Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Na marginesie dyskusji o Konfederacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem „margines” okazał się wielokrotnie szerszy od samego, kilku zdaniowego cytatu z wypowiedzi prof. Adama Wielomskiego, za co serdecznie wszystkim komentatorom dziękuję.

Zanim pokuszę się o podsumowanie komentarzy, jeszcze raz przytoczę kluczową moim zdaniem wypowiedź profesora Wielomskiego:

Synteza Ruchu Narodowego i Wolności prowadzi do tego, co określiłem mianem „prawie ideału”, czyli tego, co konserwatysta ideowy musi uznać za jedynie realnie możliwe: do odrodzenia tradycji staro-endeckiej, łączącej postulat państwa narodowego z wolną przedsiębiorczością. Wspólny program RN i Wolności, ogłoszony pod szyldem Konfederacji, zmierza ku wypracowania takiej linii. I dlatego w najbliższych wyborach iksa postawię przy liście Konfederacji.

(por.

https://konserwatyzm.pl/wielomski-dlaczego-konfederacja/

https://macgregor.neon24.pl/post/150862,wielomski-dlaczego-konfederacja – komentarze)

Abstrahujmy na chwilę od personaliów i od sposobu realizowania tego „prawie ideału”, ale zauważmy, że istotnie, połączenie dwu tradycji: narodowej i wolnościowej może prowadzić (co daj Panie Boże) do „odrodzenia tradycji staro-endeckiej, łączącej postulat państwa narodowego z wolną przedsiębiorczością”. W tym miejscu jako coraz bardziej dojrzewający z wiekiem („a jest to wieko od trumny”) w kierunku paleo-endeckim ściskam serdecznie dłoń konserwatysty (sam bynajmniej konserwatystą nie będąc). Co więcej, sam liberalizm choćby w wersji konserwatywnej nigdy nie był dla mnie w pełni do zaakceptowania ze względu na jego redukujący, antywspólnotowy i atomizujący charakter. Podobnie ruch narodowy bywa narażony na pokusę pójścia na skróty i skorzystanie z rozwiązań kolektywistyczno-etatystycznych. Tymczasem skonfederowani narodowcy i wolnościowcy dają nadzieję na wypracowanie linii programowej prawdziwie konserwatywnej, narodowej i wolnościowej zarazem i to, co dla profesora Wielomskiego (i dla mnie) stanowi „prawie ideał”, dla żydokomuny oraz etatystów (zarówno pro- jak i antypolskich) prawdziwy horror i koszmar Michnika z wczesnych lat 90-tych.

[wspominam tu Michnika bynajmniej nie przypadkowo: kiedy na początku „transformacji” zastanawiano się nad jej kierunkiem i istniała całkiem realna szansa na powszechne uwłaszczenie Polaków, żydokomuna, której Michnik był koszerną tubą miała powiedziec tak: jeśli pozwolimy na uwłaszczenie Polaków, to powstanie silna klasa średnia, a polska klasa średnia po pierwsze zawsze będzie głosowac na prawicę, a po drugie owa prawica odrodzi się w formie endecji, a jak endecja, to pogromy, więc jedynym rozsądnym wyjściem dla żydokomuny jest pauperyzacja Polaków, pozbawienie ich majątku narodowego, zas klase średnią należy zlikwidowac w zarodku, a znakomitym słupem do realizacji tych planów będzie skromny specjalista z Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, towarzysz Leszek Balcerowicz (musi odejść), złośliwie i niesłusznie nazywany przez jakichs czarnosecinych antyzemitników Aronem Bucholcem].

Spora część komentarzy poświęcona była żydowskiej brodzie Grzegorza Barucha Brauna, pracy nienależącego do Konfederacji red. Michalkewicza w Agencji Prasowej „Nowosti” (1977), wstąpienia do ZOMO dr Czerniaka, tańca z gwiazdami Krzysztofa Bosaka, Wielkiej Lechii i prywatnym żalom bardzo przeze mnie szanowanego p. Zygmunta Wrzodaka. Sa to może sprawy ważne, ale nijak nie mające  cokolwiek wspólnego z ideą połączenia idei narodowej z wolnościową.

Owszem, istotne moga być personalia. O ile umiejętności tanecznych panu Bosakowi szczerze zazdroszczę, o tyle jego przynależność do polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej w czasie, kiedy był posłem z ramienia LPR wymaga uważam wyjaśnienia.

Co do dr Czerniaka i red.Michalkiewicza – ten pierwszy wstąpił do ZOMO w stanie wojennym w szczytnym celu grania w piłke i uzyskania stypendium na studia medyczne, zas ten drugi podjął dodatkowa prace jako tłumacz w Agencji Nowosti, zeby miec pieniądze na finansowanie druku „Gospodarza” – tak przynajmniej obydwaj utrzymują i nie rozumiem, dlaczego miałabym wierzyć tylko dr Czerniakowi, a red. Michalkiewiczowi już nie?

[Pro domo sua: wolę przyznac się sam bez bicia, nizby mnie miał prof. Cenckiewicz jako sowieckiego agenta zdemaskować.

Primo, zawsze lubiłem lekcje rosyjskiego w podstawówce, zaś jako bonus za szkolną prenumerate „Wiesiołych kartinek” dostałem „ledykimację” TPPR (za moich czasów był to raczej malutki karnecik na skladki-znaczki, a nie liguralna ledykimacja jak w przypadku ojca red. Sakiewicza.

Secundo, na studiach chodzilem przez rok na kurs ... chińskiego i tak jak wczesniej TPPR, tak wtedy zostałem członkiem TPP-Ch, choc nigdy jako członek nie byłem wysuniety na czoło.

Tertio, na rzeczoych studiach, dwakroc brałem udział w wakacyjnych wyjazdach do pracy do NRD. Wyjazdy te zastrzeżone były dla ... znów to słowo, dla członków „zsypu” czyli Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Tu profesor Cenckiewicz ma mnie na miękko i kto mi uwierzy, że akurat nigdy do żadnego zsypu nie należałem, a pojechałem dwakroć jako nieformalny „pomocnik tłumacza”, jako że współorganizatorem wyjazdów był mój akademicki nauczyciel od lektoratu niemieckiego, u którego miałem chody jako wyróżniający sie student (do dziś używam czasem jego charakterystycznego przekleństwa „Schlamperei, cholera jasna!”].

Nie ma to większego znaczenia, ale w sporze Czerniak-Michalkiewicz  skłaniam sie na strone tego drugiego. Swego czasu red. Michalkiewicz podpadł był z jakiego spowodu panu Tomaszowi Gabisiowi, który wówczas nie mial jeszcze doktoratu, a za swojego mistrza uważał Jacka Bartyzela. Postanowił zlustrowac red. Michalkiewicza na własną rękę i przejrzał kilka roczników „Zielonego Sztandaru” z jego artykułami ... i nic kompromitującego nie znalazł, co sam potem przyznał. A co się tyczy ZOMO, to tak się składa, że studiowałem w Gdańsku w latach 1980-1985 i zapewne błędnie, ale ZOMO, nazywane „bijącym sercem partii” (proszek OMO sam pierze) było dla nas studentów równie atrakcyjne jak gestapo i w tym sensie być może młody pan Czerniak nie był osobą szczególnie idealistyczną – nie osądzam, nie potepiam, ale daleki jestem od ślepego uwielbienia.

I tylko co to ma wspólnego z Konfederacją? Da capo al fine: Konfederacja to przede wszystkim narodowcy i wolnościowcy. Odżeganie się od dr Czerniaka gniewa jego zwolenników, pozostawienie pewnie dyskwalifikowałoby Konfederację w oczach zawodowych lustratorów, dla mnie nie ma to zasadniczego znaczenia. Podobnie nie ma zasadniczego znaczenia odejście pani Kai Godek z jej uzurpowanym sobie monopolem  na pro-life. Zaszokuję co niektórych: nawet „Baruch” Braun ze swoją „Koroną” nie jest niezbędny w Konfederacji!  I odwrotnie: gdyby w Konfederacji pozostali wszyscy święci i wszyscy zomowcy, to z odejściem narodowców albo wolnościowców, jej obecna formuła straciłaby rację bytu.

