tu i teraz. To rozpaczliwe poszukiwanie jakiegoś wyjścia z tej matni - jaką tubylcom funduje ciemna moc - to narastająca świadomość w społeczeństwie, że tak naprawdę - to tubylcy już nie maja swojego państwa i są zdani na łaskę światowych i rodzimych hien i kanalii. To wreszcie tląca się świadomość, że Polacy kiedyś byli potęgą w Europie i musi być jakieś wyjście aby ową potęgą stać się ponownie. Tak to widzę - chociaż oczywiście mogę się mylić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:33:03
  A skoro źródeł nie ma? Mitologia nordycka się zachowała.
  A cho,ćby wielecka?
  A wie Pan jak się szuka źródeł? Wątpię. To nie to samo co "pędzenie" czegoś do picia, choc może nie całkiem
 • @Oświat 19:44:59
  No i? I mimo tego, o katarach wiemy sporo, PiSiorku
 • @Oświat 19:46:23
  A dlaczego tylko z Kościoła? To np. szwedzkie niebieskie hełmy gwałciły dzieci w Afryce. Może usuńmy też pedofilów z ONZ
 • @Oświat 19:54:11
  A po co laiku? Każde imperium posiada jakąś wizję rozwoju.
 • I autor juz zrozumiał,
  że polemika z niedouczonymi szurami, możliwa nie jest. Zwłaszcza, ze oni nie posiadają wiedzy. A który z nich oglądał wczorajszy program Spór o historię? 22 godzina to nie tak późno? Ale ponad pół godziny to za długo do oglądania za nieoczytanych nieuków
 • @Oświat 19:54:11
  //Rzymianie potrafili zająć całą Galię, półwysep Iberyjski, Azję Mniejszą, północną Afrykę i znaczną część Brytanii, natomiast nie byli w stanie wkroczyć i zająć północno wschodniej Europy //
  Po  porażce  z roku 9  w Lesie teutoburskim  ,gdzie  stracono prawie 30  tys ludzi  pomysł poszerzenia  imperium upadł  na zawsze  , poza  tym  ta płn - wsch  Europa  to  chyba  obszar  nawet  większy  od całego  imperium  czyli ewentualne  przejęcie  nad  nim kontroli ,to zwiększenie o 100%  zasobów armii , pojawia  się też  pytanie  o korzyści  z  takiej  okupacji  bo już  z Brytani  był  prawie żaden pożytek 
 • autor
  Fajny soczysty tekst. 5*
 • @puuuq 22:39:14
  Poza tym Rzymianie to był lud śródziemnomorski. Mroczne lasy północy nie pociągały ich o wiele bardziej niż piaski Sahary.
 • Jedynka
  Widzę, że Mak Grzegorzowi puszczają zwieracze:

  „Nie mogę sie pozbyć natarczywego przekonania, że ci źle czujący się w Polsce nieszczęśnicy, a którzy chcieliby wygonić „watykańskiego okupanta” z Polski, sami wywodzą się ze „sławiańskich” rodzin, niczym kupa gówna nawiezionych nam tutaj przez sowieckie czołgi.”

  Otóż, Szanowny Panie, pragnę poinformować, że po zawierusze wojennej, niezliczonych przeprowadzkach i utracie majątku, jedyną książką pozostałą z księgozbioru mojego Dziadka ze strony matki, który który brał udział w Kampanii Wrześniowej, wojnę przeżył w oflagu i został zamordowany przez żydostwa po wojnie, który wywodził się z linii jednego z najbardziej znanych w historii Polski szlachciców, była ilustrowana broszurka z czarno-białymi rycinami, wydana na kredowym papierze o małżeństwach Słowian.
  Polacy interesowali się historią Słowian, swoją przeszłością przed wojną i w XIX wieku, pisano na ten temat książki i rozprawy, prowadzono badania i dyskusje, a temat stał się nieistniejącym dopiero po wojnie, kiedy to jak wiadomo, władzę przejęli żydzi, czyli naród wybrany, od którego historia powinna się rozpoczynać, zgodnie z nauką ich samych, jak i Watykanu.

