Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1922 posty 2791 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Donek Trump i lekcja realizmu dla sojuszników.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„– Będziemy walczyć tylko tam, gdzie mamy z tego korzyść i tylko o wygraną”.

Daleki jestem od doradzania gwałtownych ruchów (rozmawiamy o polityce, a nie o łapaniu pcheł) czy spektakularnego odwracania sojuszy; nie mam też najmniejszych pretensji do Pomarańczowej Zaczeski, ze przedkłada interesy amerykańskie nad polskie, bo w końcu nie jest Dudą, tylko prezydentem USA.

[Stany Zjednoczone być może zdołałyby się podnieść z obecnego upadku, gdyby udało im się zerwać żydowską smycz, ale gdzie tam marzyć o tym – prędzej pasożyt doprowadzi żywiciela do stanu skrajnego wycieńczenia, by potem oskarżyć go o bycie Hamanem (tym od radosnego święta Purim, a który wraz z synami zawisł był na szubienicy, po czym Żydzi zabili w całym imperium perskim 75’000 swoich wrogów). Dziś zaszczytną funkcję Hamana zdaje się dzielnie wypełniać naród polski].

Prezydent Trump wyjaśnia na Twitterze przyczynę wycofywania się wojsk amerykańskich z Syrii i pozostawienia Kurdów na pastwę ich śmiertelnego wroga, czyli Turcji:

– Stany Zjednoczone miały przebywać w Syrii przez 30 dni, to było wiele lat temu. Zostaliśmy i coraz mocniej wdawaliśmy się w walkę bez żadnego celu w zasięgu wzroku. Kiedy przybyłem do Waszyngtonu (obejmując urząd prezydenta – przyp. red.) , ISIS szalało w okolicy. Szybko pokonaliśmy 100% kalifatu ISIS, …. w tym schwytaliśmy tysiące bojowników ISIS, głównie z Europy. Ale Europa nie chciała ich z powrotem. Powiedzieli, byśmy zatrzymali ich w USA! Powiedziałem: „NIE, wyświadczyliśmy wam wielką przysługę, a teraz chcecie, abyśmy przetrzymywali ich w więzieniach w USA, generując ogromne koszt. Ich osądzenie należy do was!” Oni …. ponownie odpowiedzieli „NIE”, myśląc, jak zwykle, że USA są zawsze „frajerem” ws. NATO, handlu i wszystkiego. Kurdowie walczyli z nami, ale otrzymywali za to ogromne pieniądze i sprzęt. Walczą z Turcją od dziesięcioleci. Powstrzymywałem tę walkę przez prawie 3 lata, ale nadszedł czas, abyśmy wydostali się z tych absurdalnych niekończących się wojen, w tym wielu plemiennych, i zabrali naszych żołnierzy do domu – napisał prezydent USA.

– Będziemy walczyć tylko tam, gdzie mamy z tego korzyść i tylko o wygraną. Turcja, Europa, Syria, Iran, Irak, Rosja i Kurdowie będą musieli teraz … wymyślić, co chcą zrobić z schwytanymi bojownikami ISIS w ich „sąsiedztwie”. Wszyscy nienawidzą ISIS, od lat są wrogami. Jesteśmy 7000 mil stąd i ponownie zmiażdżymy ISIS, jeśli pojawią się gdziekolwiek w pobliżu! – dodał.

 

Dr Wojciech Szewko (częsty i znakomity gość Mediów Narodowych) dodaje:

— Najlepsza jest ta zmiana narracji w US w części GOP (=Partii Republikańskiej) i powiązanych mediach. To już nie SDF (=Syryjskie Siły Demokratyczne, złożone głównie z Kurdów) nasz sojusznik w walce z IS (jeszcze tydzień temu), ale groźni terroryści z PKK (=Partia Pracy Kurdystanu), którzy zagrażają przecież naszemu sojusznikowi z NATO — komentuje dr Wojciech Szewko, analityk ds. stosunków międzynarodowych, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu.