A co do hipotezy Wielkiej Lechii, to jej (tej HIPOTEZY badawczej) przyjęcie lub odrzucenie tym bardziej nie ma związku z Konfederacją.

Ja akurat jestem tu sceptykiem, albowiem dotychczasowe argumenty ZA jawią mi się jako zbyt słabe, ale być może jeszcze wszystko przed nami. Ważne, żeby argumenty za lub przeciw były logiczne, a nie na poziomie gimbazy (typu pseudo-etymologie Janusza Bieszka, jakoby Orlean był słowiańskim Orlinem od białego orła [w rzeczywistości Civitas Aureliana] czy Metz słowiańskim Mieczem [w rzeczywistości forteca Mediomatryków > Mediomatrix > Mettis > Metz].

Pan Boki wskazuje naród Prusów jako przykład ludu potężnego, a wytępionego bez śladu. Wiele śladów pozostało (Paweł Jasienica przypomina w „Polsce Piastów”, jak podczas rzezi Gdańska w 1308 roku, jeden z mieszkańców prosił po polsku o litość i usłyszał z ust rycerza krzyżackiego staropruskie „ne prest” czyli „nie rozumiem” (por. litewskie „suprantu”).

Moim zdaniem lepszym i bardziej wymownym przykładem prawdziwych imperiów, które na 25 wieków zniknęły z ludzkiej pamięci to wielkie imperia Bliskiego Wschodu: Akad, Sumer (III dynastia), Asyria, Mitanni, Hetyci (główny przeciwnik Ramzesa II) czy wreszcie całkowity zanik umiejętności pisania i czytania egipskich hieroglifów w końcu IV wieku n.e. (do czego rzeczywiście przyczyniło się chrześcijaństwo, które zastąpiło hieroglify alfabetycznym pismem koptyjskim).

Odnosnie istnienia państwa polskiego przed 966 – no przeciez wiadomo, ze istniało, co więcej, chrześcijaństwo było w nim obecne co najmniej od IX wieku, choć dopiero w 966 roku stało się „religią państwową” (proces odgórnej chrystianizacji, przerywany pogańską  reakcją, a nawet powrotem kolejnego wladcy do pogaństwa przebiegał bardzo podobnie od Litwy po Wyspy Brytyjskie).

Istnienie silnego, scentralizowanego państwa polskiego potwierdzają badania archeologiczne grodów m.in. na terenie dzisiejszej Wielkopolski  czyli „Polski Starszej”.

I tylko co to ma wspólnego z Konfederacją A.D. 2019, bo ja związku nie widzę.

Na zakończenie zacytuje księdza Robaka z „Pana Tadeusza”:

- Pax, pax, pax vobiscum – pokój wam. 

KOMENTARZE

 • Spośród
  Pięciu komitetów wyborczych, to naprawdę Polak może oddać głos tylko na Konfederację. Bo na kogo innego? PiS? agentura żydowskoamerykańska, upokarzająca Polskę i Polaków bez przerwy. O reszcie to nawet nie ma co pisać. Wątpię, aby K. dostała się do Sejmu. Starsi i mądrzejsi na to nie pozwolą, w grę wchodzi przejęcie obszaru Wisły i interesów z tym związanych.
 • @zbig71 17:06:16
  Więcej optymizmu :)
  Myślę, że damy radę.
  I okaże się, że Krzysztof Karoń wśród proroków: rząd PiS-u i lojalna (lojalna wobec Polski) opozycja z prawej w postaci Konfederacji.

  Zauważ, ile dobrego w Sejmie robi jeden poseł Winnicki (wiem, wiem, dla naszych blogerskich "katarów" - nie w sensie nieżytu nosa, ale w sensie "czystych", albigensów - "żydowska marionetka", no ale co ja mogę poza zakręceniem sobie pejsa)
 • @MacGregor 17:20:53
  Tak, tylko o pośle Winnickim wiemy Ty, ja, czytelnicy Neonu. Reszta nie kojarzy, natomiast kojarzy Jachirę i Biedronia. Osobiście myślę, że Kon. przekroczy 5%, tylko Znów będzie fałszerstwo. A wchodzenie z Kaczyńskim w jakiekolwiek sojusze uważam za samobójstwo. Jedyna rzecz, to za wszelką cenę wyeliminować tego szkodnika w najbardziej radykalny sposób z polityki.
 • @zbig71 17:06:16
  To, że trwa przygotowanka do utrącenia Konfederacji ,jest widoczne aż nadto!
  Celowe, uparte blokowanie w mediach,"huśtanie" sondażami,cały czas charakterystycznie balansującymi od 3-7%, im bliżej wyborów tym bliżej 5%.
  Po to aby można było bez podejrzeń "zjechać" na 4,77%po głosowaniach /prezent dla Danielsa/.
  Naprawdę mają koło 10% jak myślę, ale "zjazd" z 10% na 4,77% byłby już mocno podejrzany.
  Dlatego już do wyborów będą mieli koło 5%.

  https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/daniels-o-wyniku-wyborczym-konfederacji-7326.html

  Po co Joniego denerwować niech się Jonnie cieszy!!

  Czego się boją??Ano tego że wejście Konfederacji odbierze im samodzielne decydowanie o wszystkim,bo Konfederacja będzie pyskowała na próby dalszej jawnej i ukrytej rąbanki Polski a konto 447.
  Tak że dla wszystkich zwolenników 447, zależności od 2 ambasad jest pocieszająca prognoza.
  Ta zła Konfederacja, zostanie uwalona kolejny raz. Hava nagila dla was!!
 • @zbig71 17:31:50
  Mam nadzieję, że nikomu z Konfederacji na myśl by nie przyszło wchodzić w sojusz z PiS-em, dlatego powinni być "lojalną opozycją", tzn. jako formalna opozycja wspierać w dobrym, a blokować złe propozycje. Będzie ciekawie.
 • @trojanka 17:41:56
  Nic dodać nic ująć. To, czym jest POKO, LEWICA, PSLKUKIZ, PIS, to ten sam stary poczciwy generał Czekiszczak, a wyżej wymieni to dzieci Czekiszczaka. To syf kiła i mogiła. A Konfederację uwalą, bo takie rozkazy wydał Ellan Carr, wysłannik departamentu stanu do zwalczania antysemityzmu w Europie.
 • @trojanka 17:41:56
  Przebicie progu 5% przez Konfederację będzie jak swego czasu rozszczelnienie medialnego betonu przez Radio Maryja - po prostu do głosu w Sejmie dojdą ludzie spoza Magdalenki. A w dodatku wyobrażam sobie dyskusje między takim "Baruchem" Braunem z całą jego elokwencją a jakimiś aparatczykami z bandy czworga - przecież będzie ich masakrował ;)
 • @MacGregor 17:58:04
  Oby tak. Salute 5*.
 • @MacGregor 17:58:04
  Husky twierdzi, że Braun dla Kaczyńskiego to nie ta liga. Głupeczek z Londynu....
 • @MacGregor 17:58:04 Do sejmu z list Konfederacji wejdą słupy dialektyczne transcendentalnego liberała JKM
  GVrzegorz Braun poproszony na Konwencji w Lublinie o ustosunkowanie się do postulatu Kukiza odwoływania wybranych w czasie kadencji wygłaszał w swym wystąpieniu banały w rodxaju nazwania JKMikkego "złotoustym". Narodowcy trzymają się zasady selekcji swych elit jako konkurencji w patriotycznym werbaliźmie ale mają sukcesy głównie z powodu braku możliwości samocenzurowania tematów w rodzaju ludobójstwa banderowskiego lub dawniej spray rotmistrza Pileckiego. Jednak przeważnie nie są zdolni do zajmwania się sprawami trudniejszymi np spraeą św. Pileckiego początkowo zajmował się prezes fundacji "Judeorum" zainteresowany propagowaniem mitu o żydowskim pochodzeniu Pileckiego (podobnie jak gen Fildorfa lub podchorążego Wysockiego i wielu innych bohaterów polskich).
  Nawet gdyby ich było w koalicji z PiS więcej niż kukizowców nie sprowokowali by prezessimusa do ustawy o IPN
 • Jeżeli już ktoś musi
  podreptać do urn wyborczych - to nie mam nic przeciwko aby głosować na Konfederację. Jednak przestrzegam przed nieuzasadnionym optymizmem. Kukiz pokazał czym się kończy pomysł wierzgania przeciwko magdalenkowej ferajnie. To Kukiz ratuje arbuzów - wyjątkowo szkodliwą ferajnę pod nazwą - PSL - przed sejmowym niebytem.
  Wniosek?
  Można głosować na Konfederację w ramach przełamania tego demonkraturowego myślenia o tzw. zmarnowanym głosie - i nic więcej.
 • @zbig71 18:22:01
  Ryży udający Polaka tchórzliwy żyd Braun nawet dla mnie nie ta liga a co dopiero dla Kaczyńskiego.
 • @zbig71 18:22:01
  Fakt !!nie ta liga!!
  https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/na;pogrzebie;prezydenta;kaczynskiego;beda;jego;kuzyni;z;ukrainy,156,0,608924.html
 • @kula Lis 68 19:31:05
  No jasne. Żyd. Widzę, że lubisz zaglądnąć facetom w gatki. Głosujcie na Biedronia w takim razie.
  A tak na poważnie, tchórzliwy, bo kazał Ci spadać na drzewo i nie chciał wysłuchiwać twoich urojeń o Jaruzelskim? To poważny facet, nie ma czasu fantasmagorie.
 • A cóż to takiego owa "wolna przedsiębiorczość" ?
  Dla kogo wolna? Czy czasem nie wyrzuca wielu uzdolnionych ludzi za burtę? Czy nie lepszy mecenat?
 • @zbig71 17:06:16
  Z mojego doświadczenia najgłośniej przeciwko reżimowi krzyczy jego TW.
 • MacGregor
  Synteza Ruchu Narodowego i Wolności prowadzi do tego, co określiłem mianem „prawie ideału”, czyli tego, co konserwatysta ideowy musi uznać za jedynie realnie możliwe: do odrodzenia tradycji staro-endeckiej, łączącej postulat państwa narodowego z wolną przedsiębiorczością.
  ----------------------------