  Zastanawia, czy ta tyrada poluzowanych zwieraczy wiąże się bardziej z poczuciem zagrożenia ze strony tych, którzy nie wierzą w baśnie o Polakach rzekomo do 966 roku siedzących na drzewach, czy z uwielbienia dla Watykanu, czy może z wiary w wyższość narodu tzw. wybranego? Może wszystkich tych czynników? (Pytania retoryczne.)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:33:03
  "szukać źródeł i powoli budować wiedzę o dawnych czasach" - na co Kolega czeka? proszę szukać ;)

  jedno z najnowszych odkryć na swiatową skaleto cmentarz w Bodzi - jakie wnioski????
 • @Oświat 19:46:23
  "ONZ ostro do Watykanu: usuńcie z Kościoła wszystkich pedofilów" - jaki ma to związek z Pawłem Włodkowicem na soborze 1415?
 • @Oświat 19:54:11
  co powtrzymało Rzymian? a douczyć sie prosze. To samo, co ich powstrzymalo przed podbojem kosmosu :)
 • @Leon. 20:31:17
  "Mi na słowo katolik nóż by się w kieszeni otwierał, gdybym taki nóż posiadał" -argument powalający
 • @Wican 22:33:25
  Kolega Oswiat argumentuje na zasadzie mojego znajomego, który podpiwszy sobie zawsze powtarzał "a ja i tak się z tą k rozwiodę".
  Co by nie napisać, jak jest coś o KK w tekście, to zawsze ktos rzuci jak nie inkwizycję to inne "lochy watykanu".

  groch o ścianę :)

  a panu Wojtasowi odpowiedziałem - jest najnowsze odkrycie, cemntarzystkow Bodzi - zapoznac sie i nie pierdzielić banialuków
 • @Lotna 02:22:11
  przeczytaj ze zrozumieniem o czym jest ten tekst.
  Np. jakie były źródłą kroniki Kadłubka - Timajos Platona, retoryka do Henniusza, Seneca etc.
 • @Wican 22:37:01
  Przeabiam sobie kurs malarstwa europejskiego - od początku tylko Madonna z dzieciątkiem, sceny biblijne,stopniowo mitologiczne. Zero słowian w wiankach na głowach - normalnie jak żyć ;)
 • @Lotna 02:22:11
  Ta babcia na obrazku wprowadzającym, ludzie modlący się przy wiejskim krzyżu czy odprawiający majowe - do agentura watykanu, niemiec czy też nasza rodzima kultura polska?

  pozdr
 • @MacGregor 09:41:30
  ups, retoryka do Hereniusza
 • @MacGregor
  -

  Moja odpowiedź na 'turbolechityzm'

  https://zbigniew1108.neon24.pl/post/151286,do-turbowatykanskiej-maski-macgregor
 • @MacGregor 09:28:07
  Niewiele z tego wynika w odniesieniu do obyczajów słowiańskich.
 • @Leon. 20:31:17
  5* To mało ale tak maxymalnie ocenia się na tym portalu dobry tekst czy komentarz

  Szczególnie dobrze podana jest proporcja sekciarzy katolickich do reszty NORMALNEGO społeczeństwa - owe 20% do 80%, oraz propagandowa zakłamana cyfra 95% tzw, "katolików"

  I właśnie TE liczby oddają prawdę dlaczego Watykańscy okupanci mają pełne gacie za każdym razem gdy wspomina się aby oderwać ich od publicznego a w zasadzie Państwowego koryta zamieniając płacony im ryczałt, wszelakiej maści zwolnienia podatkowe, bonifikaty, dopłaty, itd. itd. itd. na bezpośrednie datki od tzw. WIERNYCH

  Wiedzą że koryto wnet się urwie i dlatego miotają się jak przysłowiowe goowno w trawie