Źródło: Dziennik Narodowy

Dobrze byłoby, gdyby nasi zawodowi tropiciele ruskich agentów (R-Trollbusters?) usiedli na chwilę i posłuchali ze zrozumieniem tego, co Trump czyli nasz jeden jedyny i wyłączny zawias bezpieczeństwa ma nam do powiedzenia na temat swoich lojalnych, dzielnych i zasłużonych, ale już niepotrzebnych sojuszników.

Póki co wnioski są dwa i niestety, na tyle oczywiste, że dla większości pięknoduchów i życzeniowców nie do przyjęcia:

- Kochajmy Amerykę, ale bierzmy od nich kasę z góry, bo dołu zazwyczaj nie ma

- Bezpieczeństwo buduje się przede wszystkim w oparciu o siły własne. Pomoc NATO i pomoc USA nigdy nie będzie skuteczniejsza, kiedy będzie uzupełnieniem uzbrojonego po zęby Wojska Polskiego. 

KOMENTARZE

 • Przypadkowo wyszedł mi słuszny przytyk
  "nie mam też najmniejszych pretensji do Pomarańczowej Zaczeski, ze przedkłada interesy amerykańskie nad polskie, bo w końcu nie jest Dudą, tylko prezydentem USA" - no własnie, gdyby nas Duda tak dbał o polskie interesy, jak Trump o amerykańskie, to dobrze by nam było, no ale nie po to mamy w III RP taka świecką tradycję, że ...
 • @MacGregor 16:54:21
  Wydymali nas w 1939 , a że naród głupi co to wszystko kupi , to dostaniemy powtórkę z historii . Salut 5*
 • @Repsol 17:59:59
  To prawda, dodać należy też elity, jakie były przy żłobie w 39r. Także być może szykuje się nam powtórka z rozrywki. Bo chyba nikt rozsądny nie liczy na Kaczelnika i resztę tej hołoty.
 • @zbig71 19:38:21
  "Bo chyba nikt rozsądny nie liczy na Kaczelnika i resztę tej hołoty."

  Wy liczycie na sowiecko germańskich sojuszników z 1939 roku, takie z was bahatery i fany swołoczy.
 • @35stan 19:54:26
  Jesteś tak głupi, że nawet szkoda gadać.
 • @35stan 19:54:26
  Opanuj się , ja już na nic nie liczę .Polin teraz rządzi się nowymi zasadami . Salute Amigo . :))) https://www.youtube.com/watch?v=X685rbGGhKg
 • Kochajmy Amerykę,
  Kocham Amerykę,
  A coooo
 • @35stan 19:54:26
  Masz w tym zakresie więcej informacji jak ja . Może raczysz nas fanów swołoczy oświecić . https://wolnemedia.net/linia-curzona-najwieksze-oszustwo-xx-wieku/ Pozdrawiam Amigo .
 • @Husky 20:21:36
  Ja też, ale Południową.
 • @Husky 20:21:36
  Rabiej też tak ma .Salut .:))) https://pikio.pl/static/media/images/1204/120457/c/pawe%C5%82-rabiej-featured.jpg
 • Czy ktoś wierzy temu z wiewiórą na głowie,
  że ten z tym - America first - to tak od siebie? Światowy, czarci pomiot zakałapućkał się w konstrukcji świata jednobiegunowego i postanowił na powrót budować świat dwu lub wielobiegunowy. Dlatego Rosja uczestniczy zbrojnie w Syrii. Kiedyś USA i CCCP to były dwie szczęki kleszczy trzymane w kosmatej łapie - a ściskające ludzkość stworzoną przez Boga. Obecnie konstruuje się na powrót podobne kleszcze.
  Tam - gdzie diabeł nie może - tam babę pośle. Na Bliskim Wschodzie taką babą był kiedyś CCCP
  Pomysł świata jednobiegunowego - to tak - jakby ten diabeł nie miał już tej baby z własnej woli - co to ją posyła - kiedy sam nie może.
  Wniosek?
  Pomysł czarciego pomiotu o świecie jednobiegunowym - to był objaw tego, że dobry Bóg zabiera właśnie rozum owemu pomiotowi.
 • @Repsol 17:59:59
  Czy wydymali? Ja te gwarancje czytałem. Spełnili to co obiecali. A że nasze przygłupy nie rozumieli tego co podpisują?
 • @35stan 19:54:26
  Na pewno nie na Kalksteina. Taka z ciebie swołocz banderowsko-syjonistyczna.
 • WSZYSCY DRODZY KOMENTUJĄCY
  Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi .

  Zniesmaczyło mnie jedynie zdjęcie p. Rabieja - co za czasy, że zostaje się politykiem-celebrytą przez sam fakt bycia sodomitą. fuj!

  Co do wrzesnia 1939 roku i umów sojuszniczych, to polecam https://pl.wikisource.org/wiki/Rozkaz_nr_19_Naczelnego_Wodza_gen._Kazimierza_Sosnkowskiego_do_%C5%BCo%C5%82nierzy_Armii_Krajowej_1_wrze%C5%9Bnia_1944

  Pięć lat minęło od dnia, gdy Polska, wysłuchawszy zachęty rządu brytyjskiego i otrzymawszy jego gwarancję, stanęła do samotnej walki z potęgą niemiecką. Kampania wrześniowa dala sprzymierzonym osiem miesięcy bezcennego czasu, a Wielkiej Brytanii pozwoliła wyrównać braki przygotowań do wojny w stopniu takim, że bitwa powietrzna o Londyn i Wyspy Brytyjskie, stanowiąca punkt zwrotny dziejów, mogła być wygrana. Historia wyda ostateczny osąd co do znaczenia kampanii wrześniowej dla losów świata. (...)

  Samotność kampanii wrześniowej i samotność obecnej bitwy o Warszawę są to dwie rzeczy zgoła odmienne. Lud Warszawy, pozostawiony sam sobie i opuszczony na froncie wspólnego boju z Niemcami, oto tragiczna i potworna zagadka, której my Polacy odszyfrować nie umiemy na tle technicznej potęgi sprzymierzonych u progu szóstego roku wojny.

  Nie umiemy dlatego, gdyż nie straciliśmy jeszcze wiary, że światem rządzą prawa moralne. Nie umiemy dlatego, że nie wierzymy, aby polityka, oderwana od zasad moralnych, inne słowa aniżeli złowieszcze Mane, Tekel, Fares sama sobie na kartach historii wypisać zdołała. Nie umiemy, bo uwierzyć nie jesteśmy w stanie, że oportunizm ludzki w obliczu siły fizycznej mógłby posunąć się tak daleko, aby patrzeć obojętnie na agonię stolicy tego kraju, którego żołnierze tyle innych stolic własną piersią osłonili lub wyzwolili wysiłkiem własnego ramienia.

  generał za ten rozkaz a pod wpływem nacisków Churchilla został odwołany ze stanowiska Naczelnego Wodza.

  Daleki jestem od potępiania w czambuł JK czy obecnej ekipy, równie daleki od odwracania sojuszy, ale Donald Trump daje nam wszystkim darmową lekcję "realpolitik" na przykłądie zdradzonych przez USA Kurdów i warto by ja odrobić, tym razem na cudzym,a nie na naszymprzykłądzie

  pozdr
 • @Wican 09:11:16
  nerwy nerwami, ale nie obrażajmy się wzajemnie aż tak :(
 • @zbig71 19:38:21
  PiS znalazł się niestety w zgrabnie zastawionej na nich pułapce, a my wszyscy razem z nimi - jak na mój gust zbytnio przypomina mi to sytuację w 39 i to mnie martwi.