  Jest to niewątpliwie "ideał" ale tylko w Pańskim widzeniu i może jeszcze samych Narodowców. A nie wszyscy ci, którzy ich popierają, nawet rozumieją ich dążenia.

  Ja właśnie powróciłam z Polski, gdzie pośród mazowieckich lasów zajmowałam się robieniem konfitur i rąbaniem drewna do kominka. Nie nudziłam się jednak. Znalazłam w mojej bibliotece dwutomowe Pamiętniki Stanisława Grabskiego. Oczywiście, kiedy zaczęłam czytać nie mogłam się już od nich oderwać. Grabski patriotą był i pragnął państwa narodowego- być może nawet bardziej niż Dmowski. W Pamiętnikach znalazłam intrygujące stwierdzenia i oceny, jak choćby porównanie Dmowskiego z Piłsudskim i krytykę obydwu - nie twierdzę, że nieuzasadnioną.

  Najciekawszy w Pamiętnikach był jednak obraz przedwojennej staro-endeckiej Polski -państwa wolnej przedsiębiorczości. II Rzeczpospolita to kraj biedy i nierówności społecznych, całkowicie zawładnięty przez obcy kapitał i przeżywający problemy z masową emigracją. Grabski pisze o parciu Niemców na Wschód i o tym, że Polska musi dorównać Niemcom ekonomicznie, inaczej nie ma szans przetrwania. Intrygujące, że Stanisław Grabski, z wykształcenia ekonomista, widzi możliwość wzrostu gospodarczego Polski tylko i wyłącznie w centralnie sterowanej przez państwo ekonomii.

  Myślę, że PiS wyciągnął z naszej historii gospodarczej i politycznej słuszne, bo oparte na faktach, wnioski.

  Proponuję Panu lekturę Pamiętników S. Grabskiego, zresztą nie tylko Panu.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @zbig71 20:02:01
  Ja mam w temacie Margulisa dokumenty rodzinne, wypowiedzi Wuja płk. LWP, zasłużonego i odznaczanego także przez Rosjan za bohaterstwo i odwagę zwiadowcę w I Dywizji, który bardzo dobrze znał tak prawdziwego Wojtka jak i tę matrioszkę, bo ona była zwykłym kapusiem z GZI w I Dywizji/Zwiad..Mam oświadczenie śp Babci i Dziadka, żyjącej Mamy Sybiraczki, bo przyjaźnili się z rodziną Jaruzelskich, także syna koniuszego rodziny Jaruzelskich który w dzieciństwie bawił się z prawdziwym Wojtkiem, który miał zniekształconą prawą dłoń, przez maszynę rolniczą, dlatego nie wzięto go do wojska gen. Andersa. A podróbka miała obie sprawne. Na pedała głosuj ty. Niech żyd Braun pochwali się swymi osiągnięciami zawodowymi, bo prócz zadym i pyskówek, etc.. innych nie widzę. Wszystko w temacie Margulisa dostał ode mnie śp. Kurtyka który mi podziękował.
 • @kula Lis 68 08:02:51
  Z tym Biedroniem to żart był. Braun zrobił kilka dokumentów naprawdę niezłych. Twierdzenie, że ktoś jest Żydem bo ma brodę, albo nazwisko Braun, jest śmieszne i niepoważne.
 • @zbig71 08:18:12
  Przecież to żadna tajemnica, ze on krewny tego żyda Brauna od TV.
 • Państwo narodowe jest na Ziemi
  jedno - a potem - to już tylko atrapy państw z wymieszanymi nie tylko niegdysiejszymi narodami - ale i rasami.
  Wniosek?
  Warto powyższe zauważyć aby nie snuć mrzonek o świetlanej przyszłości.
 • @kula Lis 68 19:31:05
  Akurat tchórzem jest Kaczyński, który jak juz odważy się na debatę, to jednak ją przegrywa. Skoro lęka sie Kidawy?
 • @zbig71 20:02:01
  Kalkstein mu nie przeszkadza. Ot, relatywistyczna cywilizacja.
 • @interesariusz z PL 20:06:01
  A czym jest mecenan? Czy żeby nie zaistniał to potrzebni są zdolni przedsiębiorcyt
 • @interesariusz z PL 20:07:12
  Czyli PiSIory, którzy najgłośniej atakowali III RyPy, mimo że ich kerownictwo samo ją tworzyło.
 • @AgnieszkaS 23:06:21
  Ale w II RyPy to dominowała sanacja. I ona ukręciła łeb przedsiębiorczości, promując BMW.
 • @kula Lis 68 09:09:28
  A Kalkstein? I to nie Konfederacja podskaukue przy jakimś emerytowanym sierściuch izraleskiej armii.
 • @
  Panie macgrześ technikę odwracania kota do góry rzyc.ą masz pan opanowaną w sposób perfekcyjny. Slizganie się po tematach i wyciąganie sobie odpowiadających faktów to tzw. syndrom wyparcia bardzo powszechny w dzisiejszych czasach.
  Wracając do tematu, mnie nie interesuje gdzie pracował ijak zarabiał niejaki Michalkiewicz. Mnie interesuje w jaki sposób otrzymywał jako już znany służbom opozycjonista paszort w celu wyjazdów na zgniły zachód a nie jakiegoś tam DDR. No i w jaki sposób przemycał te pieniądze. Na to nie jest w stanie sensownie odpowiedzieć żaden apologeta Miichalkiewicza. Wszyscy zaś jak jeden mąż zajmują się tłumaczeniem jego pracy dla radzieckiej gazety co nie ma najmniejszego znaczenia. Tu jest wlaśnie ta rzyć.
  Napisał pan kiedyś, że, tak w skrócie, Michalkiewicz to pana wzorzec. To widać i czuć nie tylko w tym jak go pan broni ale także w sposobie myślenia i stylu pisania.
  Dr.Czerniak może i był zomowcem ale dziś pracuje w Polsce i dla Polaków ratując ich zdrowie i wskazując sposowy na zachowanie jakiego takiego zdrowia w dzisiejszych czasach. Dziwne, ale większość blogierów plujących na Czerniaka i mówiących o patriotyźmie nadaje z ciepłych posadek na obczyżnie