  Jeszcze dwa pokolenia i pozostaną po nich tylko goowniane wspomnienia i ruiny ich pałacy (bo zaadoptować takiego guana na nic się chyba nie da - może poza nie wiem: wielkim gołębnikiem dla dzikich gołębi ???)
 • @Rzeczpospolita 20:46:18
  To może pan by się wycofał ze swojego prymitywnego zacietrzewienia?Pan gdzieś usłyszał o drugim policzku i w to uwierdzył?
 • @MacGregor 09:38:46
  Oni żadnej wiedzy nie posiadają. nawet nie wiedzieli, że w środę był fajny Spór o historię na TVP kultura. 3 profesorów i naprawdę ścierali się poglądami. Ale nie zaproszono jełopa Bieszka, to pewnie dla tych nieuków, sie nie liczy
 • @MacGregor 09:41:30
  Oni nawet Prokopiusza z Cezarei nie znają. Saxo Gramatyka również. Ich poziom to dno dna.
 • @MacGregor 09:43:41
  DOkładnie, choć ja akurat na malarstwie się nie znam. Ale oni bardzo nienawidzą polskości takiej jaka była naprawdę. Żeby ta banda dyletantów choć nawet Jasienicę przeczytała. Ale to pewnie Żyd i wolą nie wiedzieć co napisał?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:59:15
  A co Pan o tym wie?
 • @Hades 12:40:29
  I co jeszcze, dziewczyno Biedronia? Oj, Śmiszek. Słabo
 • @Wican 13:48:28
  I tylko tyle potrafisz z siebie wydalić "parówo" smardza toruńskiego czy wielkoluda żoliborskiego?
  Cienko cienko
  Słaby jest ten twój Watykański "znak pokoju", oj słabiusieńki - coś ta "uczelnia" toruńska słabiuteńko uczy szczekania
  Zapytaj Huskyego kto go szkolił czy też przesyła mu WYTYCZNE bo ma dużo lepszego oficera prowadzącego niż ty :))
 • @Wican 13:35:52
  "Ale to pewnie Żyd i wolą nie wiedzieć co napisał?"
  Może pisał nie po ichniemu, ale raczej (trudno tego nie zauważyć) łatwiej pisać niż czytać. Czytanie wymaga ciekawości, zaangażowania, no i jakchiś elementarnych podstaw wiedzy ogólnej. Piszą, co wiedzą a swoje pisanie gęsto akcentują inwektywami z bezsilności.
 • @Hades 17:40:22
  I co jeszcze Śmiszku? Ja wielokrotnie obalałem tutaj bajki i nie chce mi się powtarzać panienko Biedronia. Takich jak ty to muszą prowadzić, ale widać że wszystko pardzywieje. Nawet ideowi pedryle słabi intelektualnie
 • @wercia 21:21:28
  Mi czasami ręce opadają na tych dyletantów. Stąd złośliwości, bo poważnie takich traktować? To dla nich byłaby nobilitacja. Ale mamy za to Śmiszka i to wcale żart nie jest. Niedogolona "dżaga" Biedronia tutaj pisze. I nie jest taka grzeczna jak w TV
 • @Wican 23:21:54
  Szkoda, że nie można edytowcać, bo znowu literówki. Ale na Śmiszka nie ma co sie silić. On nadaje sie do reklamy podpasek a nie do poważnej dyskusji
 • @Hades 17:40:22
  A do Huskyego nabrałem szacunku. W Londynie nie kibicuje żadnemu wielkiemu klubowi, ale klubowi klimatycznemu, acz bez sukcesów. Ja, jako kibol starej daty, poważam takich. Ale co o tym Śmiszek możźe wiedzieć? W polskich młynach pedryle nie są akcpetowani
 • @Wican 23:27:01
  No proszę i lewoskrzydłowy eMsi Gregor przybył ci z odsieczą kasując moją odpowiedź dla ciebie...

  Śmieszni i żałośni manipulatorzy :))

  Tak więc dalsze wchodzenie na zakłamany i zmanipulowany watykańsko/pisowski cenzurowany przez kato/piso/politruków blog nie ma sensu
  Adios
 • @Hades 18:23:58
  Nic nikomu nie kasowałem, bo nie ma takiego zwyczaju - każdy ośmiesza się na własny rachunek.

  pozdr
 • @MacGregor 10:57:46
  No ja też nie skasowałem swojego komentarza bo bym przecież później o nim nie wspominał
  Więc czary mary chłopaków z PIS'owskiej hasbarry.... i komentarz zniknął jak serduszko WOŚP'u u p'OSŁA Myrchy w TV'PIS

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031