  Zdumiewa mnie cały czas wąskie pojmowanie sojuszy, stawianie wszystkiego na sojusz egzotyczny, lekceważenie Polaków na wschodzie - jak widac taka jest formacja odebrana przez braci Kaczyńskich na kolanach masona i socjalisty JJ Lipskiego (autora obrzydliwej broszury "Dwa patriotyzmy"
 • @MacGregor 09:46:28
  Mnie też to dziwi. Albo to są totalne głupki o mentalności dziecka, albo obca agentura wykonująca swoje zadanie. Jeśli agentura, to wszystko jest jasne i przynajmniej nie ma się nad czym rozwodzić. Natomiast jeśli głupki, to sprawa jest poważna, bo te głupki mają duże poparcie. Albo trzecia opcja, część to głupki, a część to agentura, co kieruje tymi głupolami.
 • @MacGregor 09:42:27
  Dla kogoś takiego, to poza "swołoczą" reszta słów obelgą nie jest.
 • @MacGregor 09:42:27
  Tylko jak prymitywnemu chamowi odpowiedzieć tak, aby zrozumiał?
 • @demonkracja 08:22:26
  wiewiórka na głowie - świetne!
 • @zbig71 10:11:08
  To nie do końca tak - agentury jest rzecz jasna pełno, ale to równie dobrze może być taka własnie mentalność (wpływy JJ Lipskiego)

  jak w komentarzach pod poprzednim tekstem o lechitach - prof. Andrzej Nowak to wielki patriota i uczony, ale na punkcie Rosji ma szajbę i co można poradzić? wszyscy jesteśmy tylko ludźmi
  ( o ile prof. Nowaka szanuję, o tyle Sakiewicza i Gójską z GaPOla uważam już tylko za intelektualną hołotę)

  Problem z PiSem jak i z innymi partiami jest taki, ze wszystko to są partie wodzowskie i jak ktos ma tam partyjne konfitury a zasugeruje chocby polityke wielobiegunowa, to wyleci z hukiem na zbity pysk.
  nawet Konfederacja musiała poddac się mechanizmowi partyjniactwa i podała listy z jedynkami,dwójkami etc.
  Z tego powodu sejmiki w pierwszej rzplitej były rekojmią prawdziwej demokracji, bo przecież nikt list posłów nie wystawiał

  pozdr
 • sojusze
  Politycy się zmieniają. Jedni przychodzą drudzy odchodzą, jedni kochają Amerykę inni ją kochać przestali.
  Czas robi swoje. Nam też się oczy otwierają i co dziś w sojuszu, to jutro może być tylko pomniejszy partner gospodarczy zza oceanu.
  Nie ma wiecznych i niezmiennych opcji w polityce.
  Dojdzie do władzy w Polsce polityk który ma złą opinię o Ameryce to i przestaniemy być dla nich sojusznikiem. Ale z układem sił na świecie trzeba się liczyć i dziś i jutro i z tej perspektywy trzeba oceniać obecnie rządzących.
  A może ktoś chciałby majdan w Warszawie? Albo plagę seryjnych samobójców.
  Dudzie w czasie jazdy na trasie pękła opona w samochodzie, bo była ponoć w okresie pogwarancyjnym. Lepper sam się powiesił, a M. Piskorski odsiedział bo był Irańsko– Rusko, Kitajskim szpiegiem, Petelici i gen Papała bo taki mieli w życiu fart, a samolot do Smoleńska bo brzoza wyrosła nie w tym miejscu co powinna.
  Więc panowie i panie jest jak jest i jak komu nie pasuje to są wycieczki na Karaiby, Alaskę i za Bajkał.
 • @Oświat 11:19:30
  Zgoda - sztuką polityki jest wyciągać maksymalne korzyści dla Polski w warunkach takich, jakie są

  pozdr
 • @Oświat 11:19:30
  A jakie korzyści ma robienie "łaski" Amerykanom?Konkretnie?
 • @Husky 20:21:36
  Za co?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031