  Cała ta Konfederacja to tylko i wyłącznie ubeckie rzygowiny Michalkiewicza i jego przydupasów.
 • @kula Lis 68 09:09:28
  Śmieszne i niepoważne.
 • @Wican 09:37:45
  To jest właśnie dziwne. Bo polityka Kaczyńskich, to :podpisanie Traktatu Lizbińskiego, wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, wygłupy Lecha w Gruzji. Te 3 decyzje przez nich podjęte bardzo zaszkodziły Polsce. A Braun? Najwyżej filmy które nakręcił mogą się komuś niespodobać i tyle. To skąd ta nienawiść do G. Brauna?
 • @Wican 09:37:14
  A kim to jest Kidawa by miał z nią debatować? No i o czym? o 8 latach złodziejstwa PO z PSLem? Ona jest na razie nikim i nikim po 13.10 pozostanie. Ukrożyd i pomiot banderowca Szetyna także. Jak na razie to Kaczyński żadnej debaty nie przegrał.
 • @kula Lis 68 10:05:08
  A jaką wygrał?
 • @zbig71 09:49:28
  Jakie niepoważne? Przecież jeden i drugi Braun to rodzina, jak Śpiewaki.
 • @zbig71 09:59:39
  Ekshumację w Jedwabnym Lech musiał wstrzymać na polecenie Kwacha, bo tegozażądał Izrael i żydzi w Polsce, zaraz po tym zdjął Go z Prokuratora Generalnego. Ja to wszystko pamiętam.
 • @telewidzacy 18:31:04
  Prezesem fundacji "Paradis Judaeorum był (jest?) niejaki Michał Tyrpa.
  [nie wiem czemu "paradis" a nie w poprawnej formie "paradisus" lub "paradisum"].
  Kiedy jeszcze pisywałem na Salonie24 (zanim zostałem pogoniony jako antysemitnik), to p. Tyrpa sprawiał wrażenie, że próbował monopolizowac osobę rotmistrza i rzeczywiście dziwnie ja łączyć z Zydami. Myślę, że ostatnie prace badawcze dokonane m,in. przez dr Anne Mandrelę pozwalają olać fundację p. Tyrpy ciepłym moczem
 • @kula Lis 68 09:09:28
  Juliusz Braun jest stryjem Grzegorza. Ale Grzegorz jest tyle winny za swojego stryja, jak Józef Piłsudski za mającego niedaleko swój majątek rodzinny Feliksa Dzierżyńskiego ;)
 • @MacGregor 17:20:53
  Cenię autora w/w tekstu i jego odwage, ale co do polityki i polityków, to jeszcze wiele pozna, zanim przekonana się, że polityka to fałszywa gra, która jest odzwierciedleniem stanu małej wiedzy polaków a wiec i wszelkiej maści dziennikarzy i blogerów.
  Moje wpisy pod tekstem Wielomskiego, są oparte na wiedzy i zmuszam jednoczesnie do myślenia w takich sprawach jak wybór posła na sejm.
  To nie moje prywatne watpliwości, to są ostrzeżenia dla wyborców, by takich ludzi jak Zapałowski, Bosak, Korwin do sejmu nie wybierać, ponieważ w tych dwóch I wypadkach chodzi o karierowiczostwo a u Korwina, księżycowe pomysły, które nic nie mają wspólnego z polskim interesem narodowym.
  Gdyby w tych czasach żył śp. R. Dmowski, to pomysły Korwina wdeptał by w ziemie.
  Autor bezgranicznie angażuje się w popieranie czegoś co jest w znacznej mierze antypolskie, ponieważ KF nie ma programu, który zmienia system w Polsce, wręcz go tylko pudruje, prywatyzacja służby zdrowia to nie program, albo ganianie z się z zboczeńcami i imigrantami to też nie program, to są uboczne działania. Polska wymaga zmian, które wybiją Polskę na prawdziwą Niepodległosć, a w geopolityce na neutralnosć polityczną, trzeba skupić się na sobie, na budowaniu świadomości narodowej, która będzie największą bronią w swiecie budowanym przez syjonizm.
  KF milczy o fundamentalnych sprawach, które eliminują Polskę z Polski, jak likwidację armii, przemysłu, energetyki, zasobów naturalnych, myśli technicznej, systemu obronności, nauki, polityki żywnościowej, medycznej, pieniężnej itd. Np; czy Polsce potrzeba przynależności do bandyckiej organizacji NATO, po co??? Za co płacimy im???
  Nie chcę się rozpisywać n/t KF, nie chce dołować osoby, które chcą głosować na KF, nie mam o to pretensji, ale jestem pewien, że po kilku miesiącach przypomną sobie moje zdanie.
  Doradzam, każdemu to wyborcy zobowiązują kandydatów a nie odwrotnie.
  Niech autor w zamian za poparcie zobowiąże Bosaka, aby ten np; lobbował w sejmie za zdjęcie embarga na handel z Rosją, przynajmniej Polski przedsiębiorca by zarobił, ciekaw jestem jego reakcji!!!
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 10:09:28
  A ja pamiętam, jak Lecha Kaczyńskiego zbajerowali jacyś Rabini w tej sprawie. I to po ich sugestiach wstrzymano ekshumacje. Jak LK w Izraelu opowiadał, że niezależnie kto rządzi w Polsce, interesy Izraela będą zabezpieczone? I co, też mu Kwach to kazał powiedzieć?
 • Normalnie jak kapuś Boni ... wysypałem sam siebie z tym TPPR
  Paliłem ale sie nie zaciagałem? Wtedy nawet nie paliłem (czego i do dziś nie czynię), bo byłem w piątej klasie podstawówki czyli miałem 12 lat ;)
 • @kula Lis 68 10:07:17
  To rodzina, tylko skąd wiadomo, że żydowska?
 • @Wrzodak Z. 10:19:09
  Konfederacja jak jest taka jest. Tylko porównać z resztą, to nie ma wyboru. Dobrze, że tych rolników dali na swoje listy. Z tym embargiem to ma pan rację. Dobrze byłoby przycisnąć RN w tej sprawie. Oni jedyni jednak podnieśli alarm w sprawie 447. Cała reszta siedzi cicho, co potwierdza, że są z jednego pnia.
 • Na te wybory trzeba iść razem z babcią, dziadkiem, ciotką i wujkiem.
  Pamiętamy hasło PO w poprzednich wyborach ..."schowaj babci dowód"
  PO to największe neoliberalne zło jakie dotknęło Polskę od 89r.

  Jest szansa na pozbycie się tego zła.
  Choroby warto leczyć selektywnie kolejno... a nie opuszczać ręce ...
  bo i tak będę chory....ale mniej chory czyli zdrowszy.

  W tych wyborach jest niepowtarzalna szansa wyeliminowania PO z życia politycznego Polski. Samo PO się podkłada na wszystkich frontach łącznie z zalaniem gównem Wisły.
  Nawet kosztem wzmocnienia PIS warto to zrobić.
  Zlikwidujemy w ten sposób mafię złodziei.. multikulti, LGBT oraz stojące za tym wpływy żydowskie oraz niemieckie.
  To jest zadanie na te wybory.dla wszystkich Polaków.

  PO już się przebąkuje że jak przegrają to trzeba ich przepoczwarzyć pod inną nazwę. Nie dajcie się zrobić w konia neoliberalizm, multikulti oraz LGBT to żydowski "styl" życia wymuszany wręcz na gojach.

  Głosujcie na kogo chcecie byle nie na liberałów, multikulti, oraz LGBT.
  bo to różne wydmuszki tych samych globalnych sił.

  Warto każdą siłę polityczna przetestować (przeanalizować) na poglądy w sprawie neoliberalizmu, multikulti oraz LGBT..
  Pozytywna odpowiedź na którykolwiek z tych trzech kryteriów dyskwalifikuje taką siłę polityczną jak obcą Polskiej kulturze...

  Walkę z KK czyli kolejną chorobą Polski zostawmy sobie na trochę później ...ta 1000 letnia choroba już sama się wycofuje...pomalutku (frekwencja w kościołach)...ale nie warto czekać kolejnych 100 lat na uzdrowienie...
  ale to kolejny etap .. nie te wybory.
 • @AgnieszkaS 23:06:21
  Pani Agnieszko

  Bardzo dziękuję za przypomnienie tych pamiętników - może mi się uda kupić je gdzieś na Allegro.
  Mam kilka uwag do szczegółów: II RP raczej nie była państwem wolnościowym, a po zamachu majowym etatyzacja szła pełną parą.

  Osobiście nigdy nie byłem liberałem i nie wierze w "wolną rękę rynku", a raczej skłaniam się ku katolickiej zasadzie pomocniczości (przymiotnik "katolicki" ma tu znaczenie tylko historyczne, bo może ją stosować każde państwo).
  Tez uważam, ze centralne decyzje dotyczące przede wszystkim najważniejszej infrastruktury są niezbędne (kasy biletowe na kolei można wynajmować agentom, ale już sprawy bezpieczeństwa sieci kolei nie - tu zdecydowanie różnię się od Korwina)

  Z panem Krzysztofem Karoniem: gdyby dziś wprowadzić powszechne nauczanie domowe, to doprowadziłoby to do katastrofy edukacji (a przynajmiej nie pomogłoby z niej wyjść) ze względu na "zaorania" wspólczesnych rodziców, w większości sierot po reformach edukacji prof. handtkego

  pozdr
 • @Wican 09:37:14
  Ja akurat nie przeceniałbym wartości debat przedwyborczych - no bo niby co mogłaby nam powiedzieć posągowo piękna pani Kidawa-Błońska tudzież naczelnik państwa JK, czego o nich nie wiemy do tej pory?

  A debatę prowadziłby jeszcze ( znów SM) znany z żarliwego obiektywizmu red. Tomasz syfi-Lis :)
 • @kula Lis 68 10:05:08
  A kimże jest szeregowy poseł Kaczyński? Zwykłym tchórzem, ktorego żadna baba nie chciała. I który chowa się za plecami swoich dworzan.
  Może nie wiesz, ale w demokracji (nawet tak kulawej jak nasza) to debaty powinny być normą.
 • @kula Lis 68 10:05:08
  Nie przegrał? Nawet z Ryżym Tuskiem poległ. Zwykły tchorz, który zwykle zaslania się innymi.
 • @kula Lis 68 10:09:28
  A kim był Kwach? To z tego Lecha wyjątkowy mięczak. I byl ministrem u Buzka. Kwach nie mógł wymusić dymisji, gdy nie miał wsparcia POPiSu (wówczas AWS-UW). Ja też dobrze pamiętam kolejne tchórzliwe wyskoki Lecha. A to ekshumacja w Jedwabnem, a to podpisanie TL.
 • @MacGregor 10:18:38
  I Jóżef Piłsudski pewnie też odpowiada za męzą jego potomkini Onyszkiewicza. A Henryk Sienkiewicz odpowiada za Bartka Sienkiewicza.
 • @Oscar 10:40:50
  Wreszcie ujawniłeś się jako zwykły PiSiacki propagandysta, pokroju Kamińskiego.
 • Przepraszam, że włączam się do dyskusji rodaków uważających, że ich robienie frekwencji jest ich patriotycznym obowiązkiem
  Znalazłem wpis , który może jednak zainteresuje wyznawców wiary w Konfederację:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2998367173570164&set=a.1109759502430950&type=3

  Dariusz Nejman
  Wczoraj o 09:48 ·
  Dla niezorientowanych, wspieracie KORWiN a nie Konfederację. Za ile Winnicki, Bosak i Braun sprzedali swoje twarze partii Pana
  Mücke ? W jakim stopniu Kościół jest zależny od woli syjonistycznej elity ? Czy wyrazem tej zależności jest dominacja syjonisty Mücke w Konfederacji i finansowanie tej partii przez KORWiN ?

  Jak się okazuje nie pomyliłem się, nagle Konfederacja dostała DUŻY ZASTRZYK GOTÓWKI,akurat wtedy gdy do gry wszedł Kukiz z PSL-em. Co za zbieg okoliczności. Okazuje się że sponsorem Konfederacji jest partia KORWiN, która miała przerzucić ze swojej subwencji 2,5 mln złotych do Konfederacji. Połowę pierwszych miejsc na listach Konfederacji zajęli działacze partii KORWiN. Kto wspiera od lat Pana Mücke dzielnie trzymającego młodych w bezpiecznej strefie 2-3% poparcia ? Kukiz wiedział gdzie sięgają korzenie tego drzewa.

  Kto jeszcze nie zrozumiał tricku z Konfederacją ten chyba przejrzał na oczy. Warto przypomnieć, że legenda dzielnego Janusza, rodu Korwin ( buhahaahahaha ), sięga roku 1964, kiedy został zatrzymany przez reżymowe służby za kolportowanie ulotek. Potem, dzielny opozycjonista, w latach 1969-1974 był pracownikiem naukowym. Należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej, a przez następne 20 lat do SD, trzeciego filara poprzedniego systemu, by czujnie opuścić szeregi partii w stanie wojennym. Życiorys poprawia Panu Januszowi okres internowania. Pragmatyczny Mücke podpisał lojalkę i po trzech miesiącach opuścił miejsce internowania, zdążył jednak poznać w odosobnieniu znanego, ultrakatolickiego publicystę Stanisława Michalkiewicza.

  Wokół Mücke przez całe jego życie przewija się spora grupa działaczy ultrakatolickich, z jego wujem Jerzym Mikke na czele. Rodzina Mücke to pruscy Żydzi wyznania ewangelicko-augburskiego, ortodoksyjni syjoniści, którzy osiedli w Polsce i ugruntowali swoją pozycję w środowiskach katolickich. Zarówno Mücke, jak i Michalkiewicz swoją retoryką antyżydowską oliwią światową maszynę syjonistycznej propagandy, ukazującej Polaków jako antysemitów. W ten sposób wywierają presję na środowisku Żydów w Polsce, podtrzymują wrogość i nieufność w stosunkach polsko- żydowskich , budując zależność tych Żydów od wpływowych środowisk syjonistycznych w Niemczech, Anglii, Francji, Holandii, USA. To właśnie Michalkiewiczowi i Mücke syjoniści podrzucili absurdalne roszczenia w kwocie 330 mld USD, by wykreować wrogość Polaków do Żydów i przeciągnąć na stronę zachodu wpływowe środowiska żydowskie w Polsce. https://www.fakt.pl/…/tasmy-korwina-tak-szasta-subw…/9tjrc2f
 • Konfederacja wygrała z TVPiS w sprawie fałszowania
  informacji sondażowych: przemilczania % poparcia dla Konfederacji, pomijania Konfederacji. Prawdopodobnie TV będzie się odwoływać grając na zwłokę. Paskudna goebbelsowska propaganda. Gdyby ktoś tak pisiorów zamilczał, byłby aj waj pod niebiosa. W tym przypadku pisiorskie oszustwa zamiatane są przez kualicję, łopozycję i ich zwolenników pod dywan.
 • @MacGregor 11:02:20
  A dlaczego? Mogliby równie "obiketywni" z TVPiS. Pamiętam poprzednią debatę ze wszystkimi ogólnopolskimi komitetatmi, prówadzona wspólne przez TVP i Polsat (Gamoń Gugała). Sensowni w niej byli tylko JKM i Kukiz. a resztą to dno dna. A "wszyscy" orzekli, że najlepiej wypadł Zandberg.
  Ja bym w ogóle olał debaty liderów, bo oni najczęściej są naglupsi. Ale raczej debatę na konkretne problemy: edukacja, służba zdrowia, polityka zagraniczna...I okazałoby się, że tak naprawdę, to główne partie się w tym nie różnia.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:11:39
  Za rasistę to Ciebie dotąd nie miałem. Chodzi o to, że bojkot nic nie da. Trzeba liczyć na to, że trafi się kilku pyskatych posłów co o pewnych rzeczach będzie informować. I tyle. Bo jakie są konsekwencje twojego pomysłu? Calkowite zabetonowanie sceny politycznej na wiele lat.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:11:39
  I jeszce ejdna kwestia. Znasz ustawę o finansowaniu komitetów? Takie niby zastrzyki, to można włożyć między bajki.
 • @wercia 11:13:47
  W ubiegłym tygodniu w Radiu Maryja prezentował się jakiś kandydat na posła PiS. Mówił o swoich zamierzeniach m.in., że będzie głosował przeciwko wypłacie żydowskim szubrańcom haraczu. To daje do myślenia. Kaczelnik chce, aby parlament poparł haracz, stąd też preferowanie wiosen, biedroniów i innych tego typu jako dających gwarancję dla jego nikczemnych zamiarów.
 • Bojkotowanie wyborów to też wybór: to oddanie swojego głosu w ciemno
  dla głosujących. Swoją wolę można wyrażać przez działanie lub zaniechanie. Nawet przestępstwo można popełnić przez zaniechanie.
  To nie tylko patriotyczny obowiązek ale też chłodna kalkulacja.
 • @Wican 11:09:49
  Niczego nie zmieniłem w swoich poglądach.
  To tylko taktyka dostosowana do bieżącej sytuacji.
  Zawsze popierałem socjal(izm) krytykowałem kapitalizm czyli neoliberalizm jako systemy oligarchiczne... z definicji anty demokratyczne..

  Krytykę KK wstrzymuję bo bliższy mi Polak katolik niż żyd czy volksdojcz.

  Pisałem o tym że wolna Polska może powstać tylko w wyniku zjednoczenia się Polaków katolików i tych którzy budowali PRL... poza wiarą obie te grupy Polaków łączy socjal(izm) czyli rola Państwa w Państwie.
  To wrogowie Polski przeciwstawiają sobie te dwie grupy Polaków..

  Likwidując w wyborach wpływy PO (mafia żydowska i volksdojcze)
  leczymy Polskę z tych niszczących Polskę "infekcji" (neoliberalizmu, multikuti i LGBT).
  Polska ma wyjątkową szansę na spójność Narodową bo jest państwem mono Narodowym...(co zawdzięczamy Hitlerowi i Stalinowi)
  a co niszczą solidaruchy sprowadzając do Polski banderowców.

  Polska zjednoczona Narodowo jest w stanie wyzwolić się spod okupacji mniejszości narodowych (żydów, volksdojczów i banderowców).

  W wolnej Polsce będę w opozycji to PIS w zakresie "religijnym"
  Dzisiaj Polska nie jest wolna ... i wszyscy Polacy powinni się zjednoczyć w politycznej walce o wolność.

  wiem wiem.. napiszecie mi że PIS to też żydzi...
  to prawda ... po wierzchu .. a co głębiej ...?
 • @Wican 11:17:24
  "Znasz ustawę o finansowaniu komitetów? Takie niby zastrzyki, to można włożyć między bajki."
  Zna czy nie zna, chodzi o ferment i propagandę.
 • @Wican 11:16:25...Za rasistę to Ciebie dotąd nie miałem....
  Gdzie widzisz rasizm?

  A jeżeli chodzi nie uczestniczenie w komedii wyborczej, to nie jest żadne betonowanie , tylko UŚWIADOMIENIE sobie, że jest to komedia.

  Też kiedyś byłem wierzący w siłę urny.

  Możliwe , że różnię się od 50% moich rodaków cecha, że bardziej bardziej cenię swoją ŚWIADOMOŚĆ od propagandy interesów innych osób.

  W PRL też był tzw. beton partyjny.
  I co?
  Zmiękli na widok kasy z zagranicy.

  Pozdrawiam
 • @d.jaś 09:47:55
  Pozwolę sobie się nie zgodzić - Konfederacja to przede wszystkim dwa filary: Ruch Narodowy i 'korwiniści", Michalkiewicz nie ma tu wiele do rzeczy, nawet Pobudka i korona G. Brauna jest na przyczepkę.

  nie wiem, czy używając zwrotu "ubeckie rzygowiny" nie pije Kolega do wypowiedzi SM nt. hipotezy Wielkiej Lechii - WL to osobny temat niemający nic wspólnego z Konfederacją.

  Michalkiewicz to owszem, jeden z moich wzorców, ale wzorców języka publicystycznego, który nie tylko na mnie odcisnął swoje piętno - ale jest to przede wszystkim piętno językowe, nie polityczne czy ideowe (no i nie uwazam się za jego apologetę)

  Chyba kiedy SM wyjeżdżał na zachód, to nie był znanym opozycjonistą.

  Opowiem taką historię:
  W LO służyłem często do niedzielnych mszy św. Moja wychowawczyni poradziła mi, żebym w roku maturalnym dał sobie spokój, bo mogę mieć kłopoty (kłopoty i to spore mieli ci,którzy przyznali się, że chcą iść do seminarium). ja zlekceważyłem ostrzeżenie i nikt mi złego słowa nigdy z tego powodu nie powiedział.

  Co do dr Czerniaka - nigdy na niego nie plułem, a jego dzisiejszą działalność szanuję i nawet nie wiem, czy jest w Konfederacji czy nie (chyba nie), bo nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia.
  [sprawa dr Czerniaka nie jest dla Konfederacji najważniejsza, podobnie jak sprawa KAI Godek]

  No i moja posadka na obczyźnie wcale nie jest taka ciepła - zapierd*lam tu jak mogę i sporo kasy wysyłam do Kraju.

  pozdrawiam
 • @zbig71 10:07:11 Kula Lis
  "A kim to jest Kidawa by miał z nią debatować? No i o czym? o 8 latach złodziejstwa PO z PSLem? Ona jest na razie nikim i nikim po 13.10 pozostanie. Ukrożyd i pomiot banderowca Szetyna także. Jak na razie to Kaczyński żadnej debaty nie przegrał"

  - zgadzam sie z p. Kula Lisem

  pozdr
 • @wercia 11:35:11...Zna czy nie zna, chodzi o ferment i propagandę....
  Nie wiem , ile lat Pani ma, ale przeżyłem tyle 'końców Polski" związanych
  jakoby z nie pójściem do urny, że Pani mądrość mnie nie przekonuje.

  Demokracja w Polsce skończyła się według , gdy został przyjęty następujący zapis:

  Rozdział 10, art. 220 ustęp 2 mówi:

  „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”.

  Powyższy zapis mówi o zakazie finansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski (NBP).


  Polacy nic się nie stało...


  To państwo o nazwie RP tylko nieświadomi Polacy mogą uznawać za państwo Polaków.

  Dla Polaków, owszem.

  Kto jest właścicielem RP?

  Pewnie jakieś porozumienie zagranicznych osób prawnych.

  Mnie nie przeszkadza zabawa rodaków w komedii wyborczej.

  Jedynie dziwię się, że oni dziwią się, po raz nasty, że po wyborach jest tak jak przed ....
 • @MacGregor 11:47:04
  Rychu byłby dumny! Małgorzata Kidawa Błońska:
  My chcemy dla tych firm ZUS obniżyć do takiego jaki był, żeby były pieniądze na wyższe pRace dla pŁacowników ....

  https://twitter.com/i/status/1178975595532820481
 • @Wrzodak Z. 10:19:09
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Proszę wybaczyć, jeśli przesładzam, ale jest Pan moim bohaterem od czasów działalności w Ursusie i przynosi mi wyjątkowy zaszczyt, że przy obecnej technice mogę z Panem wymieniać poglądy na blogu osobiście, a nie tylko czytać o Panu w narodowej prasie (swego czasu kupowałem różne tytuły, łącznie ze "Szczerbcem", ale poza "Myślą Polską" chyba żaden z nich nie przetrwał do dziś). I dałbym wiele, żeby móc osobiście uścisnąć Pańską prawicę.

  Ma Pan nade mną tę niewątpliwą i chyba bezcenną przewagę, że poznał Pan polityczną kuchnię od środka, a ja co najwyżej z mediów i o ile przez Pana przemawia doświadczenie, to przeze mnie co najwyżej chciejstwo.

  Co do Konfederacji, to nie jest ona przecież monolitem (z definicji) i można wybrać osoby np. z narodowym zacięciem, a nie od Korwina.
  Nie wiem, czy Konfederacja jest lekarstwem tudzież rozwiązaniem , ale tak jak mimo wszystko PiS jest lepszy od PO (problemem jest sprawa 447, ale w tej sprawie cała banda czworga milczy jednakowo), tak wprowadzenie nawet kilku posłów na prawo od PiS nie powinno zaszkodzić.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @zbig71 10:22:49
  Przecież Braun ten z TV publicznie się przyznał, że jest żydem. Także Czesław Bielecki ten architekt i kandydat na prezia Warszawy zrobił to samo.
 • @MacGregor 11:47:04
  Chciałbym dowiedzieć się którą wygrał.
 • @Oscar 11:34:19
  Bardzo Panu dziękuję za te słowa:

  "Krytykę KK wstrzymuję bo bliższy mi Polak katolik niż żyd czy volksdojcz.

  Pisałem o tym że wolna Polska może powstać tylko w wyniku zjednoczenia się Polaków katolików i tych którzy budowali PRL... poza wiarą obie te grupy Polaków łączy socjal(izm) czyli rola Państwa w Państwie.
  To wrogowie Polski przeciwstawiają sobie te dwie grupy Polaków.."

  - to nasi wrogowie robią wszystko, by nas tak podzielić, na katoli, na lgbt, na "komuchów" i na kogo tam jeszcze.

  Wcale nie mam tez Panu za złe, ze popiera Pan PiS - PiS jest jaki jest, ale jest to najlepsza dziś w Polsce siła ZDOLNA DO SAMODZIELNEGO RZĄDZENIA (i wcale nie są to Zydzi, choć ich uległośc wobec Zydów jest uważam obrzydliwa)
  ja popieram Konfederację, która moze byc LOJALNĄ opozycją dla PiS-u ,ale z prawej strony (cokolwiek to znaczy)

  pozdrawiam

  pozdrawiam
 • @zbig71 12:33:09
  te debaty wyborcze to bardziej "habermasowskie" dyskursy, niż dyskusje ;)
 • Opłaty za komedię wyborczą będą coraz wyższe
  "
  Analizy Pekao
  @Pekao_Analizy
  ·
  3 godz.

  Coraz gorsza koniunktura w przemyśle. Wyraźny spadek PMI w polskim przetwórstwie we IX w ślad za słabym odczytem dla Niemiec. Najgłębszy spadek zamówień od ponad dekady. Firmy wskazują na słabnący popyt krajowy i zagraniczny. Prognozy przyszłej produkcji najsłabsze w historii."

  Ogólna inflacja wynosi 2,6%, ale wzrost cen żywności i napojów bezalkoholowych to 6,3%
 • @Zbigniew Jacniacki 12:51:38
  Ceny żywności mogą rosnąć tylko wtedy gdy rosną w całej UE
  mamy rynki połączone, otwarte... jak gdzieś brakuje żywności i ceny tam rosną to rynek natychmiast tam wysyła więcej żywności (bo tam więcej zarobią handlarze).
  Biedronka sprzedaje żywność zagraniczną oznaczając ją jako Polską (owoce warzywa).

  Jeżeli w UE nie ma inflacji cen żywności a nie powinno być bo braków nie ma, katastrof nie było, UE jest samowystarczalna żywnościowo.

  Mogą być wahania sezonowe bo cała UE to praktycznie jedna strefa klimatyczna.. i te wahania sezonowe totalna opozycja wykorzystuje do siania paniki przeciw PISowi.
  W Niemczech żywność podstawowa jest na poziomie Polskim mimo że tam płace pracowników są kilka razy wyższe.

  Natomiast usługi w Niemczech są droższe bo w usługach koszty pracy są znacznie większą częścią wartości produktu...
  zatem fryzjerki, mechanicy, restauracje...są droższe...
  w Polsce jak PIS zrealizuje swój program podniesienia płac też będą droższe... nominalnie bo w stosunku do płac pewnie się nie zmienią...
  natomiast żywność w stosunku do płac stanieje... podobnie jak samochody RTV, AGD, meble i wszystkie dobra które łatwo eksportować czy importować.
  Wzrosną ceny dóbr których nie daje się importować.. wynajem mieszkań, ceny mieszkań.. ceny ziemi...
  Proporcje cen do zarobków będą bardziej zbliżone do zachodnich.
 • Ile narodów mieszka w RP? Materiał z internetu:
  '....Właśnie przeprowadzono sondaż co myślą wyborcy Koalicji Obywatelskiej na temat rodaków głosujących na ugrupowania prawicowe ? Uważają ich za konfliktowych (93 proc.), samolubnych (89 proc.), niebezpiecznych (88 proc.), uprzedzonych i chciwych (po 83 proc.). W dodatku wyborcy PO uważają, że głosujący na PiS są skorumpowani (76 proc.) i źli (74 proc.).

  No to teraz spójrzmy co myślą wyborcy PIS o Koalicji Obywatelskiej i Lewicy ? Trzy czwarte uważa, że są chciwi, konfliktowi (po 75 proc.), samolubni i skorumpowani (po 74 proc.), uprzedzeni (64 proc.), niebezpieczni (59 proc.) i źli (57 proc.)....'
 • @Oscar 11:34:19
  To typowe do Żydów, tłumaczenie sie dostosowanie. A PiS to partia jednocześnie popychła mafi żydowskiej , ale też służą Niemcom. Dali miliony na mercedesa i poparli von Leyen, a o to chodziło. Timmermansa wystawili na odstrzał świadomie.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:43:47
  Jeżeli ktoś jako główny argument podaje nowe nazwisko, to przynajmniej odwołuje się do fobii. Z rasizmem przesadziłem faktycznie, za co przepraszam. Mój błąd.
  Tylko, że teraz, gdy nie będzie ani jdnego głosu przeciw 447, to nawet nie będziemy wiedzieli, gdy znajdziemy się na służbie faktycznie i formalnie.
 • @MacGregor 11:47:04
  A jaką debatę wygrał? Raz chyba miał starcie z Tuskiem i nie wypadł za dobrze.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:13:09
  Ale to tylko Korwin proponował całkowity zakaz deficytu. Czyli tego punktu by nie było, gdyby wprowadzono propozycję JKM.
 • @MacGregor 12:39:56
  Ale i w tym trzeba sobie radzić.
 • @Wican 13:47:14
  "gdy nie będzie ani jednego głosu przeciw 447, to nawet nie będziemy wiedzieli, gdy znajdziemy się na służbie faktycznie i formalnie" -

  - bardzo trafna uwaga!
 • @Oscar 13:08:56
  Nieprawda. Nie ma centralnego planowania. W vacie też są pewne widełki i każde państwo może mieć różne vaty.
  Cała UE to nie jedna strefa klimatyczna. Na Maderze, wykopki mają 4 razy w roku.
 • @Oscar 13:08:56
  Wzrost cen żywności jest powiązany z innymi wzrostami. Ceny prądu, administracyjnie podwyższane płace, itd.
 • @Wican 13:52:29
  Jest powiązany ale w proporcji do zawartości tych składników w cenie towaru..
  Jeżeli energia to 5% wartości towaru to zrost ceny energii nawet o 10% powoduje wzrost ceny towaru o 10%*5%=0,5%
  Podobnie z kosztem pracy...

  Dlatego usługi zdrożeją bo np u fryzjera koszt pracy to 90% wartości usługi...
  ale przy produkcji żywności koszty pracy (automatyzacja) są niskim udziałem w cenie końcowej...
 • @Wican 13:47:14Jeżeli ktoś jako główny argument podaje nowe nazwisko, to przynajmniej odwołuje się do fobii
  Ja natomiast traktuję to tylko jako wskazówkę.

  trudno mi sobie wyobrazić fobie ze względu na "nazwiska".

  Zjawisko tzw. głoszenia prawdy o ustawie 447 lu inaczej roszczeń żydów amerykańskich traktuję jednak inaczej.
  Zbadane jest zjawisko validity effect, truth effect, or the reiteration effect, inaczej efekt iluzorycznej prawdy.

  Roszczenia żydowskie są oparte na fałszu, ale obecnie powtarzane zaistnieją w świadomości Polaków i w momencie , gdy umawiający się gangsterzy polityczni zechcą sięgnąć do kieszeni Polaków, wielu z nich pogodzi się z hucpą z mocnym przekonaniem, że są te roszczenia zasadne, bo o nich coś w przeszłości słyszeli.

  Na podobnej zasadzie i Watykan i potomkowie szlachty otrzymują majątki, bo Polacy coś tam słyszeli o "świętym" prawie własności i nie dokładają starań przyjrzenia się jak te majątki były stworzone w przeszłości- oszustwa, korupcja , wydziedziczanie ludności, zawłaszczanie dobra wspólnotowe.
 • @Wican 13:49:22....całkowity zakaz deficytu....
  Całkowity zakaz deficytu jest innym postulatem, niż zakaz finansowania deficytu przez NBP.

  Oczywiście, gdyby postulat Mikke został przyjęty , to nie byłoby tematu.

  Ja zwróciłem uwagę na to co zostało w Konstytucji zapisane.
  To jest likwidacja niezależności państwa polskiego.

  Zostawiono Polakom zabawę w komedię wyborczą organów RP.

  Rodacy, bawcie się , tylko nie oburzajcie się na tych, którzy mówią"źle się bawicie".
 • @MacGregor 13:51:13"gdy nie będzie ani jednego głosu przeciw 447, to nawet nie będziemy wiedzieli,
  gdy znajdziemy się na służbie faktycznie i formalnie" -

  - bardzo trafna uwaga! """

  Przepraszam, ale mam wrażenie , że na początku o tej ustawie mówili publicyści i blogerzy.

  Czyli nie był potrzebny "ani jeden głos"....
 • @Zbigniew Jacniacki 14:43:59
  No ale inną wagę ma głos felietonisty, a inną posła na Sejm ...

  My będziemy pisać, a miliony wlepione w TVP Info nie będą miały pojęcia
 • @MacGregor 14:55:29...ale inną wagę ma głos felietonisty, a inną posła na Sejm....
  To jest inna teza niż " niż nie będziemy wiedzieli".
 • @Zbigniew Jacniacki 14:39:27
  Konstytucję uchwalano za Kwaśniewskiego kwalifikowaną większością głosów. Nie wiem jaki tam był układ sił, ale przez ponad 30 lat nikt z układu nie usiłował nawet tego zmienić.
  Co ciekawe NBP się samofinansuje tj. drukuje sobie pieniądze na wynagrodzenia i koszty utrzymania.
 • @wercia 15:29:08....Konstytucję uchwalano za Kwaśniewskiego kwalifikowaną większością głosów....
  Tak, wiem o tym.

  Ale 25 maja 1997 odbyło się referendum, w którym społeczeństwo większością 53,45% głosów opowiedziało się za przyjęciem Konstytucji. Frekwencja w referendum wyniosła 42,86%

  Głosowałem przeciw ze względu na zapis o poddaniu państwa polskiego bankom zagranicznym.
 • @MacGregor 12:25:00
  Właśnie, kiedy 2002 roku, zacząłem poważnie traktować swój mandat poselski, tzn. bardzo dużo czytać różnych dokumentów, szczególnie tych z kancelarii tajnych sejmu, zrozumiałem czy nawet wręcz uświadomiłem sobie, że w całej tej ,,reformie" chodzi wyłącznie o przekazanie Polski z rak żyda sowieckiego do rąk żyda amerykańskiego, ale czy to żyd amerykański czy sowiecki to ten sam żyd.
  Wielu z tzw. prawicy było agentami KGB ale skrzydła żydowskiego i nagle stali się pro-amerykańscy, wystarczy tylko prześledzić tych niektórych z I stron gazet. A w naszym kraju, potężna agentura wciagnięta została pod skrzydła amerykanów i częściowo Niemców i to za ich zgodą w Polsce dokonano rozbiorów ekonomicznych oraz podporządkowania ,,elit" politycznych właśnie tym żydom sowieckim z ameryki. Co gołym okiem to widać w dzisiejszej politycznej rzeczywistości. Taki scenariusz odbywa się ponad naszymi głowami, ale podobnie jest w Polskiej polityce, gdzie ten ,,prawicowiec" realizuje scenariusze kosmopolityczne, a hasła ,,prawica", ,,patriotyzm", wiara, ,, kościoł", ,,zołnierze wykleci" itd. potrzebne sa im do uwiarygodnienia swojej wywrotowej działalności na rzecz światowego syjonizmu, czego dobitnym przykładem jest tu Andrzej Duda.
  Dlatego wiem co należy zrobić pilnego w parlamencie w polityce aby uratować Nas i naszą zrujnowaną Ojczyznę, tylko potrzeba do tego wielu skomplikowanych rzeczy, by próbować coś zmienić. Na pewno musi przyjsć do ludzi swiadomosć, że ich głosy ich bierność powoduje wpadanie w niewolnictwo. Obecnie lepiej zająć się budowaniem świadomości narodowej nić udawać posła.
  Znam prawie każdego polityka, który pcha się do parlamentu i może po za kilkoma, to większość zdecydowana robi to dla apanaży a nie dla Polski i zdecydowana większość tak myśli w każdym komitecie wyborczym i tym podyktowana jest moja nieufność do osób z KF, a nie jakimiś prywatnymi ambicjami.
  Dziękuję za miłe słowa, to był czas, że można było wiele wygrać i zatrzymać rozbiory, ale np; tacy działacze S, którzy byli przy mnie jak M. Kamiński, Wąsik, Bejda Prus z Ligi republikańskiej, których uczyłem zachowań politycznych, nagle w którymś momencie przeszli na stronę brudnej rzeki i popłynęli z prądem po wizytach w ambasadach małych i dużych i mamy to co mamy, że ciągle rozpaczliwie się bronimy zamiast być gospodarzem we własnym domu
  Serdecznie pozdrawiam
 • @wercia 15:29:08
  Każdy bank centralny, który jest emiterem pieniądza musi być bankiem prywatnym podporządkowanym pod bliżej nieokreśloną władzę prywatną i drukuje sobie tyle ile chce. Np niemożliwością jest spłacenie długów, gdyż do tego brak jest pieniędzy. JFKennedy zginął, bo chciał emitować pieniądz poza FED (odpowiednik NBP)
  Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.

  Film dokumentalny: ,,Pieniądz jako dług" ,,Money as Debt".
 • @MacGregor 13:51:13
  I CHoby tylko dlatego warto oddać głos na Konfederacje. W moim okręgu żaden Bosak czy inny Korwin nie kandyduje.
 • @Oscar 14:17:05
  Nie ma czegoś takiego. To dlaczego warzywa w Holandii bywają tańsze niż w Polsce? A we Włoszech ?
 • @Zbigniew Jacniacki 14:32:05
  Podałeś obcobrziiące nazwisko jako argument. W kraju, w którym kundle są najzdrowsi. Słabe to.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:39:27
  Nie ma deficytu, to nie trzeba naciskać, aby NBP coś finanoswał. Ja patrzę na praprzyczynę, ty już na skutek
 • @Wrzodak Z. 22:35:53
  Tylko, że jeżeli nikt z Konfederacji nie wejdzie, to nie będzie nikogo w sejmie, kto by wspomniał o 447. Też kręciłem sie przy Lidze Republikańskiej ale Kaminskiemu nie ufałem. Gdy z kolegami z NOP, chcieliśmy trochę podokuczać jakiemuś spędowi Unii Pracy, to Kamiński rzekł, że oni są antykomunistyczni a nie antylewicowi.
  A od NOPu się odcinam, bo są probanderowscy, wtedy jednak tego nie było

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930